شانه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های حرکتی در بدن ما است. بیماری‌های مرتبط با شانه نیز بسیار رایج بوده و ممکن است به دو صورت حاد و مزمن رخ دهند. یکی بیماری‌های مرتبط با شانه، پارگی تاندون شانه است که ممکن است در اثر عواملی چون افزایش سن، ضربه، آسیب شدید و.. رخ دهد. این بیماری می‌تواند درمان‌های مختلفی را شامل شود. همچنین تأثیر زیادی روی دامن حرکت دست و کتف داشته باشد. در ادامه همراه ما باشید تا به طور کامل با جزئیات پارگی تاندون شانه، عوامل ایجاد، مشکلات و نحوه درمان آن آشنا شویم.

پارگی تاندون شانه

آناتومی شانه:

بهتر است قبل از بیان اینکه پارگی تاندون شانه چیست با آناتومی آن آشنا شویم و بدانیم تاندون شانه به چه معناست؟ این عضو از 4 مفصل، 4 تاندون و سه استخوان تشکیل شده است. تاندون‌ها یک سری رشته‌های فیبری هستند که وظیفه آنها اتصال عضله به استخوان‌ها است.

استخوان‌های شانه:

 1. استخوان ترقوه یا کلاسیک Clavicle در سمت جلو
 2. استخوان کتف یا اسکاپولا Scapula در طرف پشت
 3. قسمت بالایی استخوان بازو یا هومروس Humerus در سمت خارج

مفاصل شانه:

 1. گلنوهومرال Glenohumeral joint یا مفصل گوی و کاسه: مکانی است که سر استخوان بازو در مجاورت حفره کم‌عمق گلنویید قرار گرفته است و اکثر آسیب‌های شانه نیز مرتبط با این مفصل هستند.
 2. آکرومیوکلاویکولر AC Acromioclavicular joint: مفصل محلی است که استخوان ترقوه در کنار زائده آکرومیون که خود جزئی از استخوان کتف است، قرار می‌گیرد.
 3. مفصل استرنوکلاویکولر Sternoclavicular joint SC: جایی است که استخوان ترقوه در کنار استخوان جناغ سینه Sternum قرار میگیرد.
 4. مفصل اسکاپولوتوراسیک scapulothoracic joint: که در واقع بین صفحه استخوان کتف و سطح پشتی قفسه سینه قرار داشته و یک مفصل کاذب است.

عضلات شانه:

 1. عضله سینه‌ای بزرگ یا پکتورالیس ماژور Pectoralis Major، ازیک‌طرف به استخوان‌های ترقوه و جناغ متصل می‌شود و از طرف دیگر به لبه خارجی ناودان بازویی متصل می‌شود. انقباض آن موجب نزدیک شدن، خم شدن به جلو و چرخش داخلی بازو می‌شود.
 2. یکی دیگر از این عضلات، عضله ذوزنقه یا تراپزیوس Trapeziusاست که در پشت شانه قرار دارد. این عضله بزرگ و پهن ازیک‌طرف به پشت جمجمه و تعداد زیادی از مهره‌های گردنی و سینه‌ای می‌چسبد و از طرف دیگر به استخوان‌های ترقوه و کتف متصل می‌شود. وظیفه آن بالابردن استخوان‌های ترقوه و کتف و در نتیجه بالابردن کل شانه است.
 3. لاتیسموس دورسی Latissimus dorsi muscle : این عضله بزرگ و پهن در پشت تنه قرار دارد. ازیک‌طرف به مهره‌های سینه‌ای و کمری متصل می‌شود و از طرف دیگر به کف ناودان بازویی می‌چسبد. وظیفه آن نزدیک کردن، به عقب بردن و چرخش داخلی بازو است. این عضله همچنین می‌تواند با انقباض خود کل شانه را به پایین و عقب بکشد.
 4. دلتوئید Deltoid muscle : این عضله بزرگترین و قویترین عضله شانه است و برجستگی شانه را میسازد. این عضله در بالا به استخوان های ترقوه در جلو و استخوان کتف در عقب میچسبد و در پایین به یک برجستگی استخوانی که در یک سوم بالایی استخوان بازو قرار دارد متصل میشود.انقباض قسمت جلویی عضله موجب خم شدن بازو به جلو و چرخش داخلی آن میشود. انقباض قسمت عقبی عضله موجب به عقب رفتن بازو و چرخش خارجی آن میشود و انقباض قسمت بیرونی آن موجب به بالا رفتن بازو از کنار میشود.

دلایل ایجاد درد در ناحیه شانه

درد در ناحیه شانه می‌تواند مرتبط با آسیب‌های وارد شده بر مفصل شانه یا برخی دیگر از بیماری‌ها باشد. از این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کشیدگی در اثر اعمال فشار بیش از حد مثل ورزش‌کردن، کار سنگین و…
 • التهاب تاندون ناشی به دلیل استفاده بیش از حد
 • عدم ثبات مفصل شانه
 • دررفتگی مفصل شانه
 • شکستگی‌های استخوان ترقوه یا بازو
 • شانة یخ‌زده که تاندون‌ها، رباط‌ها و عضلات در این وضعیت سفت‌وسخت می‌شوند. ممکن است حرکت‌دادنشان غیرممکن شود یا با درد زیاد همراه باشد.
 • رادیکلوپاتی یعنی تحت فشار قرارگرفتن اعصاب در گردن یا شانه
 • افزایش سن که به‌طورکلی این بیماران در میان‌سالان و افراد مسن بیشتر دیده می‌شود مخصوصاً افراد بالای 60 سال.
 • گاهی اوقات درد شانه ناشی از آسیب به محل دیگری در بدن، معمولاً گردن یا عضله دوسر بازویی است و به آن درد ارجاعی گفته می‌شود.
 • برخی از شرایط خاص و سنگین مانند آسیب نخاعی یا حمله قلبی ممکن است به درد شانه منجر شود.
 • تورم کیسه بورسا.
 • پارگی تاندون‌ها مخصوصاً روتاتورکاف.
 • اشکال مختلف آرتریت.

برخی از عوامل غیرمستقیم باعث درد شانه می‌شوند:

 ممکن است بعضی افراد مستعد خار استخوانی هستند. خار استخوانی برجستگی‌های استخوانی است که در امتداد لبة استخوان ایجاد می‌شود. این عارضه باعث درد شانه می‌شود. بیماری‌های کبدی و بیماری‌های کیسة صفرا نیز می‌توانند باعث انتشار درد تا شانه شوند.

