آشنایی با مفصل شانه

پیش از توضیح جراحی شانه و آسیب های منجر به جراحی بهتر است درباره مفصل شانه بیشتر بدانید. این آشنایی می تواند در شناخت انواع آسیب ها کمک کننده باشد.

مفصل شانه حاصل اتصال استخوان بازو یا هومروس (به انگلیسی: Humerus) به کتف یا اسکاپولا (به انگلیسی: Scapula) است. استخوان بازو در قسمت بالایی حالتی کروی شکل دارد. و در یک گوی جای گرفته است. در واقع نقطه اتصال کتف به بازو شبیه به نعلبکی کوچکی است که یک توپ کوچک از سراستخوان بازو را در خود جای داده است. شانه بیشترین دامنه حرکتی در بین مفصل های بدن را دارد. شانه هماهنگی پیچیده ای از اتصال چهار مفصل است. این اتصال باعث می شود دست در هر نقطه ای اطراف بدن قرار در حرکت باشد.

برای داشتن چنین دامنه ی حرکتی، مفصل شانه باید پایداری درونی داشته باشد. این پایداری با کمک عضلات، تاندون ها و کپسول شانه جبران می شود. در واقع وظیفه بخشی از عضلات و رباط های اطراف شانه همین است: جدا نشدن استخوان های شانه از یک دیگر. به همین دلیل است که ورزش و تقویت عضلات، اهمیت به سزایی دارد. علاوه بر بافت نرم، عروق و عصب هایی در مفصل شانه وجود دارد که در دست پخش می شود و میتواند آسیب ببیند. آسیب کپسول مفصل شانه و تاندون ها نیز میتواند باعث بی قراری بیمار و مراجعه به پزشک باشد.

اما چه آسیب هایی مفصل شانه را تهدید می کند؟ بافت نرم و استخوان های مفصل شانه ممکن است به دلایل مختلفی دچار آسیب شود. میزان آسیب تعیین کننده این است که آیا برای ترمیم و بازگشت به حالت عادی نیاز به عمل جراحی وجود دارد یا خیر. حال که با مفصل شانه آشنا شدید، در ادامه درباره آسیب های شانه و درمان آنها خواهیم گفت.

جراحی شانه دکتر کوشان

آسیب های مفصل شانه

جراحی شانه چه موقعی لازم است؟

در بخش قبل به شکل مختصری درباره آناتومی مفصل شانه توضیح دادیم. حال میدانیم که شانه مجموعه پیچیده ای شامل استخوان، کپسول مفصل، عصب ها، تاندون و عضلات است. آسیب در هر کدام از این بخش ها یکی از دلایل مراجعه به متخصص شانه است. بسیاری از این آسیب ها ممکن است با قرص یا تمرینات فیزیوتراپی حل و یا کنترل شود. اما آسیب هایی وجود دارد که تنها با عمل جراحی شانه قابل درمان است.

تشخیص روش درمان مشکلات و آسیب های شانه، مسئله بسیار مهمی است. چرا که با توجه به عملکرد پیچیده شانه، اگر پزشک تشخیص و درمان درست را انجام ندهد، عواقب و مشکلات بعدی ایجاد خواهد شد. در ادامه درباره انواع آسیب های مفصل شانه برایتان خواهیم گفت. اگر احساس درد در شانه دارید و یا درگیر درمان آسیبی در شانه خود هستید، حتما این مقاله را تا انتها بخوانید تا درباره جزییات روند درمانی خود بیشتر بدانید.

رسوب کلسیم در تاندون شانه

رسوب کلسیم در تاندون شانه یا تاندونیت کلیسیفه، یکی از بیماری هایی است که هنوز علت آن مشخص نیست. باور غلطی وجود دارد که این بیماری در اثر مصرف بیش از حد کلسیم رخ می دهد. اما واقعیت این است که این بیماری هیچ ارتباط مستقیمی با مصرف کلسیم ندارد. در این بیماری قسمتی از بافت تاندون تغییر میکند و فضایی برای رسوب ایجاد می شود. پیشرفت این بیماری باعث درد شدیدی می شود که از تحمل خارج است. درمان این بیماری با توجه به پیشرفت و شرایط هر بیمار متفاوت است.

اگر بیماری در مراحل اولیه باشد، از روش های غیرجراحی برای درمان آن استفاده می شود. این روش درمانی شامل حرکات ورزشی است که به بیمار آموزش میدهیم. علاوه بر آن داروهای مسکن و تزریق هایی ممکن است بر اساس تشخیص پزشک صورت بگیرد تا بیماری متوقف شود. اما اگر این درمان ها جوابگو نباشد و یا رسوب کلسیم بزرگ باشد، لازم است جراحی شانه انجام شود. روش های جراحی رسوب کلسیم میتواند سه حالت مختلف داشته باشد:

 • تخلیه استخوان اضافه و تاندون آسیب دیده (آرتروسگوپی به صورت بسته)
 • جراحی باز
 • تخلیه با سوزن زدن

 اگر شما دچار رسوب کلسیم هستید و یا میخواهید درباره روش های درمان و تشخیص آن بیشتر بدانید مقاله رسوب کلسیم در تاندون شانه را مطالعه کنید.

دررفتگی مکرر شانه یا ناپایداری مزمن

دررفتگی مکرر شانه یکی از مشکلاتی است که بسیاری از بیماران درباره آن میپرسند. این آسیب زمانی اتفاق می افتد که گردی سر بازو از گوی کتف جدا شود. در چنین حالتی ظاهر شانه متفاوت می شود. و یک برآمدگی در جلو یا پشت شانه آسیب دیده به وجود می آید. درد نیز از دیگر نشانه های دررفتگی شانه است. باید بدانید که تنها روش درمان دررفتگی مکرر شانه، عمل جراحی شانه است. حتی طبق جدیدترین متدهای درمانی، با اولین دررفتگی شانه باید عمل جراحی انجام شود.

بعد از عمل جراحی شانه، عملکردی شبیه به یک شانه سالم خواهد داشت. فراموش نکنید که امکان دررفتگی یک شانه سالم نیز وجود دارد. بنابراین عمل جراحی برای دررفتگی مکرر شانه به معنی این نیست که دیگر و هرگز این اتفاق برایتان نخواهد افتاد. اما در صورت تکرار این اتفاق و عمل نکردن، آسیب به طور قطع ادامه پیدا خواهد کرد. اگر دچار این آسیب هستید، اینجا میتوانید مقاله ناپایداری مزمن را بخوانید تا درباره درمان این بیماری بیشتر بدانید: دررفتگی مکرر شانه

آرتروز شانه

آرتروز شانه در اثر ساییدگی و تخریب سطح غضروف بین ترقوه و بالای تیغه شانه ایجاد می شود. وقتی که این غضروف تخریب می شود، استخوان ها به یکدیگر ساییده می شوند و خارهای استخوانی به وجود می آید. خارهای استخوانی در واقع زائده هایی هستند که اصطحکاک بین استخوان ها را بیشتر میکند. این زایده ها باعث میشود که حرکت شانه سخت شود و دیگر روان نباشد. درمان آرتروز شانه با توجه به وضعیت بیمار و پیشروی بیماری، متفاوت است. فیزیوتراپی، تزریق و دارو میتواند در مراحل اولیه کمک کننده باشد. اما اگر درمان با این روش ها به نتیجه نرسد، از جراحی به روش آرتروسکوپی و جراحی تعویض مفصل شانه انجام می شود. اطلاعات بیشتر درباره جراحی شانه به روش آرتروسکوپی و جراحی تعویض مفصل شانه  روی کلمات کلیک کنید تا مقاله مربوطه را بخوانید.

پارگی تاندون شانه

نقش تاندون در مفصل شانه را در بخش اول همین مقاله گفتیم. تاندون وظیفه اتصال عضلات به استخوان را به عهده دارد. زمانی که تاندون شانه پاره می شود، بیمار درد شدیدی در مفصل شانه احساس میکند. ضربه و یا استفاده بیش از حد از شانه می تواند علت پارگی تاندون باشد. میزان پارگی تعیین کننده نیاز بیمار به عمل است. اگر پارگی تاندون کامل باشد، برای درمان به جراحی نیاز است. پارگی های ناکامل تاندون نیز نیاز به بررسی پزشک دارد که با توجه به سابقه بیمار و شرایط تاندون ها تصمیم گیری خواهد شد: پارگی تاندون شانه

جراحی تاندون شانه میتواند باز و یا به روش آرتروسکوپی باشد. البته که امروزه اغلب پارگی ها به روش آرتروسکوپی مورد درمان قرار می گیرد. چرا که این روش تنها با ایجاد سه سوراخ کوچک بر روی شانه انجام می شود و بیمار معمولا یک روز بستری خواهد شد. توضیح بیشتر درباره عمل شانه به روش آرتروسکوپی در این مقاله نمی گنجد. اگر نیاز به اطلاعات دقیق تری دارید، میتوانید روی لینک کلیک کنید:  آرتروسکوپی شانه

عفونت شانه

عفونت مفصل شانه یا آرتریت و التهاب مفصل یکی دیگر از بیماری هایی است که ممکن است درمان آن نیاز به عمل جراحی شانه داشته باشد. این بیماری معمولا با تب همراه است و نیاز به درمان اورژانسی دارد. از دیگر علائم عفونت شانه، بی اشتهایی و تهوع به همراه درد در مفصل و متورم شدن شانه است. در مرحله اول پزشک با آنتی بیوتیک به سراغ درمان خواهد رفت. اما در صورت وخیم بودن وضعیت، نیاز به عمل جراحی شانه برای خارج کردن عفونت است. در عمل جراحی بعد از خارج کردن عفونت، ناحیه آلوده با سرم شستشو می شود تا باقی مانده ترشحات عفونی از شانه خارج شود.

پارگی کپسول مفصل شانه

دور تا دور شانه غشایی وجود دارد که موجب پایداری مفصل شانه می شود. وقتی که ما شانه را در جهات مختلف میچرخانیم، این غشا از در رفتگی شانه جلوگیری می کند. این غشا که به آن کپسول مفصل شانه نیز گفته می شود، در حالتهایی مانند افتادن از جایی و ضربه به شانه، حرکات شدید ورزشی، کشش های بیش از حد مفصل شانه دچار آسیب و پارگی می شود. این پارگی معمولا در قسمت جلویی و یا بالای مفصل اتفاق می افتد.

اگر پارگی کپسول مفصل شانه زیاد باشد، بیمار دچار دررفتگی کپسول شانه می شود. پارگی کپسول در قسمت بالایی شانه کمتر پیش می آید که منجر به دررفتگی شود. در واقع این حالت بیشتر در ورزشکارانی که حرکات پرتابی انجام می دهند یا ورزشکارانی که با وزنه کار می کنند؛ دیده می شود. پارگی در قسمت بالایی معمولا درد زیادی دارد اما در بیشتر موارد دررفتگی ایجاد نمیشود. شکل نادرتری از پارگی نیز وجود دارد که در قسمت پشتی کپسول اتفاق می افتد. این حالت معمولا در بیماران دچار تشنج یا بیماری های خاص وجود دارد.

اما نکته مهم در پارگی کپسول مفصل شانه این است که این آسیب هیچ وقت خود به خود، درمان نمی شود. پارگی کپسول برای بهبود نیاز به جراحی دارد.

افرادی نیز هستند که کپسول مفصل شانه شان دچار پارگی نیست، تنها شل و اصطلاحا لق است. در واقع این افراد تمامی مفاصل بدن شان نرم است و دامنه حرکتی بزرگتری دارند. بیمارانی که با این مشکل به متخصص مراجعه میکنند و دچار نیمه دررفتگی مکرر مفصل شانه هستند، برای درمان نیز به جراحی دارند.

وجود استخوان های اضافه در شانه

این آسیب به شکل طبیعی وجود ندارد. اما بیمارانی با مشکل رسوب استخوان در شانه مراجعه می کنند که با درد شدید همراه است. علت این بیماری هنوز مشخص نیست. در مرحله اول پزشک با درمان های موقت برای کاهش درد بیمار اقدام می کند. در مرحله بعدی لازم است که اندازه رسوب مشخص شود. اگر اندازه رسوب استخوان، بیش از حد باشد یا محل رسوب باعث ایجاد آسیب های تاندونی شود، لازم است به روش جراحی استخوان اضافه تخلیه شود. در این جراحی آسیب های احتمالی تاندون های شانه نیز ترمیم می شود. به این مشکل، کلسینوز نیز میگویند. دقت کنید که این حالت را نباید با ایمپیجمنت اشتباه بگیرید. در بخش بعدی درباره این آسیب برای تان خواهیم گفت: استخوان اضافه شانه

سندرم ایمپینجمنت یا روتاتو کاف شانه

این آسیب به علت تیزتر بودن استخوانی است که در شانه همه افراد وجود دارد. نام این استخوان آکرومیون است و حالتی نیمه قلابی دارد. بعضی از افراد به صورت ژنتیکی و مادرزادی، تیزی استخوانشان بیشتر است. در نتیجه حالت قلاب مانند استخوان افزایش میابد. تیزی زیاد این استخوان، به تاندون ها فشار می آورد. فشار به تاندون ها باعث درد، التهاب و پارگی می شود.

در مرحله اول برای درمان این سندرم، از روش های غیرجراحی استفاده می شود. دارو، فیزیوتراپی و تزریق های موضعی متخص سعی می کند که التهاب را کاهش دهد. اما درصد زیادی از بیماران با روش های غیرجراحی درمان قطعی نمی شوند یا به صورت موقت بهبود پیدا می کنند. اگر درمان غیرجراحی پاسخگو نباشد، نیاز به جراحی ایجاد میشود. در جراحی، مشکل تیزی استخوان برطرف می شود. همچنین آسیب های احتمالی تاندون ها برطرف خواهد شد.

سندرم گیرافتادگی شانه

سندرم گیر افتادگی شانه یا ایمپینجمنت نتیجه گیر افتادن تاندون های روتاتور کاف در شانه است. این اتفاق در صورت استفاده بیش از حد از شانه و یا صدمه به تاندون ها شکل میگیرد. از علائم این آسیب محدودیت در حرکت دست است. روش های غیر جراحی زیادی برای متوقف کردن درد وجود دارد. اگر درمان های غیرجراحی پاسخگو نباشد، پزشک جهت ایجاد فضای بیشتر برای روتاتور کاف، عمل جراحی انجام می دهد. جراحی شانه با چنین مشکلی، ممکن است به صورت باز و یا آرتروسکوپی انجام شود.

ضایعه اسلپ

ضایعه اسلپ در اثر آسیب های ورزشی مثل بلند کردن وزنه، حرکات پرتابی و دررفتگی شانه ایجاد می شود. از نشانه های ضایعه اسلپ، صدای تلق در شانه و درد و محدودیت حرکات است. اگر ضایعه اسلپ خفیف باشد، پزشک با درمان دارویی و فیزیوتراپی مشکل را حل خواهد کرد. زمانی که ضایعه اسلپ شدیدتر شود عمل آرتروسکوپی جراحی شانه انجام خواهد شد.

درباره چگونگی عمل و جزییات بیشتر از این آسیب میتوانید مقاله زیر را مطالعه کنید: پارگی SLAP

انواع شکستگی های اطراف مفصل شانه

شکستگی های اطراف مفصل شانه دو حالت دارند. گاه بعضی از این شکستگی ها جابه جا نشده اند و بعضی دیگر جابه جا شده. وقتی شکستگی در اطراف مفصل شانه اتفاق می افتد و استخوان ها نزدیک به موقعیت خود باقی می مانند، با بی حرکت نگاه داشتن استخوان های مفصل درمان اتفاق خواهد افتاد. در واقع اکثر شکستگی های اطراف شانه شش هفته زمان نیاز دارد تا بهبود بیابد. اما اگر قطعات استخوان جابه جا شده باشد، عمل جراحی شانه ضروری خواهد شد: شکستگی و در رفتگی ناحیه شانه

جراحی شانه منجمد یا یخ زده

شانه منجمد بیماری است که معمولا در سنین بالا به سراغ افراد می رود. روش های غیرجراحی نیز برای درمان این بیماری وجود دارد. برای مشاهده روش های درمانی غیرجراحی روی این لینک کلیک کنید:  اما اگر روش های غیرجراحی پاسخگوی سلامتی بیمار نبود، باید از روش جراحی استفاده کرد. برای جراحی شانه منجمد به روش آرتروسکوپی، با ایجاد یک برش کوچک می توان محل چسبندگی را آزاد کرد. بیماران بعد از درمان محدودیت حرکتی نخواهند داشت و به زندگی عادی بازخواهند گشت. بیشتر بخوانید: شانه منجمد

درمان آسیب های شانه

برای درمان آسیب های شانه، حتما باید به متخصص ارتوپدی یا شانه مراجعه کنید. آغاز به درمان به موقع، میتواند از پیشروی بیماری جلوگیری کند. باعث خوشحالی است که خاطر نشان کنیم، اکثر روش های جدید درمانی در داخل کشور قابل انجام است. پزشکان حاذق کشورمان، توانایی انجام درمان های پیچیده را دارند. درمان هایی که موجب تحسین و توجه جامعه پزشکی خارج از ایران است. دکتر علی کوشان، فوق تخصص جراحی شانه و دست، عضو جراحان اروپا است. دکتر کوشان با 1536 جراحی شانه و موفقیت در جراحی های پیچیده میتوانند در درمان آسیب های شانه به شما کمک کنند. اما درمان آسیب ها به چند روش قابل انجام است: جراحی به روش باز و آرتروسکوپی.

جراحی شانه به روش باز

زمانی که تشخیص و درمان بیماری به روش آرتروسکوپی قابل انجام نباشد، نیاز به جراحی به روش باز وجود خواهد داشت. در این روش شانه بیمار و عناصر اطراف آن باز می شود. با باز شدن شانه دسترسی به محل مشکل راحت تر است. روش جراحی باز برای درمان پارگی های بزرگ معمولا روش بهتری است. بیمارانی که با مشکلاتی مانند ترمیم تاندون و آسیب های کپسول مفصلی مراجعه میکنند، توصیه به جراحی باز میشوند. آسیب های دیگری نیز وجود دارد که تنها به روش باز قابل درمان است. جراحی تعویض مفصل شانه، بعضی از تومورهای مفصل شانه، تعدادی از آسیب های عصبی و اکثر شکستگی ها به روش باز جراحی می شود. اما به طور کلی تشخیص اینکه شانه شما باید به چه روشی درمان شود، توسط متخصص و با بررسی وضعیت بیمار امکان پذیر است.جراحی باز شانه

جراحی شانه به روش آرتروسکوپی یا بسته

در روش آرتروسکوپی شانه، یک دوربین را به داخل مفصل می فرستند. پزشکان از این روش برای تشخیص و درمان مشکلات مفصل استفاده می کنند. در آرتروسکوپی، دوربین تصاویر را بر روی مانیتور نشانه می دهد. جراح با مشاهده میزان آسیب در داخل شانه برای درمان و حل آسیب مفصل عمل میکند. معمولا پزشکان از این روش برای درمان پارگی روتاتور کاف، ناپایداری شانه، بورسیت شانه، آرتروز مفصل سر شانه و یا شانه یخ زده استفاده میکنند.

هزینه جراحی شانه

باید خاطرنشان کنیم که این سوال پاسخ مشخصی ندارد! هزینه عمل جراحی شانه، با توجه به شرایط بیمارستانها، بیمه تکمیلی شما متفاوت است. موضوعی که باید بدانید این است که پزشک تعیین کننده مبلغ جراحی نیست و این مبلغ توسط بیمارستان با توجه به شرایط بیمار انجام می شود. اما تعیین هزینه جراحی شانه طی مراحلی قابل انجام است که میتوانید در این لینک روش را مطالعه کنید: هزینه عمل جراحی شانه

مراقبت های بعد از جراحی

در جراحی های شکستگی که از پلاتین برای درمان استفاده می شود، با توجه به میزان آسیب، سن بیمار و نوع شکستگی این مراقبت ها متفاوت است. اما به طور کلی بعد از پنج الی هفت روز که دست و شانه در حالت آویزان قرار گرفت، حرکات فیزیوتراپی آغاز می شود. در واقع انجام حرکات زودرس یکی از روش های مراقبتی بعد از شکستگی است. قطعا این حرکات باید زیر نظر پزشک انجام گیرد.

مراقبت های بعد از تعویض مفصل شانه نیز مشابه است. بعد از یک الی دو هفته، حرکات معمولی و زندگی عادی را میتوانید از سر بگیرید. با این تفاوت که محدودیت هایی نیز تا زمان بهبودی کامل وجود دارد.

برای ترمیم جراحی های بسته یا آرتروسکوپی به زمان نیاز است. معمولا به مدت یک هفته بیمار نباید با دست های خود کار کند و فشاری به دست وارد کند. دست باید به حالت آویز قرار داشته باشد و تنها حرکات ورزشی که پزشک تجویز می کند، اجرا شود. بعد از تمرینات دست باید مجددا به حالت آویز برگردد.

یکی از سوالاتی که بسیاری از بیماران در وب سایت دکتر کوشان می پرسند، زمان بازگشت به ورزش است. ورزشکارانی که عمل جراحی شانه انجام می دهند، معمولا بعد از سه ماه می توانند به ورزش باز گردند. البته با توجه به نوع جراحی این مدت زمان متفاوت است. در مقاله ای حتما در این مورد صحبت خواهیم کرد.

مراقبت های بعد از عمل پارگی تاندون شانه با توجه به میزان آسیب، سن بیمار و باز یا بسته بودن جراحی متفاوت است. قانون کلی را میتوان به این شکل گفت که بین سه تا شش هفته بیمار نباید بعد از عمل پارگی تاندون شانه، با دست خود کار کند. هر حرکت فعالی می تواند جلوی بهبودی کامل را بگیرد و آسیب مجدد به تاندون وارد کند. حرکات ترمیمی یک هفته بعد از عمل توسط پزشک تجویز می شود که این حرکات، برای بهبود لازم است اما حرکاتی که فشار به دست وارد کند، چهار الی شش هفته بعد از جراحی است.

عوارض جراحی شانه

عفونت شانه بعد از جراحی

یکی از عوارض احتمالی جراحی است که بسیار کم اتفاق می افتد. احتمال عفونت شانه بعد از عمل جراحی باز بیشتر از عمل آرتروسکوپی است.

خشکی یا محدودیت حرکتی مفصل شانه بعد از عمل جراحی

زمانی که مراقبت های بعد از عمل و فیزیوتراپی به شکل کامل توسط بیمار انجام نشود، احتمال خشکی و یا محدودیت حرکتی شانه وجود دارد. اگر بیماری دچار خشکی حرکتی شود، فیزیوتراپی وارد عمل خواهد شد و با کشش های خاصی شانه را به حالت اول باز می گرداند: محدودیت حرکتی شانه عصر خانواده

پارگی مجدد تاندون یا کپسول شانه

زمانی که پروتکل های درمانی اجرا نمی شود، امکان پارگی مجدد تاندون یا کپسول شانه وجود دارد. البته این مورد جز عوارض جراحی شانه محسوب نمی شود. اما امکان پارگی بعد از عمل نیز وجود دارد.

شما می توانید سوالات خود را درباره جراحی شانه در بخش کامنت ها بنویسید. دکتر کوشان جهت کمک به بیمارانی که امکان مراجعه حضوری ندارند، به صورت آنلاین پاسخگو هستند. همچنین میتوانید با این شماره برای ویزیت حضوری تماس بگیرید: 02122146567 – 02122143137

883 دیدگاه. Leave new

 • علی ظهیری
  دی 4, 1396 8:29 ق.ظ

  سلام ضمن ارزوی شادی وشادکامی .مدت 2سال است کتف پسرم از جا در می اید ودر سالن ورزشی به روشهای سنتی دست را جا می اندازند ولی پس از پیگیری وام ار ای دکتر ارتوپد تشخیص داده اند که استخوان تر قوه کتف شکسته ومفصل ان از بین رفته لطفا راهنمایی فرمایید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 24, 1396 2:32 ب.ظ

   با سلام و وقت بخیر.
   هر زمان شانه بیش از دو بار دچار در رفتگی بشود قطعا نیاز به جراحی دارد.چون در صورت عدم جراحی،در رفتگی ها تکرار و مفصل آسیب خواهد دید.نوع عمل جراحی پس از معاینه و دیدن عکس ها مشخص خواهد شد

   پاسخ
   • س لام.اقای دکترازسال 83تاالان دردگردن شانه وپشت کتف دارم.ارتروزگردن وخارمهره گردنی هم دارم .پزشکان زیادی مراجعه کردم دراصفهان همه میگن این دردازارتروزنیست.ومربوط به شانه وکتف هست.سه ساله دیگه دستم سرمیشه ودردخیلی شدیدشده لطفا کمکم کنیددارم فلج میشم.شغلم مکانیک هست

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     تیر 17, 1399 9:39 ق.ظ

     بایستی ام ار ای گردن و شانه رو ارسال کنین

     پاسخ
     • سلام وقت بخیر من نزدیک۲۰روزهست که دراثرتصادف استخوان ترقوه داخل کتف دست راستم شکسته الان پلاتین گذاشته خواستم بدونم تا چه زمان طول میکشه ک حرکات دستم مثل سابغ بشه ومحدودیتی نداشته باشم واسه انجام کارام
      وچه مدت نیازاست که پلاتین داخل کتفم باشه واینکه چطوری پلاتین روخارج میکنن

     • معمولا بعد از دوماه نرمال میشه.یکسال بعد میشه خارج بشه

     • مسلم اسدی
      آبان 28, 1400 7:56 ب.ظ

      سلام دکتر من کتفم بالاده باردررفته دکترم میگن بایدعمل لاتارژه کنم نظرشما چیه

     • سلام. برای تعیین نوع عمل نیاز به سی تی اسکن سه بعدی است. با توجه به نتیجه سی تی اسکن تعیین می شود که چه نوع عملی لازم است: عمل باز یا بسته.

     • سلام وقت بخیر. من این چند روز جراحی شانه انجام دادم ولی قبل جراحی نمیتونستم حرکتش بدم. الانم چند روز کاملا داخل گردن آویز و هیچ حرکتی نمیکنم با شانه ام و ترس هم دارم. این خشک شدنی که الان ممکن ایجاد بشه بازم جراحی میخواد یا فیزیوتراپی؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

     • با سلام. احساس خشکی دست بعد از جراحی طبیعی است. تا زمانی که پزشک اجازه افزایش دامنه حرکتی را بدهد. بعد از آن وضعیت با فیزیوتراپی به حالت طبیعی بازخواهید گشت.

    • اسماعیل زاده
     دی 19, 1399 9:04 ب.ظ

     سلام آقای دکتر کوشان بزرگوار
     اسماعیل زاده هستم از دارایی که درخصوص جراحی کتف مادر همسرم خدمت رسیدم.
     شرمنده وقتتان را می گیرم. می دانم که در کنار تخصصهای زیاد شما ، تبحر شما در کتف ودست است. چون مستأصل شده بودم و شماره ای نداشتم اینگونه مزاحم شدم. چند روزی است که بدلیل درد کمر تو خانه افتادم. حدس می زنم علت دیسک کمرم باشه. قسمت پایین کمرم درد داره و درد به باسنم هم میزنه. میخواستم از شما راهنمایی بگیرم که چه کنم؟

     پاسخ
     • با سلام.انشاالله که به زودی بهبودی حاصل بشه.اگر درد ادامه داشت ام ار ای انجام بدین.فعلا قرص باکلوفن هر ۸ ساعت و کپسول گاباپنتین ۱۰۰ شبها مصرف کنین

     • نسرین یوسفی
      آذر 14, 1400 12:18 ب.ظ

      سلام جناب دکتر ده سال که درگیر درد کتف هستم چند سال اول با تزریق کورتن درد رو آروم کردن بعد از اون دوبار هردو شانه رو پی آر پی کردن برام اما هیچ فایده ای نداشته و همچنان درد دارم و تشخیص پزشکان پارگی تاندون جفت کتفهام بوده و چند تا از پزشکان هم همون موقع نظرشان جراحی بوده و خواستن که با پی ارپی امتحان کنند که اون هم فایده نداشت و الان هم دردم خیلی شدید هست

     • با سلام. معمولا درمان قطعی پارگی تاندون جراحی است. اگر پارگی خفیف باشد از پی ار پی استفاده می شود. اما اگر پارگی شدید باشد پی ار پی پاسخگو نیست و نیاز به جراحی وجود دارد.

    • سلام….اقای دکتر من MRI از شانه انداختم.جوابش با تشخیص دکتر نمیخوره…نوشته تاندون نرمال …..ولی دکتر ارتوپد میگه پارگی تاندون…نیاز ب عمل داره…من کدوما باور کنم…ممنون

     پاسخ
    • سلام ؛ یه هفته که کتف دخترم وقتی دستش رو بشدت تکون میده تق تق صدا میده ؛ درد نداره میخواستم بدونم علتش چی میتونه باشه و توصیه شما چیه ؟
     ممنون

     پاسخ
   • سلام اقائ دکرکوشا من درسال91شانه راستم دردشدید کرفت بی حرکت دوبارم کوتون تزیق کردم بغدازمدت سال دردش وبی حرکت خوب شدولی هنوزحرکت کمترشده ومطعصفان مدت 8ماه شانه چپم درکیرشده دوبارم تزیق کورتون انجام داده ام ولی دردوبیحرکت خوب نمب شودخواهشمندم مرارهنمایی بفرمایید وسال سن 52دارم مشکلات دیابت وتیروتیدهم ندارم

    پاسخ
   • باسلام خدمت شما
    آقای دکتر بنده مدت زیادی است که از شانه سمت راستم دچار افتادگی شده وبا فیزیوتراپی.ورزشهای مکرر هنوز عارضه برطرف نشده.خواهشا راهنمایی کنید باید چکار کنم؟

    پاسخ
   • سلام آقای دکتر من شونه راستم توی اردوی بوکس چند وقت پیش در رفت بردم ام آر ای بعد دکتر گفت نیاز به جراحی داره در حالی فقط اول بار بود دست راستم در میرفت می خواستم بدونم بعد از اینکه عمل جراحی ارتوسکوب دستم خوب بشه دستم به حالت قبل بر میگرده میتونم ورزش حرفه بکنم

    پاسخ
  • امير غياسوند
   بهمن 18, 1397 3:22 ب.ظ

   با سلام خدمت دكتر كوشا،من حدود ٨ماهه پيش سرشونه راستم كشيد شد و بر اثر باشگاه رفتن و مراقبت نكردن دردش بيشتر از قبل شد،ب دكتر مراجعه كردم و ام ار اي دادم ك نشان داد كشيدگي تاندومي دارم،٢٠جلسه اي فيزيوتراپي رفتم دردمو بهتر كرد ولي كامل خوب نشدم،و ديگ درمان و فيزيوتراپي رو بيخيال شدم،حدود ي ماه پيش سرشونه چپمم بي دليل مثه سرشونه راستم شد طوري ك همون دردارو داشتم ب دكتر مراجعه كردم و ام ار اي دادم ك گفتن هيچ مشكلي نداري ولي خب من دردرو در جفت شونه هام حس ميكنم و دوباره فيزيو تراپي رفتم حدود ١٠ جلسه ولي خب بي فايده بود همون دردو تو طول روز دارم حالا خاستم ببينم بايد چيكار كنم؟٢٣ سال سن هم دارم

   پاسخ
   • دکتر علی کوشان
    بهمن 20, 1397 5:42 ب.ظ

    با سلام لطفا عکسها رو بفرستین.گزارشهای ام ار ای معمولا صحیح نیست
    لطفاً متن و عکس را به شماره ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴ ارسال بفرمایید

    پاسخ
    • سلام مجدد اقای دکتر
     اقای دکتر بنده سربازم بعدتایم ازاد ندارم که زنگ بزنم مطبتون فقط صبح ها میتونم که چندباری زنگ زدم که تلفن گویابود
     اقای دکتر نمیشه یروزی معین کنین بیام طب سرساعت مشخصی بگین سرساعت مطبتون هستم؟؟؟

     پاسخ
     • دکتر علی کوشان
      آبان 17, 1398 5:08 ب.ظ

      با سلام عصرها تماس بگیرین و با منشی هماهنگ کنین

     • سپيده كاشاني
      خرداد 15, 1399 7:49 ب.ظ

      سلام و عرض ادب. مشكل من تو قسمت شانه رو دكتر كوشان عزيز بعد از ٥ سال كه كلي دكتر رفتم تونستن تشخيص بدن و منو جراحي كردن. واقعا ازشون ممنونم كه زندگي رو به من برگردوندن. باز هم ممنونم ازتون

     • دکتر علی کوشان
      خرداد 25, 1399 11:07 ق.ظ

      🙏🙏🙏انشاالله سلامت باشین

     • علی شفاعتیان
      تیر 6, 1401 6:00 ب.ظ

      سلام آقای دکتر خسته نباشید من حدود یکسال خورده پیش براثر افتادن زمین استخوان هومورس دستم دچار شکستگی بدون جابه جایی شد و لابرم خلفی هم پارگی داشت که بعد از چند ماه لابروم رو عمل کردم کلا از بعد از شکستگی کتفم در حال تکان دادن وهرکاری کردن صدای تق تق ویاساییده شدن میدهد که بارها فیزیوتراپی وباشکاه هم برای تقویت مفصل اسکاپولاتوراسیک رفتم ولی جواب نگرفتم حتی درد هم دارم انگار یه چیزی گیر میکنه بهم به نظرتون باید چکار کنم

     • سلام. حالتی که میفرمایید احتمال باقی ماندن اسیب یا اسیب جدید لبروم رو مطرح میکنه. به صورت طبیعی ما توقع نداریم چنین مشکلی وجود داشته باشه. اگر بعد از این مدت همچنان درد دارید توصیه ام این است که حتما یه ام ار ای با تزریق شانه انجام بدید.

  • با سلام.دکتر من سانه هام مادر زادی خیلی پایینه انگار اصلا وصل نیستن قشنگ اویزونن و مشکلات زیادی رو برام ایجاد کرده از جمله از نظر ظهاری که اصلا لباس رو بدنم خوب نمیشینه و کلا گردنم شونه ندارم😑
   و درد های زیادی ایجاد میکنه اصلا نمیتونم چیزی دستم بگیرم و مسافتی رو راه برم تو نسشتن گردنم خیلی درد میگیره با دستهای خالی که راه میرم انگار وزنه ی ۱۰کیلویی تو دستامه خلاصه خییییلی بیزارم از خودم درد بدر دنبال راه چاره میگردم.باید چکار کنم؟با عمل درست میشه سر شون هام بیاد بالا؟

   پاسخ
   • دکتر علی کوشان
    آذر 29, 1398 2:30 ب.ظ

    با سلام.لطفا عکستون رو ارسال کنین
    تلگرام ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

    پاسخ
   • علی تختی پور
    آبان 2, 1399 10:15 ق.ظ

    سلام و عرض خسته نباشید
    من حدود ۲۵ سال پیش ،تر قوه از سر کتف در ورزش کشتی شکست و عمل شدم اکنون که ۴۹ سال دارم درد شدیدی در همان ناحیه دارم که کبود ومتورم هم شده و مقداری شانه ام افتاده . میخواستم حضوری خدمت برسم بخاطر کرونا آنلاین مطرح کردم
    لطفا راهنمایی بفرمائید که چه کنم

    پاسخ
  • سلام دکتر عزیزم وبسیار خوش برخورد قدردانی از شما برای این کار مهم کافی نیست چون ارزنده هستی دکتر جان یادتون باشه با وضیعت وخیم پارگی شانه خدمت رسیدم بعد هنر دستان شما تاندون جراحی شد من من بر اثر زمین خوردن کلا دیگه تاندون از دست دادم آیا با تعویض مفصل شانه من واحساسات های بدنی ب تمام اجرای خارجی در بدن میتونم ب سلامتی برگدم وآیا این جراحی مرگ هم بدنبال داره چون خیلی میترسم ممنون میشم پاسخگو باشید ومنو از اظطراب رها کنید

   پاسخ
 • با عرض سلام خدمت آقای دکتر علی کوشان
  تشکر از مطالب خوبتان خیلی خوب بود,
  بنده حدود ۶سال پیش درد شانه داشتم که با مراجعه به دکتر های ارتوپد و عدم تشخیص و دادن مسکن در هر بار خاتمه میافت درمانم تا این که سال پیش با گرفتن ام آر آی تزریقی فهمیدم که ساییدگی و ایجاد حفره در شانه شده ام,به دلیل ورزش والیبال غیر حرفه ای و ورزش رزمی,و چون دردم کم شده بود درمان را تا فعلا به کنار گذاشتم ولی متوجه میشم که کتفم ضعیفه و احتمال آسیبش زیاد,خواستم لطفا راهنماییم کنین چیکار کنم,به نظرتون باید عمل کنم,تشکر میکنم اگه راهنمایی کنین

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 24, 1396 2:31 ب.ظ

   با سلام و وقت بخیر.
   اطلاعات شما جهت پاسخ دقیق کامل نیست.بایستی عکس و ام ار ای دیده بشه و معاینه بشین.
   در صورت آسیب تاندونی،جراحی بسته باعث درمان کامل میشه.در صورت ایجاد ساییدگی،بعد از دیدن عکس و معاینه میشه راهنمایی کامل کرد

   پاسخ
 • سلام،خسته نباشید
  یه سوال داشتم،من موقع تولد با فشاری که بهکتفم وارد کردن دستم مشکل پیدا کرد،وبه طور کامل با نمیره الان من 32سالم تموم شده وفقط در بچگی یه سری درمانای طبی انجام شده که تأثیر چندانی نداشته،حالا میخوام بدونم که این مشکل دستم قابل حله؟؟؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 24, 1396 2:29 ب.ظ

   سلام و وقت بخیر .باید نوار عصب گرفته بشه تا بتونم پاسخ دقیق بدم.برای برگشتن بعضی از حرکات شاید بشه عمل جراحی انجام داد.ولی برگشت تمام حرکات امکان پذیر نیست

   پاسخ
   • سلام دکتر جان خسته نباشید ببخشید کتفم هر دوتا طرف یک بار چپ دو بار در رفته یکی راست دو بار در رفته الآن خدمت سربازی هستم رفتم پیش دکتر امیر رضا مجیدی گفتن باید عمل کنی اما دل شوره دارم آخه یک بار رفتم پیش دکتر مازندران ملاحسنی گفتن مثل قبلا نمیشه باید خیلی بیشتر از الآن مواظبت کنی.کتفم از جاش در میاد میره زیر بغلم.ام ار ای دارم.شنا دفتر چه نیرو های مسلح رو قبول میکنید یا نه؟؟لطفا گره گشایی کنید از کارم

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     اردیبهشت 2, 1399 1:58 ب.ظ

     با سلام.نیاز به جراحی داره.اگر جراحی مناسب انجام بشه،به حالت نرمال برمیگرده

     پاسخ
     • با سلام آقای دکتر من قبلا هم از سایت شما بازدید کردم.خدایی خیلی دلم میخواست بیام پیش شما عمل کنم و کتفام سالم بشه اما طبق مشاوره که از همکاران شما گرفتم مثل اینکه شما بیمه نیرو های مسلح را قبول نمیکردین بخواطر همین من مجبور شدم هر دوتا از کتفمو تو ناجا عمل کنم و الان یکم صدا میده و بعضی وقت ها درد دارم و اینم بگم من چون وضعیت مالی خوبی نداشتم و بیمه روستایی بودیم از بیمه سرباز ستفاده کردم و اینو یه فرست خوبی برای خودم میدونستم.حالا از نظر شما این کتف های من مشکل داره؟

     • این صدا تا ۴ ماه طبیعیه

 • رضا رمضانی
  دی 25, 1396 6:16 ب.ظ

  با سلام .نزدیک به سه سال پیش بر اثر زمین خوردگی در فوتبال کتفم اسیب دید .بعد از یک ماه دردش به شدت کم شد و کلا از بین رفت به صورتی که دامنه حرکت کتفم مثل روز اول شد و دردی نداشتم اما متوجه شدم وقتی یه کاری رو با سرعت میخواهم انجام دهم (مثل سرویس زدن در والیبال)کتفم از جای در میره و برمیگرده سر جاش با درد شدید از چند روز قبل درد شدیدی پیدا کردم تو همون منطقه در هنگامی که میخوام کتف رو بچرخونم حتی در رانندگی.تحقیقاتی کردم گفتن لابروم دستت باید عمل بشه و من به شدت میترسم این عمل مانع از ورزش کردنم بشه چون من با همین کتف به صورت حرفه ای کراس فیت کار میکردم تا قبل از شروع این درد جدید و الان شدیدا تو شرایط بدی هستم ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 3, 1396 4:01 ب.ظ

   با سلام.شما احتمالا علاوه بر آسیب کپسول مفصلی،آسیب تاندون دو سر باز‌ویی هم دارین.اگر عمل به صورت بسته انجام بشه و دستورات بعد از عمل رو اجرا کنین،به شرایط نرمال بر میگردین ومحدودیتی ایجاد نمیشه

   پاسخ
 • سيدحسن ميرعسگري
  دی 26, 1396 5:50 ب.ظ

  با سلام و عرض خسته نباشد
  چند وقتي است كه درد شانه دارم بطوريكه مفصل شانه و حركت آن خيلي محدود شده است جواب mriنشاندهنده التهاب مفصل شانه مي باشد به متخصص اورتوپد مراجعه كردم بعد از مصرف داروهاي تجويز شده و حدود 13 جلسه فيزيو تراپي هنوز بهبودي حاصل نشده نظر دكتر بعد از بيست جلسه فيزيوتراپي در صورت عدم بهبود تزريق كرتن داخل مفصل ميباشد لطفا راهنمايي نماييد. سنم 46 سال

  پاسخ
 • سلام
  من در اثر شوخی با دوستانم دست راستم را با پشت سر پیچاندن و پس از چند روز درد معمولی گذشت
  اما بعد یک ماه متوجه شدم که در خمیدگی (قسمت بالایی) استخوان کتف یک چیزی بیرون زده که وقتی فعالیت
  شدید داشته باشم در همان ناحیه درد احساس می‌کنم
  با مراجعه به متخصص ارتوپدی و انجام نوار عصب ،رادیولوژی وسی تی اسکن
  تشخیص دکتر این بود که بر اثر ضربه غضروف تشکیل شده

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 3, 1396 1:16 ب.ظ

   با سلام.احتمالا این ضایعه از قبل به صورت کوچک وجود داشته که در اثر ضربه بزرگ شده.ولی باید عکس ها دیده بشه تا نظر قطعی رو بدم

   پاسخ
 • باسلام خدمت دکتر کوشا
  من امسال به دلیل ورزش بادررفتگی شانه مواجه شدم ودر همین امسال تا الان سه بار شانه من درفتگی داشته ایا راهی هست که خوب بشم واگر هست ایا مثل قبل از درفتگی میتوانم باهاش کار کنم ممنون میشم بهم جواب بدین.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 3, 1396 1:15 ب.ظ

   با سلام.شانه شما نیاز به جراحی داره.روش مناسب جراحی هم روش بسته هست.بعد از عمل و طی مراحل فیزیوتراپی ،میتونیم به فعالیت های قبلی برگردین.هر چه زود تر نسبت به جراحی اقدام کنین نتیجه بهتری میگیرین

   پاسخ
  • سلام آقای دکتر شانه چپ من ۷ماه پیش درد گرفت تا جای که دیگه دستم بالا نمیاد دکتر رفتم ام ار ای گرفتم گفت التهاب شدید داره ۲۰ جلسه فیزیو تراپی لیزر درمانی مگنت و بقیه کارها را انجام دادم ۳ نوبت هم تزریق داخل مفصل داشتم ولی خوب نشد و دستم همچنان بالا نمیاد

   پاسخ
   • دکتر علی کوشان
    خرداد 25, 1399 11:07 ق.ظ

    باید ام ار ای رو ارسال کنین.با توجه به عدم بهبودی احتمالا نیاز به اقدامات دیگه باسه

    پاسخ
 • احسان محمدی
  بهمن 5, 1396 5:02 ب.ظ

  با سلام و خسته نباشید
  جناب دکتر بنده حدود ده سال پیش دچار دررفتگی کتف شدم و تا الان حدود ده بار کتفم در رفته است .میدونم که دیر اقدام کردم ولی در حال حاضر هر طور شده میخوام جراحی کنم چون خیلی عذاب میکشم .لطفاء راهنمایی بفرمایید که میتونم جراحی کنم یا نه . با تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 6, 1396 1:52 ب.ظ

   با سلام.قطعا قابل درمان با جراحی هست.ولی برای اینکه نوع عمل( بسته یا باز) رو مشخص کنم نیاز به ویزیت و سی تی اسکن و ام ار ای هست

   پاسخ
   • سلام دکتر جان لطفاً خیلی اورژانسی هست شرایطم
    من بازیکن تیم ملی هندبال هستم قبلا سه بار دررفتگی خلفی شانه داشتم که عمل شدم
    حدود نه ماه بعد از عمل و طی کردن تمام مراحل اصولی بازتوانی و … کتفم از قسمت زیر پایین در رفت هنگام شوت زدن و بعد از اون دوباره در رفت
    لطفاً کمکم کنید چیکار میتونم بکنم

    پاسخ
 • با سلام و عرض خسته نباشید
  اقای دکتر من طی 5 سال گذشته شانه دست چپم 4 بار دچار در رفتگی شد که دو بار اول همون لحظه جا افتاد اما بار سوم توسط ضربه شدیدی که در حین شنا به دیواره ی استخر خورد اسیب شدیدی دیدو توسط دکتر در بیمارستان جا انداختم…به تهران امدم و عکس ارتروگرافی شانه انداختم و با دکتر متخصص مشاوره گرفتم…گفتن باید عمل بسته بشه…اما عمل نکردم و گذشت تا بهتر شدم وبعد از 9 ماه ورزش شروع کردم که ناگهان در هنگام خواب در رفت…میخواستم ببینم الان شرایتم برای عمل به چه صورت هست؟ایا با توجه به این شرایط احتمال بهبودی کامل برای من وجود داره؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 25, 1396 10:07 ق.ظ

   با سلام.جواب شما رو ،یکبار در جواب سوال یکی از بیماران عزیز دادم.از لحاظ علمی ،شانه ای که بیش از دوبار در رفتگی داره،باید جراحی بشه.با جراحی احتمال بهبودی کامل وجود داره

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید،من حدود دو ساله در ناحیه استرنو کلاویکولار ترقوه(جایی ک قفسه سینه با ترقوه مفصل میشه)درد دارم و در محل مفصل استخوان بازی میکند، ام ار ای کردم بهم گفتن ساییدگی دارم و گفتن جای حساسی است و بهتره باهاش مدارا کنی ،من ۲۳ سالمه ،نمیشه ک از الان تا اخر عمرم مدارا کنم لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 25, 1396 10:07 ق.ظ

   با سلام.مورد شما خاصه.معمولا در این سن،نباید ارتروز در این مفصل وجود داشته باشه.این حالت برای افراد بالای ۵۰ ساله.مگر حالت های خاص و بیماری‌های خاص.در صورت امکان با مدارک به پزشک فوق تخصص شانه مراجعه کنین که بشه جواب قطعی داد

   پاسخ
 • رضا قربانی
  بهمن 24, 1396 10:08 ب.ظ

  با عرسلام با احترام و خسته نباشید
  ببخشید من از شهرستان ساوه مزاحم شدم…
  من تقریبا یک سال و نیم از درد کتف دست راستم واقعا درد میکشنم وقتی دستم و بالا میبرم یا از بالا ب پایین میارم واقعا درد زیادی دارم..
  بخدا دیگ نمیدونم چیکار کنم عین معلولا شدم خسته شدم دیگ… چندبار عکس ام ای ار انداختم ولی دکترای ساوه سر در نمیارن..
  لطف میکنید جواب کامل ام ای ار و واسم بفرستید بگید ایا من پارگی تاندون دارم. ببینید نیازی ب جراحی یا ارتورسکوپی دارم… ممنونم ازتون.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 25, 1396 10:09 ق.ظ

   با سلام.معمولا گزارش های ام ار ای شانه،زیاد دقیق نیست.بعد از دیدن عکس ام ار ای میتونم دقیق راهنمایی کنم.ولی در حال حاضر بسیاری از بیماری های شانه قابل درمان هست.نگران نباشید

   پاسخ
 • اشرف سلطانی
  بهمن 27, 1396 9:02 ب.ظ

  با سلام و خسته نباشید همسر من بیماری خود ایمن ( ارتریت روماتویید )دارد که متاسفانه مفاصل اش را درگیر کرده شانه راست شون خیلی درد دارند جند سال پیش عکس گرفته بودند بهشون گفتند مفصل شانه ات تخریب شده البته دستشون کاملا حرکت دارد ولی کامل دست را بالا نمی اوردند می خواستم بپرسم به جز نعویض مفصل برای مشکل ایشون میشه کارهای دیگه هم انجام داد؟؟؟( البته در تشخیص قطعی بیماری شان هنوز متاسفانه تردید وجود دارد ) ولی بهرحال مفاصل شون مشکل دارد با سپاس و تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 28, 1396 4:48 ب.ظ

   با سلام.جهت اظهار نظر قطعی،باید عکس رو ببینم ولی تنها درمان تخریب مفصل،تعویض مفصل هست

   پاسخ
 • حسین آورزمانی
  بهمن 28, 1396 7:45 ب.ظ

  باسلام
  جناب دکتر هر دو دست من دچار تنگی کانال کارپال میباشد دست چپ 5.4 و دیت راست 4.9 میخواستم بدونم اولا دستهای من نیاز به جراحی دارد یا راهکار دیگری نیز میباشد و اگر نیاز به جراحی دارد با توجه به اینکه گردن من هم دچار بیرون زدگی دیسک خفیف میباشد احتمال عود کردن بیماری هست یا خیر
  ممنون از حسن نظر شما

  پاسخ
 • صدیق‌مهرانپور
  بهمن 30, 1396 2:44 ب.ظ

  با‌سلام خدمت آقای دکتر‌‌آلان ‌دوساله‌شانه
  عمل‌کردم‌الان‌شانم‌خیلی‌درد‌داره‌
  دکتر‌نادر‌نراقی‌‌عمل‌کرده‌‌دکتر‌‌فوت‌کرده‌الان
  مشکلی ‌نیست‌مزاحم ‌بشم

  پاسخ
 • سلام و درود خدمت دکتر کوشان

  اقای دکتر من سربازم ،کتفم تو تصادف گفتن مفصل اکرومیوکلاویکار در رفته ،و استخوان شانه ام خیلی برجستگی داشت عمل باز جراحی کردن ،و بازم دقیقا مثل همون اوله رفتم متخصص ارتوپدی گفتن که رباطت اسیب دیده و گفتش من کارم نیست جراحی این ،الان موندم چیکارکنم ،شما با بیمه نیروهای مسلح هم جراحی میکنید؟ کدوم بیمارستان بخدا موندم لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 4, 1396 2:46 ب.ظ

   با سلام.باید معاینه بشین که نیاز به عمل مشخص بشه.یکی از بیمارستانها با بیمه شما قرارداد داره

   پاسخ
 • باسلام، حدود یک سال هست که در رشته والیبال دچار شانه درد شدم، در این خصوص به فوق تخصص شانه توی استان خودمون مراجعه کردم و عکس های ام ار آی هم نشون نداده که عارضه خاصی داشته باشم و برای همین دکتر عمل رو پیشنهاد نکردند، ولی با گذشت یک سال هنوز درست نشدم، فیزیو تراپی و سوزن درمانی هم رفتم، ولی هیچکدوم جواب ندادن،خواستم بپرسم که اگه ام اری تی عارضه ای خاصی نشون نده باز هم عمل جراحی برای بهبودی درد شانه موثر میشه یا نه.ممنونم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 4, 1396 2:47 ب.ظ

   با سلام.باید ام ار ای رو خودم ببینم.گا ها گزارش ها صحیح نیست.بیماری خاصی در والیبالیست ها وجود داره که تو ام ار ای با دقت باید ارزیابی بشه و گاها نیاز به ام ار ای با تزریق هست.این بیماری با ارتروسکوپی قابل درمان هست

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر من 4 ماهه که آرتروسکوپی شانه انجام دادم ولی هنوز وقتی که میخوام سنگ کوچکی تا فاصله حتی کمی پرتاب کنم باز احساس در رفتگی بهم دست میده و هنوز صدای تق تق از شانه ام میاد آیا این طبیعیه و معمولا تاکی بهبودی کامل بدست میاد، در ضمن من قبلا بوکس میرفتم آیا دوباره می تونم برم یا نه ممنون از وقتی که گذاشتین

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 5, 1396 10:00 ق.ظ

   با سلام.ارتروسکوپی کجا و بابت چه مشکلی انجام شده؟آیا عکس از شانه دارین؟

   پاسخ
   • بابت یکبار دررفتگی شانه یا کتف ( چون کامل در نرفت و احساسشو داشتم و متوجه نشدم کتف بود یا شانه )ولی دکتر اصلانی گفت با توجه به MRI ،شانه
    بوده،ولی بعد از عمل دیگه MRI نگرفتم ( گفتن فعلا تا یکسال نمیشه)، البته الان مسئله مهمتر برآمدگی استخوان ترقوه در ناحیه جناق سینه ام هست که خیلی درد دارم شانه ام رو که بالا میارم احساس دردشدید و کشیدگی عضلات زیر ترقوه رو د ارم، خیلی بابت صبر و توجهتون ممنونم

    پاسخ
 • سلام من حدودا از ۱ ماه پیش دچار درد شدید شانه ی راست شدم به طوری که از شدت درد شبها نمیتوانم بخوابم . ام آر آی انجام دادم که در گزارش گفته شده ۲ تا از تاندون ها پاره هستند و التهاب در استخوان هومروس وجود دارد.شهرستان به ۲ پزشک متخصص مراجعه کردم که یکی گفتند بایدجراحی شود و دیگری گفتند فعلا فیزیوتراپی انجام شود. میخواستم بپرسم پارگی تاندون اگر جراحی نشود عارضه ای دارد ؟چون پزشک اول گفتند اگر جراحی نشود ممکن است استخوان شانه بیرون بزند و بعدا مجبور به تعویض مفصل شوم !

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 5, 1396 11:29 ب.ظ

   با سلام.پارگی کامل‌حتما نیاز به جراحی داره.در صورت عدم جراحی،به مرور مفصل دچار تخریب و ساییدگی میشه

   پاسخ
  • باسلام وخسته نباشيد
   خدمت پزشك محترم
   حدوديك ماه پيش يك وزنه يك كيلو ازبالا روي شونه راستم افتاد ابتدادردكم بود كم كم درد زياد ودامنه حركتي پايين امد دكترشهرستان ام اراي انجام داد و سي تي
   فرمود كه استخوان مويه برداشته يك تاندون پاركي داره يكي اسيب ديده
   كورتون تزريق كرد هرچي مي گذرد دردم بيشترميشود و داروهاي سككسيب ويتامين b6-كاباپانتين ولاريكا ٧٥ استفاده و فيزيوتراپي فرستاده ولي با گذشت يكماه كماكان دود زياد ودامنه حركت كم مي باشد
   لطفا من راراهنمايي نماييد باسپاس

   پاسخ
   • دکتر علی کوشان
    مهر 5, 1398 2:39 ب.ظ

    با سلام ،باید ام ار ای رو ببینم ولی لا توضیحات شما،نیاز به جراحی بسته دارین
    ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

    پاسخ
  • سلام و خسته نباشید من شانه هام خیلی پهن هستند و خیلی اذیت میشم باباشون خواستم بدونم میشه با جراحی کوچیک بشن در ضمن یه کم قوز دارم و سر م رو به جلو هست ممنون

   پاسخ
 • با سلام.من بیماری صرع دارم و تحت درمان هستم.از سال 88 تاکنون 4 باراستخوان ترقوه سمت راستم که 3 بار آن ناشی از حمله تشنج شدم ویک بار هم حین بازی در رفته است که یک بار در بیمارستان و 3 بار به صورت سنتی جا انداخته شده.یکبار هم ترقوه سمت چپم بصورت تعجب آور و هنگام چرخیدن در رختخواب در رفت که آن هم در بیمارستان جا انداخته شد و بمدت یکماه از گردنم آویزان بود.ابتدا خواستم دلیل در رفتن استخوان ترقوه هنگام تشنج رو بپرسم و دوم اینکه آیا مفاصل من نیاز به جراحی دارد یا با فیزیو تراپی و قرصهای غضروف ساز مشکل برطرف میشود.شهریار 28 ساله . با سپاس فراوان

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 6, 1396 10:12 ق.ظ

   با سلام.اگر مشکل شما به درستی تشخیص داده شده و در رفتگی ترقوه باشه، علت آن اسپاسم شدید عضلات ناشی از تشنج هست.اگر این در رفتگی در حال حاضر دردناک نیست نیاز به اقدام جراحی نیست و با همین شرایط ادامه بدین.ولی اگر درد زیادی داره باید مراجعه کنین و با روش های جراحی قابل درمانه
   قرص باعث بهبودی و جا افتادن مفصل نمیشود

   پاسخ
 • دکتر علی کوشان
  اسفند 5, 1396 11:28 ب.ظ

  با سلام.مورد شما با توجه به استفاده از عصا،خاصه.ولی به طور کلی ،اگر پارگی بدون ساییدگی مفصل باشه،درمانش ترمیم تاندون هست.در غیر این صورت باید از عمل های دیگه مث تعویض مفصل استفاده کرد.قطعا پزشک معالج شما هم پزشک حاذقی هستند

  پاسخ
 • جناب دکتر کوشان
  با سلام و خسته نباشید.
  من حدود دو ماه پیش زمین خوردم و تاندون شانه راستم پاره شد (با تشخیص ام ار ای) و با تشخیص پزشک ارتوپد دو سه هفته بدون حرکت با آتل نگه داشتم و بعد هم چندین جلسه فیزیوتراپی رفتم. اما متاسفانه مشکلم حل نشده و دستم توان بالا اومدن نداره. با دست دیگه کمک کنم و یا از دیوار کمک بگیرم میتونم ببرم بالا ولی خودش به تنهایی نمیاد بالا و حرکتی نداره. میخوام بدونم آیا این با ورزش و حرکتهای مکرر خوب میشه یا باید جراحی بشه. چون شاغل هستم و امکان جراحی بسیار برام مشکله و تقریبا برام امکان نداره لذا تا جایی که بشه بدون جراحی میخوام خوب بشه ولی نمیدونم این امکان وجود داره یا خیر.
  ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید. بینهایت از لطف شما سپاسگزارم. ضمنا با مطب تماس گرفتم فعلا موفق نشدم ارتباط بگیرم.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 8, 1396 9:31 ق.ظ

   با سلام و احترام.پارگی کامل تنها درمانش جراحی هست.تاخیر در جراحی توصیه نمیشه.با دارو و فیزیو تراپی تاندون ترمیم نمیشه
   پاسخ سوال دوم شما براتون ایمیل شد

   پاسخ
   • بسیار سپاسگزارم دکتر. ممنون از ارزشی که برای بیمارانتون قائل هستید و وقت میگذارید و جواب سوالهارو می دید. این حرکت متعهدانه شما واقعا قابل تقدیره. موفق باشید.

    پاسخ
 • سلام. آقای دکتر. چرا پیام منو جواب نمادین؟و فقط اونو پاک کردین؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 8, 1396 9:28 ق.ظ

   با سلام و احترام
   با توجه به درخواست شما جهت عدم نمایش کامنت در سایت، پاسخ شما براتون ایمیل شده

   پاسخ
   • سلام. ممنون از توجه شما. بدلیل اینکه نام یکی از جراحان معروف را ذکر کرده بودم درخواست دادم که بعد از خواندن پاک بشه. بازم متشکرم
    موفق باشید

    پاسخ
 • خیلی ممنون از لطفتون اقای دکتر

  فقط من الان دکتر ارتوپدی یکی میگه تاندونت پاره شده و باید عمل جراحی گردد،یکی دیگه میگه همینجوری ادامه بده،در حالی وقتی صبحا از خواب بیدار میشم ،شدت دردم خیلی ،انگار کتفم خشکه خشکه اصلا بالا نمیاد ،بعد ۱ساعت یکم کم میشه ،الان هم استخوان اکرومی کلاویکار شانه أم خیلی برجستگی داره ،چون شهرستانم میخواستم یه نظر بدین برام ،چون دکتر اینجا گفتش پارگی تاندون ،بعد یکی میگه عمل باز کردن ،برجستگی طبیعی هستش در حالی که دقیقا مثل زمان تصادفم هست

  پاسخ
 • با سپاس فراوان از اینکه لطف نمودید و جواب دادین.
  جسارتا ” یه ایمیل دیگه هم براتون فرستادم که خواهش میکنم آگه امکان داره ممنون میشم جواب بدید. و یه مساله كه یادم رفت بپرسم اینه که با توجه به اینکه من دایماً از عصای زیر بغل استفاده میکنم آیا بعد از عمل هم میتونم از اين مدل عصا استفاده کنم یا خیر؟ و اینکه چه مدت بعد از عمل نباید از عصا استفاده کنم.؟

  باتشکر

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر خوبین؟ اقای دکتر عکسها رو خدمتتون ایمیل کردم ،خیلی ممنون از لطفتون

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر اگه امکان داره و جسارت نیست ،ایمیلتونو چک کنید ،من عکسارو براتون فرستادم ،الان بدجوری لنگ جواب شمام ،چون از همه جا نا امید شدم یه جواب خوب نگرفتم ،لطفا اگه امکان داره و زحمت نیست اونو چک بفرمایید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 15, 1396 0:19 ق.ظ

   با سلام
   پاسخ در کامنت های بالا و ایمیل ارسال شد

   پاسخ
   • سلام اقای دکتر خوب هستین انشالله؟ شرمنده هی زحمت میدم خدمتتون ،اقای دکتر انشاالله خدا عوض نیت خیرتونو بده،فقط اقای دکتر چون قبلا هم عرض کرده بودم چون سربازم نمیتونم خدمت برسم ولی میخوام مرخصی بگیرم بیام خدمتتون،فقط اقای دکتر جسارت نباشه من میخواستم بدونم شما با بیمه نیروهای مسلح هم قرار داد دارین؟ اگه من بیام شما عمل کنید از بیمه نیروهای مسلح میتونم استفاده کنم ،یا اگه نباشه هزینه عمل تقریبا چقدر میشه ممنون میشم جواب بدین؟ خیلی بزرگوارید ببخشید مزاحم شدم

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     اسفند 16, 1396 12:08 ب.ظ

     با سلام.جواب شما رو تلفنی بهتون اطلاع دادن

     پاسخ
     • سلام اقای دکتر درود و سپاس
      خیلی خیلی ممنون از لطفتون بله صحبت کردم ،انشاالله مرخصی میگیرم به زودی میام خدمتتون ،خیلی لطف کردید اقای دکتر ،انشاالله هر چی ارزو دارید به همون برسید تو زندگیتون خیلی ممنون

 • سلام آقای دکتر واقعا ممنونم که به درد بیماراتون توجه میکنید.
  من ۱ ماه پیش تو مسابقه کشتی با شونه چپم زمین خوردم و مفصل اکرومیوکلاویکولارم دچار درفتگی یا نیمه درفتگی شد که سریع خودش برگشت اما تو رادیوگرافی یه تفاوت آشکار با شونه راستم داره به این صورت که هم یه خورده بالاتره هم استخوان اضافه آورده.
  من ۲۰ سالمه و از ۱۶ سالگی تا الآن این پنجمین باری هست که به علت ضربه یا فشار این مفصلم دچار دررفتگی میشه.
  پزشک ارتوپد بهم گفت که به طور مادرزادی کپسول های مفاصلت باز تر هستن و همین باعث میشه بیشتر مستعد دررفتگی باشن و به خاطر همین میتونم سربازی معاف بشم.
  آیا درمانی هست که دوباره بتونم ورزش حرفه ای رو ادامه بدم؟
  و آیا با تقویت غضله میشه به طور کامل از آسیب این مفصل و کل ساختمان شونه راستم پیشگیری کنم؟
  با سپاس

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 27, 1396 11:33 ق.ظ

   سلام.ممنونم.در رفتگی این مفصل اصلا خود به خود جا نمیره.در صورت در رفتگی کامل نیاز به جراحی داره.معمولا میشه بعد از عمل به ورزش حرفه ای برگشت.بهتره عکستونو ببینم

   پاسخ
  • سلام دوست عزیز منم این مشکل دارم و الان سرباز هستم آیا معافتون کردن سر این مشکل که داشتین؟؟؟

   پاسخ
   • با سلام خدمت جناب آقای دکتر کوشان عزیز بنده شش ماه پیش عابر پیاده بوده و موتر تصادف کرده که منجر به دررفتگی شانه و شکستگی و آسیب‌های جدی شده‌ام اما مورد عمل جراحی قرار نگرفته و فقط با آتل دست راست فیکس شده اما بعد از مدتی حرکات دست محدود شد تا جایی که دیگر دست به سمت بالا یا پشت سر نمی رود و حدودا ۳۰ درجه حرکت داشت به پزشک در تهران معرفی شدم اما ایشان نظر به عمل نداشته و فقط توصیه در حد ورزش در خانه دادند که مثمر ثمر نبود حدودا ۳۰ جلسه فیزیو تراپی طب سوزنی ، پی آر پی ،اوزن تراپی ،پلاسما انجام دادم اما دست تا ۹۰ درجه بالا میاد و دکتر نظر به جراحی داشت اما باز هم پزشک تهران این نظر را رد کرد خواستیم شما را ملاقات کنیم که در بازه ای که در تهران بودم نوبت ویزیت شما مهیا نشد . من ازخراسان جنوبی آمده بودم و به دلیل وضعیت مرخصی قادر به ماندن در تهران نبودم . حال از شما استدعا دارم تا وضعیت دست مرا اگر ممکن هست برررسی کنید نطر شما برای من بسیار مهم هست و مرا از چالش بلاتکلیفی نجات دهید . با تشکر

    پاسخ
    • با سلام. توضیحاتی که فرمودین با توجه به اینکه من ام ار ای و سی تی اسکن شما رو ندیدم و نمیدونم اسیب اولیه به چه شکلی است، راهنمایی کمی مشکله. اما به طور کلی میتونم بهتون بگم که زمانی که آسیبی در شانه وجود داره و مشکلات حرکتی بیشتر از شش ماه طول میکشه، حتما نیاز به اقدام داره. یعنی احتمالا نیاز به اقدام جراحی داره و روش هایی مثل فیزیوتراپی یا اقدامهای موضعی احتمالا پاسخگو نیست. اما برای اینکه دقیقا بتونم راهنمایی کنم لازمه عکس و ام ار ای رو ببینم.

     پاسخ
 • با سپاس فراوان از اینکه لطف نمودید و جواب دادین.با توجه به ایمیل های قبلی
  یه مساله كه یادم رفت بپرسم اینه که با توجه به اینکه من دایماً از عصای زیر بغل استفاده میکنم آیا بعد از عمل هم میتونم از اين مدل عصا استفاده کنم یا خیر؟آیا عصای دستی که پشت آرنج قرار میگیره بهتر ه یا عصای زیر بغل؟ و اینکه چه مدت بعد از عمل نباید از عصا استفاده کنم.؟

  پاسخ
 • باسلام وعرض خسته نباشیدخدمت جناب آقای دکتر کوشان عزیز برادر من دررفتگی مکرر کتف داره بالای دوالی سه بارکتف اون دراومده یک بارهم عمل جراحی بالیزردربیمارستان میلادتهران شده آقای دکترمیخواستم ببینم ایشون بایدچه عمل جراحی برای کتفشون انجام بدند تادیگه کتفشون هیچ موقع کتفشون ازجادرنیاد خیلی ناراحتم لطفاراهنماییم کنید

  پاسخ
 • علم پزشکی ارتوپدیک یکی از اون علم های رشته پزشکیه که هیچ درمان درست و کاملی نداره. شانه که پاره میشه قشنگ درستش نمیتونین بکنین 4 تا پیچ و نخ میذارین اول جونی طرف هم ارتروزش شروع میشه. فقط شکستگی هارو میتونن درست کنن واقعا کسانی که میرن ارتوپد میشن به چه امیدی درس میخونن

  پاسخ
 • میر علی واعظی
  فروردین 24, 1397 5:31 ب.ظ

  سلام وقت بخیر.روز قبل در پیست اسکی و برخورد یکی از اسکی باز ها باعث شد کتف من از جا در بیاد و با درد شد و انتقال به بیمارستان طالقانی .کتفمو جا انداختن و بعد ار عکس گفتن دچار شکستگی شده که الان دچار التهاب هست و نمیتونم دستمرو حرکت بدم و متاسفانه چون دکتر متخصص نبود جواب درستی نگرفتم .

  پاسخ
 • آقای دکتر من یکی از بیماران شما هستم دو سال پیش تو بیمارستان میلاد اومدم پیشتون وشما قول دادید که به من زنگ میزنید برای عمل ارتروسکوپی شانه که پس از دو سال شما هنوز به من زنگ نزدیک سوال دارم از شما و اونم اینه شما فردی دروغگو و مثل خیلی ها از دکترهای بی وجدان و پول پرست و فقط بفکر جیب خودتان هستید و بویی از انسانیت نبرده آید امیدوارم که خیر از زندگیت نبینی چون ما رو الاف کردی این دو سال اگه مرد هستی این پیامو بذار تا همه ببینن شما چه انسانی هستی که بویی از انسانیت نبردید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 27, 1397 11:34 ق.ظ

   با سلام.در حال حاضر نوبت بیماران میلاد تا ۳ سال افزایش پیدا کرده،چون تعداد بیماران بسیار زیاده.خود بیمارستان زمانی که نوبت بشه تماس میگیره.اگر دوست دارین اسمتون رو بگین تا من پیگیری کنم

   پاسخ
 • سلام من بچه 1 ساله دارم که در موقع زایمان شبکه عصبی آسیب دیده و کم تکان میده نوار عصب گرفتیم 8 ماه فیزیوتراپی بردیم و تا الان هم کاردرمانی ولی دست تا سینه بالا میاره در بعد از کاردرمانی حرکت کرد

  پاسخ
 • سلام آیا آرتروز شدید مفصل ترقوه از سمت شانه درمان قطعی داره ؟
  من 3 ماه پیش به علت ضربه غضرف این مفصلم تخریب شده و استخوان اضافه آورده هنوز هم خوب نشده!
  آیا قرص غضرف ساز برام مفیده؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 27, 1397 11:28 ق.ظ

   با سلام.اگر عکس بذارین بهتر راهنمایی میکنم و اینکه چند سالتونه.اگر غضروف کامل خورده شده دارو کمک نمیکنه ولی عمل جراحی باعث بهبود زیاد درد میشه

   پاسخ
 • با سلام.بنده در اثر تصادف و اثابت شانه تاندون شانه ام دچار پارگی جزئی شده و عکس ام آر آی هم گرفتم و تزریق کورتیزون هم انجام دادم و به دکترهای ارتوپدی زیاد مراجعه کردم و اکثرأ کپسول های غضروف ساز نوشتن و کارم هم باموتوره و فیزیوتراپی هم رفتم ولی افاقه ای نشده و همچنان درد میکنه بخصوص شب ها
  لطفا راهنمایی کنید که چکار باید بکنم
  با تشکر ازشما بزرگوار

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 28, 1397 11:47 ق.ظ

   با سلام.با توجه به افزایش درد،احتمالا پارگی بیشتر شده.نیاز به تزریق یا عمل لیزری دارین.اگر ام ار ای رو ببینم بهتر راهنمایی میکنم

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر، در حدود 10 سال میشه ورزش میکنم به طور حرفه ای، 6ماه پیش در حین تمرین سرشونه یه درد کمی احساس کردم بعد از مدتی دردش بیشتر شد عکس MRI از شانه و بازوم گرفتم دکتر گفت کشیدگی تاندون داری با فیزیوتراپی حل میشه 30 جلسه فیزیوتراپی رفتم، 10جلسه هم لیزر کم توان، ولی هنوز خوب نشده، به یه دکتر دیگه مراجعه کردم، فرمودن آرتوروگرافی بگیر از شونت، الان عکس آرتوروگرافی دارم، رادیولوژیست نظر داده‌:
  There is a High grade partial thickness tear in the middle fibers of supraspinatus tendon
  .(intrasubstances type )
  این به چه معنی؟ باید جراحی کنم؟
  ممنون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 28, 1397 11:47 ق.ظ

   با سلام .با توجه به پارگی تاندون و عدم پاسخ به درمان فیزیوتراپی و چون ورزشکار هستین،عمل لیزری توصیه میکنم که کاملا خوب میشین

   پاسخ
   • سلام آقای دکتر ممنون از پاسخی که دادید، فقط میخواستم بدونم اگه عمل لیزر انجام بدم میتونم دوباره مثل قبل ورزش بکنم؟ و هیچ راه دیگری به غیر از عمل وجود نداره، به عنوان مثال لیزر پرتوان، مگنت، فیزیوتراپی بیشتر، انجام ورزش های خاص ویا آبدرمانی و…..
    حقیقتش نسبت به عمل ذهنیت خوبی ندارم، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

    پاسخ
    • سلام، آقای دکتر چند روز هست منتظر جوابتون هستم. ممنون

     پاسخ
     • دکتر علی کوشان
      اردیبهشت 4, 1397 4:35 ق.ظ

      سلام و وقت بخیر
      پیام شما برای دکتر ارسال شده در اسرع وقت پاسخ میدهند
      با تشکر
      ادمین

    • دکتر علی کوشان
     اردیبهشت 4, 1397 6:46 ب.ظ

     با سلام.از لحاظ علمی شما حتما نیاز به جراحی دارین.میتونین بعد از طی مدت لازم بعد از عمل به ورزش حرفه ای برگردین.درد شانه که بیش از شش هفته طول کشیده،معمولا آسیب جدی است و باید درمان بشه

     پاسخ
 • سلام و وقت بخیر – مادر من سوم فروردین تصادف کردند و دچار شکستگس قفسه سینه و خونریزی ریه شدند و از طرفی هم استخوان ترقوه شون در رفته که زمانی که تو آی سی یو بود گفتند بمرور خودش درست میشه اما الان بعد از ۲۳ روز میگن باید عمل بشه- شکستگس نداره اما موقع که میشینند یا می ایستند مثل تخم‌ مرغ استخون میزنه بیرون اما وقتی روی تخت هست به حالت نرمال برمیگرده – دکتر های داخل بیمارستان گفتند باید عمل به اما من هنوز رضایت ندادم نظرتون چیه؟؟ مادرم بیماری خود ایمن بهجت هم دارند

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 4, 1397 4:27 ق.ظ

   با سلام.این میزان در رفتگی نیاز به جراحی داره.ولی بسته به شرایط بیمار فرق میکنه.مادرتون چند ساله ان؟

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر من یکی از بیمارانتون تو بیمارستان میلاد بودم که سال 95 کتفم رو عمل کردین . الان مشکل درفتگی کتفم برطرف شده . واقعا ازتون تشکر میکنم دستتون درد نکنه انشالله هر آرزویی که دارین بهش برسین . موفق و پیروز باشین

  پاسخ
 • باسلام وعرض ادب خدمت اقای دکتر
  مدت دوماه است که عمل اتروسکوپی شانه انجام داده ام(به علت پارگی تاندون روتاتورکاف)از فردای عمل دکتر معالج ورزشهای مربوطه را شروع کردند اما هنوز دستم به تنهایی بالا نمی آید ودرد شدید دارم ومتاسفانه شانه چپ هم دچار پارگی همان تاندون وکیست شده است آیا این درد بعد از دوماه طبیعی است؟

  پاسخ
 • سلام استخوان اسپاین اسکاپولابنده شکسته یک متخصص ارتوپد دید و اون رو با این کتف بند ها بست و گفتند هیچکسی تو ایران نمیتونه عمل کنه بذارید جوش بخوره خواستم ببینم چه کسی رو میتوانید معرفی کنید تا عمل کنه کتفه بنده رو

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 22, 1397 0:09 ق.ظ

   سلام.معمولا این استخوان نیاز به جراحی نداره و در موارد کمی نیاز به عمل داره .اگه لازم باشه بنده و بقیه همکاران فوق تخصص شانه میتونن انجام بدن

   پاسخ
 • سلام جناب دکتر
  من از ۱۹ ماه پیش تصادف کردم و پشت کتفم شکسته اما دکتر گفت نیاز به جراحی نداره ،اما نگرانم که بد جوش بخوره ،عکس سه بعدی هم گرفتم اگه امکان داره بفرستم شما هم نظر خودتون و بدید ممنون میشم

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر، وقتتون بخیر، پدر بنده که ۵۵ سالشون هست و سابقه دیابت هم ندارن، از هشت یا نه ماه پیش دچار درد در شانه چپ خودشون شدن، بعد از mri متوجه شدیم که پارگی جزئی در تاندون شانه دارن، دو بار آمپول کورتون در شانه تزریق کردن و ی دوره هشت جلسه فیزیوتراپی، که با درد زیادی همراه بود. هنوز درد شانه باهاشون هست و دامنه حرکتی دست چپشون هم کم شده، آیا نیاز به عمل دارن؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 22, 1397 0:17 ق.ظ

   با سلام. پارگی تاندون در صورت عدم بهبود بعداز سه ماه،نیاز به جراحی داره.جهت بهتر روشن شدن موضوع،به مصاحبه شنبه بنده با شبکه دو نگاه کنین.لطفا تزریق کورتون انجام ندن دیگه

   پاسخ
 • حسین آورزمانی
  اردیبهشت 22, 1397 6:26 ب.ظ

  با سلام و درود خدمت شما
  اقای دکتر من الان 6ماهه که متوجه شدم دو تا از دیسکهای گردنم c3و c7 اسیب دیده ولی جراح مغز و اعصاب گفتن که فعلا باید دارو استفاده کنی و به من ویتامین b1 300 و ولتارن دادن که به مدت 3ماه استفاده کنم و توصیه کردن که نوار عصب و عضله بگیرم چون دستهام درد میکرد خصوصا دست چپم،جواب نوار عصب و عضله دست چپ 5.3 و دست راست 4.9 رو نشون میداد،بعد از مراجعه به فوق تخصص دست و معاینه گفتن که نوار عصب و عضله مشکوکه و مجددا خواستن که من نوار بگیرم،در نوار دوم هر دو دست من 3.2 رو نشون میدادکه دکتر گفتن هر دو دست سالمه و نیازی به جراحی نیست و گفتن نوار اول احتمالا بخاطر اینکه در زمستان گرفته شده بخاطر دمای هوا دقیق نبوده،ولی الان کتف چپم و دست چپم درد داره منتها دامنه حرکت دستم خوبه و موقع چرخاندن دردش اضافه نمیشه،اقای دکتر احتمال داره این دردها بخاطر دیسک گردن باشه،شما تجویزتون چی هست؟
  ممنون از حسن نظرتون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 26, 1397 9:48 ق.ظ

   با سلام.با توجه به شرح حال،به نظرم مشکل شما از گردن هست و مربوط به شانه نیست.توصیه ام مراجعه به یه جراح اعصاب دیگه هست.اگه شرایطت مناسب هست،تشریف بیارین ببینمتون

   پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید حضور محترم آقای دکتر!
  جسارتا عرض کنم که من قبلا هم مزاحم شما شدم و شرح حال خودمو نوشتم و نحوه آسیب تاندون های کتف را ذکر کرده ام. ضمناً یاد آوری میکنم که فلج اطفال هستم.غرض از مزاحمت مجددبا توجه به مواردی که قبلاً توضیح دادم طبق دستور پزشک جراح قرار بود به زودی جراحی بشم اما متاسفانه دیروز که با یک MRI جدید به پزشک مربوطه مراجعه کردم ایشان فرمودند که چیزی که الان در این ام آر آی جدید مشاهده میکنم با ام آر آی قبلی فرق داره و الان پارگی وسیع تری. نشون میده و قابل جراحی نیست. و اگر هم جراحی بشم بهم هیچ قوای نمیده که صد در صد از جراحی نتیجه بگیرم. این گفته پزشک منو حسابی از جراحی مایوس کرده و الان نمیدونم چیکار کنم؟ عاجزانه از شما تقاضا دارم باتوجه به ایمیل های قبلی که توضیح داده شده منو راهنمایی کنید.

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر
  بنده در سن 20 سالگی برای اولین بار حین دفاع روی توپ والیبال (ورزشکار آماتور) دچار دررفتگی شانه شدم- پس از آن طی 10 سالی که از این اتفاق می افته بیش از 30 مرتبه دچار دررفتگی مکرر شانه شدم، به طوری حتی با عطسه شدید، یا بالا بردن دست در خواب یا پریدن حتی از یک پله،دچار دررفتگی میشم. در تمامی موارد به کمک دوستان و اطرافیان یا در مواردی که کسی نبوده به سختی خودم دستم را جا می اندازم
  تو این 10 سال تحت پوشش هیچ بیمه ای نبودم برای همین عملی انجام ندادم، تا اخیرا بیمه شدم و تصمیم به عمل گرفتم، بنظر شما با این شرایط وخیمی که من دارم قابل بهبود هست یا تا آخر عمر باهاش بسازم؟ نظر شما عمل آرتروسکوپی نیاز هست یا عمل باز؟ ممنون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 30, 1397 10:57 ب.ظ

   با سلام.نیاز به ام ار ای و سی تی هست تا بتونم دقیق بگم.ولی احتمالا نیاز به عمل باز هست

   پاسخ
 • با سلام خدمت شما استاد بزرگوار
  مادر بنده در تصادفی که داشتند باعث در رفتگی در مفصل آکرو میو کلاویکولار و پارگی تاندون شده بودند که در همان شهر که تصادف شده بود مجبور به عمل شده بودند و با پیچ مخصوص ارتوپدی فیکس کرده بودند که الان بعد از 3 ماه قادر نیست دستش را بیشتر از حدی بالا ببرد و بعضی از دکتر ها میگن باید پیچ در بیاد دباره عمل شه و بعضی ها میگن نه باید بره فیزیوتراپی اگر خوب نشد عمل بشه خواهش میکنم بفرمایید نظر شما چی هست؟ممنون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 30, 1397 11:00 ب.ظ

   سلام.لطفا عکس رو بفرستین واسم.معمولا باید بعد از سه ماه باید بتونن دست رو بالا بیارن.بدون عکس نمیتونم دقیق راهنمایی کنم

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر من شانه ام دررفتگی پیدا کرده مکرر در میره و کلافه شدم بیمه تامین اجتماعی دارم از طرف یکی از دکتر های جراح هم معرفی نامه جهت جراحی دارم من فقط توی ماه رمضان میتونم مرخصی بگیرم که عمل کنم میشه این لطف و در حق بنده بکنید و بنده را از این مشکلی که دارم ازاد کنید خدا خیرتان دهد بیمارستان میلاد عمل کنین بنده رو

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   خرداد 1, 1397 9:20 ق.ظ

   با سلام.متاسفانه نوبت های عمل من تا ۱۵ ماه آینده در بیمارستان میلاد پر شده و نویت دهی مرتبط با بیمارستان است
   جهت عمل زود تر به همکاران دیگه میتونین مراجعه کنین

   پاسخ
  • با سلام و عرض ادب
   خانمی 27 ساله هستم که صاحب سه فرزند می باشم. دو ماهه بودم که شانه ام دچار پیچ خوردگی شد. در همان زمان تحت عمل جراحی قرار گرفتم و 23 روز بستری بودم. دو سال هست که درد شدیدی در ناحیه شانه و بازو دارم.و دستم خیلی کم بالا می آید. دکتر مراجعه کردم گفت استخوان سرشانه ام تخریب شده و عصب اگزیلاری هم آسیب دیده است. گفت گوی و کاسه باید عوض بشود. نظر دکتر این است که با جراحی مشکل برطرف نمی شود. و برای کاهش درد قرص های تالنتال و لایریکا را برایم تجویز کردند.
   می خواستم نظر شما دکتر محترم را بپرسم.
   خواهش میکنم راهنمای بفرمائید.
   ممنون.

   پاسخ
   • دکتر علی کوشان
    مرداد 17, 1398 3:24 ب.ظ

    با سلام.در صورت تعویض مفصل حدود ۸۵٪ بهبودی وجود داره.ولی بهتره مدارکتون رو ارسال کنین
    ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

    پاسخ
 • سلام اقای دکتر ایا وقت عمل شما در همه بیمارستانها پر شده؟؟؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   خرداد 5, 1397 10:08 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر
   متاسفانه در بیمارستان میلاد تا ۱۵ ماه آینده تمام وقت های جراحی من پر شده ولی در بیمارستان های خصوصی زمان های زودتر وجود داره

   پاسخ
 • عادل محمدی
  خرداد 9, 1397 9:13 ق.ظ

  با سلام خدمت شما دکتر بزرگوار
  آقای دکتر من الان 26 سالمه وتاحالا 5 بار دچار دررفتگی شانه دست راست شده ام که فقط یکبار دررفتگی کامل بوده ومابقی نیمه دررفتگی بوده وهر5 بارخودم در همان زمان جاانداختم.اولین دررفتگی در سن18 سالگی بود.با مراجعه به متخصص و گرفتن عکس ام آر آی گفتن که دچار پارگی نسبی تاندون و هم چنین قسمتی از استخوان حفره گلنوئد کنده(لپر)شده و……….وفقط فیزیوتراپی و بلند نکردن اجسام سنگین روتجویز کردند.ولی چند روز پیش باوارد شدن ضربه به شانه دوباره دچار دررفتگی شدم.الان میخواستم بدونم تشخیص شما چیه اخه میخوام ورزش حرفه ای رو دنبال کنم .فایل مربوط به عکس ام آر آی رو دارم براتون بفرستم؟میتونید بفرمایید مشکل چیه وآیا نیاز به جراحی دارد یا خیر آخه از شهرستان باید بیام. اگه نیاز به اومدن حضوریه بفرمایید تا مطب خدمت برسم.
  باتشکر از شما.

  پاسخ
 • سلام . من پشت کتفم لیپوم داشتم که سه سال پیش عمل کردم الان دوباره رشد کرده شکل بدنمو داره بهم میریزه . این منو اذیت میکنه آیا عمل قبلی من نا موفق بوده؟ جواب پاتولوژی چیزی نشون نداد . یعنی دکتر گفت خیلی بد شانس باشی دوباره در بیاد . خواهش میکنم کمک کنید.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   خرداد 23, 1397 11:18 ق.ظ

   با سلام.یک نوع لیپوم احتمال عود بالا تری داره.ولی بیماری بدی نیست.نگران نباشین

   پاسخ
 • سلام دکتر عزیز و بزرگوار نمونه انسان شریف.من مدتی قبل در بیمارستان آتیه زیر دست دکتر **** و وضع مالی ضعیف نتونستم آتروسکوپی عمل کنم وعمل جراحی باز شانه انجام دادم بدلیل در رفتگی مکرر کتف خاستم بدونم بعد از چند ماه میتونم فوتبال بازی کنم ترجیحا دروازبانی یا شنا .ببخشید از شما پرسیدم چون موفق به مشورت با جراحم نشدم .زنده باشی

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   خرداد 22, 1397 11:27 ق.ظ

   با سلام.معمولا پس از سه ماه به ورزش معمولی و پس از ۶ ماه به ورزش شدید و برخوردی مثل دروازه بانی میشه برگشت

   پاسخ
 • سمیرا گرشاسبی
  خرداد 29, 1397 12:20 ب.ظ

  باسلام من شانه هایم مانند ورزشکارا چهارشانه و پهن خیلی بدجور میباشد و خیلی اعصاب من خراب کرده ایا عمل زیبایی وجود دارد شانه های من مانند خانمها بشود..

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 10, 1397 11:28 ق.ظ

   با سلام.خیر متاسفانه

   پاسخ
   • احمد اهوزاده
    تیر 15, 1397 3:19 ب.ظ

    باسلام وخسته نباشید خدمت دکتر عزیز یک سوال داشتم اگه عضله سه سر پشت باضو پاره شود راه حلی برا عمل جراحی هست باتشکر ۲۷ساله از خرم اباد

    پاسخ
 • محمد طاها
  تیر 13, 1397 9:28 ق.ظ

  سلام خسته نباشین من 2 ماه تازه عمل شانه انجام دادم توی کتفم پلاتین ناحیه ترقوم از شونم عکسم گرفتم جوش خورده ولی چیکار کنم که ناحیه ترقوم سنگینی نداشته باشه چون مدام سنگینی میکنه به دکترم گفتم میگه به مرور زمان خوب میشه لطفا کمک کنین ممنون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 17, 1397 2:52 ب.ظ

   با سلام.در صورت ادامه علایم،شش ماه بعد از عمل،پلاتین رو خارج کنین

   پاسخ
 • حامد مرادی
  تیر 16, 1397 10:33 ب.ظ

  با سلام:من کتف چپم هنگام تمرین در رفت و بعد از جااندازی به مدت سه هفته با آتل بسته بود
  میخواستم بعد چه مدتی میتوانم ورزش بدنسازی خود را آغاز کنم

  پاسخ
 • سلام.قربانی هستم.از مدتها پیش وقتی دست راستم را به سمت پشتم می بردم در قسمت نزدیک شانه احساس درد نسبتا شدیدی داشتم .وقتی نرمش انجام میدم و مدتها بعد کمی بهتر میشد ولی از حدود ده ماه پیش درد مستمر و شدید شده .پیش متخصص شانه رفتم با تکان دادن دستم گفتم مربوط به شانه نیست باید پیش ارتوپد برم .دکتر ارتوپدی بدون اینکه نوار عضله و یا عکس و ام آر آی انجام بده میگفت درد دستم روحی است و مرتب دارو میداد و سری بعد میگفت اون داروها را نخور وداروی جدید میداد و …البته فیزیوترای نوشت انجام دادم نه تنها خوب نشد بلکه دردش بیشتر هم شد.وحدود دوماه پیش پیش متخصص ارتوپدی و جراحی مفاصل و استخوان رفتم بلافاصله نوشتMRI انجام دهم و نتیجه MRI حاکی از عارضه قطعی تاندول و زائده استخوانی تشخیص داده شده و دکتر گفته تنها راهش عمل جراحی هست.آیا امکان اینکه محل عارضه را در عمل جراحی به خوبی تشخیص و ترمیم کنند وجود دارد یانه؟ لطفا مرا راهنمایی فرمائید.

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من ۵ بار کتفم در رفته که هر بار جا انداختم و این باعث نگرانی و ترسیدن من و ورزش نکردن من شده و بدنم هم فوق العاده ضعیف هست آیا اگر من عمل انجام بدم کاملا خوب میشم با این شرایط بدنی که دارم یا راه درمانی بجز عمل هست

  پاسخ
 • باسلام وعرض ادب
  آقای دکتر خانوم بنده ازبیماران شما هستن که 3/28 جراحی شدن. لطف کنید برای بیمارانی که جراحی شدن ترتیبی اتخاذبفرمایید که برای معاینات بعداز جراحی خیلی معطل نشن …. چون خودشما مستحضرهستید کسی که جراحی شده صبرو حوصله چندانی برای 3ساعت ماندن درمطب نداره.مجددا از شما برای جراحی عالی ومساعدتهای شما تشکرمیکنم.

  پاسخ
 • سلام آقاي دكتر من تنيسور و مربي تنيس هستم ژانويه ٢٠١٧ در كانادا دچار درد شديد شانه شدم التهاب بورس داشتم تابستان همان سال ايران آمدن و با كورتون و فيزيوتراپي كه دكتر معرفي كردن ورزش و نيدلينگ انجام دادم كه وقتي برگشتم درد دوباره شروع شد ، ارديبهشت امسال دوباره ايران آمدم و ام ار اي گرفتم كه التهاب بورس و تاندونيت و زائده آكروميون رو نشون ميداد، دكتر طب فيزيكي رفتم يك مرحله پي آر پي و اوزون سر شانه و چندين مرحله اوزون براي دردهاي پشت كتف زدم كه خيلي خوب شدم اما آب درماني و ورزش شانه را كه شروع كردم چند جلسه بعد درد سر شانه دوباره شروع شده، به نظر شما بازم پي ار پي بزنم يا بايد جراحي كنم من ١٥ مرداد بر ميگردم و وقتي ندارم، شما چي صلاح ميدونين ممنون ميشم هر چه سريعتر جواب بديد با توجه به وقت محدود من , سپاسگزارم.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 28, 1397 9:41 ب.ظ

   با سلام.با توجه به عود مکرر،احتمالا مشکل دیگه هم در شانه وجود داره.گاها ریپورت ام ار ای صحیح نیست.با توجه به عود توصیه به مراجعه و در صورت نیاز جراحی میکنم

   پاسخ
 • حمیدوکیلی
  مرداد 7, 1397 1:11 ب.ظ

  باسلام.جناب دکترکوشان یه سوالی داشتم.تا حالا3 باردررفتگی شانه داشتم عمل آرتوسکوپپی انجام دادم45 روز بود دستم رو بسته بودن حالا بعد45 روز دستم رو باز کردم وقتی با این یکی دستم رو میکشم به پایین احساس میکنم دستم باز میخواد در بیاداحساس میکنم شوله باز علت چیه میشه بگین خوب میشه یا نه خواهش از شما

  پاسخ
 • با سلام وعرض ادب جناب آقای دکتر
  من یه عمل آرتوسکوپی شانه داشتم
  تو بیمارستان گفتن5 تا انکورسوچرز
  استفاده شده اما تو شونه ام4 تا سوراخ هس یکی در عقب 3 تا جلوی شونه میشه
  بگین چطوراز3 سوراخ5 تا پیچ بستن ؟یکیم
  چنددرصدخوب میشه کلا دیگه دررفتگی
  صورت نگیره وآیا میتونم ورزش رزمی انجام بدهم .از زحمات شما کمال تشکر وقدردانی را دارم.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 16, 1397 12:19 ب.ظ

   با سلام.از همون سوراخها میشه تعداد زیادی کار گذاشت.در رابطه با برگشت به ورزش رزمی بایستی از جراحتون سوال کنید

   پاسخ
 • سلام خسته نباشین چطوری میتونم ام ار آی براتون بفرستم؟یاکدوم بیمارستان هستید حضوری بیام من شهرستان زندگی میکنم

  پاسخ
 • با سلام وخسته نباشید
  یه سوال داشتم؟
  هزینه عمل شانه چقدر است؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 25, 1397 8:42 ق.ظ

   با سلام و وقت بخیر
   برای پاسخ به این سوال نیاز به معاینه است چرا که با توجه به إلمان های مورد نیاز هزینه عمل متفاوت است از جمله عوامل موثر عبارتند از نوع عمل- وسایل مورد نیاز – بیمارستان محل عمل و …

   پاسخ
   • باسلام وعرض ادب
    جناب آقای دکتر.من تا حالا4 بار دررفتگی شانه داشتم ورفتم ام آرآی وتو جواب نوشته ضایه بنکارت وجود نداردودکتر گف باید عمل آرتسکوپی بشی حالا50 روزه عمل کردم اما نمیتونم هیچی بردارم بادستم ودکترخودمم رفته صفر خارج میشه شما راهنماییم بکنیدآیا دستم خوب میشه وچند درصد دیگه در رفته نمیشه واگه در رفته بشه راه این مشکل چیه؟ممنون از لطف شما

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     مرداد 29, 1397 9:29 ق.ظ

     با سلام.متاسفانه با این اطلاعات نمیتونم راهنمایی کنم .نیاز به ام ار قبل عمل و عکس بعد از عمل هست.پزشک معالجتان بهتر میتونه راهنمایی کنه

     پاسخ
 • به مدت دو سال در رفتگی کتف داشتم

  بعد از ام آر آی و ویزیت دکتر فرمودند باید جراحی بشم
  مرحله اول جراحی انجام شده که یک عدد پین جایگذاری شده توی کتفم
  و مرحله دوم قرار شده بعد از ۵ ماه به صورت آرتروسکوپی انجام بشه و لابروم ترمیم بشه

  دو تا سوال داشتم خدمتتون
  اول آیا روش صحیحی برای درمان انتخاب شده ؟
  دوم اینکه با وجود این پین میتونم فعالیت ورزشی داشته باشم ؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 27, 1397 8:05 ب.ظ

   با سلام.لطفا عکساتونو بفرستین.اینطوری نمیتونم اظهار نظر کنم.ولی من برای در رفتگی پین نمیذارم
   شماره تلگرام جهت ارسال فایل ها: ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

   پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   شهریور 3, 1397 9:27 ب.ظ

   با سلام.به نظرم با این اطلاعات روش درمان مناسبه.فکر نمیکنم به ارتروسکوپی احتیاج باشه.میتونین ورزش کنین.در عین حال پاسخ بهتر توسط جراحتون داده میشه

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر
  عمل باز بهتر هست یا عمل آرتسکوپی برای در رفتکی شانه؟چند درصد بعد عمل مثله قبل میشه یعنی دیگه در رفتگی ایجاد نشه؟واگه عمل آرتسکوپی انجام بدم دوباره در رفتگی شانه داشته باشم باید چکار کم میشه راهنمایی بکنید؟ممنون از لطف شما اقای دکتر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 30, 1397 4:12 ب.ظ

   با سلام.بسته به نوع آسیب ،عمل باز یا ارتروسکوپی واسه بیمار تعیین میشه.در صورت انتخاب صحیح عمل،احتمال در رفتگی مثل سمت سالم میشه

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر
  من الان ۲۵ سالمه وحدود سال ۹۰بخاطر بازی والیبال غیر حرفه ای و ورزش رزمی که خودم حس میکنم دلیلاش اینا باشن به مرور زمان احساس درد کردم تا مدتی که بعضی شب ها خوابم نمیبرد از درد بیدار میشدم,الان بعد یه مدت دردهاش ساکت شدن همون سال پیش متخصص رفتم بعد از گرفتن ام ار ای تزریقی slap تشخیص دادن گفتن یه سری حفره هایی ایجاد شده ولی من بخاطر موقعیتی که داشتم تا الان به تعویق انداختم,الان در حالت عادی دردی ندارم ولی احساس ضعف میکنم,یه مثلا یه بچه رو ۱۵دقیقه بغلم میگیرم کتفم درد میاد به نظرتون ارترز گرفتم یا باید چیکار کنم
  و با عمل درمان قطعی پیدا میکنم
  کدوم بیمارستان میتونم برم
  شما کجا هستید
  باتشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   شهریور 3, 1397 9:22 ب.ظ

   با احترام.به نظر من باید جراحی بشین.پس از جراحی به حالت نرمال بر میگرده.بعید میدونم که ارتروز باشه

   پاسخ
 • سلام وقتتو بخیر آقای دکتر
  من شانه سمت چم استخوان تر قوم به اندازه ی خیلی کمی از جای خودش در رفته و سمت بالای سر شانم بالا اومده و تو عکس مشخصه و کاملا برجستگی تو سر شانم ایجاد شده که‌قابله لمسه ، رفتم پیشه دکتر گفتن دررفتگی داره و مشکلی‌واسه‌ورزش کردن نداری فقط باید فعلا‌استراحت کنی ، چه راهکاری هست که برجستگی به حالت قبلی برگرده و آیا بر میگرده ؟ اگر برجستگی و فاصله ی که استخوان تر قوم گرفته به جای اول بر میگرده ؟۲هفته س اینجوری شدم ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   شهریور 3, 1397 9:23 ب.ظ

   با سلام.احتمالا برطرف میشه

   پاسخ
   • آقای دکتر با چی برطرف میشه ، عکس رادیولژی رو ملاحضه فرمودین ؟ لطفا بگید با چی برطرف میشه و طول درمان بفرمایید ؟ و تا کی از تمرینات ورزشی دور بگیرم ؟

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     شهریور 9, 1397 11:02 ق.ظ

     معمولا در عرض یکماه و نیم برطرف میشه.اگر نشد ام ار ای میخواد برای بررسی بیشتر

     پاسخ
 • سلام خسته نباشيد
  بنده قريب به ٣ساله كه به در رفتگي عادتي شانه دچار شدم و چند روزيه به خاطر ضربه اي كه به شانه م وارد شده دردش زياد شده
  لطفا راهنمايي كنيد
  با جراحي تا چه حد درمان ميشه؟؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   شهریور 14, 1397 12:11 ب.ظ

   با سلام.با توجه به مشکلی که میگین،جراحی میخواد.ام ار ای اگه داشته باشین بهتر راهنمایی میکنم.ولی معمولا بالای ۹۵ درصد بهبودی داره

   پاسخ
   • سلام دکتر جان من چند روز پیش از دوچرخه افتادم و شانه راستم آسیب دید یه اولش هم استخوان ترقوه ام هم مقداری بیرون زده بود .بیمارستان عکس مقایسه ای  چپ و راست گرفتم دکتر گفت پارگی تاندم آکرو… هست و باید سه هفته دستت اویز گردنت باشه . میخواستم نظر جناب عالی رو بدونم و اینکه برای درمان چیکار باید بکنم .من ساکن شهرستانم برای ویزیت و درمان نیاز هست حضوری برسم خدمتتون

    پاسخ
 • با عرض سلام و خسته نباشید و شرمنده که مزاحم شدم ، اقای دکتر میشه بفرمایید آیا میتونم فعالیت ورزشی رو ادامه بدم یا نه ؟ الان یک ماهه تو استراحت دردی ندارم و به همه ی زوایا انعطاف داره شانم ، فقط مواقعی که گوشی تلفن رو دائم دستم میگیرم احساس درد خفیفی دارم ولی در کل دردی ندارم ،تجویزتون چی هس ممنون میشم

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر
  باعرض ادب و احترام سوالی داشتم
  من پنج ماه پیش تصادف کردم و از ناحیه استخوان ترقوه – اخرمی دچار دررفتگی شدم بعد از عکس گرفتن دکتر عمل باز انجام داد و دو تا میله داخل استخوان من گذاشت و بعد از سه ماه میله ها رو در اوردم الان هنوز درد دارم .و شانه ام بشدت ضعیف شده.میشه راهنمایی کنید این علایم طبیعیه؟ و چند وقت دیگه میتونم ورزش کنم.والیبال.

  پاسخ
 • سلام اقايي دكتر خسته نباشي من كتفم شش باره در اومده و نياز ب عمل داره ولي چون من تو شهرستان هستم نميتونم ادرس مطب شما رو پيدا كنم و وقت بگيرم از شما خواهش مندم ادرس و شماره تلقن مطب و اون بيمارستاني كه ميزد رو بدين ممنون ازت

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   شهریور 24, 1397 8:18 ب.ظ

   اطلاعات تماس:
   سعادت آباد ضلع شمالی میدان کاج کوچه نهم (شعبانی) پلاک ۱
   ۰۲۱-۲۲۱۴۶۵۶۷
   ۰۲۱-۲۲۱۴۳۱۳۷

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر
  شما شانه من رو جراحی کردید آسیب من پارگی روتاتور کاف بود
  خدارو شکر همه چیز عالی بود تا اینکه رفتم فیزیوتراپی
  دقیقا سر شانه ی من مثل قبل سوزش و دردش شروع شد
  نگرانم خیلی
  فقط با یک جلسه فیزوتراپی اینطور شدم
  اگر مقدور هست راهنمایی بفرمایید
  تا وقت بعدی که بیام خدمتتون یکماه دیگر مونده و من نگرانم
  سپاسگزارم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مهر 1, 1397 9:35 ق.ظ

   با سلام.اگر فیزیوتراپی با دستگاه شروع شده باشه مشکلی نیست

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر ، من بر اثر افتادن از روی چند پله با شونه ی سمت راستم که باعث شکسته شدن ترقوم(آکرومیون) شده و هرجا رفتم بلا مانع گفتن باید پلاتین بشه
  سوالم اینه که دوره ی درمانش چقد طول میکشه که پلاتین خارج شه و اینکه بعدا باعث این نمیشه که نتونم کار کنم با دستم یا کارمو از دست بدم!؟!؟ هنوز عمل نشدم و خیلی استرس دارم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مهر 10, 1397 10:45 ب.ظ

   با سلام.لطفا عکستونو بفرستین.این دو جایی که گفتین کاملا با هم فرق میکنه

   پاسخ
 • با سلام و عرض ادب …اینجانب سال 65 از ناحیه کتف مجروح شدم .ترکش نزذیک مفصل شانه اصابت کرده .تاکنون یک بار عمل کردم و جمیع دکترها نظرشون به این است که از در آوردن ترکش منصرف شوم ولی خیلی درد دارم .عملا با دستم کاری نمیتونم انجام بدم. نظر حضرت عالی چیست . با تشکر از بروجن مزاحم شدم

  پاسخ
 • زهرا آرزونیا
  مهر 29, 1397 2:36 ب.ظ

  سلام دکتر، وقت بخیر. ببخشید دو سال پیش موقع بدمینتون بازی کردن شانه سمت راستم گیر کرد و به شدت درد گرفت.اصلا نمیتونستم حرکتش بدم و حس میکردم گیر افتاده.ام آر آی گرفتم گفتن التهاب تاندون هست. ولی همچنان حرکات هام محدود و حس میکنم چیزی رو میخوام پرت کنم مجددا گیر میوفته و درد مرگباری رو تجربه میکنم.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آبان 8, 1397 7:18 ب.ظ

   با احترام.حتما بایستی ام ار ای با تزریق کنین.به نظرم شما تو یک نقطه خاص شانه پارگی دارین.این نقطه تو ام ار ای معمولی مشخص نمیشه

   پاسخ
 • با سلام وعرض ادب.آقای دکتر بنده 5 ماه پیش عمل آرتوسکوپی شانه درکتفم انجام شده و3 ماه اصلا بادستم هیچ کاری نکردم وخیلی مواظب بودم اما وقتی در استخرشنا میکردم باز در رفتگی مثلا قبل ایجاد شد ودر بیمارستان جا انداختن میشه راهنماییم بکنید من باید چکار کنم امیدم رواز دست دادم یه بارم که عمل شد جواب نداد میشه راهنماییم بکنید ؟باتشکراز شما دکتر بزگوار

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آبان 8, 1397 7:16 ب.ظ

   با احترام.حتما بایستی ام ار ای با تزریق کنین.به نظرم شما تو یک نقطه خاص شانه پارگی دارین.این نقطه تو ام ار ای معمولی مشخص نمیشه

   پاسخ
 • سلام ودرودبردکترعزیز.بنده به علت تجویز کورتون درسالهای زود توسط دکترکلیه هردومفصل رانم نکروز که تعویض مفصل کردم ولی از بخت بد من هردومفصل شونه هام هم درگیر آرتروز شده و عکس گرفتم نشون یه دکتر توشهرخودمون دادم گفتن که تعویض مفصل میخواد حالا ازشما خواهشمندم راهنمایی کنید آیا راه دیگه ای بجز تعویض مفصل وجود داره که نجات پیداکنم؟ الان هم درد دارم هم عدم تحرک دستها.نمیدونم چکارکنم.ازطرفی هزینه بیمارستان خصوصی هم ندارم آیا شما در بیمارستان تامین اجتماعی هم ویزیت میکنید؟ممنون میشم پاسخ بدید.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آبان 10, 1397 11:04 ق.ظ

   با سلام.باید عکستونو ببینم.ولی اگر ارتروز پیشرفته دارین نیاز به جراحی تعویض مفصل هست.در رابطه با محل های ویزیت به سایت مراجعه کنین

   پاسخ
 • باسلام و احترام
  یک سال هست که دو شانه و گردن من درد میکنه و با ام آر ای شانه تشخیص دادن پارگی تاندون
  سوال من اینه میشه تاندون دو دست همزمان پاره بشه و به هم ربط داره ؟؟؟
  آیا به درد گردن ربط داره؟

  ممنون از لطفتون
  و

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آبان 10, 1397 11:06 ق.ظ

   با سلام.احتمال آسیب تاندون هردو شانه وجود داره.ولی بایستی از گردنتون هم ام ار ای بگیرین

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر
  پدر من چند سالی هست که آرتروز شدید گردن و زانو دارن . الان چند وقتی هست که از ناحیه شانه احساس درد شدیدی میکنه که به بازوهاش هم کشیده شده.
  چند روز پیش رفتیم پیش دکتر مغز و اعصاب که MRI نوشتند و گفتن که مهره های گردن آسیب دیده که باید عمل بشه ولی در مورد درد دستون نشون میده شانه آب آورده که باید برید پیش دکتر ارتوپد, ممنون میشم شما نظرتون رو بفرمایید که ما باید چیکار کنیم.

  با تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آذر 9, 1397 2:47 ق.ظ

   با سلام.اطلاعات کامل نیست.چند سالشونه.ایا درد در حرکت شانه دارن؟پارگی رباط دارن؟

   پاسخ
 • ببخشید من در رفتگی شانه دادم حدود یه سال پیش بود که کتفم دچار دررفتگی شد و بعد از اونم تا الان حدود هفت هشت دفعه در رفتگی داشتم گفتم ببینم شرایط عمل آرتروسکپی چگونه است ؟

  و عمل باز بهتره یا آرتروسکپی ؟
  و اینکه آیا اگه هر کدوم از این عمل ها رو انجام بدم شانه ام محدودیت حرکت خواهد داشت یا مثل سابق میتونم حرکتش بدم؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آبان 26, 1397 9:31 ب.ظ

   با سلام.تعیین اینکه کدوم عمل برای شما مناسبه،نیاز به انجام ام ار ای و سی اس اسکن سه بعدی داره.بعد از عمل معمولا دامنه حرکتی بسته به نوع عمل برگشت پیدا میکنه

   پاسخ
 • محمدرضا عبداللهی
  آبان 30, 1397 8:49 ق.ظ

  با سلام
  بیش از شش ماه درد شانه دارم و دوبار ام آر آی و دفعه آخر عکس رنگی با تزریق انجام دادم پیش دو تا فوق تخصص شانه رفته ام اولی عمل را توصیه کرد و دومی گفتند با توجه به معاینه دست پارگی ندارید و ام آر آی دقیق نیست و میبایست با استراحت و فیزیوتراپی درمان گردد ولی درد من شبها برطرف نشده است لطفا راهنمایی فرمایید.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آذر 3, 1397 4:24 ب.ظ

   با سلام لططفا عکس و ام ار ای را بهمراه متن همین سوال برای تلگرام ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴ ارسال کنید

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر.سال نود و چهار بدلیل ضربه در کشتی رباط سرشانم پاره شد و ب تشخیص دکتر **** جراحی کردم بعد از شیش ماه و بااجازه دکتر دوباره کشتی گرفتم و درد در کتف راستم شروع شدک این دفه دلیل درد داخل عکس ام ار ای رنگی ام مشخص نبود و دوباره از روی ناچار عمل کردم ک بعد از عمل دکتر **** دلیل دردو گشادی مفصل شانه گفتند.الان دو سال از عملم گزشت و مشکلم اصلیم اینه ک کتف سمت چپم ک سالمه درد میکنه درست استخوان پشت کتف درد شروع میشه و میزنه ب سرشانه و بعد دقیقا تا نوک سینه چپم تیر میکشه ام ار ای گرفتم و نوار عصب ب دکتر **** نشون دادم و دکتر **** ولی هردو گفتند داخل عکس چیزی مشخص نیس و کاری ازشون برنمیاد نمیدونم چیکار کنم دیگه خسته شدم دکتر.میخواستم ببینم شماهم نمیدونید دلیلش چیه ؟؟تو این دوسال فعالیت سنگینی نداشتم طب سوزنی و فیزیوتراپی ام کردم ولی بی فایده بود.لطفا اگه میتونید کمک کنید درضمن گاهی اوقات وقتی نوک سینمو ماساز میدم ب سمت سرشانه پشت کتفم تیر میکشه یهو

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آذر 9, 1397 2:48 ق.ظ

   با سلام.ام ار ای گردن انجام دادین؟
   لطفا با متن این پیام به شماره ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴ تلگرام کنید

   پاسخ
 • سلام میخواستم بدونم نوبت دهی شما چقد طول میکشه حداکسر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آذر 7, 1397 8:55 ق.ظ

   با سلام نوبت دهی در بیمارستان میلاد توسط خود بیمارستان انجام میشود و پزشک دخالتی ندارد
   الان تا حدود ۱ سال دیگر نوبت های جراحی من پر هستند

   پاسخ
 • با سلام و احترام
  استخوان کلاویکول من کوتاه است و درنتیجه شانه هایم اندکی به طرف جلو جمع شده و باریک است ، عمل جراحی ارتوپدی که زیبایی برای رفع این مشکل وجود دارد یا خیر ؟
  ممنون از راهنمایی ارزشمندتان…..

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آذر 9, 1397 2:49 ق.ظ

   با سلام.متاسفانه برای بزرگ کردن ترقوه عمل جراحی وجود نداره

   پاسخ
 • با سلام خدمت دکتر عزیز پدر بنده ۷۷ سالشون هست و کتف چپشون درد میکرد که ام ار آی گرفتیم گفتن تاندون پاره کرده. سوال بنده این هست که با توجه به سن و سال آیا قابل جراحی هست واگه نیست راه چاره چیست؟ در ضمن به لحاظ جسمی سر حال هستن و مشکل خاصی از لحاظ قند و اضافه وزن و این مسایل ندارن. ممنون میشم پاسخ بنده رو سریع بدین. ممنون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آذر 19, 1397 8:11 ب.ظ

   با سلام.اگر از لحاظ طبی مشکل خاصی ندارن،احتمالا با عمل جراحی لیزری قابل درمان خواهند بود.ولی بهتره معاینه بشن

   پاسخ
 • علیرضا میری
  آذر 14, 1397 11:31 ق.ظ

  با سلام خدمت آقای دکتر عزیز
  در ورزش دچار آسیب دیدگی شانه شدم جواب ام آر آی که های لایت شده اینه
  Glenoid labrum:superior labral tear (slapll)and posterior GLAD lesion
  Bones : type ll acromion ,14mm posterior humeral head subcortical cyst and tiny posterior glenoid subcortical cyst
  AC joint : degenerative changes
  به یکی از هماران شما که مراجعه کردم تشخیص جراحی ارتوسکوپی دادند میخواست اگر امکان داره نظر شما رو هم بپرسم اگه لازم هست بفرمائید خدمت برسم .

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آذر 18, 1397 9:55 ق.ظ

   با سلام.بهتره معاینه بشین.ولی از لحاظ من هم نیاز به جراحی داره

   پاسخ
 • با عرض سلام و احترام و تشکر فراوان از حضرتعالی بابت پیگیری و پاسخگویی شما به بیماران.
  بنده در رشته ورزشی بوکس فعالیت دارم و در حین ورزش دچار پارگی کپسول شانه شدم،با تشخیص دکتر نیاز به جراحی کپسول شانه دارم و بدلیل عدم وجود تجهیزات جراحی آرتروسکوپی در کرمانشاه باید در تهران این جراحی رو انجام بدم.
  سوال اول بنده اینه که بعد از جراحی و گذرندان دوران بهبودی، ادامه ی فعالیت ورزشی برای بنده ممکن هست یا خیر؟
  و سوال دوم اینکه هزینه جراحی آرتروسکوپی شانه تقریبا چقدره؟
  ممنون و سپاسگزارم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آذر 18, 1397 9:57 ق.ظ

   با سلام.بله.پس از طی مراحل درمان میتونین به ورزش برگردین.در رابطه با هزینه جراحی،بایستی ام ار ای رویت بشه.توضیح کامل در رابطه با عوامل موثر بر هزینه جراحی شانه رو میتونین تو سایتم پیدا کنین

   پاسخ
 • مظفر جعفری پور
  آذر 16, 1397 1:24 ق.ظ

  سلام خدمت دکتر کوشان
  من کارمند بانک هستم چند وقت هست که شانه وبازوی دست راستم خیلی درد شدید دارد که بامصرف داروی مسکن وفیزیوتراپی فکر میکردم که خوب بشه اماداره روز به روز دردش شدیدتر میشه.بر اساس گزارش ام -آر -آی از صدمه دیدن تاندون نشان میدهد به نظرشما به چه راه درمانی نیاز دارم متشکرم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آذر 18, 1397 9:58 ق.ظ

   با سلام.البته بهتره معاینه بشین و ام ار ای دیده بشه.ولی در صورت ادامه درد،تصور میکنم نیاز به جراحی لیزری دارین

   پاسخ
 • سلام دکتر
  من حدود 10 سال پیش تصادف کردم استخوان ترقوه دستم دچار شکستگی شد و درمان رو انجام دادم بصورت بستن دست که درست جوش نخورد الان بعد از اینهمه سال باز استخوانها از هم جدا شده باعث درد شدید و درد کتف شدم . میخاستم ببینم میشه باز جراحی کرد و پلاتین گذاشت یا ن

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آذر 18, 1397 9:59 ق.ظ

   با سلام.اگر عکستون رو ببینم بهتر راهنمایی میکنم.ولی بهتره جراحی و پیوند استخوان بشین
   لطفا با متن همین سوال برای شماره ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴ تلگرام کنید

   پاسخ
 • سلام ۴۴ ساله ام نزدیک یک سال که شانه چپم درد میکنه انگار استخوان سایی داره در ضمن دیسک گردن هم دارم مهره C4_5
  یک بار هم کرتون تزریق کردم جواب نداده

  جواب ام آرای به این شرح است
  مختصر ضخیم شدگی وسیگنال درون تاندون عضله سوپرااسیناتوس میتواند مطرح کننده تاندونیت است
  نمای مطرح کننده بورسیت خفیف ساب دلتوئید مشاهده میشود
  تصویرسیگنال خفیف درناحیه سر هومورس نیز مشاهده میشود(تروما)
  لبروم قدامی وخلفی نمای طبیعی دارند
  تاندوم عظله biceps نمای طبیعی داشته وعلائمی به نفع پروسه های التهابی مشاهده نمیشود

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آذر 22, 1397 0:19 ق.ظ

   سلام ۴۴ ساله ام نزدیک یک سال که شانه چپم درد میکنه انگار استخوان سایی داره در ضمن دیسک گردن هم دارم مهره C4_5
   یک بار هم کرتون تزریق کردم جواب نداده

   جواب ام آرای به این شرح است
   مختصر ضخیم شدگی وسیگنال درون تاندون عضله سوپرااسیناتوس میتواند مطرح کننده تاندونیت است
   نمای مطرح کننده بورسیت خفیف ساب دلتوئید مشاهده میشود
   تصویرسیگنال خفیف درناحیه سر هومورس نیز مشاهده میشود(تروما)
   لبروم قدامی وخلفی نمای طبیعی دارند
   تاندوم عضله biceps نمای طبیعی داشته وعلائمی به نفع پروسه های التهابی مشاهده نمیشود

   پاسخ
 • سلام اگر پیام من خوندین شماره بدین عکس و جواب ام آرای خودم مو تلگرام کنم با تشکر فراوان

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آذر 18, 1397 10:01 ق.ظ

   لطفا عکس و MRI را بهمراه متن سوال به شماره ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴ ارسال کنید

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر کتف من وقتی دستم رو بالاتر از سطح شانه میبرم بالا وقت پایین آوردن تق صدا میده وقتی زیاد تحت فشار بزارم درد هم ایجاد میشه ولی خیلی خفیف .بیشتر از هفت سال هست که اینطوری شده چند بارم رفتم دکتر گفتن چیزی نیست .ولی من نگرانم و نمیتونم ورزش کنم .اینم بگم که این عارضه زمانی شروع شد که رزمی کار میکردم .ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آذر 23, 1397 3:49 ب.ظ

   با سلام.شما احتمالا گیر افتادگی یکی از زواید استخوانی شانه را دارین.بهتره ام ار ای کنین.قابل درمانه

   پاسخ
 • سلام من 1هفته پیش در بازی فوتبال به شدت از ناحیه شانه راست ضربه شدیدی به شانه راستم وارد شد و از جایش در رفت که باعث بیحالی و افت فشار شدید شدم طی چند مرحله که نتوانستم چند دقیقهای حتی بشینم روزمین و دراز کشیدم وبعد از چند دقیقه طولانی حالم جا اومد و تونستم خودم راه برم وبعد از عکس و گرفتن وزنه 5کیلویی در هر دست خودم. دکتر ها با دیدن عکس گفتند که نیاز به عمل جراحی وپلاک گذاری دار که بعد از 4 روز تحمل درد عمل انجام شد ولی بعد از عمل درد شدیدی در بازوم احساس میکنم ونیتوانم بخوابم خواهشمندم علت درد ومدت زمان بهبود را بفرماییدسنم 36 سال میباشد

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آذر 24, 1397 8:30 ق.ظ

   با سلام.معمولا تا یک هفته درد ادامه داره.مدت بهبودی با توجه به نوع عمل متفاوته.برای اطلاعات دقیق تر از جراحتون سوال بپرسید

   پاسخ
 • با سلام و احترام. میخواستم بدونم برای عمل جراحی آرتروسکوپی وسایل رو از جای دیگه میشه تهیه کرد؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 4, 1397 5:47 ب.ظ

   با سلام.جهت عمل جراحی ارتروسکوپی،با توجه به اینکه وسایل مورد نیاز انواع و‌کیفیت مختلف داره،بایستی از جراح خودتون واسه تهیه وسایل نظر خواهی کنین

   پاسخ
 • با سلام و وقت بخیر… مادرم 6 ماه پیش در حمام به زمین خورد و کتفش به سمت عقب در رفت اورژانس اونو به بیمارستان معیری برد اونجا گفتن که باید بره اتاق عمل جا بندازن .. بعد از جا انداختن 3هفته بسته بود و بی حرکت بعد که باز کردن دست فقط تا آرنج بالا می رفت بعد از ام ار ای گفتن که 4تا تاندون اصلی پاره شده و باید عمل بشه چندین جا رفتیم ی پزشکی گفتن تا عصبش درست نشه عمل تاندون بیفایدس الان بعد 6ماه که چند بار نوار عصب عضله هم گرفتن گفتن که عصب ترمیم شده ولی هم چنان تاندونها پاره هس.. الان مشکلم اینه که چون مادرم دیابت داره و انسولین تزریق میکنه و در ضمن فشار خون بالا هم داره میگه عملش پر ریسکه و امکان عفونت هس .. از طرفی میکه اگه الان عمل نکنی ممکنه دیگه نشه عمل کرد… لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 7, 1397 1:00 ب.ظ

   با سلام.سن بیمار جهت تصمیم گیری مهمه.ولی به هر صورت نیاز به جراحی دارن،البته ریسک عوارض بالاتره.البته اگر امکان عمل بسته باشه،ریسک خیلی کمتره

   پاسخ
  • باسلام خدمت دکتر .همسرم ۲سال پیش کتفش آسیب دیده حدود یکماه پیش رفتن ام آر ای ودکتر تشخیص دادن که کتفشون هم آب آورده کیست داره هم اینکه تاندوم درحال پاره شدن هست که گفتن باید ارتروسکوپی شن الان چند وقت هست درد شدیدی دارن نکته مهم اینکه همسرم به درخواست یکی ازدوستان میخوان برن فیزیوترابی که گفتن حتما جواب میده لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم ازشما🙏

   پاسخ
   • دکتر علی کوشان
    دی 10, 1397 10:47 ق.ظ

    با سلام.با توجه به توضیحات،جراحی توصیه میکنم .فیزیوتراپی درمان نمیکنه

    پاسخ
 • سلام.آقای دکتر، پدرم 54 ساله هستند حدود یکاه قبل به علت زمین خوردن دچار تروما به شانه سمت چپ شدند و دررفتگی پیدا کردند که جا انداختن تو خونه و به علت درد ام آر آی انجام دادند که جواب آن فروزن شولدر وfull Thickening tear تاندون عضله سوپرااسپایناتوس گزارش شده است، لطفاً بفرمایید درمانشون چیه؟ متشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 7, 1397 1:01 ب.ظ

   با سلام.درمان پارگی کامل جراحی هست در غیر این صورت میتونه به مرور پارگی افزایش پیدا کنه

   پاسخ
 • بویا معینی
  دی 5, 1397 3:54 ب.ظ

  با سلام
  من عمل جراحی در رفتگی کتف انجام دادم به روش لیزری
  دکتر گفتن که باید 2 ماه کتفتون با اویزون ثابت بمونه ولی من بعد یک ماه اویزونو در اوردمچون دیگه نه دردی داشت نه چیزی فقط نمیتونستم زیاد بهش فشار بیارم چون یکم درد میکرد نه وسایل سنگینی برداشتم نه چیزی فقط ماشین روندم اصلا همفشار نیاوردم به کتفم
  میخواشتم بدونم که ایا مشکلی بیش میاد؟چقدر زمان میبره که کاملا خوب بشه
  با تشکر فراوان

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 10, 1397 10:45 ق.ظ

   با سلام.متاسفانه جواب دقیقی نمیتونم بدم.چون نمیدونم که چه جور پارگی وجود داشته و به چه تکنیکی ترمیم شده.سوال خیلی کلی هست.بهتره از جراحتون بپرسین

   پاسخ
 • سلام آتروسکوپی شانه انجام دادم سه سال خوب بودم. بایک نفر دست دادم بد دست داد الان دستم داغ میشه و درد داره خواستم ببینم طبیعیه واینکه خوب میشه یا نه در حرکت مشکلی ندارم.
  با تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 10, 1397 10:45 ق.ظ

   با سلام.معمولا درد زیر سه هفته اگر مشکل حرکتی نداشته باشین مشکلی نیست.در غیر این صورت بایستی ام ار ای کنین

   پاسخ
 • سلام خدمت دکتر.حدود ۲سال پیش کتف راستم براساس گفته دکترهاتاندوم کتفم ریش ریش شده تشخیص دکتر این هست که ارتروسکوپی انجام شود آیا از طریق فیزیوتراپی ترمیم می‌شود ممنون میشم اگر راهنمایی کنید🙏🙏 .

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 10, 1397 10:46 ق.ظ

   با احترام.اگر پارگی ناکامل بوده یک دوره فیزیوتراپی توصیه میشه.ولی در صورت عدم بهبود و یا افزایش پارگی بایستی عمل بشه

   پاسخ
   • سلام و عرض تشکر بابت جوابهاتون
    بنده بدلیل مشکلات مالی توان عمل آرتروسکوپی رو ندارم میخواستم ازتون سوال کنم آیا عمل بسته به اندازه عمل ارتروسکوپی نتیجه بهش هست، و آیا دکتر جراح چقدر میتونه موثر باشه؟ با تشکر

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     دی 25, 1397 2:57 ب.ظ

     با سلام.عمل باز در شرایط خاص،میتونه مثل عمل ارتروسکوپی،مفید باشه.ولی بایستی توسط جراح متبحر انجام بشه

     پاسخ
 • با سلام سه سال پیش آرتروسکوپی به دلیل در رفتگی در بیمارستان بهمن انجام دادم. مشکلی نداشتم تا اینکه چند روز پیش با یک نفر دست دادم و دستم رو بالا پایین کرد از اون روز کمی درد دارد شانه ام و بعضی وقتها هم گرم و داغ میشه گاهی نیز خوب میشه در حرکات مشکلی ندارم لطفا راهنمایی کنید آیا مشکلی برام پیش اومده یا اینکه خوب میشه و طبیعیه؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 15, 1397 10:20 ب.ظ

   با سلام.اگر درد به مرور در حال بهتر شدنه،نگران کننده نیست.ولی در صورت ادامه یافتن و یا افزایش در حتما ام ار ای کنین

   پاسخ
 • مهری زندبار
  دی 16, 1397 4:34 ق.ظ

  با سلام من براثرپارگی تاندون کتف چپ عمل جراحی با انجام دادم و حتی دوپین درکتفم گذاشتند و قسمتی از استخوان‌کتف راهم تراشیدند الان ۳۷ روزازعملم گذشته ودر حال فیزیوتراپی میباشم جناب دکتر من چه دوره ای را باید طی کنم‌تا کاملا حرکت دستم طبیعی شود خیلی نگرانم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 25, 1397 2:56 ب.ظ

   با سلام.شرح حال شما دقیق نیست و متوجه نشدم چرا پین گذاشتین.لطفا عکستونو ارسال کنین.ولی معمولا باید بعد از ۴۵ روز حرکتاغاز بشه
   تلگرام ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

   پاسخ
 • رضا عباس زاده
  دی 19, 1397 10:29 ق.ظ

  با سلام آقای دکتر
  سابقه قبلی:جراحی آرتروسکوپی شانه راست به علت پارگی روتارتورکاف و اسلپ
  شکایت فعلی :درد در ناحیه بازوی دست چپ که منجر به محدودیت حرکت و لمس دردناک می باشد
  از طریق همین سایت این سوال رو ازتون پرسیدم فرمودین ام آرآی شانه و گردن انجام بشه انجام دادم جهت مشورت به یکی از همکارانتان مراجعه کردم فرمودن که دیسک گردن هست ولی زیاد وحشتناک نیست در ناحیه شانه کمی استخوان مفصل دچار سیاهشدگی می باشد و همچنین تاندون به حالت ریش ریش درآمده فعلا فیزیتراپی به همراه لیزر از شانه و گردن تجویز کردن به همراه پماد دمو و غضروفساز به همرا امگا 3 خواستم نظر حضرتعالی رو هم بپرسم در این مورد

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 25, 1397 2:47 ب.ظ

   با سلام.به نظرم نیاز به اقدام بیش‌تری هست.ولی بهتره عکس ها رو ارسال کنین
   لطفا عکس را با متن این سوال به شماره ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴ ارسال بفرمایید

   پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید،من چند ماه پیش تو باشگاه کشتی بازوم در امتداد گردنم بود وزنمون افتاد روی شانم خیلی درد داشت تا یه هفته دستم بالا نمیومد،بعد یه ماه عضله شانم(دلتوئید وگرد کوچک)اصلا سفت نمیشد ودستم تکون میدادم درد داشت،رفتم ام ار ای و نوار عصب گرفتم گفتند عصب آگزیلاری آسیب شدید دیده بعد فیزیوتراپی و اینا دکترای اینجا میگن برو تهران ولی یک دکتر میگفت با ورزش خوب میشه اگه فلج شده بود نمیتونستی دستتو بالا بیاری ،الان چهار ماه ازش گذشته شانم لاغر شده و قدرتش خیلی کم شده ولی درد نداره و دستم کامل بالا میاد و دامنه حرکتش کامله حتی وزنه ده کیلویی میتونم بالا سر ببرم ولی هنوز عضلم سفت نمیشه وبا نگاه معلومه شانم ضعیف و لاغر شده،دو سوال از خدمت شما دارم۱_اگه عصب آگزیلاری کامل اسیب دیده باشه دستم کامل بالا میاد ۲_اگه عصب پاره شده باشه و عمل نکنم چی میشه؟ بعد شما این جراحیو انجام میدیدن و هزینش چقده با تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 25, 1397 2:43 ب.ظ

   با سلام.بله،در صورت آسیب عصب،با شانه میتونه بالا بیاد.در صورت آسیب عصب حتما بایستی ترمیم بشه.در رابطه با هزینه ها،به مطلب مرتبط در سایت مراجعه کنین

   پاسخ
 • سولماز کاشف
  دی 23, 1397 5:07 ب.ظ

  باسلام
  بدلیل درد در محل گوی شانه چپ و کشیده شدن درد به سمت بازو و ناتوانی در بالا بردن دست چپ و حرکت به سمت عقب ،به پزشک و متخصص شانه مراجعه کردم و بعد از انجام
  mri و ارتروگرافی معلوم شد که دچار پارگی لابروم هستم
  میخواستم بدانم ایا نیاز به عمل جراحی دارم
  عمل باز یا بسته؟
  لطف کنیدراهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر
  من ۲۲ ساله هستم.نزدیک به ۲ سال است که کتف دست راستم دچار درفتگی شده و ۸ بار تا الان در رفته.ایا با عمل جراحی بهبود کامل پیدا میکند؟
  جسارتن هزینه عمل جراحی حدودا چقدر هست؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 29, 1397 10:24 ق.ظ

   با سلام برای بهبود نیاز به جراحی هست
   در مورد هزینه جراحی لطفا به مطلب موجود در سایت مراجعه بفرمایید

   پاسخ
   • سلام، حدود ۶ ماه هست که دچار درد شانه شده ام.ام آر انجام دادم. دو مرحله، فیزیوترابی(برق، لیزر، مگنت و ورزش های مرتبط) انجام دادم. درد خیلی کمتر شده اما دست به طور کامل بالا و پشت نمیره. ممنون میشم راهنمایی کنید.

    پاسخ
    • با سلام. خوب شما نفرمودید که توی ام ار ای چی گفتند. اگر پارگی خاصی در تاندون شانه ایجاد نشده ما میگذاریم به حساب خشک شدگی مفصل شانه. گاها یک سال تا یک سال و نیم زمان میبره و شرایط بهتر میشه. اگر پارگی وجود داشته باشه خوب نیاز به جراحی داره. اینکه درد کاهش پیدا کرده اما محدودیت حرکتی وجود داره نباید گول زننده باشه براتون. اگر گزارش ام ار ای رو نرمال گفتن و مشکل خاصی وجود نداره میتونین صبر کنین.

     پاسخ
 • باسلام و خسته نباشید.من ۲۲ سالمه .شانه چپم قبلا حین زایمان در رفته و خانوادم خیلی پیگیری نکردن .الان دست چپم کامل ورم داره .افتادگی شانه دارم.استخوان کتف و ترقوه م برجستگی دارن.دستم خیلی درد میکنه و وقتی خیلی ازش کاربکشم درد میگیره.میخواستم بدونم درمان میشه یا نه؟
  ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
 • با سلام دکترای اینجا میگن تا شش ماه باید صبر کنی شاید عصب شانه آسیب شدید ندیده باشه شما تایید میکنید؟وشما این جراحیو تو بیمارستانهای نیروهای مسلح انجام میدید؟باتشکر

  پاسخ
 • با سلام
  آقای دکتر من حدود10سال ورزش بدنسازی میکنم، حدود1سال و نیم پیش در حین تمرین یه درد خفیفی توی شونم داشتم، به مرور این درد زیادشد جوری که دیگه نمیتونستم ورزش کنم… عکس آرتوروگرافی از شونم گرفتم دکتر گفتن که پارگی تاندون روتاتورکاف داری ولی در حدی نیست که بخوای عمل کنی.. فیزیوتراپی، لیزر پر توان، 3بار تزریق تندوویس انجام دادم خیلی دستم بهتر شده ولی کامل خوب نشدهنوز درد خفیف شانه دارم… جدیداً هم prp انجام دادم… سوال من اینجاست که دکتر هنگام تزریق prp، قبل تزریق خون تو مفصل، یه آمپول دیگه زد(سفید رنگ) بعد ازشون پرسیدم این چه ماده ای فرمودن کورتون و لیدوکایین جهت کاهش درد اولیه تزریق… ولی من جایی خونده بودم کورتون اثر prp رو از بین میبره و تاندون رو خیلی ضعیف میکنه… الان شونم خیلی خوب شده… فقط میترسم اثر موضعی و بی حسی کورتون باشه و بعد از مدتی پارگی تاندون شونم بیشتر بشه و من متوجه نشم…
  خواهش میکنم کامل راهنمایی کنید 🙏

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 15, 1397 0:21 ق.ظ

   با سلام.من معمولا با پی ار پی ،کورتون تزریق نمیکنم.در صورتی که بعد از دو ماه از تزریق هیچ دردی نداشتین،نشون میده بهبودی کامله

   پاسخ
 • با سلام
  آقای دکتر من حدود10سال ورزش بدنسازی میکنم، 29سال سن دارم، حدود1سال و نیم پیش در حین تمرین یه درد خفیفی توی شونم داشتم، به مرور این درد زیادشد جوری که دیگه نمیتونستم ورزش کنم… عکس آرتوروگرافی از شونم گرفتم دکتر گفتن که پارگی تاندون روتاتورکاف داری ولی در حدی نیست که بخوای عمل کنی.. فیزیوتراپی، لیزر پر توان، 3بار تزریق تندوویس انجام دادم خیلی دستم بهتر شده ولی کامل خوب نشدهنوز درد خفیف شانه دارم… جدیداً هم prp انجام دادم… سوال من اینجاست که دکتر هنگام تزریق prp، قبل تزریق خون تو مفصل، یه آمپول دیگه زد(سفید رنگ) بعد ازشون پرسیدم این چه ماده ای فرمودن کورتون و لیدوکایین جهت کاهش درد اولیه تزریق… ولی من جایی خونده بودم کورتون اثر prp رو از بین میبره و تاندون رو خیلی ضعیف میکنه… الان شونم خیلی خوب شده… فقط میترسم اثر موضعی و بی حسی کورتون باشه و بعد از مدتی پارگی تاندون شونم بیشتر بشه و من متوجه نشم…
  خواهش میکنم کامل راهنمایی کنید 🙏

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 15, 1397 0:22 ق.ظ

   با سلام.من معمولا با پی ار پی ،کورتون تزریق نمیکنم.در صورتی که بعد از دو ماه از تزریق هیچ دردی نداشتین،نشون میده بهبودی کامله

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید پسر ۲۱ ساله دارم که در مدت یک سال ۴ بار درفتگی شانه داشته ام آر آی هم گرفته گفتن هیچ مشکلی نداره دکتر تهران که مراجعه کرده گفتن جراحی بشه پیچ بزاریم در بیمارستان امام سجاد (ع) چون در سربازی است لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ
 • با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر عزیز و سپاس فراوان از شما،دکتر جان چند درصد احتمال دارد پس از جراحی آرتروسکوپی شانه مجدد دچار در رفتگی شود

  پاسخ
 • با عرض سلام خدمت آقای دکتر من دچار عارضه پارگی تاندون روتاتور کاف در هر دو کتف هستم که توی آرتروگرافی نشان داده شد میخواستم ببینم میشه هر دو کتف را همزمان عمل کرد

  پاسخ
 • سجاد رحمتی
  بهمن 28, 1397 2:54 ب.ظ

  با سلام و خسته نباشید،
  متاسفانه من در 20سالگی اولین بار کتفم در رفت و به دلیل عدم آگاهی خودم از عواقب بعدی این بیماری و همچنین کوتاهی دکترم متاسفانه دوباره و همچنین چندین باره در رفت،چن سال پیش خواستم جراحی کنم دکترم گفت عمل بسته باید بشه و بنا ب دلایلی سه سال عملم ب تعویق افتاد و تو این مدت دوباره چند باردر رفت،و الان طبق عکس های ام آر آی میگن جراحی باز باید بشه!هر چقدر در رفتگی بیشتر باشه عمل باز باید انجام بشه؟ اینکه احتمال دررفتگی مجدد در عمل باز چقدره؟با تشکر آقای دکتر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 4, 1397 10:25 ق.ظ

   .احتمال دررفتگی‌مجدد بین سه تا پنج درصده
   نوع‌ درمان با ارزیابی ام ار ای و سی تی مشخص میشه.بایستی حدود یکماه بی حرکتی و سپس فیزیو تراپی آغاز بشه

   پاسخ
 • پیمان رستمی
  بهمن 29, 1397 12:16 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  من یه نوبت خواستم از شما در بیمارستان

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 4, 1397 10:30 ق.ظ

   سلام برای دریافت نوبت در بیمارستان میلاد باید با بیمارستان هماهنگ کنید برای دریافت نوبت در بیمارستان های خصوصی پیش از جراحی نیاز به معاینه حضوری است جهت تعیین زمان معاینه با شماره های مطب تماس بگیرید

   پاسخ
 • سلام جناب دكتر من از ناحيه شانه چپ در اثر تصادف صدمه ديدم از انجائي كه من ايران نيستم و تايلند زندكي ميكنم ام ار اى دادم هيچ شكستگي در استخوان نيست و دكتر احتمال اسيب ديدن تاندون رو داده من مچ دستم كار ميكنه انگشتام هم كار ميكنه بازرم رو نميتونم خم كنم و دستم هم نميتونم به هيچ طرفي بلند كنم دكتر گفته ١٥ روز صبر كتم تا ببينه خودش ترميم ميشه يا نه به نظر شما اين زمان زياد نيست و خطرى و يا مشكلي پيش نمياد ممنون ميشم از راهنمائتون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 7, 1397 10:17 ق.ظ

   با سلام.نه.طي اين مدت مشكلي پيش نمياد.در صورت عدم بهبودي،حتما بايستي ام ار اي بشين

   پاسخ
 • سلام دکتر عزیز من پارسال دچار آسیب شدید در عصب لانگ توراسیک شدم و کتف چپم وقتی دستمو میارم بالا کامل میزنه بیرون بعد دکتر رفتم گفت بعد یک سال خودش برمیگرده ولی بعد ۷ ماه خوب که نشد بدتر شد و ضعیف بعد دکتر دیگه رفتم واسم فیزیوتراپی نوشت ۳ ماه فیزیو تراپی میرم(۴۰جلسه) حالا دوباره نوار عصب گرفتم نوشته عصبم کمی استارت زده دکتر جان خوب میشم آیا فیزیو تراپی رو ادامه بدم؟مشکل من یه مورد خاص تو شهر ما هم متخصص خوب نیست خواهشا کمکم کنید ممنون میشم جواب بدین.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 7, 1397 10:19 ق.ظ

   با سلام. احتمال برگشت عصب تا ١٨ ماه بعد از اسيب وجود داره.فعلا چند ماه ديگه منتظر بمونين.فيزيوتراپي تو اين مورد ،كمك واضحي نميكنه.در صورت عدم بهبود،بايستي جراحي كنين

   پاسخ
 • سلام.وقت بخیر جناب دکتر
  چند روز پیش تو بیمارستان میلاد تهران توسط شما ویزیت شدم واسه عمل شانه.بخاطر از جا دررفتگی مکرر.شما دستور سی تی اسکن سه بعدی دادین.خواستم ازتون بپرسم چه موقع میتونم عکس هارو بیارم بیمارستان واسه نوبت عمل؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 7, 1397 10:17 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر لطفا عکس ها را به تلگرام شماره ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴ ارسال بفرمایید

   پاسخ
   • ایهام احمدی
    آبان 4, 1399 7:34 ب.ظ

    سلام آقای دکتر
    من دو ماه پیش با برادرم از سر شوخی دست به دست شدیم و من داشتم اونو هول میدادم که یکدفعه مثل اینکه استخوان در باغ ز جاش و بده عقب همینطور شد از اون موقع چهار بار دیگه همینطور شد که خودم سالم انداختم پایین و دستم رو جاانداختم‌ میخواستم ببینم این استخوانه یا یه چیز دیگه

    پاسخ
 • صادق جلالی
  اسفند 19, 1397 1:01 ق.ظ

  باسلام
  آقای دکتر من چند ساله دررفتگی مکرر شانه دارم و گفتن عمل میخواد ما اهواز هستیم اومدم تهران اما متاسفانه نوبت برا بیمارستان میلاد پیدا نکردم و برگشتم اهواز برا نوبت عمل پیش شما تو بیمارستان میلاد چطور اقدام کنم یه دنیا ممنون میشم راهنماییم کنید .

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 21, 1397 3:55 ب.ظ

   با سلام.بايستي به ارتوپد تامين اجتماعي مراجعه و براي فوق تخصص شانه ،نامه ارجاع بگيرين

   پاسخ
 • سلام استاد.من ۳ساله گیر افتادگی شانه دارم یا ایمپلجمنت.میخواستم بدونم تزریق prpیا اوزون میتونه درد شانه ام را از بین ببرد.چه توصیه ای دارید.ممنون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 21, 1397 3:53 ب.ظ

   با سلام.بايستي ام ار اي تون رو ببينم.ولي اين دو روش زماني كارايي قطعي دارن كه پارگي وجود نداشته باشه

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر بنده ۲۲ ساله هستم وشانه بنده نیاز به عمل ارتروسکوپی دارد ـ
  ایا بعد از عمل میتوانم بوکس حرفه ای را ادامه دهم ؟ بعد از گذشت چند ماه میتوانم به بوکس برگردم ؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 21, 1397 8:27 ب.ظ

   با سلام.بايستي ام ار اي رو ببينم و بر حسب ميزان اسيب،پاسخ شما رو بدم
   لطفا متن سوال را به همراه عکس به شماره09034562247تلگرام کنید

   پاسخ
 • سلام ‌. من یک سال و نیم پیش دچار دررفتگی شانه در بسکتبال شدم ولی بعد از فیزیوتراپی بهتر شدم، تا جایی که تابستون امسال حتی شنا هم کار می کردم . ولی متاسفانه یک ماه و نیم پیش در والیبال برای بار دوم شانم از جاش در اومد .میخواستم بدونم حتما نیاز به عمل داره؟ چون میخوام حداقل فوتبال یا بسکتبال رو بتونم بازی کنم . در ضمن من ۱۷ سالمه . لطفا جوابمو بدید .

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 28, 1397 6:33 ب.ظ

   با سلام.بله.حتما نياز به جراحي داره

   پاسخ
  • سوفیا کردبچه
   فروردین 29, 1398 8:44 ق.ظ

   سلام.خسته نباشید آقای دکتر. روز دوشنبه مادرم و به مطب تون برای ویزیت اوردم که قبل از عید شانه چپش در رفته بود تو بیمارستان چمران جا انداخته بودن ولی نگفتن ترک و شکستگی و پارگی تاندون داره. ولی ام آر آی و اوردیم خدمتتون گفتید هم شکستگی داره هم تاندون کاملا پاره شده و قراره شما روز دوشنبه ۳ اردیبهشت آرتروسکوپی شانه تو بیمارستان محب کوثر براشون انجام بدید. سوال من اینکه که با آرتزوسکوپی که انجام میدید مانع از در رفتگی مجدد شانه مادر میشه؟ سوال دوم با آرتروسکوپی اون ترک و شکستکی که وجود داره برطرف میشه؟ مادرم ۷۷ سالشون هست
   ممنون میشم جواب بدید

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر…من ۲۰ سالمه…تو ورزش کشتی دو بار کتف راستم و سه بار کتف چپم دچار درفتگی شده…البته فاصله درفتگیا ۷ یا ۸ ماه بود…الان نزدیک ۱ ساله هیچ مشکلی ندارم …ولی میخوام دوباره به ورزش کشتی برگردم…آیا میتونم دوباره ورزش حرفه ای انجام بدم؟؟

  پاسخ
 • بهزاد مرادی
  اسفند 27, 1397 9:36 ب.ظ

  سلام آقای دکتر من چندباربه مطب شمامراجعه کردم مشکل من در کتف سمت چپم توده چربی دارم خودتون هم معاینه کردین الان یکی دوماهه بد اذیت میکنه میخواستم بدونم طریقه نوبت دهی تون دربیمارستان میلاد برای عمل چطوریه؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید چون ازشهرستان میخوام بیام‌

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 4, 1398 4:15 ب.ظ

   .بايستي ابتدا به ارتوپد مراجعه كنید تو ميلاد و در نامه ارجاع برای فوق تخصص شانه بگيرید و اگر تمایل دارید اینجانب پزشک شما باشم در نامه بفرمایید که اسم من ذکر شود

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  همسرمن سال پیش عمل پارگی تاندون شانه انجام داده ولی حدود سه ماهه دچار درده و هنگام خواب دچار خواب رفتگی دست میشه دستش توان نداره
  چکار باید بکنه؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 4, 1398 8:04 ب.ظ

   با سلام.من دقيقا نفهميدم چه عملي واسه شانه انجام شده.به هر صورت بايستي ام ار اي مجدد ازشانه و گردن انجام بدن

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر…شما گفتین ک احتمالا درفتگی برای من بالاست…اگه عمل کنم میتونم دوباره به ورزش سنگینه کشتی برگردم…چون الان مشکل ندارم بدنسازی میرم بارفیکس و کارای روزمره انجام میدم…هیچ مشکلی ندارم …ولی میخوام عمل کنم ک به ورزش سنگین برگردم به نظر شما میتونم؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 8, 1398 8:16 ق.ظ

   با سلام.بعد ازعمل شانه شما مثل روز قبل از اسيب ميشه كه در نرفته بود.ولي بدونين كه شانه سالم شما هم با يك حركت شديد ورزشي دچار دررفتگي شده بود

   پاسخ
 • با سلام خدمت جناب آقای دکتر,

  تقریبا حدود یکسال و اندکی متجه صدای تق تق همراه با درد در ناحیه کتف بین باز و شونه ام شده ام و این درد وصدا به مرور زمان داره بیشتر میشه . متاسفانه من خارج از کشور زندگی میکنم و تشخیص این بیماری یا مشکل به نظرک برای این متخصصین ناشناخته هستش زیرا مدادم شکایت من رو رد میکنند و موضوع رو به چیزهای بی ربط , ربط میدهند و قبول نمیکنند که این مشکل ممکن هست در اینده ای نه
  چندان دور به مشکل بزرگی تبدیل بشه یا به هر نحوی بنده رو تحت درمان قرار بدن,
  لطفا راهنمایی بفرمایید چگونه میتونم از درد شونه هام خلاص بشم یا به چه طریقی باید این درد رو تحت درمان قرار بدم?
  آیا به خاطر این مشکل باید حتما به ایران بیام و در ایران تحت درمان قرار بگیرم یا در آلمان که یکشال و نیم هست من رو نمیفهمن هم میتونم مداوا بشم.
  مرسی از زحمات پر مهرتون با تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 8, 1398 8:17 ق.ظ

   با سلام.حتما بايستي از ناحيه استخوان كتف سي تي اسكن و ام ار اي كنين.اين مشكل ميتونه از يك زايده استخواني منشا بگيره و قابل درمان هست و خطرناك نيست

   پاسخ
 • درود بر شما
  من الان ٣٨ سال دارم حدود پنج سال پيش در اثر فشار كار زياد دچار درد شانه شدم كه درد به سمت آرنج و حتي انگشتها هم كشيده ميشد، ام ار آي پارگي جزيي لبروم رو نشون ميداد ، تو اين پنچ سال به جز در حركتهاي پرتابي كه درد در قسمتهاي مختلف دست ايجاد ميكرد براي امور عادي مشكل ديگري نداشتم چند وقت اخير درد كمي بيشتر شده و خوابيدن روي شانه راست هم ايجاد درد ميكنه ، توصيه شما چيست؟ مدارا و ادامه وضعيت فعلي يا دارو و فيزيو تراپي و يا برم به سمت جراحي؟ سوال ديگرم اينست كه داروهاي غضروف ساز كمكي به بهبود لبروم شانه ميكند؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 8, 1398 8:18 ق.ظ

   سلام.بهتره معاينه بشين .ولي با توجه به اين چيزايي كه گفتين ،من جراحي رو توصيه ميكنم.پارگي لبروم خود به خود خوب نميشه ،نه با دارو و نه با فيزيوتراپي

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر خسته نباشید من نزدیک دوماهه از ازتفاع افتادم استخوان سر بازوم شکسته و دکتر جراحی کردن و پیچ و پلاک کار گزاشتند من نمی تونم دستمو کامل باز کنم و تا 90 درجه کامل بازمیشه . وقتی میخوام بیشتراز 90 درجه باز کنم فشار زیادی ب استخوانهای کتفم وارد میشه دکتر میگه که دستم ضعیف شده واسه خاطر اونه ممنون میشم راهنمایی کنیید.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 11, 1398 10:19 ق.ظ

   با سلام.بايستي عكستون رو بفرستين.در ضمن چند سالتونه؟
   لطفا به شماره تلگرام ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴ همراه با متن سوال ارسال بفرمایید

   پاسخ
 • سلام دکتر من حدود دو ماه پیش از ناحیه کتف دچار درد شدیدی شدم که خیلی طاقت فرسا شده بود رفتم دکتر عکس و ام ار ای گرفتم که دکتر ارتثپد گفت تاندون کتفم ریش ریش شده داروهای ضد التهابی و مسکن تجویز کردن و فیزیوتراپی
  یه مدت اروم شده بود اما دوباره کتف سمت چپم توی فعالیت و‌خواب اذیتم میکنه توی ام‌ار ای وجود کلسیم مشاهذه نشده بود و لازمه بدونید من ورزش بدنسازی به صورت حرفه ای انجام میدم اسیب دیده گیم در اثر تمرینات سنگین بوده خواستم بدونم لازمه که مجددا ام ار ای بدم؟؟ و اینکه حتما به شما مراجعه کنم ؟ از اینکه نمیتونم تمرین کنم واقعا افسرده شدم ممنون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 17, 1398 0:15 ق.ظ

   با سلام.بهتره ام ار اي جديد انجام بدين و به من يا هر پزشك فوق تخصص شانه مراجعه كنين

   پاسخ
 • ضمن سلام و تبریک سال نو و آرزوی سلامتی برای دکتر کوشان….دکتر عزیز من شانه راستم به گفته چندتا پزشک دچار ایمپجمنت شانه شده که بعد از جلسات متعدد فیزیو تراپی و تزریق کورتون همچنان مشکل بنده پا بر جاست درحال حاضر شدیداً پیگیر دریافت وقت از شما هستم متاسفانه هنوز موفق نشدم….ضمنا الان شانه چپم هم بدون هیچ دلیل دچار درد شده و بشدت داخل شانه احساس گرما و سوزش میکنم خواهشاً کمکم کنید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 17, 1398 0:17 ق.ظ

   با احترام.بايستي ام ار اي رو ببينم.در صورت عدم بهبود با درمانهاي غير جراحي.روشهاي جراحي بسته باعث بهبود كامل ميشه
   تلگرام ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

   پاسخ
 • سلام جناب دکتر من در حدود 4 ماه قبل در اثر یک زمین خوردن از ناحیه کتف چپ دچار آسیب دیدگی شدم و به پزشک مراجعه کردم ام آر آی گرفتم گفتند پاره گی تاندوم هستش و 2 مرحله تزریق کورتون انجام دادند بصورت موقت درد چند روزی کم شد ولی خوب نشد و الان حرکت شانه و دست چپم خیلی محدود شده و بسیار دردناک هستش بطوریکه شب ها از شدت درد از خواب بیدار میشم لطفا راهنمایی بفرمایید با سپاس

  پاسخ
 • عرض ادب و احترام .
  جناب دکتر گرامی بنده از بدو تولد شانه دست راستم هنگام زایمان دچار کشیدگی عصب شده ودچار محدودیت حرکتی و اتروفی شانه هستم الان 31 سالمه متاسفانه تا این سن هنوز مشکلات ناشی ازاین قضیه چه ازنظر روحی وجسمی با منه بنظرتون میشه برام کاری انجام داد .ممنون میشم بزرگواری کنین جواب بدین.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 20, 1398 9:01 ق.ظ

   با سلام.شايد بشه جهت چرخش دست جراحي كرد.اما محدوديت ارنج و كوتاهي دست رو متاسفانه نميشه كار خاصي كرد

   پاسخ
 • باعرض سلام وباریک سال نو به دکتر عزیز یک سال پیش براثرآسیب سرکاردستم آسیب دیدوانگشتام ازکارافتادوعصب دستم آسیبدیددکترهامیگن عصب اولنارومدین ورادیال آسیب دیده عضله دستم لاغرشده چه کاربایدکنم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 20, 1398 9:01 ق.ظ

   با سلام.اطلاعات شما جهت پاسخ،ناكامله.نياز به نوار عصب جديد ومعاينه هست تا بتونم بگم قابل درمان هست يا خير

   پاسخ
 • با سلام
  من ورزشکار رشته بوکس هستم و کتفم در چندین حالت دردشدیدی پیدا میکنهو یکی از موارد هم: به صوررت هوک با سرعت و قدرت وقتی زده میشه بسیار درد شدیدی پیدا میکنه ۵ تا دکتر رفتم هر کدوم هم حرفای مختلفی زدن و من همچنان با همون دست دارم ورزش میکنم و نمیتونم استراحت زیاد داشته باشم.خیلی درگیر این موضوع هستم لطفا اگر امکانش هست راهنماییم کنید.مچکرم🙏🏼

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 4, 1398 8:33 ب.ظ

   با سلام.بایستی ام ار ای‌کنین.در بوکسور ها معمولا یک قسمت از کپسول مفصل دچار آسیب میشه که معمولا نیاز به ترمیم لیزری داره

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید خدمتتون .اقای دکتر بنده به علت در رفتگی و پارگی تاندن پشت کتف و پارگی کپسو خدمتتون رسیدم و گفتیید جراحی نیاز داره بعد از جراحی کتفم توسط خودتون و فیزیوتراپی و ورزش خداروشکر خوب شدم و الان همه حرکات ورزشی مو انجام میدم حتی بارفیکس و وزنه زدن سنگین و حرفه ای .با توجه به نوع شغلم که اتشنشان هستم باید ورزش رو ادامه بدم .فقط دوتا مشکل داشتم یکی اینکه وقتی مثلا ۴یا۵روز ورزش نمیکنم درد خیلی خفیفی احساس میکنم هنگام حرکت دادن و اینکه محدودیت دارم وقتی دستم به صورت نو درجه نگه میدارم به سمت چپ محدوده و مثل اون دستم چرخش نداره .ممنون میشم جوابمو بدید دکتر جان .

  پاسخ
 • میلاد بهرامی
  فروردین 25, 1398 5:10 ب.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید. دو سال پیش از پله ها افتادم و دست راستم از ناحیه کتف به به صورت برعکس قرار گرفت . در این مدت بارها به دکتر مراجعه کرده ام ولی درمان خاصی در نظر نگرفته اند.دکتر ها میگن سالمی ولی بعضی از حرکات رو با دستم نمیتئنم انجام بدم و قدرت دستمم خیلی کاهش پیدا کرده.ممنون از وقتون.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 8, 1398 6:35 ب.ظ

   با سلام.به احتمال زیاد کپسول مفصل مشکل داره.حتما ام ار ای انجام بدین

   پاسخ
   • سلام اقای دکتر
    من ۵ماه پیش تر قوه چپم شکسته و با بانداژ ۸خوب نشده الان تشخیص پزشکان عمل جراحی هست میخواستم نظر شمارو بدونم

    پاسخ
 • سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من در رفتگی مکرر شانه داشتم و ۱۴ روز هست که آرتروسکوپی انجام دادم و ۲ عدد آنکور سوچر ۱/۵ دکترم استفاده کردن، من شدیدا ترس برگشت یا موفق نبودن عمل رو دارم و از لحاظ روحی خیلی وضعیت بدی دارم الآن، من ۲۳ سالمه و کلا مفصل های به شدت ضعیفی دارم، لطفا راهنمایی کنید منو، من از کتف دستمو حرکت نمیدم طبق گفته پزشک اما تو خواب یا تو حرکت پیش میاد یا صداهای خفیف میده و هنوزم گرفتگی عضلات دارم و از ترس عدم بهبودش گریم میکنم لطفا راهنمایی کنید منو

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 11, 1398 11:32 ب.ظ

   با سلام.برای پاسخ دقیق بایستی ام ار ای قبل عمل و معاینه قبل عمل داشته باشم.ولی به طور کلی این مسایل که میگین مهم نیست.نگران نباشین.تو خواب هم حتما شانه بند داشته باشین

   پاسخ
   • ممنونم از پاسخگوییتون
    من ۳ جلسه رفتم فیزیوتراپی، دکترم خیلی تاکید کردن که دستم فقط تو جهت جلو حرکت کنه ولی فیزیو تراپ دستمو تو جهت های دیگه هم حرکت میدن و هرچی بهشون میگم فایده نداره، ممنون میشم راهنمایی کنید
    من دکترم شهر دیگه ای هستن و دسترسی ندارم بهشون

    پاسخ
 • با سلام
  محمد هستم 44 ساله، دقیقا یک سال قبل بر اثر زمین خوردن شانه راست دچار پارگی کامل سه تاندون سوپرا و اینفرا و ترس مینور شده ام که به علت تشخیص نادرست درمان نشده ام. حالا با گذشت یکسال امکان درمان می باشد یا خیر؟
  البته حرکات دستم نسبتا خوب است (کاملا بالای سر و پشت کمرم می آید) و درد خاصی ندارم. و اگر به همین شکل ادامه بدهم آیا در آینده مستعد آرتروز مفصل می باشم یا خیر؟ لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 • با سلام.پسرم ۱۴ سالشه.دوهفته پیش تصادف کرد و ترقوه شانه سمت چپ دچار شکستگی شد.با باند فعلا بستن اما بعداز دوهفته درعکس هیچ جوش خوردگی وجود ندارد میخواستم نظر ما ردو بدونم چون دکتر فعلا جراحی رو لازم ندونستن.اصفهان هستم

  پاسخ
 • سلام
  من از ناحیه شانه درد دارم.پزشک فرموده پارگی لابروم شانه هست.اول که هزینه عمل بسته چقدر میشه و اینکه بعدازعمل فعالیت ورزش میتونم انجام بدم.ممنون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 25, 1398 9:50 ب.ظ

   با سلام.بعد از جراحی میتونین به ورزش برگردین.در رابطه با هزینه،به مطلب مرتبط در سایت مراجعه کنین

   پاسخ
 • کاوه کاکو شیرازی
  اردیبهشت 19, 1398 4:06 ب.ظ

  با سلام و خسته نباشید
  جناب دکتر بنده سرباز هستم و حدود سه ماه پیش در بیمارستان چمران عمل جراحی شانه به دلیل پارگی کپسول مفصلی داشته ام. الان میزان دامنه حرکتی بنده خوبه کامل می تونم دستمو بالا ببرم اما میزان چرخش خارجی زمانی که که دست رو می چسبونم به بدن زیاد خود نیست و کم تر از دست دیگس البته دکتر بهم گفته که کم کم بهتر میشم. متاسفانه چون دکتر تهرانه و من نمی تونم بیشتر از ماهی یک بار بیام تهران بعضی موقع ها می ترسم از برخی درد ها موقع انجام بعضی از حرکت ها که دوباره آسیب دیده باشم و کپسولم مجددا پاره شده باشه. میخواستم لطف کنید بفرمایید علائمی وجود داره که بعد از عمل بفهمیم آیا آسیب دیدگی برگشته یا نه. البته دستم دیگه در نرفته.
  ممنون از لطفی که می کنید در پاسخگویی به اینجانب.

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر، وقت بخیر
  خارج از ایران مزاحم میشم،مدت دو سه سالی هست یک جرم اضافی شبیه استخوان در قسمت کتف چپم قرار داره با عکس X-Ray مشخصه، طوری که دستم حرکت دورانی همراه با درد شدید داشت، اما دو ماه پیش تصادف کردم که زانوم شکست و ضربه شدیدی به کتفم وارد شده حتی نمیتونم دیگه دستم را بالا ببرم، البته دکترا پیشنهاد عمل دادن اما نگفتن چطور ولی تصمیم دارم بیام ایران برای عمل لطف کنید راهنمایی کنید که من باید چیکار کنم و چطور تایم ویزیت بگیرم و کدوم بیمارستان .

  ممنون

  پاسخ
 • با عرض سلام و درود
  شاید بگم تنها لبخند این چند وقت من پیدا کردن سایت شما و خوندن مطالب و حس مسءولیتی که شما نسبت به بیماران دارید بوده.
  با غرور هر چه تمام تر حس انسان دوستی و مسءلیت پذیری رو به شما تبریک میگم.
  آقای دکتر عزیز پدر من بدون سابقه حدود ۲ هفته پیش تشنج کردن و ما روزهای بسیار بدی رو در بخش اعصاب گذروندیم
  تا بهبود یافتن متاسفانه از روز اول از درد کتف شکایت داشتن و بسیار ناراحت بودن و تشخیص داده نشد
  تا امروز که ارتوپد شهر مون قزوین فرمودند باید به شما مراجعه کنیم
  در رفتگی دست راست و آسیب کتف چپ دارن .
  از شما تقاضای وقت ویزیت و اینکه من چه مدارکی رو باید خدمتتون بیارم .
  نمیدونم باید عمل بشن یا نه یا اینکه ما زمان رو از دست میدیم برای اینکار
  خیلی نگران هستیم

  پاسخ
 • ارزو شاه محمدی
  اردیبهشت 25, 1398 8:33 ق.ظ

  سلام آقای دکتر عزیز
  من برلی بار دوم در این چند روز به شما پیام میدم .
  تنها امید من شما هستین چون در بیمارستان دولتی عمل میکنید
  پدرم در سن ۵۷ سالگی ۲۰ روز پیش دچار تشنج شدن و حال بدی داشتند که خدا دوباره به ما بر گردوند
  چند روزه متوجه آسیب مفصی کتف و دررفتگی دو دست ایشون شدیم
  هیچ دکتری در شهرما ایشون رو پذیرا نیستن .
  و شرایط اورژانسی داریم شما ۲۶ خرداد وقت گرفتم در مطب ولی واقعا نمیدونم باید چیکار کنم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 29, 1398 0:10 ق.ظ

   با سلام.اگر در رفتگی دارن،بایستی در اسرع وقت جااندازی انجام بشه و بعدا برای آسیب تاندونها تصمیم گیری بشه

   پاسخ
 • اکرم پیریایی
  اردیبهشت 26, 1398 8:36 ق.ظ

  سلام آقای دکتر وقت بخیر
  حدود ۵ سال پیش با جابجا کردن مبل دچار درد شدید در شانه چپ شدم و دستم بالا نمی رفت پزشک ارتوپد با گرفتن ام ارای تشخیص کشیدگی تاندونها رادادند.با انجام فیزیو تراپی در ۲۰ جلسه و داروی مسکن درد کمتر شد و حرکت دست هم به حالت عادی برگشت اما بعد از هرکار سنگین این درد دوباره برمیگردد وبعداز مدتی دست راستم راهم درگیر کرد الان در هردو شانم درد شدیدمخصوصا در شب دارم به طوری که درد به مچ دستم کشیده میشود میخواهم به کمک شما کاملا درمان شوم واقعا این درد کلافه ام کرده خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام خدمت آقای دکتر عزیز
  می خواستم خدمتتون عرض کنم بنده چند وقت پیش بر اثر ضربه ماهیچه ی جناغی پستانکی گردنم دچار تورم و اسپاسم شدید شد این تورم در نهایت منجر به تورم ترقوم سمت راست از ناحیه ی استرنوکلاوی کولار شد،الان حدود شش ماه ازش میگذره پیش چند تا دکتر مراجعه کردم همشون میگن غیر قابل درمان من چون بدنسازی کار میکنم تقارن واسم حائز اهمیت هست می خواستم بدونم میشه با جراحی تورم استرنوکلاویکولار رو برطرف کرد؟
  ممنون میشم پاسخ بدین
  با تشکر فراوان

  پاسخ
 • سلام روز بخیر .چند وقت دست چپم درد میکنه اصلا نمیتونم بالا بیارم .دکتر ام ار ای داد رفتم تزریق کرد خوب نشد یه پزشک دیگه رفتم گفت تاندوم نازک شده باید عمل کنی میخاستم نظر شما رو هم بدونم .اگه پاسخ بدین ممنون میشم .میخاستم بدونم میشه با بی حسی عمل بشه یا باید بی هوشی کامل باشه ؟؟؟

  پاسخ
 • باسلام
  بنده دختری ۲۴ ساله دوسال پیش براثرضربه دچار پارگی روتاتورکاف نسبی شانه و جابجایی استخوان شانه چپ شدم بعد از مصرف دارو و انجام فیزیوتراپی درد شانه ی بنده بهبود پیدا نکردو مجبور به انجام عمل آرتروسکوپی شانه .آکرومیوپلاستی و دبریدمان شانه چپ شدم .بعد از عمل فقط ۵ جلسه فیزیوتراپی رفتم و باز دستم دچار کشیدگی خفیف شدودیگه فیزیو تراپی نرفتم.پس از گذشت مدتی بعد از عمل جراحی درد ناحیه شانه بهتر که نشد بدتر هم شد .فیزیوتراپی های مختلف انجام شد ولی هنوز درد داره باید چکار کنم؟؟؟؟ممنون از لطفتون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   خرداد 6, 1398 10:55 ب.ظ

   با سلام.اگر بهتر نشدین،احتمالا مشکل باقی مونده.ام ار ای جدید رو ارسال کنین
   09034562274

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر …من تو یکی از کامنتا خوندم که گفته بودین برای درفتگی کتف در عمل آرتروسکوپی از پین استفاده نمیکنید …میخواستم بدونم از چه روشی استفاده میکنید؟؟؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   خرداد 7, 1398 8:48 ق.ظ

   با سلام.از یکسری لوازم بسیار ظریف که کپسول ترمیم میشه و پلاتین نیست

   پاسخ
 • سلام …آقای دکتر امکانش هست جفت کتفارو باهم عمل آرتروسکوپی انجام داد؟درسته ک سخته ..میخواستم بدونم شدنش میشه؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   خرداد 16, 1398 2:57 ب.ظ

   با سلام .میشه .ولی برای بیمار رعایت نکات بعد از عمل خیلی سخته.توصیه نمیکنم

   پاسخ
 • سلام
  روزتون بخیر
  کتف راست من بالدار هستش و بیرون زدگی داره.
  راه درمانی داره؟

  پاسخ
 • محسن روستا
  خرداد 11, 1398 10:57 ق.ظ

  آقای دکتر سلام هفته گذشته ترقوه دست چپ پسرم که 15 ساله میباشد شکست و بیمارستان گفت چون استخوان جدانشده احتیاج به عمل ندارد بعد ازگذشت یک هفته که دست رابا بانداژ مخصوص فیکس کرده بودند بعد از عکس مجدد معلوم شد استخوان از هم جدا شده الان باید چه کارکنم لطفا راهنمایی فرمایید

  پاسخ
 • سمیرا فراهانی
  خرداد 11, 1398 6:40 ب.ظ

  سلام،خسته نباشید.
  مادر من دچار پارگی تاندون در شانه راست شده،پیش چندتا دکتر رفته و همه گفتن باید جراحی بشه،دکترها گفتن هم میتونه آرتروسکوپی انجام بده هم عمل باز
  حالا سوال من اینه که در شرایطی که هردو عمل امکانپذیر باشه شما کدوم روش پیشنهاد میدهید؟

  پاسخ
 • باسلام‌باتشکر‌از‌آقای‌دکتر‌از‌وقتی‌که‌ برای‌بیماران‌میذارید‌آقای‌دکتر‌برادر‌من‌ دوسال‌پیش‌از‌ارتفاعی‌افتادند‌ودچار‌ در‌رفتگی‌کتف‌شدن‌که‌خوش‌ جا‌افتاده‌بود‌بعد‌اون‌چهار‌مرتبه‌دبگه‌کتفش‌در‌رفت‌ که‌آخرین‌با‌دوروز‌پیش‌بود‌تهران‌هم‌اومدنپبش‌ خودتون‌وشما‌باتوجهبه‌ان‌آر‌آی‌گفته‌بودینکه‌بد‌جور‌در‌رفته‌ونیاز‌به‌ عمل‌باز‌داره‌سوال‌من‌اینه‌که‌چه‌زمان‌بعد در‌رفتگی‌میتونه‌عمل‌باز‌انجام‌بده‌واین‌که‌ باتوجه‌به‌این‌که‌پنج‌بار‌از‌بیهوشی‌در‌بیمارستان‌ استفاده‌کردن‌خطری‌براشون‌نداره‌‌تورو‌ خداجواب‌بدین‌خیلی‌نگرانم‌ با‌تشکر‌فراوان‌ودعای‌هیر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   خرداد 24, 1398 4:43 ق.ظ

   با سلام.از فردای در رفتگی میشه جراحی کرد.بیهوشی خطری نداره.چون داروهای بیهوشی جهت جا اندازی و جراحی باز فرق می‌کنه

   پاسخ
 • سلام و خسته نباشید
  21 ماه پیش همسر من تعویض مفصل شانه (پروتز) داشته و یک ماهی است که درد دارد و پس از مراجعه به پزشک معالج و عکس برداری پزشک اعلام داشته که تاندون از شانه فاصله گرفته و نظر قطعی درمان ندارد و اذعان داشته که راه حل شاید تعویض دوباره مفصل باشد لطفا راهنماییم کنید متشکرم

  پاسخ
 • باسلام
  اقای دکتر من دوسال پیش براثر تصادف استخوان ترقوه شانم شکست و طی جراحی اون رو با پین بهم وصل کردن اما یک سال بعد از جراحی پین داخل دستم درد میکنه و عفونت کرده و بالای شانم برامدگی ایجاد کرده
  ایامن باید پین رو دربیارم؟؟
  و هزینه عملش دربیمارستان میلاد با دفترچه تامین اجتماعی چقد میشه؟؟
  ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر
  من ورزشکار حرفه ای ووشو هستم دوساله از ناحیه شانه دچار مشکل شدم دوبار دررفتگی داشته ام ولی ام ار ای نرماله به دکتر نخعی همکارتون مراجعه کردم بیمارستان شفا یحیایان ایشون فرمودن به احتمال زیاد دیگه نمی تونی ورزش حرفه ای انجام بدی حال اگر راه حلی هست که ورزشم قطع نشه اگه لطف کنید یک راهنمای فرماید عکس ستی اسکن و ام ار ای هم دارم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   خرداد 26, 1398 7:57 ب.ظ

   با سلام.بایستی ببینم مدارک رو.ولی احتمال اینکه با جراحی نرمال بشه هست

   پاسخ
   • سلام اقای دکتر ممنو از لطفتون ببخشید می تونم عکس مدارکم رو براتون بفرستم چون من در شهر ستان هستم دست رسی به شما برام خیلی سخته

    پاسخ
 • فاطمه عارف
  خرداد 22, 1398 2:43 ب.ظ

  سلام وعرض ادب خدمت استاد گرامی
  اینجانب 42 ساله و کارمند هستم از حدود 10 سال درد در بازوی چپ شروع شد. البته راست دست هستم با مراجعه متعدد به متخصصین طب فیزیکی و جراحی اعصاب ومعاینات فیزیکی تشخیص تاندونیت دادند وبا درمان های دارویی و حتی طی 2 نوبت در دوسال متوالی 10جلسه فیزیوتراپی انجام داده ام که موقتی درد تسکین داده می شد البته هیچ گرافی ویا خدمت پاراکلینیکی برای من درخواست نشده بود.البته در حال حاضر قابل تحمل است ودر زمان خواب وزمانی که به پهلوی راست خوابیدم اگر دست کمی بالاتر از بدن قرار گیرد بازو درناک خواهد بود یا به پهلوی چپ خوابیده باشم . در مراجعه اخیر به پزشک فوق شانه برای اولین بار در خواست انجام گرافی شدو البته قبل از ایشان درخواست ام ار ای نیز از طرف پزشک روماتو نیز انجام شد.ه بود که در گرافی و MRI رسوب کلسیم در حد وسیع و تاندونیت نیز تشخیص داده شده است و انجام عمل به روش ارتروسکوپی پیشنهاد گردید . با توجه به اینکه اعمال جراحی محدودیت چند ماهه برای شانه ایجاد می نماید ودر حال حاضر درد درحد قابل تحمل بوده ومحدودیت حرکتی خیلی زیادی ندارم ایا انجام جراحی ضرورت دارد ویا می توان با فیزیوتراپی وحرکات ورزشی درد را کنترل نمود ودر صورت لاعلاج بودن درد نسبت به جراحی اقدام نمود؟ ضمنا حدود9 ماه پیش به دلیل پاپیلاری کارسینوما تیروئدکتمی و سپس ید درمانی شدم اما غدد پاراتیروئید باقی است. از توجه جنابعالی سپاسگزارم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   خرداد 26, 1398 7:56 ب.ظ

   با سلام.بهتره که جراحی کنین چون ادامه رسوب‌میتونه به تاندون آسیب بیشتر بزنه.

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر من شونم چند وقتی درد میکنه امار ای کردم توشهرستان دکتر ارتوپد دیدن گفتن کپسول مفصلت پارگی داره ولی بعدا گزارش ام ار ایو گرفتم نوشته تاندون سوپرا اسپیناتوس پارگی داره میخاستم ببینم دوتاشم یکین یا نه در ضمن دکتر متخصص ارجاع دادن به شما تو بیمارستان میلاد وقت مراجعه دو ماه دیگه زدن برام با این درد من چطور میتونم زود اقدام کنم ممنونم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 2, 1398 12:58 ب.ظ

   با سلام.این دو تا متفاوته.جهت نوبت،بایستی با خود بیمارستان هماهنگ کنین

   پاسخ
 • سلام دکتر کوشان
  من کتف چپ در سالن فوتبال دچار در رفتگی شد والان چند بار دیگر دچار در فتگی در جاهایی مختلف شد میخواهم بدون چه عملی باید انجام بدهم تا دوباره به حالت عادی برگردد

  ممنون از توجه شما دکتر علی کوشان
  با معرفت

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 3, 1398 3:14 ب.ظ

   با سلام.جزاحی لازمه.نوع عمل بعد از ام ار ای و سی تی اسکن مشخص میشه

   پاسخ
 • سلام با عرض خسته نباشید من شونم چند ماهی هست درد میکنه ام ار ای انجام دادم دکتر ارتوپد دید گفت که کپسول مفصلت پارگی داره ولی تو گزارشش که بعدا گرفتم نوشته پارگی تاندون سوپرا اسپیناتوس میخاستم ببینم این دوتا یکی هستن درمانش چی هستش ممنونم

  پاسخ
 • یاسین اسماعیلی
  خرداد 28, 1398 5:25 ب.ظ

  باسلام و عرض خسته نباشید خدمت دکترکوشان . من ۱۷ سال دارم و تا به حال سه بار شانه چپم در رفته است. اولین بار در تاریخ ۱ بهمن ۱۳۹۷ و هنگام تکل در فوتبال شانه ام در رفته است و بار سوم هنگام عطسه.به پزشک متخصصی مراجعه کردم و عکس MRI از شانه چپم را به ایشان نشان دادم و بعد از چند حرکت با دست و پا به من گفتن که شلی رباطی ۷ از ۹ دارم و به من گفتن که باید شانه ام عمل بشه ولی درصدموفقیت عمل حدود۵۰-۶۰ درصده .
  حالا به نظر شما باید عمل کنم ؟؟ اگه عمل کنم خوب میشه یانه؟؟؟ و اینکه راهکاری برای حل مشکل شلی رباطی ندارید؟؟؟
  ممنون و متشکر از شما

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 3, 1398 3:15 ب.ظ

   با سلام.بله.جراحی لازمه و در صورت عمل مناسب،موفقیت ۹۰ درصده.به مرور زمان شلی لیگامان برطرف میشه

   پاسخ
 • با عرض سلام و خسته نباشید.جناب کوشان بنده۲۰روز پیش جراحی باز شانه انجام دادم با انجام حرکات هنوز درد زیاد دارم ترمیم پارگی تاندون،برداشتن ۱ سانتی متر از استخوان ترقوه،وآکرومیال ،میخواستم بدونم تا چه زمانی درد دارم؟ممنونتون میشم

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر من ترقوه م شکسته. و در بیمارستان کسری عمل کردم و پیچ و پلاک گذاشتم. بعد از ۶هفته هنوز جوش نخورده. آیا طبیعیه؟ پزشکم ویتامین دی و اسپری نازوکسلین تجویز کرده.آیا کار دیگری باید انجام بدم؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 4, 1398 12:15 ب.ظ

   با سلام.فعلا تا ۳ ماه صبر کنین

   پاسخ
  • سلام من در ۶ یا ۷ ماه پیش بر اثر شیرجه بدی که زدم اسیب دید و یه صدایی خورد. وقتی من میخواهم توپ یا هرچیزی دیگری را پرتاب کنم شانه خالی میکنه من فوتسال رو به صورت حرفه کار میکنم و تنها 16سال دارم . عکس mriرا برای شما ارسال میکنم . خودم فکر میکنم لابروم اسیب دیده. میخواستم بپرسم که اگه عمل کنم شانه ام مثل اولش میشه و میتونم پرتاب یا ورزشمو ادامه بدم چون میگن اگر عمل کنی شونت مثل شونه اولت نمیشه و نمیتونی ادامه بدی

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر وقت بخیر داداشم سال ۹۱بر اثر سقوط از ارتفاع حدود ۴۰روز داخل کما بود وضعیت درست حسابی نداشت بعداز مدتها دکترش فهمید ک کتفش در رفته بعد دکتر گفت الان نمیشه عملش بکنید باید بزارید تا وضعیتش بهتر بشه الان وضعیتش بهتره داخل شهر خودمون یعنی اهواز بردیمش پیش یه متخصص گفت استخوان دستش خراب شده و ما نمی تونیم براش کاری انجام بدیم تا اینکه شمارو بهمون معرفی کردند ایا راحلی برای ما وجود داره داداشم ۲۵سالشه خیلی اذیت میشه

  پاسخ
 • با سلام من جراحی ترقوه داشتم. بعد از ۶ هفته جوش نخورده آیا این طبیعیه؟
  البته پزشکم شربت کلسیم و ویتامین دی و اسپری نازوکسلین بهم دادند

  پاسخ
 • با سلام خدمت شما دکتر با شرف و با تجربه خدمت شما عارضم بنده سه بار طی هفت سال کتفم دچار در رفتگی شدید شد اما خودم و یا همکارایی که بلد بودن جا انداختن حدود یکماه پیش بعلت زمین خوردن دوکتفم بطور خیلی شدید شکست و سر مفصل گردنمم شکست اینی که میگم شکست در جواب سی تی اسکن سه بعدی عرض میکنم بنده بعلت شغلم پزشکان ارگانمان هستن که هرکدوم از اورتوپدها یک نظر دادن رفتم شخصی مطب بیرون گفتن باید عمل بشه الان بنده بالغ بر ۴ پزشک عوض کردم پزشک آخری فرمودند کتف چپت بدون فاصله شکسته و کتف راستت با فاصله آتل بستن گفتن ۱۰روز دیگه بیا اگه خوب نشده بود عملت میکنم خب وقتی در طول یکماه جوابی نگرفته ۱۰روز فقط دردش برای من میمونه و جالب اینه که سی تی دومم کتفم از سی تی اول که روز حادثه گرفتم بدتر شده من فقط میخوام از این درد خلاص شم شما چه تجویزی دارید بنده از رشت هستم خواهشا زودتر منو راهنمایی کنید چون حال جسمیم واقعا خرابه ممنون از وقتی که گذاشتید.

  پاسخ
 • گذاشتن پلاتین حداقل چقدر نیاز به استراحت داره؟یعنی از چه مدت به بعد میشه رفت سر کار چون بنده راننده هستم در یک سازمان دولتی

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید.من حدود دوسال پیش شانه درد گرفته و شانه وبازودچار درد وبی حسی وکاهش عملکرد دستم در برخی حرکات شده وطی این دوسال درمان زیاد نتیجه نگرفتم..عکس های شانه وگردنم اگه صلاح بدونید براتون بفرستم که راه چاره جلوی من بزارید.ممنون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 11, 1398 11:45 ب.ظ

   با سلام
   لطفا به شماره ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴ همراه با متن کامل سوال ارسال بفرمایید

   پاسخ
 • علی مهنام
  تیر 10, 1398 2:57 ب.ظ

  سلام آقای دکتر من دچار عارضه اسلپ تیپ 2 در هر دو کتف شده ام میخواستم ببینم که حتما باید جراحی بشه؟

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر کوشان من مدت 4سال هست که درد شانه راست دارم پبش هر دکتری رفتم نتونستن تشخیص درست بدن چند تا از دکتراگفتن تاندون پاره شده لازم هست عمل بشه چندتا دکتر دیگه گفتن باید فیزیوتراپی انجام بشه نزدیک چهل جلسه نمیدونم چیکار کنم پارسال اومدم مطب شما ولی شما تشریف نداشتید باتشکر

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر خسته نباشید
  دررفتگی مفصل آکرومیوکلاویکولار راست همراه با پارگی عضلات رتاتورکاف
  ترمیم پارگی کاف عضلانی _تاندونی
  ورزشکار( بدنسازی) هستم بنظرتون میتونم دوباره مثل قبل ورزشمو ادامه بدم.

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  چندین سال بیرون زدگی کتف دارم و مدت ها فکر میکردم علت آن قوزی ولی با کاهش وزن زیادم متوجه شدم که کتف بالدار دارم و در هر دو ناحیه استخوان کتف همیشه درد دارم و شانه هام ب سمت جلو امده
  آیا درمان و بهبودی داره و از چه راهی؟

  پاسخ
 • علی گورکانی
  تیر 21, 1398 3:14 ب.ظ

  سلام اگر فردی یک ساله پیش بر اثر ضربه ماهیچه های کتفش پاره شده و خودش جوش خورده باشه به صورتی که استخوان کتفش زده باشه بیرون حالا بعد از یکسال امکان عمل جراحی وجود داره ؟

  پاسخ
 • باسلام
  من از هر دو کتفم در رفتگی مکرر دارم با توجه به وضعیت مالی و این که کتف سمت چپ ک وضعیت بدتری داشت رو جراحی کردم از بعد از جراحی همچنان احساس میکنم کتف قابلیت در رفتن مجدد رو داره از نشانه هاش هم اینکه کتفم درد داره گاهی وقتی حرکات کششی انجام میدم صدایی شبیه به کش اومدن لاستیک داره دامنه حرکتیم به شدت پایینه و اینکه واقعا اذیت کنندست با این حساب هیچ امیدی به اینکه کتف دومم رو عمل کنم ندارم لطفا بگید باید چی کار کنم واقعا خسته کنندست دو کتف

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 29, 1398 7:29 ب.ظ

   با سلام.با جراحی بایستی تا ۹۵٪ بهتر شده باشین

   پاسخ
  • با سلام
   آیا پارگی ناکامل روتاتورکاف و لبروم احتیاج به جراحی دارد؟
   فیزیوتراپی.منوال. لبزر پرتوان و درای نیدلینگ واقعا در بهبود این ضایعه موثر است؟
   کدام بهتر است؟
   ۲۰ جلسه فیزیوتراپی انجام دادم. درد و دامنه حرکتی خوب بود. جلسه ببستم احساس میکنم کمی بازوهابم متو رم شده.
   آیا اگر عمل نکنم مشکلی ایجاد میشود
   فقط وقتی روی شانه ام میخوابم دردناک میشود و درد خاصی در بقیه موارد ندارد.
   فقط کمی درد در ناحیه بازو
   تشکر

   پاسخ
   • دکتر علی کوشان
    شهریور 14, 1398 9:56 ق.ظ

    با سلام.این دو مشکل همزمان،نیاز به جراحی داره
    در صورت عدم جراحی پیشرفت میکنه

    پاسخ
 • با عرض سلام خدمت آقای دکتر، من حدود یک سال هست کتف وبازو م درد زیادی دارم به طوری که بعض مواقع دستم بالا نمیره از دست چپ کمک میگیرم، دکتر ارتوپدی بعد از انجام ام آر آی و رادیولوژی ونوار عصب تشخیص گرفتگی کانال مچ، استخوان اضافه در شانه وپارگی تاندون دادن، نظر شما چیه، آیا هر سه رو با هم میشه عمل کرد، البته گرفتگی کانال خفیف هست، ممنون میشم راهنماییم کنین

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید. من حدود سه ماه پیش برای اولین بار در اثر ضربه در فوتبال کتفم در رفت. بعد از حدود دو هفته فعلالیت ورزشی خودم ک فوتبال هستش رو شروع کردم. اما در اخرین جلسه تمرینم کتفم در اثر تحرک چند غضروفاش صدا خورد. میخواستم ببینم دلیلش چیه؟ یعنی احتمال داره نشونه ضعیف شدن غضروف باشه یا دوباره در بره؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید. من حدود سه ماه پیش کتفم برای اولین تو فوتبال در رفت بعد دو هفته دوباره فعالیت ورزشیمو شروع کردم. تو اخرین جلسه تمرین غضروف کتفم یبار صدا خورد. در رفتن دوباره کتفم خیلی نگرانم کرده. بنظر شما برای پیشگیری چه کار کنم یا داروی خاصی هست برا ترمیم غضروف

  پاسخ
 • ۳شنبه صول مرداد ۱۳۹۸. سلام و عرض ادب جناب آقای دکتر کاشان. دو ماه پیش در اوایل خرداد در اثر ضرباتی که تقریبا بر شانه و دست چپ من وارد شد؛ و متاسفانه بخاطر وضعیت بد مالی به پزشک نتونستم مراجعه کنم و نهایت به یک پزشک ارتوپدی در بیمارستان مراجعه کردم و آمپول د۳ و اگر درست بیاد داشته باشم ؛ بتامتازون و یا دگزامتازون زدم ؛ بهمراه قرص ناپروکسن ولی هنوز دست و شانه چپم درد داره ؛ البته درد شدید نیست ولی تا اندازه ای اذیت را دارم! و البته دستم را میتونم در حد ۷۰% تکان بدم بالا و پایین حرکت بدم ولی در مقایسه با قبل کمی محدودیت حرکت و در حالت طبیعی هم همان دردها را دارم. آیا احتمال جراحی در قسمت مفصل و رباط و یا هر نقطه ای از شانه و دستم و رباطها و یا تاندوم هست و یا جای نگرانی نیست!؟ یک عکس رادیولوژی هم گرفتم که یک پزشک ارتوپدی نگاه کردن و گفتن جای نگرانی نیست! ولی چیزی در عکس رادیولوژی مشخص نیست. ممنون و سپاسگذار میشم که از مشورت و راهنمایی شما بهرمند بشم.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 10, 1398 3:41 ب.ظ

   با سلام.حتما ام ار ای کنین.اکثر آسیب‌های شانه قابل درمان توسط جراحی هست

   پاسخ
   • سلام جناب دکتر ۳۶ ساله هستم ۱۴ سال پیش کتفم دچار اسیب شد ..تو این مدت نتونستم خوب و بصورت دلخواه ورزش کنم حدودا ۶ بار کتفم در رفته البته بصورت نیمه دررفتگی.وچند تا ام ار ای هم هیچی نشون نداده.احتمال اینکه کتفم با عمل طوری بشه که بتونم ورزش کشتی رو انجام بدم چقده؟؟ تو ایران احتمال بهبود رو زیاد میکن..سرچ کردم چند مقاله امریکایی درصد هایی حدود ۶۰ درصد برای بهبود کامل رو میدن

    پاسخ
 • با سلام و عض خسته نباشید .
  جنا دکتر بنده چند سال پیش تصادف شدیدی داشتم که بجز اسیب به قسمت های دیگر بدنم دچار دررفتگی شانه هم شدم بعد از حدود یک سال که بهبودی حاصل شد دست راستم از شانه تا زاویه نود درجه بیشتر بالا نمی رود (البته حدود 40 جلسه فیزیوتراپی هم انجام دادم ) بعد از انجام ام ار ای و نوار عصب مشخص شد عصب ایگزلاری بنده قطع شده است .خواستم بفرمایید که انجام این جراحی چطوریه و دوران نقاهتش به چه مدت هستش و ایا درمان کامل انجام میشه ؟ بنده در حال حاضر هیچ دردی ندارم و کارای روزمره هم به راحتی انجام میدم فقط دستم بالا نمیره و دچار لاغر شدی سر شانه هستم ..ممنون از لطفتون

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر.بنده مشکل پارگی لابروم خلفی و قدامی داشتم. سال پیش دکتر گیتی عمل کردند و بعد از ۸ ماه بهم اجازه شروع کردن دوباره دادند.بنده اول بدنسازی رو شروع کردم و کم کم شروع ب بازی والیبال کردم.الان توی قسمت شانه زمانی ک دست کاملا باز میشه احساس درد دارم یا زمانی ک کامل ب سمت بالا میره ی درد پخش میشه میخواستم بدونم علت چیه،دوباره باید عمل کنم؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 10, 1398 3:43 ب.ظ

   با سلام.به نظرم تا یک سال طبیعیه.ولی جهت اطمینان بیشتر ،ام ار ای با تزریق انجام بدین

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر
  لطفا بفرمایید که آیا محدودیت حرکتی در جراحی باز دررفتگی شانه بعد از دوره نقاهت وجود داره یا خیر ؟
  آیا می تونم به فعالیت ورزشی بپردازم یا اینکه محدودیت دارم ؟
  صمیمانه سپاسگزارم

  پاسخ
 • آقای دکتر کوشان سلام
  واقعا به شما غبطه می خورم. کاش مثل شما بودم و می توانستم گرهی از مشکلات دیگران واکنم. درود بر مرام و معرفتتان که وقت نازنین خود را صرف پاسخ به بیماران می کنید و آفرین به استادان و دانشگاه و پدر و مادری که فرزندی این چنین پرورش داده اند. تمام خوبی ها و زیبایی های عالم نثار قلب پاکتان

  پاسخ
 • سلام و عرض ادب
  آقای دکتر من دوسال پش یه فرش خیس سنگین بلند کردم و برای آویزون کردنش دستمو خیلی بردم بالا و خودمو کشیدم و یه دفعه شونم پیچید و یه تقه ای کرد و از همون موقع تا الان درد داره البته خیلی شدید نیست ولی همیشه هست و آروم نمیشه . پیش متخصص شانه رفتم ام آر آی دادم گفتن استخوانهای شانه خیلی به هم نزدیکن و همین باعث شده تاندون دست راستت پاره بشه و دست چپت هم در شرف پاره شدنه .برای من آمپول ژل تزریق کردن ولی هیچ اثری نداشت .اگه ممکنه راهنمایی کنید که چکار باید بکنم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 11, 1398 11:56 ق.ظ

   با سلام.بهتره ام ار ای رو ببینم.پلی پارگی که در عرض سه ماه خوب نشه،نیاز به جراحی داره

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر ، من حدود 10 سال هست که کتفم در میرود Mri و سیتی رو انجام دادم به نظر شما با جراحی خوب میشوم؟
  میشه توضیح بدید برای در رفتگی مکرر کتف شما جراحی باز رو پیش نهاد میکنید یا جراحی بسته رو؟
  و درمان کدوم قطعی هست؟
  و آیا امکان داره در رفتگی استخوان ها بیماری ارثی باشد؟؟؟؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 14, 1398 8:44 ق.ظ

   با سلام.با دیدن ام ار ای و سی تی نوع عمل رو انتخاب میکنم.معمولا با جراحی به حالت نرمال بر میگرده

   پاسخ
 • ميلاد باوي
  مرداد 15, 1398 4:48 ب.ظ

  با سلام خدمت آقاي دكتر
  من سال ٩٠ پرورش اندام كار ميكردم و بعد از يك سال ورزش در يكي از حركات تاندون هاي كتف چپم كشيده شدند
  از آنجايي كه نزديك به سي جلسه فيزيوتراپي و انواع دارو ها و تزريق هاي در كتف را امتحان كردم اما نتيجه اي نگرفتم و إخرين پزشكي ك مرا معاينه گفت كه با عمل آرتروسكوپي قابل درمان است
  خواستم ببينم بعد از عمل امكان ورزش كردن هست يا نه؟
  و بعد از چه مدت بهبود كامل حاصل ميشود؟
  واينكه وسايل جراحي را شما تهيه ميكنيد يا بنده؟
  خيلي متشكرم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 17, 1398 3:24 ب.ظ

   با سلام.بایستی ام ار ای رو ببینم.جهت تهیه وسایل به شما مراکز معتبر معرفی میکنم
   ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر خسته نباشید.
  حدودا دوسال پیش هردوم شانه ام به فاصله ی یک ماه یکی بر اثر زمین خوردن و یکی هم بر اثر پرتاب کردن دستم به یک درد دچار شدم دقیقا روی مفصل شانه ام.یکدستم هم به سمت پشت کامل بالا نمیرود ولی این یکی از لحاظ محدوده حرکتی مشکلی نداره. همون مدت به چندین دکتر مراجعه کردم اما اصلا خوب نشدم. فیزیوتراپی و تزریق هم انجام دادم ولی جوب نداد و به نوعی دیگ با دردش کنار اومدم تا الان ولی الان با یک مقدار ورزش بدنسازی خیلی سبک باز دردشون بیشتر شده.الان از کسی ک شما کتفش رو سال پیش جراحی کردید ادرستون رو گرفتم.و به خاطر شرایط کاری و فاصله زیاد با تهران فعلا نمیتونم برسم خدمتتون .خواستم بپرسم ک به نظرتون هردو نیاز به جراحی دارن و احتمال بهبودی کامل هست ؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 22, 1398 0:25 ق.ظ

   با سلام.فکر کنم هر دو جراحی بخواد.معمولا اگر آسیب استخوانی بوجود نیومده باشه بهبودی کامله

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر خسته نباشید اقای دکتر من تو باشگاه اسیب دیدم دکتر نخعی گفتن لبروم پاره کردی باید جراحی بشی من میترسم دیگه نتونم باشگاه و شنا برم ایا من بعد عمل میتونم دوباره مثل اول شرو کنم البته دکتر گفتن مشکوک به هیل ساکسم هست انعطافمم ۷از ۸ه ممنون میشم اگه جوابمو بدید فقط اگه بخوام دوباره شرو کنم با انعطافم به نظرتون باشگاهو برم یا فقط شنارو ادامه بدم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 22, 1398 0:26 ق.ظ

   با سلام.بایستی معاینه بشین و ام ار ای رو ببینم.ولی به طور کلی بعد از ۴ تا ۶ ماه میتونین به ورزش بر گردین

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر آقای دکتر کوشان عزیز خسته نباشد.
  برای معاینه شانه از شهرستان اردبیل قراره خدمتتون برسم . شهرستان ام ار ای کنیم بهتره یا بیام تهران خدمتتون بعد ام ار ای کنم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 24, 1398 3:11 ب.ظ

   با سلام.ام ار ای انجام بدین و بیان.اینطوری کمتر زمانتون تلف میشه.در صورت لزوم میگم اینجا بگیرین

   پاسخ
 • سمیرا سعیدی
  مرداد 23, 1398 12:14 ب.ظ

  سلام روزبخیر جناب دکتر من کتفم چند سال پیش دررفتگی داشت تا به امروز چند بار در رفتگی داشت که اخرین بار 20روز پیش بود که داخل باشگاه این اتفاق افتادبه بیمارستان امام حسین رفتم و با بیهوشی جا انداختن حالا بعد از ام ار ای جناب اقای دکتر رضا توکلیتشخیص جراحی دادند میخوام ببینم راه دیگری نیست بجز جراحی. تشکر

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر وقتتون بخیر من دوسال پیش در ورزش از ناحیه کتف دچار اسیب شدم وگفته شد کتفم دچار پارگی شده .الان از درد شدید دست دوباره ام ار ای انجام دادم امکانش هست برای شما ارسال کنم که تشخیصتون رو بدونم.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 30, 1398 10:22 ب.ظ

   سلام لطفاً همراه با سوال به تلگرام ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴ ارسال بفرمایید

   پاسخ
   • عرض سلام و خسته نباشید اقای دکتر
    من دختری 21 ساله ام ، هشت سالی هست که درد شانه ی راست دارم دکتر که میرفتم میگفتن التهابه و قرصای ضد التهاب میدادن . الان ام ار ای کردم یک کیست به ابعاد 37در21 میلیمتر توی استخوان سر بازوم نشون داده . میخواستم نظر شما رو بدونم اینکه جراحی لازم داره یا نه و اینکه جراحیش میتونه بسته باشه ؟ عکس هامو به شماره ی تلگرامی که ذکر کردین فرستادم . خییلی ممنونم که وقت میذارید و مطالعه میکنید

    پاسخ
 • سلام وخسته نباشی خدمت دکترکوشان.
  من چند سال هست ک دچاربرآمدگی کتف درپشت هستم وجدیدا شانه هام درد میکنه.خواستم بدونم این این برآمدگی کتف ب غیر ازشیوه های ورزشی ک زمان بر هست چ درمان دیگه ای داره؟چون واقعا این موضوع اعتمادبنفسم رو ازم گرفته

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر ببخشید یک سوال داشتم
  کتفیکه نیم دررفتگی داشته باشه (یعنی بعد دررفتن خیلی زود به جای خود برگرده) بهتر ه یا در بره بیمارستان جا بندازن
  کدام یک زودتر نتیجه می گیرن بعد عمل اترسکوپی
  باتشکررر فراوان

  پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید.
  خانمی هستم 27 ساله که صاحب سه فرزند می باشم. در سن نوزادی (2 ماهگی) دچار آسیب دیدگی از ناحیه شانه راست شدم. در همان زمان مورد عمل جراحی قرار گرفتم. مدتی هست(2 سال) که درد شدیدی دارم و دستم خیلی بالا نمی آید. به دکتر مراجعه کردم. مطابق نظر دکتر استخوان سرشانه تخریب شده و عصب اگزیلاری هم آسیب دیده است و باید گوی و کاسه عوض شود. همچنین دکتر برای کاهش درد قرص های تالنتال 480، ولایریکا 75 خارجی و فست ران را تجویز کرد.
  می خواستم نظر شما را بپرسم. پیشاپیش از فرصتی که می گذارید تشکر می کنم.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   شهریور 14, 1398 9:58 ق.ظ

   با سلام.بهتره عکستون رو ارسال کنین.ولی درمان تخریب مفصلی،تعویض مفصله
   ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

   پاسخ
 • با عرض سلام خدمت شما جناب دکتر
  میخواستم بدونم که ۶ ماه بعد از عمل آرتروسکوپی کتف لیزر موهای زائد زیر بغل مشکلی داره یا خیر؟
  ممنونم از وقتی که میگذارید

  پاسخ
 • باسلام خدمت جناب دکتر و با آرزوی خرسندی مدت 1 سال پيش درباشگاه زمین خوردم و کتفم آسیب دید مدتی استراحت کردم و بعد شروع ی ورزش کردم ولی از اون موقع ب بعد درد داشتم ام آر آی دادم و فهمیدم که کیست داره و پیش دکتری که رفتم دارو دادن یک دارو غضروف ساز و قرص التهاب آور من دارو هارو خوردم ولی تعقیری نکردم و هرموقع چیز سنگین بلند میکنم درد میگیره و خواستم بدونم راه درمانش چیست البته در حالت معمولی دردی ندارم فقط موقع کار کشیدن ازش احساس درد میکنم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مهر 5, 1398 2:41 ب.ظ

   با سلام بایستی ام ار ای رو بفرستین،ولی به نظرم اسیب کپسول مفصلی دارین

   پاسخ
 • سلام دکتر من۲۱ ساله هستم متاسفانه در دوران نوجوانی ورزش های سر خود انجام دادم که باعث بزرگ شدن سرشانه ام شده میخواستم ببینم ایا امکان جراحی و کوچک کردن آن هست یا خیر

  پاسخ
 • مرتضي طاهرى
  مهر 15, 1398 6:26 ب.ظ

  باسلام خدمت دكتر عزيز ،عارضم كه من ٣٣سالمه و٧سال پيش به علت ررفتگى مكرر عمل ارتروسگوپى انجام دادم و خيلي راضى بودم ،ورزش كار هستم و ورزشي كه انجام ميدم پر اسيب هست ،در كل مشكلى نداشتم تا اينكه بر اثر يك حادثه مجدد دچار دررفتگى شد ،حالا از اونجايي كه قبلا ميدونستم كه فقط يك بار ميشه ارتروسكوپى كرد و دفعه بعد بايد عمل باز انجام شه ،كه مشكلات خودش رو داره مثلا محدود شدن دامنه حركتى ،واز اونجا كه اينده ورزشيم خيلي برام مهمه ميخواستم ببينم كه تدبيرى ميشه انديشيد ،توضيح من از روزى كه دررفت به مدت ٣هفته تكون ندادم الانم فيزيوتراپى دارم انجام ميدم
  تشكر از لطفتون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مهر 17, 1398 9:29 ق.ظ

   با سلام،تقویت عضلات میتونه باعث کمتر شدن احتمال دررفتگی بشه،اما نهایتا بهتره جراحی بشین ،جراحی باز اگر خوب انجام بشه،محدودیت حرکتی ایجاد نمیکنه

   پاسخ
 • سلام دکتر من کتفم دوسال ونیم پیش دوبار به فاصله یک هفته تو باشگاه دررفت الان تو این دوسال ونیم ورزش جدی نکردم الان چند وقته دارم دوباره تمرین می‌کنم تو باشگاه یه ضربه خورد حس دررفتن داشت و یکم درد ولی در نرفت میخواستم بدونم امکان دررفتنش بعد سه سال هست واین که شما گفتید بیش از دوبار دررفتگی عمل می‌خواد من باید چیکارکنم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مهر 17, 1398 9:30 ق.ظ

   با سلام،بله،احتمال دررفتگی مجدد هست،بهتره در اسرع وقت جراحی کنین،چون تا زمانی که تعداد دررفتگی ها زیاد نشده،نتیجه عمل خیلی خوبه

   پاسخ
  • سلام آقاي دكتر
   وقت بخير، من حدودا از چندسال پيش در انگشت دوم پاي راستم به اندازه يه دابره كوچك كبود و تقريبا سياه هست و درد هم ندارم و هيچ علائم ديگري ندارد.ايا چيز خطرناكي هست؟

   پاسخ
 • سلام دکتر من استخوان ترقوه ام رشد زیادی کرده میخواستم ببینم راهی هست با جراحی فرم شانه زیبا تر بشود یا نه ممنون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مهر 22, 1398 0:10 ق.ظ

   با سلام،عکستون رو بفرستین ببینم میشه یا خیر
   تلگرام ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

   پاسخ
 • باسلام
  دکتر جان من29 سالمه قبل یه ماه تو زمین فوتبال ضربه ای به کتفم وارد شد ک بر اثر آن استخوان ترقوه سمت چپم شکست دکترا میگن ک جوش میخوره نظر شما چی متشکرم

  پاسخ
 • ميلاد باوي
  مهر 23, 1398 7:47 ب.ظ

  با سلام خدمت آقاي دكتر
  من چند روز ديگر عمل آرتروسكوپي شانه دارم كه قرار است شما زحمت اين عمل را بكشين خواستم بدونم ك تتو زدن روي دست مشكلي ايجاد ميكنه يا خير؟

  پاسخ
 • سلام
  خسته نباشيد اقاي دكتر پارگي تاندون شانه با پي آر پي قابل درمان هست بطور كامل؟ممنونم

  پاسخ
 • سلام اقاي دكتر
  وقت بخير، من شبها وقتي ميخوابم صبح بعدازخواب انگشتان دستم احساس خيلي درد دارم و مچ دستم اگر در حالت ثابت باشد هم درد شديد دارم به قدري كه احساس ميكنم در خلاف جهت بشكنم خوب ميشود،وهمچنين مچ پاي چپ را هر چند دقيق بعداز يك حالت ثابت وقتي ميكشم خيلي شديد صداي شكستن ميدهد دو سال پيش ازمايش گرفتم ويتامين دي من ده بود كه شش ماه تزريق آمپولش را هم انجام دادم و هفته اي يكبار بعدازامپول قرص مصرف ميكردم ،سي سالم هست مادرم پوكي استخوان دارد،أيا امكان داره من هم پوكي استخوان داشته باشم يا مشكل ديگري هست؟از لطف شما سپاسگزارم.

  پاسخ
 • سلام جناب دکتر کوشان
  وقت بخیر
  بنده درسال۸۸ تصادف کردم و از ناحیه دست (چپ) دچار آسیب دیدگی شدید شدم که متاسفانه عضلات شانه بدلیل آسیب شدید آتروفی شد و تاندون ها قطع شدن و عمل پیوند انجام شد و ناحیه اسکپولا خرد شد که بوسیله پیچ و مهره پُر شد ولی درحال حاضر مشکل حرکتی دارم و دستم بالا نمیاد
  بنظر شما عمل پیوند عضله شانه موثر است؟؟
  برای بالا اومدن دستم اگه لطف کنین نظرتونو بفرمایین ممنون میشم

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر عذرمیخوام مزاحمتون شدم من جراحی اسلپ و بنکارت1تا3 کردم واینکه لکسیتیم 9ار 9ه دکتر گفته نمیتونی حرفه ای ورزش کنی میخواستم بدونم میتونم حرفه ای شنا کنم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آبان 17, 1398 5:07 ب.ظ

   با سلام بعد از نه ماه میتوتین،لاکسیتی شانه رو حین عمل میشه بهتر کرد

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر
  ببخشید لطف کنید جواب این سوال بندرو بدید ممنون میشم
  عمل و پلاتین یا پروتز که در اتروسکو پی به کار میرود در بخش دولتی با شخصی فرق دارد
  ایا شخصی دستگاه ها مدرن تر اند نسبت به دولتی مانند بیمارستان شفا یحیایان
  ممنون از لطفتون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آبان 18, 1398 8:03 ب.ظ

   با سلام،الزاما اینطور نیست،امکانات بیمارستانها متفاوته،باید از جراحتون بپرسین

   پاسخ
 • سلام دکتر جان یه سوال داشتم
  ممنون میشم جواب بدید من چند ساله یه روی شانه هام یه استخون بیرون زده که مال شکستگی و اسیب و هیچی نیست و درد نداره اما یه نا هنجاری به وجود اورده نمیدونم به خاطر چیه باید چیکارش کنم آقای دکتر

  پاسخ
 • سلام‌ آقای‌ دکترعزیز‌ بنده‌ ۲۰سالمه‌ درباشگاه‌ درحال‌ زدن‌ سرشانه‌ بودم‌ که‌ بعدیه‌ صدایی‌ کتفم‌ باراول‌دررفت‌ که‌ سریعابه‌ بیمارستان‌ مراجعه‌ جاش‌ انداختن‌ سه‌ هفته‌ بسته‌ بودوالان‌ بازش‌ کردم‌ وفیزیوتراپی میرم‌ کارم‌ خیلی‌ پرتحرکه‌ چکارکنم‌ که‌ دوباره‌ درنره شبام دستم‌‌ سنگین‌ وسفت‌ میشه‌ ودردشدیدی‌ دارم‌ داخل‌ تلکرامم‌ عکس‌ ام‌ ار‌ ای‌ فرستادم‌ لطفا‌ جوابموبدید

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر
  من چند وقتی بود جلو شانه و در بازو احساس درد میکردم ام ار ای انجام دادم و روتاتورکاف تاندونیست تشخیص داده شدو پزشک ارتوپد۱۰ جلسه فیزیوتراپی تجویز کردن .به فیزیوتراپی مراجعه کردم و متخصص طب فیزیکی بعد از انجام معاینه تشخیص گیرافتادگی شانه دادن
  با فیزیوتراپی جواب نگرفتم و امپول دپومدرول در داخل شانه تزریق کردم اما هنوز درد دارم میخواستم نظر شمارو بدونم
  مچکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آذر 15, 1398 5:49 ب.ظ

   با سلام.اگر بعد از فیزیو و تزریق بهتر نشده،احتمالا مشکل دیگری وجود دارد .عکساتون رو همراه با شرح حال ارسال کنید
   تلگرام 09034562274

   پاسخ
 • سلام و خسته نباشین.اقای دکتر من یک ورزشکار پاورلیفتیت هستم و مدت چند ماه پیش دچار شانه درد در قسمت استخوان سر شانه شدم ولی چندماه ورزش سخت با همان وضعیت کردم الان وضعیت دردم کمی بیشتر شدهولی کارهای روزمره مشکلی ندارم و تنها ورزش نمیتونم بکنم میشه لطفا کمک کنین بهم

  پاسخ
 • با سلام و عرض ادب خدمت آقای دکتر کوشان عزیز،
  آقای دکتر بنده حدود دو سه سال پیش روی دستهام افتادم (به رو) و از اونموقع بالای شانه چپم احساس درد دارم، رفتم دکتر ایشون گفتند که مفصل ای سی جوینت یکم فاصله گرفته ولی شونت مشکلی نداره ولی واقعا اذیتم میکنه و درد دارم وقتی بالای شونم رو فشار میدم دردش بیشتر میشه ازش رادیوگرافی هم گرفتم، گفتم ببینم نظر شما چیه؟ راه درمانش چیه؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آذر 25, 1398 9:35 ق.ظ

   با سلام.البته بهتره عکستون رو ببینم.اما در کل اگر درد اذیت میکنه درمان در مرحله اول تزریق و سپس جراحیه

   پاسخ
 • سلام دکتر
  من حدود یک ماه پیش تو ورزش بوکس ضربه هوک زدم و شونم و دستم از همون حالت روبه بالا از جا در رفت به صورت کامل نه ولی تو جواب ام ار ای نوشته بود حالت ۶ و ۱۱ یه مدت درد داشت ولی الان درد ندارد تو جواب ام ار ای نوشته شده بود که پارگی تاندون و ماهیچه بوده ولی هنوز به هیچ دکتری نشون ندادم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 • با سلام و عرض ادب خدمت شما
  آقای دکتر من شهریور ماه از طریق وب سایت برای شما پیامی فرستادم و مشکل خود را مطرح کردم.
  فرمودید از طریق تلگرام عکسهاتون رو ارسال کنید. من هم عکسا رو حدودا یک ماه پیش فرستادم. خواهش میکنم هر وقت فرصت کردید جواب بدید.
  پیشاپیش از فرصتی که می گذارید بسیار سپاسگذار می باشم.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 16, 1398 3:45 ب.ظ

   سلام و وقت بخیر
   تمام سوالات در تلگرام پاسخ داده شده احتمالا شماره را اشتباه وارد کردید
   ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

   پاسخ
 • سیف الله واحدی
  دی 13, 1398 10:14 ق.ظ

  باسلام وعرض ادب،بنده حدود ۳ماه پیش تو کشتی مفصل acشانه در رفته شبها درد موقت دارم محدودیت حرکتی چندانی ندارم به نظرشما چکار کنم؟

  پاسخ
 • نیما صالحی
  دی 15, 1398 11:46 ق.ظ

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  آقای دکتر من ده ماهه که از عمل شانه‌ی چپم میگذره (پارگی لبروم) ولی هنوز خوب نشده و موقع تکون دادن دستم تق تق صدا میده و هفته‌ای یه بارم از دردش یه روز کامل نمیتونم بخوابم

  پاسخ
 • سلام مدت ۳ ماه است دچار تاندونیت شانه شدم.۳ بار تزریق داخل مفصل داشتم و۲۰ جلسه هم فیزیوتراپی کردم ولی متاسفانه درد همچنان باقی است ودرهنگام بالا وپایین کردن درد دارد .چه باید بکنم .آیا باید جراحی کنم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 3, 1398 2:51 ق.ظ

   با سلام.در صورت ادامه درد توصیه به ام ار ای و در صورت لزوم جراحی میکنم

   پاسخ
   • سلام دکتر ام ای ار گرفتم تاندون دست چپم ریش ریش شده ویک مقداری پارگی داره الان یکم بهتر شده ودستم بالا وپایین میره ولی قدرت لازم رو نداره ونمیشه باهاش مث سابق کار کرد .درد اصلا ندارم فقط وقتی بالا وپایین میکنم درد داره آیا احتمال داره خودش ترمیم بشه .معمولا چقدر طول میکشه

    پاسخ
   • سلام آقای دکتر من حدود ده سال پیش کتفم در رفته و دو ماه پیش دوباره این مشکل برام پیش اومده، یکماه بی حرکت بود دستم و الان دکتر با توجه به MRI بهم گفتن محدودیت حرکتی همیشه وجود داره برات و جراحی هم هزینه بالایی داره و تضمینی هم برای حل شدن مشکل با جراحی نیست میشه لطفا راهنماییم کنید

    پاسخ
 • سیف الله واحدی
  بهمن 6, 1398 11:44 ب.ظ

  باعرض سلام وادب ، مفصل acشانه چپم بیش از۳ماه توکشتی نیمه دررفته است ۲۰روز پیش خدمت شما رسیدم با توجه به عکس و ام ارای فرمودین ازنظرعلمی عمل نمیخاد وتصمیم بعهده خودم گذاشتین ،ولی آیااین روند روبه بهبودیه میتونم به ورزش شنا یا کشتی برگردم یا جراحی کنم بهتره؟ با اینکه چندسانتی ازمفصل برداشته میشه نگرانم

  پاسخ
 • سلام‌اقای دکتر
  اقای دکتر من براتون عکس ام‌ار ای با سی تی اسکن فرستادم‌به شماره ای که فرمودید ولی ۳روزه جواب نمیدین چرا؟لطفا خواهشا اقای دکتر پاسخ بدین ممنون‌میشم براتو چند تا عکس‌فرستادم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 5, 1399 10:15 ق.ظ

   سلام دوست عزیز. سوال شما توسط ادمین وبسایت برای دکتر کوشان فرستاده شده. به خاطر زیاد بودن سوالات و کامنت ها ده روز کاری پاسخ دهی زمان میبره. ممنونم از صبوری شما

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر من چند روز دیگه عمل ارتروسکوپی لابروم  دارم ولی دلهره دارم که بدتر نشه اخه چندتا از کامنتهای شما رودیدم که بیماران گفتن خوب نشده،دردمون بیشتر شده،یا بعد عمل به دستور پزشک ورزش کردن رو شروع کردن ولی ورزش و ۴روز میذاره کنارددردش تو شانه سر به فلک‌میکشه

  اقای دکتر یه خواهش دارم بعد عمل خوب میشم؟یا مشکل اون‌مریضا که کامنت براتون گذاشتن چیه بعد عملشون؟یعنی دردش تا اخر عمر هست؟اخه کسی که منو میخواد عمل کنه بیمارستان گلستان ارتش هستش شما اشنایی ازشون دارید؟سابقه ۸سال کار بنظرتون برا عمل خوب است یا بد؟خواهش میکنم ازتون جواب بدین لطفا اقای دکتر

  پاسخ
 • سلام‌من۲۴سالمه 
  کتفم درد میکنه دردشم تا بازوم میکشه
  تشخیص دکتر گیر افتادگی بوده ۱۰ جلسه فیزیوتوراپی با لیزرم رفتم وتزریق کورتونم داشتم داخل مفصل دکتر نظر به آرتوروسکو‌پی ،ویه دکتره دیگه گفته به فیزیوتراپی مجدد نیاز دارم و ام آر ای آخرم در استخوان آکرومیم آب دیده شده آب آورده
  ممکنه پارگی اسلپ باشه ؟؟
  نظره شما چیه!؟
  ممنون‌میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 11, 1399 12:18 ب.ظ

   سلام و وقت بخیر. بایستی ام ار ای رو ببینم ولی به نظرم اسیب کپسول وجود داره و نیاز به ارتروسکوپی هست

   پاسخ
 • با سلام
  اقای دکتر حدود ۵ ماهه شانه چپ درد میکنه وقتی که بالا و پایین میارم تق تق صدا میده به همراه درد در پایین اوردن دست در ام ار ای اول روتاتور کاف تاندونیست تشخیص داده شده در ام ار ای دوم در ناحیه اکرومین اب جمع شده
  ۱۰ جلسه فیزیوتراپی با لیزر انجام شده و تزریق در مفصل هم انجام شده
  یک دوره قرص های کارتیژل فست ران و سلکسیف هم مصرف شده تاثیری نداشته
  تشخیص ایمپیجمنت هست
  ایا نیاز به ارتروسکپی هست
  و ممکنه اسیب دیدگی لابروم باشه ؟؟؟
  با تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 11, 1399 12:18 ب.ظ

   سلام و وقت بخیر. بایستی ام ار ای رو ببینم ولی به نظرم اسیب کپسول وجود داره و نیاز به ارتروسکوپی هست

   پاسخ
 • عاطفه رحیمی نسب
  بهمن 24, 1398 8:37 ب.ظ

  سلام آقای دکتر، وقتتون بخیر. مادرم دچار پارگی تاندون شانه چپ شدن لطفا بفرمایید بدون عمل جراحی باز امکان درمان وجود داره؟ از اونجاییکه ایشون سال 95 قلبشون استندگذاری شده پزشک قلب برای اعمال جراحی بیهوشی رو صلاح نمیدونن. ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید

  پاسخ
 • سلام من استخوان ترقوه سمت راستم شکسته شده و تشخیص همه دکتر ها به عمل هست.اگر عمل نکنم و خودش جوش بخوره بهتره یا عمل کنم؟چون مشکلات عمل خیلی هست.و من شدیدا نگران رد بخیه ام و نمیخام رد بخیه بیفته رو بدنم.

  پاسخ
 • با سلام خدمت دکتر بزرگوار

  2 ) سوال از خدممتون داشتم:

  1) دکتر اگر عمل برای درفتگی شانه (عمل بنکارت) انجام شود ،

  بعد از ترمیم باید پیچ و مهره (انکور سوچر)ایا خارج شود یا باید تا ابد در بدن باشد؟

  2)هزینه عمل حدود چقدر میشود؟

  ممنون میشم راهنماییم کنید

  با تشکر از شما دکتر بزرگوار

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 11, 1399 12:06 ب.ظ

   سلام و وقت بخیر.
   بله،باقی میماند،در رابطه با هزینه ها بایستی از جراح خودتون سوال کنین.

   پاسخ
 • عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمتتون
  بنده دچار عارصه ی در رفتگی شانه بودم که ا عمل بسته انجام دادم اما بعد از یکسال دوباره کتفم ناپایدار شد و در رفت
  عمل دوباره جواب گو هست؟خواهشا راهنماییم بفرمایید

  پاسخ
 • شیدا محمدی
  اسفند 26, 1398 2:16 ب.ظ

  سلام ۵۰ سال دارم ، دچار کشیدگی تاندون هر ۲ شانه هستم ، ساییدگی هم دارن . ۱۰ جلسه فیزیوتراپی رفتم دردش کمتر شد ولی بعد از قطع فیزیوتراپی درد مجدد شروع شد.

  پاسخ
 • سلام بیمارستان بهمن خصوصیه؟؟
  هزینه جراحی لیزری یک شانه تاندون نیمه پاره اونجا کلا چقد میشه
  با تشکر

  پاسخ
 • سلام سال نو مبارک آقای دکتر مادر من اول فروردین از فاصله دوتا پله زمین خورد البته کتفش برخورد نداشت با پنجه دستشو زمین گذاشت ، کتفش درد زیادی داشت و نمیتونست تکونش بده بردیم بیمارستان رادیولوژی گرفتیم دکتر گفت استخوان ها مشکلی ندارن تا یک هفته آویز گردن بنداز ، ماهم این کار رو کردیم تا الان دستش کامل حرکت می‌کنه همه طرف فقط گاهی پشت بازوش درد داره هنوز ، چون اکثر جاها تعطیل هستن نشد باز ببرم پیش متخصص ، نظر شما چیه؟ ۱۳ روزه استراحت کرده ، ممنون میشم نظرتون رو بدین

  پاسخ
 • سلام
  بعد از جراحی هشت ساعته و سنگین تیروئید در کتف سمتی ک جراحی شدم صبح ها بعد از بیدار شدن از خواب کم شدن دامنه حرکت دست و درو دارم طاق باز هم بخوابم به شدت درد دارم دو ماه هست جراحی شدم نظر شما چیست ؟

  پاسخ
 • با سلام
  بر اثر برق گرفتگی کتف چپ در رفت بعد از آن با هر حرکتی کتف من دچار در رفتگی میشود آیا نیاز به عمل جراحی دارد یا بدون جراحی درمان میشود با هر تکان دادن تق و تق صدا میدهد حتی دستم را پشت سرم نمیتوانم ببرم روز به روز هم درد شدید تر میشود
  لطفا راهنمایم کنید. ممنونم

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر وقت بخیر
  من از لحاظ رشد قدی قد مناسبی دارم ولی رشد استخوان شانه و عرض شانه هام کمه ولی مدتها با این حرف که شاید ژنتیکی باشه بیخیال این قضیه شده بودم ولی تازگی ها متوجه شدم که طول شانه چپم از راست کوتاه تره و استخوان ترقوه در سمت چپ در محل اتصال به شانه نزدیک تره به گردن تا ترقه سمت راست و کلا سمت چپ بدنم از لحاظ عضله ای هم کمتره نه خیلی قابل دیدن ولی هست و بیضه سمت چپم هم واریکوسل داره به پیشنهاد دکتری ورزش کردم تا تقویت بشه ولی بدتر شد و از اون موقع انگار استخوان کتف سمت چپ از غضروف در اومده چون وقتی شانه سمت چپ رو میدام بالا یه صدایی میده و ناحیه خار استخوان کتف در سمت چپ عضله خیلی کمی نسبت به راست در اطرافش هست و وقتی هم دراز میکشم حس میکنم کتف سمت چپم بیرون تر از راسته و وقتی زیاد میشینم درد میکنه مگر تا زمانی که دراز بکشم
  الان من نمیدونم مشکل از کجاست و باید چیکار کنم
  ممنون میشم راهنماییم کنین در ضمن بیست سالمه و پسر هستم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 2, 1399 1:59 ب.ظ

   با سلام ،عکس از محل اسیب و بالا تنه لازم دارم،همچین عکس کل ستون فقرات. به این شماره بفرستید: 09034562274

   پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید
  آقای دکتر شانه راستم بر اثر ضربه آسیب دیده رفتم ام آر آی جوابش رو پیش دو سه تا دکتر بردم یکی میگه با تزریق خوب میشه اون یکی میگه باید عمل شه می خواستم اگه امکانش هست. راهنمای کنید .با اجازه شما عکس ام آر آی رو تو تلگرام واستون فرستادم لطفااا راهنمای کنید

  پاسخ
 • توفیق ابرهیمی
  فروردین 29, 1399 11:33 ب.ظ

  با سلام و خسته نباشد
  آقای دکتر شرمنده جواب ام آی آر.رو واستون تو تلگرام فرستادم امکانش هست نگاه کنید اگه نیاز به عمل داشت یه وقت واس عمل بدین

  پاسخ
 • سلام ببخشید من یه سوالی داشتم من یکی از شانه ام اسخونی اضافه داره که گاهی مشکل میشه تا دستمو به بالا ببرم بعد از ۱۸ سالگی عمل میکنم یا جای عمل بر روی شانه ام قرار بماند؟

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر خسته نباشین اقای دکتر من ۲۶سالمه در نوزادی عمل جراحی مربوط به مری داشتم و مدتی بیمارستان بستری بودم بزرگ ک شدم متوجه شدم یکی از شونه هام بالاتر حدس زدم ک دربیمارستان کتفمو جابه جا کردن نمیدونم چ اتفاقی افتاده ک اینجوری شده حرکات ورزشی یمدت انجام دادم البته کم فایده نداشت یجوری ک با لباس بالابودن شانم مشخصه اذیتم میکنه لطف میکنید راهنمایی کنید ایا احتیاج به جراحی داره؟؟

  پاسخ
 • میثم حسین خانی
  اردیبهشت 16, 1399 5:56 ق.ظ

  ممنون سپاس گزار لطف بی دریغ شما هستیم آقای دکتر سلام. من یک سال است که عمل ترقوه انجام داده ام و در کتفم پیچ و پلاک است با توجه به شرایط کرونایی، آیا می توانم یک سال عمل درآوردن پیچ و پلاک را به تعویق بیندازم؟

  پاسخ
 • سلام آقای دکترشبتون بخیر عمل شانه و کتف که پلاتین گذاشته میشه چقدرزمان میبره طول عملش؟و اگه کسی علاوه بر شانه وکتف زانوش هم نیاز به جراحی وپلاتین داشته باشه همزمان همه رو عمل میکنن یا جدا؟

  پاسخ
 • سلام دکتر وقت بخیر..من پارسال کتفم در رفت و برای جا انداختن بیمارستان بیهوش شدم… مدت یک ماه هم فیکس بود و بعد از 15 جلسه فیزیوتراپی تقریبا ب حالت عادی برگشتم اما امروز یه حرکت ناگهانی کردم و احساس میکنم کتفم در رفت چون تکون نمیتونستم بدم بازو رو ولی با یه حرکت سریع ینی خودم گویا جا رفت… حالا نمیدونم واقعا در رفت یا ن… ینی خودم میتونستم جا بندازمش… ولی الان سرشانه و بازو احساس درد خفیفی دارم… بنظر شما من باید عمل کنم ینی باید فیکسش کنم؟

  پاسخ
 • با سلام و عرض ادب
  جناب دکتر بنده بعد از دوبار اسپاسم ناشی از تشنج دچار در رفتگی شانه شدم، بار اول در بیمارستان جا انداخته شد و مرتبه دوم به دلیلی فوریت و درد زیاد ناشی از در رفتگی و شکستگی در یکی از بیمارستان ها دولتی مورد جراحی قرار گرفت. الان یک ماهی گذشته اما دستم برای بالا آمدن کاملا نا توان است و نمی دونم که آیا مشکل از جراحی است یا نیاز به عمل مجدد داره یا نه.

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر
  بنده به علت دررفتگی مکرر در دوران سربازیم در بیمارستان بعثت دکتر محمد رضا حاتمی آرتوسکوپی عمل کردن،بعد دو سال دوباره در رفت،الان سی تی و ام آر آی انجام دادن میگن زیر کتفت یه ذره از استخوان شکسته و باید عمل باز انجام بدم و با دوتا پیچ ۵سانتی و بریدن استخوان و پیوند زدن دیگه کتفت درنمیاد بنظرتون بنده محدودیت چرخش کتف پیدا میکنم بعد عمل و شما خودتون چه پیشنهادی دارین

  پاسخ
 • ریحانه صالحی
  خرداد 1, 1399 11:32 ب.ظ

  سلام اقای دکتر خسته نباشید من از طاهراباد کاشان هستم
  شانه ی مادر بزرگ من شکسته و مو برداشته و نیاز به جراحی و حتی گذاشتن پلاتین داره اما بخاطر داشتن دیابت و بیماری قلبی دکتر های کاشان اجازه به جراحی ندادن و به استفاده از بازو بند و قرص های کلیسم اکتفا کردند میخواستم بدونم نظر شما درمورد عمل چی هست؟خیلی ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
 • دیدگاه شما در انتظار بررسی است.
  سلام و عرض احترام جناب آقای دکتر
  خسته نباشد
  جسارتا بنده حدود یک و نیم ماه پیش پام گیر کرد و افتادم‌ چون دست راستم وسایل بود فقط دست چپم رو جلو گرفتم وزنم روش افتاد
  یک هفته ای درد خیلی کمی داشت و بنده هم احتیات میکردم و ۴ روز اول یخ درمانی کردم درد کاملا از بین رفت و ولی چون ازش کار نمیکشم شانه ام ضعیف شده و احساس شلی در شانه ام میکنم
  پیش متخصص ارتوپد رفتم با ماینه ی فیزیکی و مشاهده گفتن چون موقع ماینه صدان تق تق داد احتمالا پارگی تاندون پیکتورال مینور باشه دارو دادن و دستور ام ار ای دادن فعلا نرفتم
  اصلا هیچ دردی ندارم و احتیاطا هیچ فشاری براش نمیارم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایین و توضیحاتی بدین

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   خرداد 25, 1399 11:07 ق.ظ

   با سلام.احتمال اسیب تاندونهای شانه وجود داره،سعی کنین با دستتون کار کنین و اگر درد گرفت حتما ام ار ای انجام بدین

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر اسم من صمیم است حدود ۴ ماه قبل تو باشگاه با شونه راستم محکم زمین خوردم که اسخوان ترقوه شونم همونجا زده بود بالا دکتر مراجعه کردم عکس برداشت گفت اشکال نداره دست آویز کرد گفت خوب میشه حدود دو سه هفته درد داشت بعد دردش کمکم اروم گرفت بالا زدگی داشت و الآن ام داره منم دیگه نتونستم دکتر برم شونم که فشار میاد کمی درد میگیره راحت که باشه درد نداره خیلی ام ازیتم میکنه بعضی موقع لطفا یه رهنمایی بدین

  پاسخ
 • سلام
  آیا با عمل میشه سر شانه را بزرگ کرد

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر وقت بخیر خسته نباشید اون پیچ هایی که تو عمل جراحی استفاده میکنین داخل شونه باقی میمونن یا فقط موقع جراحی استفاده میشه؟؟

  پاسخ
 • باسلام خدمت پزشک محترم
  بنده یکسال پیش عمل باز شانه انجام دادم،البته سال قبلش عمل بسته انجام شد با تشخیص مشکل پارگی تاندون و استخوان اضافی که آکرومیوپلاستی شد،وسیله ی اضافی در شانه به کاربرده نشد،الان بعد از یکسال گهگاهی درد در قسمت شانه وبازو دارم ممنون میشم راه حلی ارائه بدین

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 28, 1399 2:41 ب.ظ

   درد گهگاهی که اذیت کننده نیست،ارتروز هست.اگر درد باعث اختلال فعالیته باید ام ار ای کنین

   پاسخ
 • سلام دکترکوشان عزیز…یه هفته ای میشه در سرشانه دست راستم(چه درحالت نشسته یا خوابیده) گاهی برای چندلحظه احساس درد و تیرکشیدن دارم..دائمی نیست اما چندبار در روز اتفاق میفته.اگر به پهلوی راست بخوابم و بهش فشار بیاد تیرکشیدنش بیشترمیشه طوری که باید حالت خوابیدنو عوض کنم..بنظرتون مشکل چیه؟

  پاسخ
 • با سلام و وقت بخیر
  آقای دکتر سوالی داشتم از حضورتون
  بنده پارسال دچار در رفگی کتف از قسمت جلو در والیبال شدم و تا جایی که متوجه شدم دچار labral tear و hill sacks leision شدم. الان بعد از یکسال در بلند کردن اجسام سنگین هیچ مشکلی ندارم ولی وقتی کتف در کشش قرار میگیره دچار درد شدید میشه و در والیبال اصلا توانایی اینکه ضربه به توپ بزنم رو ندارم متاسفانه. میخواستم بپرسم از حضورتون اگر عملی رو انجام بدم میتونم بعد از عمل ورزشم رو با شدت ادامه بدم و یا اینکه فقط از درد خلاصی پیدا میکنم و در ادامه هم باید از ورزش سنگین دوری کنم؟

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر ببخشید مزاحمتون میشم میخواستم بپرسم بعد از اسلپو بنکارت شانه و عمل ارتوسکوپی چه قدر دوباره احتمال پارگی هست و اینکه باید همیشه با ترسو لرز ورزش کرد یا نه میشه با خیال راحت ورزش کنم و اینکه شما چه نوع ورزشاییو یا چه حرکاتیو توصیه میکنید که انجام نشه تا دوباره پارگی ایجاد نکنه

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر ببخشید مزاحمتون میشم میخواستم بپرسم بعد از اسلپو بنکارت شانه و عمل ارتوسکوپی چه قدر دوباره احتمال پارگی هست و اینکه باید همیشه با ترسو لرز ورزش کرد یا نه میشه با خیال راحت ورزش کنم و اینکه شما چه نوع ورزشاییو یا چه حرکاتیو توصیه میکنید که انجام نشه تا دوباره پارگی ایجاد نکنه با وجود لکسیتی 9از 9

  پاسخ
 • سلام اقاي دكتر وقت بخير
  من تقريبا يك ماه پيش يه جسم سنگين تقريبا چهل كيلو را براي مدت يه ربع با شونه سمت راستم نگه داشتم بعد از يه مدتي درد بسيار شديدي احساس كردم و هنوز هم ادامه داره و نميتونم دستم را از شانه حركت بدم و از شانه تا ارنج هم دستم ورم داره و از ارنج ميتونم دستم حركت بدم و دامنه حركتي هم كم شده، اقاي دكتر ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد شانه من أسيب جدي ديده يا فقط بخاط فشار درد دارم.

  پاسخ
 • سلام اقاي دكتر وقت بخير
  من تقريبا يك ماه پيش يه جسم سنگين تقريبا چهل كيلو را براي مدت يه ربع با شونه سمت راستم نگه داشتم بعد از يه مدتي درد بسيار شديدي احساس كردم و هنوز هم ادامه داره و نميتونم دستم را از شانه حركت بدم و از شانه تا ارنج هم دستم ورم داره و از ارنج ميتونم دستم حركت بدم و دامنه حركتي هم كم شده، اقاي دكتر ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد شانه من أسيب جدي ديده يا فقط بخاط فشار درد دارم.

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر ممنون به خاطر پاسخگویی انلاینتون اقای دکتر من 9ماه از عمل اسلپو بنکارتم میگذره اما الان وقتی میخوام حرکت شنا سویدو بزنم موقعی که میام رو به پایین یه صدای تق تو شونم میشنوم میخواستم از خدمتتون بپرسم این صدا طبیعیه و اگر نیست ممکنه خوب عمل انجام نشده باشه البته لکسیتیمم 9 از 9ه واینکه ساعت 1تا3 لبروم عمل شده

  پاسخ
 • باسلام
  بنده دوسال پیش به علت پارگی تاندون شانه چپ عمل بسته انجام دادم اما چون دوباره دستم کشیده شدبعد از چند ماه دوباره درد گرفت با گرفتن ام آرآی بازهم پارگی تاندون و استخوان اضافه نشان داده شد که اینبار عمل باز شانه برای بنده انجام شد خوب شدم الان بعد از گذشت حدود یکسال بعضی اوقات درد در ناحیه ی شانه و بازو وآرنج دارم,ممنون میشم از شما راهنماییم کنید.

  پاسخ
 • با سلام خدمت شما.آقای دکتر من ۸ ماه هست پارگی تاندون شانه ی راستم رو عمل باز کردم.با حرکات کششی مرتب،دستم کاملا باز میشه.اما هنوز درد خشکی دارم نه به شدت قبلا،اما خوب حدود ۳۰ درصد درد دارم.بخصوص صبح هایی که شب قبل روی شانه جراحی شده ام خوابیده ام.الان نگران هستم نکنه پیوند نخورده باشه.با توجه به اینکه مدتی ایران نیستم و امکان دکتر رفتن ندارم،لطفا بفرمایین تشخیص شما چی هست و دوم اینکه چه راهکاری با توجه به محدودیتم پیشنهاد می فرمایید.ممنونم از حوصله تون.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 12, 1399 5:57 ق.ظ

   با سلام احتمالا خشکی مفصل بعد از ج احی دارین.فعلا ورزشهاتون رو انجام بدین‌ذر صورت ادامه درد بعد از یکسال به پزشکتون مراجعه کنین

   پاسخ
 • سلام دکتر. من تقریبا نزدیک یه ساله که هر دو کتفم بیرون زده. عین کوهان شتر 🙂
  نمیدونم چرا اینجوری شده. تا حالا هم دکتر نرفتم بهش اهمیت نمیدادم الان خیلی روش حساس شدم . چیکار باید بکنم .؟؟؟؟ لطفا کمک کنید اعصابم داره داغون میشه.

  پاسخ
 • سلام.من در سمت چپ دستم استخوان آکرو کلاویکولار استخوانم کمی بالاتر هستش رفتم دکتر گفتن تو خیلی وقت پیش استخوان در رفته وباید زود به مطب مراجعه میکردید و با پیچ می‌بستیم. دیگه الان هیچ چاره ای نداره و من ۱۸سالمه و احساس ناراحتی در دستم دارم و احساس میکنم که استخوان تو جای خودش نیست ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر جنناب دکتر کوشان
  بنده سال قبل تاندون شانه عمل کردم ویکم از استخوان سرشانه تراشیده
  بعد یکسال گهگاهی درد دارم
  ام آر آی گرفتم جوابش اینه
  Minimal joint effusion is noted.
  No obvious rotator cuff or labral tear is seen.
  Mild edema inAC joint is noted.
  لطف میکنید جوابم بدین
  ممنون از زحمات شما

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر من ۱۸ سالمه نمیدونم دو یا سه ساله پیش از دوچرخه افتادم زمین الان احساس بیرون زدگی زیادی توی استخوان اکرومیوکلاویکولار سمت چپ دارم عکس گرفتم دکترم گفت در رفتگی داشته و باید همون زمان عمل میکردیم و با پیچ می‌بستیم الان نمیدونم به خاطر بیرون زدگیش باید چیکار کنم آقای دکتر لطفا راهنماییم کنید.

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر جنناب دکتر کوشان
  بنده سال قبل تاندون شانه عمل کردم ویکم از استخوان سرشانه تراشیده
  بعد یکسال گهگاهی درد دارم
  ام آر آی گرفتم جوابش اینه
  Minimal joint effusion is noted.
  No obvious rotator cuff or labral tear is seen.
  Mild edema inAC joint is noted.
  لطف میکنید جوابم بدین
  ممنون از زحمات شما

  پاسخ
 • سلام خدمت شمااقای دکتربنده ازسال ۹۶ تاالان بامشکل دررفتگی کتف روبه روهستم که باکوچکترین فشارکتفم ازجای درمیادوبابالاوپایین کردن دستم وتحمل دردبسیارزیاداونوجای میاندازم اگ لطفا میکنیدمنوراهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام دکتر خسته نباشید
  بنده یک سال پیش کتفم عمل کردم
  آیا ممکن است بعد عمل باز هم کتفم در بره؟ ،

  پاسخ
 • باعرض سلام وخسته نباشید
  من فرزندم زمان تولد دست راستش دچار مشکل شده الان پنج سال سنش هست از انجام یک سری حرکات دچار مشکله نمیتونه دستش رو بالا ببره یا ساف کنه یا بچرخونه باید چی کار کنم پیش یه دکتر بردم میگن باید جراحی بشه ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
  باتشکر مرکی از خراسان جنوبی بیرجند.

  پاسخ
 • سلام جناب دکتر
  بنده موقع تولد چون از پا وبا روش طبیعی بدنیا اومدم کتف راستم آسیب دید.اون زمان دکترا گفتند تا 20 سالگی کاری نمیشه کرد و بعدش باید عمل بشم.الان دستم تا بالا و روی صورتم نمیاد و حدود 90 درجه پیچیده شده و خیلی محدودیت حرکتی داره. سنم الان 40 ساله بخشهایی از بازوم هم بی حسه استخوان بازو هم 5سانتیمتر کوتاه تر شده و شانه راستم افتاده است.آیا امکان جراحی و ترمیم هست؟ لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر من نزدیک۲۰روزهست که دراثرتصادف استخوان ترقوه داخل کتف دست راستم شکسته الان پلاتین گذاشته خواستم بدونم تا چه زمان طول میکشه ک حرکات دستم مثل سابغ بشه ومحدودیتی نداشته باشم واسه انجام کارام
  وچه مدت نیازاست که پلاتین داخل کتفم باشه واینکه چطوری پلاتین روخارج میکنن

  پاسخ
 • مجتبی خزایی
  مهر 5, 1399 11:57 ب.ظ

  سلام وقت گرام بخیر، در 6 سال پیش کتف دست راستم در اسره گرم نکردن ضربه بدی دید، الان بد 6 سال 2 ماه سر کار جدیدی میرم تحرکه دست راستم زیاده، الان حدوده 2 هفته کتفم هم درد میکنه، هم سوزش بدی داره، حس میکنم کتفم حسی نداره، جای دکتر رفتم گفته یا باید عمل کنی، یا آمپول بزنی، شما یک راحلی جلوی پای من بذارید ممنون.

  پاسخ
 • محمد اسماعیل
  مهر 6, 1399 0:37 ق.ظ

  سلام اقای دکتر بنده در رفتگی مکرر شانه داشتم و سال گذشته عمل ارتروسکوپی شانه انجام دادم و تو این مدت بعضی اوقات درد یا صدای تق ضعیف از کتف دارم و حالا یک سال از عمل گذشته خواستم ورزش کنم ولی از ورزش سنگین میترسیدم و رفتم ام ار ای دادن و پزشک گفت مشکلی نداری ولی تا سه سال نباید بیشتر از پنج کیلو بلند کنی چون هنوز کامل درمان نشده
  نظر شما در این مورد چطور هست ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر
  من ۱۹ سال سن دارم و دو هفته پیش شانم به طور کامل در رفت. دو تا متخصص جراحی دست ویزیت کردن و گفتن بعد از دو هفته بانداژ رو باز کن و فیزیوتراپی رو شروع کن. آیا جراحی برای ترمیم پرده شانه در این زمان داشته باشم بهتره یا صبر کنم. به ورزش بدنسازیم علاقه دارم. از کی میتونم تمرین کنم؟

  پاسخ
 • پروانه سوداگری
  مهر 14, 1399 9:21 ب.ظ

  با سلام و عرض ادب و احترام خدمت استاد ارجمند جناب دکتر کوشان
  جناب دکتر بنده همسایه مطب حضرتعالی هستم و تصور کردم به دلیل شرایط کنونی شاید بهتر باشد اینجا و به صورت آنلاین وقت جنابعالی را بگیرم .
  مادر بنده با سن 63 سال حدود دو ماهی است که درد شدید در شانه و پشت بازو اللخصوص شب هنگام خواب دارند . جسارتا ام آر آی انجام شده و تست عصب و عضله هم گرفته شده که عصب مدیان در کانال به شدت درگیر می باشند . ضمنا دامنه حرکتی دست به پشت و هنگام بالا بردن کمی محدود شده است . لطفا مهربانی بفرمایید . اگر به تصاویر ام آر آی یا گزارش نیازی بود دستور بفرمایید یا ارسال شود یا حضورا خدمت برسم . ما 2 پلاک بالاتر از مطب حضرتعالی هستیم . با امید تندرستی و سلامتی خود و خانواده محترمتان

  پاسخ
 • سلام من از استان خوزستان هستم یک ماه پیش من در محل کارم بشدت زمین خوردم که کتف و شانه من از ۳۰ تیکه شکست با توجه به بیماری ارتوروماتئد بنده که ۲۷ ساله درگیر و تحت درمان هستم پوکی استخوان دارم با حادثه پیش آمده هیچ دکتری در شهرستان حاضر به جراحی من نبود که بحمداالله دکتر شاهین حاجیوندی با گذاشتن پیچ و پلاک من جراحی کرد الان محدودیت حرکتی دارم تازه فیزیوتراپی را شروع کردم که هم درد دارم هم اصلا نمیتونم دستمو بالا ببرم به نظر شما دست من به حالت اولیه برمیگرده یا جراحی من خوب بوده نیازی به ادامه درمان از طریق شما ندارم؟؟؟

  پاسخ
 • با عرض سلام و احترام. خسته نباشید
  جناب آقای دکتر کوشان، سپاس و تقدیر خویش را از عملکرد قابل توجه شما در امر جراحی دست اینجانب ابراز مینمایم.
  از پیشگاه پروردگار متعال توفیق روزافزون و بهروزی شما را در تمامی عرصه های زندگی خواستارم. به اتفاق خانواده محترمتان سلامت و سربلند باشید.

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر وقت بخیر
  من از دوچرخه افتادم و ترقوه راست ام شکسته و دکتر بانداژ 8 انجام دادن و و مشکلی که دارم نمیتونم بخوابم و دست راستم بسته است و یکم دراز میکشم دست راست ام خواب می‌ره و بیدار میشم در حدی که بی حس میشه ..راه حلی داره ؟ ممنون میشم کمک ام کنید …من مشهد هستم

  پاسخ
 • یونس قادر
  مهر 21, 1399 1:45 ق.ظ

  سلام و خداقوت آقای دکتر کوشان
  من ۳۳ سال دارم و چندین سال ورزش سنگنوردی انجام میدم حدود ۳ سال پیش ضربه ای به شونه چپم وارد شد که درد خیلی شدید داشت بعد از استراحت طولانی تقریبا دیگه دردی نداشتم ولی فشار زیادی روی دست و شونه چپم نمیتونستم بیارم به همین دلیل دوسالی خیلی سبک ورزش میکردم تا اینکه چندماه پیش که سنگنوردیو جدیتر مجدد شروع کردم بعد از گذشت یکماه بدون اینکه فشار زیادی به شونم بیارم دوباره درد شونم شروع شد. به متخصص ارتوپد مراجعه کردم mri گرفتم و گفتن کشیدگی تاندون و شکستگی سر استخوان دارم بعد از حدود ۲۰ جلسه فیزیوتراپی تا حدودی از درد شونم کم شد و دایره حرکتی دستم خوب بود ولی بعد از یکماه مجددا یکروز صبح با درد شدید شونم از خواب بیدار شدم بعد از مراجعه به متخصص دیگه ای و معاینه شونم، گفتن که یا باید ورزشمو کنار بزارم و با همین وضعیت شونم کنار بیام و یا اگه قصد ادامه سنگنوردیو دارم باید حتما جراحی کنم. Mri که دارم بصورت سی دی هست،اگر امکانش هست لطفا راهنماییم کنید که ایا واقعا نیاز به جراحی دارم و چون متاسفانه تهران نمیتونم خدمتتون برسم میتونید از همکاراتون در مشهد یا بجنورد(خراسان رضوی و شمالی) متخصصیو معرفی کنین که با اسودگی خاطر خدمتشون برسم و ویزیتم کنند . پیشاپیش از راهنمایی و لطفی که به امثال بنده دارید تشکر میکنم

  پاسخ
 • سلام و وقت بخیر خدمت دکتر عزیز
  من با دست باز با شانه زمین خوردم تو ام ار ای گفته تاندون شانه ۱۸ میلیمتر پارگی درجه ۲ داره و وجود مایعات در اطراف تاندون دو سر بازویی و افیوژن مفصل خفیف در مفص