جراحی شانه، روشی درمانی برای بعضی از آسیب‌های شانه است. بافت نرم و استخوان‌های مفصل شانه ممکن است به دلایل مختلفی دچار آسیب شود. میزان آسیب تعیین کننده این است که آیا برای ترمیم و بازگشت به حالت عادی، نیاز به عمل جراحی وجود دارد یا خیر. در واقع اینکه چه آسیب یا بیماری، نیاز به جراحی شانه دارد، بسته به هر بیمار و آسیب متفاوت است. در این مقاله می‌خواهیم درباره مشکلاتی که تنها با جراحی شانه درمان می‌شوند، برایتان بگوییم. اما پیش از آن بهتر است به شکلی کلی با مفصل شانه آشنا شوید.

عمل جراحی آرتروسکوپی یا جراحی بسته توسط دکتر علی کوشان فوق تخصص جراحی شانه و دست

آشنایی با مفصل شانه

پیش از توضیح جراحی شانه و آسیب های منجر به جراحی بهتر است درباره مفصل شانه بیشتر بدانید. این آشنایی می تواند در شناخت انواع آسیب ها کمک کننده باشد.

مفصل شانه حاصل اتصال استخوان بازو یا هومروس (به انگلیسی: Humerus) به کتف یا اسکاپولا (به انگلیسی: Scapula) است. استخوان بازو در قسمت بالایی حالتی کروی شکل دارد و در یک گوی جای گرفته است. در واقع نقطه اتصال کتف به بازو شبیه به نعلبکی کوچکی است که یک توپ کوچک از سر استخوان بازو را در خود جای داده است. شانه بیشترین دامنه حرکتی در بین مفصل های بدن را دارد و هماهنگی پیچیده‌ای از اتصال چهار مفصل است. این اتصال باعث می‌شود دست در هر نقطه‌ای اطراف بدن قرار در حرکت باشد.

برای داشتن چنین دامنه‌ی حرکتی، مفصل شانه باید پایداری درونی داشته باشد. این پایداری با کمک عضلات، تاندون‌ها و کپسول شانه جبران می‌شود. در واقع وظیفه بخشی از عضلات و رباط‌های اطراف شانه همین است: جدا نشدن استخوان‌های شانه از یک دیگر. به همین دلیل است که ورزش و تقویت عضلات، اهمیت به سزایی دارد. علاوه بر بافت نرم، عروق و عصب‌هایی در مفصل شانه وجود دارد که در دست پخش می‌شود و می تواند آسیب ببیند. آسیب کپسول مفصل شانه و تاندون‌ها نیز می‌تواند باعث بی‌قراری بیمار و مراجعه به پزشک باشد.

اما چه آسیب‌هایی مفصل شانه را تهدید می‌کند؟ حال که با مفصل شانه آشنا شدید، در ادامه درباره آسیب‌های شانه و درمان آنها خواهیم گفت.

آسیب‌های مفصل شانه

در بخش قبل به شکل مختصری درباره آناتومی مفصل شانه توضیح دادیم. حال می‌دانیم که شانه مجموعه پیچیده‌ای شامل استخوان، کپسول مفصل، عصب‌ها، تاندون و عضلات است. آسیب در هر کدام از این بخش‌ها یکی از دلایل مراجعه به متخصص شانه است. بسیاری از این آسیب‌ها ممکن است با قرص یا تمرینات فیزیوتراپی حل و یا کنترل شود. اما آسیب‌هایی وجود دارد که تنها با عمل جراحی شانه قابل درمان است.

تشخیص روش درمان، مشکلات و آسیب‌های شانه، مسئله بسیار مهمی است. چرا که با توجه به عملکرد پیچیده شانه، اگر پزشک تشخیص و درمان درست را انجام ندهد، عواقب و مشکلات بعدی ایجاد خواهد شد. در ادامه درباره انواع آسیب‌های مفصل شانه برایتان خواهیم گفت. اگر احساس درد در شانه دارید و یا درگیر درمان آسیبی در شانه خود هستید، حتما این مقاله را تا انتها بخوانید تا درباره جزییات روند درمانی خود بیشتر بدانید.

رسوب کلسیم در تاندون شانه

رسوب کلسیم در تاندون شانه یا تاندونیت کلیسیفه، یکی از بیماری‌هایی است که هنوز علت آن مشخص نیست. باور غلطی وجود دارد که این بیماری در اثر مصرف بیش از حد کلسیم رخ می‌دهد. اما واقعیت این است که این بیماری هیچ ارتباط مستقیمی با مصرف کلسیم ندارد. در این بیماری قسمتی از بافت تاندون تغییر می‌کند و فضایی برای رسوب ایجاد می‌شود. پیشرفت این بیماری باعث درد شدیدی می‌شود که از تحمل خارج است. درمان این بیماری با توجه به پیشرفت و شرایط هر بیمار متفاوت است.

اگر بیماری در مراحل اولیه باشد، از روش های غیرجراحی برای درمان آن استفاده می شود. این روش درمانی شامل حرکات ورزشی است که به بیمار آموزش می‌دهیم. علاوه بر آن داروهای مسکن و تزریق‌ ممکن است بر اساس تشخیص پزشک صورت بگیرد تا بیماری متوقف شود. اما اگر این درمان‌ها جوابگو نباشد و یا رسوب کلسیم بزرگ باشد، لازم است جراحی شانه انجام شود. روش‌های جراحی رسوب کلسیم می‌تواند سه حالت مختلف داشته باشد:

 • تخلیه استخوان اضافه و تاندون آسیب دیده (آرتروسکوپی به صورت بسته)
 • جراحی باز
 • تخلیه با سوزن زدن

اگر شما دچار رسوب کلسیم هستید و یا می‌خواهید درباره روش‌های درمان و تشخیص آن بیشتر بدانید، مقاله رسوب کلسیم در تاندون شانه را مطالعه کنید.

دررفتگی مکرر شانه یا ناپایداری مزمن

دررفتگی مکرر شانه یکی دیگر از مشکلاتی است که بسیاری از بیماران درباره آن می‌پرسند. این آسیب زمانی اتفاق می‌افتد که گردی سر بازو از گوی کتف جدا شود. در چنین حالتی ظاهر شانه متفاوت می‌شود و یک برآمدگی در جلو یا پشت شانه به وجود می‌آید. درد نیز از دیگر نشانه‌های دررفتگی شانه است. باید بدانید که تنها روش درمان دررفتگی مکرر شانه، عمل جراحی شانه است. حتی طبق جدیدترین متدهای درمانی، با اولین دررفتگی شانه باید عمل جراحی انجام شود.

بعد از عمل، شانه عملکردی شبیه به یک شانه سالم خواهد داشت. فراموش نکنید که امکان دررفتگی یک شانه سالم نیز وجود دارد. بنابراین عمل جراحی برای دررفتگی مکرر شانه به معنی این نیست که هرگز این اتفاق دوباره برایتان نخواهد افتاد. اما در صورت تکرار این اتفاق و عمل نکردن، آسیب به طور قطع ادامه پیدا خواهد کرد. اگر دچار این آسیب هستید، اینجا می‌توانید مقاله ناپایداری مزمن را بخوانید تا درباره درمان این بیماری بیشتر بدانید: دررفتگی مکرر شانه

جراحی شانه دکتر کوشان

آرتروز شانه

آرتروز شانه در اثر ساییدگی و تخریب سطح غضروف بین ترقوه و بالای تیغه شانه ایجاد می‌شود. وقتی که این غضروف تخریب می شود، استخوان‌ها به یکدیگر ساییده می‌شوند و خارهای استخوانی به وجود می‌آید. خارهای استخوانی در واقع زائده‌هایی هستند که اصطحکاک بین استخوان‌ها را بیشتر می‌کند. این زایده‌ها باعث می‌شود که حرکت شانه سخت شود و دیگر روان نباشد. درمان آرتروز شانه با توجه به وضعیت بیمار و پیشروی بیماری، متفاوت است. فیزیوتراپی، تزریق و دارو می‌تواند در مراحل اولیه کمک کننده باشد. اما اگر درمان با این روش‌ها به نتیجه نرسد، آرتروسکوپی و جراحی تعویض مفصل شانه انجام می‌شود. برای اطلاعات بیشتر درباره جراحی شانه به روش آرتروسکوپی و جراحی تعویض مفصل شانه  روی کلمات کلیک کنید تا مقاله مربوطه را بخوانید.

پارگی تاندون شانه

نقش تاندون در مفصل شانه را در بخش اول همین مقاله گفتیم. تاندون وظیفه اتصال عضلات به استخوان را به عهده دارد. زمانی که تاندون شانه پاره می‌شود، بیمار درد شدیدی در مفصل شانه احساس می‌کند. ضربه و یا استفاده بیش از حد از شانه نیز می‌تواند علت پارگی تاندون باشد. میزان پارگی، تعیین کننده نیاز بیمار به عمل است. اگر پارگی تاندون کامل باشد، برای درمان به جراحی نیاز است. پارگی‌های ناکامل تاندون نیاز به بررسی پزشک دارد که با توجه به سابقه بیمار و شرایط تاندون‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد: پارگی تاندون شانه

جراحی تاندون شانه می‌تواند باز و یا به روش آرتروسکوپی باشد. البته که امروزه اغلب پارگی‌ها به روش آرتروسکوپی درمان می‌شود. چرا که این روش تنها با ایجاد سه سوراخ کوچک بر روی شانه انجام می‌شود و بیمار معمولا یک روز بستری خواهد شد. توضیح بیشتر درباره عمل شانه به روش آرتروسکوپی در این مقاله نمی‌گنجد. اگر نیاز به اطلاعات دقیق تری دارید، می‌توانید روی این لینک کلیک کنید:  آرتروسکوپی شانه

عفونت شانه

عفونت مفصل شانه، آرتریت و یا التهاب مفصل یکی دیگر از بیماری‌هایی است که ممکن است درمان آن نیاز به عمل جراحی شانه داشته باشد. این بیماری معمولا با تب همراه است و نیاز به درمان اورژانسی دارد. از دیگر علائم عفونت شانه، بی اشتهایی و تهوع به همراه درد در مفصل و متورم شدن شانه است. در مرحله اول پزشک با آنتی بیوتیک به سراغ درمان خواهد رفت. اما در صورت وخیم بودن وضعیت، نیاز به عمل جراحی شانه برای خارج کردن عفونت است. در عمل جراحی بعد از خارج کردن عفونت، ناحیه آلوده با سرم شستشو می‌شود تا باقی مانده ترشحات عفونی از شانه خارج شود.

پارگی کپسول مفصل شانه

دور تا دور شانه غشایی وجود دارد که موجب پایداری مفصل شانه می‌شود. وقتی که ما شانه را در جهات مختلف می‌چرخانیم، این غشا از در رفتگی شانه جلوگیری می‌کند. این غشا که به آن کپسول مفصل شانه نیز گفته می‌شود، در حالت‌هایی مانند افتادن از جایی و ضربه به شانه، حرکات شدید ورزشی، کشش‌های بیش از حد مفصل شانه دچار آسیب و پارگی می‌شود. این پارگی معمولا در قسمت جلویی و یا بالای مفصل اتفاق می افتد.

اگر پارگی کپسول مفصل شانه زیاد باشد، بیمار دچار دررفتگی کپسول شانه می‌شود. پارگی کپسول در قسمت بالایی شانه کمتر پیش می‌آید که منجر به دررفتگی شود. در واقع این حالت بیشتر در ورزشکارانی که حرکات پرتابی انجام می‌دهند یا ورزشکارانی که با وزنه کار می‌کنند؛ دیده می‌شود. پارگی در قسمت بالایی معمولا درد زیادی دارد اما در بیشتر موارد دررفتگی ایجاد نمی‌شود. شکل نادرتری از پارگی نیز وجود دارد که در قسمت پشتی کپسول اتفاق می‌افتد. این حالت معمولا در بیماران دچار تشنج یا بیماری های خاص وجود دارد.

اما نکته مهم در پارگی کپسول مفصل شانه این است که این آسیب هیچ وقت خود به خود، درمان نمی شود. پارگی کپسول برای بهبود نیاز به جراحی دارد.

افرادی نیز هستند که کپسول مفصل شانه شان دچار پارگی نیست، تنها شل و اصطلاحا لق است. در واقع این افراد تمامی مفاصل بدن شان نرم است و دامنه حرکتی بزرگتری دارند. بیمارانی که با این مشکل به متخصص مراجعه می‌کنند و دچار نیمه دررفتگی مکرر مفصل شانه هستند، برای درمان نیز به جراحی دارند.

وجود استخوان های اضافه در شانه

این آسیب به شکل طبیعی وجود ندارد. اما بیمارانی با مشکل رسوب استخوان در شانه مراجعه می کنند که با درد شدید همراه است. علت این بیماری هنوز مشخص نیست. در مرحله اول پزشک با درمان‌های موقت برای کاهش درد بیمار اقدام می‌کند. در مرحله بعدی لازم است که اندازه رسوب مشخص شود. اگر اندازه رسوب استخوان، بیش از حد باشد یا محل رسوب باعث ایجاد آسیب‌های تاندونی شود، لازم است به روش جراحی استخوان اضافه تخلیه شود. در این جراحی آسیب‌های احتمالی تاندون‌های شانه نیز ترمیم می‌شود. به این مشکل، کلسینوز نیز می‌گویند. دقت کنید که این حالت را نباید با ایمپیجمنت اشتباه بگیرید. در بخش بعدی درباره این آسیب برای تان خواهیم گفت: استخوان اضافه شانه

سندرم ایمپینجمنت یا روتاتور کاف شانه

این آسیب به علت تیزتر بودن استخوانی است که در شانه همه افراد وجود دارد. نام این استخوان آکرومیون است و حالتی نیمه قلابی دارد. بعضی از افراد به صورت ژنتیکی و مادرزادی، تیزی استخوانشان بیشتر است. در نتیجه حالت قلاب مانند استخوان افزایش میابد. تیزی زیاد این استخوان، به تاندون ها فشار می آورد. فشار به تاندون‌ها باعث درد، التهاب و پارگی می‌شود.

در مرحله اول برای درمان این سندرم، از روش‌های غیرجراحی استفاده می‌شود. دارو، فیزیوتراپی و تزریق‌های موضعی متخص سعی می کند که التهاب را کاهش دهد. اما درصد زیادی از بیماران با روش‌های غیرجراحی درمان قطعی نمی‌شوند یا به صورت موقت بهبود پیدا می کنند. اگر درمان غیرجراحی پاسخگو نباشد، نیاز به جراحی ایجاد می‌شود. در جراحی، مشکل تیزی استخوان برطرف می‌شود. همچنین آسیب‌های احتمالی تاندون‌ها برطرف خواهد شد.

سندرم گیرافتادگی شانه

سندرم گیر‌افتادگی شانه یا ایمپینجمنت، نتیجه گیر افتادن تاندون‌های روتاتور کاف در شانه است. این اتفاق در صورت استفاده بیش از حد از شانه و یا صدمه به تاندون‌ها شکل می‌گیرد. از علائم این آسیب محدودیت در حرکت دست است. روش‌های غیر جراحی زیادی برای متوقف کردن درد وجود دارد. اگر درمان‌های غیرجراحی پاسخگو نباشد، پزشک جهت ایجاد فضای بیشتر برای روتاتور کاف، عمل جراحی انجام می‌دهد. جراحی شانه با چنین مشکلی، ممکن است به صورت باز و یا آرتروسکوپی انجام شود.

ضایعه اسلپ

ضایعه اسلپ در اثر آسیب‌های ورزشی مثل بلند کردن وزنه، حرکات پرتابی و دررفتگی شانه ایجاد می‌شود. از نشانه‌های ضایعه اسلپ، صدای تلق در شانه و درد و محدودیت حرکات است. اگر ضایعه اسلپ خفیف باشد، پزشک با درمان دارویی و فیزیوتراپی مشکل را حل خواهد کرد. زمانی که ضایعه اسلپ شدیدتر شود عمل آرتروسکوپی جراحی شانه انجام خواهد شد. درباره چگونگی عمل و جزییات بیشتر از این آسیب میتوانید مقاله زیر را مطالعه کنید: پارگی SLAP

انواع شکستگی های اطراف مفصل شانه

شکستگی‌های اطراف مفصل شانه دو حالت دارند. گاه بعضی از این شکستگی‌ها جابه جا نشده‌اند و بعضی دیگر جابه‌جا شده است. وقتی شکستگی در اطراف مفصل شانه اتفاق می‌افتد و استخوان‌ها نزدیک به موقعیت خود باقی می‌مانند، با بی‌حرکت نگاه داشتن استخوان‌های مفصل درمان اتفاق خواهد افتاد. در واقع اکثر شکستگی‌های اطراف شانه شش هفته زمان نیاز دارد تا بهبود بیابد. اما اگر قطعات استخوان جابه‌جا شده باشد، عمل جراحی شانه ضروری خواهد شد: شکستگی و در رفتگی ناحیه شانه

جراحی شانه منجمد یا یخ زده

شانه منجمد بیماری است که معمولا در سنین بالا به سراغ افراد می‌رود. روش‌های غیرجراحی نیز برای درمان این بیماری وجود دارد.  اما اگر روش‌های غیرجراحی پاسخگوی سلامتی بیمار نبود، باید از روش جراحی استفاده کرد. برای جراحی شانه منجمد به روش آرتروسکوپی، با ایجاد یک برش کوچک می توان محل چسبندگی را آزاد کرد. بیماران بعد از درمان محدودیت حرکتی نخواهند داشت و به زندگی عادی بازخواهند گشت. بیشتر بخوانید: شانه منجمد

درمان آسیب های شانه

برای درمان آسیب‌های شانه، حتما باید به متخصص شانه مراجعه کنید. آغاز به درمان به موقع، می‌تواند از پیشروی بیماری جلوگیری کند. باعث خوشحالی است که خاطر نشان کنیم، اکثر روش‌های جدید درمانی در داخل کشور قابل انجام است. پزشکان حاذق کشورمان، توانایی انجام درمان‌های پیچیده را دارند. درمان‌هایی که موجب تحسین و توجه جامعه پزشکی خارج از ایران است. دکتر علی کوشان، فوق تخصص جراحی شانه و دست، عضو جراحان اروپا است. دکتر کوشان با بیش از ۲۰۰۰ جراحی شانه و موفقیت در جراحی‌های پیچیده می‌توانند در درمان آسیب‌های شانه به شما کمک کنند. اما درمان آسیب ها به چند روش قابل انجام است: جراحی به روش باز و آرتروسکوپی.

جراحی شانه به روش باز

زمانی که تشخیص و درمان بیماری به روش آرتروسکوپی قابل انجام نباشد، نیاز به جراحی به روش باز وجود خواهد داشت. در این روش شانه بیمار و عناصر اطراف آن باز می شود. با باز شدن شانه دسترسی به محل مشکل راحت تر است. روش جراحی باز، برای درمان پارگی‌های بزرگ معمولا روش بهتری است. بیمارانی که با مشکلاتی مانند ترمیم تاندون و آسیب‌های کپسول مفصلی مراجعه میکنند، توصیه به جراحی باز می‌شوند. آسیب‌های دیگری نیز وجود دارد که تنها به روش باز قابل درمان است. جراحی تعویض مفصل شانه، بعضی از تومورهای مفصل شانه، تعدادی از آسیب های عصبی و اکثر شکستگی‌ها به روش باز جراحی می‌شود. اما به طور کلی تشخیص اینکه شانه شما باید به چه روشی درمان شود، توسط متخصص و با بررسی وضعیت بیمار امکان پذیر است.جراحی باز شانه

جراحی شانه به روش آرتروسکوپی یا بسته

در روش آرتروسکوپی شانه، یک دوربین را به داخل مفصل می فرستند. پزشکان از این روش برای تشخیص و درمان مشکلات مفصل استفاده می کنند. در آرتروسکوپی، دوربین تصاویر را بر روی مانیتور نشانه می دهد. جراح با مشاهده میزان آسیب در داخل شانه برای درمان و حل آسیب مفصل عمل میکند. معمولا پزشکان از این روش برای درمان پارگی روتاتور کاف، ناپایداری شانه، بورسیت شانه، آرتروز مفصل سر شانه و یا شانه یخ زده استفاده می‌کنند.

هزینه جراحی شانه

باید خاطرنشان کنیم که این سوال پاسخ مشخصی ندارد! هزینه عمل جراحی شانه، با توجه به شرایط بیمارستانها، بیمه تکمیلی شما متفاوت است. موضوعی که باید بدانید این است که پزشک تعیین کننده مبلغ جراحی نیست و این مبلغ توسط بیمارستان با توجه به شرایط بیمار انجام می شود. اما تعیین هزینه جراحی شانه طی مراحلی قابل انجام است که می‌توانید در این لینک روش را مطالعه کنید: هزینه عمل جراحی شانه

مراقبت‌های بعد از جراحی

در جراحی‌های شکستگی که از پلاتین برای درمان استفاده می شود، با توجه به میزان آسیب، سن بیمار و نوع شکستگی این مراقبت‌ها متفاوت است. اما به طور کلی بعد از پنج الی هفت روز که دست و شانه در حالت آویزان قرار گرفت، حرکات فیزیوتراپی آغاز می شود. در واقع انجام حرکات زودرس یکی از روش های مراقبتی بعد از شکستگی است. قطعا این حرکات باید زیر نظر پزشک انجام گیرد.

مراقبت‌های بعد از تعویض مفصل شانه نیز مشابه است. بعد از یک الی دو هفته، حرکات معمولی و زندگی عادی را میتوانید از سر بگیرید. با این تفاوت که محدودیت هایی نیز تا زمان بهبودی کامل وجود دارد.

برای ترمیم جراحی های بسته یا آرتروسکوپی به زمان نیاز است. معمولا به مدت یک هفته بیمار نباید با دست های خود کار کند و فشاری به دست وارد کند. دست باید به حالت آویز قرار داشته باشد و تنها حرکات ورزشی که پزشک تجویز می کند، اجرا شود. بعد از تمرینات دست باید مجددا به حالت آویز برگردد.

یکی از سوالاتی که بسیاری از بیماران در وب سایت دکتر کوشان می‌پرسند، زمان بازگشت به ورزش است. ورزشکارانی که عمل جراحی شانه انجام می دهند، معمولا بعد از سه ماه می‌توانند به ورزش باز گردند. البته با توجه به نوع جراحی این مدت زمان متفاوت است. در مقاله ای حتما در این مورد صحبت خواهیم کرد.

مراقبت‌های بعد از عمل پارگی تاندون شانه با توجه به میزان آسیب، سن بیمار و باز یا بسته بودن جراحی متفاوت است. قانون کلی را می‌توان به این شکل گفت که بین سه تا شش هفته بیمار نباید بعد از عمل پارگی تاندون شانه، با دست خود کار کند. هر حرکت فعالی می‌تواند جلوی بهبودی کامل را بگیرد و آسیب مجدد به تاندون وارد کند. حرکات ترمیمی یک هفته بعد از عمل توسط پزشک تجویز می‌شود که این حرکات، برای بهبود لازم است اما حرکاتی که فشار به دست وارد کند، چهار الی شش هفته بعد از جراحی است.

عوارض جراحی شانه

جراحی شانه نیز مانند دیگر جراحی ها میتواند عوارض خود را داشته باشد. در این بخش درباره عوارض بعد از جراحی شانه برایتان خواهیم گفت.

عفونت شانه بعد از جراحی

یکی از عوارض احتمالی جراحی است که بسیار کم اتفاق می افتد. احتمال عفونت شانه بعد از عمل جراحی باز بیشتر از عمل آرتروسکوپی است.

خشکی یا محدودیت حرکتی مفصل شانه بعد از عمل جراحی

زمانی که مراقبت‌های بعد از عمل و فیزیوتراپی به شکل کامل توسط بیمار انجام نشود، احتمال خشکی و یا محدودیت حرکتی شانه وجود دارد. اگر بیماری دچار خشکی حرکتی شود، فیزیوتراپی وارد عمل خواهد شد و با کشش های خاصی شانه را به حالت اول باز می گرداند: محدودیت حرکتی شانه عصر خانواده

پارگی مجدد تاندون یا کپسول شانه

زمانی که پروتکل های درمانی اجرا نمی شود، امکان پارگی مجدد تاندون یا کپسول شانه وجود دارد. البته این مورد جز عوارض جراحی شانه محسوب نمی شود. اما امکان پارگی بعد از عمل نیز وجود دارد.

شما می توانید سوالات خود را درباره جراحی شانه در بخش کامنت ها بنویسید. دکتر کوشان جهت کمک به بیمارانی که امکان مراجعه حضوری ندارند، به صورت آنلاین پاسخگو هستند. همچنین میتوانید با این شماره برای ویزیت حضوری تماس بگیرید: 02122146567 – 02122143137

989 دیدگاه. Leave new

 • ایوب
  2024-02-18 21:29

  سلام خوبی ببخشید آقای دکتر مادرم شانه مادرم خیلی درد میکنه۲ساله درد میکنه بردیم دکتر ارتوپدی گفته نمیتونیم شانه مادرتو عمل کنیم چون بیماری پارکینسون داره نمیتونیم عمل کنیم دکتر گفته جای استخوان تاندون تخریب شده جا برای عمل نیست آقای دکتر نظرتون چیه میتونین عمل کنین یا ن

  پاسخ
 • وثوق
  2023-12-26 13:49

  سلام
  من نیاز به ویزیت آنلاین دارم لطفاً، راهنمایی فرمایید

  پاسخ
  • با سلام. مشکلتون رو بنویسید تا برای دکتر ارسال بشه و راهنمایی تون کنند. ویزیت انلاین در وبسایت دکتر کوشان رایگانه اما به علت زیاد بودن سوالات دو هفته زمان میبره جواب براتون ارسال بشه. اگر نیاز به ویزیت اورژانسی دارید با مطب تماس بگیرید.

   پاسخ
 • امیرحسین
  2023-10-26 19:09

  سلام آقای دکتر من تقریبا 27 شهریور عمل باز شانه انجام دادم و دوبار عمل کردم یکی 21 شهریور و اون یکی 27 شهریور و چون ضربه طوری بود که ارنجم کبود شده بود الان هم احساس سفتی میکنم هنوز در ارنج این به مرور خوب میشه چه مدت و همچنین دست چپم عضلاتش بعد از عمل خیلی ضعیف شده حتی موقع دراز کشیدن نمیتونم بلند کنم ایا این به مرور برمیگرده به مدت 3 الی 6 ماه یا که خیر و همچنین در شانه چپم احساس سفتی میکنم عضلم رو که فشار میدم احساس میکنم سفته ممکنه عضلاتم گرفته باشه یا خیر ممنونم از شما

  پاسخ
  • با سلام با توجه به شرح حالی که فرمودید، خیلی نمی‌توانم محل دقیق آسیب را متوجه شوم. اما به طور کلی زمانی که آسیبی به هر یک از مفاصل شانه وارد می‌شود اگر شکستگی و یا پارگی تاندون نباشد، بعد از ۴۵ روز انتظار بهبودی کامل را داریم. اگر بعد از این دوره زمانی درد ادامه پیدا کند، پیشنهاد می‌کنم که به پزشک مراجعه کنید و ام آر آی انجام دهید.

   پاسخ
 • مهدی
  2023-10-16 00:51

  سلام جناب دکتر بنده تاندون بازوی دست چپم موقع تمرین پاره شد و عضله بازوم بسمت بالا جمع شده و از این موضوع چند سالی میگذره آیا میشه با عمل کردن درستش کرد یعنی مثه حالت قبل میشه ممنون میشم پاسخ بدین

  پاسخ
  • با سلام این آسیب بهترین زمان درمان ۴۰ روز بعد از آسیب است بعد از این دوره زمانی احتمال بهبودی کامل با جراحی کاهش پیدا می‌کند اگر از نظر ظاهری نگرانتان کرده است توصیه‌ام به جراحی نیست اما اگر محدودیت حرکتی یا درد دارد بهتر است ام آر آی شانه انجام دهید تا ببینیم تا ببینیم تاندون خوبی برای جراحی باقی مانده است یا نه سپس تصمیم گیری کنیم که میتوان کاری کرد یا نه

   پاسخ
   • محمد
    2023-12-13 13:14

    سلام دكتر من قبل چند ماه افتادم ترقوه شأنه رفت بالا حالادرد ندارم ولي برأي اطمينال ميخوام به حالت طبيعي چكاركنم ممنون

    پاسخ
 • سلام آقای دکتر هر چی با مطبتون تماس میگیرم اشغاله یا جواب نمیدین چجوری وقت بگیرم ؟
  مشکل در رفتگی کتف دارم

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر پدر من حدود یک سال پیش رفتن دکتر و دکتر گفتن که پارکی تاندون شانه دارن و عملشون کردن اما بهبودی حاصل نشد و الان میگن که چسبندگی پیدا کرده و باید دوباره جراحی بشه خواستم ببینم نظر شما چیه آخه نمیخواستیم دوباره عمل انجام بدیم الانم شانه سمت چپشون به شدت درد می‌کنه و خشک شده و نمیتونن حرکت بدن دستشونو

  پاسخ
 • مرضیه مسلمی
  2023-08-17 07:46

  سلام کار وقت بخیر
  من حدود چهار ماهی میشه درد شانه دارم بطوریکه نمی توانم دستم را به پشت سر ببرم و یا اصلا نمیتونم بالا بیارم دو بار ام ار ای انجام دادم،بار اول دکتر گفت التهاب داری و مشکلی نیس وبرا دوهفته کورتون برام نوشت و گفت اگه خوب نشد برگرد.الان بار دوم که ام آرای گرفتم ،یه دکتر. دیگه بهم گفته پارگی تاندون داری، باید چیکار کنم؟

  پاسخ
 • ریحانه مطهری
  2023-07-29 13:34

  سلام اقای دکتر وقت بخیر
  حدود 20روز پیش مادرم با57 سال سن و بدون هیچ بیماری زمینه ای، به علت پرت شدن از ارتفاع دچار شکستگی و خورد شدگی استخوان هومروس و شانه شدند.بعد از جراحی و پلاتین و پیچی که استفاده شده ،به ما گفتن که احتمال در رفتگی و تکون خوردن پلاتین ها و پیچ و مهره بالاست، وحداقل تا 2-3 ماه اصلا شانه نباید تکون بخوره. احتمال عفونت دادن .و گفتن قطعا به علت عدم خونرسانی باید تعویض مفصل انجام بشه، من تهران نیستم میخواستم با شما مشورت کنم نظر شما بدونم و اینکه من اگه مدارک و عکس مادرم رو بیارم و خودش رو نیارم میشه راهنماییم کنید؟

  پاسخ
  • با سلام. پاسخ دهی انلاین زمانبره. پیشنهاد میکنم با مطب تماس بگیرید و سوالتون رو مطرح بفرمایید

   پاسخ
   • علیرضا
    2023-10-16 11:20

    سلام اقای دکتر من ترقوه ام راستم از دو طرف شکسته داخلش پلاتین گزاشتن سر شونه ام کوچیکتر شده بنظرت برمیگرد ب حالت قبل یا ن بعد پلاتین ابدی میشه یا بعد ی سال درمیارن خیلی درد دارم باید چکار کنم

    پاسخ
    • با سلام اگر شکستگی خیلی خرد شدگی نداشته باشد و پلاتین بگذارید نباید در سایز شانه اختلالی ایجاد شود. مگر اینکه خرد شدگی و آسیب زیادی داشته‌اید که در اندازه شانه تغییری ایجاد شده باشد. ما معمولا توصیه می‌کنیم که یک سال الی یک سال و نیم بعد از عمل جراحی پلاتین از دست خارج شود، زیرا با وجود پلاتین در زیر پوست گاهی احساس درد بیمار خواهد داشت.

     پاسخ
 • امید
  2023-07-29 05:51

  سلام وقت بخیر اقای دکتر حدود ۴۵ روز پیش در فوتسال دچار دررفتگی شانه شدم .و بعد از حدود ۱۱ ساعت تحت بیهوشی جا اندازی شد .اما یا در حین آسیب دیدگی و یا هنگام آسیب دچار اختلال حسی حرکتی شم .باتوجه به التهاب شدید نتیجه ندار عصب قابل استناد نبود .و نتیجه ام آر آی التهاب و پارگی رباط آسیب دیدگی عضله رو نشان داد.طبق نظر پزشکان آسیب اعصاب شانه تشخیص داده شد
  روزهای اول دست آسیب دیده از شانه تا انگشت به طور کامل بی حرکت و تقریبا بی حس بود .طی فیزیوتراپی و گذر زمان حس به صورت ۸۰درصد برگشته اما حرکت روند بسیار کندتری در پیش گرفته و فقط به صورت لرزش نوک انگشتان خودش رو نشون میده .درد سر سام آور و غیر قابل تحملی داره و احساس سنگینی و گز گز و برق گرفتگی به طور مداوم وجود داره
  به نظر شما راه چاره چیه و تا کی این درد رو باید تحمل کرد و اینکه مفصل شانه حالت پلکانی گرفته مشکل جدیدی ایجاد نشده ؟

  پاسخ
  • با سلام. حالتی که میفرمایید دو تا مشکل دارید یکی مربوط به خود دررفتگی شانه است که به علت پارگی کپسول مفصلی اتفاق می افته و نیاز است که در افراد جوان ترمیم جراحی بسته براشون اتفاق بیفته. مورد دوم این است که در اثر دررفتگی مفصل احتمالا سر عصب بازوتون فشار اورده و این فشار باعث مشکلاتی که میفرمایید شده. این درمان جراحی نداره و با توجه به اینکه بهبودی براتون اتفاق افتاده معمولا خوب حالت خوبی است و نشون میده که به مرور زمان اسیب عصب تون برطرف خواهد شد. البته گاها یه بازه زمانی شش ماهه هم طول میکشه تا مشکلات عصبی ناشی از این موضوع برطرف بشه

   پاسخ
 • خالد
  2023-07-24 01:44

  سلام دکتر بنده ده سال پیش تصادف کردم و دچار ضایعه نخاعی گردن شدن ولی خدارو شکر سرپا شدم فقط مشکلی ک هست شانه سمت راستم از نظر ظاهری بالا رفته و دکترا میگن عضله ضعیف شده ایا از نظر ظاری میشه با عمل جراحی اوکی شود

  پاسخ
 • میلاد
  2023-06-13 21:09

  با سلام خدمت آقای .من به دلیل درد شانه mri انداختم و در گزارش ام ار ای همه چیز سالم بود ولی زده بود پارگی نسبی رباط ac ،ایا این پارگی نیاز به جراحی داره یا با استراحت رفع میشه،من ورزش حرفه ای برندسازی انجام میدم میتونم با وجود این پارگی به تمریناتم برگردم

  پاسخ
  • با سلام. اگر پارگی نسبی گزارش شده در ام ار ای خیر نیاز به جراحی ندارید در صورتی که تمرین های ورزشی باعث درد و مشکل شد با تزریق های موضعی میشه مشکل رو حل کرد.

   پاسخ
   • ملیحه زارعی
    2023-07-30 23:32

    سلام شب خوش دکتر من‌ خانم‌۳۳ ساله از شیراز هستم سال ۱۴۰۰‌ ب دلیل تصادف و شکستگی کتف و شانه ام جراحی باز شد و پین گزاشتن امسال چون درد شدید داشتم مراجعه کردم و بعد از سی تی اسکن تشخيص پارگی تاندون داده شد و یکی از پین هام درآوردند
    ولی هنوزم هر شب از درد بیقرارم و بازو و شانه ام خیلی درد میکنه دکتر خودم گفتند دررفتگی قبلی هم دارند که باید عمل بشه واقعا بلاتکلیف شدم‌ اگه میشه راهنمایی کنید

    پاسخ
    • با سلام. توضیحاتتون یه مقداری ناکافی است و باید حتما عکستون رو ببینم. ولی به طور کلی باقی موندنه درد بعد از یه مدت حتما نیاز به اقدام داره. اگر پارگی شونه تشخیص دادن حتما باید جراحی بشید. به خاطر اینکه پارگی تاندون به مرور زمان باعث خشکی مفصل و دردهای شبانه میشه. اگر شکستگیتون باعث سائیدگی مفصل باشه خوب یه خورده جدی تر هست و گاها نیاز به عمل های پیچیده ای مثل تعویض مفصل داره. به هر حال پیشنهاد میکنم یا به پزشک خودتون یا به بنده مراجعه کنید. عکس هاتون رو ببینم تا بتونم بهتر راهنمایی کنم.

     پاسخ
   • با سلام و وقت بخیر خدمت آقای دکتر، ببخشید پشت کتف سمت چپ یه توده استخوانی رشد کرده که دردی نداره ولی موقع تکون دادن دستم صدای سایش غضروفا میاد و هم از لحاظ ظاهری کاملا مشخصه و خب خیلی بد بنظر میاد، خواستم لطف کنین در این مورد راهنماییم بفرمائین که آیا برای این مورد عمل جراحی لازمه؟

    پاسخ
    • با سلام. این حالتی که میفرمایید احتمالا یک استخوان اضافه نابجاست. معمولا بیماری بدخیمی نیست و مشکل خاصی نیست. اما خوب گاها اگر بزرگ بشه باعث اختلال حرکتی میشه. تو این مورد پیشنهاد میکنم که حتما اول سی تی اسکن انجام بدید و به پزشک مراجعه کنید اگر اندازه توده از یه حدی بزرگتر باشه باید توده خارج بشه

     پاسخ
  • مژده
   2023-08-15 13:01

   “درود وقت بخیر .
   من دختر ۴۷ ساله ساکن آبادان هستم که از بدو تولد مشکل کوتاهی گردن داشتم خانوادم چون زمان جنگ بوده و مشکلات اون زمان خوزستان  نتونستند منو در کودکی دکتر ببرند بزرگ شدم میگفتند علاجی نداره ، من دستهام صاف و کامل بالا نمیاد حتی گردنم به سمت چپ یا راست خیلی کامل و راحت مایل نمیشه ، همیشه ب این خاطر تو جامعه در رنج و عذاب بودم
   تا دو سال پیش MRI گرفتم گفتم ببینم علاجی هست ، یک جراح اهواز رفتم گفت : مشکل من مربوط به یک متخصص و جراح سرشانه میشه ، ولی چون بافت نرم هست با عمل زیبایی و تراش درست میشه
   دوماه پیش تهران رفتم یک پزشک گفت دیر اومدی و هیچ راهی نیست فقط یک استخون سمت گردنت میتونیم برداریم عمل زیبایی انجام بدیدم ک دچار اسپاسم نشی در همین حد
   میخوام بدونم نظر شما چیه ؟ ایا راهی هست حتی اگر ۵۰ درصد بهبود پیدا کنم تمنا دارم جوابم را بدید اگر امکان ارسال pdf عکس و ام ار ای دارم لطفا بفرمایید ارسال کنم تا در صورت علاج داشتن حضوری بیام . استدعا دارم جوابم بدید

   پاسخ
   • با سلام. علائمی که میفرمایید احتمالا علائم بیماری است به اسم اشپرینگر که به علت یه سری مشکلات مادرزادی مثل اسپاسم عضلات و چسبندگی عضلات ایجاد میشه. محدودیت های حرکتی، گردنی و دفرمگی هایی ایجاد میشه. بهترین زمان درمان زیر 12 سال است و بعد از 12 سال میتونه نتیجه جراحی به صورت کامل نباشه. ولی در سن شما بهبودی کامل نخواهد بود و بین 20 تا 50 درصد خواهد بود.

    پاسخ
  • پوری
   2023-08-25 16:21

   سلام وقت بخیر
   ۳هفته پیش موقع بازی والیبال یه لحظه شانه‌ سمت چپم درد کرد و بعدش از نردبان پام سر خورد و با دستم خودمو نگه داشتم که احساس کردم یه لحظه دستم خیلی کشیده شد و درد شدیدی داشت، نمیتونم دستمو به پشت سر یا بالا ببرم و گاها هم گزگز میکنه و رگ‌های اون دستتم ورم داره
   MRI رو به ۲تا دکتر نشون دادم، یکیشون گفت پارگی داره و باید عمل شه، یکیشونم گف فعلا فیزیوتراپی کنم بعد یک ماه بگن

   ولی درد شدید دارم، بنظر شما بهترین راه چیه؟

   اگر نیاز باشه میتونم تصاویر MRI رو هم خدمتتون ارسال کنم

   پاسخ
   • با سلام. متاسفانه امکان ارسال عکس وجود نداره. محدودیت حرکتی میتونه از نشونه های پارگی تاندون باشه و پارگی تاندون تنها راه درمانش جراحی است. پیشنهاد میکنم هر چه زودتر برای درمان قطعی به متخصص مراجعه کنید. فیزیوتراپی نمیتونه برای پارگی راهکار درمانی دائمی باشه.

    پاسخ
 • محمد حسین
  2023-06-12 23:02

  سلام اقای دکتر خیلی ممنون از وقتی که میزارین و پاسخ سوالای مردمو میدین. من ۲۳سالمه چندماهی بدن سازی کار میکنم و چون چندحرکت اشتباه میزدم سرشانه سمت چپم اسیب دید و دچار درد شدیدی شد، بعد چندهفته استراحت خوب شد و برگشتم ب تمرین ولی الان متوجه شدم یک غده چربی انگار ایجاد شده ک دقیقا مشخصات همین لیپوم هست، حتی جدیدا حس میکنم کنار باز یک غده جدید کوچک دیگه داره ایجاد میشه وقتی ک لمس میکنم سرشونمو، میخاسم بدونم واقعا بدلیل اینه ک بدنسازی میکنم چون اخه تو مطالبتون اصن نبود این مورد، لطف میکنید اگه جواب بدین ممنون

  پاسخ
 • سجاد معظمی
  2023-06-07 15:08

  سلام وقت بخیر من بیماری کندرو ماتوزیس دارم شما میتونید جراحی کنید

  پاسخ
 • میلاد سیفعلی پور
  2023-05-10 01:17

  ‌سلام آقای دکتر وقت بخیر.
  من یه مشکل مادر زادی در شانه سمت راستم دارم که نمیتوانم دست راستم رو بطور کامل بالا ببرم و تا ۹۰ درجه که دستم رو بالا میاورم استخوان کتفم به حالت نامتعارفی بیرون میزنه و فشار وارد میشه و مانع بالا رفتن بیشتر دستم میشه… لطفا اگر راه درمانی داره این مشکلم ممنون میشم که پاسخگو باشید.

  پاسخ
  • با سلام. این حالتی که میفرمایید دو تا علت داره. علت اولش فلج مادرزادیه که در اثر کشش زایمان ایجاد میشه در این حالت شاید خیلی اقدام خاصی نشه انجام داد. علت دیگه اش اینکه با انواع کتف بالدار روبه رو هستیم. توی بعضی موارد با جراحی میشه این مشکل رو حل کرد. در صورت امکان به یه جراح شانه یا بنده مراجعه کنید تا مشکلتون رو از نزدیک بررسی کنم.

   پاسخ
 • عباس
  2023-05-06 16:52

  سلام.اقای دکتر بنده ۲۵ سالمه تو سن ۲۲ سالگی درفتگی مکرر شانه در ورزش بدنسازی داشتم…الان یک سالی میشه برای چندمین بار جا انداختم با کمک خوردن مومیایی …ولی مشکلم اینه که دیگه نمیتونم سمت ورزش برم برام سخته میخواستم بدونم بعد عمل چقدر شما تضمین میدین که من دوباره بتونم به ورزشم ادامه بدم …؟الانم شانه ۱ سالی میشه با خوردن مومیایی …ولی ورزش به جونم بستگی داره نمیتونم بیخالش بشم دوبار دوباره رفتم ورزش کردم درفتگی داشتم….ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
 • رضاشهروزی
  2023-05-06 01:14

  سلام
  دکتر من ۱۰سال پیش بعدازتصادف کتفم دررفت وپیم گذاشتن بعد ۶ماه برش داشتن.یکسال خوب بودم بعداز ورزش کردن توفوتبال کتفم در رفت دوباره جا افتاد .الان فکر کنم بعد اون دررفتگی چندین بار دررفتگی داشتم دیگه خسته شدم راهنماییم کنین خیلی دوست دارم پیشه شما ویزیت بشم چون من گیلان هستم نمیتونم بیام اگه لطف کنین یه دکترخوب تورشت بهم معرفی کنین تابرم پیشش خودمودرمان کنم.چون میترسم یبار عمل کردم دوباره بی نتیجه باشه

  پاسخ
  • با سلام. دررفتگی مکرر تنها با جراحی درمان میشه. متاسفانه پزشکی رو نمیشناسم که معرفی کنم. بهتره برای درمان هرچه سریع تر اقدام کنین

   پاسخ
   • رضا شهروزی
    2023-06-16 14:09

    سلام اقای دکتر ممنون واقعاممنون که بهم جواب دادین ممنون از راهنماییتون.بنده مراجعه کردم عمل آرتروسکپی انجام دادم الان ۷ روزه خونم مشکله خاصی ندارم فقط هین خواب دستم هی واسه خودش تکون میخوره بعدش از ترس دارم میمیرم که دوباره در بره میخوام بدونم تاکی اینطوری هستم
    اصلن بانداژهم بازنکردم فقط واسه پانسمان عوض کردن.دکتر جسارتن شماره ای هست که عکسهای ام ای آر و رادیولوژی قبل وبعده عمل روبفرستم تایکم با راهنماییتون آروم شم .خیلی ممنون که پاسخ پیام رومیدین تشکران خدا بهتون عمره باعزت بده

    پاسخ
    • با سلام. اگر عمل جراحی به خوبی انجام شده باشه ومشکلی نباشه نتیجه این عمل رو 2.5 تا 3 ماه بعد از عمل خواهید دید. اگر تا دو هفته اول این مشکل رو دارید چیز خاصی نیست. البته پزشکتون بهتر میتونن راهنمایی کنن ولی فکر نمیکنم مشکلی باشه.

     پاسخ
 • مصطفی
  2023-05-03 14:46

  سلام و عرض ادب
  طبق تشخیص پزشک دچار پارگی لبروم در هر دو شانه هستم ، دکتر تزریق prp پیشنهاد نموده اند آیا موثر است؟

  پاسخ
 • محمدرضا
  2023-04-13 13:33

  ۴ماه‌پیش‌ دچار‌در‌رفتگی‌
  بالای استخوان ترقوه شدم‌اوایل‌فقط‌کمی‌کبودی‌دیده‌میشد‌
  اما‌بعد‌تر‌بر‌امدگی‌ایجاد‌شد‌
  در‌حال‌حاضر‌نه‌دردی‌دارم‌نه‌مشکل‌در‌حرکت‌شانه‌
  ۱۶ساله‌ام
  باید‌به‌پزشک‌مراجعه‌کنم‌؟؟

  پاسخ
  • سلام. دررفتگی استخوان ترقوه درجات متعددی دارد. اما این حالتی که شما میفرمایید احتمالا درجات بالا نیست و اختلالی برای شما ایجاد نخواهد کرد. برامدگی برای همیشه باقی میمونه. اگر درد ندارید نیاز به اقدام خاصی نیست و نیازبه مراجعه به پزشک ندارید.

   پاسخ
 • سلام دکتر بنده دو هفته پیش تصادف کردم
  شانه سمت راستم درد میکرد به بیمارستان مراجعه کردم نتیجه mri این بود که
  شکستگی چند قطعه ای سر هومروس با مختصر جابه جایی رویت میشود
  پزشگان انترم منو معاینه کردن و گفتن تا پو هفته آتل ببند بعد دو هفته بیا تا بکیم عمل میخواد یا نه
  ولی من هروقت میرم وقت ندارن و منو معاینه نمیکنن
  میخواستم نظر شمارو بدونم که به عمل نیاز دارم یا نه
  خیلی نگرانم ممنون میشم جوابمو بدین
  عکس هارو براتون در پیج اینستا فرستادم

  پاسخ
  • با سلام. شکستگی های سر استخوان هومروس یا بازو، درجات و معیارهای خاص خودشون رو دارن. اگر این زوایا از یه حدی بیشتر باشن، باید جراحی بشه و نیاز به گذر زمان دو سه هفته ای نداره و همون روز مشخص میشه. اگر این زوایا کمتر از یک مفدار خاصی باشند، این زمان میشه بین 40 تا 45 روز بی حرکتی. اما پیشنهاد میکنم زودتر به پزشک شونه مراجعه کنید چون اگر نیاز به جراحی داشته باشه با گذشت زمان درمان سخت تر میشه.

   پاسخ
 • زاهد وحدا نسب
  2023-04-07 23:46

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر خدا قوت
  ببخشید دکتر شش ماه پیش عمل آرتروسکوپی شانه برام انجام دادین لبرم شکسته و کپسول از ناحیه روباط دوسر پاره بود ک ترمیم کردین خواستم بدونم الان بعداز شش ماه میتونم ورزشی مثل بدن سازی یا رزمی شرو کنم با رعایت و احتیاط؟

  پاسخ
  • با سلام بعد از شش ماه از ترمیم لبروم انجام دادن ورزش های برخوردی یا وزنه برداری از نظر پزشکی بلامانع است. اما توصیه ام همونطور که همیشه گفتم این است که حتما احتیاط کنید. بخاطر اینکه شونه ای که هیچ مشکلی از اول نداشته، دچار اسیب میشه. طبیعتا شانه ای که پارگی داره امکان اسیب دوباره در صورت فشار بیش از حد هم خواهد داشت.

   پاسخ
 • ساجده
  2023-04-01 12:51

  سلام و عرض ادب خدمت اقای دکتر
  من 37 سالمه و حدودا 6 ماهه دچار درد شانه راست هستم ام ار ای گرفتم اما تشخیص درستی نمیدن یه پزشک میگه پارگی داره یه نفر میگه نداره خیلی دکتر رفتم اما هنوز متوجه دردم نشدن و فیزیوتراپی شروع کردم خواستم اگر امکان داره ام ار ای بنده رو ببینید و نظرتون رو بدونم که ایا عمل نیاز دارم یا نه. ممنونم از لطفتون

  پاسخ
 • محمدی
  2023-03-19 14:36

  سلام خدمت شما اقای دکتر
  ببخشید اگر من مراجعه کنم و شما برام تشخیص جراحی بدید،چه مدت زمان میبره نوبت جراحی من برسه؟
  ممنونم

  پاسخ
 • مهدیار
  2023-03-17 21:34

  سلام اقای دکتر،امیدوارم حالتون خوب باشه

  میخواستم بدونم اگر مراجعه بکنم و شما تشخیص جراحی کتف بدید برام
  وقت جراحیم کی میشه؟منظورم اینه که چند ماه بعد نوبت من میرسه؟
  ممنونم ازتون

  پاسخ
 • سید محمد امین کهنه پوشی
  2023-01-28 12:06

  سلام . من ۵۱ سالم است . عمل کیست استخوان ران سه سال پیش انجام دادم و میله گذاشتن بعد از جراحی سینه چپم آب آورد و بعد یه ماه خوب شدم و هوا جایش رو گرفت . بعد از چند ماه هوا هم کم شد . حالا مشکل تنفسی ندارم اما وقتی ورزش می کنم و یا پیاده روی تند می روم به زیر کتف چپم فشار میاد انگار یه بادکنک در زیر بیش فشار می آورد و درد می گیرد .وقتی نفسم کم شد درد هم بر طرف می شود . لطف کنید راهنمایم کنید . آیا می تونم ام ار ای بدم در صورتی میله داخل استخوان ران دارم

  پاسخ
 • حسین
  2023-01-19 16:23

  با سلام و خسته نباشید
  مادر من تاندون شانه اش رو به پارگی بود
  پنج ماه پیش عملی انجام داد که با لیزر بود الان بعد از پنج ماه از درد شانه اش نمیتونه شب ها بخوابه
  خیلی از مسکن ها و خواب اورها رو هم امتحان کرده ولی فقط برای دو تا سه ساعت جوابگو بوده و از فرط درد از خواب بیدار میشه
  خیلی ممنون میشم پیشنهاد شمارو درباره کاهش دردش بدونم
  سپاس

  پاسخ
 • سیما
  2023-01-12 00:35

  من ۲۵سالمه
  دنده گردنی دارم سمت چپ گردنم
  دکترا میگن عمل نمیکنن ممکنه روی عصب باشه و میگن ممکنه ک شکسته باشه
  و من الان خیلی اذیت میشم
  این بیماری در حیطه این جراحیا هست؟؟

  پاسخ
 • بهبدجباری
  2023-01-01 02:47

  سلام دکتر من ۱۶ سالمه ۱ سال پیش تو مسابقه بوکس شانم نیمه درفته شد(استخوانسر بازو رو به جلو حرکت کرد و برگشت)
  تا الان ۳دفعه این اتفاق افتاده تقویت‌شده هم کردن ولی همچنان لق میزنه تو تمرین ام آر ای گرفتم گفتن باید عمل بشه ولی درد و محدودیت حرکتي ندارم عمل نیاز داره به نظرتون و اگه عمل بکنم میتونم به صورت کامل به ورزش حرفه ای برگردم

  پاسخ
 • ضیابخش
  2022-12-26 07:55

  سلام آقای دکتر
  بنده حدود هشت سال پیش مفصل شانه ام حین کشتی در رفت و با جابه جایی برگشت سرجاش و بعدش دچار کوفتگی شدیدی شدم، تو این حدود هشت سال بالای 10 بار مفصل شانه ام رو به جلو درومده و با تحمل درد شدید برگدوندمش سرجاش، درضمن ورزش هم میکردم، میخواستم بدونم آیا ممکنه فقط مشکل کپسول باشه؟ و اگر عمل بشه امکان ورزش بدنسازی ملایم رو دارم یا باید با ورزش خداحافظی کنم؟

  پاسخ
 • سمیرا
  2022-12-26 02:38

  بادرود آقای دکتر ۱ماه است که دردشانه وکتف شدید دارم خیلی اذیتم میکنه لطفا راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
 • مینا
  2022-11-18 12:13

  وقت بخیر آقتی دکتر،
  خانمی 58 ساله هستم که ورزش با وزنه می کنم. وزنه 2 الی 4 کیلویی. دیروز پس از تمرین متوجه برآمدگی به اندازه یک گردو بر روی انتهای شانه چپ شدم. البته مطمئن نیستم از قبل نبوده باشد. درد و گرفتگی تا الان ندارم. ممنون میشوم راهنمایی بفرمائید نیاز به کار خاصی هست؟ می توانم ورزش را ادامه بدهم؟
  با احترام

  پاسخ
 • محمدحسين باقري
  2022-11-15 12:10

  سلام آقاي دكتر من مدت 4 ماهه درد در ناحيه شانه راست دارم MRI انجام دادم پارگي تاندون اعلام شده ولي درد خيلي شديد نيست و بيشتر هنگام شب و زمان خواب كه روي شانه ميخوابم درد دارم به متخصص شانه مراجعه كردم دارو داده و گفته اگر بهتر نشد براي تزريق مراجعه كنم عكس راديولوژي از هر دو شانه هم گرفتم آيا نياز به جراحي وجود دارد و يا خير آيا امكان ارسال MRI و عكس راديولوژي وجود دارد ؟ چگونه ميتوانم نوبت وزيت بگيرم؟

  پاسخ
  • سلام و وقت بخیر. برای ویزیت باید با مطب تماس بگیرید. اما پارگی تاندون تنها با جراحی درمان میشه و تزریق اگرچه درد رو برای مدت کوتاهی کاهش میده اما درمان اتفاق نمی افته.

   پاسخ
   • مهدیار
    2022-12-05 16:24

    سلام و درود اقای دکتر
    من ۱۷ سالمه و مدت خیلی خیلی طولانی دچار سندرم شدید کتف بالدار شدم و با حرکات اصلاحی هم هیچ نتیجه ای نگرفتم٫میخواستم بدونم ایا میتونم برای جراحی مراجعه کنم؟ایا محدودیت سنی برای جراحی این عارضه وجود داره؟
    ممنونم ازتون

    پاسخ
  • رامین
   2023-04-29 09:22

   سلام
   خسته نباشید
   توی نتیجه ی MRI اینو نوشته:
   Hill-sachs deformity of humeral head is seen
   anteroinferior labrum is torn
   posterior labrum is intact

   خواستم بدونم باید عمل باز انجام بدم یا آرتروسکوپی
   و اینکه دکتر بیمارستانی که بیمه تامین قبول کنن عمل انجام میدن؟

   پاسخ
   • با سلام مشکل شما با جراحی ارتروسکوپی قابل حله توصیه به جراحی باز نمیکنم. در حال حاضر بیمارستان های دولتی که من توشون هستم و این جراحی رو انجام بدن لوازم موجود ندارن. به هر حال به جراح شانه مراجعه کنید تا نوع عملتون و اینکه کجا جراحی کنید براتون تصمیم بگیرن

    پاسخ
 • رهبر
  2022-11-07 08:54

  سلام خسته نباشید
  دکتر من اهواز هستم
  شانه سمت راستم خیلی درد داشت ام ار ای انجام دادم پیش چند تا دکتر بردم
  هر کدام نظر متفاوتی داستن
  از عمل ارتروسکوپی تا دارو و فیزیوتراپی
  اگه ممکنه یه مشاوره انلاین با شما داشته باشم که اگه نیاز بود بیام تهران

  پاسخ
 • منصوره
  2022-11-05 21:51

  سلام مادرم پنج ماهه که درد در بازو دارند .دستش بالا نمیرود .ام آر آی نشان داد که پارگی جزیی در هر دو شانه وجود دارد .فیزیوتراپی تجویز شد.ده جلسه انجام شد و اکنون بعد از پنج روز از اتمام فیزیوتراپی همچنان درد وجود دارد و به گفته خود بیمار شدت درد در دست چپ بیشتر شده است . سن مادرم هفتاد سال است . شهرستان هستیم و معاینه حضوری سخت است .

  پاسخ
 • شبنم علی نژاد
  2022-11-03 15:23

  سلام روزتون بخیر
  من از سال ۹۴ با درد شانه ام ار ای گرفتم جواب آمیکرون ۲ التهاب بورسیت شانه و رسوب کلسیم بود چندین بار فیزیوتراپی انجام دادم شاک ویو هم انجام دادم تغییری توی درد شانه ام نشد. چند ماه نزد دکتر ارتوپد عکس رادیوگرافی هم گرفتم دکتر گفت که باید عمل بشه و شانه دچار محدودیت حرکتی شده و احتمالا به شانه یخ زده و ارتروز شانه هم مبتلا شدی. من بیمه بازنشستگان نفت هستم چک کردم. بیمارستان بهمن هم قرارداد داریم. من اهواز هستم خواستم بدونم حالا که بیمارستان بیمه بازنشستگان نفت قرارداد داره عمل هم با همون بیمه انجام میشه.؟

  پاسخ
 • ابراهیمی
  2022-10-16 14:51

  سلام آقای دکتر ، من حدود 35 سال پیش به علت تومور استئو سارکوم بازوی راست جراحی شدم و یک گرافت استخوانی جایگزین استخوان خودم شد البته مفصل آرنج از خودم هست. برای اتصال گرافت به مفصل، یک میله از داخل مفصل شانه وارد کردند و داخل مفصل آرنج رفته. به مرور زمان به علت پوکی استخوان گرافت و کلپس آن، میله از انتهای مفصل شانه بیرون زده و در حال پاره کردن پوست هست . می خواستم بدونم در حیطه جراحی های شما قرار میگیره تا حضوری خدمت برسم. با سپاس فراوان

  پاسخ
 • فرشته صادقی
  2022-10-12 14:44

  سلام.
  من حدود دوماه پیش تزریق شانه برای دست چپم انجام دادم prpفک کنم.الان درد خیلی کم شده و تقریبا راحت میتونم با دستم کار کنم ولی دست راستم درد گرفته و موقع خواب نمیتونم دستمو بالا ببرم دست چپم هم ک تزریق انجام داده وقتی روش میخوابم یا زیاد ازش کار میکشم از زیر کتف و سر شونم درد میگیره.باید برای دست راستم هم تزریق انجام بشه؟
  اگ تزریق کنم هر دو دستم خوب میشه؟یا باید عمل کنم؟

  پاسخ
  • با سلام. قبل از هر نوع تزریقی باید ام ار ای شانه انجام بشه. چون میزان آسیب یا پارگی تاندون شانه باید مشخص بشه. اگر پارگی خفیف باشه تزریق برای مدت کوتاهی درد رو کاهش میده اما درمان اتفاق نمی افته. اما اگر پارگی بیشتر از یه حدی باشه نیازه که جراحی انجام بشه.

   پاسخ
 • بهروز نقدعلی
  2022-10-10 17:32

  سلام آقای دکتر
  من در اثر تصادف ترقوه کتفه راستم شکست
  عکس گرفتم دکتر گفت شکسته ولی جا به جا نشده همینجوری جوش میخوره مشکلی نیست هفته بعد بیا عکس بگیریم در چه حاله که تو مسیر تاکسی تصادف کرده و اون شکستگی جا به جا شد.
  دوباره عکس گرفتم که جا به جا شده بود ولی دکتر تازه کار بود مثل اینکه استاد بالاسرشون دور میزد تو بیمارستان امام حسین یه جوری دو بشک بود گفت که عیب نداره همینجوری جوش میخوره
  ولی من عکسو دیدم جابه جایی فکر میکنم زیاده خواستم شما عکسو نگاه کنید نظر بدید و منشی برا دوهفته بعد گفت وقت دارین خواستک ببینم اگه به نظرتون جراحی میخواد زودتر ببینید تا کج جوش نخورده یا استخوان سیاه نشده ممنون میشم!

  پاسخ
 • علی علیزادع
  2022-10-10 16:42

  با عرض سلامو خسته نباشید اقای دکتر من نزدیکه دوساله ک تو ی تصادف تاندوم دوسر دست چپم پاره شده و خیلی اذیت میشم دست چپم از دست راستم نازکتر شدع میخواسم بپرسم میشه عمل کرد ی راه حلی وجود دارع

  پاسخ
 • خانم درد ساق پا
  2022-10-04 17:26

  سلام خسته نباشین اقای دکتر خواهشا اگر میشه راهنماییم کنید من مدتیه کم و بیش ساق پام درد میگرفت الان یک هفته ایه خیلی خیلی درد میکنه و اذیت میشم وزنم خیلی زیاده میخوام ببینم دلیلش همینه؟و از توالت فرنگی استفاده کنم پام خوب میشه؟یا کار دیگه ای هم باید بکنم؟چه کارایی لازمه که انجام بدم؟ممنونم از شما بزرگوار

  پاسخ
 • نوروزی
  2022-09-21 11:13

  با سلام وآرزوی سلامتی آقای دکتر
  مادر من 69 ساله وحدود یکسال پیش سکته مغزی کردن ومشکل حرکتی در سمت چپ بدن دارن وبا کلی تلاش متاسفانه فقط پای چپشون کمی نحرک داره و حدود یکهفته پیش کسی با عنوان کاردرمان آمدن وبا حرکات کاملا ناشیانه شانه چپشون رو شکستند ودرد خیلی خیلی زیادی رو متحمل شدند وهنوز هم درد شدیدی دارن . با توجه به اینکه مادرم آریتمی شدید قلبی دارن من راهنمایی می خواستم که باید چه کاری انجام بدیم براشون؟ وچطور عکس وسی تی اسکن رو میتونم برای آقای دکتر ارسال کنم؟

  پاسخ
  • سلام. متاسفانه امکان ارسال عکس از طریق وبسایت وجود نداره. با مطب در تماس باشید.

   پاسخ
   • فردین راستگو
    2022-10-03 14:51

    سلام خسته نباشید دکتر
    من پارسال در علت تصادف بازوی دست چپم شکست و دکتر پلاتین واسم گذاشته آیا به نظر شما میتونم فوتبال و یا ورزش های دیگری انجام بدم
    ممنون میشم راهنمایی کنید

    پاسخ
   • زهرا موسوی
    2023-10-29 19:46

    سلام آقای دکتر. من رفتم ام ار ای ی دکتر بهم گفته پاره شده تاندوم دستت ی دکتر بهم گفته پاره نشده شیت شده ، شیت شدن درمان داره یا فقط عمل ؟

    پاسخ
    • با سلام من متوجه نشدم که منظور شما از شیت شدن چیست. اما به طور کلی تاندون نشانه در ام آر آی مشخص خواهد شد که پارگی وجود دارد یا خیر پارگی‌ها اگر از حد مشخصی بگذرد و بیش از ۵۰ درصد شود درمان فقط جراحی است. پارگی‌های کمتر با تزریق‌هایی که در داخل شانه انجام می‌شود بهبودی اتفاق می‌افتد. بهتر است به پزشک جراح شانه فوق تخصص شانه مراجعه کنید و اگر خواستید می‌توانید با ام آر آی خود نزد من بیایید تا وضعیت شما را بررسی کنم.

     پاسخ
 • فریبا
  2022-09-18 08:59

  سلام روزتون بخیر من 36 سالمه وحدود 6ماهه کتف راستم درد میکنه مخصوصا صبح که بیدار میشم تا چند ساعت درد میکنه ولی در طول روز درد کمتر وبعضی وقتها قطع میشه ووقتی دستامو به عقب میکشم مثل صدای قلنج شکوندن کتف راستم صدا میده

  پاسخ
 • امیر
  2022-08-31 18:07

  سلام آقای دکتر
  بنده ۲۱ سالمه چندروز پیش تو قسمت شانم احساس درد یهویی و شدیدی کردم بعد چندساعت خوب شد ولی دستم بردم جلو پشت شانم انگار طبیعی نبود و تو آینه نگاه کردم دیدم کتفم کلا زده بیرون در صورتی که هیچ ضربه ای و فشاری هم بهش وارد نشده بود الان دستم میبرم جلو کتفم میزنع بیرون و دستمو کامل نمیتونم ببرم بالا حتی زیر بغلم وقتی دستم میبرم بالا نیستش و دنده هام یکم درد میکنن یه دکتر ارتوپد رفتم گفت سندرم بالی کتف شدی و گفت باید نوار عصب بگیری تو نوار عصب نوشته اسکاپولای شانه اگر فلج عضله سراتوس انتریور باشه درمانی دارع؟
  تشخیصتون چیه و درمانش چیه؟!
  ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
  • با سلام یکی از دلایل کتف بالدار همین آسیب عصبه. این آسیب عصبی میتونه به خاطر بلند کردن بار یا یه فشار ناگهانی باشه. گاها بعد از چندین ماه بدون اقدام خاصی مشکل برطرف میشه. ولی اگر مشکل بیشتر از شش ماه ادامه پیدا کرد باید کتفتون جراحی بشه.

   پاسخ
 • چیت ساز
  2022-08-24 21:19

  سلام لطفا برای ویزیت آنلاین راهنمایی میفرمایید

  پاسخ
  • سلام سوالاتتون رو میتونید اینجا در وبسایت بنویسید. پاسخ گویی انلاین زمانبر خواهد بود. اما دکتر پاسخ میدن و براتون جواب رو خواهیم گذاشت

   پاسخ
   • ملیحه زارعی
    2022-09-07 21:20

    سلام وقت بخیر من خانم ۳۱ ساله هستم ۷ ماه پیش تصادف کردم شانه من جراحی باز شد و پین گزاشتن مدتی محدودیت حرکتی داشتم که با فیزوتراپی برطرف شد ولیزیاد بازو و شانه درد داشت رفتم چن تا دکتر که گفتن چون مدت زیادی نگذشته خوب میشه ولی دکتر بلاقاصه تا با دستم فعالیتی انحام میدم بازم سفت میشه و به شدت درد میگیره مبشه راهنمایی کنید.ممنونم

    پاسخ
    • سلام. این حالتی که میفرمایید انتظار داریم بعد از 6 ماه درد و محدودیت حرکتی برطرف بشه. اگر درد ادامه داره باید عکستون رو ببینم که در خود نوع شکستگی مشکلی به وجود نیومده باشه و دوم اینکه پلاتین در وضعیت مناسبی باشه

     پاسخ
   • زهره
    2022-09-25 18:54

    سلام پسر من ۶ سالشه وحدودد۴ ماهه عمل باز ارنج انجام داده در اثر شکستگی وحدود یکماه پین تو دستش بود ولیز

    الان بعد از حدود ۴۰ جلسه فزیو تراپی تراپی دستش کامل خم‌ نمیشه وحدود ۹۰ درجه است ایا هنوز باید فزیو رو ادامه بدم یا دیگه همینجور میمونه

    پاسخ
    • با سلام .تا شش ماه احتمال بهبودی وجود داره.فیزیوتراپی رو ادامه بدین

     پاسخ
     • امیرعلی
      2023-10-07 21:55

      سلام خدمت آقای دکتر، ممنون از وقتی که برای بیماران میگذارید. اقای دکتر من اقای ۳۸ ساله هستم و اولین بار حدود ۲۴ سالگی بر اثر ضربه کتف راستم دچار در رفتگی شد که با بیهوشی جا انداختن، بعد از مدتی شاید در حدود ۷، ۸ ماه این سری شانه چپم بدون هیچ فشاری از جا در رفت که با مراجعه به بیمارستان جا انداختن. از اون سال تا الان شاید بیشتر از ۱۰، ۱۵ بار پیش امده که کتف چپ یا راستم از جا در رفته باشه. خواستم ببینم ایا برای جراحی دیر نشده؟ و هنوز امکان بهبودی وجود داره؟ و یا چون خیلی سال که گذشته و دفعات در رفتگی زیاد بوده دیگه جراحی هم نتیجه خیلی خوبی نخواهد داشت. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. درضمن دلیلی که زودتر جراحی نکردم چند نفر از دوستان بودن که اونها هم مشکل در رفتگی مکرر داشتن و جراحی انجام دادن،اما بازم بعد از جراحی دچار در رفتگی میشدن و همین موضوع باعث شد که سمت جراحی نرمو از جراحی منصرف شدم. الان فقط مدارا و مراقبت میکنم که در رفتگی پیش نیاد.ببخشید که وقتتون رو گرفتم.

     • با سلام و وقت بخیر. دررفتگی مکرر اگر درمان نشود به مرور زمان باعث بیماریهای دیگر خواهد شد و به شانه اسیب های جبران ناپذیری خواهد زد. پیشنهاد میکنم هر چه زودتر به پزشک مراجهخ کنید تا میزان اسیب براورد شود و ببینیم ایا جراحی امکان پذیر است یا خیر. اما بهتر است بیش از این تعلل نکنید.

 • محمد امین
  2022-08-19 13:20

  سلام من تصادف کردم و عضله دلتایی شانه چپ من آتروفی شده و نه حس دارم و عضله کاملاً آب شده الان من میتونم پیوند عضله بزنم؟؟

  پاسخ
 • حسن پورباقریان
  2022-08-17 19:43

  سلام آقای دکتر ببخشید یکماه پیش بعلت ضریه شانه راستم آسیب دید با مراجعه به دونفر از همکارانتان یکی جراحی و دیگری فیوزتراپی را تجویز کردند. الان بعد از 12 جلسه فیوزیوتراپی پارگی تاندون خوب نشده. میشه جواب MRI را بفرستم راهنمایی فرمایید؟؟ از تبریز

  پاسخ
 • جعفری
  2022-08-17 18:25

  باسلام و خسته نباشید
  بیشتر از دوسال هست که در ناحیه بازوی راست درد دارم دوتا اوایل فقط در بازو احساس درد داشتم . مدتی هست که شانه کتف و در پشت شانه احساس درد شدید دارم . دوتا کورتون تزریق شده. ام آر آی انجام شده . در ام آر آی تاندونیت و typeII acromion و mild generative changes نوشته شده. نشستن طولانی و انجام کارهای روزانه با دست راست باعث زیاد شدن درد میشه.
  اگه راهنمایی بفرمایید ممنونم میشم . و اگه امکان ویزیت آنلاین باشه بی زحمت مراحل وقت دهی رو بفرمایید لطفا.

  پاسخ
  • با سلام. مشکلاتی که میفرمایید هم میتواند مربوط به التهاب های تاندون شانه باشد و هم دیسک گردنی. واقعیت این است که برای درمان لازم است هم ام ار ای از گردن بگیریم و هم نیاز به معاینه وجود داره. در صورت امکان اگر تشریف بیارید و معاینه حضوری بشید خیلی بهتر میتونم راهنمایی کنم.

   پاسخ
   • میلاد حیدری
    2023-08-13 14:45

    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما. از رشت مزاحم میشم .
    حدود یکسال و نیم پیش درد جزئی در ناحیه شانه ( مابین بازو و پشت بازو) فقط در زمان حرکت پرس سینه زدن یا حرکت پرس سرشانه احساس میکردم که به پزشک مراجعه کردم درخواست MRI کردن. بعد از دیدن جواب گفتن چیز خاصی نیست و هر کدام از پزشکان تجویز فیزیوتراپی کردن . بعد فیزیوتراپی باز کمی تیر میکشید در ناحیه کنار بازو . یه مدتی ورزش نکردم خوب خوب شد. الان ۶ ماه دوباره شروع کردم به ورزش حدود ۲ماه میشه که دوباره همون تیر کشیدن یا درد جزئی شروع شده حتی در زمان خواب. خواهش میکنم راهنمایی کنید ممنون میشم🙏
    * Low signal foci within rotator cuff insertion site to the greater tuberosity accompaniedby minor signal alteration and thinning of supraspinatus tendon mostly suggest crystal deposition , calcific tendinitis , partial tearing.
    3D C.T. Scan is recommended
    * Mild articular surface irregularity , cartilage loss , joint space narrowing of A.C joint
    * Irregularity , signal alteration , thickening and patulous of anteroinferior border of capsule may be dueto capsulitis (frozen shoulder?)
    . Normal configuration and signal intensities of other bony structures , including humeral head and glenoid are seen.
    . There is no gross abnormality in the glenoid labrum.
    . The biceps tendon has normal position and signal intensity.
    . The visualized shoulder muscles are grossly normal.

    پاسخ
    • با سلام معمولا بیمارهایی که با پرس سینه و پرتابی دچار مشکل میشن من حتما ازشون میخوام که ام ار ای با تزریق شانه انجام بدن. چون در این موارد حتما اسیب های کپسول مفصلی اتفاق می افته. اما به طو کلی با توجه به جواب ام ار ای شما بیماری رسوب کلسیم در ناحیه شانه دارید که یه سری دردها و محدودیت های حرکتی رو ایجاد میکنه اگر گزارش ام ار ای تون صحیح باشه معمولا ما سی تی اسکن های سه بعدی انجام میدیم و رسوب کلسیم رو مشخص میکنیم اگر اندازه اش از یه حدی بزرگتر باشه درمان قطعی اش جراحی خواهد بود.

     پاسخ
 • مهتاب
  2022-08-11 20:16

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر مدت ۲ سال هست که کتف درد شدید دارم به حدی که به سختی میتوانم شب استراحت کنم و درد آن به قفسه سینه ام می‌زند و نفس که میکشم قفسه سینه ام درد می‌گیرد
  چندین بار به دکترای مختلف مراجعه کردم و ام آر ای دادم گفتن چیزی نیست و فقط مسکن و آرام بخش میدادن و که هیچ اثر نداشت حجامت کردم اثر نداشت بفرمایید چه باید کرد

  پاسخ
  • با سلام. زمانی که درد شانه بیشتر از سه ماه طول بکشه قطعا مشکلی وجود داره. متاسفانه توی گزارش های ام ار ای خیلی دقیق ارزیابی انجام نمیشه. به طور کلی پیشنهادم این است که به یه فوق تخصص شانه یا خود بنده مراجعه کنید تا ام ار ای رو ببینیم و معاینه دقیق انجام بشه تا روش درمان رو تشخیص بدیم.

   پاسخ
 • حسن پورباقریان
  2022-08-11 13:24

  سلام اقای دکتر:حدودا یکماه پیش براثر ضربه تاندول شانه راستم آسیب دید که به مرجعه به دو نفراز همکارانتان در تبریز و پس از ملاحظه mri یکی تجویز فیوزیوتراپی و دیگری عمل جراحی را توصیه کردند. ایا امکان داره جواب mri رابراتون بفرستم راهنمایی فرمایید؟

  پاسخ
 • زهرا مشهدي محمدي
  2022-08-06 17:17

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر باشه.
  بنده حدود یکسال هست که شانه ام درد و آسیب دیده چندسری
  ام آر ای گرفتم و چندتا دکتر رفتم بهم گفتن پارگی لابروم داری
  و لابروم شانه ات آسیب دیده و ۱۰ جلسه فیزیوتراپی براش رفتم که فایده ای نداشت بعد بهم گفتن چندماه صبرکن شاید دردت کمی
  آروم بشه و متاسفانه بیشتر شده الان و مجدد به دکتر دیگه ای
  مراجعه کردم ایشون گفتن اول یک جلسه تزریق ژل انجام بده
  اگر جواب نداد باید جراحی بشی. من از شهرستان هستم
  حالا الان میخواستم نظر شما رو بدونم آقای دکتر ؟ به نظرتون با
  تزریق آسیب دیدگی ام خوب میشه ؟ یا اول و آخر باید جراحی
  کنم؟

  پاسخ
 • حسینی
  2022-07-20 19:04

  باسلام خدمت جناب دکتر
  یک بافت چربی ایجادشده روی شانه با ابعاد mm51*16(توده ایزواکو باچربی زیر جلدی با اکوی هتروژن)لطفا بفرمایید با روش غیر جراحی مثلا لیزر امکان درمان هست
  با تشکر

  تصویر

  پاسخ
  • با سلام. خیر این مشکل رو فقط با جراحی میتونین درمان کنید. اما الزامی وجود نداره چون مشکل خاصی نیست. اگر فقط از لحاظ زیبایی دچار مشکل هستید، متونین جراحیش کنین. اما لیزر یا روش های این چنینی باعث درمانش نمیشه.

   پاسخ
 • رضا وثوق
  2022-07-17 13:57

  سلام و وقت بخیر
  من مدت دو سال هست که ضعف در صاف کردن آرنج ، بالا بردن دست در بالای سر ، نگه داشتن وزنه با دست صاف و همچنین محدودیت در حرکت های خم و راست کردن و چرخش مچ دست راست دارم طوریکه نوشتن و تایپ کردن هم برام سخت شده! ممنون میشم راهنمایی بفرمایید مشکل من چی هست؟

  پاسخ
  • سام. این حالتی که میفرمایید حقیقتا نیاز به معاینه داره ولی دو تا تشخیص مطرحه. اول کشیدگی و پارگی نسبی تاندون های ناحیه آرنج تا قسمت خارجی و حالت دوم پارگی و التهاب تاندون های سرشانه. خوب واقعیت اینکه بهتره معاینه بشید برای ارزیابی دقیق. برای درمان آسیب های آرنج، احتمالا بعضی از تزریق های درمانی میتونه کمک کننده باشه. اما توی اسیب های شانه لازمه ام ار ای گرفته بشه تا روش درمان قطعی مشخص بشه.

   پاسخ
 • افسانه رحیمی
  2022-07-12 16:25

  سلام اقای دکتر
  دختر من در تصادف شونش شکستاولش دکتر ها متوجه شکستگی سر شونش نشدند و گفتند احتیاج به عمل نداره بعد از یک ماه متوجه شکستگش سر شانه شدند و عمل کردند پروتز گذاشتند و قسمتی را هم پیچ و مهره گذاشتند . من الان خیلی نگرانم که چرا همان روز اول متوجه نشدند و عمل نکرد ند لطفا عوارض دیر عمل کردن را به من بگین ببسنم در شرایط دخترم وجود داره یانه؟ خیلی نگران منتظر پاسختون هستم.
  ممنونم

  پاسخ
  • سلام. البته اینکه میفرمایید پروتز دقیق متوجه نشدم. یعنی براشون مفصل مصنوعی گذاشتن؟ اگر براشون مفصل گذاشتن، شکستگی احتمالا شکستگی شدیدی بوده. سر زانو اسیب دیده و خوردگی پیدا کرده. در نتیجه مقداری محدودیت براشون ایجاد خواهد کرد. اما اگر فقط پلاتین براشون گذاشتن، خوب اتفاق کمتر نگران کننده ای است. برای ارزیابی دقیق باید عکسشون رو ببینم تا دقیق راهنمایی کنم. به طور کلی اگر شکستگی ها سریع تر برای درمانشون اقدام بشه نتیجه بهتری میگیرند.

   پاسخ
 • رضا وثوق
  2022-07-12 14:25

  با سلام و درود
  من حالت چرخش مچ دست در هنگام ورزش و صاف کردن آرنج دست رو بسختی می تونم انجام بدم
  همچنین سوزش و درد گنگی در شانه هم دارم طوری که وزنه دو کیلویی رو با دست صاف، نمی توانم نگهدرام
  ممنون از پاسخگویی و شکیبایی شما

  پاسخ
  • با سلام. تشخیص مشکل تو این چند خطی که فرمودید یه کم مشکله. اینکه منشا درد از شانه است که به ارنج میزنه یا خیر. ولی بیشترین چیزی که براتون فکر میکنم وجود داشته باشه، کشیدگی تاندون های اطراف آرنج تا قسمت خارجی آرنج و یا پارگی های نسبی تاندون شانه است. این دو حالت میتونه مشکلی که شما درگیرش هستید رو ایجاد بکنه. پیشنهادم اینکه به پزشک مراجعه کنید تا اگر لازمه ام ار ای انجام بدید و مشکل کامل معلوم شه.

   پاسخ
 • معین
  2022-07-02 23:40

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من از رشت هستم
  ۳ سال پیش جراحی کتف داشتم و اصلا هم به کتفم فشار نیاوردم چند روز پیش دستمو از بالا آوردم پایین خیلی ساده یه صدای بدی خورد حالت دررفتگی پیدا کرد اما در نرفت الان به شدت درد دارم دکتر اینجا رفتم گفتن پیچ حرکت کرده دکتر کمکم کنید نظرتون چیه؟ عکس هم دارم کجا میتونم براتون ارسال کنم

  پاسخ
  • با سلام. این حالتی که میگین احتمالا جابه جا شدن قطعه عمل شده است. البته نگفتین عملی که انجام دادید، باز بوده یا بسته. ولی با توجه به شرایطی که میفرمایید احتمالا نیاز به جراحی دارید.

   پاسخ
   • مجید
    2022-07-16 14:10

    سلام آقای دکتر من ۲۲سالمه ازشانه راستم ضایعه به نام اگزوفیتیک به اندازه ۲ونیم سانتی متر دراومده دکترای ارومیه گفتن جراحی کنم نظرشماچیه

    پاسخ
    • سلام. خود ضایعه چیز مهمی نیست اما اینکه نیاز به در اوردن داره یا نه بستگی به محل اسیب داره. با توجه به شرح حال من نمیدونم که این ضایعه دقیقا کجا قرار داره. اما اگر این ضایعه ایجاد اختلال حرکتی کرده بهتره که خارج بشه از دستتون

     پاسخ
     • مجید
      2022-07-21 15:49

      سلام آقای دکترخسته نباشید.گفته بودین محل آسیب که ضایعه اگزوفیتیک هست باید مشخص بشه.توسی تی اسکن نوشته کورتکس خلفی گردن هومروس هست.جراحی کنم بهتره یا جراحی نکنم؟

     • با سلام. توی این منطقه میتونه به یک سری اعصاب دست فشار بیاره. اما خطرناک نیست. اگر مشکل درد افزایش یابنده و یا درد حرکتی توی شونه وجود داره، توصیه میکنم که جراحی کنید. اگر درد خاصی ندارید و فقط یک حالت برامدگی رو حس میکنین، نه توصیه نمیکنم که جراحی انجام بدین.

 • حسین
  2022-06-30 21:47

  سلام وقتتون بخیر،حدود یک ساله ک شونه سمت راستم بشدت درد میکنه و باعث شده ک نتونم ورزش کنم و وزنه بزنم،دکتر رفتم فیزیوتراپی نوشتند و رفتم خوب نشدم،بعدش امپول زدن بدستم بازم خوب نشد متاسفانه.خواهش میکنم راهنماییم کنید، باید چکار کنم.لازمه حضوری خدمتتون برسم؟
  findings: There is grade 1 injury of acromioclavicular joint with adjacent bone marrow edema and fluid accumulation around the joint.

  پاسخ
  • سلام. ام ار ای نشون میده شما دچار شروع آرتروز مفصل ترقوه شدید. معمولا باید با تزریقاتی مثل پی ار پی مشکل برطرف بشه اما گاهی نیاز به جراحی هم وجود داره. در صورت امکان اگر تشریف بیارید من ببینمتون شاید بهتر بتونم راهنمایی کنم.

   پاسخ
 • کامران
  2022-06-27 19:14

  با عرض سلام بنده هفته پیش عمل بریستو لاتارژه انجام دادم متاسفانه اویز گردنی که به من دادن دارای نوار دور بازو نبود و فقط دست رو ثابت نگه داشته بود الان من نمیدونم ممکنه تو این هفته عملم دچار مشکل شده باشه چون گاهی در خواب دستم کاملا کنارم قرار میگرفت ممنونم

  پاسخ
  • سلام. ببینید اگر دستتون از بدنتون دور نشده و فقط کنار بدن قرار میگیره نه معمولا مشکل خاصی ایجاد نمیشه ولی نباید بازو از بدن دور بشه.

   پاسخ
  • معصومه
   2022-08-18 13:17

   سلام دکتر ببخشید مزاحمتون میشم . ممنون از سایت خوبتون . برادر من در شانه راست بدلیل ترکش سالهای سال هست که درد دارند و این مدت دردشون بیشتر شده . آیا ممکنه مدارک پزشکی شون را بفرستم یا حضوری بیارم خدمتتون . نقطه نطراتتون را داشته باشم بابت اینکه ایا باید جراحی بشند یا خیر ؟ ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید .

   پاسخ
 • حامد رحمانی
  2022-06-25 05:22

  سلام خسته نباشید.
  من موقع تولد شدن دچار یک دررفتگی شانه میشم که بعد مدتی خانواده متوجه شده و به شکسته بند مراجعه کرده و تا حدودی شانه من را جا میندازه،اما دست من کج میماند به طوری که دست راست من در حالت نود درجه نمیتوا ن به سمت راست ببرم.الان شانزده ساله هستم.
  آیا بعد این همه مدت،امیدی برای عمل جراحی هست که اقدامی کنیم؟

  پاسخ
  • سلام. این حالتی که میفرمایید بیشتر کشش اعصاب دست در حین زایمانه و در رفتگی کتف نیست. البته بعد از این مدتی که میفرمایید شاید بشه بعضی از جراحی های اصلاحی رو انجام داد برای بهبود دامنه حرکتی. البته معمولا به حالت نرمال کامل برنمیگرده اما با بعضی اقدامات جراحی شاید بشه تا حدودی بهبودی ایجاد بشه.

   پاسخ
 • سمیه افشار
  2022-06-16 12:20

  باسلام و خسته نباشید خدمت دکتر کوشان
  آقای دکتر من در شانه راست ام درد عجیبی احساس میکنم مخصوصا زمان صاف کردن دست ام درراستای شانه ودر حالت افقی منظورم هست،یه چیزی شبیه برجستگی در لبه کناری جلوی شانه ام میزنه بالا ،من گزارش ام آر ای رو اینستاگرام کامنت کردم ولی جوابی ندادید ،حال من اینجا مجدد سوال می پرسم ،تشخیص شما در این گزارش چی هست که من خدمت شما جهت درمان اقدام کنم .
  Moderate to severe effusion with multiple low signal foci at TI and T2 sequence is seen which could be due to primary or secondary osteochondromatosis ( probably due to trauma ) • Tendinosis in subscapularis tendon is seen . • Degenerative changes in AC joint is evident . ● Increased signal at acromion at PD sequence due to bone contusion is also evident . • Fluid in subacromial space is evident . 。 Glenohumeral joint effusion : none • Supraspinatus tendon : intact ● Infraspinatus tendon : intact • Teres minor tendon : intact • Biceps brachii ( long head ) tendon : intact 0 Glenohumeral ligaments : unremarkable .. Coracohumeral and coraco – acromial lig : normal • Rotator interval : Unremarkable ● Glenoid labrum : normal e Neurovascular bundles : intact 0 Articular cartilage : intact • Muscles and soft tissues : intact

  پاسخ
  • با سلام. این حالتی که میفرمایید بیماری هستش که تجمع غضروف در مفاصل اتفاق می افته حالا چه مفصل شونه و چه مفاصل دیگه. بیماری خطرناکی نیست اما واقعیت اینکه درمان دائمی و قطعی هم نداره. بهتره تشریف بیارید تا ببینم. در بعضی موارد میشه قطعات غضروفی رو خارج کرد و مشکل برطرف میشه.

   پاسخ
 • سمانه ناظمی
  2022-06-01 21:27

  سلام.خسته نباشید،جناب دکتر من از اصفهان پیام میدم.مادرم مدت زیادی از درد شانه گردن شکایت داشتن تا اخیرا ام آر آی انجام دادن و گفتن پارگی تاندون و استخوان اضافه دارن.شرایط اینکه حضوری برسم خدمتتون ندارم.اصفهان گفتن عمل باز احتیاج داره،میخواستم نظر شما رو هم بدونم.

  پاسخ
  • با سلام. بله این حالتی که میفرمایید نیاز به جراحی داره. البته من اکثر جراحی هام رو به صورت بسته انجام میدم. خوب معمولا نتیجه خیلی بهتره با جراحی بسته. اما خوب چون تکنیک پیچیده ای هستش شاید در خیلی از مراکز قابل انجام نباشه. انجام دادن عمل باز هم مشکل خاصی نداره. ولی خوب عوارض عمل باز طبیعتا بیشتره

   پاسخ
 • مهدی
  2022-05-23 13:54

  خانم ۸۳ ساله دررفتگی شانه داره و قبلا سرطان پستان داشته و عمل جراحی برداشتن پستان را انجام دادن د درمان شيميايي را هم انجام دادن ولی الان مشکل دررفتگی شانه چبی همان سمتی که سرطان بود آیا میتوانید براشون عمل جراحی انجام بدهید برای درمان دررفتگی شانه ؟
  لطفا در اسرع وقت پاسخ بدهید

  پاسخ
 • سعید
  2022-04-28 08:23

  سللم خسته نباشین
  من یکسال پیش عمل لاتارژه انجام دادم آیا الان نیازه برم پیچ هارو در بیارم
  اگ جواب بدین ممنون میشم

  پاسخ
  • سلام. خیر در اوردن پیچ ها در این عمل لاتارژه لازم نیست. مگر اینکه مشکلی ایجاد کرده باشه. یعنی داخل مفصل باشه و یا ایجاد درد کرده باشه. در غیر این صورت لازم نیست که انجام بشه.

   پاسخ
   • محسن
    2022-07-28 02:45

    درود دکتر کوشان گرامی بنده ۳۱ سالمه از ۲۱ سالگی ک توی بازی فوتبال کتفم از قسمت پایینی ۱۸۰ درجه ب بالا کشیده شد کتف در رفت و ب تعداد بالای ۲۰ بار در رفته و خواستم بدونم برای این تایم بالا تشخیصتون چی هست چ اینکه آیا قابل درمان هست و بیماری شبیه ب من رو داشتین یا این درمان نشدگی و صدمه طولانی

    پاسخ
 • حسين
  2022-04-23 22:48

  سلام آقاي دكتر وقت بخير.
  سه چهار سال پيش شانه ي راستم از قسمت بالا دچار درد شد؛‌ يه مدتي حركات ورزشي كردم خيلي بهتر شد؛‌ الان چند ماه ميشه كه دوباره اون درد برگشته اينبار بيشتر و البته باز هم فقط در شانه راست/ اينبار شدت بيشتري داره طوريكه با دست راستم يه بار يك كيلويي هم دست مي گيرم و راه مي رم دستم از محل شانه به شدت درد مي گيره/
  حالا مي خوام خدمت شما برسم براي تهيه MRI و معاينه و طي مراحل درمان.
  سوالم اينه كه براي معاينه بايد مطب خدمت برسيم؟ يا در درمانگاه بيمارستان هم معاينه مي فرماييد؟
  اگه در درمانگاه بيمارستان هم تشريف دارين اسم بيمارستان را بفرماييد ممنون مي شم.
  و اينكه براي عمل جراحي با بيمه البرز طرف قرار مي باشين؟
  ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد.

  پاسخ
  • با سلام. خیر من ویزیت هامو توی مطب انجام میدم. سوال شما درباره بیمه خیلی کلی است. چون هنوز نوع آسیب حتی مشخص نیست. و معلوم نیست چه نوع جراحی یا درمانی لازم دارید. البته شرایطی که میفرمایید احتمالا پارگی تاندون سرشانه است. اما آسیب های دیگری هم میتونن باشن. که به طور کلی درمان و توع جراحی متفاوت خواهد شد. در صورت امکان اگر تشریف آوردین و من mri رو دیدم میتونم دقیق تر راهنمایی کنم.

   پاسخ
  • حسین
   2022-06-30 12:49

   سلام وقتتون بخیر،حدود یک ساله ک شونه سمت راستم بشدت درد میکنه و باعث شده ک نتونم ورزش کنم و وزنه بزنم،دکتر رفتم فیزیوتراپی نوشتند و رفتم خوب نشدم،بعدش امپول زدن بدستم بازم خوب نشد متاسفانه.خواهش میکنم راهنماییم کنید، باید چکار کنم.لازمه حضوری خدمتتون برسم؟
   findings: There is grade 1 injury of acromioclavicular joint with adjacent bone marrow edema and fluid accumulation around the joint.

   پاسخ
   • با سلام. البته بهتره که خود ام ار ای شما رو ببینم اما با توجه به گزارش ام ار ای به نظر میرسه شما التهاب مفصل ترقوه و درجاتی از آرتروز دارید. تو این موارد ما تزریق پی ار پی رو توصیه میکنیم که معمولا جواب میده. اما در صورت عدم پاسخ شاید نیاز به جراحی هم داشته باشه.

    پاسخ
 • فاطمه
  2022-04-10 14:31

  سلام و خسته نباشی. از شهرستان مزاحم میشم
  من خیلی وقته شانه سمت راستم احساس درد دارم و چند ماهه پیش پیش ام آر آی انجام دادم و به گفته دکتر مایع زیادی جمع وشده کشیدگی تاندون هم دارم.نظر یه دکتر تزریق کورتون و دکتر دیگه کشیدن مایع دسته. نظر شما رو خواستم بدونم که آیا واقعا نیاز به جراحی داره یا نه؟

  پاسخ
  • با سلام. البته باید بدونین که تجمع مایع داخل مفصل شونه ناشی از پارگی است ولی گاها بخاطر التهاب هم این اتفاق ایجاد میشه. در نهایت اگر پارگی نداشته باشید و فقط التهاب باشه من تزریق کورتون رو پیشنهاد میدم.

   پاسخ
 • ایمان
  2022-03-29 23:44

  سلام دکتر کوشان .من چند روز پیش از دوچرخه افتادم و بعد عکس گفتند کشیدگی یا پارگی تاندم آکرو میکلاو ترقوه شدم .من شهرستان هستم چطور میتونم عکس شونه ام رو براتون ارسال کنم .جهت مشاوره شما🙏

  پاسخ
 • هانی
  2022-03-13 00:22

  دکتر جان بنده به علت در رفتگی شانه بعد از سه بار تیرماه 99 آرتروسکوپی انجام دادم و بعد از مراحل فیزیوتراپی حدود 6 ماه هم تمرین با کش و وزنه زیر نظر مربی کم کم انجام دادم و 6ماه هم در باشگاه با وزنه تمرین میکنم . خداراشکر دست کامل بدون درد حالت خاراندن پشت و میرم و دامنه حرکتی خوبه خداراشکر . ولی خب بعد از یکسال و نیم بعد عمل احساس کردم اماده شدم و میتونم سرویس و اسپک زدن و شروع کنم. ولی بعد از چند بار اسپک زدن وقتی با خیال راحت تر و بقول معروف دل و گنده کردیم و با شدت بیشتر ضربه زدم انگار حالت در رفتگی مثل رعد و برق دوباره زد به کتفم . بنظرتون باید دوباره ام ار ای بگیرین و ببینین یا اینکه باید بیشتر با وزنه تمرین کنم و یا اینکه کلا والیبال و باید بزارم کنار؟؟؟
  خیلی ناراحتم که بعد از اینهمه وقت و هزینه نمیتونم بازی کنم!

  پاسخ
  • با سلام. من توصیه ام به ام ار ای با تزریق داخل شانه است تا وضعیت ارزیابی بشه که در اون محلی که جراحی شده آسیب دارید یا در قسمت های دیگر شانه. البته باید به طور کلی بدونید که ورزش والیبال برای شانه ورزش پر آسیبی است. ولی اینکه چکار بکنید توصیه ام این است که حتما ام آر ای با تزریق شانه انجام بدید.

   پاسخ
   • محمد
    2022-05-23 21:25

    باسلام و احترام
    بنده 35 سال دارم و در ورزش سنگنوردی حدود سه ماه پیش دچار آسیب در شانه چپ شدم , حدود دو هفته درد داشتم چه در حرکت و چه در حالت ساکن که بعد از ام ار ای و مراجعه به پزشک (اسیب خاصی رو عنوان نکردن) و فیزیوتراپی درد رفع شد , بعد از دو ماه مجددا ورزش رو شروع کردم که در حین ورزش بدون درد اما در زمان استراحت مقداری درد خفیف هست, با مراجعه به چند پزشک نهایتا عنوان شد پارگی لبروم فوقانی وجود داره و پیشنهاد پی آر پی و فیزیوتراپی دادن, ایا پی آر پی موثر هست؟ ورزشم رو میتونم انجام بدم یا اینکه امکان وخیم شدن آسیب وجود داره؟
    ببخشید طولانی شد

    پاسخ
   • شایان
    2023-08-29 19:12

    سلام جناب دکتر خیلی از شما ممنونم ک لطف میکنین و ب سوالات ج می‌دین.اقای دکتر من پنج سال دررفتگی مکرر کتف داشتم عمل کردم دو تا پیچ و مهره و ی ترقوه گذاشتن الان دو سال از عملم میگذره گاهن ی درد یا گرفتگی در کتفم ایجاد میشه و کامل نمیتونم دستمو ب بغل یا بالا یا ب پشتم ببرم خواستم ببینم این طبیعیه و من میتونم ورزش بدنسازی و بوکس انجام بدم🙏

    پاسخ
    • سلام. برای جراحی دررفتگی کتف بعد از شش ماه توقع داریم که دامنه حرکتی برگرده. اگر محدودیت حرکتی دارید میتونه به خاطر تکنیک جراحی یا آسیب هایی که به مفصل‌تون بخاطر دررفتگی مکرر وارد شده باشه، در هر صورت بعد از شش ماه اجازه ورزش به بیمار کامل داده میشه.

     پاسخ
 • اکبر .
  2022-02-25 17:00

  با سلام . من 68 سال سن دارم. دوماه پیش به دلیل افتادن دچار شکستگی میلیمتری سر استخوان ساعد در ناحیه آرنج و ضربدیدگی مچ شدم . و دستم 22 روز در آتل بود و استخوان جوش خورد . حالا بعد از حدود 70 روز انگشتان دستم خشک است ، همچون روز اولی که آتل را باز کردیم .و در ناحیه کف دست متصل به مچ دردهای شدید پیش می آید . لطفا راهنمایی فرمایید . با سپاس فراوان

  پاسخ
  • با سلام. برای تشخیص دقیق لازمه که عکس هاتونو ببینم اما حالتی که می فرمایید بر اثر بیماری است که به خاطر بی حرکتی دست خصوصا در افرادی که سن بالاتری دارند، اتفاق می افته. خشکی انگشتان و درد صبحگاهی و حالت تعریق کف دست. این مشکلات معمولا وجود داره. گذر زمان باعث بهبودی این وضعیت میشه و تا شش ماه طول میکشه. البته اگه بتونم عکس تون رو ببینم خوب راهنمایی دقیق تری میتونم انجام بدم.

   پاسخ
 • پژمان
  2022-02-20 21:08

  سلام
  دکتر بنده کپسول شانه ام را عمل کرده ام چه مقدار امکان داره که مجدد پس از دو سه هفته پاره بشه

  پاسخ
 • مجید باباحاجی
  2022-02-12 23:10

  سلام.وقتتون بخیر آقای دکتر من الان حدود ۵ ماهی هست که دست چپم قسمت شانه و آرنجم درد میکنه .اولش فکر میکردم که از گردنم باشه و دیسک گردن هم داشتم طبق mriولی از شونه چپم هم mri انجام دادم گفتن که تاندون شونم هم التهاب داره الان واقعا موندم که از شونم هست یا از گردنم این درد

  پاسخ
 • دکتر عزیز سلام و روز بخیر
  برای خانم 80 ساله با مشکل پارگی تاندون کتف چه کمکی می توانید انجام بدید؟

  پاسخ
  • سلام. پارگی تاندون شانه در 80 سالگی به احتمال زیاد نیاز به مفصل مصنوعی خواهد داشت. در واقع نیاز به جراحی تعویض مفصل خواهند داشت. این روش بیماری برای بیماران در این سن مناسب هست. درصد کمی احتمال وجود داره، که دستشون رو ببینم اگر ارتروز وجود نداشته باشه، با جراحی بسته هم میشه درمان کرد.

   پاسخ
   • سلام ،دکتر من ۳۲ سالمه از ۱۳ سالگی سندروم کتف بالدار دارم و شونه ی راستم بالاتر از شونه ی چپمه تقریبا ۱۰_۱۲ سال پیش سه بار جراحی کردم ولی باز به همون شکله ،میخواستم بدونم درمان قطعی داره؟

    پاسخ
    • با سلام. معمولا کتف بالدار علل مختلفی داره ما معمولا قبل از اینکه جراحی انجام بدیم نوار عصب از بیمار میگیریم که ببینیم مشکل به علت مشکلات عصبی است یا مشکلات عضلانی. به طور کلی ما انتظارمون این است که میزان بهبودی بعد از جراحی تا حدود پنجاه درصد اتفاق بیفته. با توجه به اینکه سه بار جراحی کردید و من هم عکسی ازتون ندارم تا دقیق بررسی کنم فکر نمیکنم که دیگه بشه کاری کرد. اما باز اگر مقدور بود براتون تشریف بیارید من ببینمتون.

     پاسخ
 • سلام یک راهنمایی کوچک میخواستم من ورزشکار حرفه ای هستم و شانه ام یبار بصورت نیمه و بار دوم هفته بعدش به صورت کامل در رفت و خودش برگشت سر جاش
  میخواستم بدونم آیا حتما باید جراحی بشه؟

  پاسخ
 • مانی مرادی
  2021-12-20 00:16

  سلام وقتتون بخیر
  بنده اسفند ۹۹ نزد شما عمل کردم و مشکلم پارگی کپسول و دررفتگی مکرر شانه بود. الان تقریبا ۱۰ ماه است که از عمل بنده میگذرد و با گفته شما ورزش بدنسازی شروع کردم و الان تقریبا ۱ ماه از ورزش کردنم گذشته است و من هنگام ورزش در بعضی مواقع دردی در قسمت شانه احساس میکنم. خواستم بدونم این درد عادی است ؟

  پاسخ
 • زهره
  2021-12-17 16:35

  با سلام خدمت دکتر کوشان. جناب دکتر مادر من بعلت پارگی رباط دو ماه پیش عمل آرتروسکوپی داشتن در شانه راست و الان شانه چپ ایشون درد داره. اوایل دردش بیشتر بود ولی هنوز هم درد در شانه چپ دارند بخصوص شبها هنگام خواب. چه باید کرد و علتش چی میتونه باشه. پیشاپیش از کمک شما متشکرم.

  پاسخ
 • رضا سرسبز
  2021-12-13 09:42

  با سلام و عرض ادب
  بنده از 14 سالگی سابقه در رفتگی شانه داشته و معمولا با توجه به ضعف عضلانی هر سال یکبار دچار دررفتگی میشدم و از 4 سال قبل با تقویت عضلات اتفاقی برایم رخ نداده بود تا اینکه شی گذشته و در زیر وزنه به علت رعایت نکردن محور حرکتی دچار دررفتگی مجدد شدم . الان در قسمت شانه دچار سنگینی و درد هستم. پیشنهادتون برای وضعیت من چی هست ؟

  پاسخ
 • ليلا سلماني
  2021-12-05 10:15

  با سلام و عرض ادب خدمت جنابعالي، مادر من از زمان تزريق دوز اول واكسن استرازنيكا از درد بازو شكايت دارند. درد در ناحيه جلو و پايين شانه مي باشد كهبه هنگام حركت دست به سمت پشت دردناك تر است و بالابردن دست به سمت بالا همي درد دارد اما كمتر از حركت به پشت. پس از گذشت حدود 6 ماه ، بدون حضور مادرم به علت ترس از كرونا، به پزشك فلوشيپ شانه مراجعه نمودم و پس از انجام راديوگرافي و ام ار اي پزشك پارگي قديمي رواتور كاف تشخيص دادند و توصيه به جراحي تاندون شانه نمودند. خواهشمندم دراين خصوص راهنمايي فرماييد.

  پاسخ
 • هانی
  2021-11-29 08:07

  سلام دکتر . بنده یکسال و نیم پیش عمل جراحی ارتروسکوپی انجام دادم و مراحل فیزیو و ورزش و تمام کردم و الان 3 ماهه خودم بدنسازی تمرین میکنم دکتر یه پین در پشت شانه من زدن که در حالت دست از بغل 90 درجه زیاد به عقب نره و محدودیت نسبت به دست چپ که سالمه داشته باشم و در بقیه حرکت ها محدودیت ندارم ولی میترسم ورزش والیبال و مثل قبل انجام بدم بنظرتون میتونم با مثل قبل با اون شدت بازی کنم؟

  پاسخ
  • سلام. علائم شما میتواند نشانه نقض و یا پارگی کپسول مفصل در قسمت بالایی یا پشتی باشد. اما برای پاسخ قطعی باید عکس و ام ار ای شما را ببینم. بعد از طی دوره درمان یک ساله من هیچ محدودیت ورزشی نخواهید داشت. اما ورزش هایی که نیاز به پرتاپ وجود ندارد مثل والیبال و یا بسکتبال اگر جز ورزش های حرفه ای شما نیست، پیشنهاد می کنم که انجام ندهید.

   پاسخ
 • سلام و عرض ادب و احترام
  آقای دکتر عزیز بنده مادرم حدود ۸ماهی هست از درد کتف راست رنج میبره به طوری که با بلند کردن اجسام نسبتا سنگین(از جمله کیفشون) این درد به آرنج و انگشت ها و گردن و چشمش هم منتقل میشه و حتی کمرشون! تا الان بارها و بارها پیش پزشکان با تخصص های مختلفی رفتیم و در این میون نظرات متفاوتی شنیدیم به طوری که یک پزشک عزیزی میگه شما هیچ مشکلی نداری اما عزیز دیگه تشخیص دیسک گردن و کمر میده و دیگری تورم شانه !
  مادر بارها فیزیوتراپی رفتن و دارو مصرف کردن و حتی طب سوزنی انجام دادن اما فقط در یک دوره خاص یکم بهتر شدن
  اما سوال بنده این هست آیا کتف ایشون مشکل داره یا مشکل از جای دیگه ای هست که باعث میشه این درد به صورت موج منتقل بشه ؟
  ممنون میشم وقت بذارید و پاسخ بدید 

  پاسخ
  • سلام. علائمی که میفرمایید میتواند حاصل دو مشکل باشد: آسیب تاندون های شانه و ارتروز، دیسک گردن. این دو حالت باعث ایجاد درد در کمر نمی شوند. مشکل کمر، مشکل جدایی است که باید ارزیابی شود توسط جراح ستون فقرات و اعصاب. در رابطه با مشکل شانه و دست پیشنهادم این است که حتما ام ار ای گردن و شانه انجام بدهند و اگر توانستند تشریف بیاورند که معاینه حضوری داشته باشم.

   پاسخ
 • میناابراهیمی
  2021-11-20 10:57

  سلام اقای دکتر وقت بخیر دخترم ۳ونیم سالشه مشکل نامتقارنی تاب‌تایی شانه داره مادرزادی و اینکه شکاف کام بوده
  میخاستم ازتون خواهش کنم محبت بفرمایید واسش وقت جراحی بزارید ممنون میشم به تلفن مطب زنگ میزنم وقت بگیرم واسه ویزیت ولی رو کسی پاسخگو نیست

  پاسخ
  • سلام. روزهای یکشنبه تا سه شنبه بعدازظهر با مطب تماس بگیرید برای نوبت. این علائمی که میفرمایید احتمالا بیماری مادرزادی است و توصیه ام این است که هر چه زودتر ارزیابی بشه. چون هر چه زودتر جراحی بشوند نتیجه بهتری خواهد داشت.

   پاسخ
 • رحیم
  2021-11-13 13:49

  سلام و عرض ادب خدمت دکتر کوشان انشاالله سلامت باشید.
  بنده در سال 67 در منطقه جنوب مورد اثابت ترکش قرار گرفتم یکی از ترکشها در ناحیه کتف راست نزدیک مفصل قرار گرفته و با گذشت زمان به استخوان جوش خورده هیچ حرکتی نمی تونم انجام بده به چندین متخصص در اصفهان مراجعه کردم .یکی از دکتر ه تشخیص پارگی تاندون کتف را داد و عملم کرد بهتر که نشدم بدتر هم شدم هر کدوم نظری دارن و با عمل موافق نیستند .خیلی درد دارم در کل از زندگی کردن خسته ام کرده لطف دستور بفرمائید چه کنم…در ضمن ضربه انقدر شدید بوده که دیسک کمر و مشکلات عدیده در ناحیه ستون فقرات هم دارم اما اون ناحیه کتفم را بنیاد قبول داره یعنی فقط ترکش ها مورد تایید قرار داده …با تشکر

  پاسخ
  • سلام. مورد شما پیچیده است. برای نظر قطعی نیاز است حتما عکس شما را ببینیم. چون ترکش دارید امکان ام ار ای وجود ندارد. تو بعضی موارد سی تی اسکن هم باید انجام شود. در صورت امکان هم عکس و هم فیلم دستتون رو ارسال کنید تا راهنمایی کنم.

   پاسخ
 • مسلمی
  2021-11-04 00:53

  سلام آقای دکتر، ام آر آرتوگرافی برای من پارگی لابروم با ضایعه هیل ساچ و بنکارت گزارش داده، چندین ساله این مشکل رو دارم و بیش از چند بار شانه ام درفته ولی همه بصورت نمیه درفتگی بوده و خودبخود جا افتاده، جراحی آرتروسکوپی اگر انجام بشه، من بعدش میتونم ورزش سنگین بدنسازی رو بدون محدودیت ادامه بدم؟؟ محدودیت حرکتی بعد عمل امکان داره داشته باشم یا خیر؟ تشکر

  پاسخ
 • ساسان ویسی
  2021-10-22 18:55

  با درود آقای دکتر من حدود یک هفته س که عمل ac joint با
  با پلاک( پلاتین) و ترانسفورماتور کوراکوآکرومیان انجام دادم میخواستم بدونم تا چند هفته دستم باید به بدنم با بانداژ فیکس بمونه و این احساس درد در ناحیه ی عمل تا
  چه مدت ادامه داره؟
  ‌اینکه چرا در ناحیه ی عمل احساس جابجاییه لیگامان یا
  استخوان دارم ؟ ممنونم میشم از پاسخگوییتون

  پاسخ
 • رضا نیک
  2021-09-24 01:08

  با سلام

  چناب دکتر مادر بنده طی تصادف با ماشین دچار شکستگی دست از ناحیه مچ و دررفتگی شده که بعد از ام آر آی پزشک معالج متوه پارگی تاندون از سه ناحیه گردیده است

  لذا به دلیل اینکه سن مادرم 63 سال هست ترجیح به عمل بدون بیهوشی داریم .در صورت امکان انجام لطفا اطلاع دهید تا جهت مراجعه حضوری اقدام نماییم.

  ما ساکن شهرستان هستیم و در صورت امکان 100 % اعلام به مراعه حضوری فرمایید .ممنون

  پاسخ
  • سلام بایستی عکسها رو ببینم و معاینه بشن،من از یکشنبه تا سه شنبه عصر مطب هستم

   پاسخ
   • Mohammad
    2021-10-17 13:04

    سلام آقای دکتر
    من ۱۵ سالمه و والیبال رو به صورت حرفه ای دنبال میکنم
    اما متاسفانه زمانی که فشار تمرین بالا میره از ناحیه شانه احساس درد میکنم و نمیتونم تمرین کنم
    زمانی که استراحت کنم چند روز خوبه اما وقتی تمرین پر فشار میکنم درد میگیره
    حرکات تقویتی هم انجام میدم ولی بازم فایده ای نداره
    ممنون میشم راهنمایی کنید🙏

    پاسخ
 • آتوسا ميرشفيعي
  2021-09-18 18:32

  سلام وقت بخير
  ترقوه مادرم بدجور شكسته ميخواستم اگر مقدوره عكساش و ببينيد راهنماييم كنيد عمل لازم داره يا نه ٠٩١٩٦٣٠٤٩٣٠ براتون توي تلگرام فرستادم ايميل هم كردم ، خيلي درد داره همش گريه ميكنه

  پاسخ
 • فرزاد
  2021-06-05 20:15

  ایشون دکتر بسیار خوبی هستند. من پیششون رفتم و تشخیص شون سریع و درست بود

  پاسخ
 • مجید قبادی
  2021-04-08 13:23

  دکتر سلام شانه راستم کلسیفیته شده نیاز به عمل داره بیمه تکمیلی و تامین اجتماعی دارم اما هزینه عمل جراحی بیشتر از تعهدات بیمه هستش می خواستم ببینم ترمیم لابروم و رفع کلسیفیته و عمل آرتروسکوپی دکتر در کدوم بیمارستات و با چه هزینه ای انجام میدن و نزدیکترین زمانی که شما میتونید اینکار رو انجام بدید کی هستش دست راستم هست کارم حسابداری ست و با دست راستم کار

  پاسخ
  • بیمارستان محب.باید معاینه بشین و ام ار ای رویت بشه تا دقیق راهنمایی کنم

   پاسخ
   • رایکا
    2021-05-29 05:05

    سلام اقای دکتر…با عرض پوزش خواستم هزینه تقریبی جراحی باز و بسته دررفتگی مکرر قدیمی شانه بدون بیمه رو بدونم…بازهم عرض کنم به طور تقریبی خواستم بدونم..با تشکر

    پاسخ
    • سلام. بسته به نوع جراحی و بیمه و نوع وسایل از ۱۰ تا ۲۲

     پاسخ
    • رامین
     2021-09-11 11:47

     سلام جناب دکتر. مدت قریب به دوساله بدون هیچ دلیلی درشانه راست دچار درد شدم بررسی ام ارآی گفته دچار پارگی جزیی تاندون(ریش شدن) شدم. دارو و کورتون و ساعتهای بسیار زیاد فیزیوتراپی ولیزر فقط 50٪مفید بوده وهنوز محدودیت حرکتی وهمراه بادرد دارم. لطفا راهنمایی کنید ایا باید عمل کنم؟

     پاسخ
 • مجید قبادی
  2021-04-08 13:22

  سلام سال نو مبارک شانه راستم کلسیفیته شده نیاز به عمل داره بیمه تکمیلی و تامین اجتماعی دارم اما هزینه عمل جراحی بیشتر از تعهدات بیمه هستش می خواستم ببینم ترمیم لابروم و رفع کلسیفیته و عمل آرتروسکوپی دکتر در کدوم بیمارستات و با چه هزینه ای انجام میدن و نزدیکترین زمانی که شما میتونید اینکار رو انجام بدید کی هستش دست راستم هست کارم حسابداری ست و با دست راستم کار

  پاسخ
 • با سلام من خانم 52 ساله هستم . در سال 93 دچار درد آرنج شدم که تشخیص پزشک تنیس البر بود که با فیزیوتراپی و مراقبت خوب شد. در خرداد سال 97 با توجه به درد در انگشت کوچک دست چب و سوزش و کم شدن قدرت دست و پای چپ به دکتر مراجعه کردم که تشخیص دادند در ناحیه گردن مهره 4 در اثر فشار دیسک به نخاع ؛ نخاع سیاه شده و خیلی سریع عمل کردن و جای مهره 4 کیج گذاشتم البته دردو سوزش در ناحیه دست ادامه دارد فقط در راستای پیشگیری از پیشرفت بیماری این عمل انجام شد. و خیلی حالم خوب بود تا اینکه در تابستان 99در اثر کارزیاد و بلند کردن اسباب سنگین در اسباب کشی منزل در مهر ماه در ناحیه بازوی چپ و شانه و آرنج دچار دردهای شدیدی شدم که امانم را می برید دکتر مراجعه کردم و 20 جلسه فیزیوتراپی و لیزز انجام دادن که ایشان تشخیصشان این بود که از گردن فشار آمده و دردهای عصبی در طول دست بوجود آمده علیرغم مراقبتهای زیادی که کردم و تقریبا در حال استراحت بودم از شهریور تا الان ، ولی متاسفانه دردهایی در ناحیه پشت بازو و روی بازو و همچنین بالای مفصل شانه دارم همچنین بازوی چپم ورم هم دارد . که این ورم کردن بازو من را بیشتر نگران کرده . در ضمن در تیرماه سال 99 prs و ESR خونم هم بالا بود که گفتند ممکنه کرونا باشه و سیتی ریه دادم گفتند نه کرونا نیست که مراجعه کردم به دکتر روماتیسم و آزمایشات تخصصی رماتیسم دادم که باز هر دو ESR و prs بالا بود. که یک دوره سه ماهه داروی سولفاسالازین 500 و ملوکسیکام 15خوردم و در اسفند ماه آزمایش تخصصی رماتیسم را دوباره دادم که اینبار prs نرمال شده بود ولی ESR همچنان دو برابر نرمال بود که مجددا همان داروها تجویز شد. سوال من این است که آیا این ESR بالا با تورم بازوم و دردهای شانه و ماهیچه بازوم و همچنین جراحی گردنم ارتباط داره . البته این دردهای بازو پخش میشه و به سمت سینه و پشت کتفم کشیده می شه اول فکر کردم قلبم مشکل داره بعد مشکوک شدم که نکنه سینه ام مشکل داره و به دستم می زنه عکس ام آر آی و ماموگرافی و سونوگرافی از سینه و گردنم هم انجام دادن که همه سالم بوده. من از شهریور ماه 99 واقعا دیگه دست چپم حالت نرمال نداره و درد و ورم در داخل بازوم و در راستای شانه تا آرنج و حتی مفصل آرنج مثل تنیس البر وجود داره لطفا با نظرات خودتون بنده را کمک کنید.

  پاسخ
 • شهین جهانی
  2021-03-23 13:08

  سلام خسته نباشید اقای دکتر کوشان من ۴۰ روزه عمل لیزر شدم مریض شما هستم ولی شدید درد دارم تا صبح دارم درد میکشم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام دکتر کوشان عزیز
  بنده دررفتگی مکرر شانه دارم و نمیدونستم که عمل داره یا یک نوع عارضه هست
  چندباری در رفته ولی فورا اومده سرجاش ولی در یک شوخی با دوستم با مشتی که وارد کرد به شانه ی چپم در رفت و با بیهوشی جا انداختن و کمی شکستگی هم داد ولی گفتن که مشکل خاصی نیست و خودش ترمیم میشه
  حالا پس از گذشت یک ماه از آرنج تا نوک انگشتای کوچک و حلقه و همچنین کف دست سر هست و گزگز میشه و خیلی سوزش دارن ولی تا حدودی حرکت میکنن و زور دستام بسیار کم شده ولی. نوار عصب عضله هم گرفتم فقط یک مقدار بسیار کم کاهش عملکرد داشت.یک مقدار کبودی و خون مردگی هم روی شانه دارم که داره خوب میشه.الان میخواستم بدونم که این درد و سوزش طبیعیه و مشکل از چیه؟خودم که تحقیق اینترنتی کردم فقط متوجه شدم که عصب اولنار هست که اینجوری اذیتم میکنه

  پاسخ
 • سلام دکتر کوشان عزیز
  بنده دررفتگی مکرر شانه دارم و نمیدونستم که عمل داره یا یک نوع عارضه هست
  چندباری در رفته ولی فورا اومده سرجاش ولی در یک شوخی با دوستم با مشتی که وارد کرد به شانه ی چپم در رفت و با بیهوشی جا انداختن و کمی شکستگی هم داد ولی گفتن که مشکل خاصی نیست و خودش ترمیم میشه
  حلا پس از گذشت یک ماه از آرنج تا نوک انگشتای کوچک و حلقه و همچنین کف دست سر هست و گزگز میشه و خیلی سوزش دارن ولی تا حدودی حرکت میکنن و زور دستام بسیار کم شده ولی. نوار عصب عضله هم گرفتم فقط یک مقدار بسیار کم کاهش عملکرد داشت.یک مقدار کبودی و خون مردگی هم روی شانه دارم که داره خوب میشه.الان میخواستم بدونم که این درد و سوزش طبیعیه و مشکل از چیه؟خودم که تحقیق اینترنتی کردم فقط متوجه شدم که عصب اولنار هست که اینجوری اذیتم میکنه

  پاسخ
 • عقیل
  2021-03-16 18:08

  سلام و خسته نباشید خدمت دکتر عزیز.
  آقای دکتر من ورزش قدرتی انجام میدم.
  در سال ۸۰ تغریبا ۲۰ سال پیش توی یه حرکت ورزشی احساس کردم کتف چپم تغییر حالتی داد.
  درد نداشتم و تا الان حتی کو چیکترین درد تا تورم و یا مشکل خاصی نداشتم.
  اما الان در واقع بعد ۲۰ سال حدود ۶ ماهه که از ناحیه کتف چپم تو بعضی از حرکتها احساس درد میکنم.
  من الانم ورزش میکنم تمام حرکت های ورزشی رو انجام میدم اما در بعضی از حرکات احساس درد دارم.
  ولی در حالت عادی مشکلی ندارم.احساس دردم از قسمت جلوی شانه به سمت گردن میباشه.
  احساس میکنم محدودیت حرکتی دارم وقتی به پشت میخوابم و دستمو بالای سرم میبرم کتف چپم کامل نمی نشینه روی زمین.
  ویا وقتی دستمو میبرم پشت کمرم و میبرم بالا احساس درد میکنم.
  ممنون میشم راهنماییم کنید با تشکر فراوان.

  پاسخ
 • سلام دكتر
  من ٢٠سالم هست و ورزشكار حرفه ايي هستم ي هفته پيش در تمرين دچار درد شانه شدم و هنوز هم اين درد رو دارم حتي وقتي دستم را تكون نميدم هم اين درد رو دارم دردش حالت تيركشيدگي زياد هست دكتر هم رفتم عكس انداختن گفتن شكستگي نيست گفتن دستتو تكون نده يخ بزار خوب ميشه اما نشد و دردش خيلي شديده به نظرتون اسيب جدي هست؟؟چي كار بايد انجام بدم كه زود به تمريناتم برگردم

  پاسخ
 • محمد
  2021-03-13 22:53

  سلام.من عکس MRI از شانه بغلت درد قدیمی انداختم جواب mri با تشخیص دکتر نمیخوره….جواب میگ تاندون نرمال…..دکتر ارتوپد میگه پارگی تاندون…عمل جراحی لازمه….من کدوما باور کنم….ممنون

  پاسخ
 • محمد
  2021-03-12 15:02

  سلام.من عکس mriاز شانه انداختم ….گزارش دکتر mriنوشته پارگی تاندون نداری…نرمال….ولی دکتر ارتوپد میگ پارگی خفیف داری ..عمل لازم

  پاسخ
 • افصین
  2021-03-05 05:11

  با عرض سلام دکتر جان من سه روزه آرتروسکوپی شانه انجام داد.
  پیچ و پلاتین گذاشتن برام.دست اویز گردنمه.خیلی درد دارم.
  سوالم اینه که این درد تا کی ادامه داره؟و دست آویز تا کی استفاده کنم؟و یا اگر کمی حرکت به شانم بدم ضرر داره؟
  خواهشا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • موسی
  2021-03-04 23:45

  سلام و عرض ادب خدمت شما اقای دکتر..من ۳۰ سالمه. . حدود ۱۰ سال پیش با موتور تصادف کردم که به کتیم آسیب شدیدی وارد شد.سال ۹۱ رفتم بیمارستان ۱۵خرداد تهران پیش دکتر مسعود یاوری..با تشخیص ایشون من یکبار عمل باز روی بازو انجام دادم که خدارو شکر ماهیچه من برگشت…ولی الان کتفمو نمیتونم بالا ببرم..حدود ۳۰ درجه بیشتر بالا نمیره..از شما خواهش میکنم کمکم کنید..با تشکر فراوان

  پاسخ
 • کیانوش زرشکی
  2020-12-17 18:11

  سلام دکتر . من شانه سمت راستم به صورت مکرر در میره البته فقط کشیده میشه یا پرتاب میشه این اتفاق میفته . الان بعد از دو سال مجددا در رفت که خودم جا انداختم . ام آر ای و عکس و آرتروگرافی هم انجام دادام حتی هنگام در رفتگی هم عکس دارم . میخواستم ببینم که باید عمل شم ؟ اگر عمل برام لازمه چجوری میتونم از بیمارستان میلاد نوبت بگیرم ؟ چون بسیار عذاب آوره نمیتونم کاری انجام بدم . ممنون

  پاسخ
 • اربابی
  2020-11-20 13:45

  سلام دکتر .من شهرستان هستم .امکان ویزیت شدن ان لاین وجود داره ؟ممنون

  پاسخ
 • سلام دکتر کوشان راه ارتباط با شما خیلی سخته اصلا جواس سوال رو ادمین در اینستگرام‌ نمیده من‌ ۱ مشکلی دارم دیوانم کرده
  من باشگاه میرفتم حدود ۱ سال درد هر ۲ شانه رو داشتم ۵ تا ارتوپد رفتم میگن ام ار ای چیزی نشون نمیده و تا حالا ۳ میلیون الکی هزینه فیزیوتراپی و ام ار ای ازاد شده ولی مشکلم رو کسی نفهمید همه نظرا با هم فرق میکنه بورسیت تاندونیت پارگی لابروم ولی همه اشتباه گفتن
  بالاخره خودم با ۲ ماه استراحت ماساژ زیر اب گرم ضد التهاب امگا ۳ خوبش کردم
  الان سنگین تمرین میکنم باشگاه عالی عالیه هیچ دردی ندارم

  ولی وقتی ایستاده دست رو ۹۰ درجه میارم بالا میچرخونم ۲ چیز بهم برخورد میکنه

  از دکترای تهران سوال کردم در سایت میگن مشکل اکرومیون هوکی شکل داری که تاندون بایسپس زیر ترقوه خارجی گیر میکنه و صدای تق میخوره و درد میگیره
  هر ۲ شانه همینجوریه و اذیت میکنه

  ولی اصلا در حالا عادی درد ندارم من نمبخوام ارتروسکومی کنم من باید بدنسازی برم با جراحی بدتر میشم راه حلش چیه

  پاسخ
 • سلام دکتر کوشان
  مادر من دندان درد داشت و دندان رو کشید بعد از یک روز رگ گردنش متورم شد و گردنش گرفت که بعد از چند روز رفت پیش دکتر طب سنتی و دکتر حجامتش کرد و گفت خار کتفت در رفته و گفت باید خار کتفت رو جا بندازم به قول خودش خار کتف رو جا انداخت الان گردنش درد نمیکنه اما دست راستش از زیر بغل باز نمیشه و بالا نمیاد از سمت شانه هم از پشت کمرش وقتی محل درد رو لمس میکنیم شانه دست راست با شانه دست چپ تفاوت داره درد شدیدی هم داره لطفا کمک کنید

  پاسخ
 • سلام من خوردم زمین و شانه راستم اسیب دید 2 بار شهرستان رفتم دکتر گفتن تاندون دستت آسیب دیده ام ار ای دادم سه بار آمپول زدن تو دستم اما درست نشده تا دوباره رفتم دوتا دکتر گفتن شکسته بوده نفهمیدن دکترا الانم دیگه نمیشه کاریش کرد و اما من همچنان درد دارم ونمیدونم چکار کنم

  پاسخ
 • زهرا
  2020-11-03 10:10

  سلام خسته نباشید من نزدیک دوساله شانه چپم درد میکرد با استراحت آروم میشد ولی تقریبا از دوماه پیش دردم در اثر ضربه بیشتر شد دو انگشت حلقه و آخری ضعف میکرد به تشخیص پزشک ام ار ای رفتم که گفت بورسیت. خشکی شانه. زخم داخل شانه و کشیدگی تاندون و کمی پارگی تاندون داری. فیزیوتراپی ۲۰ جلسه رفتم و دارو مصرف کردم از درد اولیه ام کم شده ولی دستام دیگه قدرت نداره یه وسیله رو بلند کنم و خیلی ضعف میکنه الان دردش از پشت گوشم میگیره تا وسط های بازوم. من باید چیکار کنم آقای دکتر

  پاسخ
 • حدیث
  2020-11-02 13:24

  سلام.حدود ۴ سال پیش در ناحیه هر دو بازو جراحی براکیوپلاستی انجام دادم ولی متاسفانه از اون زمان گرفتگی شدید عضلات بازو و گزگز مداوم و ضعیف شدن عضلات بازو مداوم عذابم میده.از نظر حرکتی مشکلی ندارم ولی عضله ها ضعیف شده .آیا درمانی براش هست؟با جراحی ممکنه مشکلم برطرف بشه؟و آیا در حیطه تخصص شما هست که حضورا خدمت برسم؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید پدر من در این یکسال دو بار تصادف کرده و هر دوبار از بکجا کتفش شکسته و پزشکای دیگه هم معتقدند که جراحی باید بشه به دلایلی نمیتونه عمل کنه اگه یکسال دیگه به تاخیر بیفته عمل کردنش مشکل جدی پیش میاد؟

  پاسخ
 • پریسا قلی زاده
  2020-10-28 10:17

  با سلام
  دکتر من کلاویل دست راستمو برج 8 سال 98 عمل کردم و پلاتین گذاشتم ولی هر چند ماه یکبار که عکس میگیرم جوش نخورده که شما گفتین سی تی اسکن کنم براتون تو تلگرام سی تی اسکنمو ارسال کردم که بررسی کنید بی زحمت چون راهم دوره امکان حضور در مطب رو ندارم —
  با سپاس

  پاسخ
 • مهشید
  2020-10-20 17:38

  سلام من هفت ساله که در قسمت شانه درد و محدودیت حرکت دارم اخیرادرد شدید به مدت سه روز و سه شب درشانه داشتم ‏که ‏mri پارگی شدید تاندون نشان داد در صورتی که ام آر آی دو سال پیش هیچ مشکلی نشان ندادوفقط تشخیص التهاب مفصل دادند. الان دکتر بهم ورزش داده تا یک ماه که بعدش ،عمل بشم به نظرتون ورزش برای پارگی شدیدتاندون ضرر نداره؟ضمنااستخوان سازی هم داشته

  پاسخ
 • مهشید
  2020-10-20 16:02

  سلام من هفت ساله که در قسمت شانه درد و محدودیت حرکت دارم اخیرادرد شدید به مدت سه روز و سه شب درشانه داشتم ‏که ‏mri پارگی شدید تاندون نشان داد در صورتی که ام آر آی دو سال پیش هیچ مشکلی نشان نداد دکتر بهم ورزش داده تا یک ماه که بعد ،عمل بشم به نظرتون ورزش برای پارگی شدیدتاندون ضرر نداره؟ضمنااستخوان سازی هم داشته.

  پاسخ
 • شیرین
  2020-10-19 17:27

  سلام خدمت دکتر عزیز …من همسرم نزدیک ب یک ماهه ک درد کتف داره…ک خیلی یهویی یروز صبح ک از خواب بیدار میشه کتف درد شدید و گردن درد داشته ک درد کتف تا مچ دست ادامه داره ام از ای رفته دکترهم رفته براش بادکش و یسری قرص نوشته و فیزیوتراپی ولی هنوز درد داره بنظرتون از چیه این درد….یه کروم نوشته ک وقتی کتفشو باهاش ماساژ میده فقط یکم دردش قابل تحمل تر میشه …

  پاسخ
 • مریم
  2020-10-19 07:43

  سلام آقای دکتر وقت بخیر.همسر من تقریبا 3ماه پیش دچار برق گرفتگی شد ب طوری ک با یک دست آویزان شده بود .عکس ک گرفتیم دکتر گفت دچار شکستگی شده و گفت با اسلیم ثابت نگهش دار ونیاز ب گچ نیست .10 جلسه فیزیوتراپی رفت ولی الان هنوز دچار درد هست و دستش از جلو کامل نمیتواند بالا بیاورد .

  پاسخ
 • سلام و خدا قوت.
  حدود 15ساله که دچار گرفتگی و درد در ناحیه سرشانه سمت چپ میشم و سپس سرایت میکنه به سمت چپ گردن و سرم و تا چشم چپم درد میکنه،در حال حاضر 36سالمه،انگارکه دوتا رگ میوفتن روی هم.اوایل در صورت گرسنگی،دیر بیدار شدن اتفاق می افتاد و با خوابیدن یا ورزش مستمر بهبود پیدا میکرد اما در حال حاضر بدون دلیل این گرفتگی ایجاد و گاهی آنقدر ادامه پیدا میکنه که باعث حالت تهوع میشه.در ضمن ماساژ،آب گرم یا سرد هم تاثیری نداره.یعنی وقتی میگیره باید مدارا کنم تا خودش خوب بشه.ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
 • محمد
  2020-10-17 20:15

  جناب آقای دکتر
  با سلام
  بر اثر تصادف با ماشین دررفتگی شانه و شکستگی ترقوه داشتم‌ بعداز عمل جراحی و گذاشتن پلاتین تقریبا یک یا دو ماه دستم آویزان گردنم بود
  بعد که دستم رو باز کردم ماهیچه شانه و جلو بازو حس و حرکت ندارد
  لطفا
  در رابطه با عصب شانه و بازو بنده را راهنمایی کنید
  باتشکر

  پاسخ
 • فاطمه گودرزي
  2020-10-17 12:33

  با سلام
  در ناحیه کتف درد شدید حس میکنم نمیتونم حتی موهام رو برس بکشم.ناحیه حرکت دست من ۹۰ درجه است وبیشتر بالا نمیاد
  Mri دادم گفتن که تاندوهای کتفت دچار پارگی شده و عضلاتت بیشتر از ۳۰٪آسیب دیده و ضعیف شده.به نظر شما باید جراحی انجام بدم؟چه نوع عملی(باز یا بسته).امکان داره بدون جراحی ،تاندوهای پاره شده رو ترمیم کرد؟ چه راهکاری؟
  لطفا راهنماییم کنید. ممنونم

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر من چهار شونم میخواستم بپرسم عمل جراحی وجود داره ک بتونم شونه هامو کوچکتر کنم

  پاسخ
 • مریم
  2020-10-15 17:30

  سلام وقتتون بخیر
  استخوان ترقوم شکسته بینشون فاصله افتاده گفتن باید عمل بشه ۲ هفته از این اتفاق گذشته می خواستم نظر شمارو بدونم. ممنون میشم پاسخ بدید.

  پاسخ
 • عباس
  2020-10-15 12:42

  سلام و وقت بخیر خدمت دکتر عزیز
  من با دست باز با شانه زمین خوردم تو ام ار ای گفته تاندون شانه ۱۸ میلیمتر پارگی درجه ۲ داره و وجود مایعات در اطراف تاندون دو سر بازویی و افیوژن مفصل خفیف در مفصل GH من محل کارم طوریه که به دکتر فعلا دسترسی ندارم
  ممنون میشم کمک کنید

  پاسخ
 • یونس قادر
  2020-10-12 01:45

  سلام و خداقوت آقای دکتر کوشان
  من ۳۳ سال دارم و چندین سال ورزش سنگنوردی انجام میدم حدود ۳ سال پیش ضربه ای به شونه چپم وارد شد که درد خیلی شدید داشت بعد از استراحت طولانی تقریبا دیگه دردی نداشتم ولی فشار زیادی روی دست و شونه چپم نمیتونستم بیارم به همین دلیل دوسالی خیلی سبک ورزش میکردم تا اینکه چندماه پیش که سنگنوردیو جدیتر مجدد شروع کردم بعد از گذشت یکماه بدون اینکه فشار زیادی به شونم بیارم دوباره درد شونم شروع شد. به متخصص ارتوپد مراجعه کردم mri گرفتم و گفتن کشیدگی تاندون و شکستگی سر استخوان دارم بعد از حدود ۲۰ جلسه فیزیوتراپی تا حدودی از درد شونم کم شد و دایره حرکتی دستم خوب بود ولی بعد از یکماه مجددا یکروز صبح با درد شدید شونم از خواب بیدار شدم بعد از مراجعه به متخصص دیگه ای و معاینه شونم، گفتن که یا باید ورزشمو کنار بزارم و با همین وضعیت شونم کنار بیام و یا اگه قصد ادامه سنگنوردیو دارم باید حتما جراحی کنم. Mri که دارم بصورت سی دی هست،اگر امکانش هست لطفا راهنماییم کنید که ایا واقعا نیاز به جراحی دارم و چون متاسفانه تهران نمیتونم خدمتتون برسم میتونید از همکاراتون در مشهد یا بجنورد(خراسان رضوی و شمالی) متخصصیو معرفی کنین که با اسودگی خاطر خدمتشون برسم و ویزیتم کنند . پیشاپیش از راهنمایی و لطفی که به امثال بنده دارید تشکر میکنم

  پاسخ
 • نرگس
  2020-10-09 22:34

  سلام آقای دکتر وقت بخیر
  من از دوچرخه افتادم و ترقوه راست ام شکسته و دکتر بانداژ 8 انجام دادن و و مشکلی که دارم نمیتونم بخوابم و دست راستم بسته است و یکم دراز میکشم دست راست ام خواب می‌ره و بیدار میشم در حدی که بی حس میشه ..راه حلی داره ؟ ممنون میشم کمک ام کنید …من مشهد هستم

  پاسخ
 • ندا خانی
  2020-10-09 10:38

  با عرض سلام و احترام. خسته نباشید
  جناب آقای دکتر کوشان، سپاس و تقدیر خویش را از عملکرد قابل توجه شما در امر جراحی دست اینجانب ابراز مینمایم.
  از پیشگاه پروردگار متعال توفیق روزافزون و بهروزی شما را در تمامی عرصه های زندگی خواستارم. به اتفاق خانواده محترمتان سلامت و سربلند باشید.

  پاسخ
 • مینا
  2020-10-06 04:51

  سلام من از استان خوزستان هستم یک ماه پیش من در محل کارم بشدت زمین خوردم که کتف و شانه من از ۳۰ تیکه شکست با توجه به بیماری ارتوروماتئد بنده که ۲۷ ساله درگیر و تحت درمان هستم پوکی استخوان دارم با حادثه پیش آمده هیچ دکتری در شهرستان حاضر به جراحی من نبود که بحمداالله دکتر شاهین حاجیوندی با گذاشتن پیچ و پلاک من جراحی کرد الان محدودیت حرکتی دارم تازه فیزیوتراپی را شروع کردم که هم درد دارم هم اصلا نمیتونم دستمو بالا ببرم به نظر شما دست من به حالت اولیه برمیگرده یا جراحی من خوب بوده نیازی به ادامه درمان از طریق شما ندارم؟؟؟

  پاسخ
 • پروانه سوداگری
  2020-10-05 21:21

  با سلام و عرض ادب و احترام خدمت استاد ارجمند جناب دکتر کوشان
  جناب دکتر بنده همسایه مطب حضرتعالی هستم و تصور کردم به دلیل شرایط کنونی شاید بهتر باشد اینجا و به صورت آنلاین وقت جنابعالی را بگیرم .
  مادر بنده با سن 63 سال حدود دو ماهی است که درد شدید در شانه و پشت بازو اللخصوص شب هنگام خواب دارند . جسارتا ام آر آی انجام شده و تست عصب و عضله هم گرفته شده که عصب مدیان در کانال به شدت درگیر می باشند . ضمنا دامنه حرکتی دست به پشت و هنگام بالا بردن کمی محدود شده است . لطفا مهربانی بفرمایید . اگر به تصاویر ام آر آی یا گزارش نیازی بود دستور بفرمایید یا ارسال شود یا حضورا خدمت برسم . ما 2 پلاک بالاتر از مطب حضرتعالی هستیم . با امید تندرستی و سلامتی خود و خانواده محترمتان

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر
  من ۱۹ سال سن دارم و دو هفته پیش شانم به طور کامل در رفت. دو تا متخصص جراحی دست ویزیت کردن و گفتن بعد از دو هفته بانداژ رو باز کن و فیزیوتراپی رو شروع کن. آیا جراحی برای ترمیم پرده شانه در این زمان داشته باشم بهتره یا صبر کنم. به ورزش بدنسازیم علاقه دارم. از کی میتونم تمرین کنم؟

  پاسخ
 • محمد اسماعیل
  2020-09-27 00:37

  سلام اقای دکتر بنده در رفتگی مکرر شانه داشتم و سال گذشته عمل ارتروسکوپی شانه انجام دادم و تو این مدت بعضی اوقات درد یا صدای تق ضعیف از کتف دارم و حالا یک سال از عمل گذشته خواستم ورزش کنم ولی از ورزش سنگین میترسیدم و رفتم ام ار ای دادن و پزشک گفت مشکلی نداری ولی تا سه سال نباید بیشتر از پنج کیلو بلند کنی چون هنوز کامل درمان نشده
  نظر شما در این مورد چطور هست ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
 • مجتبی خزایی
  2020-09-26 23:57

  سلام وقت گرام بخیر، در 6 سال پیش کتف دست راستم در اسره گرم نکردن ضربه بدی دید، الان بد 6 سال 2 ماه سر کار جدیدی میرم تحرکه دست راستم زیاده، الان حدوده 2 هفته کتفم هم درد میکنه، هم سوزش بدی داره، حس میکنم کتفم حسی نداره، جای دکتر رفتم گفته یا باید عمل کنی، یا آمپول بزنی، شما یک راحلی جلوی پای من بذارید ممنون.

  پاسخ
 • امین
  2020-09-26 09:16

  سلام وقت بخیر من نزدیک۲۰روزهست که دراثرتصادف استخوان ترقوه داخل کتف دست راستم شکسته الان پلاتین گذاشته خواستم بدونم تا چه زمان طول میکشه ک حرکات دستم مثل سابغ بشه ومحدودیتی نداشته باشم واسه انجام کارام
  وچه مدت نیازاست که پلاتین داخل کتفم باشه واینکه چطوری پلاتین روخارج میکنن

  پاسخ
 • سعید
  2020-09-22 15:59

  سلام جناب دکتر
  بنده موقع تولد چون از پا وبا روش طبیعی بدنیا اومدم کتف راستم آسیب دید.اون زمان دکترا گفتند تا 20 سالگی کاری نمیشه کرد و بعدش باید عمل بشم.الان دستم تا بالا و روی صورتم نمیاد و حدود 90 درجه پیچیده شده و خیلی محدودیت حرکتی داره. سنم الان 40 ساله بخشهایی از بازوم هم بی حسه استخوان بازو هم 5سانتیمتر کوتاه تر شده و شانه راستم افتاده است.آیا امکان جراحی و ترمیم هست؟ لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • جعفر مرکی
  2020-09-02 20:27

  باعرض سلام وخسته نباشید
  من فرزندم زمان تولد دست راستش دچار مشکل شده الان پنج سال سنش هست از انجام یک سری حرکات دچار مشکله نمیتونه دستش رو بالا ببره یا ساف کنه یا بچرخونه باید چی کار کنم پیش یه دکتر بردم میگن باید جراحی بشه ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
  باتشکر مرکی از خراسان جنوبی بیرجند.

  پاسخ
 • احمد
  2020-08-23 17:39

  سلام دکتر خسته نباشید
  بنده یک سال پیش کتفم عمل کردم
  آیا ممکن است بعد عمل باز هم کتفم در بره؟ ،

  پاسخ
 • سلام خدمت شمااقای دکتربنده ازسال ۹۶ تاالان بامشکل دررفتگی کتف روبه روهستم که باکوچکترین فشارکتفم ازجای درمیادوبابالاوپایین کردن دستم وتحمل دردبسیارزیاداونوجای میاندازم اگ لطفا میکنیدمنوراهنمایی کنید

  پاسخ
 • مصطفی
  2020-08-19 20:49

  سلام وقت بخیر جنناب دکتر کوشان
  بنده سال قبل تاندون شانه عمل کردم ویکم از استخوان سرشانه تراشیده
  بعد یکسال گهگاهی درد دارم
  ام آر آی گرفتم جوابش اینه
  Minimal joint effusion is noted.
  No obvious rotator cuff or labral tear is seen.
  Mild edema inAC joint is noted.
  لطف میکنید جوابم بدین
  ممنون از زحمات شما

  پاسخ
 • حسین
  2020-08-07 22:58

  سلام آقای دکتر من ۱۸ سالمه نمیدونم دو یا سه ساله پیش از دوچرخه افتادم زمین الان احساس بیرون زدگی زیادی توی استخوان اکرومیوکلاویکولار سمت چپ دارم عکس گرفتم دکترم گفت در رفتگی داشته و باید همون زمان عمل میکردیم و با پیچ می‌بستیم الان نمیدونم به خاطر بیرون زدگیش باید چیکار کنم آقای دکتر لطفا راهنماییم کنید.

  پاسخ
 • رنجبر
  2020-08-03 21:13

  سلام وقت بخیر جنناب دکتر کوشان
  بنده سال قبل تاندون شانه عمل کردم ویکم از استخوان سرشانه تراشیده
  بعد یکسال گهگاهی درد دارم
  ام آر آی گرفتم جوابش اینه
  Minimal joint effusion is noted.
  No obvious rotator cuff or labral tear is seen.
  Mild edema inAC joint is noted.
  لطف میکنید جوابم بدین
  ممنون از زحمات شما

  پاسخ
 • حسین
  2020-07-27 10:09

  سلام.من در سمت چپ دستم استخوان آکرو کلاویکولار استخوانم کمی بالاتر هستش رفتم دکتر گفتن تو خیلی وقت پیش استخوان در رفته وباید زود به مطب مراجعه میکردید و با پیچ می‌بستیم. دیگه الان هیچ چاره ای نداره و من ۱۸سالمه و احساس ناراحتی در دستم دارم و احساس میکنم که استخوان تو جای خودش نیست ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
 • پرهام
  2020-07-26 11:42

  سلام دکتر. من تقریبا نزدیک یه ساله که هر دو کتفم بیرون زده. عین کوهان شتر 🙂
  نمیدونم چرا اینجوری شده. تا حالا هم دکتر نرفتم بهش اهمیت نمیدادم الان خیلی روش حساس شدم . چیکار باید بکنم .؟؟؟؟ لطفا کمک کنید اعصابم داره داغون میشه.

  پاسخ
 • رویا
  2020-07-25 12:53

  با سلام خدمت شما.آقای دکتر من ۸ ماه هست پارگی تاندون شانه ی راستم رو عمل باز کردم.با حرکات کششی مرتب،دستم کاملا باز میشه.اما هنوز درد خشکی دارم نه به شدت قبلا،اما خوب حدود ۳۰ درصد درد دارم.بخصوص صبح هایی که شب قبل روی شانه جراحی شده ام خوابیده ام.الان نگران هستم نکنه پیوند نخورده باشه.با توجه به اینکه مدتی ایران نیستم و امکان دکتر رفتن ندارم،لطفا بفرمایین تشخیص شما چی هست و دوم اینکه چه راهکاری با توجه به محدودیتم پیشنهاد می فرمایید.ممنونم از حوصله تون.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-08-02 05:57

   با سلام احتمالا خشکی مفصل بعد از ج احی دارین.فعلا ورزشهاتون رو انجام بدین‌ذر صورت ادامه درد بعد از یکسال به پزشکتون مراجعه کنین

   پاسخ
 • رنجبر
  2020-07-17 22:43

  باسلام
  بنده دوسال پیش به علت پارگی تاندون شانه چپ عمل بسته انجام دادم اما چون دوباره دستم کشیده شدبعد از چند ماه دوباره درد گرفت با گرفتن ام آرآی بازهم پارگی تاندون و استخوان اضافه نشان داده شد که اینبار عمل باز شانه برای بنده انجام شد خوب شدم الان بعد از گذشت حدود یکسال بعضی اوقات درد در ناحیه ی شانه و بازو وآرنج دارم,ممنون میشم از شما راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-07-27 09:22

   به نظرم مشکلی نیست و میتونه به علت ارتروز باشه

   پاسخ
 • محمد
  2020-07-16 14:23

  سلام اقای دکتر ممنون به خاطر پاسخگویی انلاینتون اقای دکتر من 9ماه از عمل اسلپو بنکارتم میگذره اما الان وقتی میخوام حرکت شنا سویدو بزنم موقعی که میام رو به پایین یه صدای تق تو شونم میشنوم میخواستم از خدمتتون بپرسم این صدا طبیعیه و اگر نیست ممکنه خوب عمل انجام نشده باشه البته لکسیتیمم 9 از 9ه واینکه ساعت 1تا3 لبروم عمل شده

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-07-27 09:21

   اگر درد ندارین،صدا به خودی خود مشکلی نیست

   پاسخ
 • مهدي
  2020-07-12 18:36

  سلام اقاي دكتر وقت بخير
  من تقريبا يك ماه پيش يه جسم سنگين تقريبا چهل كيلو را براي مدت يه ربع با شونه سمت راستم نگه داشتم بعد از يه مدتي درد بسيار شديدي احساس كردم و هنوز هم ادامه داره و نميتونم دستم را از شانه حركت بدم و از شانه تا ارنج هم دستم ورم داره و از ارنج ميتونم دستم حركت بدم و دامنه حركتي هم كم شده، اقاي دكتر ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد شانه من أسيب جدي ديده يا فقط بخاط فشار درد دارم.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-07-18 14:52

   به نظرم تاندون اسیب دیده،ام ار ای کنین

   پاسخ
 • مهدي
  2020-07-12 18:31

  سلام اقاي دكتر وقت بخير
  من تقريبا يك ماه پيش يه جسم سنگين تقريبا چهل كيلو را براي مدت يه ربع با شونه سمت راستم نگه داشتم بعد از يه مدتي درد بسيار شديدي احساس كردم و هنوز هم ادامه داره و نميتونم دستم را از شانه حركت بدم و از شانه تا ارنج هم دستم ورم داره و از ارنج ميتونم دستم حركت بدم و دامنه حركتي هم كم شده، اقاي دكتر ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد شانه من أسيب جدي ديده يا فقط بخاط فشار درد دارم.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-07-27 09:20

   به نظرم اسیب تاندون دارین.توصیه میکنم ام ار ای انجام بدین

   پاسخ
 • میلاد
  2020-07-06 22:24

  سلام اقای دکتر ببخشید مزاحمتون میشم میخواستم بپرسم بعد از اسلپو بنکارت شانه و عمل ارتوسکوپی چه قدر دوباره احتمال پارگی هست و اینکه باید همیشه با ترسو لرز ورزش کرد یا نه میشه با خیال راحت ورزش کنم و اینکه شما چه نوع ورزشاییو یا چه حرکاتیو توصیه میکنید که انجام نشه تا دوباره پارگی ایجاد نکنه با وجود لکسیتی 9از 9

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-07-18 14:46

   بعد از شش ماه میتونین کامل به ورزش برگرذین

   پاسخ
 • میلاد
  2020-07-06 22:23

  سلام اقای دکتر ببخشید مزاحمتون میشم میخواستم بپرسم بعد از اسلپو بنکارت شانه و عمل ارتوسکوپی چه قدر دوباره احتمال پارگی هست و اینکه باید همیشه با ترسو لرز ورزش کرد یا نه میشه با خیال راحت ورزش کنم و اینکه شما چه نوع ورزشاییو یا چه حرکاتیو توصیه میکنید که انجام نشه تا دوباره پارگی ایجاد نکنه

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-07-18 14:46

   بعد از شش ماه میتونین کامل به ورزش برگرذین

   پاسخ
 • معین
  2020-06-30 18:22

  با سلام و وقت بخیر
  آقای دکتر سوالی داشتم از حضورتون
  بنده پارسال دچار در رفگی کتف از قسمت جلو در والیبال شدم و تا جایی که متوجه شدم دچار labral tear و hill sacks leision شدم. الان بعد از یکسال در بلند کردن اجسام سنگین هیچ مشکلی ندارم ولی وقتی کتف در کشش قرار میگیره دچار درد شدید میشه و در والیبال اصلا توانایی اینکه ضربه به توپ بزنم رو ندارم متاسفانه. میخواستم بپرسم از حضورتون اگر عملی رو انجام بدم میتونم بعد از عمل ورزشم رو با شدت ادامه بدم و یا اینکه فقط از درد خلاصی پیدا میکنم و در ادامه هم باید از ورزش سنگین دوری کنم؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-07-18 14:42

   اگر جراحی خوب بسته انجام بشه میتونین به ورزش برگردین

   پاسخ
 • سلام دکترکوشان عزیز…یه هفته ای میشه در سرشانه دست راستم(چه درحالت نشسته یا خوابیده) گاهی برای چندلحظه احساس درد و تیرکشیدن دارم..دائمی نیست اما چندبار در روز اتفاق میفته.اگر به پهلوی راست بخوابم و بهش فشار بیاد تیرکشیدنش بیشترمیشه طوری که باید حالت خوابیدنو عوض کنم..بنظرتون مشکل چیه؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-07-18 14:41

   احتمالا اسیب تاندون شانه دارین.بایستی ام ار ای کنین

   پاسخ
 • رنجبر
  2020-06-28 23:02

  باسلام خدمت پزشک محترم
  بنده یکسال پیش عمل باز شانه انجام دادم،البته سال قبلش عمل بسته انجام شد با تشخیص مشکل پارگی تاندون و استخوان اضافی که آکرومیوپلاستی شد،وسیله ی اضافی در شانه به کاربرده نشد،الان بعد از یکسال گهگاهی درد در قسمت شانه وبازو دارم ممنون میشم راه حلی ارائه بدین

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-07-18 14:41

   درد گهگاهی که اذیت کننده نیست،ارتروز هست.اگر درد باعث اختلال فعالیته باید ام ار ای کنین

   پاسخ
 • مهدی
  2020-06-27 10:44

  سلام اقای دکتر وقت بخیر خسته نباشید اون پیچ هایی که تو عمل جراحی استفاده میکنین داخل شونه باقی میمونن یا فقط موقع جراحی استفاده میشه؟؟

  پاسخ
 • سلام
  آیا با عمل میشه سر شانه را بزرگ کرد

  پاسخ
 • علی صمیم
  2020-06-17 04:44

  سلام آقای دکتر اسم من صمیم است حدود ۴ ماه قبل تو باشگاه با شونه راستم محکم زمین خوردم که اسخوان ترقوه شونم همونجا زده بود بالا دکتر مراجعه کردم عکس برداشت گفت اشکال نداره دست آویز کرد گفت خوب میشه حدود دو سه هفته درد داشت بعد دردش کمکم اروم گرفت بالا زدگی داشت و الآن ام داره منم دیگه نتونستم دکتر برم شونم که فشار میاد کمی درد میگیره راحت که باشه درد نداره خیلی ام ازیتم میکنه بعضی موقع لطفا یه رهنمایی بدین

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-06-28 09:10

   جهت بهبودی کامل توصیه به جراحی میکنم

   پاسخ
 • دیدگاه شما در انتظار بررسی است.
  سلام و عرض احترام جناب آقای دکتر
  خسته نباشد
  جسارتا بنده حدود یک و نیم ماه پیش پام گیر کرد و افتادم‌ چون دست راستم وسایل بود فقط دست چپم رو جلو گرفتم وزنم روش افتاد
  یک هفته ای درد خیلی کمی داشت و بنده هم احتیات میکردم و ۴ روز اول یخ درمانی کردم درد کاملا از بین رفت و ولی چون ازش کار نمیکشم شانه ام ضعیف شده و احساس شلی در شانه ام میکنم
  پیش متخصص ارتوپد رفتم با ماینه ی فیزیکی و مشاهده گفتن چون موقع ماینه صدان تق تق داد احتمالا پارگی تاندون پیکتورال مینور باشه دارو دادن و دستور ام ار ای دادن فعلا نرفتم
  اصلا هیچ دردی ندارم و احتیاطا هیچ فشاری براش نمیارم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایین و توضیحاتی بدین

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-06-14 11:07

   با سلام.احتمال اسیب تاندونهای شانه وجود داره،سعی کنین با دستتون کار کنین و اگر درد گرفت حتما ام ار ای انجام بدین

   پاسخ
 • ریحانه صالحی
  2020-05-21 23:32

  سلام اقای دکتر خسته نباشید من از طاهراباد کاشان هستم
  شانه ی مادر بزرگ من شکسته و مو برداشته و نیاز به جراحی و حتی گذاشتن پلاتین داره اما بخاطر داشتن دیابت و بیماری قلبی دکتر های کاشان اجازه به جراحی ندادن و به استفاده از بازو بند و قرص های کلیسم اکتفا کردند میخواستم بدونم نظر شما درمورد عمل چی هست؟خیلی ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-05-25 14:30

   عکستون رو ارسال کنید

   پاسخ
  • باسلام
   من استخوان طرقوم از وسط نصف شده و نزدیک به ۶ ماهه که پلاتین دارم
   نظرشماراجب جراحی شما و برداشتن پلاتین چیه؟

   پاسخ
   • دکتر علی کوشان
    2020-06-06 19:00

    اگر پلاتین اذیتتون نمیکنه لازم نیست خارج بشه

    پاسخ
 • سلام آقای دکتر
  بنده به علت دررفتگی مکرر در دوران سربازیم در بیمارستان بعثت دکتر محمد رضا حاتمی آرتوسکوپی عمل کردن،بعد دو سال دوباره در رفت،الان سی تی و ام آر آی انجام دادن میگن زیر کتفت یه ذره از استخوان شکسته و باید عمل باز انجام بدم و با دوتا پیچ ۵سانتی و بریدن استخوان و پیوند زدن دیگه کتفت درنمیاد بنظرتون بنده محدودیت چرخش کتف پیدا میکنم بعد عمل و شما خودتون چه پیشنهادی دارین

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-05-25 14:29

   باید عکستون رو ببینم. ولی با مواردی که گفتین باید جراحی باز بشین

   پاسخ
 • رضایی
  2020-05-12 20:41

  با سلام و عرض ادب
  جناب دکتر بنده بعد از دوبار اسپاسم ناشی از تشنج دچار در رفتگی شانه شدم، بار اول در بیمارستان جا انداخته شد و مرتبه دوم به دلیلی فوریت و درد زیاد ناشی از در رفتگی و شکستگی در یکی از بیمارستان ها دولتی مورد جراحی قرار گرفت. الان یک ماهی گذشته اما دستم برای بالا آمدن کاملا نا توان است و نمی دونم که آیا مشکل از جراحی است یا نیاز به عمل مجدد داره یا نه.

  پاسخ
 • علی جوان
  2020-05-10 01:36

  سلام دکتر وقت بخیر..من پارسال کتفم در رفت و برای جا انداختن بیمارستان بیهوش شدم… مدت یک ماه هم فیکس بود و بعد از 15 جلسه فیزیوتراپی تقریبا ب حالت عادی برگشتم اما امروز یه حرکت ناگهانی کردم و احساس میکنم کتفم در رفت چون تکون نمیتونستم بدم بازو رو ولی با یه حرکت سریع ینی خودم گویا جا رفت… حالا نمیدونم واقعا در رفت یا ن… ینی خودم میتونستم جا بندازمش… ولی الان سرشانه و بازو احساس درد خفیفی دارم… بنظر شما من باید عمل کنم ینی باید فیکسش کنم؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-05-25 14:27

   فیکس کردن دیگه کمک کننده نیست. ام ار ای انجام بدین

   پاسخ
 • راضیه
  2020-05-09 21:53

  سلام آقای دکترشبتون بخیر عمل شانه و کتف که پلاتین گذاشته میشه چقدرزمان میبره طول عملش؟و اگه کسی علاوه بر شانه وکتف زانوش هم نیاز به جراحی وپلاتین داشته باشه همزمان همه رو عمل میکنن یا جدا؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-05-25 11:20

   بسته به نوع عمل متفاوته.جراحی هنزمان توصیه نمیکنم

   پاسخ
 • میثم حسین خانی
  2020-05-05 05:56

  ممنون سپاس گزار لطف بی دریغ شما هستیم آقای دکتر سلام. من یک سال است که عمل ترقوه انجام داده ام و در کتفم پیچ و پلاک است با توجه به شرایط کرونایی، آیا می توانم یک سال عمل درآوردن پیچ و پلاک را به تعویق بیندازم؟

  پاسخ
 • حدیثه محمد
  2020-05-04 23:00

  سلام اقای دکتر خسته نباشین اقای دکتر من ۲۶سالمه در نوزادی عمل جراحی مربوط به مری داشتم و مدتی بیمارستان بستری بودم بزرگ ک شدم متوجه شدم یکی از شونه هام بالاتر حدس زدم ک دربیمارستان کتفمو جابه جا کردن نمیدونم چ اتفاقی افتاده ک اینجوری شده حرکات ورزشی یمدت انجام دادم البته کم فایده نداشت یجوری ک با لباس بالابودن شانم مشخصه اذیتم میکنه لطف میکنید راهنمایی کنید ایا احتیاج به جراحی داره؟؟

  پاسخ
 • سلام ببخشید من یه سوالی داشتم من یکی از شانه ام اسخونی اضافه داره که گاهی مشکل میشه تا دستمو به بالا ببرم بعد از ۱۸ سالگی عمل میکنم یا جای عمل بر روی شانه ام قرار بماند؟

  پاسخ
 • توفیق ابرهیمی
  2020-04-17 23:33

  با سلام و خسته نباشد
  آقای دکتر شرمنده جواب ام آی آر.رو واستون تو تلگرام فرستادم امکانش هست نگاه کنید اگه نیاز به عمل داشت یه وقت واس عمل بدین

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-04-21 14:28

   پاسختون در تلگرام ارسال شده. برای نوبت عمل با مطب تماس بگیرید

   پاسخ
 • توفیق
  2020-04-15 14:15

  با سلام و خسته نباشید
  آقای دکتر شانه راستم بر اثر ضربه آسیب دیده رفتم ام آر آی جوابش رو پیش دو سه تا دکتر بردم یکی میگه با تزریق خوب میشه اون یکی میگه باید عمل شه می خواستم اگه امکانش هست. راهنمای کنید .با اجازه شما عکس ام آر آی رو تو تلگرام واستون فرستادم لطفااا راهنمای کنید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-04-16 11:05

   لطفا ام ار ای و شرح حال رو به این شماره بفرستید: 09034562274

   پاسخ
 • امیر
  2020-04-14 12:25

  سلام آقای دکتر وقت بخیر
  من از لحاظ رشد قدی قد مناسبی دارم ولی رشد استخوان شانه و عرض شانه هام کمه ولی مدتها با این حرف که شاید ژنتیکی باشه بیخیال این قضیه شده بودم ولی تازگی ها متوجه شدم که طول شانه چپم از راست کوتاه تره و استخوان ترقوه در سمت چپ در محل اتصال به شانه نزدیک تره به گردن تا ترقه سمت راست و کلا سمت چپ بدنم از لحاظ عضله ای هم کمتره نه خیلی قابل دیدن ولی هست و بیضه سمت چپم هم واریکوسل داره به پیشنهاد دکتری ورزش کردم تا تقویت بشه ولی بدتر شد و از اون موقع انگار استخوان کتف سمت چپ از غضروف در اومده چون وقتی شانه سمت چپ رو میدام بالا یه صدایی میده و ناحیه خار استخوان کتف در سمت چپ عضله خیلی کمی نسبت به راست در اطرافش هست و وقتی هم دراز میکشم حس میکنم کتف سمت چپم بیرون تر از راسته و وقتی زیاد میشینم درد میکنه مگر تا زمانی که دراز بکشم
  الان من نمیدونم مشکل از کجاست و باید چیکار کنم
  ممنون میشم راهنماییم کنین در ضمن بیست سالمه و پسر هستم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-04-21 13:59

   با سلام ،عکس از محل اسیب و بالا تنه لازم دارم،همچین عکس کل ستون فقرات. به این شماره بفرستید: 09034562274

   پاسخ
 • محمد
  2020-04-05 23:48

  با سلام
  بر اثر برق گرفتگی کتف چپ در رفت بعد از آن با هر حرکتی کتف من دچار در رفتگی میشود آیا نیاز به عمل جراحی دارد یا بدون جراحی درمان میشود با هر تکان دادن تق و تق صدا میدهد حتی دستم را پشت سرم نمیتوانم ببرم روز به روز هم درد شدید تر میشود
  لطفا راهنمایم کنید. ممنونم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-04-16 10:56

   بله جراحی میخواد و بهتره سریع تر انجام بشه

   پاسخ
 • اسدی
  2020-04-03 02:03

  سلام
  بعد از جراحی هشت ساعته و سنگین تیروئید در کتف سمتی ک جراحی شدم صبح ها بعد از بیدار شدن از خواب کم شدن دامنه حرکت دست و درو دارم طاق باز هم بخوابم به شدت درد دارم دو ماه هست جراحی شدم نظر شما چیست ؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-04-16 10:59

   احتمالا چسبندگی تاندونی پیدا کردین.بایستی ام ار ای انجام بدین

   پاسخ
 • مهدی
  2020-04-02 15:19

  سلام سال نو مبارک آقای دکتر مادر من اول فروردین از فاصله دوتا پله زمین خورد البته کتفش برخورد نداشت با پنجه دستشو زمین گذاشت ، کتفش درد زیادی داشت و نمیتونست تکونش بده بردیم بیمارستان رادیولوژی گرفتیم دکتر گفت استخوان ها مشکلی ندارن تا یک هفته آویز گردن بنداز ، ماهم این کار رو کردیم تا الان دستش کامل حرکت می‌کنه همه طرف فقط گاهی پشت بازوش درد داره هنوز ، چون اکثر جاها تعطیل هستن نشد باز ببرم پیش متخصص ، نظر شما چیه؟ ۱۳ روزه استراحت کرده ، ممنون میشم نظرتون رو بدین

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-04-21 14:06

   با سلام.بهتره ام ار ای بشن علی رغم بهبودی

   پاسخ
 • حامد علوی
  2020-03-30 14:42

  سلام بیمارستان بهمن خصوصیه؟؟
  هزینه جراحی لیزری یک شانه تاندون نیمه پاره اونجا کلا چقد میشه
  با تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-04-16 11:02

   بله.با توجه به نوع اسیب متفاوته.بایستی ام ار ای رو ببینم

   پاسخ
 • شیدا محمدی
  2020-03-16 14:16

  سلام ۵۰ سال دارم ، دچار کشیدگی تاندون هر ۲ شانه هستم ، ساییدگی هم دارن . ۱۰ جلسه فیزیوتراپی رفتم دردش کمتر شد ولی بعد از قطع فیزیوتراپی درد مجدد شروع شد.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-03-30 11:52

   سلام و وقت بخیر.
   ام ار ای رو ارسال کنین.

   پاسخ
 • عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمتتون
  بنده دچار عارصه ی در رفتگی شانه بودم که ا عمل بسته انجام دادم اما بعد از یکسال دوباره کتفم ناپایدار شد و در رفت
  عمل دوباره جواب گو هست؟خواهشا راهنماییم بفرمایید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-03-30 11:58

   سلام و وقت بخیر.
   بله. ولی باید ام ار ای و سیتی کنین تا نوع عمل مشخص بشه.

   پاسخ
 • با سلام خدمت دکتر بزرگوار

  2 ) سوال از خدممتون داشتم:

  1) دکتر اگر عمل برای درفتگی شانه (عمل بنکارت) انجام شود ،

  بعد از ترمیم باید پیچ و مهره (انکور سوچر)ایا خارج شود یا باید تا ابد در بدن باشد؟

  2)هزینه عمل حدود چقدر میشود؟

  ممنون میشم راهنماییم کنید

  با تشکر از شما دکتر بزرگوار

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-03-30 12:06

   سلام و وقت بخیر.
   بله،باقی میماند،در رابطه با هزینه ها بایستی از جراح خودتون سوال کنین.

   پاسخ
 • سلام من استخوان ترقوه سمت راستم شکسته شده و تشخیص همه دکتر ها به عمل هست.اگر عمل نکنم و خودش جوش بخوره بهتره یا عمل کنم؟چون مشکلات عمل خیلی هست.و من شدیدا نگران رد بخیه ام و نمیخام رد بخیه بیفته رو بدنم.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-03-30 12:07

   سلام و وقت بخیر.
   برای پاسخگویی دقیق من عکستون رو باید ببینم.

   پاسخ
 • عاطفه رحیمی نسب
  2020-02-13 20:37

  سلام آقای دکتر، وقتتون بخیر. مادرم دچار پارگی تاندون شانه چپ شدن لطفا بفرمایید بدون عمل جراحی باز امکان درمان وجود داره؟ از اونجاییکه ایشون سال 95 قلبشون استندگذاری شده پزشک قلب برای اعمال جراحی بیهوشی رو صلاح نمیدونن. ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-03-30 12:16

   سلام و وقت بخیر.

   درمان پارگی کامل فقط جراحیه.

   پاسخ
 • با سلام
  اقای دکتر حدود ۵ ماهه شانه چپ درد میکنه وقتی که بالا و پایین میارم تق تق صدا میده به همراه درد در پایین اوردن دست در ام ار ای اول روتاتور کاف تاندونیست تشخیص داده شده در ام ار ای دوم در ناحیه اکرومین اب جمع شده
  ۱۰ جلسه فیزیوتراپی با لیزر انجام شده و تزریق در مفصل هم انجام شده
  یک دوره قرص های کارتیژل فست ران و سلکسیف هم مصرف شده تاثیری نداشته
  تشخیص ایمپیجمنت هست
  ایا نیاز به ارتروسکپی هست
  و ممکنه اسیب دیدگی لابروم باشه ؟؟؟
  با تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-03-30 12:18

   سلام و وقت بخیر. بایستی ام ار ای رو ببینم ولی به نظرم اسیب کپسول وجود داره و نیاز به ارتروسکوپی هست

   پاسخ
 • سلام‌من۲۴سالمه 
  کتفم درد میکنه دردشم تا بازوم میکشه
  تشخیص دکتر گیر افتادگی بوده ۱۰ جلسه فیزیوتوراپی با لیزرم رفتم وتزریق کورتونم داشتم داخل مفصل دکتر نظر به آرتوروسکو‌پی ،ویه دکتره دیگه گفته به فیزیوتراپی مجدد نیاز دارم و ام آر ای آخرم در استخوان آکرومیم آب دیده شده آب آورده
  ممکنه پارگی اسلپ باشه ؟؟
  نظره شما چیه!؟
  ممنون‌میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-03-30 12:18

   سلام و وقت بخیر. بایستی ام ار ای رو ببینم ولی به نظرم اسیب کپسول وجود داره و نیاز به ارتروسکوپی هست

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر من چند روز دیگه عمل ارتروسکوپی لابروم  دارم ولی دلهره دارم که بدتر نشه اخه چندتا از کامنتهای شما رودیدم که بیماران گفتن خوب نشده،دردمون بیشتر شده،یا بعد عمل به دستور پزشک ورزش کردن رو شروع کردن ولی ورزش و ۴روز میذاره کنارددردش تو شانه سر به فلک‌میکشه

  اقای دکتر یه خواهش دارم بعد عمل خوب میشم؟یا مشکل اون‌مریضا که کامنت براتون گذاشتن چیه بعد عملشون؟یعنی دردش تا اخر عمر هست؟اخه کسی که منو میخواد عمل کنه بیمارستان گلستان ارتش هستش شما اشنایی ازشون دارید؟سابقه ۸سال کار بنظرتون برا عمل خوب است یا بد؟خواهش میکنم ازتون جواب بدین لطفا اقای دکتر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-03-30 12:19

   سلام و وقت بخیر.
   اگر جراحی صحیح باشه معمولا مشکلی پیش نمیاد

   پاسخ
 • سلام‌اقای دکتر
  اقای دکتر من براتون عکس ام‌ار ای با سی تی اسکن فرستادم‌به شماره ای که فرمودید ولی ۳روزه جواب نمیدین چرا؟لطفا خواهشا اقای دکتر پاسخ بدین ممنون‌میشم براتو چند تا عکس‌فرستادم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-03-24 10:15

   سلام دوست عزیز. سوال شما توسط ادمین وبسایت برای دکتر کوشان فرستاده شده. به خاطر زیاد بودن سوالات و کامنت ها ده روز کاری پاسخ دهی زمان میبره. ممنونم از صبوری شما

   پاسخ
 • سیف الله واحدی
  2020-01-26 23:44

  باعرض سلام وادب ، مفصل acشانه چپم بیش از۳ماه توکشتی نیمه دررفته است ۲۰روز پیش خدمت شما رسیدم با توجه به عکس و ام ارای فرمودین ازنظرعلمی عمل نمیخاد وتصمیم بعهده خودم گذاشتین ،ولی آیااین روند روبه بهبودیه میتونم به ورزش شنا یا کشتی برگردم یا جراحی کنم بهتره؟ با اینکه چندسانتی ازمفصل برداشته میشه نگرانم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-04-11 12:48

   سلام و وقت بخیر.
   اگر میخواین ورزش کنین توصیه ام جراحیه

   پاسخ
 • محمد
  2020-01-08 15:09

  سلام مدت ۳ ماه است دچار تاندونیت شانه شدم.۳ بار تزریق داخل مفصل داشتم و۲۰ جلسه هم فیزیوتراپی کردم ولی متاسفانه درد همچنان باقی است ودرهنگام بالا وپایین کردن درد دارد .چه باید بکنم .آیا باید جراحی کنم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-01-23 02:51

   با سلام.در صورت ادامه درد توصیه به ام ار ای و در صورت لزوم جراحی میکنم

   پاسخ
   • محمد
    2020-02-08 10:24

    سلام دکتر ام ای ار گرفتم تاندون دست چپم ریش ریش شده ویک مقداری پارگی داره الان یکم بهتر شده ودستم بالا وپایین میره ولی قدرت لازم رو نداره ونمیشه باهاش مث سابق کار کرد .درد اصلا ندارم فقط وقتی بالا وپایین میکنم درد داره آیا احتمال داره خودش ترمیم بشه .معمولا چقدر طول میکشه

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     2020-03-30 12:19

     سلام و وقت بخیر.
     احتمال ترمیم خود بخود وجود نداره،درد ولی کم میشه

     پاسخ
   • سارا
    2020-03-09 15:07

    سلام آقای دکتر من حدود ده سال پیش کتفم در رفته و دو ماه پیش دوباره این مشکل برام پیش اومده، یکماه بی حرکت بود دستم و الان دکتر با توجه به MRI بهم گفتن محدودیت حرکتی همیشه وجود داره برات و جراحی هم هزینه بالایی داره و تضمینی هم برای حل شدن مشکل با جراحی نیست میشه لطفا راهنماییم کنید

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     2020-03-30 11:57

     سلام و وقت بخیر.
     جراحی لازمه. بعد از جراحی مشکلتون حل میشه.

     پاسخ
 • نیما صالحی
  2020-01-05 11:46

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  آقای دکتر من ده ماهه که از عمل شانه‌ی چپم میگذره (پارگی لبروم) ولی هنوز خوب نشده و موقع تکون دادن دستم تق تق صدا میده و هفته‌ای یه بارم از دردش یه روز کامل نمیتونم بخوابم

  پاسخ
 • سیف الله واحدی
  2020-01-03 10:14

  باسلام وعرض ادب،بنده حدود ۳ماه پیش تو کشتی مفصل acشانه در رفته شبها درد موقت دارم محدودیت حرکتی چندانی ندارم به نظرشما چکار کنم؟

  پاسخ
 • ممبینی
  2020-01-01 23:26

  با سلام و عرض ادب خدمت شما
  آقای دکتر من شهریور ماه از طریق وب سایت برای شما پیامی فرستادم و مشکل خود را مطرح کردم.
  فرمودید از طریق تلگرام عکسهاتون رو ارسال کنید. من هم عکسا رو حدودا یک ماه پیش فرستادم. خواهش میکنم هر وقت فرصت کردید جواب بدید.
  پیشاپیش از فرصتی که می گذارید بسیار سپاسگذار می باشم.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-01-06 15:45

   سلام و وقت بخیر
   تمام سوالات در تلگرام پاسخ داده شده احتمالا شماره را اشتباه وارد کردید
   ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

   پاسخ
 • میلاد
  2019-12-29 02:29

  سلام دکتر
  من حدود یک ماه پیش تو ورزش بوکس ضربه هوک زدم و شونم و دستم از همون حالت روبه بالا از جا در رفت به صورت کامل نه ولی تو جواب ام ار ای نوشته بود حالت ۶ و ۱۱ یه مدت درد داشت ولی الان درد ندارد تو جواب ام ار ای نوشته شده بود که پارگی تاندون و ماهیچه بوده ولی هنوز به هیچ دکتری نشون ندادم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 • پیمان
  2019-12-06 22:40

  با سلام و عرض ادب خدمت آقای دکتر کوشان عزیز،
  آقای دکتر بنده حدود دو سه سال پیش روی دستهام افتادم (به رو) و از اونموقع بالای شانه چپم احساس درد دارم، رفتم دکتر ایشون گفتند که مفصل ای سی جوینت یکم فاصله گرفته ولی شونت مشکلی نداره ولی واقعا اذیتم میکنه و درد دارم وقتی بالای شونم رو فشار میدم دردش بیشتر میشه ازش رادیوگرافی هم گرفتم، گفتم ببینم نظر شما چیه؟ راه درمانش چیه؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-12-16 09:35

   با سلام.البته بهتره عکستون رو ببینم.اما در کل اگر درد اذیت میکنه درمان در مرحله اول تزریق و سپس جراحیه

   پاسخ
 • مصطفی
  2019-12-03 01:39

  سلام و خسته نباشین.اقای دکتر من یک ورزشکار پاورلیفتیت هستم و مدت چند ماه پیش دچار شانه درد در قسمت استخوان سر شانه شدم ولی چندماه ورزش سخت با همان وضعیت کردم الان وضعیت دردم کمی بیشتر شدهولی کارهای روزمره مشکلی ندارم و تنها ورزش نمیتونم بکنم میشه لطفا کمک کنین بهم

  پاسخ
 • پیمان
  2019-12-03 00:20

  سلام اقای دکتر
  من چند وقتی بود جلو شانه و در بازو احساس درد میکردم ام ار ای انجام دادم و روتاتورکاف تاندونیست تشخیص داده شدو پزشک ارتوپد۱۰ جلسه فیزیوتراپی تجویز کردن .به فیزیوتراپی مراجعه کردم و متخصص طب فیزیکی بعد از انجام معاینه تشخیص گیرافتادگی شانه دادن
  با فیزیوتراپی جواب نگرفتم و امپول دپومدرول در داخل شانه تزریق کردم اما هنوز درد دارم میخواستم نظر شمارو بدونم
  مچکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-12-06 17:49

   با سلام.اگر بعد از فیزیو و تزریق بهتر نشده،احتمالا مشکل دیگری وجود دارد .عکساتون رو همراه با شرح حال ارسال کنید
   تلگرام 09034562274

   پاسخ
 • حسین
  2019-12-02 11:51

  سلام‌ آقای‌ دکترعزیز‌ بنده‌ ۲۰سالمه‌ درباشگاه‌ درحال‌ زدن‌ سرشانه‌ بودم‌ که‌ بعدیه‌ صدایی‌ کتفم‌ باراول‌دررفت‌ که‌ سریعابه‌ بیمارستان‌ مراجعه‌ جاش‌ انداختن‌ سه‌ هفته‌ بسته‌ بودوالان‌ بازش‌ کردم‌ وفیزیوتراپی میرم‌ کارم‌ خیلی‌ پرتحرکه‌ چکارکنم‌ که‌ دوباره‌ درنره شبام دستم‌‌ سنگین‌ وسفت‌ میشه‌ ودردشدیدی‌ دارم‌ داخل‌ تلکرامم‌ عکس‌ ام‌ ار‌ ای‌ فرستادم‌ لطفا‌ جوابموبدید

  پاسخ
 • مهدی
  2019-11-12 00:15

  سلام دکتر جان یه سوال داشتم
  ممنون میشم جواب بدید من چند ساله یه روی شانه هام یه استخون بیرون زده که مال شکستگی و اسیب و هیچی نیست و درد نداره اما یه نا هنجاری به وجود اورده نمیدونم به خاطر چیه باید چیکارش کنم آقای دکتر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-12-13 20:25

   لطفا عکستون رو ارسال کنین
   تلگرام ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

   پاسخ
  • شیدا جعفری
   2023-11-04 12:23

   سلام جناب دکتر بنده از سن کم..شانه ی سمت راستم دچار در رفتگی شد و دو بار شکسته بند برام جاانداختن ولی بدتر شد وچون سنم پایین بود برام مهم نبود وپیگیری نکردم الان در حدی هستم که نه میتونم بخوام نه بشینم به شدتت بهم فشار میاره و درد میگیره چند سال پیش ام آر ای دادم گفتم یکی از تاندم هام پارگی عمقی داره و چند تا چیز دیگه…البته الان هیلی تدتر شده به حدی هست که اصلا نمیتونم بخوابم به هیچ شکل الان باید عمل کنم یا با دارو درمان میشه؟

   پاسخ
   • با سلام. دررفتگی شانه نیاز به جراحی دارد. پارگی تاندون اگر بیش از ۵۰ درصد باشد نیز نیاز به جراحی دارد. با توجه به گذشت زمان از اسیب های شانه شما پیشنهاد میکنم حتما به پزشک مراجعه کنید و هر چه زودتر برای جراحی اقدام کنید

    پاسخ
 • حامد
  2019-11-03 01:36

  سلام اقای دکتر
  ببخشید لطف کنید جواب این سوال بندرو بدید ممنون میشم
  عمل و پلاتین یا پروتز که در اتروسکو پی به کار میرود در بخش دولتی با شخصی فرق دارد
  ایا شخصی دستگاه ها مدرن تر اند نسبت به دولتی مانند بیمارستان شفا یحیایان
  ممنون از لطفتون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-11-09 20:03

   با سلام،الزاما اینطور نیست،امکانات بیمارستانها متفاوته،باید از جراحتون بپرسین

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر عذرمیخوام مزاحمتون شدم من جراحی اسلپ و بنکارت1تا3 کردم واینکه لکسیتیم 9ار 9ه دکتر گفته نمیتونی حرفه ای ورزش کنی میخواستم بدونم میتونم حرفه ای شنا کنم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-11-08 17:07

   با سلام بعد از نه ماه میتوتین،لاکسیتی شانه رو حین عمل میشه بهتر کرد

   پاسخ
 • RezaFardshad
  2019-10-16 15:39

  سلام جناب دکتر کوشان
  وقت بخیر
  بنده درسال۸۸ تصادف کردم و از ناحیه دست (چپ) دچار آسیب دیدگی شدید شدم که متاسفانه عضلات شانه بدلیل آسیب شدید آتروفی شد و تاندون ها قطع شدن و عمل پیوند انجام شد و ناحیه اسکپولا خرد شد که بوسیله پیچ و مهره پُر شد ولی درحال حاضر مشکل حرکتی دارم و دستم بالا نمیاد
  بنظر شما عمل پیوند عضله شانه موثر است؟؟
  برای بالا اومدن دستم اگه لطف کنین نظرتونو بفرمایین ممنون میشم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-10-18 21:15

   با سلام لطفا نوار عصبتون رو ارسال کنین
   تلگرام ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

   پاسخ
 • مريم
  2019-10-16 00:30

  سلام اقاي دكتر
  وقت بخير، من شبها وقتي ميخوابم صبح بعدازخواب انگشتان دستم احساس خيلي درد دارم و مچ دستم اگر در حالت ثابت باشد هم درد شديد دارم به قدري كه احساس ميكنم در خلاف جهت بشكنم خوب ميشود،وهمچنين مچ پاي چپ را هر چند دقيق بعداز يك حالت ثابت وقتي ميكشم خيلي شديد صداي شكستن ميدهد دو سال پيش ازمايش گرفتم ويتامين دي من ده بود كه شش ماه تزريق آمپولش را هم انجام دادم و هفته اي يكبار بعدازامپول قرص مصرف ميكردم ،سي سالم هست مادرم پوكي استخوان دارد،أيا امكان داره من هم پوكي استخوان داشته باشم يا مشكل ديگري هست؟از لطف شما سپاسگزارم.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-10-18 21:14

   با سلام،شما نرمی مفصلی و استخوانی دارین،پوکی ندارین

   پاسخ
 • محمد
  2019-10-16 00:17

  سلام
  خسته نباشيد اقاي دكتر پارگي تاندون شانه با پي آر پي قابل درمان هست بطور كامل؟ممنونم

  پاسخ
 • ميلاد باوي
  2019-10-15 19:47

  با سلام خدمت آقاي دكتر
  من چند روز ديگر عمل آرتروسكوپي شانه دارم كه قرار است شما زحمت اين عمل را بكشين خواستم بدونم ك تتو زدن روي دست مشكلي ايجاد ميكنه يا خير؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-10-18 21:13

   با سلام،بهتره بعد از جراحی انجام بدین

   پاسخ
 • حسین
  2019-10-13 10:24

  باسلام
  دکتر جان من29 سالمه قبل یه ماه تو زمین فوتبال ضربه ای به کتفم وارد شد ک بر اثر آن استخوان ترقوه سمت چپم شکست دکترا میگن ک جوش میخوره نظر شما چی متشکرم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-10-14 00:11

   با سرام بهتره عکستون رو ارسال کنین
   تلگرام ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

   پاسخ
 • محمد
  2019-10-12 11:16

  سلام دکتر من استخوان ترقوه ام رشد زیادی کرده میخواستم ببینم راهی هست با جراحی فرم شانه زیبا تر بشود یا نه ممنون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-10-14 00:10

   با سلام،عکستون رو بفرستین ببینم میشه یا خیر
   تلگرام ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

   پاسخ
 • مهدی
  2019-10-08 00:34

  سلام دکتر من کتفم دوسال ونیم پیش دوبار به فاصله یک هفته تو باشگاه دررفت الان تو این دوسال ونیم ورزش جدی نکردم الان چند وقته دارم دوباره تمرین می‌کنم تو باشگاه یه ضربه خورد حس دررفتن داشت و یکم درد ولی در نرفت میخواستم بدونم امکان دررفتنش بعد سه سال هست واین که شما گفتید بیش از دوبار دررفتگی عمل می‌خواد من باید چیکارکنم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-10-09 09:30

   با سلام،بله،احتمال دررفتگی مجدد هست،بهتره در اسرع وقت جراحی کنین،چون تا زمانی که تعداد دررفتگی ها زیاد نشده،نتیجه عمل خیلی خوبه

   پاسخ
  • زهرا
   2019-10-15 21:04

   سلام آقاي دكتر
   وقت بخير، من حدودا از چندسال پيش در انگشت دوم پاي راستم به اندازه يه دابره كوچك كبود و تقريبا سياه هست و درد هم ندارم و هيچ علائم ديگري ندارد.ايا چيز خطرناكي هست؟

   پاسخ
 • مرتضي طاهرى
  2019-10-07 18:26

  باسلام خدمت دكتر عزيز ،عارضم كه من ٣٣سالمه و٧سال پيش به علت ررفتگى مكرر عمل ارتروسگوپى انجام دادم و خيلي راضى بودم ،ورزش كار هستم و ورزشي كه انجام ميدم پر اسيب هست ،در كل مشكلى نداشتم تا اينكه بر اثر يك حادثه مجدد دچار دررفتگى شد ،حالا از اونجايي كه قبلا ميدونستم كه فقط يك بار ميشه ارتروسكوپى كرد و دفعه بعد بايد عمل باز انجام شه ،كه مشكلات خودش رو داره مثلا محدود شدن دامنه حركتى ،واز اونجا كه اينده ورزشيم خيلي برام مهمه ميخواستم ببينم كه تدبيرى ميشه انديشيد ،توضيح من از روزى كه دررفت به مدت ٣هفته تكون ندادم الانم فيزيوتراپى دارم انجام ميدم
  تشكر از لطفتون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-10-09 09:29

   با سلام،تقویت عضلات میتونه باعث کمتر شدن احتمال دررفتگی بشه،اما نهایتا بهتره جراحی بشین ،جراحی باز اگر خوب انجام بشه،محدودیت حرکتی ایجاد نمیکنه

   پاسخ
 • سلام دکتر من۲۱ ساله هستم متاسفانه در دوران نوجوانی ورزش های سر خود انجام دادم که باعث بزرگ شدن سرشانه ام شده میخواستم ببینم ایا امکان جراحی و کوچک کردن آن هست یا خیر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-10-09 00:40

   با سلام،عکستون رو ارسال کنین
   ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

   پاسخ
 • باسلام خدمت جناب دکتر و با آرزوی خرسندی مدت 1 سال پيش درباشگاه زمین خوردم و کتفم آسیب دید مدتی استراحت کردم و بعد شروع ی ورزش کردم ولی از اون موقع ب بعد درد داشتم ام آر آی دادم و فهمیدم که کیست داره و پیش دکتری که رفتم دارو دادن یک دارو غضروف ساز و قرص التهاب آور من دارو هارو خوردم ولی تعقیری نکردم و هرموقع چیز سنگین بلند میکنم درد میگیره و خواستم بدونم راه درمانش چیست البته در حالت معمولی دردی ندارم فقط موقع کار کشیدن ازش احساس درد میکنم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-09-27 14:41

   با سلام بایستی ام ار ای رو بفرستین،ولی به نظرم اسیب کپسول مفصلی دارین

   پاسخ
 • مریم
  2019-09-09 01:42

  با عرض سلام خدمت شما جناب دکتر
  میخواستم بدونم که ۶ ماه بعد از عمل آرتروسکوپی کتف لیزر موهای زائد زیر بغل مشکلی داره یا خیر؟
  ممنونم از وقتی که میگذارید

  پاسخ
 • ممبینی
  2019-09-01 23:51

  با سلام و خسته نباشید.
  خانمی هستم 27 ساله که صاحب سه فرزند می باشم. در سن نوزادی (2 ماهگی) دچار آسیب دیدگی از ناحیه شانه راست شدم. در همان زمان مورد عمل جراحی قرار گرفتم. مدتی هست(2 سال) که درد شدیدی دارم و دستم خیلی بالا نمی آید. به دکتر مراجعه کردم. مطابق نظر دکتر استخوان سرشانه تخریب شده و عصب اگزیلاری هم آسیب دیده است و باید گوی و کاسه عوض شود. همچنین دکتر برای کاهش درد قرص های تالنتال 480، ولایریکا 75 خارجی و فست ران را تجویز کرد.
  می خواستم نظر شما را بپرسم. پیشاپیش از فرصتی که می گذارید تشکر می کنم.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-09-05 09:58

   با سلام.بهتره عکستون رو ارسال کنین.ولی درمان تخریب مفصلی،تعویض مفصله
   ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

   پاسخ
 • حامد
  2019-08-31 17:59

  سلام اقای دکتر ببخشید یک سوال داشتم
  کتفیکه نیم دررفتگی داشته باشه (یعنی بعد دررفتن خیلی زود به جای خود برگرده) بهتر ه یا در بره بیمارستان جا بندازن
  کدام یک زودتر نتیجه می گیرن بعد عمل اترسکوپی
  باتشکررر فراوان

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-09-05 09:55

   با سلام.اینا دو مشکل جداگانه است و درمان متفاوتی داره.نتیجه هر دو هم با عمل مناسب خوبه

   پاسخ
   • حامد
    2019-09-05 12:36

    ممنون آقای دکتر یعنی با عمل مناسب می توان به ورزش حرفه ای همچون کشتی بر گشت

    پاسخ
  • محمداحمدپور
   2019-09-15 00:05

   سلام اقای دکتر. ببخشید شما در بیمارستان فجر تهران هم عمل انجام میدهید یا خیر؟

   پاسخ
 • ریحانه
  2019-08-29 11:44

  سلام وخسته نباشی خدمت دکترکوشان.
  من چند سال هست ک دچاربرآمدگی کتف درپشت هستم وجدیدا شانه هام درد میکنه.خواستم بدونم این این برآمدگی کتف ب غیر ازشیوه های ورزشی ک زمان بر هست چ درمان دیگه ای داره؟چون واقعا این موضوع اعتمادبنفسم رو ازم گرفته

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-09-05 09:50

   با سلام.لطفا عکستون رو ارسال کنین
   ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

   پاسخ
   • ریحانه
    2019-09-05 10:32

    ب ایمیلتون؟اخه این شماره رو ک سیو میکنم انگارشماره خودتون نیست

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     2019-09-11 10:31

     شماره متعلق به ادمین وب سایت است.ارسال بفرمایید خدمت آقای دکتر ارسال میشود

     پاسخ
 • سمیه
  2019-08-21 18:37

  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر من دوسال پیش در ورزش از ناحیه کتف دچار اسیب شدم وگفته شد کتفم دچار پارگی شده .الان از درد شدید دست دوباره ام ار ای انجام دادم امکانش هست برای شما ارسال کنم که تشخیصتون رو بدونم.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-08-21 22:22

   سلام لطفاً همراه با سوال به تلگرام ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴ ارسال بفرمایید

   پاسخ
   • mah.fa98
    2019-08-24 15:29

    عرض سلام و خسته نباشید اقای دکتر
    من دختری 21 ساله ام ، هشت سالی هست که درد شانه ی راست دارم دکتر که میرفتم میگفتن التهابه و قرصای ضد التهاب میدادن . الان ام ار ای کردم یک کیست به ابعاد 37در21 میلیمتر توی استخوان سر بازوم نشون داده . میخواستم نظر شما رو بدونم اینکه جراحی لازم داره یا نه و اینکه جراحیش میتونه بسته باشه ؟ عکس هامو به شماره ی تلگرامی که ذکر کردین فرستادم . خییلی ممنونم که وقت میذارید و مطالعه میکنید

    پاسخ
 • سمیرا سعیدی
  2019-08-14 12:14

  سلام روزبخیر جناب دکتر من کتفم چند سال پیش دررفتگی داشت تا به امروز چند بار در رفتگی داشت که اخرین بار 20روز پیش بود که داخل باشگاه این اتفاق افتادبه بیمارستان امام حسین رفتم و با بیهوشی جا انداختن حالا بعد از ام ار ای جناب اقای دکتر رضا توکلیتشخیص جراحی دادند میخوام ببینم راه دیگری نیست بجز جراحی. تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-08-21 22:14

   سلام، خیر متاسفانه تنها روش درمانی جراحی است

   پاسخ
 • صادق
  2019-08-13 15:39

  سلام وقت بخیر آقای دکتر کوشان عزیز خسته نباشد.
  برای معاینه شانه از شهرستان اردبیل قراره خدمتتون برسم . شهرستان ام ار ای کنیم بهتره یا بیام تهران خدمتتون بعد ام ار ای کنم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-08-15 15:11

   با سلام.ام ار ای انجام بدین و بیان.اینطوری کمتر زمانتون تلف میشه.در صورت لزوم میگم اینجا بگیرین

   پاسخ
   • ميلاد
    2019-08-17 13:14

    با سلام
    آقاي دكتر هزينه وسايل آرتروسكوپي شانه حدودا چقدر ميشه (تخميني)؟

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     2019-08-21 22:08

     با سلام.با توجه به نوع عمل و میزان آسیب خیلی فرق میکنه

     پاسخ
 • میلاد
  2019-08-08 14:07

  سلام اقای دکتر خسته نباشید اقای دکتر من تو باشگاه اسیب دیدم دکتر نخعی گفتن لبروم پاره کردی باید جراحی بشی من میترسم دیگه نتونم باشگاه و شنا برم ایا من بعد عمل میتونم دوباره مثل اول شرو کنم البته دکتر گفتن مشکوک به هیل ساکسم هست انعطافمم ۷از ۸ه ممنون میشم اگه جوابمو بدید فقط اگه بخوام دوباره شرو کنم با انعطافم به نظرتون باشگاهو برم یا فقط شنارو ادامه بدم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-08-13 00:26

   با سلام.بایستی معاینه بشین و ام ار ای رو ببینم.ولی به طور کلی بعد از ۴ تا ۶ ماه میتونین به ورزش بر گردین

   پاسخ
 • امیر
  2019-08-07 23:21

  سلام اقای دکتر خسته نباشید.
  حدودا دوسال پیش هردوم شانه ام به فاصله ی یک ماه یکی بر اثر زمین خوردن و یکی هم بر اثر پرتاب کردن دستم به یک درد دچار شدم دقیقا روی مفصل شانه ام.یکدستم هم به سمت پشت کامل بالا نمیرود ولی این یکی از لحاظ محدوده حرکتی مشکلی نداره. همون مدت به چندین دکتر مراجعه کردم اما اصلا خوب نشدم. فیزیوتراپی و تزریق هم انجام دادم ولی جوب نداد و به نوعی دیگ با دردش کنار اومدم تا الان ولی الان با یک مقدار ورزش بدنسازی خیلی سبک باز دردشون بیشتر شده.الان از کسی ک شما کتفش رو سال پیش جراحی کردید ادرستون رو گرفتم.و به خاطر شرایط کاری و فاصله زیاد با تهران فعلا نمیتونم برسم خدمتتون .خواستم بپرسم ک به نظرتون هردو نیاز به جراحی دارن و احتمال بهبودی کامل هست ؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-08-13 00:25

   با سلام.فکر کنم هر دو جراحی بخواد.معمولا اگر آسیب استخوانی بوجود نیومده باشه بهبودی کامله

   پاسخ
 • ميلاد باوي
  2019-08-06 16:48

  با سلام خدمت آقاي دكتر
  من سال ٩٠ پرورش اندام كار ميكردم و بعد از يك سال ورزش در يكي از حركات تاندون هاي كتف چپم كشيده شدند
  از آنجايي كه نزديك به سي جلسه فيزيوتراپي و انواع دارو ها و تزريق هاي در كتف را امتحان كردم اما نتيجه اي نگرفتم و إخرين پزشكي ك مرا معاينه گفت كه با عمل آرتروسكوپي قابل درمان است
  خواستم ببينم بعد از عمل امكان ورزش كردن هست يا نه؟
  و بعد از چه مدت بهبود كامل حاصل ميشود؟
  واينكه وسايل جراحي را شما تهيه ميكنيد يا بنده؟
  خيلي متشكرم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-08-08 15:24

   با سلام.بایستی ام ار ای رو ببینم.جهت تهیه وسایل به شما مراکز معتبر معرفی میکنم
   ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

   پاسخ
 • محمد
  2019-08-02 21:13

  سلام اقای دکتر ، من حدود 10 سال هست که کتفم در میرود Mri و سیتی رو انجام دادم به نظر شما با جراحی خوب میشوم؟
  میشه توضیح بدید برای در رفتگی مکرر کتف شما جراحی باز رو پیش نهاد میکنید یا جراحی بسته رو؟
  و درمان کدوم قطعی هست؟
  و آیا امکان داره در رفتگی استخوان ها بیماری ارثی باشد؟؟؟؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-08-05 08:44

   با سلام.با دیدن ام ار ای و سی تی نوع عمل رو انتخاب میکنم.معمولا با جراحی به حالت نرمال بر میگرده

   پاسخ
 • مجید خاکی
  2019-07-31 13:44

  سلام و عرض ادب
  آقای دکتر من دوسال پش یه فرش خیس سنگین بلند کردم و برای آویزون کردنش دستمو خیلی بردم بالا و خودمو کشیدم و یه دفعه شونم پیچید و یه تقه ای کرد و از همون موقع تا الان درد داره البته خیلی شدید نیست ولی همیشه هست و آروم نمیشه . پیش متخصص شانه رفتم ام آر آی دادم گفتن استخوانهای شانه خیلی به هم نزدیکن و همین باعث شده تاندون دست راستت پاره بشه و دست چپت هم در شرف پاره شدنه .برای من آمپول ژل تزریق کردن ولی هیچ اثری نداشت .اگه ممکنه راهنمایی کنید که چکار باید بکنم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-08-02 11:56

   با سلام.بهتره ام ار ای رو ببینم.پلی پارگی که در عرض سه ماه خوب نشه،نیاز به جراحی داره

   پاسخ
 • میثم
  2019-07-30 23:51

  آقای دکتر کوشان سلام
  واقعا به شما غبطه می خورم. کاش مثل شما بودم و می توانستم گرهی از مشکلات دیگران واکنم. درود بر مرام و معرفتتان که وقت نازنین خود را صرف پاسخ به بیماران می کنید و آفرین به استادان و دانشگاه و پدر و مادری که فرزندی این چنین پرورش داده اند. تمام خوبی ها و زیبایی های عالم نثار قلب پاکتان

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-08-02 11:56

   با سلام.لطف دارین🌷انشالله همیشه موفق و شاد باشین

   پاسخ
 • احسان
  2019-07-30 16:46

  سلام آقای دکتر
  لطفا بفرمایید که آیا محدودیت حرکتی در جراحی باز دررفتگی شانه بعد از دوره نقاهت وجود داره یا خیر ؟
  آیا می تونم به فعالیت ورزشی بپردازم یا اینکه محدودیت دارم ؟
  صمیمانه سپاسگزارم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-08-02 11:55

   با سلام.محدودیت خیلی کمی داره.میتونین ورزش کنین

   پاسخ
 • آرتا
  2019-07-24 20:14

  سلام اقای دکتر.بنده مشکل پارگی لابروم خلفی و قدامی داشتم. سال پیش دکتر گیتی عمل کردند و بعد از ۸ ماه بهم اجازه شروع کردن دوباره دادند.بنده اول بدنسازی رو شروع کردم و کم کم شروع ب بازی والیبال کردم.الان توی قسمت شانه زمانی ک دست کاملا باز میشه احساس درد دارم یا زمانی ک کامل ب سمت بالا میره ی درد پخش میشه میخواستم بدونم علت چیه،دوباره باید عمل کنم؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-08-01 15:43

   با سلام.به نظرم تا یک سال طبیعیه.ولی جهت اطمینان بیشتر ،ام ار ای با تزریق انجام بدین

   پاسخ
 • با سلام و عض خسته نباشید .
  جنا دکتر بنده چند سال پیش تصادف شدیدی داشتم که بجز اسیب به قسمت های دیگر بدنم دچار دررفتگی شانه هم شدم بعد از حدود یک سال که بهبودی حاصل شد دست راستم از شانه تا زاویه نود درجه بیشتر بالا نمی رود (البته حدود 40 جلسه فیزیوتراپی هم انجام دادم ) بعد از انجام ام ار ای و نوار عصب مشخص شد عصب ایگزلاری بنده قطع شده است .خواستم بفرمایید که انجام این جراحی چطوریه و دوران نقاهتش به چه مدت هستش و ایا درمان کامل انجام میشه ؟ بنده در حال حاضر هیچ دردی ندارم و کارای روزمره هم به راحتی انجام میدم فقط دستم بالا نمیره و دچار لاغر شدی سر شانه هستم ..ممنون از لطفتون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-08-01 15:42

   با سلام.با توجه به زمان گذشته از بیماری،احتمال بهبود توسط جراحی کمه

   پاسخ
 • ۳شنبه صول مرداد ۱۳۹۸. سلام و عرض ادب جناب آقای دکتر کاشان. دو ماه پیش در اوایل خرداد در اثر ضرباتی که تقریبا بر شانه و دست چپ من وارد شد؛ و متاسفانه بخاطر وضعیت بد مالی به پزشک نتونستم مراجعه کنم و نهایت به یک پزشک ارتوپدی در بیمارستان مراجعه کردم و آمپول د۳ و اگر درست بیاد داشته باشم ؛ بتامتازون و یا دگزامتازون زدم ؛ بهمراه قرص ناپروکسن ولی هنوز دست و شانه چپم درد داره ؛ البته درد شدید نیست ولی تا اندازه ای اذیت را دارم! و البته دستم را میتونم در حد ۷۰% تکان بدم بالا و پایین حرکت بدم ولی در مقایسه با قبل کمی محدودیت حرکت و در حالت طبیعی هم همان دردها را دارم. آیا احتمال جراحی در قسمت مفصل و رباط و یا هر نقطه ای از شانه و دستم و رباطها و یا تاندوم هست و یا جای نگرانی نیست!؟ یک عکس رادیولوژی هم گرفتم که یک پزشک ارتوپدی نگاه کردن و گفتن جای نگرانی نیست! ولی چیزی در عکس رادیولوژی مشخص نیست. ممنون و سپاسگذار میشم که از مشورت و راهنمایی شما بهرمند بشم.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-08-01 15:41

   با سلام.حتما ام ار ای کنین.اکثر آسیب‌های شانه قابل درمان توسط جراحی هست

   پاسخ
   • سلام جناب دکتر ۳۶ ساله هستم ۱۴ سال پیش کتفم دچار اسیب شد ..تو این مدت نتونستم خوب و بصورت دلخواه ورزش کنم حدودا ۶ بار کتفم در رفته البته بصورت نیمه دررفتگی.وچند تا ام ار ای هم هیچی نشون نداده.احتمال اینکه کتفم با عمل طوری بشه که بتونم ورزش کشتی رو انجام بدم چقده؟؟ تو ایران احتمال بهبود رو زیاد میکن..سرچ کردم چند مقاله امریکایی درصد هایی حدود ۶۰ درصد برای بهبود کامل رو میدن

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     2019-08-06 23:26

     با سلام.در صورت مناسب بودن شرایط مفصلی،امکان بهبودی نود درصده

     پاسخ
 • پرحلم
  2019-07-22 10:20

  سلام خسته نباشید. من حدود سه ماه پیش کتفم برای اولین تو فوتبال در رفت بعد دو هفته دوباره فعالیت ورزشیمو شروع کردم. تو اخرین جلسه تمرین غضروف کتفم یبار صدا خورد. در رفتن دوباره کتفم خیلی نگرانم کرده. بنظر شما برای پیشگیری چه کار کنم یا داروی خاصی هست برا ترمیم غضروف

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-08-01 15:40

   با سلام.احتمالا آسیب کپسول داره بیشتر میشه.حتما ام ار ای کنین

   پاسخ
 • محمد
  2019-07-22 09:53

  سلام خسته نباشید. من حدود سه ماه پیش برای اولین بار در اثر ضربه در فوتبال کتفم در رفت. بعد از حدود دو هفته فعلالیت ورزشی خودم ک فوتبال هستش رو شروع کردم. اما در اخرین جلسه تمرینم کتفم در اثر تحرک چند غضروفاش صدا خورد. میخواستم ببینم دلیلش چیه؟ یعنی احتمال داره نشونه ضعیف شدن غضروف باشه یا دوباره در بره؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-08-01 15:40

   با سلام.احتمالا آسیب کپسول داره بیشتر میشه.حتما ام ار ای کنین

   پاسخ
 • ارزو
  2019-07-20 01:59

  با عرض سلام خدمت آقای دکتر، من حدود یک سال هست کتف وبازو م درد زیادی دارم به طوری که بعض مواقع دستم بالا نمیره از دست چپ کمک میگیرم، دکتر ارتوپدی بعد از انجام ام آر آی و رادیولوژی ونوار عصب تشخیص گرفتگی کانال مچ، استخوان اضافه در شانه وپارگی تاندون دادن، نظر شما چیه، آیا هر سه رو با هم میشه عمل کرد، البته گرفتگی کانال خفیف هست، ممنون میشم راهنماییم کنین

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-07-21 08:22

   با سلام مشکل شما از شانه است.توصیه به عمل همزمان نمیکنم

   پاسخ
 • حسین
  2019-07-14 09:48

  باسلام
  من از هر دو کتفم در رفتگی مکرر دارم با توجه به وضعیت مالی و این که کتف سمت چپ ک وضعیت بدتری داشت رو جراحی کردم از بعد از جراحی همچنان احساس میکنم کتف قابلیت در رفتن مجدد رو داره از نشانه هاش هم اینکه کتفم درد داره گاهی وقتی حرکات کششی انجام میدم صدایی شبیه به کش اومدن لاستیک داره دامنه حرکتیم به شدت پایینه و اینکه واقعا اذیت کنندست با این حساب هیچ امیدی به اینکه کتف دومم رو عمل کنم ندارم لطفا بگید باید چی کار کنم واقعا خسته کنندست دو کتف

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-07-20 19:29

   با سلام.با جراحی بایستی تا ۹۵٪ بهتر شده باشین

   پاسخ
  • با سلام
   آیا پارگی ناکامل روتاتورکاف و لبروم احتیاج به جراحی دارد؟
   فیزیوتراپی.منوال. لبزر پرتوان و درای نیدلینگ واقعا در بهبود این ضایعه موثر است؟
   کدام بهتر است؟
   ۲۰ جلسه فیزیوتراپی انجام دادم. درد و دامنه حرکتی خوب بود. جلسه ببستم احساس میکنم کمی بازوهابم متو رم شده.
   آیا اگر عمل نکنم مشکلی ایجاد میشود
   فقط وقتی روی شانه ام میخوابم دردناک میشود و درد خاصی در بقیه موارد ندارد.
   فقط کمی درد در ناحیه بازو
   تشکر

   پاسخ
   • دکتر علی کوشان
    2019-09-05 09:56

    با سلام.این دو مشکل همزمان،نیاز به جراحی داره
    در صورت عدم جراحی پیشرفت میکنه

    پاسخ
 • علی گورکانی
  2019-07-12 15:14

  سلام اگر فردی یک ساله پیش بر اثر ضربه ماهیچه های کتفش پاره شده و خودش جوش خورده باشه به صورتی که استخوان کتفش زده باشه بیرون حالا بعد از یکسال امکان عمل جراحی وجود داره ؟

  پاسخ
 • . الهام
  2019-07-02 16:06

  سلام خسته نباشید
  چندین سال بیرون زدگی کتف دارم و مدت ها فکر میکردم علت آن قوزی ولی با کاهش وزن زیادم متوجه شدم که کتف بالدار دارم و در هر دو ناحیه استخوان کتف همیشه درد دارم و شانه هام ب سمت جلو امده
  آیا درمان و بهبودی داره و از چه راهی؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-07-05 21:35

   با سلام.بایستی معاینه بشین.در موارد خاص امکان جراحی هست

   پاسخ
 • محمد
  2019-07-01 17:01

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  دررفتگی مفصل آکرومیوکلاویکولار راست همراه با پارگی عضلات رتاتورکاف
  ترمیم پارگی کاف عضلانی _تاندونی
  ورزشکار( بدنسازی) هستم بنظرتون میتونم دوباره مثل قبل ورزشمو ادامه بدم.

  پاسخ
 • مصطفی
  2019-07-01 16:57

  سلام آقای دکتر کوشان من مدت 4سال هست که درد شانه راست دارم پبش هر دکتری رفتم نتونستن تشخیص درست بدن چند تا از دکتراگفتن تاندون پاره شده لازم هست عمل بشه چندتا دکتر دیگه گفتن باید فیزیوتراپی انجام بشه نزدیک چهل جلسه نمیدونم چیکار کنم پارسال اومدم مطب شما ولی شما تشریف نداشتید باتشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-07-05 21:58

   با سلام.لطفا ام ار ای رو ارسال کنین
   ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

   پاسخ
 • علی مهنام
  2019-07-01 14:57

  سلام آقای دکتر من دچار عارضه اسلپ تیپ 2 در هر دو کتف شده ام میخواستم ببینم که حتما باید جراحی بشه؟

  پاسخ
 • مهرشاد
  2019-06-30 06:47

  سلام خسته نباشید.من حدود دوسال پیش شانه درد گرفته و شانه وبازودچار درد وبی حسی وکاهش عملکرد دستم در برخی حرکات شده وطی این دوسال درمان زیاد نتیجه نگرفتم..عکس های شانه وگردنم اگه صلاح بدونید براتون بفرستم که راه چاره جلوی من بزارید.ممنون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-07-02 23:45

   با سلام
   لطفا به شماره ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴ همراه با متن کامل سوال ارسال بفرمایید

   پاسخ
 • محمد
  2019-06-26 03:02

  گذاشتن پلاتین حداقل چقدر نیاز به استراحت داره؟یعنی از چه مدت به بعد میشه رفت سر کار چون بنده راننده هستم در یک سازمان دولتی

  پاسخ
 • محمد
  2019-06-26 02:49

  با سلام خدمت شما دکتر با شرف و با تجربه خدمت شما عارضم بنده سه بار طی هفت سال کتفم دچار در رفتگی شدید شد اما خودم و یا همکارایی که بلد بودن جا انداختن حدود یکماه پیش بعلت زمین خوردن دوکتفم بطور خیلی شدید شکست و سر مفصل گردنمم شکست اینی که میگم شکست در جواب سی تی اسکن سه بعدی عرض میکنم بنده بعلت شغلم پزشکان ارگانمان هستن که هرکدوم از اورتوپدها یک نظر دادن رفتم شخصی مطب بیرون گفتن باید عمل بشه الان بنده بالغ بر ۴ پزشک عوض کردم پزشک آخری فرمودند کتف چپت بدون فاصله شکسته و کتف راستت با فاصله آتل بستن گفتن ۱۰روز دیگه بیا اگه خوب نشده بود عملت میکنم خب وقتی در طول یکماه جوابی نگرفته ۱۰روز فقط دردش برای من میمونه و جالب اینه که سی تی دومم کتفم از سی تی اول که روز حادثه گرفتم بدتر شده من فقط میخوام از این درد خلاص شم شما چه تجویزی دارید بنده از رشت هستم خواهشا زودتر منو راهنمایی کنید چون حال جسمیم واقعا خرابه ممنون از وقتی که گذاشتید.

  پاسخ
 • میثم
  2019-06-25 00:53

  با سلام من جراحی ترقوه داشتم. بعد از ۶ هفته جوش نخورده آیا این طبیعیه؟
  البته پزشکم شربت کلسیم و ویتامین دی و اسپری نازوکسلین بهم دادند

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر وقت بخیر داداشم سال ۹۱بر اثر سقوط از ارتفاع حدود ۴۰روز داخل کما بود وضعیت درست حسابی نداشت بعداز مدتها دکترش فهمید ک کتفش در رفته بعد دکتر گفت الان نمیشه عملش بکنید باید بزارید تا وضعیتش بهتر بشه الان وضعیتش بهتره داخل شهر خودمون یعنی اهواز بردیمش پیش یه متخصص گفت استخوان دستش خراب شده و ما نمی تونیم براش کاری انجام بدیم تا اینکه شمارو بهمون معرفی کردند ایا راحلی برای ما وجود داره داداشم ۲۵سالشه خیلی اذیت میشه

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-07-08 10:50

   با سلام.عکساشو بهمراه متن سوال بفرستین
   ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

   پاسخ
 • میثم
  2019-06-21 11:02

  سلام آقای دکتر من ترقوه م شکسته. و در بیمارستان کسری عمل کردم و پیچ و پلاک گذاشتم. بعد از ۶هفته هنوز جوش نخورده. آیا طبیعیه؟ پزشکم ویتامین دی و اسپری نازوکسلین تجویز کرده.آیا کار دیگری باید انجام بدم؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-06-25 12:15

   با سلام.فعلا تا ۳ ماه صبر کنین

   پاسخ
   • میثم
    2019-06-30 10:04

    سلام و عرض ادب. شرمنده که مصدع میشم. سه ماه بعد از عمل؟ یا از این تاریخ سه ماه بگذره؟

    پاسخ
  • میثم
   2020-01-10 14:24

   سلام من در ۶ یا ۷ ماه پیش بر اثر شیرجه بدی که زدم اسیب دید و یه صدایی خورد. وقتی من میخواهم توپ یا هرچیزی دیگری را پرتاب کنم شانه خالی میکنه من فوتسال رو به صورت حرفه کار میکنم و تنها 16سال دارم . عکس mriرا برای شما ارسال میکنم . خودم فکر میکنم لابروم اسیب دیده. میخواستم بپرسم که اگه عمل کنم شانه ام مثل اولش میشه و میتونم پرتاب یا ورزشمو ادامه بدم چون میگن اگر عمل کنی شونت مثل شونه اولت نمیشه و نمیتونی ادامه بدی

   پاسخ
   • دکتر علی کوشان
    2020-01-23 02:52

    با سلام،بلهبا سلام.بله‌اسیب کپسول دارین.با جراحی نرمال میشه

    پاسخ
 • رنجبر
  2019-06-20 11:20

  با عرض سلام و خسته نباشید.جناب کوشان بنده۲۰روز پیش جراحی باز شانه انجام دادم با انجام حرکات هنوز درد زیاد دارم ترمیم پارگی تاندون،برداشتن ۱ سانتی متر از استخوان ترقوه،وآکرومیال ،میخواستم بدونم تا چه زمانی درد دارم؟ممنونتون میشم

  پاسخ
 • یاسین اسماعیلی
  2019-06-18 17:25

  باسلام و عرض خسته نباشید خدمت دکترکوشان . من ۱۷ سال دارم و تا به حال سه بار شانه چپم در رفته است. اولین بار در تاریخ ۱ بهمن ۱۳۹۷ و هنگام تکل در فوتبال شانه ام در رفته است و بار سوم هنگام عطسه.به پزشک متخصصی مراجعه کردم و عکس MRI از شانه چپم را به ایشان نشان دادم و بعد از چند حرکت با دست و پا به من گفتن که شلی رباطی ۷ از ۹ دارم و به من گفتن که باید شانه ام عمل بشه ولی درصدموفقیت عمل حدود۵۰-۶۰ درصده .
  حالا به نظر شما باید عمل کنم ؟؟ اگه عمل کنم خوب میشه یانه؟؟؟ و اینکه راهکاری برای حل مشکل شلی رباطی ندارید؟؟؟
  ممنون و متشکر از شما

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-06-24 15:15

   با سلام.بله.جراحی لازمه و در صورت عمل مناسب،موفقیت ۹۰ درصده.به مرور زمان شلی لیگامان برطرف میشه

   پاسخ
 • مجیدا
  2019-06-18 11:12

  سلام با عرض خسته نباشید من شونم چند ماهی هست درد میکنه ام ار ای انجام دادم دکتر ارتوپد دید گفت که کپسول مفصلت پارگی داره ولی تو گزارشش که بعدا گرفتم نوشته پارگی تاندون سوپرا اسپیناتوس میخاستم ببینم این دوتا یکی هستن درمانش چی هستش ممنونم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-06-24 15:15

   با سلام.اینها فرق میکنه،ولی درمانش جراحیه

   پاسخ
 • سلام دکتر کوشان
  من کتف چپ در سالن فوتبال دچار در رفتگی شد والان چند بار دیگر دچار در فتگی در جاهایی مختلف شد میخواهم بدون چه عملی باید انجام بدهم تا دوباره به حالت عادی برگردد

  ممنون از توجه شما دکتر علی کوشان
  با معرفت

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-06-24 15:14

   با سلام.جزاحی لازمه.نوع عمل بعد از ام ار ای و سی تی اسکن مشخص میشه

   پاسخ
 • مجید
  2019-06-12 15:00

  سلام اقای دکتر من شونم چند وقتی درد میکنه امار ای کردم توشهرستان دکتر ارتوپد دیدن گفتن کپسول مفصلت پارگی داره ولی بعدا گزارش ام ار ایو گرفتم نوشته تاندون سوپرا اسپیناتوس پارگی داره میخاستم ببینم دوتاشم یکین یا نه در ضمن دکتر متخصص ارجاع دادن به شما تو بیمارستان میلاد وقت مراجعه دو ماه دیگه زدن برام با این درد من چطور میتونم زود اقدام کنم ممنونم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-06-23 12:58

   با سلام.این دو تا متفاوته.جهت نوبت،بایستی با خود بیمارستان هماهنگ کنین

   پاسخ
 • فاطمه عارف
  2019-06-12 14:43

  سلام وعرض ادب خدمت استاد گرامی
  اینجانب 42 ساله و کارمند هستم از حدود 10 سال درد در بازوی چپ شروع شد. البته راست دست هستم با مراجعه متعدد به متخصصین طب فیزیکی و جراحی اعصاب ومعاینات فیزیکی تشخیص تاندونیت دادند وبا درمان های دارویی و حتی طی 2 نوبت در دوسال متوالی 10جلسه فیزیوتراپی انجام داده ام که موقتی درد تسکین داده می شد البته هیچ گرافی ویا خدمت پاراکلینیکی برای من درخواست نشده بود.البته در حال حاضر قابل تحمل است ودر زمان خواب وزمانی که به پهلوی راست خوابیدم اگر دست کمی بالاتر از بدن قرار گیرد بازو درناک خواهد بود یا به پهلوی چپ خوابیده باشم . در مراجعه اخیر به پزشک فوق شانه برای اولین بار در خواست انجام گرافی شدو البته قبل از ایشان درخواست ام ار ای نیز از طرف پزشک روماتو نیز انجام شد.ه بود که در گرافی و MRI رسوب کلسیم در حد وسیع و تاندونیت نیز تشخیص داده شده است و انجام عمل به روش ارتروسکوپی پیشنهاد گردید . با توجه به اینکه اعمال جراحی محدودیت چند ماهه برای شانه ایجاد می نماید ودر حال حاضر درد درحد قابل تحمل بوده ومحدودیت حرکتی خیلی زیادی ندارم ایا انجام جراحی ضرورت دارد ویا می توان با فیزیوتراپی وحرکات ورزشی درد را کنترل نمود ودر صورت لاعلاج بودن درد نسبت به جراحی اقدام نمود؟ ضمنا حدود9 ماه پیش به دلیل پاپیلاری کارسینوما تیروئدکتمی و سپس ید درمانی شدم اما غدد پاراتیروئید باقی است. از توجه جنابعالی سپاسگزارم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-06-16 19:56

   با سلام.بهتره که جراحی کنین چون ادامه رسوب‌میتونه به تاندون آسیب بیشتر بزنه.

   پاسخ
 • حامد
  2019-06-11 00:00

  سلام آقای دکتر
  من ورزشکار حرفه ای ووشو هستم دوساله از ناحیه شانه دچار مشکل شدم دوبار دررفتگی داشته ام ولی ام ار ای نرماله به دکتر نخعی همکارتون مراجعه کردم بیمارستان شفا یحیایان ایشون فرمودن به احتمال زیاد دیگه نمی تونی ورزش حرفه ای انجام بدی حال اگر راه حلی هست که ورزشم قطع نشه اگه لطف کنید یک راهنمای فرماید عکس ستی اسکن و ام ار ای هم دارم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-06-16 19:57

   با سلام.بایستی ببینم مدارک رو.ولی احتمال اینکه با جراحی نرمال بشه هست

   پاسخ
   • حامد
    2019-06-19 09:46

    سلام اقای دکتر ممنو از لطفتون ببخشید می تونم عکس مدارکم رو براتون بفرستم چون من در شهر ستان هستم دست رسی به شما برام خیلی سخته

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     2019-06-23 14:33

     بله لطفا همراه با سوال به شماره 09034562274 ارسال بفرمایید

     پاسخ
 • بهروز
  2019-06-10 19:32

  باسلام
  اقای دکتر من دوسال پیش براثر تصادف استخوان ترقوه شانم شکست و طی جراحی اون رو با پین بهم وصل کردن اما یک سال بعد از جراحی پین داخل دستم درد میکنه و عفونت کرده و بالای شانم برامدگی ایجاد کرده
  ایامن باید پین رو دربیارم؟؟
  و هزینه عملش دربیمارستان میلاد با دفترچه تامین اجتماعی چقد میشه؟؟
  ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-06-16 19:57

   با سلام.بله.باید خارج بشه.باید از خود بیمارستان بپرسین

   پاسخ
 • مرادی
  2019-06-10 10:07

  سلام و خسته نباشید
  21 ماه پیش همسر من تعویض مفصل شانه (پروتز) داشته و یک ماهی است که درد دارد و پس از مراجعه به پزشک معالج و عکس برداری پزشک اعلام داشته که تاندون از شانه فاصله گرفته و نظر قطعی درمان ندارد و اذعان داشته که راه حل شاید تعویض دوباره مفصل باشد لطفا راهنماییم کنید متشکرم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-06-16 19:58

   با سلام.لطفا عکس جدید رو ارسال کنین
   09034562274

   پاسخ
 • متین
  2019-06-07 11:08

  باسلام‌باتشکر‌از‌آقای‌دکتر‌از‌وقتی‌که‌ برای‌بیماران‌میذارید‌آقای‌دکتر‌برادر‌من‌ دوسال‌پیش‌از‌ارتفاعی‌افتادند‌ودچار‌ در‌رفتگی‌کتف‌شدن‌که‌خوش‌ جا‌افتاده‌بود‌بعد‌اون‌چهار‌مرتبه‌دبگه‌کتفش‌در‌رفت‌ که‌آخرین‌با‌دوروز‌پیش‌بود‌تهران‌هم‌اومدنپبش‌ خودتون‌وشما‌باتوجهبه‌ان‌آر‌آی‌گفته‌بودینکه‌بد‌جور‌در‌رفته‌ونیاز‌به‌ عمل‌باز‌داره‌سوال‌من‌اینه‌که‌چه‌زمان‌بعد در‌رفتگی‌میتونه‌عمل‌باز‌انجام‌بده‌واین‌که‌ باتوجه‌به‌این‌که‌پنج‌بار‌از‌بیهوشی‌در‌بیمارستان‌ استفاده‌کردن‌خطری‌براشون‌نداره‌‌تورو‌ خداجواب‌بدین‌خیلی‌نگرانم‌ با‌تشکر‌فراوان‌ودعای‌هیر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-06-14 04:43

   با سلام.از فردای در رفتگی میشه جراحی کرد.بیهوشی خطری نداره.چون داروهای بیهوشی جهت جا اندازی و جراحی باز فرق می‌کنه

   پاسخ
 • سمیرا فراهانی
  2019-06-01 18:40

  سلام،خسته نباشید.
  مادر من دچار پارگی تاندون در شانه راست شده،پیش چندتا دکتر رفته و همه گفتن باید جراحی بشه،دکترها گفتن هم میتونه آرتروسکوپی انجام بده هم عمل باز
  حالا سوال من اینه که در شرایطی که هردو عمل امکانپذیر باشه شما کدوم روش پیشنهاد میدهید؟

  پاسخ
 • محسن روستا
  2019-06-01 10:57

  آقای دکتر سلام هفته گذشته ترقوه دست چپ پسرم که 15 ساله میباشد شکست و بیمارستان گفت چون استخوان جدانشده احتیاج به عمل ندارد بعد ازگذشت یک هفته که دست رابا بانداژ مخصوص فیکس کرده بودند بعد از عکس مجدد معلوم شد استخوان از هم جدا شده الان باید چه کارکنم لطفا راهنمایی فرمایید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-06-06 15:00

   سلام.لازمه حتما عکس رو بفرستین
   ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

   پاسخ
 • فاطمه
  2019-06-01 01:23

  سلام
  روزتون بخیر
  کتف راست من بالدار هستش و بیرون زدگی داره.
  راه درمانی داره؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-06-06 14:59

   با سلام.اگر درست متوجه نوع بیماریتون شده باشم.بله

   پاسخ
 • قاسمی
  2019-05-28 14:42

  سلام …آقای دکتر امکانش هست جفت کتفارو باهم عمل آرتروسکوپی انجام داد؟درسته ک سخته ..میخواستم بدونم شدنش میشه؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-06-06 14:57

   با سلام .میشه .ولی برای بیمار رعایت نکات بعد از عمل خیلی سخته.توصیه نمیکنم

   پاسخ
 • قاسمی
  2019-05-27 14:32

  سلام اقای دکتر …من تو یکی از کامنتا خوندم که گفته بودین برای درفتگی کتف در عمل آرتروسکوپی از پین استفاده نمیکنید …میخواستم بدونم از چه روشی استفاده میکنید؟؟؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-05-28 08:48

   با سلام.از یکسری لوازم بسیار ظریف که کپسول ترمیم میشه و پلاتین نیست

   پاسخ
 • مصطفی
  2019-05-24 18:23

  باسلام
  بنده دختری ۲۴ ساله دوسال پیش براثرضربه دچار پارگی روتاتورکاف نسبی شانه و جابجایی استخوان شانه چپ شدم بعد از مصرف دارو و انجام فیزیوتراپی درد شانه ی بنده بهبود پیدا نکردو مجبور به انجام عمل آرتروسکوپی شانه .آکرومیوپلاستی و دبریدمان شانه چپ شدم .بعد از عمل فقط ۵ جلسه فیزیوتراپی رفتم و باز دستم دچار کشیدگی خفیف شدودیگه فیزیو تراپی نرفتم.پس از گذشت مدتی بعد از عمل جراحی درد ناحیه شانه بهتر که نشد بدتر هم شد .فیزیوتراپی های مختلف انجام شد ولی هنوز درد داره باید چکار کنم؟؟؟؟ممنون از لطفتون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-05-27 22:55

   با سلام.اگر بهتر نشدین،احتمالا مشکل باقی مونده.ام ار ای جدید رو ارسال کنین
   09034562274

   پاسخ
 • سلام روز بخیر .چند وقت دست چپم درد میکنه اصلا نمیتونم بالا بیارم .دکتر ام ار ای داد رفتم تزریق کرد خوب نشد یه پزشک دیگه رفتم گفت تاندوم نازک شده باید عمل کنی میخاستم نظر شما رو هم بدونم .اگه پاسخ بدین ممنون میشم .میخاستم بدونم میشه با بی حسی عمل بشه یا باید بی هوشی کامل باشه ؟؟؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-05-25 22:10

   با سلام.باید ام ار ای رو ببینم.ولی در صورت جراحی،بیهوشی عمومی لازمه

   پاسخ
 • سلام خدمت آقای دکتر عزیز
  می خواستم خدمتتون عرض کنم بنده چند وقت پیش بر اثر ضربه ماهیچه ی جناغی پستانکی گردنم دچار تورم و اسپاسم شدید شد این تورم در نهایت منجر به تورم ترقوم سمت راست از ناحیه ی استرنوکلاوی کولار شد،الان حدود شش ماه ازش میگذره پیش چند تا دکتر مراجعه کردم همشون میگن غیر قابل درمان من چون بدنسازی کار میکنم تقارن واسم حائز اهمیت هست می خواستم بدونم میشه با جراحی تورم استرنوکلاویکولار رو برطرف کرد؟
  ممنون میشم پاسخ بدین
  با تشکر فراوان

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-05-21 18:14

   با سلام.خیر.لطفا ام ار ای گردن انجام بدین

   پاسخ
 • اکرم پیریایی
  2019-05-16 08:36

  سلام آقای دکتر وقت بخیر
  حدود ۵ سال پیش با جابجا کردن مبل دچار درد شدید در شانه چپ شدم و دستم بالا نمی رفت پزشک ارتوپد با گرفتن ام ارای تشخیص کشیدگی تاندونها رادادند.با انجام فیزیو تراپی در ۲۰ جلسه و داروی مسکن درد کمتر شد و حرکت دست هم به حالت عادی برگشت اما بعد از هرکار سنگین این درد دوباره برمیگردد وبعداز مدتی دست راستم راهم درگیر کرد الان در هردو شانم درد شدیدمخصوصا در شب دارم به طوری که درد به مچ دستم کشیده میشود میخواهم به کمک شما کاملا درمان شوم واقعا این درد کلافه ام کرده خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-05-21 18:09

   با سلام.در صورت عدم بهبودی،تاندون ترمیم نشده.بایستی ام ار ای جدید بگیرین

   پاسخ
 • ارزو شاه محمدی
  2019-05-15 08:33

  سلام آقای دکتر عزیز
  من برلی بار دوم در این چند روز به شما پیام میدم .
  تنها امید من شما هستین چون در بیمارستان دولتی عمل میکنید
  پدرم در سن ۵۷ سالگی ۲۰ روز پیش دچار تشنج شدن و حال بدی داشتند که خدا دوباره به ما بر گردوند
  چند روزه متوجه آسیب مفصی کتف و دررفتگی دو دست ایشون شدیم
  هیچ دکتری در شهرما ایشون رو پذیرا نیستن .
  و شرایط اورژانسی داریم شما ۲۶ خرداد وقت گرفتم در مطب ولی واقعا نمیدونم باید چیکار کنم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-05-19 00:10

   با سلام.اگر در رفتگی دارن،بایستی در اسرع وقت جااندازی انجام بشه و بعدا برای آسیب تاندونها تصمیم گیری بشه

   پاسخ
 • ارزو
  2019-05-12 22:22

  با عرض سلام و درود
  شاید بگم تنها لبخند این چند وقت من پیدا کردن سایت شما و خوندن مطالب و حس مسءولیتی که شما نسبت به بیماران دارید بوده.
  با غرور هر چه تمام تر حس انسان دوستی و مسءلیت پذیری رو به شما تبریک میگم.
  آقای دکتر عزیز پدر من بدون سابقه حدود ۲ هفته پیش تشنج کردن و ما روزهای بسیار بدی رو در بخش اعصاب گذروندیم
  تا بهبود یافتن متاسفانه از روز اول از درد کتف شکایت داشتن و بسیار ناراحت بودن و تشخیص داده نشد
  تا امروز که ارتوپد شهر مون قزوین فرمودند باید به شما مراجعه کنیم
  در رفتگی دست راست و آسیب کتف چپ دارن .
  از شما تقاضای وقت ویزیت و اینکه من چه مدارکی رو باید خدمتتون بیارم .
  نمیدونم باید عمل بشن یا نه یا اینکه ما زمان رو از دست میدیم برای اینکار
  خیلی نگران هستیم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-05-19 00:08

   با سلام.متشکرم. داشتن عکس ساده ضروریه.ولی بهتره ام ار ای هم داشته باشین

   پاسخ
 • پرویز
  2019-05-10 21:05

  سلام آقای دکتر، وقت بخیر
  خارج از ایران مزاحم میشم،مدت دو سه سالی هست یک جرم اضافی شبیه استخوان در قسمت کتف چپم قرار داره با عکس X-Ray مشخصه، طوری که دستم حرکت دورانی همراه با درد شدید داشت، اما دو ماه پیش تصادف کردم که زانوم شکست و ضربه شدیدی به کتفم وارد شده حتی نمیتونم دیگه دستم را بالا ببرم، البته دکترا پیشنهاد عمل دادن اما نگفتن چطور ولی تصمیم دارم بیام ایران برای عمل لطف کنید راهنمایی کنید که من باید چیکار کنم و چطور تایم ویزیت بگیرم و کدوم بیمارستان .

  ممنون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-05-15 21:52

   از طریق تماس با مطب میتونین هماهنگ کنین

   پاسخ
 • کاوه کاکو شیرازی
  2019-05-09 16:06

  با سلام و خسته نباشید
  جناب دکتر بنده سرباز هستم و حدود سه ماه پیش در بیمارستان چمران عمل جراحی شانه به دلیل پارگی کپسول مفصلی داشته ام. الان میزان دامنه حرکتی بنده خوبه کامل می تونم دستمو بالا ببرم اما میزان چرخش خارجی زمانی که که دست رو می چسبونم به بدن زیاد خود نیست و کم تر از دست دیگس البته دکتر بهم گفته که کم کم بهتر میشم. متاسفانه چون دکتر تهرانه و من نمی تونم بیشتر از ماهی یک بار بیام تهران بعضی موقع ها می ترسم از برخی درد ها موقع انجام بعضی از حرکت ها که دوباره آسیب دیده باشم و کپسولم مجددا پاره شده باشه. میخواستم لطف کنید بفرمایید علائمی وجود داره که بعد از عمل بفهمیم آیا آسیب دیدگی برگشته یا نه. البته دستم دیگه در نرفته.
  ممنون از لطفی که می کنید در پاسخگویی به اینجانب.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-05-15 21:50

   با سلام.همین که در رفتگی ندارین نشون میده جراحی اوکی بوده

   پاسخ
 • امین
  2019-05-08 20:25

  سلام
  من از ناحیه شانه درد دارم.پزشک فرموده پارگی لابروم شانه هست.اول که هزینه عمل بسته چقدر میشه و اینکه بعدازعمل فعالیت ورزش میتونم انجام بدم.ممنون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-05-15 21:50

   با سلام.بعد از جراحی میتونین به ورزش برگردین.در رابطه با هزینه،به مطلب مرتبط در سایت مراجعه کنین

   پاسخ
 • اشراقی
  2019-05-07 13:47

  با سلام.پسرم ۱۴ سالشه.دوهفته پیش تصادف کرد و ترقوه شانه سمت چپ دچار شکستگی شد.با باند فعلا بستن اما بعداز دوهفته درعکس هیچ جوش خوردگی وجود ندارد میخواستم نظر ما ردو بدونم چون دکتر فعلا جراحی رو لازم ندونستن.اصفهان هستم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-05-15 21:49

   با سلام.فعلا دو هفته دیگه صبر کنین ‌‌مجددا عکس بگیرین

   پاسخ
 • محمدرضا
  2019-05-04 08:41

  با سلام
  محمد هستم 44 ساله، دقیقا یک سال قبل بر اثر زمین خوردن شانه راست دچار پارگی کامل سه تاندون سوپرا و اینفرا و ترس مینور شده ام که به علت تشخیص نادرست درمان نشده ام. حالا با گذشت یکسال امکان درمان می باشد یا خیر؟
  البته حرکات دستم نسبتا خوب است (کاملا بالای سر و پشت کمرم می آید) و درد خاصی ندارم. و اگر به همین شکل ادامه بدهم آیا در آینده مستعد آرتروز مفصل می باشم یا خیر؟ لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-05-15 21:49

   با سلام.بله.در اسرع وقت بایستی جراحی بشین.عوارض عمل نشدن بالاست

   پاسخ
 • آرام
  2019-04-27 20:31

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من در رفتگی مکرر شانه داشتم و ۱۴ روز هست که آرتروسکوپی انجام دادم و ۲ عدد آنکور سوچر ۱/۵ دکترم استفاده کردن، من شدیدا ترس برگشت یا موفق نبودن عمل رو دارم و از لحاظ روحی خیلی وضعیت بدی دارم الآن، من ۲۳ سالمه و کلا مفصل های به شدت ضعیفی دارم، لطفا راهنمایی کنید منو، من از کتف دستمو حرکت نمیدم طبق گفته پزشک اما تو خواب یا تو حرکت پیش میاد یا صداهای خفیف میده و هنوزم گرفتگی عضلات دارم و از ترس عدم بهبودش گریم میکنم لطفا راهنمایی کنید منو

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-05-01 23:32

   با سلام.برای پاسخ دقیق بایستی ام ار ای قبل عمل و معاینه قبل عمل داشته باشم.ولی به طور کلی این مسایل که میگین مهم نیست.نگران نباشین.تو خواب هم حتما شانه بند داشته باشین

   پاسخ
   • آرام
    2019-05-16 15:33

    ممنونم از پاسخگوییتون
    من ۳ جلسه رفتم فیزیوتراپی، دکترم خیلی تاکید کردن که دستم فقط تو جهت جلو حرکت کنه ولی فیزیو تراپ دستمو تو جهت های دیگه هم حرکت میدن و هرچی بهشون میگم فایده نداره، ممنون میشم راهنمایی کنید
    من دکترم شهر دیگه ای هستن و دسترسی ندارم بهشون

    پاسخ