آسیب و پارگی تاندون‌ شانه

شانه یک مفصل گوی و کاسه‌ای است که به بازو اجازه می‌دهد در جهات مختلف حرکت کند. سر استخوان بازو توسط کپسول مفصل در جای خود نگه‌داشته شده است. تاندون سوپرا اسپیناتوس یا روتاتور کاف دراین‌بین نقش مهمی را برعهده دارند. عضلات روتاتور کاف نقش پایدار کننده‌های دینامیک و حرکت‌دهنده‌های مفصل شانه را برعهده دارند. این عضلات در هنگام حرکت شانه سر استخوان بازو و اسکاپولا را در وضعیت صحیحشان حفظ می‌کنند. زمانی که تاندون دچار آسیب شود باعث اختلال در عملکرد عضلات و مفاصل می‌شود. در نتیجه مشکلاتی چون درد در ناحیه شانه و عدم انجام صحیح حرکات دست رخ می‌دهد.

انواع آسیب‌دیدگی تاندون روتاتورکاف

ممکن است در دو سطح حاد و مزمن آسیب‌دیدگی تاندون رخ دهد. آسیب تاندون‌ها اغلب در جوانان و تحت یک حادثه رخ می‌دهد. آسیب مزمن نیز با مان روی تاندون اعمال می‌شود و اغلب در بزرگسالان مشاهده می‌شود. درصورتی‌که سطح آسیب تاندون پایین باشد، می‌توان از روش‌هایی مانند فیزیوتراپی، تجویز دارو و تزریق برای درمان استفاده کرد. چنانچه بعد از چند ماه نتیجه نداد، مجبور به جراحی هستیم. در حالت شدید و پارگی نیز باید جراحی صورت بگیرد.

علائم آسیب‌های روتاتور کاف

علائم آسیب‌دیدگی روتاتور کاف عبارت‌اند از:

 • شانه درد (یا دردی که تا پایین بازو کشیده می‌شود)، خصوصاً هنگامی که دست بالا یا پایین برده می‌شود
 • سخت بودن بردن دست به پشت کمر
 • احساس درد در ناحیه شانه به هنگام خوابیدن، خصوصاً هنگامی که شخص روی طرف درگیر می‌خوابد.
 • ضعف یا ناتوانی در شانه در چرخاندن دست یا بالابردن آن

علل آسیب‌دیدگی‌های روتاتورکاف

 • به‌طورکلی و در اغلب موارد، علت اصلی آسیب‌دیدگی روتاتورکاف یا ضربه ناگهانی یا کهولت سن است. عوامل دیگری نیز روی روتاتورکاف آسیب وارد می‌کنند. این عوامل عبارت‌اند از:
 • استفاده از یک حرکت سریع برای بلندکردن یا کشیدن شیئی که برای شخص بیش از حد سنگین است
 • تکرار در انجام برخی حرکات مرتبط با شانه مثل پرت‌کردن اجسام یا بلندکردن آن‌ها
 • افتادن روی دستی که شخص برای جلوگیری از افتادنش آن را به حالت کشیده ستون کرده است
 • نرسیدن خون کافی به تاندون‌ها، به دلیل پیری.
 • رشد زوائد خار استخوانی
 • فرسایش مفصل
 • انجام کارهایی که در آن نیازمند بالابردن مکرر دست‌ها به بالای سر هستیم، از جمله کارهایی مانند نقاشی ساختمان، آذین‌بندی دیوارها یا تمیزکردن پنجره‌ها شناکردن، وزنه‌برداری و انجام وزش‌های راکتی.

درمان پارگی تاندون شانه

جراحی باز پارگی تاندون شانه

درصورتی‌که راهکارهای غیر جراحی مانند دارودرمانی برای درمان پارگی تاندون شانه جواب ندهد ناچار به جراحی هستیم. جراحی شانه به‌صورت باز و بسته انجام می‌شود. زمانی که سطح آسیب‌دیدگی تاندون بالا باشد، چاره‌ای جز استفاده از روش جراحی سنتی یعنی جراحی بازنداریم. در این روش شانه باز می‌شود و بخشی از عضله برای دسترسی به مفضل و تاندون برداشته می‌شود. این روش کاملاً تهاجمی است و نیاز به مراقبت‌های بعد عمل دارد و ممکن است دوره درمان طولانی باشد. همچنین درصورتی‌که شدت تخریب مفصل بالا باشد و نیازمند جایگزینی مفصل باشم این روش به کار گرفته می‌شود.

جراحی پارگی تاندون شانه توسط آرتروسکوپی

جراحی آرتروسکوپی یک روش مدرن و غیرتهاجمی است که به نسبت جراحی باز راحت‌تر است و برای موارد بسیاری به کار می‌رود. چنانچه میزان پارگی بالا نباشد، می‌توان از این روش استفاده کرد. در طی عمل آرتروسکوپی، جراح دوربین بسیار کوچکی به نام آرتروسکوپ را وارد مفصل شانه بیمار می‌کند. این دوربین تصاویر داخل شانه را روی مانیتور به جراح نشان می‌دهد و جراح از این تصاویر برای هدایت ابزارهای جراحی بسیار ظریف، داخل بدن استفاده می‌کند. از آنجایی‌که آرتروسکوپ و ابزارهای جراحی بسیار نازک و ظریف هستند، جراح تنها قادر به ایجاد بریدگی‌های بسیار کوچک است و جهت پارگی‌های جزئی استفاده می‌شود. در نتیجه جای زخم یا اسکار ندارد. آتروسکوپی معمولاً روشی سرپایی است و نیازی به بستری در بیمارستان ندارد.

علائمی که نشان‌دهندۀ نیاز بیمار به عمل جراحی شانه است:

 • درد شدید و ناگهانی در بازو و شانه
 • احساس گرفتگی شدید در قسمت بالای شانه
 • کبودی از وسط تا بالای شانه
 • وجود پارگی بزرگ (بیشتر از 3 سانتی‌متر) ناشی از آسیب‌دیدگی حاد در قسمت شانه
 • ضعف و افتادگی در ناحیه شانه
 • عدم توانایی بیمار و مشکل داشتن حرکت‌دادن و چرخش شانه

سخن آخر

دقت شود که بیماری‌های تاندون می‌توانند موذیانه عمل کنند. یعنی برای مدت محدودی آثار آنها و درد ناشی از آنها کم شود اما این موضوع به منزله درمان یا خوب شدن شانه نیست بلکه ممکن است آسیب همچنان ادامه داشته باشد. به همین جهت توصیه می‌شود در صورت بروز هرگونه حادثه یا علائم به پزشک مراجعه کنید تا شرایط درمانی راحت‌تری را داشته باشید.

تزریق کورتون برای پارگی تاندون دست

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که برای پارگی تاندون شانه تحت هیچ شرایطی پیشنهاد به تزریق کورتون نیست. تزریق کورتون مفصلی تنها زمانی انجام میشود که التهاب مفصل شانه وجود داشته باشد. متاسفانه بسیاری از همکاران برای درمان پارگی تاندون، پیشنهاد به تزریق کورتون میکنند. این مشکل شاید با تزریق به صورت موفق بهتر شود و بیمار احساس بهبودی داشته باشد. اما با گذشت زمان شرایط بیمار بدتر خواهد شد. بنابراین پیشنهاد میکنیم برای درمان پارگی تاندون اصلا به سراغ تزریق کورتون نروید.

تنها در بعضی موارد برای درمان پارگی های خفیف پزشک به سراغ تزریق پی ار پی خواهد رفت و زمانی که پارگی از یک میزانی بیشتر باشد، به سراغ جراحی های لیزری خواهیم رفت.

114 دیدگاه. Leave new

 • سجاد
  2023-10-30 06:39

  سلام آقای دکتر انگشت که قطع شده میشه باز انگشت کس دیگه رو میشه پیوند زد

  پاسخ
 • سلام Rupture transfixiante du Supra-épineux sur sa partie antérieure sur 7 mm. Tendinopathie de l’nfra-épineux.les autres tendons de la coiffe sont respectés. Large épanchement dans la gaine du biceps et dans la BSAD. نتیجه اکو گرافی شانه راست دوست ۷۸ ساله‌ ام میباشد راه چارهای غیر از عمل دارد ؟ لطفا نظر‌تان را بفرمائید

  پاسخ
  • با سلام پارگی تاندون برای شانه شما ذکر شده است. البته در کشورهای اروپایی و کانادا برای تشخیص اولیه از سونوگرافی استفاده می‌کنند که خیلی دقیق نیست. بهترین روش تشخیصی برای این بیماران ام آر آی است که میزان پارگی به صورت دقیق مشخص می‌شوداگر محدودیت حرکتی ایجاد شده است و دردهای شبانه دارید با توجه به میزان پارگی که ذکر شده، پیشنهاد من جراحی است. بهتر است ام آر آی انجام دهید و مراجعه کنید برای درمان

   پاسخ
 • مهدی
  2023-10-15 21:03

  سلام عرض ادب بنده تو باشگاه شانه راستم صدمه دید یک مدت سلکوکسیب مصرف کردم خوب بود دستم ولی نمیتونستم ورزش کنم تا mri دادم نشان دکتر دادم گفت رباط صلیبی ریش ریش شده و کورتن زدن دیشب تزریق کردم،امروز از شدت درد شانه خواب ندارم دکتر گفته تا ۴۰ روز باید درد رو تحمل کنی،بنظرتون برای شکایت اقدام کنم یا اینکه برم هزینه جراحی کنم

  پاسخ
  • با سلام من به شکل دقیق متوجه مشکل شما نشده‌ام آیا مشکل شما شانه است یا زانو به این علت که ربات صلیبی در زانو وجود دارد و ما در شانه ربات صلیبی نداریم اگر مشکل مربوط به شانه است و پارگی زیر ۵۰ درصد گزارش شده با تزریق مشکل برطرف خواهد شد اما اگر بالای ۵۰ درصد است نیاز به جراحی خواهید داشت.

   پاسخ
   • نسترن
    2023-12-03 01:40

    سلام و عرض ادب
    پدرم چهار ماه پیش جراحی دیسک گردن انجام دادن و بیست جلسه فیزیوتراپی انجام دادن
    چهار پنج جلسه آخر درد شدیدی در ناحیه شانه احساس میکردن و ام از ای انجام دادن و تشخیص دادن که تادون شانه پاره شده و شبا درد زیادی دارن امکان داره بخاطر حرکات فیزیوتراپی این مشکل براشون ایجاد شده باشه؟
    ممنونم از شما

    پاسخ
 • امانی
  2023-09-04 15:49

  سلام من در حال افتادن دستمو تکیه گاه کردم و فشار اومد بهشانه ام و استخوان ترقوه و احتمال پارگی تاندن دارم پیش هر دکتری میرم یه چیز متفاوت میگه بنظر شما باید چه کار کرد؟!….

  پاسخ
 • سلام خسته نباشی خدمت اقای دکتر دیروز تو فوتبا کتم دررفت یه چند ثانیه ای طول نکشید یکم ک تکون خورد برگشت سر جاش النم یکم درد میکنه ولی ن تورمی داره نه چیزی ب نظر شما ب دکتر مراجعه کنم

  پاسخ
 • فاطمه
  2023-07-29 21:50

  سلام اقای دکتر ممنون از مطالبتون؛ در صورتی که پارگی تاندون کامل باشد و گپ سه سانتی ایجاد شود(بیمار ۶۶) ساله پیشنهاد شما چیست؟ ایا جراحی تاثیر مثبتی خواهد داشت؟

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر ،
  وقتتون بخیر من یک سوال داشتم ، من چند روز پیش در حین تمرین بدنسازی در یکی از حرکات اول درد خفیفی احساس کردم و به تمرین ادامه دادم و از شب درد شدیدی داشتم و الان سه شبه نمیتونک از درد سرشانه بخوابم و به دکتر مراجعه کردم و به من‌فقط مسکن داد ، ولی هنوز درد دارم .
  کبودی و تغییر رنگ در عضله سرشانه ندارم ولی دستم احساس میکنم سنگین شده ،وقتی بدنم رو گرم میکنم با حرکات کششی و تمرین گرم کردنی درد ندارم ولی به محض اینکه بدنم کم کم سرد میشه دوباره دردم بیشتر میشه .
  ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • با سلام. باید از نزدیک موضع درد و مشکلتون رو بررسی کنم اما دو تا فرضیه مطرحه برای شما اسیبها و التهابات شانه که گذراست و در طول دو تا سه هفته برطرف میشه. مورد دوم اسیب های مفصل ترقوه و تاندون شانه که اینها جدی هستند و شاید نیاز به جراحی شانه داشته باشند. اینکه دستتون سرد میشه و درد میگیره خیلی نشانه خوبی نیست من توصیه ام این است که با توجه به اینکه ورزش میکنین حتما ام ار ای انجام بدید.

   پاسخ
 • رزاقپور
  2023-07-23 11:17

  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر من شانه دست چپم پارگی تاندون دست و دیسک خفیف گردن دارم شانه ام خیلی درد میکنه رفتم دکتر بهم دارو دادن ولی فایده نداشته فیزیوتراپی دارم انجام میدم دردش داره بیشتر میشه ،درمورد عمل ب دکتر گفتم گفت عمل نمیکنم من چیکار کنم دیگه تحمل دردشو ندارم میگه هنوز جوونی عمل نمیکنم من ۲۵سالمه

  پاسخ
 • مهدی
  2023-07-20 09:25

  سلام آقای دکنر من حدود ۱۵ سال پیش یه ضربه به شانه راستم خورد.احساس گرفتگی داشتم.بعد یه حرکت کششی انجام دادم یکدفعه انگار برق ۳ فاز از شانه به روی قفسه سینم کشیده شد.یک ماه درد داشت.بعد خوب شد.ولی از اون موقعه به بعد با هر حرکت سریع مثلا والیبال بازی کنم شانه ام از جا در میاد خیلی درد میکنه در حد مرگ و خودم بعد نیم ساعت جاش میندازم.آقای دکتر این دراومدن عملی داره؟دیر نشده من ۳۴ سالمه الان

  پاسخ
 • سلام داکتر صاحب تاندون شانه مه در ورزش بوکس پاره شده است
  به داکتر مراجعه کردم گفت پاره گی ۳ حالت دارد اگر حالت ۳ وم میبود باید جراحی میشد اما گفت حالت ۲ است با دارو جور میشود
  امکان دارد تا چی مقدار وقت جور شود داکتر گفت تا ۳ ماه جور میشود تشکر.

  پاسخ
  • با سلام. اگر معمولا پارگی به صورت غیرجراحی قرار باشه درمان باشه معمولا بعد از سه ماه از انجام فیزیوتراپی و استراحت درمان میشه اما اگر بعد از سه ماه مشکل همچنان ادامه داشته باشه حتما نیاز به جراحی داره.

   پاسخ
   • بهزاد
    2023-10-31 03:54

    سلام و عرض ادب
    من چهل سالمه و سه ماهه جفت دستام رو بالا که میبرم درد شدد در شانه حس می کنم و دستم صاف نمیشه
    حرکت پروانه رو نمیتونم درست انجام بدم و دست ها کامل صاف نمیشه و درد شدد در شانه حس می کنم

    پاسخ
 • فرحناز برزگر ملکی
  2023-06-11 20:00

  سلام آقای دکتر خداوند به شما طول عمر با عزت بدهد آقای دکتر من ۶۱ سال دارم و به علت خوردن زمین شانه راستم تاندونش پاره شده لطفا اگر جایی هست که بتوانم رادیولوژی و ام ار ای را برایتان بفرستم ببنید بفرمایید و اگر عمل لازم دارم هم بفرمایید من به دستانم برای امرار معاش خیلی شدید نیاز دارم ممنون لطفا کمکم کنید سپاسگزارم

  پاسخ
 • رضا ب
  2023-05-06 23:47

  سلام شانه راست من حدود شش ماهه بر اثر افتادگی از پله درد شدید داره و به دو فوق تخصص در مشهد مراجعه کردم اما تاثیری نداشته ام آر آی دارم با توجه به اینکه در مشهد زندگی میکنم لطف کنید دکتر مجرب که در مشهد باشه معرفی کنید یا ام آر آی میفرستم بگید چکار کنم با تشکر فراوان

  پاسخ
 • سیده زهرا حسینی
  2023-05-02 19:15

  سلام آقای دکتر عزیز من ۲۷/۱/۱۴۰۲ تصادف کردم الان رفتم دکتر بعد عکس و MRI دکتر تشخیص دادن که تاندون دستم پاره شده بهم گفتن تزریق اما من نمیدونم خوبه یا نه گفت بعد ۲ جلسه اگر خوب نشد باید عمل بشه لطف کنید راهنمایی کنید

  پاسخ
 • ال داود
  2023-03-10 19:54

  سلام اقای دکتر .
  اگه ۱۰ سال یا بیشتر از پارگی تاندون گذشته باشه ؛ قابل درمان هست .؟؟
  اگه کشیدگی باشه و زمان زیادی گذشته باشه ؛ میشه درمانش گرد؟؟؟
  اخه من چندین ساله این مشکل را دارم ، شاید ۵۰ دکتر رفته باشم هیچ کدام تاثیر انچنانی نداشت . مسکن می دادند .
  تا حالا شنیدم دکتر متخصص شانه هست و موثر هست .

  پاسخ
 • وحید
  2023-02-20 10:01

  وقت بخیر. دکتر من مدتی درد تو قسمت پشت گردن و شانه و دستم داشتم بعد چند هفته درد نداشتم تا چند روز پیش که یهو با درد شدید دوباره شروع شد و پشت گردن و شانه و زیر بغل و بازو و ساعد و انگشتای دستم شدیدا درد دارم به شکلی که شبها که ادو سه ساعت میتونم بخابم تو روزم به همین شکله و تقریبا درد امونمو بریده و تو هیچ حالتی اروم نمیشه ولی چیزی که هست میتونم دستم و تکون بدم راحت. به نظرتون مشکل چیه تاندون پاره شده یا کشیده شده؟

  پاسخ
 • غلامحسین اکبری
  2023-02-01 03:04

  باسلام خدمت شما وممنون که بابت جواب زحمت میکشید من۵۵ساله هستم در اثر ضربه تاندونشانه راستم پاره شدجراحی کردم بعد از دو ماه دستم را از گردن آزاد کردم وبه امر جراح فیزیو تراپی رفتم الان ده جلسه هست که هم فیزیوتراپی میرم وهم طب سوزنی،ولی باز هم درد دارم وهم محدودیت بالا بردن دست.آیا جراحی من مشکل داشته یا طبیعی است؟ممنون میشم اگر کمکم کنید

  پاسخ
 • فرهمند
  2023-01-11 20:38

  سلام مهر سال قبل بازوی راست مادرم شکست چون جوش نمیخورد مجبور به پیوند استخوان شدن الان که استخوان جوش خورده نمیتونه دستش رو بالا بیاره با سونوگرافی شانه معلوم شد تاندون سوپرا اسپیناتوس پاره شده، آیا تنها چاره جراحی می باشد ؟ راه حل دیگری ندارد؟

  پاسخ
 • کامران برازنده
  2022-12-25 01:48

  سلام خسته نباشید آقای دکتر،مادر من سنش ۷۵سال هست،خیلی وقت پیش خورده زمین شانه ش در می‌کرد بعد ما mriانداختیم میگن بطور کامل تاندون شانه پاره شده،وباید جراحی بشه میخاستم بدونم مادر من هم دیابت داره و هم فشارخون آیا جراحی براش خطری نداره و اینکه بعد از عمل
  میتونه دستش رو حرکت بده

  پاسخ
  • با سلام. این حالتی که میفرمایید به نظرم نیازه دارن که کلا مفصل مصنوعی براشون گذاشته بشه. فک نمیکنم تاندون ها قابل ترمیم باشه. خیر خیلی مشکل خاصی نیست و مثل هر مشکل دیگه ای عوارض جراحی وجود داره اما خیلی چیز خطرناک و نگران کننده ای نیست.

   پاسخ
   • امیرحسین
    2023-10-18 10:18

    سلام آقای دکتر من یک ماه پیش به پشت خوردم زمین و دو دستم دست چپم بیشتر شکست سره استخوان مفصل کمی لب پر شد و از یک ناحیه شکست و دست راستم هم فقط از یک ناحیه الان پشت آرنج دست چپم حالت سری داره اما سر نیست و فشار میدم غضلم درد میگیره به نظرتون پشت آرنجم و شانه هام چه مدت طول می‌کشه خوب بشه

    پاسخ
 • جهانپور
  2022-12-10 18:12

  سلام ،آقای دکتر ممنون از اطلاعاتی که در مورد درد شانه دادید من هم همین مشکل را دارم آیا با شنای کرال سینه و پشت این بیماری قابل درمان هست؟

  پاسخ
 • مهدی
  2022-11-20 00:49

  سلام آقای دکتر خسته نباشید.
  بنده ۱۸ سال دارم و پارگی از نوع حاد و ۲ روز پیش اتفاق افتاد حادثه و داشتم زمین میخوردم که با دست چپ بدنم رو کنترل کردم و شونم یذره اذیت شد ولی سوال من اینجاست که همون شب من که حموم رفتم دستم به پشت کمرم میرسید و کامل شانه ام رو میتونستم باز کنم یعنی دستم رو کامل بالا ببرم ولی نصف شب از درد پا شدم و نتونستم بخوابم صبح که رفتم شکسته بندی شهرمون گفت پارگی داری و دو هفته نباید دستت رو تکون بدی حالا هم درد زیادی دارم خواستم نظرتون رو بدونم که چیکار کنم دوهفته بگذره خوب میشه یا پارگی زیاده و نیاز به عمل هست؟

  پاسخ
  • سلام و وقت بخیر. پارگی تاندون تنها راه درمانش جراحی است.

   پاسخ
   • لیلا علی نژاد
    2023-04-02 22:09

    باسلام.وقت بخیر
    آقای دکتر همسر بنده ۴ ماه درد بسیار شدید روی سرشانه و بازو دارن.
    همکارهای شما فرمودن که باید جراحی بشن ولی متاسفانه دستمزدها و هزینه بالا گفتن و ما هنوز نتونستیم جراحی کنیم.
    شما کدوم بیمارستان جراحی میکنید و هزینه عملتون چیقدر هست.باتشکر

    پاسخ
    • با سلام. هزینه عمل با توجه به دفترچه و بیمارستان معلوم میشه. لطفا با مطب تماس بگیرید برای اطلاعات بیشتر

     پاسخ
    • عباس پاکپور
     2023-05-05 17:57

     سلام آقای دکتر من رفتم دکتر کتف گفت پارگی دارید از سه ناحیه ولی دستم بالا میاد پشت کمر می‌ره چرخش انجام میگیره موهامو شونه میکنم همه بدون درد ولی هراز گاهی درد دارم وقتی چیز سنگین بلند میکنم قرض و کپسول استفاده میکنم و پنج جلسه فیزیوتراپی هم‌رفتم ولی درد نقطه ای دارم ما بین بازو و کتف

     پاسخ
 • مجید
  2022-10-30 22:30

  سلام دکتر جان میشه بفرماید هزینه عمل آرتروسکوپی چقدره میشه

  پاسخ
 • ارمین
  2022-10-29 10:22

  سلام دکتر خسته نباشید من جواب ام ار ای ارتوگرافی از شانه هام رو واستون فرستادم از اینستا چون راهم خیلی دوره از تهران نیتوانم حضوری بیام لطفا جوابم بدین خیلی ممنونم

  پاسخ
 • حمید
  2022-10-23 23:58

  سلام خسته نباشید آقای دکتر من تاندون شانه راستم در اثر کشیدگی کش اومده الان 20 روز ازش گذشته جواب mriگرفتم دکتر دارو 10 روز فیزیو تراپی نوشته هم رفتم سوزش و درد شانم کم شده اما گرفتگی و بی حالی داره گردنم از روز اول اسپاسم داشته هنوزم داره به سمت شانه راست کشیده میشه که با گرم کردن و استراحت تا حدودی برطرف میشه به نظر شما مشکل حاده باید جراحی بشه ممنون میشم راهنمایی کنید سپاس

  پاسخ
  • با سلام. اگر کشیدگی باشه و پارگی تاندون نباشه بعد از سه هفته باید با مصرف دارو مشکل به شکل کامل برطرف بشه. اگر بیشتر از سه هفته مشکل ادامه پیدا کرد بهتره به متخصص شانه مراجعه کنید چون ممکنه اقدام جراحی لازم داشته باشه

   پاسخ
 • طاهره
  2022-10-17 01:04

  سلام. جناب دکتر ،همسرم۳۹ سال سن دارن در سرویس اداره دچار سانحه شدن و در گزارش ام ار ای ، پارگی 6mm در تاندون شانه راست نشان داده شده .اتفاق مال ۲ماه و نیم پیش هست.برای عمل تا چه زمانی فرصت هست؟ایا نیاز به عمل هست؟من اصلا موفق نشدم از مطبتون نوبت بگیرم.

  پاسخ
  • با سلام. پارگی تاندون مفصل شانه بهتره در اسرع وقت جراحی بشه. هر چی زمان بگذره میزان آسیب تاندون بیشتر خواهد شد. البته گذر زمان به مدت چند ماه باعث کاهش موقتی درد میشه و دامنه حرکتی بیمار بهتر میشه. خوب متاسفانه بعضی از بیماران پیگیری نمیکنن اما بعد از مدتی مشکل دوباره با درد بیشتری برمیگرده. توصیه ام اینکه در اسرع وقت جراحی انجام بشه.

   پاسخ
 • محمد
  2022-10-14 02:21

  سلام
  من دست رو گذاشتم زیر سرم به پهلو خوابیدم صبح که بیدارشدم درد میکرد کتف و بازوم الان ۱۵ روزه هنوز درد میکنه حین فشار اوردن و بالا بردن دست احتمال پارگی هست ؟ ممنون

  پاسخ
 • نگار شاملو
  2022-09-03 21:44

  سلام دکتر جان خوبید از پرسنل میلاد هستم مادرم درد شدید بالای بازو داره در ناحیه شانه
  دوماه پیش عمل لامینکتومی گردن شده و قبلا هم دو بار زمین خورده میخواستم ببینمامکان داره با تزریق پی آر پی و فیزیوتراپی عمل شانه اش رو ۴یا۵ ماه عقب بندازیم

  پاسخ
  • با سلام بله احتمالا بشه

   پاسخ
  • مارال
   2023-08-15 20:35

   سلام وعرض تشکر جناب دکتر من ۵۵ ساله هستم خوردم زمین وکشیدگی تاندوم شانه در حد پارگی دارم سه تا دیسک گردنم دارم ام ار ای گرفتم وپیش دکتر دراصفهان بردم گفتند عمل نمیخواد ودارو دادند دردم کمتر شده اما قبل از مداوا دستم بالا میومد ولی الان دستم بالا نمیاد واکثر مواقع درد در جلوو وکنار بازوم دارم دکتر برام فیزیوتراپی ننوشتند البته گفتند یه لخته خون کوچک هم هست که خودش جذب میشه اول ایا درد بازو وعدم حرکت مال شانه است یا خودشم هم مشول داره ؟دوما شما چی تجویز میکنید الان یکماه ونیمه دستم اسیب دیده با سپاس

   پاسخ
   • با سلام. محدودیت های حرکتی معمولا ناشی از پارگی های تاندون شانه است و به دنبال پارگی های تاندون شانه ما معمولا خشکی های مفصل شانه میگیریم. چون عکس هاتون رو ندیدم و میزان اسیب رو نمیدونم نمیتونم به صورت دقیق راهنمایی کنم. اما قطها نیاز به درمان دارید. این درمان میتونه تزریق یا جراحی های بسته شانه باشه. به صورت کلی پیشنهاد میکنم به فوق تخصص شانه مراجعه کنید چون محدودیت های حرکتی شانه به سرعت باید درمان بشه. در صورتی که درمان نشه مشکلات طولانی مدتی رو ایجاد خواهد کرد.

    پاسخ
 • مهدی
  2022-08-22 22:47

  سلام
  خسته نباشید
  نتیجه mri گزارش کرده که پارگی در تاندون supra و infraspinatus وجود داره. مقدار فاصله ۳۸ میلی متر گزارش شده. آیا حتما نیاز به عمل هست برای این پارگی؟

  پاسخ
 • محمدی
  2022-08-13 10:48

  سلام وقت بخیر. برای مادر بنده تشخیص پارگی تاندون دادن و فیزیوتراپی و دارو و آمپول درو مدرول ۴۰ تجویز کردن .برخی از پزشکان میگن آمپول باید در مفصل تزریق بشه و یک پزشک میگه اگه در مفصل زدی دیگه پیش من نیا.واقعا موندیم چطور تزریق انجام بشه.لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • با سلام. پارگی تاندون شانه ما تحت هیچ شرایطی پیشنهادمون تزریق کورتون نیست. تزریق کورتون مفصلی تنها زمانی انجام میشه که ما التهاب مفصل شانه داشته باشیم. پارگی اگر داشته باشند، زدن کورتون شاید مشکل رو به صورت موفق بهتر کنه اما بعدا شرایط بدتر خواهد شد. اگر پارگی به صورت خفیف باشه من توصیه ام تزریق پی ار پی هستش. و اگر پارگی بیشتر از یه حدی باشه حتما باید جراحی های لیزری انجام بدید.

   پاسخ
  • کورش
   2023-01-07 22:54

   سلام آقای دکتر من ورزش بدنسازی میکنم.الان نزدیک ده روزه کتف چپم درد میکنه و میزنه به دست چپم و تا بالای ساعدم درد میگیره(((احساس میکنم زیر وزنه اینطوری شده))) مخصوصا شبها و موقع خواب واقعا هر طرفی میخوابم درد دارم.ولی دستم کاملا حرکت میکنه و شونه و کتفم راحت حرکت میکنه و مشکلی بابت حرکتشون ندارم و ورزش رو هم میکنم مشکلی ندارم ..ولی درد رو دارم همونطور که بالا خدمتتون عرض کردم.این مشکل من چیه آقای دکتر؟؟؟ممنونم

   پاسخ
 • فرهاد
  2022-08-11 01:11

  سلام دست چپ قسمت شانه وپشت شانه به شدت درد می کنه الخصوص شبها دردش چند برابر هست تا چیز سفتی زیر دستم نزارم دردش آرام نمیشه

  پاسخ
 • محمود قاسمی
  2022-07-18 09:51

  سلام آقای دکتر
  بفرمایید پس از عمل جراحی ، ( آرتروسکوپی )تاندون کاملا پاره ، آیا ، ابزار پیوند این دو عضو قطعات و پیوندهای تصنعی ایجاد شده خواهد بود ، ویا اینکه این ابزار کمک خواهند کرد که یک پیوند ، بیولوژیک مابین تاندون با استخوان شکل بگیرد

  پاسخ
  • سلام. اگر آسیب خیلی شدید نباشه ما با یک سری ابزار تاندون رو سر جای خودش قرار میدیم و بعد از یه مدت پیوند بیولوژیک بین استخوان و تاندون ایجاد میشه و دیگه اون وسایل عملا نگه دارنده نیستند. یعنی خود تاندون به استخون میچسبه و حالت نگه دارنده براش داره.

   پاسخ
 • سلام و ادب .خانم جوان زیر چهل سال با درد شدید در شانه و عدم بالا بردن دست بالا و…گرفتن عکس های رادیو لوزی و سی تی تشخیص پارکی تندل و رباط شانه چپ و راست و گرفتن خون در آزمایشگاه و تزریق شانه ها درمان قطعی می‌باشد با هزینه سرسام آور البته هر دست .سپاس .

  پاسخ
  • سلام. اگر پارگی کامل تاندون وجود داره، تزریق پی ار پی به صورت موقت درد رو کاهش میده اما درمان قطعی اش جراحی است. اما اگر پارگی خفیف است تزریق میتونه درمان قطعی باشه.

   پاسخ
  • حسین
   2023-06-20 21:10

   دکتر جان سلام من چند ماه که توی ورزش کتف چپم درد میکنه ام آر ای گرفتم امروز گفت پارگی تاندون داری تزریق انجام داد و گفت ک پی آر پی میکنم نظر شما چیه و آینده آیا میتونم دوباره ورزش کنم

   پاسخ
 • محمدپور
  2022-07-11 11:54

  با سلام و عرض ادب
  خانم بنده حدودا 4 یا 5 ماه درد شانه دارن که اوایل خیلی کم بود و به مرور بیشتر شد اصلا هم ضربه یا فشار شدید و وزنه سنگین نبوده و ام آر ای انجام دادن که دکتری که تخصص فیزیک بدن داشتن تشخیص دادن پارگی تاندون شانه ست فیزیوتراپی نوشتن بعد از اتمام هیچ فرقی نکرده و هنوز درد داره که دردش به دستش میزنه
  لطفا راهنمایی بفرمایید باید چکار کنیم
  ممنونم

  پاسخ
  • سلام. پارگی های تاندون شانه درجه بندی دارد. درجه پارگی با مشاهده ام ار ای امکانپذیره. ولی با توجه به شرایطی که میفرمایید و زمانی که ازش گذشته، شاید نیاز به جراحی یا تزریق داشته باشند. بهتره به جراح شانه مراجعه کنید تا ارزیابی دقیق تری براتون انجام بده.

   پاسخ
  • فریبا
   2022-07-21 22:52

   سلام خسته نباشی. من مدتی درد پشت بازو وشانه دارم. ام ار ای گرفتم تشخیص پزشک پارگی تاندون بود ولی پارگی در حد عمل جراحی نبود. آقای دکتر گفت باید با دستت کارکنی و دستور فیزیو تراپی وایزر داد ولی فیزیو تراپی گفت باید کتف بند ببنی ودستت را حرکت ندی. حالا من باید به حرف کی گوش کنم لطفاً کمکم کنید

   پاسخ
   • با سلام. اگر پارگی وجود داشته باشه توی تاندون شانه ما توصیه به بی حرکتی و بستن نمیکنیم. البته باید میزان پارگی به صورت دقیق مشخص بشه. گاها گزارش های ام ار ای گزارش دقیقی نیست. اما اگر پارگیتون زیر یه عدد خاصیه یعنی زیر 50 درصد، فیزیوتراپی با حرکت های فیزیوتراپی میتونه بهتون کمک کنه. اگر بیشتر از اون باشه نیاز به جراحی داره. اما به طور کلی توصیه به بستن شانه نمیکنم.

    پاسخ
 • سیامک نقدی
  2022-07-09 13:46

  با سلام خدمت شما
  رشته من بدنسازی هستش و مدت بیست سال سابقه ورزشی دارم،الان مدت یک ماه هستش که من درد سرشانه دارم و در واقع در روز تمرین سینه و جلو بازو بود که آسیب دیدم حرکت آخر جلو بارو چکشی میخواستم انجام بدم که خواستم حرکت رو انجام بدم دستم بالا میومد درد شدید در سرشانه احساس میکردمبه طوریکه دیگه حرکت رو نتونستم انجام بدم،دوبار آمپول ضد الهتاب هم استفاده کردم ولی تاثیری نداشت

  پاسخ
  • با سلام. این حالتی که میفرمایید دو تا تشخیص براش مطرح هست. اول آرتروز ترقوه و دوم کشیدگی یا پارگی نسبی تاندون دو سر بازویی. با توجه به اینکه تزریق کردید و ورزشکار حرفه ای هستید توصیه ام حتما ام ار ای هستش.

   پاسخ
 • محمد رضا
  2022-06-24 01:38

  سلام آقای دکتر ببخشید بنده یکسال بیشتر هست که کتفم دچار مشکل شده تو این یکسال همیشه صدای تق تق می‌کنه بعد دردم بعضی موقع ها دارم (یه موقعی درد میگیره یه موقعی نه) بعد زمانی که درد میگیره حتی زیر بغلم درد میگیره میخواستم بدونم علتش چی می‌تونه باسه

  پاسخ
  • سلام. این حالتی که میفرمایید احتمال وجود استخوان های اضافه در کتف یا آسیب تاندون های شانه میتونه باشه. با توجه به شرایطی که میفرمایید بهتره ام ار ای انجام بشه و به پزشک مراجعه کنید تا بهتر بتونم راهنمایی تون کنم.

   پاسخ
 • محمد رضایی
  2019-07-21 13:42

  باسلام یک ماه ونیم به زمین خوردم ودست راستم درد گرفت پس از مراجعه به دکتر جهانسور ایشان برایم ام ار ای نوشت وپس ازرویت آن فرمودند به شما مراجعه کنم البته با یک معرفی نامه تا حالا 3 بار مراجعه کردم ولی متاسفانه نتوانستم شماراملاقات کنم (2نوبت شما تشریف نیاوردید بیمارستان فجر ویک بار منشی شما گفت باید ازبیمارستان مجددا وقت بگیرید . آیا امکانش هست جواب ام ار ای رابرایتان تلگرام نمایم باتشکر از محبت شما

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-08-01 15:39

   با سلام.بفرستین
   تلگرام ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

   پاسخ
   • زهرا
    2023-01-26 11:40

    سلام آقای دکتر مادرم ۷۱ سالس که دچار پارگی شدید شانه شده و حدود ۳ روزه که بازوش خودبخود کبود شده و کبودی روزبروز بیشتر میشه.آیا این کبودی خطرناکه و اورژانسی باید جراحی بشه؟

    پاسخ
 • رضا معارف وند
  2019-05-09 07:20

  سلام اقای دکتر پدرم یک سالی هست که دچار محدودیت حرکت شانه شده است . شبها تا صبح نمی توانند از درد بخوابند چندین نسخه هم پیش متخصص روماتولوژی ایشونو بردم ولی فایده ای نکرده .
  راهنمایی بفرمایید چه کار باید بکنیم .

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-05-15 21:50

   با سلام .حتما ام ار ای انجام بدین و به فوق تخصص شانه مراجعه کنین

   پاسخ
  • سمیرا
   2023-08-19 00:06

   سلام وقت بخیر جناب دکتر.بنده نزدیک ب ۴ساله با درد شانه چپم سخت گرفتارم .خیلی ب دکتر مراجعه کردم انواع آزمایش و رادیولوژی هم انجام دادم ولی هیچ تاثیری نداشته حتی پزشکی هسته ای انجام دادم ولی متاسفانه تشخیص داده نشده.تا پارسال کلا دستم ورم می‌کرد طوریکه تا انگشتام همش ورم می‌کرد ولی الان یه چندماهی میشه که خیلی دردم شدید شده ک آروم و قرارندارم از شانه شروع میشه به بازو وتا آرنج . تازگیا تشخیص داده شده ک پارگی تاندون هست حتی تزریق هم انجام دادم نه تنها بهترنشده بلکه بدترهم شدم دستم احساس گرفتگی و بی حالی داره . ممنون میشم کمکم کنید

   پاسخ
   • با سلام. پارگی تاندون که تنها راه درمانش جراحی است. اما پارگی به تنهایی باعث محدودیت حرکتی شانه نمیشه مگر اینکه خشکی و محدودیت حرکتی هم ایجاد شده باشه. در هر صورت اگر این تشخیص براتون مطرح باشه و درست باشه باید جراحی کنید

    پاسخ
 • سلام.خسته نباشید. دکتر بل توجه به جواب mri تشخیص داده که تاندون پارگی شدید داره. آیا امکان داره mri رو براتون ایمیل کنم نظرتون رو بگید؟؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-01-15 15:57

   بله لطفا به تلگرام ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴ ارسال بفرمایید

   پاسخ
 • سلام روزبخیر اقای دکتر.
  من دوهفته پیش انگشتم بیمارستان برام عمل کردید کیست داشت الان بعد دوهفته زخمش خوب شده ولی روی انگشتم برامدگیه و درد میکنه. ورامین فقط بیمارستان هستید که متاسفانه خیلی بد وقت میدن من تلفنی هم نتونستم وقت بگیرم. ممنون میشم بفرمایید که طبیعیه یا باید بیام معاینه کنید؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2018-08-31 11:01

   با سلام
   این مساله طبیعی هست نگران نباشید

   پاسخ
   • زهرا خلیلی
    2022-08-02 00:53

    سلام وقتتون بخیر دکترکوشان
    حدودا دو ماهو نیم پارگی خفیف تاندون دست چپ دارم.
    ده جلسه فیزیوتراپی انجام دادم و ده جلسه فیزیوتراپی با لیزر خم انجام دادم
    اما بعد از این مدت همچنان درد دست دارم و نمیتونم کامل دستمو بالا بیارم

    پاسخ
    • با سلام. ما انتظارمون اینکه پارگی خفیف نهایتا بین سه تا چهار هفته با درمان و فیزیوتراپی کاملا خوب بشه. اگر مشکل ادامه پیدا کرده اسیب بیش از حد خفیفه. خوب تقریبا در این مواقع از تزریق های موضعی در مفصل شانه استفاده میکنند و در صورت عدم بهبودی ام ار ای مجدد برای ارزیابی دقیقتر گرفته میشه.

     پاسخ
     • محمد حسنوند
      2022-10-14 04:25

      سلام آقای دکتر خسته نباشید من الان مدتیه که پشت کتفم کبودی داره و دردی تو قسمت بازو و پشت بازو هم ایجاد میشه و از طرف شانه به گردن درد شدیدی دارم بعضی از وقتها این درد از سر شانه من شروع میشه و حتی بین انگشت های دستم میزنه دستم رو نه میتونم زیاد بالا بیارم از طرفی یه درد بدی مثل گرفتگی عضله تو بالای سینه نزدیک کتف دارم نظر شما در مورد بند چیه ممنون میشم جواب بدید با تشکر

     • با سلام. باید معاینه تون کنم. بعضی از جملاتی که فرمودین مشکل شانه است و بعضی مشکل گردن. بهتره ام ار ای شانه و گردن بگیرید و به پزشک متخصص شانه مراجعه کنید

     • گلاره
      2023-01-11 10:37

      سلام وقتتون بخیر آقای دکتر من دوسالی هست درد شدید شانه دارم با انجام ام ار آی شانه و گردن دکار عرمودند پارگی تاندون شانه کم البته فیزیوتراپی و دارو دادن یکی از داروها پرگابالین هستش یدونه خوردم تا صبح نزدیک بود بمیرم خیلی عوارض بدی داره و حالمو بد میکنه چار باید کنم من نمیتونم بخورم این قرص رو 😔😔😔

     • با سلام. اگر پارگی ناکامل تاندون وجود داشته باشه درمانهای موضعی باید براش انجام بشه. اگر پارگی کامله باید جراحی لیزری براش انجام بشه. دارو فقط تسکین موقت درده.

     • کتایون
      2023-07-22 00:29

      سلام و عرض ادب. آقای دکتر من ۷ ما پیش عمل باز برای پارگی ساب اسکوپالیس داشتم فرایند درمان انجام شد تا حدودا یک ماه پیش باشگاه رفتم و وزنه های ۵ کیلویی بلند میکردم الان یک هفته است درد شدید در بازوی دستی که سالم بود و درد پشت گردن دارم میخوام ببینم آیا تاندون پاره شده واقعا خیلی ترسیدم چون عمل سختی داشتم

     • با سلام. با این فرضیه که میفرمایید احتمال اسیب تاندون کمه. بیشتر شما به عضلات گردنی احتمالا فشار اوردید و یک درجاتی از دیسک دارید. معمولا چندین هفته طول میکشه و مشکل برطرف میشه. اگر ادامه داشت توصیه میکنم ام ار ای حتما انجام بدید.

 • اشرف عرفانی
  2018-08-03 17:27

  سلام با عرض خسته نباشید
  لطفا به تلفنهاتون جهت نوبت گرفتن جواب بدید
  حدود ۲۰روز است در فواصل مختلف حدودا ۵بار هر بار حدود نیم ساعت زنگ زدم خدمتتون اما متأسفانه پاسخ ندادند
  ممنون میشم اگر جواب تلفن مطبتون رو بدهند
  با تشکر

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed