پارگی SLAP یا پارگی Superior Labrum Anterior and Posterior نوعی آسیب شانه است. هنگامی که پارگی SLAP رخ می‌دهد، قسمت فوقانی لابروم شانه آسیب می‌بیند. قسمت فوقانی لابروم به عضله دوسر متصل است. لابروم یک لبه فنجانی از بافت سفت و فیبری است که حفره مفصل شانه را بالشتک می‌کند، مفصل شانه را تثبیت می‌کند و مفصل گوی و سوکت را تقویت می‌کند. در اثر این اتفاق ممکن است دامنه حرکتی در شانه کاهش یابد و درد در ناحیه ایجاد شود. در ادامه همراه ما باشید تا با این عارضه، دلایل ایجاد آن و نحوه درمان آشنا شوید.

پارگی slap

علت پارگی SLAP چیست؟

پارگی SLAP معمولاً در اثر استفاده مکرر از شانه یا ضربه حاد ایجاد می‌شود. به طور معمول پارگی SLAP در نتیجه فرسودگی لابروم در طول زمان اتفاق می افتد. ورزشکاران نیز بسیار مستعد پارگی اسلپ هستند، به خصوص اگر ورزش آنها شامل حرکت بیش از حد بالای سر باشد. به عنوان مثال، بازیکنان بیسبال، بازیکنان والیبال، بازیکنان تنیس و شناگران و… در معرض خطر بیشتری برای ایجاد این نوع آسیب شانه هستند. موارد زیر نیز ممکن است باعث پارگی SLAP شوند:

 • استفاده مکرر از شانه در ورزش‌های پرتابی مثل پرتاب دیسک
 • حرکت سریع روی شانه یا بالای سر برای انجام کار یا فعالیت ورزشی مثل وزنه‌برداری
 • دررفتگی شانه
 • ترومای حاد ناشی از تصادف وسیله نقلیه موتوری یا سقوط
 • افتادن روی بازوی کشیده در جلو یا کنار بدن
 • آسیب روی شانه
 • کشیده شدن بازو
 • بلندکردن اجسام سنگین
 • دژنراسیون یا فرسودگی لابروم

علائم پارگی SLAP

 • درد عمیق و دردناک در ناحیه شانه
 • گرفتن، قفل‌کردن یا ساییدن در شانه
 • کاهش دامنه حرکتی
 • بی‌ثباتی شانه
 • درد هنگام بلندکردن یا حمل اشیاء
 • درد هنگام حرکت بازو یا شانه
 • کاهش قدرت شانه
 • احساس صدای تلق در شانه

انواع پارگی SLAP

درصورتی‌که پارگی SLAP تشخیص داده شود، جراح ممکن است آن را “نوع 1 یا 2 یا 3 و غیره” نامیده باشد. پارگی‌های SLAP، بر اساس شدت پارگی و محل آن طبقه‌بندی‌شده اند. انواع رایج طبقه‌بندی آن، نوع 1 تا 4 است. انواع دیگری نیز وجود دارد، اما این موارد نادر هستند و امکان مشاهده آنها بسیار کم است.

SLAP نوع 1

یک پارگی جزئی و انحطاط در لابروم فوقانی است که اغلب در افراد مسن دیده می‌شود.

 SLAP نوع 2

نوع 2 رایج‌ترین نوع پارگی SLAP است. لابروم فوقانی به دلیل آسیب (اغلب دررفتگی شانه ) به طور کامل از گلنوئید جدا می‌شود . در این نوع یک شکاف بین غضروف مفصلی و اتصال لابرال به استخوان ایجاد می‌شود. پارگی‌های نوع 2 SLAP را می توان بیشتر به قدامی، خلفی و ضایعات ترکیبی قدامی خلفی تقسیم کرد. برای درمان نوع دو در بیشتر موارد نیازمند انجام یک جراحی بسته به نام آرتروسکوپی است. این سطح از پارگی نیز اغلب در افراد مسن دیده میشود.

 SLAP نوع 3

پارگی نوع 3 یک پارگی ” bucket-handle” لابروم است که در آن لابروم پاره شده به مفصل آویزان می‌شود و باعث بروز علائمی چون قفل شدن می‌شود. درمان معمولاً شامل برداشتن یک بخش و سپس ترمیم لابروم جدا شده و ناپایدار باقی‌مانده با کمک جراحی آرتروسکوپی است. این نوع از پارگی با بی‌ثباتی شانه همراه است.

 SLAP نوع 4

نوع 4 پارگی است که در آن پارگی لابروم تا تاندون دوسر باز می‌شود. برای درمان، نیاز به اتصال مجدد لابروم و ترمیم پارگی عضله دوسر یا تانودزیس دوسر بازو است. این کار نیز به روش آرتروسکوپی انجام می‌شود.

درمان پارگی SLAP

روش های اولیه درمان پارگی‌های SLAP معمولاً غیر جراحی هستند. متخصص و جراح شانه بسته به آسیب، ممکن است داروهای ضد التهابی را برای کاهش درد و تورم توصیه کند. همچنین تمرینات فیزیوتراپی برای تقویت شانه و بازگرداندن دامنه حرکت و عملکرد میتواند کمک کننده باشد. هنگامی که یک درمان غیرجراحی علائم را بهبود نمی بخشد یا آسیب شدیدتری را ایجاد کند، ممکن است جراحی آرتروسکوپی توصیه شود. جراحی شانه

جراحی آرتروسکوپی شانه روشی است که به جراحان اجازه می‌دهد تا از طریق برش‌های کوچک یک دوربین مینیاتوری را به شانه بیمار وارد کنند. هنگامی که دوربین وارد می‌شود، جراح می‌تواند نتیجه آن را روی صفحه نمایشگر ویدئویی ببیند. با مراجعه به نمایش دوربین، جراح قادر است تشخیص دهد که کدام اقدامات جراحی را انجام دهد. ترمیم جراحی شامل برداشتن قسمت پاره شده لابروم یا اتصال مجدد قسمت پاره شده لابروم با بخیه است.

درمان های غیرجراحی شامل درمان های خانگی مانند:

 به طور معمول آسیب‌های حاد شانه مثل پارگی، به‌مرور نشان می‌دهند که نیازمند جراحی هستند. متأسفانه یکی از مسائلی که باعث می‌شود فکر کنیم بهبودیافته‌ایم و دیگر نیازی به پیگیری بیماری نداریم، خنثی شدن درد شانه برای مدت محدود است. یعنی ممکن است برای مدتی هیچ دردی را در این ناحیه نداشته باشیم اما پس از گذشت زمان، دوباره به حالت سابق برگردیم یا شدت درد بیشتری داشته باشیم.

داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAID ) مانند ایبوپروفن و ناپروکسن با کاهش التهاب به تسکین درد و تورم کمک می کنند. کمپرسر یخ درد شانه را کاهش می‌دهد. اما این حالت معمولا موقتی است و صرفا یک درمان تکمیلی به حساب می‌آید نه درمان اصلی. استراحت باعث می‌شود التهاب شانه که ناشی از فعالیت است،کم شود و درد شانه شما بهبود یابد.زمانی که درد شانه هنگام استراحت کمی بهتر شد، فیزیوتراپی می‌تواند کمک شایسته ای کند. فیزیوتراپ می تواند به شما نشان دهد که چگونه تمرینات خاصی را برای پارگی SLAP انجام دهید.این تمرینات بر روی بهبود انعطاف پذیری، حرکت و قدرت شانه شما تمرکز خواهد کرد.

عمل جراحي برای درمان پارگی

اگر شدت پارگی شدید باشد یا پس از طی‌کردن درمان‌های غیر جراحی بازهم درد داشتید، ممکن است به جراحی نیاز داشته باشید. پزشک جراحی را به دو روش باز یا بسته انجام میدهد. در این روش پزشک شانه را میشکافد تا عمل انجام شود. این عمل کاملاً تهاجمی است و نیاز به طی‌کردن دوران نقاهت در بیمارستان و منزل داد. معمولاً از این روش در آسیب‌دیدگی‌های سطح پیشرفته استفاده می‌شود. رایج‌ترین روش جراحی برای این پارگی، آرتروسکوپی است.

آرتروسکوپی یک روش مدرن و کم تهاجمی است که برای درمان بیشتر آسیب‌های شانه مورداستفاده قرار می‌گیرد. در طی این روش، جراح بریدگی‌های کوچکی در شانه شما ایجاد می‌کند. این برش‌ها سطحی است و جای زخم یا اسکار باقی نخواهد گذاشت. سپس یک دوربین کوچک یا آرتروسکوپ را در مفصل قرار می‌دهند. بعد از قرارگیری، جراح از ابزارهای جراحی مینیاتوری برای ترمیم پارگی SLAP استفاده می‌کند یا بخشی از بافت را می‌برد. در جراحی اسلپ موارد زیر باتوجه‌به تشخیص پزشک انجام می‌شود:

 • برداشتن قسمت پاره شده لابروم
 • کوتاه‌کردن اسلپ
 • دوختن اسلپ به هم
 • بریدن اتصال تاندون دوسر بازو

بهبود جراحی SLAP چقدر طول میکشد

زمان و شدت بهبودی در هر فرد می‌تواند متفاوت باشد. زمان بهبودی به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله:

 • سن
 • نوع آسیب
 • سلامت کلی
 • سطح فعالیت
 • سایر مشکلات شانه

100 دیدگاه. Leave new

 • سلام آقای دکتر..بنده پارگی اسلپ‌ نوع یک دارم دکتر ارتوپد گفتند خیلی خفیفه و ۱۰جلسه فیزیوتراپی نوشتند.آیا با فیزیوتراپی قابل درمانه یا نیاز به جراحی داره؟

  پاسخ
  • با سلام. اگر نوع یک گزارش شده جراحی لازم نداره و درمان های فیزیوتراپی و موضعی باعث درمان میشه. اگر همه این کارها انجام بشه اما درمان نشه تشخیص نوع یک نیست و درجات بالاتری از پارگی وجود داره که نیاز به جراحی داره.

   پاسخ
 • ناصری
  2023-05-05 00:34

  سلام آقای دکتر من توی مسابقه بوکس شانه ام از جا رفت همون جا سریع انداختن جا ، بعد چند روز بعد رفتم ام ار ای دادم نشون داد که لابرومم پاره شده دکتر بهم گفت چهار ماه استراحت کن و 20 جلسه فیزو تراپی کار های که دکتر گفت انجام دادم اعلان دوباره ام ار ای دادم نوشتن که پارگی داره به نظرتون عمل کنم میتونم دوباره برگردم به ورزش حرفه ای و مسابقات ؟ اینم جواب ام ار ای
  ry/indication: trauma
  Comparison: none
  Technique: Axial: PDw F.S
  Coronal: PDw F.S, T2w F.S
  Sagittal: PDw F.S, T1w
  Findings:
   rotator cuff tendons: intact
   AC joint: normal
   Coracohumeral space: appropriate
   Glenoid labrum: anterior lateral tear without marked displacement
   LHBT: intact
   Bones: intact
   Other findings: none

  پاسخ
  • با سلام. پارگی کپسول دارید شما و پارگی لبروم. پارگی لبروم خود به خود هیچ وقت بهتر نمیشه . حالا با یه دوره ای از استراحت و فیزیوتراپی یا تزریق موضعی علائم بهتر میشه اما پارگی ترمیم نمیشه. اگر میخواید به ورزش برگردین توصیه میکنم که حتما جراحی انجام بدید و بعد از چهار الی شش ماه یمتونین به ورزش حرفه ای برگردید.

   پاسخ
   • نهال
    2023-06-10 18:44

    سلام وقت بخیر. من پارگی تایپ دو اسلپ شانه دارم. میخواستم بدونم جراحی آرتروسکوپی بیهوشی کامل هستش؟ و اینکه میتونم دوباره سنگنوردی رو ادامه بدم؟

    پاسخ
 • علی سیاری
  2023-04-07 10:47

  سلام دکتر بنده ۳۸ سالمه، چندماه پیش توی کشتی‌ آسیب دیدم و mri گرفتم و گفتن آرتروز و پارگی کپسول و کیست ساب کندرال در قسمت سر استخوان بازوم هست
  باتوجه به اینکه ورزش حرفه ای انجام میدم بنظر شما باید چه کاری روی شونم انجام بشه؟ با تشکر از شما

  پاسخ
  • آسیب لبروم و پارگی لبروم درمانش فقط و فقط جراحی است. راه های دیگه مثل فیزیوتراپی و تزریق های مفصلی کمکی نمیکنه. اگر آرتروز ایجاد شده نشون میده که پارگی لبروم شما طولانی مدت بوده و مفصل تون به مدت طولانی تحت فشار بوده. حتما توصیه ام این است که درمان بکنید. بخاطر اینکه به مرور زمان این ارتروز پیشرفت میکنه و اگر از یه حدی آرتروز بیشتر باشه دیگه خیلی نمیشه اقدامی برای درمان انجام داد.

   پاسخ
 • سلام درود به شما خسته نباشید
  دکتر جان تو مسابقه کتفم زیرم موند و اسیب اسلپ و پارگی قسمت فوقانی لبروم دیدم.
  ده جلسه فیزیوتراپی رفتم خیلی بهتر شدم اما تو بعضی از زوایه هنوز همون درد اولیه رو داره . باید جراحی بشه یا خیر ؟

  پاسخ
  • سلام و وقت بخیر. آسیب و پارگی لابروم تنها راه درمان قطعی، جراحی آرتروسکوپی است. تزریق و درمان های دیگه برای مدت کوتاهی درد رو کاهش میده اما دائمی نیست و دوباره درد برمیگرده.

   پاسخ
  • عارف
   2023-01-09 23:15

   سلام وقت بخیر،جواب ام ار ای من به این شرح هستش،خواستم بدونم درمانش چیه‌
   پارگی لابروم قدامی تحتانی مشاهده میشود،تغییر شکل استخوانی حاشیه قدامی تحتانی حفره گلنوئیدی مشاهده شده است که میتواند نشان دهنده ی آسیب های قبلی مانند دررفتگی قدامی شانه و آسیب بانکارت استخوانی باشد،کیست پارالابرال به اندازه ۱۲.۶ میلیمتر وجوددارد در مجاورت لابروم قدامی فوقانی.همچنین کیست پارالابرال دیگری به اندازه ۱۲‌.۴ در مجاورت لابروم خلفی فوقانی با امتداد به شکاف اسپینوگلنویید مشاهده میشود.(ضمنا شانه بنده بشدت درد و درد تا انگشت بصورت گز گز احساس میشه) نیم درفتگی هم با پرتاپ توپ یا تکان یهویی،یا کشیدگی هم اتقاق میفته برام.

   پاسخ
 • بهاروند
  2022-06-16 23:49

  سلام
  وقت بخیر,الانه دقیقا یکسال هستش شانه من دچار آسیب شده در اثر وزنه زدن,این مدت اصلا وزنه نزدم و حدود ۹ ماهه اصلا ورزش نکردم,بهبود پیدا کرده اما خوب نشده چون بعضی حرکات عادی مثل هول دادن,کمربند بستن ماشین و اینطور حرکات درد داخل شانه هستش,میخواستم نظر دکتر رو بپرسم غیر حضوری,چون شهرستان هستم.ام آر آی دارم و تو این مدت ۵۰ جلسه فیزیوتراپی رفتم و انواع قرص ضد التهاب و غضروف ساز مصرف کردم.

  پاسخ
  • سلام. این حالتی که میگید به احتمال خیلی زیاد آسیب تاندون شانه و یا کپسول مفصل شانه رو دارید. با توجه به طول دوره علامت هاتون احتمال اینکه نیاز به جراحی داشته باشید جهت ترمیم وجود داره. اگر ام ار ای تون رو ببینم بهتر میتونم راهنمایی کنم.

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  بنده پارسال خدمت آقای دکتر فرهمندی جراحی تندوزینگ بایسپس و slap و ترمیم ساب اسکاپولاریس تو شانه راست داشتم اولین روز بعد عملم از خواب پریدم و شونه ام رو به جلو پرتاب شد و درد زیادی احساس کردم میخواستم بدونم ممکنه پاره شده باشه دستم؟؟؟ و اینکه بعدش دردای کمی احساس میکردم.
  الان که یک سال میگذره من در حد ۵ یا ۶ نهایتا تا ۱۰کیلو رو بلند میکنم متاسفانه خیلی درد دارم ممکنه که دوباره پاره شده باشه دستم؟؟

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  من اول بهار پیش شما عمل ارتروسکوپی شانه انجام دادم
  الان بعد ۶ ماه بیشتر، کم کم ورزش رو شروع کردم دوباره
  خیلی سبک وزنه میزنم ولی کتفم درد داره هنوز، مخصوصا بعد از تمرین، یا وقتی روی ارنجم لم میدم درد میگیره
  خیلی نگرانم😔😔
  دکنر جان پیشنهادتون چیه؟ نظرتون چیه؟ ممکنه که اسیب هنوز باشه؟
  ممنون از راهنماییتون🌺🌺
  جواب ام ار آی که بر اساس اون عملم رو انحام دادین اینه:

  There is a labral tear in antero superior left labrum at 12 to 3 o’clock with superior extension to SLBC insertion.

  پاسخ
  • سلام طبیعیه نگران نباشین درجاتی خشکی مفصله.ورزش رو ادامه بدین

   پاسخ
  • سلام دکتر جان
   من کامنت یک سال و نیم خودمو ریپلای کردم که قبلا پیش شما ارتروسکوپی داشتم اسلپ ۳ و الان بعد یک سال ورزش بدنسازی
   دوباره شانه‌ام درد گرفته، حین تمرین و در حال گرم کردن، پری بالاسینه با دمبل یه لحظه احساس کردم یه جای شونه‌م پیچ خورد و درد گرفت در حالی که من با وزنه ۲۰ تمرین میکنم و اون لحظه وزنه ۱۲ کیلو داشتم اینجوری شدم، منظورم اینه که وزنه سنگین هم نبود، خیلی ناراحتم و نگرانم نمیدونم چرا دوباره اینجوری شد. الان نمیتونم تمرینات سینه و تمریناتی که شونه درگیره انجام بدم. دقیقا روی خود شونه درد میکنه از داخل و سوزش داره. چیکار باید بکنم دکتر جان؟ شهرستان هم هستم دسترسی ندارم به تهران فعلا. بخوام ام ار آی بگیرم بدون نسخه انجام میدن؟ و اینکه تزریق لازمه برای ام ار آی ؟ ببخشید طولانی شد🌺🙏💚
   ممنون از شما دکتر جان ❤️

   پاسخ
   • با سلام و روز بخیر. من توصیه ام اینه که یک ام ار ای با تزریق شانه انجام بدید. الزاما اون قسمت اسلپ یا آسیب دیده قبلی شاید آسیب ندیده باشه ولی خوب قسمت های دیگه شونه شاید آسیب دیدگی داشته باشه. معمولا بعد از این آسیب ما میگیم دو تا سه هفته صبر کنند. بعد از دو الی سه هفته اگر درد ادامه داشت، ام ار ای با تزریق شانه انجام بدن

    پاسخ
 • امیر
  2020-10-09 19:46

  سلام من سه ماه پیش یک میله ی اهنی را که باهاش ورزش می کردم و ان را مثل شمشیر به بالا وپایین می بردم صبح که از خواب پا شدم درد می کرد گذاشتم یک ماه به گزره درد نمی کرد و بعد از 3 ساعت کم کم درد می گرفت مشکلش چیه دکتر هم نرفتم

  پاسخ
 • S.m.tabatabaei
  2020-09-22 22:59

  سلام آقای دکتر من بیمار شما هستم و از شهرستان اومدم پیشتون.
  و اسممو تو لیست جراحی شانه قراردادید و گفتید باید عمل کنم
  الان چندماهی هست که ازت آخرین ویزیتم میگذره
  و دو بار دیگه هم در اومد و کلا ناتوان شدم از قسمت شانه چپ.
  میشه راهنمایی کنید و بهم بگید باید چیکار کنم
  ممنون

  پاسخ
 • S.m.tabatabaei
  2020-09-22 22:36

  سلام آقای دکتر.من بیمار شما هستم.و از شهرستان باید بیام.
  برای دررفتگی شانه بهم گفتید باید عمل کنم
  و اسممو تو لیست جراحی رد کردید ولی خبری نشد
  و بعد از اخرین باری که اومدم پیشتون دوبار دراومد و به سختی رفت جا
  میشه راهنمایی کنید و بگید باید چیکار کنم

  پاسخ
 • سلام من در دوسال کتفم سه چهار بار دراومده. ولی اثری از ورم نداره. وقتی کتفم درمیاد بعد از یکی دو هفته درد از بین میره. موقع ورزش کردن دردی ندارم. عکس ام ار ای هم دارم. ایا من کتفم عمل میخواد؟

  پاسخ
 • رامین
  2020-08-26 06:59

  انواع درد مفصل سرشانه
  سلام جناب دکتر ٫ مدت یک سال پیش سرشانه من در باشگاه بدنسازی دچار درد شده و تا امروز با استفاده از فیزیوتراپی و دارو دردم خوب میشه ولی هنوز با زدن وزنه درد به سراغم می اید و سرشانه تق تق میکند .mri گرفتم دکتر بهم گفت ممکنه تاندوم هام کش اومده لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 • میلاد
  2020-03-23 20:56

  سلام اقای دکتر ممنون برای وقتی که میزارید من 6ماه عمل پارگی لبروم اسلپ واز ساعت 1تا3 با 5 تا پیم داشتم دردم خیلی کم شده ولی هنوز یکم فشار میاد درد میگیره لکسیتیم 9از 9ه میخواستم ببینم دردش طبیغیه یا باید برطرف میشده چون شما تو پیاماتون گفته بودید تا 6ما برطرف میشه

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-03-30 11:44

   سلام،بعد از ۶ ماه درد باید برطرف شده باشه. درد حین فشار زیاد در این حالت طبیعیه.

   پاسخ
 • انواع درد مفصل سرشانه
  سلام جناب دکتر ٫ مدت ۴ ماه سرشانه من در باشگاه بدنسازی دچار کشش و درد شده و تا امروز با استفاده از ماساژ درد کاهش یافته ولی هنوز با زدن وزنه درد به سراغم می اید و سرشانه تق تق میکند لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-03-30 11:45

   سلام و وقت بخیر.
   احتمال اسیب مفصل ترقوه و یا کپسول وجود داره.ام ار ای کنین

   پاسخ
 • عرفان
  2020-02-11 19:35

  سلام دکتر mri ام نوشتهgrade 2tearing in anteroir medial labrum is seen آیا همون اسلپ نوع دوعه اگه آره چرا نوشته مدیال مگه اسلپ در ناحیه فوقانی لابروم نیست؟

  پاسخ
 • سمیه
  2020-02-05 10:19

  سلام، من پارگی لبروم اسلپ دارم، رشته ورزشیم کیک بوکس، 10 جلسه فیزیوتراپی رفتم الان دامنه حرکتمیم بیشتر شده و درد زیادی ندارم، بعضی اوقات وقتی دستم بالا میبرم تیک میزنه، بنظرتون من میتونم رشته ورزشیم ادامه بدم یا ممکنه وضعیتم بدتر شه…؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-03-30 12:21

   سلام و وقت بخیر.
   حتما نیاز به جراحی داره

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من کیک بکس کار میکنم و کتف من بیشتر از ۹ بار در آمده
  mri با تزریق گرفتم پارگی slap2 دارم
  به نظر شما نیازی به عمل دارم
  و اگر عمل کنم دیگه میتونم بکس کار کنم
  با تشکر

  پاسخ
 • بهراد
  2019-10-17 11:26

  با سلام .بنده ب علت در رفتگی زیاد شانه عمل لاتارژه انجام دادم بعد از گذشت دوهفته از عمل دکتر جراح برای من چند حرکت تمرینی و فیزیوتراپی تجویز کردن،دستم از کنار حدود 45 درجه بیشتر بالا نمیاد ایا این طبیعی هست با ادامه فیزیوتراپی مشکل حل میشه با سپاس فراوان

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-10-20 02:00

   با سلام،طبیعیه و برطرف میشه

   پاسخ
   • بهراد
    2019-12-20 12:36

    با سلام بعد از گذشت 3 ماه از عمل احساس سفتی و سنگینی و درد در شانه دارم چرخش خارجی بازو حدود 30 درجه هست ،دویدن رو کی میتونم شروع کنم با سپاس فراوان از پاسخگویی شما

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     2020-01-13 14:23

     با سلام، چه عملی

     پاسخ
     • بهراد
      2020-01-20 04:39

      لاتارژه

     • دکتر علی کوشان
      2020-01-27 19:36

      دویدن مشکلی نداره،بعد از شش ماه میتونین به ورزش کامل برگزدین

 • باسلام خدمت دکتر گرامی. من مدت یک سال مشکل درنشستن داشتم وهمینطور راه رفتن. بیشتر ازچنددقیقه روصندلی نمیتونم بشینم روزمین اصلااا.. سمت چپ لگن همیشه درد دارم وکشاله ران.. فقط میتونم به پهلوی راستم بخوابم.. تواین مدت فقط بهم داروی ضدالتهاب ومسکن میدادن که تاثیرانچنان نداشت
  بعدازیکسال درد تازه یک هفته ست فهمیدن پارگی لابروم درقسمت لگن دارم.. بهم گفتن فیزیوتراپی اگر تاثیری نداشت بایدعمل کنی. خواَستم سوال کنم عمل لابروم لگن بازهستش؟ وطول درمانش چقدره یعنی چه مدت بعد ازعمل نمیتونم راه برم؟بهتره که زودتر عمل کنم یانه؟؟؟ ممنون میشم به سوالم پاسخ بدید..

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-09-13 05:08

   با سلام.این پارگی نیاز به جراحی داره.اورژانس نیست.بعد از عمل حدود دو ماه رعایت کردن لازمه

   پاسخ
 • امیر
  2019-08-01 16:56

  سلام آقای دکتر من پیش دکتر گیتی آرتروسکوپی شانه انجام دادم به دلیل دررفتگی مکرر میخواستم بدونم ایشون دکتر خوبی هستن یا خیر؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-08-03 12:02

   با سلام.بله.دکتر بسیارخوب و حاذقی هستن

   پاسخ
 • وحيد
  2019-07-24 12:33

  سلام آقاي دكتر من دستم رو به سمت بالا مياوردم درد داشتم رفتم دكتر ايشون گفتن اسلپ هستش.١٠جلسه فيزيوتوراپي نوشتن رفتم الان به سمت بالا ميارم دردش كم شده ولي به بغل كه ميبرم يكم درد دارم ولي تا ٧٠٪؜بهتر شدم.آيا بازم فيزيوتوراپي رو ادامه بدم يا نه؟كار با وزنه ١كيلويي انجام ميدم اين رو فيزيوتوراپ گفتن اشكالي كه نداره؟ممنون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-08-01 15:43

   با سلام.معمولا این ضایعه با درمان جراحی به طور کامل خوب میشه.بهتره یک ام ار ای با تزریق انجام بدین

   پاسخ
 • رامیز
  2019-07-24 09:05

  سلام، من پارگی لابروم اسلپ تیپ دو دارم، دکتر محمدرضا گیتی آرتروسکپی کردن، ولی بهتر نشدم هیچ، بدتر هم شدم، بنظرتون با عمل دوباره درست میشه؟ و اینکه پارگی اسلپ توی ام آر آی بدون تزریق دیده میشه یا نه؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-08-01 15:42

   با سلام.بهتره دوباره ام ار ای با تزریق انجام بدین تا بتونم بهتر راهنمایی کنم

   پاسخ
 • سلام دکتر من چهار سال پیش پارگی لابروم رو داشتم که تا الان هنوز درمان نشده که باعث دوبار در رفتگی بعدی هم شده میخوام بدونم ایا پارگی لابروم باعث سیاه شدن استخوان می شود یا خیر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-08-01 15:38

   با سلام.میتونه باعث تخریب استخوان بشه.بایستی جراحی بشه

   پاسخ
  • مجیدمحمودی
   2019-08-01 18:44

   با سلام سال 96 حین مسابقه کشتی دچار در رفتگی مکرر شانه شدم بعد از ام ار ای دکتر زرگرانی گفتن که پارگی وجود نداره میتونی ورزش رو ادامه بدی به همین خیال در مسابقات بعدی بیش از ده بار مفصل در رفت میخاستم جراحی ارتروسکوپی انجام بدم هزینه جراحی در بیمارستان دولتی چقدر است؟شما در کدام بیمارستان دولتی هستین؟

   پاسخ
   • دکتر علی کوشان
    2019-08-05 08:43

    با سلام.ابتدا باید سی تی اسکن انجام بدین.چون شاید با این میزان دررفتگی،نشه عمل ارتروسکوپی کرد

    پاسخ
  • مجیدمحمودی
   2019-08-26 06:56

   ببخشید سی تی اسکن رو چطوری برای شما ارسال کنم ؟

   پاسخ
 • سلام ببخشید پارگی slap میتونه باعث سیاه شدن سر استخوان شود؟؟ یا احتمالاش چقدر البته پارگی slap من مال چهار سال پیشه

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-07-24 07:35

   با سلام.میتونه باعث ارتروز بشه ،ولی سیاه شدگی خیر

   پاسخ
 • سميه
  2019-06-25 21:00

  سلام وقت بخير
  بنده مشكل لابروم و مقدار كمي پارگي اسلپ دارم
  دكترم گفتند خيلي خيلي كم و ام اري هم
  خيلي كم نشون داده
  ايا با استراحت و دارو و تمرين درماني اين پارگي
  درمان ميشود يا فقط درد از بين ميرود

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-07-08 10:51

   با سلام.پارگی لابروم فقط با جراحی درمان میشه

   پاسخ
   • سلام آقای دکتر عذرمیخوام من عمل لبروم وبنکارت انجام دادم ساعت1تا3پاره بود دکتر گفته لکسیتی9از 9داری و گفته بعد 9ماه خوب میشی و اینکه ورزش حرفه ای نباید داشته باشی میخواستم نظر شما رو بدونم میشه بعد 9ماه حرفه ای شنا کرد و ابنکه لکسیتی درمانی داره یا خیر

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     2019-11-08 17:00

     با سلام بعد از نه ماه میتوتین،لاکسیتی شانه رو حین عمل میشه بهتر کرد

     پاسخ
 • سبحان
  2019-05-26 21:00

  سلام جناب دکتر من پارگی اسلپ شانه داشتم کاهش فاصله مفصلی عمل جراحی کردم دکتر پین گذاشته ؟؟بنظر شما درست جراحی کردن

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-06-04 11:38

   با سلام.دقیق منظورتون رو‌نفهمیدم.طبیعتا جراحتون بهتر میتونه راهنمایی کنه.در هر صورت ،جهت اظهار نظر بایستی عکستون رو ارسال کنین

   پاسخ
 • سلام من مشکل پارگی لابروم از نوع اسلپ رو دارم دکتر بهم گفته که باید عمل جراحی کنم ولی میخام بدونم جراحی من باز هست یا بسته چون وقتی دستمو به سمت بالا میارم یا با شدت تکون میدم درد میگیره چه نوع جراحی هست؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-05-19 00:09

   با سلام.عملی که بنده انجام میدم ،عمل بسته هست

   پاسخ
 • حمید حسینی
  2019-04-08 23:55

  سلام جناب دکتر بدنساز هستم در تمرین سرشانه مفصل سرشانم یخ کرد ولی الان درد ندارم و محدودیت حرکتی حس نمیکنم صدای تق تق هم نداره فقط یه حالت مور مور شدن دارم تو سرشونم به نظر شما چه مشکلی پیدا کردم؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-04-12 17:56

   با سلام.خير.درحال حاضر مشكلي نيست.احتمالا به عصب فشار اومده

   پاسخ
   • مژگان
    2019-08-24 16:11

    سلام
    تو ام ار ای م پارگی پارشیال تو تاندون اینفرااسپایناتوس و پارگی اسلپ گزارش شده
    درد در قسمت پشتی شانه دارم ولی همیشگی نیست
    ایا نیاز به جراحی دارم؟
    و اینکه پی ار می در درمان من میتونه اثر بخش باشه؟

    پاسخ
 • سالار
  2019-02-09 11:20

  سلام،من اسلپ ۳ دارم، البته تپ mri این رو زده، یه درد خفیف تو قسمت بیرونی بازو دارم و گاها قسمت خارجی سرشانه، تزریق هم انجام دادم. نظر پزشک ها ۵۰-۵۰ بوده، بعضی گفتند جراحی و بعضی گفتند نیازی نیست، میشه بعد از استراحت ۲،۳ ماهه ورزش کرد دوباره؟ با تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-02-09 20:43

   با سلام.خیر.این نوع آسیب ترمیم نمیشه و بایستی حتما جراحی بشه

   پاسخ
   • سالار
    2019-02-10 13:41

    امکان مشاوره تلفنی هست؟ چونکه از شهرستان هستم و‌امکانش بسیار سخته که برسم خدمتتون تهران

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     2019-02-18 21:08

     شما میتوانید سوال کامل خود را به اینجا بنویسید یا در صورت نیاز به ارسال عکس به شماره ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴ ارسال بفرمایید

     پاسخ
   • ابوالفضل
    2022-08-29 12:24

    سلام دکتر من والیبالیست هستم من چند ماه پیش موقع اسپک زدن کتفم درد گرفت فرداش رفتم فیزیوتراپی دکتر معاینه کرد گفت عضله دلتویید التهاب کرده ۲۰دونه قرص سلوکسیب تجویز کرد که ۱۰دونه شو خوردم خوب خوب شده بود ولی تو مدرسه زیاد گرم نکردم یه اسپک زدم دوباره درد گرفت دوباره بردم فیزیوتراپی میش دکتر کوروش قاسم زاده خوب معاینه نکرد فقط دستو گذاشت رو کتفم یه تق صدا داد گفت لبروم دستت آسیب دیده ولی به یه پورفسور نشون دادم گفت این حباب داخل غضروفه صدا اشکالی نداره دو جلسه فیزیوتراپی رفتم الانم خوب شده از صدرصد فقط ۱۰درصد درد میکنه به نظرتون مشکل جدیه لطفا نظر دهید با تشکر

    پاسخ
 • موسوی
  2019-01-25 13:40

  با سلام
  ایا امکان دارد ضایعه اسلپ ک به روش آرتروسکوپی ترمیم شده است در اثر کشیدگی دچار آسیب شود؛ به گونه ای که درد جلو شانه و روی سر استخوان بازو احساس می شود و هنگام فشار دادن با انگشت درد شدت می یابد.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-02-04 00:18

   با سلام.بله،احتمال آسیب مجدد در صورت فشار زیاد وجود داره

   پاسخ
   • امیرحسین نعمت زاده
    2019-10-07 17:03

    سلام اقای دکتر خسته نباشید من امروز ام ار ای با تزریقمو بردم نشون دادم دکتر گفت اسلپم پارگی داره ولی زیاد نیس بهم پی ار پی رو گفت انجام بدم میخواستم بدونم واس مشکل من کورتون تاثیر داره؟؟
    و یا اینک این پارگیه من میشه بدون عمل خوبه خوب شد من رشته ورزشیم والیباله

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     2019-10-09 09:29

     با سلام،تزریقها در بیماری شما به طور موقت بهبودی میده،اما درمان قطعی جراحیه بسته است

     پاسخ
 • سلام وقت بخیر آقای دکتر فرق بین پارگی پکتورال و کندگی اون در چی هست و آیا در هر دو مورد نیاز به جراحی هست یا نه ممنون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-01-15 14:41

   با سلام.کندگی به آسیب از انتهای عضله،و پارگی به آسیب وسط عضله میگن.معمولا نوع اول جراحی میخواد

   پاسخ
 • سعید
  2018-12-19 13:34

  با سلام، من چند هست که متوجه شدم اسلپ شانه دارم و قسمتی از تاندون پارگی پیدا کرده،البته در حالت عادی درد ندارم و زمان سرویس زدن یا ابشار زدن درد شانه به سراغم میاد، چند جلسه فیزیوتراپی انجام دادم ولی هنوز هنگام ورزش با این مشکل روبرو میشم. میخواستم ببینم اصلا فیزیوتراپی کردن برای من مفید هست که انجام بدم یا از اول باید سراغ عمل میرفتم و درصورتی که نیاز به عمل باشه آیا مثل قبل قادر خواهم بود که حرفه ای ورزش کنم؟و اگر نیاز به عمل باشه درحال حاضر به صورت تقریبی چقدر باید هزینه کنم؟باتشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2018-12-28 12:59

   با سلام.شما نیاز به جراحی دارین.پس از طی مراحل درمان و فیزیوتراپی میتونین به ورزش حرفه ای بر گردین.در رابطه به هزینه ها،به مطلب مرتبط در سایت مراجعه کنین

   پاسخ
 • رویا
  2018-12-04 11:13

  سلام و خسته نباشید خدمت دکتر گرامی
  میخواستم نظر علمی خود را در مورد اثر ماساژ در مورد آرتروز شانه بفرمایید .ایا ماساژ میتواند درد را کاهش دهد؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2018-12-09 09:55

   با سلام.ماساژ نمیتونه درد ارتروز رو کاهش بده

   پاسخ
 • سلام و خسته نباشید. من در ورزش کشتی کتفم در رفت و تاندونش کشیده شد.حالا پس از یک سال بعضی وقت ها شروع یکمی شروع به درد گرفتن میکند

  پاسخ
 • حامد حیدری
  2018-10-28 21:14

  من پارگی اس لپ دارم دکتر **** گفت عمل کنی دیگه نمی تونی کشتی بگیری اما جناب **** گفت 95 درصد میتونی کشتی بگیری عملش کنم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed