این بیماری ( که به صورت غیر پزشکی از آن با عنوان چسبندگی عصب نام برده می­شود) به شکل بی حسی و ضعف در دست خودش را نشان می دهد که به دلیل فشار روی عصب مدیان در مچ دست به وجود می آید. عصب مدیان و چندین تاندون از ساعد وارد دست می شوند، و حین عبور از مچ، از یک تونل تنگ به نام کارپ عبور می کنند. این عصب کنترل حرکت و حس انگشت شست، اشاره و انگشت بزرگ را به عهده دارد. فشار روی این عصب باعث به وجود آمدن سندرم تونل کارپ می شود. هر عاملی که باعث تنگی این تونل شود، می تواند باعث این بیماری نیز گردد.سندرم تونل کارپ در موارد خفیف و اولیه با درمان های غیر جراحی و درموارد شدید با جراحی دست درمان می شود.

بیماری هایی همچون دیابت، کم کاری غده تیروئید و بیماریهای روماتیسمی نیز می توانند عامل این بیماری باشند. همچنین خانم های باردار نیز ممکن است به این بیماری دچار شوند. حرکات مکرر مچ دست خصوصا در حالت خمیده نیز می تواند باعث این بیماری شود. همچنین افراد میانسال که سن آنها بین 40 الی 60 سال می باشد بیشتر دچار این بیمای می شوند.

می توان علل ایجاد این بیماری را بطور خلاصه به صورت زیر بیان کرد.

 1. حرکات مکرر مچ دست
 2. بارداری
 3. کم کاری تیروئید
 4. بیماریهای رماتیسمی
 5. دیابت
 6. قرص های ضد بارداری
 7. شکستگی قبلی استخوان های مچ دست
 8. سیگار
 9. فعالیتهایی که نیاز به حرکات مکرر مچ و انگشتان دست دارند.

سندرم تونل کارپ

علائم بیماری :

 • درد و بی حسی در انگشتان شست، اشاره، بلند و نیمی از انگشت حلقه
 • درد و بی حسی شبانه که با حرکت دست بهبود می یابد.

درمان :

الف- اگر علائم خفیف باشد:

 • کاهش فعالیتهای روزمره با مچ دست
 • گذاشتن یخ روی مچ دست برای ده دقیقه هر دوساعت
 • مصرف داروهای ضد التهاب
 • پوشیدن مچ بند

و هرچه درمان سریعتر آغاز شود احتمال بهبودی بیشتر است.

ب- جراحی دست

 • زمانی که بیماری در دوره درمان غیرجراحی بهبود نیابد باید جراحی دست انجام شود.
 • زمانی که علائم بیمار شدید باشد، و دردهای شبانه داشته باشد این بیماری با جراحی دست درمان می شود.
 • زمانی که در نوار عصب، درگیری به صورت شدید گزارش شود.
 • کاهش قدرت شست دست و یا کاهش حس دائمی انگشتان به وجود بیاید.

درمان جراحی دست شامل باز کردن تونل کارپ به صورت باز یا اندوکلوپیک است.

جراحی دست چیست

جراحی دست و اندام فوقانی دایره ی وسیعی از بیماری ها و درمان ها را شامل میشود. آناتومی و ساختار پیچیده ی انگشتان و دست، باعث ایجاد تعداد مختلفی از بیماری ها ، عوارض و اختلال عملکرد و همچنین درمان های متنوع شده است. هرگونه اختلال حرکتی در انگشتان و دست میتواند باعث مشکلات عدیده در فعالیت های روزمره شود.

جراحی دست شامل طیف وسیعی از اعمال جراحی میگردد. برخی از این جراحی ها عبارتند از پیوند دست، پیوند و ترمیم میکروسکوپی اعصاب و عروق ، ترمیم انواع شکستگی های اندام فوقانی، ترمیم و جابجایی تاندونها، انتقال بعضی از عضلات و تاندون ها جهت ایجاد حرکات مختلف دست و روش های جدیدتر مانند روش های بسته شامل آرتروسکپی و مشاهده و درمان مشکلات مفاصل با دوربین های ظریف و تعویض مفاصل انگشتان، مچ و آرنج می باشد.خوشبختانه تجربه جراحان حاذق دست در ایران زیاد بود و امکان انجام تقریبا کلیه ی اعمال پیچیده در ایران فراهم می باشد.

جراحی دست

به نظر می رسد باتوجه به تنوع وسیع بیماری دست و ساختار پیچیده آن، جهت تشخیص و درمان این بیماری ها، مراجعه به جراحان دست منطقی می باشد.

امکان مشاهده بعضی از بیماری ها و درمان آن در این سایت فراهم می باشد.

اگر امکان ویزیت حضوری را ندارید، میتوانید در بخش دیدگاه ها، مشکل خود را بنویسید تا به صورت آنلاین ویزیت شوید.

470 دیدگاه. Leave new

 • هزینش چقدر؟

  پاسخ
  • سلام دکتر جان خسته نباشید من تیر ماه در اثر افتادن از پله مچ دستم شکست بعد از عمل و گذاشتن پلاتین الان انگشتانم بیحسه وانگشت وسطی سنگینه مخصوصا بعد از بیدار شدن از خواب نوار عصب گرفتم دکتر بهم میگه بی‌حسی برات میزنم و عصب را باز میکنم اگر اینکار را انجام بدم دیگه حالت خواب و سوزن سوزن شدن دستم خوب میشه اگر انجام ندم چه اتفاقی میفتد یا اگر تابستان انجام بدم آیا دوباره باید تابستان نوار عصب بگیرم ‌‌‌‌(سنم 51)ساله. سوال 2 پدرم 89 سالشس میره مسافرت به محض بیرون اومدن از ماشین میفتد و سر رانش بطرف بالا وبرجستگیه میشکنه آیا اگر عمل کنه با توجه به سنش از پس عمل بر می‌آید یا نه و اگر عمل کنه بعدش امکان اینکه بتونه راه بره هس یا نه ممنون میشم اگر دکتر جان جواب سوالاتم را بدید

   پاسخ
   • دکتر علی کوشان
    آذر 15, 1398 5:44 ب.ظ

    با سلام.بهتره زودتر مچتون رو عمل کنین.بهتر میشه.در رابطه با پدرتون اگر بیهوشی مشکل نداشته باشه،بعد عمل میتونن راه برن

    پاسخ
 • ببخشید شیش سال پیش دستمو بریدم دوتاز انگشتام بیحسن نه میتونم چیزی بگیرم باهاشون نه کاری کنم باهاشون بعضی وقتا هم درد میکنن یکیشون که کلا ایستادس یکیشونم هم یه ذره خم میشه سوالم اینه باعمل جراحی درست میشه؟؟؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 25, 1396 10:05 ق.ظ

   با سلام.اطلاعات شما کامل نیست.محل بریدگی،انگشتان مبتلا و دامنه حرکتی مشخص نیست.با این اطلاعات نمیتونم دقیق راهنمایی کنم.نباز به معاینه و عکس از دست شما دارم

   پاسخ
 • حسین حسین زاده
  بهمن 28, 1396 11:30 ق.ظ

  سلام اقای دکتر من دستم در اثر بریدگی با شیشه عصب اولنار دستم از مچ یا همان زیر ساعد پاره شده.و عضلات دستم ضیعیف شده ایا بعد از دو بار عمل میشود دوباره عمل شود و بهبود یابد؟علایم دستم بعد از عمل اول و دوم جواب داد برگشت حس پوستی و هم سطح داخلی انگشتان 4 و 5 حس برگشته بود ولی دوباره از بین رفت ایا امکان ترمیم بعد از 2سال وجود دارد؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 28, 1396 4:49 ب.ظ

   سلام.بعید به نظر میرسه که اول علائم بهتر بشه و دوباره بدتر بشه.در ضمن مشخص نیست که در اعمال اول و دوم چکار انجام شده و آیا پیوند عصبی انجام شده یا نه.به هر حال با یک نوار عصب دقیق میشه اظهار نظر کرد

   پاسخ
   • حسین حسین زاده
    بهمن 29, 1396 1:39 ب.ظ

    عمل اول ترمیم عصب اولنار از طریق عمل میکروسکپی بوده ک برگشته حس داشته ولی در اثر بلند کردن بار به وزن دو کیلو ب عصب فشار اومده و حس قسمت داخلیه انگشتان 4 و 5 دوباره ضعیف شده و بعد از گرفتن نوار عصب متوجه شدیم که چند رشته عصب دوباره پاره شده ولی عصب رشد داشته و حس کف دست همچنان مونده و ضعیف نشده.و در عمل دوم که ماه پیش بوده ترمیم در همون ناحیه رشته عصبی پاره شده بود و ترمیم شده .در حال حاضر پشت انگشت کوچیک(انگشت 5)احساس گزگز و مور مور و تیر کشیدن وجود دارد و قسمت داخلی انگشتان 4و5 احساس سوزن سوزن شدن دارد و تیر میکشد.هفته بعد فیزیوتراپی شرو ع میکنم.ایا این علایم خوب است؟

    پاسخ
   • حسین حسین زاده
    بهمن 29, 1396 2:09 ب.ظ

    عمل اول ترمیم عصب اولنار از طریق عمل میکروسکپی بوده ک برگشته حس داشته ولی در اثر بلند کردن بار به وزن دو کیلو ب عصب فشار اومده و حس قسمت داخلیه انگشتان ۴ و ۵ دوباره ضعیف شده و بعد از گرفتن نوار عصب متوجه شدیم که چند رشته عصب دوباره پاره شده ولی عصب رشد داشته و حس کف دست همچنان مونده و ضعیف نشده.و در عمل دوم که ماه پیش بوده ترمیم در همون ناحیه رشته عصبی پاره شده بود و ترمیم شده .در حال حاضر پشت انگشت کوچیک(انگشت ۵)احساس گزگز و مور مور و تیر کشیدن وجود دارد و قسمت داخلی انگشتان ۴و۵ احساس سوزن سوزن شدن دارد و تیر میکشد.هفته بعد فیزیوتراپی شرو ع میکنم.ایا این علایم خوب است؟

    پاسخ

    پاسخ
    • باسلام و خسته نباشید .برادر من مهر ماه سال قبل تصادف کردند مفاصل ارنج وی کلا ازبین رفت و اسیب شدیدی در مچ دست و انگشتان داشتند حال بعد از یک سال مچ دستش به قسمت بالا حرکت نمیکنه به چند دکتر بردیم گفتن استخوان ها چسبیده به هم هستند به همین دلیل حرکت به بالا نمیشه میخواستم بدونم راه حلی براش هست یا نه که بتونیم مچ دست رو به سمت بالا حرکت بدیم

     پاسخ
   • سجادقهرمانی
    خرداد 23, 1399 11:18 ق.ظ

    سلام پسرم مادرزاد ی یکی از انگشت وسطش فقط یه بند رشد کرده وبه انگشت حلقه چسبیده ایا میشه کاری براش کرد که رشد کنه یا با جراحی درست شه ممنون میشم جواب بدید

    پاسخ
   • سلام آقای دکتر خسته نباشید من ۱۵خردادماه یعنی ۴ماه پیش مچ دستم با شیشه برید فقط عصب مدین پاره شد رفتم عمل کردم ولی تاندون ها سالم هستند الان خدارو شکر میتونم انگشتامو بازو بسته کنم فقط مشکلی دارم اونم اینکه انگشت وسطی هنوز حسش برنگشته بعد از۴ماه ولی انگشته احساس سنگینی میکنم توش مور مور میشه میخام بدونم یعنی داره خوب میشه؟

    پاسخ
 • با سلام. پسری هستم 21 ساله که استخوان زند زبرین دست من حدود 9 سال پیش شکست و بعد از بازکردن گچ حالت اولیه را ندارد. استخوان زند زیرین من پایین رفته و نوک استخوان حالت بر آمدگی را ندارد و موقعی که دست رو به سمت پایین فشار میدم استخوان زند زیرین به سمت پایین میرود انگار که به هیچ جایی متصل نیست . شکستگی کمی محدودیت حرکتی ایجاد کرده و بعضی اوقات موقع فشار آوردن به دست تاندون ها درون هم میروند. آقای دکتر من واقعا خسته شدم پیش پزشکان زیادی رفتم ولی نتیجه نگرفتم و همه آنها به دلیل سختی جراحی مچ دست من را از سرشان باز میکردند و کار های زیادی هم از جمله ورزش درمانی و فیزیوتراپی انجام دادم ولی تاثیری نداشت. لطفا راهنماییم کنید با تشکر.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 6, 1396 10:12 ق.ظ

   با سلام.جهت اظهار نظر قطعی،نیاز به معاینه و عکس های شما هست. ولی به طور کلی و با این اطلاعات تنها درمان جراحی که برای شما مناسب است،جراحی جهت جوش دادن انتهای این دو استخوان هست

   پاسخ
 • حسین حسین زاده
  اسفند 6, 1396 11:33 ق.ظ

  عمل اول ترمیم عصب اولنار از طریق عمل میکروسکپی بوده ک برگشته حس داشته ولی در اثر بلند کردن بار به وزن دو کیلو ب عصب فشار اومده و حس قسمت داخلیه انگشتان ۴ و ۵ دوباره ضعیف شده و بعد از گرفتن نوار عصب متوجه شدیم که چند رشته عصب دوباره پاره شده ولی عصب رشد داشته و حس کف دست همچنان مونده و ضعیف نشده.و در عمل دوم که ماه پیش بوده ترمیم در همون ناحیه رشته عصبی پاره شده بود و ترمیم شده .در حال حاضر پشت انگشت کوچیک(انگشت ۵)احساس گزگز و مور مور و تیر کشیدن وجود دارد و قسمت داخلی انگشتان ۴و۵ احساس سوزن سوزن شدن دارد و تیر میکشد.هفته بعد فیزیوتراپی شرو ع میکنم.ایا این علایم خوب است؟

  پاسخ
 • حسین آورزمانی
  اسفند 6, 1396 7:55 ب.ظ

  با سلام
  اقای دکتر من یکبار دیگه مزاحم شما شدم و عرض کردم که دچار تنگی کانال کارپال هستم،دست چپ 5.3 و دست راست 4.9
  از شما سوال پرسیده بودم راهی بجز جراحی داره یا خیر ،که شما فرموده بودید نیاز به جراحی داره
  حالا با توجه به اینکه من کارم فیزیکی هست و سنگین این سوال برام پیش اومده که اگر عمل کنم ایا میتونم از دستهام مثل قبل استفاده کنم،ایا دوباره دچار این بیماری نمیشم و در نهایت اگر همین جوری باهاش کنار بیام و عمل نکنم چه اتفاقی برام میفته
  اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
  با تشکر فراوان

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 8, 1396 10:50 ب.ظ

   با سلام.خیر.انشالله میتونین به کار برگردین.دوباره عود نمیکنه.احتمال ضعیف شدن دست در صورت عمل نکردن هست

   پاسخ
  • با سلام
   آقای دکتر انگشت حلقه من حدود ۲ ماه هستش که مشکل پیدا کرده و بعضی اوقات که خم میکنم قفل میشه و باز نمیشه. و در کل موقع جمع کردن و باز کردن انگشتهام، این انگشتم به سختی باز و بسته میشه و درد هم داره و صدای تق ماندی هم میده. به همین دلیل به متخصص ارتوپد مراجعه کردم که ایشون گفتن کانال انگشتم گرفته و باید جراحی بشه اما متاسفانه توضیح بیشتری ندادند. میخواستم بدونم که آیا امکان داره بدون عمل جراحی و با دارو این مشکل برطرف بشه؟ بنده ۳۲ دارم.

   پاسخ
 • هستی صدیقیان
  اسفند 13, 1396 4:14 ب.ظ

  سلام آقاد دکتر حدود سه ماه پیش دخترم دچار پیچ خوردگی آرنج دست شد و پس از گذشت 3 ماه با ام آر آی سیتی اسکن صفحه رشد دچار شکستگی شده چون در سن رشد هستند یعنی نزدیک به 12 سال لطفا راهنمایی بفرمایید و لازم به ذکر است دست دخترم یک حالت زاویه باز پیدا کرده و چندین با ر هم فیزیوتراپی رفته ولی فایده ای نکرده است.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 15, 1396 0:20 ق.ظ

   با سلام.احتمال انحراف و زاویه دار شدن آرنج به دنبال شکستگی صفحه رشد وجود داره.اگه میتونین عکس آرنج رو بفرستین تا بهتر راهنمایی کنم
   Info@drkoushan.com

   پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید
  آقای دکتر من هشت ماه پیش در حین کار با دستگاه بسته بندی انگشتان 2,3,4 دستم دچار حادثه شد و سوختگی درجه سه و له شدگی شدید پیدا کرد بعد از انجام جراحی گرافت هم رو و هم پشت انگشتان و خروج پین،120 جلسه فیزیوتراپی انجام دادم،الان انگشت سبابه حدودا 45 درجه خم میشه و فیزیوتراپ میگه که تاندون سالم هست و چسبندگی داره،به نظر شما این چسبندگی خوب میشه و چه مدت دیگه باید فیزیوتراپی انجام بدم
  واقعا دیگه خسته شدم ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 15, 1396 9:12 ق.ظ

   سلام.جهت پاسخ دقیق،نیاز به معاینه و عکس دستتون هست.اگر مفصل سالم باشه شاید عمل آزاد کردن تاندون کمک کننده باشه.در غیر این صورت حتی ادامه فیزیوتراپی کمک‌کننده نیست

   پاسخ
 • با سلام و وقت بخير
  متاسفانه چهار ماهه كه مادر من درد شديدي در كف دست به شكل سوزش داره و مچ دست نيز ورم كرده و انگشتان گز گز مي كنه. به دكتر ارتوپد هم مراجعه كرده و مچ بند طبي دادن و قرص كه افاقه نكرده. اقاي دكتر نيازمند جراحي هستن؟ ايا اعصاب اسيب ديده؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 16, 1396 12:07 ب.ظ

   با سلام.احتمالا مشکل عصب دست هست.باید نوار دست بگیرن تا بفهمیم نیاز به جراحی دارن یا نه

   پاسخ
 • با سلام خدمت شما دكتر كوشان. حدود ١٠ سال هست كه دستهاي من خواب ميره و تا دو سه سال پيش شبها از شدت خواب رفتگي و سنگيني دست از خواب ميپريدم و با حالت بسيار بد و سختي ميتونستم دستم رو به حالت نرمال برگردونم. الان ديگه كمتر توو خواب اين حالت به من دست ميده اما بخاطر بي توجهي خودم ماهيچه انگشت شصت كف دست سمت راستم رو نه كامل ولي تا حدود زيادي از دست دادم و درد زيادي دارم و خواب رفتگي فراوان. من در آمريكا زندگي ميكنم و دكتر گفته كه حتما بايد عمل كنم. سوْال من از شما اينه كه شما فكر ميكنيد من ميتونم به جاي عمل كردن فيزيوتراپي كنم؟ فكر ميكنيد فيزيوتراپي جواب ميده؟ با تشكر از شما . ميترا

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 19, 1396 6:16 ب.ظ

   با سلام.شما حتما نیاز به جراحی دارین.بهتر شدن شما نشانه خوبی نیست،و نشانگر از بین رفتن عصب می‌باشد

   پاسخ
   • مريم صفايي
    مرداد 19, 1399 3:40 ب.ظ

    سلام جناب اقاى دكتر كوشان

    من ٣٣ ساله هستم ى ساكن المان .اپريل گذشته انگشت كوچك دست چپم شكست و كميسيون پزشكى و ١٠ متخصص دست گفتن بايد عمل بشه و من اعتماد كردم و رضايت به عمل دادم . عمل كردن و پلاتين گذاشتن و بعد از عمل هرروز فيزيوتراپى با اين حال جواب نداد و بعد از ٢ ماه گفتن بايد دوباره عمل بشه و پلاتين در بياد و بعد از اومدن بيرون از اتاق عمل به من گفتن به دليل stable نبودن مفصل مجبور شدن درو تا ميله در دستم بذارن و باز فيزيوتراپى و بعد از ٦ هفته ميله ها رو در اوردن ولى انگشت كارايى نداشت و خم مونده بود و گفتن باز بايد عمل بشه و چسبندگى تاندون برطرف بشه كه باز براى بار چهارم عمل كردن ولى انگشت من در حال حاضر در حال خميده مانده هم و راست نمى شه ( عين سنگ شده) و مشت هم نمى توانم بكنم و ورم هم باقى مانده .رييس بيمارستان اينجا بعد از معاينه دست من گفت كه بايد دوباره عمل بشه كه چسبندگى تاندون درست بشه و اينكه مى خوان به دستم fixator وصل كنن و من به مدت يك سال بايد تراپى انجام بدم اما براى عمل بايد سريع تصميم بگيرم مگرنه عمل ديگه جواب نخواهد داد. دكتر اينجا به من گفته من حداكثر يكى دوماه ديگه وقت براى عمل دارم( ايا اين حرف درسته؟؟؟)
    ازتون خواهش مى كنم جوابم رو بدين و كمكم كنيد

    اگر واقعا اينجورى باشه بايد الان با اين وضعيت كرونا بيام ايران

    چون به دكتر هاى المان ديگه اعتماد ندارم و مى خوام اگر مجبور به عمل پنجم هستم تو ايران عمل بشم

    ممنونم ازتون

    باتشكر

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     شهریور 2, 1399 6:03 ق.ظ

     با سلام.البته لازمه عکساتون رو ببینم.ولی با توجه به شرح حالتون،احتمال برگشت حرکتی رو زیاد نمیبینم متاسفانه.ولی عمل زودتر انجام بشه بهتره

     پاسخ
 • سلام دکتربعدازعمل عصب دست چندوقت طول میکشه دست خوب شه

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر سال نو بر شما و خانواده محترمتان مبارک حقیقتش استخوان مچ و ساعد من نسبت به بقیه استخوان های بدن مثلا ساق خیلی لاغر تره احتمال داره که سندروم تونل کارپ داشته باشتم اگر هم که ندارم امکان عمل و بزرگ کردن مچ و ساعد وجود داره با تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 22, 1397 8:51 ق.ظ

   با سلام.لاغر تر بودن مچ دست،دال بر تونل کارپ نیست.بلند کردن دست معمولا عوارض زیادی داره.اگه ویزیت بشین بهتره

   پاسخ
 • محسن طریقتی
  فروردین 8, 1397 6:39 ب.ظ

  با سلام وخسته نباشید
  من یک فرزند پسر پانزده ماهه دارم که زمان تولدش انگشتهای دست چپش کاملا شکل نگرفته و بجز انگشت شصت که تقریبا کامل هست چهار انگشت دیگه فقط ناخن دارند.آیا با عمل جراحی قابل ترمیم شدن هست؟ممنون از توجهتون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 22, 1397 8:54 ق.ظ

   با سلام.باید عکس ساده هم وجود داشته باشه که بشه نظر داد.ولی با توجه به ظاهر دست،فقط میشه در حال حاضر،انگشت شصت و کوچک را اصلاح کرد

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر خسته نباشید.من بر اثر ضربه ی مشت دچار شکستگی در مفصل متاکاریوکالانژیال شدم،و توسط بیهوشی عمل جراحی روی دستم انجام شد و حتی پین گذاری هم شده بود. طی جلسات مکرر فیزیوتراپی و مراجعه به پزشک دیگر و عکس برداری متوجه عمل نادرست پزشک و جوش خوردن نادرست مفصل شدم، ک واقعا جایی نیست ک باید باشه و کمی محدب تر و برجسته تر قرار داره..درد غیرعادی در هنگام فشار و کشیدگی ایجاد میشه.عکس رادیولوژی هم موجود هست.ایا امکان عمل مجدد و موفقیت در عمل وجود داره?لطفا زود جواب بدین

  پاسخ
 • سلام ببخشید من حدود ۸سال پیش در ورزش کشتی دستم کش اومد ازاون سال به بعد درحین انجام کار سنگین بازوی دست راستم دچار کرفتگی میشد و الان یه دوسالی هست که این اتفاق در ساعد مچ و انگشتان شصت اشاره وانگشت بزرگ میوفتد و دچار بی حسی درد شدید میشوم
  بعد ازجراحی چه مشکلاتی پیش میاد ایافقط دردازبین میره یا نه دوباره کارهای روزمره رامیشه انجام داد

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 22, 1397 0:11 ق.ظ

   با سلام.به نظرم شما علاوه بر آسیب تاندون شانه،علایم آسیب دیسک گردنی هم دارین.جهت راهنمایی قطعی بایستی ام ار ای شانه و گردن تونو ببینم

   پاسخ
  • سلام آقای دکتر
   وقتتون بخیر باشه انشاالله
   سؤالی داشتم در خصوص درمان عرق کف دست ممنون میشم لطف کنید و پاسخ بدین
   من شنیدم که برای درمان این بیماری عمل جراحی انجام میدن و از طریق قفسه سینه وارد می شن و عصب مربوطه رو میسوزونن اما خب من به دلیل عوارضش که بیشتر تعریق جبرانی در نواحی دیگر بدن هست تردید دارم برای انجامش
   حالا از جایی شنیدم که جراحی دیگه ای هست که از طریق مچ دست عصب مربوطه رو میسوزونن
   ممنون میشم در باره ی این جراحی راهنماییم بفرمایین
   با تشکر

   پاسخ
   • دکتر علی کوشان
    فروردین 23, 1399 12:41 ب.ظ

    سلام و وقت بخیر.
    جراحی اول که گفنین مطمین تر هست و اگر خوب انجام بشه نتیجه بسیار خوبی داره

    پاسخ
 • بهروز اقتداری
  اردیبهشت 12, 1397 6:43 ب.ظ

  سلام اقای دکتر بنده حدود سال ۹۵عمل مچ دست انجام دادم عمل اسکافایلد اما الان مچم درست کار نمیکنه علتش چیه
  البته الان روی دستم بعل انگشت شصتم مشکل داره روی مچ دست چپم که براثر شکستن استخون اسکافایلد پیش دکتر مرادی عمل کردم فدراسیون پزشکی ورزشی امکانش هست با عمل دوباره درست بشه اقای دکتر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 22, 1397 0:11 ق.ظ

   با سلام.این شکستگی معمولا عارضه داره.میتونه جوش نخوره،یا دچار ارتروز بشه.اگه استخوان تخریب نشده باشه و ارتروز نشده باشه،جراحی باعث بهبودی میشه

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم مادر من الان چند ساله که از دست درد و بی حسی رنج میبره و بیشتر اوقات دست هایش سرد هستند و انگار که خون رسانی نمیشوند وپیش هر دکتری که تا الان رفته است به هیچ نتیجه ای نرسیده است میشه راهنمایی بکنین
  وهمچنین کلی تست نوار عصب وعکس از گردن دارد

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 26, 1397 9:48 ق.ظ

   با سلام.متاسفانه اطلاعات شما نا کامل و کلی هست.باید کلیه مدارک ارزیابی بشه.ولی احتمالا مشکل در عصب دست هست.مدارک رو برام بفرستین
   info@drkoushan.com

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر کوشان،انگشت شصت بنده یک سال قبل از ناحیه داخل دچار بریدگی شد که بعد از بخیه و ترمیم سطحی جراحت حس لامسه به طور کامل برنگشت با پیگیری و تحقیق بیشتر متوجه شدم که عصب مدیان در این ناحیه دچار بریدگی شده بوده که پزشک درمانگاه این نکته رو به من نگفته و خود عصب به صورت ناهماهنگ به هم متصل شده و الان بعد از یک سال احساس نا خوشایندی در این انگشت دارم،سوالم از شما این هست که بعد از گذشت یک سال امکان جراحی میکروسکوپی و امید به بهبود این عصب وجود داره یا خیر؟

  پاسخ
 • سلام آیا می شود دو دست را با هم عمل کرد؟

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر کوشان،

  نتایج MRI و X-Ray به نفع بیماری کین‌باک است، از اینکه در کدام مرحله قرار دارد اطلاعی ندارم و علی‌رغم درد کم، کارهای روزانه را می‌توان انجام بدم و فقط محدودیت خم کردن دست از مچ را دارم. راه درمان این بیماری چیست؟ آیا عمل جراحی کاملا موفقیت آمیز است؟
  با تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   خرداد 1, 1397 9:21 ق.ظ

   با سلام.درمان قطعی جهت این بیماری وجود نداره.درمانهای جراحی باعث تاخیر در پیشرفت میشه.توصیه میکنم جهت جلوگیری از پیشرفت،درمان رو شروع کنین

   پاسخ
 • محمد صالحی پور
  خرداد 6, 1397 12:00 ب.ظ

  درود بر شما
  صالحی پور هستم
  یکی از عروق انتهای انگشت میانی دست چپ همسرم ملتهب شده وانگار دریچه لانه کبوتری اون بسته شده باشه ، بعضی اوقات آنچنان متورم میشود که گویی در حال ترکیدن هست.چه راه حلی پیشنهاد میفرمایید؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   خرداد 8, 1397 7:47 ق.ظ

   با سلام.اگر ناگهانی و بدون ضربه خاصی اتفاق افتاده،بهتره به یک پزشک متخصص خون مراجعه کنیدو اگر به دنبال ضربه ایجاد شده به فوق تخصص دست مراجعه کنید

   پاسخ
 • بهروز اقتداری
  خرداد 6, 1397 11:19 ب.ظ

  ممنون ازجوابتون منتطر جواب ام اری و اسکن دستم هستم همین چند روزه خدمتتون میرسم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   خرداد 7, 1397 2:38 ب.ظ

   خواهش میکنم
   لطفا هنگام ارسال متن کامنت قبلی خود را نیز ارسال بفرمایید

   پاسخ
 • با سلام. من در تاریخ 8 اسفند 96 دست راستم را بعلت پارگی انگشت دوم یا انگشتر عمل کردم و 2 ماه آتل داشت بعد از دوماه بخیه ها را کشیدند انهم دکتر گفت بعلت گذاشتن پین باید کمی بیشتر بماند .حال بعد از دوماه انگشتاننم حرکت خود را از دست داده البته 25 جلسه فیزیو تراپی رفتم ولی دستم مشت نمیشود .فقط انگشتانم در حد تایپ کردن کار میکند.در فیزیو تراپی با دستگاه انگشتانم نرم میشود و حتی مشت هم میشودولی نیم ساعت بعد آن دوباره به حالت قبل برمیگردد.حال سوال من اینست که احتمال دارد دامنه حرکت انگشتانم از این بشتر نشود یا اینکه ادامه فیزیو تراپی باعث میشود به مروور بهبودی حاصل گردد.

  پاسخ
 • با سلام خدمت دکتر کوشان مدتیست که دستهایم گزگز می‌کند و در شب احساس خواب گرفتگی در دست ها دارم این بی حسی و گز گز در دست راستم و خصوصا در انگشت شست بیشتر است و اننهای انگشت شست دست راست هم با فشار درد می‌گیرد و گاهی تق تق میکنددکتر گفت نوار عصب دست متوسط است و یک هفته پیش تزریقی را در انتهای کف دستم انجام داد که از شدت درد کم شده ولی هنوز احساس گزگز را دارم و انگشت شستم هم هنوز تق تق میکند آیا نیاز به جراحی کارپال است؟ و تق تق شست دست هم مربوط به کانال کارپال میشود؟آیا بعد از جراحی دوباره قادر به انجام کارهای فیزیکی سخت بادست خواهم بود؟میشه لطفاً راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   خرداد 22, 1397 11:28 ق.ظ

   سلام.مجددا بایستی نوار بگیرین.اگر بهبودی ایجاد نشده باشه،بایستی عمل بشین.بعد از عمل میتونین به کارهای فیزیکی برگردین.صدای شست ارتباطی به تونل کارپ نداره

   پاسخ
 • سلام آقا دکتر سوال من این هس ممکن هس رگ بریدگی دست باعث شود انگشت ها از این یکی دست های انگشت کوچکتر بماند

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   خرداد 22, 1397 11:29 ق.ظ

   با سلام.دقیق متوجه سوال شما نشدم.ولی اگر عروق دست در کودکی آسیب ببینه،این. احتمال وجود داره

   پاسخ
 • با سلام و عرض ادب خدمت شما جناب آقای دکتر کوشان …من به دلیل تنگی تونل در دست راست بالای 6.5 و دست چپ بالای 4.5 هر دو دست را در 97/2/6 عمل کردم تمام مراقبتهای لازمه بعد از عمل را هم انجام داده ام دست چپم خوب اما دست راستم در بخش زیرین شصت و عضله شصت و نیز در بخش داخلی انگشت سبابه احساس بی حسی و سردی دارم اما حرکت انگشتانم خوب است دو هفته ای هست که به دستور پزشک مربوطه فیزیوتراپی و لیزر تراپی را شروع کرده ام اما همچنان دو انگشت دست راست من سرد و بی حس است آیا با ادامه فیزیوتراپی و مرور زمان به حالت اولیه باز خواهد گشت ؟..لطفا رهنمود فرمایید متشکر و سپاسگزار خواهم بود

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   خرداد 22, 1397 11:29 ق.ظ

   با سلام.هنوز زوده که کامل بهبودی پیدا کنین.صبر کردن و ادامه فیزیوتراپی توصیه میشه

   پاسخ
 • سلام-دست راستم خیلی درد داره -دردش به استخونم میزنه- از دردش شب و روز ندارم و به حدی درد میکنه که دل ضعفه و حالت توع میگیرم-دکتر ارتوپد رفتم و بعد نوار عصب گفت چسبندگی رگ خفیف دارم-واسم قرص کلسیم و ویتامین د +مچ بند نوشت-ولی دردش زیاد بهتر نشده-ورمهم داره دستم-راهی بجز عمل نیست؟28 سالمه-کمبود وزنم دارم دیگه تحمل درد و ندارم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   خرداد 23, 1397 3:01 ب.ظ

   با سلام.این میزان درد،به خاطر چسبندگی عصب نمیتونه باشه.باید علتهای دیگه هم بررسی بشه.توصیه میکنم یه عکس از دست و یک ام ار ای از گردنتان بکنید و مجددا به پزشک مراجعه کنید

   پاسخ
 • با سلام خدمت آ قای دکترخانمی32ساله،هستم مدت 2،است که دستم مشکل دارد از قسمت مچ دست ورم درد وبی حسی داردانگشتانم حالت خمیدگی پیدا کرده اند سرما که بهشون بخوره بشدت درد میکنن انگشت شست دستم وکف دستم خیلی درد دارن پشت دستم ساق دستم تا شانه ام همش درد دارن اصلا نمی تونم با دستم چیزی رو نگه دارم قدرتش کم شده شبا تا صبح درد داره الان سرشانه هام که به گردن وصل هستن درگیر شدن نوار عصب گرفتم گفتن چسپندگی عصب مچ دست داری با دارو ومچ بند هم خوب نشدن همه منو از عمل منع میکنن میگن عمل 50درصد احتمال خوب شدن داره انگشتات بدتر فلج میشن ولی الان دارم می بینم حالت انگشتام داره خمیده میشه وسفت به بیرون باز نمیشن مثل قبل انگاری داره خشک میشه خواهش میکنم آ قای دکتر بهم بگین آ یا با عمل خوب میشم یانه دیگه تحمل درد ندارم دست راستم هم هست من میخوام عمل دستم با دستگاه باشه نه باز چون فورا باید برگردم سر کار بهم استعلاجی نمیدن وعمل باز خیلی مراقبت میخواد ومن کار بر کامپیوتر هستم خواهش میکنم راهنماییم کنیداگه بشه به من یه نوبت عمل بدین من از استان سیستان و بلوچستان به شما ایمیل زدم اگه لطف کنیدوتوی تیر ماه به من نوبت بدین ممنون میشم بین 12تا15تیر ماه چون من دیگه مرخصی ندارم با تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 10, 1397 11:28 ق.ظ

   با سلام.اگر مشکل واقعا از عصب باشه،با جراحی خوب میشه.جراحی عارضه خاصی نداره و میشه با روش تقریبا بسته انجام بشه.ولی واسه عمل،حتما بایستی ام ار ای از گردن بشین و معاینه بشین.تشریف بیارین ایشالله کارتون انجام میشه

   پاسخ
 • فاطمه اسدالهی اناری
  تیر 4, 1397 4:49 ب.ظ

  سلام آقای دکتر
  الهی که همیشه سلامت و دلخوش باشید
  خدمتتان عرض شود سال ۸۱ بعلت دردهای شدید و بی حسی انگشتان دست راستم به یک پزشک حاذق مراجعه کردم و ایشان ، کشیدگی تاندون انگشت شست و تنگی کانال مچ دست را تشخیص دادند و پس از بررسیهای لازم ، داخل مچ در راستای شست دستم که یک چیزی شبیه غده به اندازه نخود در آمده بود کورتون تزریق کردند و دو ماه با مچ بند استخوانی بستم. خدارو شکر بهتر شد ولی گاهی درد میکرد.
  الان حدود یکسال است که برای دست چپم همین مشکل ولی شدیدتر پیش آمده و دست راستم هم مجدداً همان علائم را دارد.
  مصدع اوقات شدم تا بدانم باید مجدداً کورتون تزریق کنم و یا اینکه با توجه به پیشرفت پزشکی راه حل دیگری وجود دارد.
  سپاسگزارم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 10, 1397 11:29 ق.ظ

   با سلام.کورتون معمولا تا دو بار میشه نهایتا تزریق کرد.بهتره معاینه بشین.در حال حاضر میشه با تزریق خون و یا عمل جراحی درمان قطعی کرد

   پاسخ
 • هادی خلیلی
  تیر 8, 1397 3:45 ق.ظ

  سلام
  سه سال است که دست راست من از ناحیه مچ به طرف شست درد شدیدی داره و برای مداوا دو بار تزریق کورتون و حدود سه ماه به صورت پیوسته از آتل شست بند و مچ بند استفاده کردم و حدود 20 جلسه فیزیو تراپی ولیزر و حتی سوزن درمانی انجام دادم ولی بهبودی حاصل نشدو حالا حدود دو هفته است که درد از مچ به شست رسیده و دیگر نمی توانم چیزی را بلند کنم به نظر شما چه راه دیگه ای هست؟
  ممنون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 10, 1397 11:30 ق.ظ

   با سلام.به نظر گیر افتادگی تاندون دارین.در صورت عدم بهبود با تزریق توصیه به جراحی میکنم

   پاسخ
 • سلام
  4 روز پیش در حین پاک کردن گوشت گوسفند، بند اول از انگشت بزرگ دستم را از داخل بریدم که بعد از یک روز شروع به درد و ورم کرد. پزشک اورژانس آنتی بیوتیک قوی داد الان سطح ورم رو به بالا پیشرفت ندارد ولی زیر چهار انگشت رو فرا گرفته. زخم هم جوش خورده
  دستیار ارتوپد هم دید گفت ناندون پاره شده

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 11, 1397 10:55 ق.ظ

   با سلام.اطلاعات شما کامل نیست.ولی در صورت افزایش عفونت و یا پارگی تاندون نیاز به جراحی داره

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر
  من حدود هشت ماه پیش از روی صندلی و با آرنج به زمین افتادم که با درد زیاد به پزشک مراجعه کردم اما با معاینه گفتن که هیچ مشکلی نداری. الان من آرنج م رو نمیتونم
  تکیه گاه قرار بدم و همچنین چندین شب دستم از آرنج تا کف دست دچار سوزش و گزگز میشد. الان این حالت رو ندارم ولی نگران هستم که مشکلی باشه.فقط آرنج م درد میگیره وقتی تکیه گاه میشه.میخواستم راهنمایی م کنید باید چیکار کنم؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 22, 1397 6:04 ب.ظ

   به نظر نمیاد مشکل خاصی باشه.ولی جهت اطمینان بهتره ام ار ای کنین

   پاسخ
 • سلام
  مدت 3 ساله که در ناحیه دست راست دچار درد شدم طی مراجعه به پزشک تنگی کانال کارپاتونل تشخیص داده شده درد از شصت دست راست شروع میشه .خواب رفتگی ودرد به خصوص هنگام شب
  به نظر شما اقای دکتر تزریق کورتون جوابگو هست یا باید عمل کنم با تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 22, 1397 6:09 ب.ظ

   با سلام.تزریق کورتون مناسب نیست.بهتره جراحی بشه

   پاسخ
  • سلام دکتر عزیز
   من نوازنده گیتار هستم و در اجرای بعضی تکنیکها صدای تقه کردن از بند اخر انگشت میانی من احساس میشه که خفیف هستش انگار مثلا دوتا غضروف روی هم میرن و میان یک صدای زیر پوستیه که شنیده هم نمیشه اینجور احساسیه، و گاهی نوک انگشتم حالت خارش میگیره اما ازار دهنده نیست، رفتم دکتر دارو تقویتی و کرم ماساژ بدن واسم نوشته و گفته مشکلی نیست، ایا من مشکل خاصی دارم، چون خیلی میترسم و میگم زحمتام از بین نره و دستام خراب شه،
   متشکرم

   پاسخ
 • مهدی منصوری
  تیر 23, 1397 1:09 ق.ظ

  سلام وقت بخیر اقای دکتر .من دختری دارم ۱۴ ماه ه، که از دست راست هرچهار انگشت چسبیدن به هم مادرزادی ویک عمل جراحی روی دستش انجام دادیم انگشت کوچکش و جدا کردیم توسط یک دکتر فلوشیپ ارتوپدی کودکان ولی الان ۲ماه بعد از جراحی انگشت کوچک خیلی کج شده و تکان هم نمیخورد ولی قبل از جراحی کاملا باز و بسته و اجسام و هم میگرفت درضما چسبیدگی انگشتان از طریق پوست بوده .ایا مشکل خاصی هست ؟ایا به مرور زمان حرکتش خواهد داد ؟ایا ارتوپد کودکان خوب بوده که من بردم پیشش یا باید میبردم جایی دیگه؟ممنون میشم راهنماییم کنید ساکن خوزستان هستم . تشکر از شما. درصورت نیاز عکس بفرسستم براتون

  پاسخ
 • محمد رضا الهی
  مرداد 7, 1397 7:59 ق.ظ

  سلام از توضیحات خوبتون متشکرم

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  میشه لطف کنید بگید شما در چه بیمارستان هایی عمل دست انجام میدید؟
  و اگر امکان داره بگید هزینه حدودی عمل هر دست چقدر است؟
  منظور از عمل دست ، جراحی تونل کارپ میباشد.
  با تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 16, 1397 12:22 ب.ظ

   با سلام من در بیمارستان های میلاد و بهمن جراحی انجام میدهم
   در مورد هزینه باید بگم که به فاکتور های زیادی مرتبط هست و نیاز به معاینه اولیه هست

   پاسخ
 • سلام و خسته نباشين مادر من خدود چند ماه عست كه انگشتاي دو دستش خواب ميره و دكتر نوار عَصّب نوشت و گفتن احتياج به عمل داره. سوال من اينه كه عمل دو دست بايد همزمان باشه؟؟ طول درمان چقدره ؟ و اينكه بعد عمل دست كاملا سالم ميشه و ميتونه كارهاي فيزيكي رو انجام بده؟. ممنونم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 22, 1397 1:29 ب.ظ

   با سلام.میشه دو دست رو همزمان عمل کرد.اگر عصب زیاد آسیب ندیده باشه،عملکرد نرمال میشه.معمولا طول درمان حدود یکماهه

   پاسخ
 • سلام و وقت بخیر اقای دکتر و ممنون از اینکه به صورت اینترنتی پاسخگو هستید.
  همسر بنده در هر دو دست خودشون احساس دارد دارند بخصوص دست سمت چپ.نوار عصب داده ایم و مشکلی نداشته و چند تا هم mr انجام دادیم و تو اونها هم مشکلی من جمله کین باخ و کیست و ms امثالهم نشون نداده البته به تشخیص پزشکان(البته این mr ها با فاصله زمانی بوده مثلا تو دو سال 3 بار انجام دادیم)متاسفانه دست همسر بنده به سرما واب سرد بسیار حساس شده،برخی شب ها از شدت درد بیدار میشه،الان نوع دردشون از سمت مچ به سمت شست هستش و قبلا بیشتر روی مچ درد داشته اند.یک بار هم ترزیق کورتون انجام دادند که تاثیر کمی داشته و دیگه هم نمیخواهیم کورتون تزریق بشه به توجه به مشکلات جانبی که داره
  متاسفانه حدود 10 پزشکی که مراجعه کردیم تا الان نتیجه نگرفتیم و حتی از تشخیص هم عاجز مانده اند هر چند خود بنده با بررسی های که تو مقالات مختلف کرده ام حدس هایی در خصوص گیرافتادگی تاندون یا گانگلیون میدم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید و در خصوص اینکه چون عکس ها و mr ها وازمایشاتی لازمه که انجام بشه تا ما بتونیم مطب خدمت شما برسیم.چون از شهرستان هستیم ممنون میشم در خصوص نوبت مطب هم لطفی داشته باشید.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 22, 1397 1:30 ب.ظ

   با سلام.مشکل جانبیشون چیه؟ لطفا یک bone scan و یک سی تی انژیو دست چپ در حالت بالا برده شده انجام بدن

   پاسخ
   • با سلام خدمت جناب دکتر ،ضمن تشکر. همسر من قریب یک ماه است که درعضله ی بازو دست چپ احساس درد دارند . شب گذشته هنگام ماساژ همین ناحیه حس کرده اند برجستگی های کوچکی زیر دستشان وقت ماساژ می اید . امروز ناحیه عضله ی بازو و عضله ی ساق دستشان (البته بازو و ساق هر دو در ناحیه ی نزدیک به ارنج فقط ) ورم کرده است . می خواستم منت بگذارید راهنمایی فرمایید اولا این درد از چه مشکل یا عارضه یی می تواند باشد ثانیا لازم است حضورا مراجعه به متخصص داشته باشیم (با توجه به شرایط کرونا ) و نهایتا اگر نیاز به مراجعه به متخصص هست ایا از خود حضرتعالی می توانیم وقت بگیریم و خدمت برسیم.سپاسگزارم از راهنمایی حضرتتان پیشاپیش

    پاسخ
 • سلام اقای دکتر.خداقوت
  خانمی 31 ساله هستم که حدود 4 سال پیش وقتی باردار بودم گز گز و تورم دستهام شروع شد با نوارعصب مشخص شد که به سندرم تونل کارپال دچارهستم.به دلیل اینکه ماما هستم و خیلی از دستم کار کشیدم بدتر شده…توی این چندیال درمانهای مختلفی مثه مچ بند و فیزیوتراپی ودارو درمانی را انجام دادم اما تاثیرچندانی نداشت و درحال حاضر دچار دردشدیدشبانه ودردو تورم و سنگینی صبحگاهی و ضعف انگشتان دست شدم.بطوریکه دیروزلیوان ازدستم افتادو شکست.اقای دکتر دردش واقعا اذیتم میکنه.من کرمان هستم ودکترهای اینجا بهم گفتن باید عمل کنم.هفته اینده میخوام مزاحم شما بشم و اگه نظر شما هم عمل هستش پیش خودتون عمل کنم.ایا نیازی هست من نوار عصب بگیرم و باخودم داشته باشم یا با علائمی که خدمتتون گفتم برای جراحی تصمیم میگیرید.ممنون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 27, 1397 8:14 ب.ظ

   با سلام.علایم مشخصه ولی باید حتما نوار عصب در یکسال اخیر داشته باشم
   شماره تلگرام جهت ارسال فایل ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

   پاسخ
 • سلام وخسته نباشیدخدمت دکترمیخواستم علت بی حسی وخواب رفتگی و دردمچ دستم رابدونم وپس ازمراجعه به متخصص ارتوپدی وانجام نوارعصب گفت تونل کارپال مچم تنگ خفیفه ایاراه جراحی داره یانه وداروهام گاباکس وکلسیم وویتامینDهست ممنون میشم پاسخ دهید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 28, 1397 8:43 ق.ظ

   با سلام.معمولا اگر خفیف باشه با دارو و مچ بند در عرض یکماه بهتر میشه.در صورت ادامه علایم به پزشکتون مراجعه کنین

   پاسخ
 • سلام. یک سال پیش آرنج دست چپم در رفت و رباطش پاره شد. الان آرنجم لق میزنه. راه درمانی هست؟؟؟

  پاسخ
 • با سلام
  46 ساله هستم، حدود سه ماه است که هنگام بازی تنیس، پس از حدود نیم ساعت بازی کردن و هنگام ضربه زدن به توپ ، مچ دست راستم درد میگیرد و مقداری متورم میشود. غیر از هنگام ضربه زدن درد ندارد و تورم آن هم پس از دو روز ( در صورت بازی نکردن) بهبود میابد.با نظر دکتر MRI انجام دادم که یک توده ی نرم به ابعاد حدود 2cmx2.5cm.2cm در مچ دست گزارش شده و استخوانها و تاندون ها سالم است. دکتر مجددا” درخواست MRI با تزریق و سی تی اسکن و اسکن هسته ای از بافت نرم استخوان مچ دستم داده است. می خواستم بدانم از نظر شما انجام هر سه مورد هم زمان برای تشخیص توده و وضعیت مچ دستم لازم است؟
  با تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آبان 8, 1397 7:17 ب.ظ

   با سلام.نمیتونم نظر قطعی بدم.چون باید ام ار ای رو ببینم.در صورت نرمال بودن استخوان‌ها،ام ار ای با تزریق کافیست

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید .مادرم دستش درد میکرد و ماهیچه کنار انگشست شصتش آب شده بردیمش دکتر گغتن باید نوار بگیره نوار گرفتیم الان میگن عصباش درگیرن و ضعیف شدم باید عملcps انجام بدن .میشه شمام راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 7, 1397 1:00 ب.ظ

   با سلام.با توجه به مسایلی که گفتین،حتما باید جراحی بشن

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر من مچ دست راستم خیلی درد می‌کنه ام ار ای دادم میگن بیماری کین باخ هست میخواستم بدونم حتما باید عمل بشه؟ومن چون از شهرستان میام اگه عمل لازم باشه شما وقت دارید؟یا یه مدت طول می‌کشه که وقت عمل بزارید؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 7, 1397 1:03 ب.ظ

   با سلام.باید عکسها و ام ار ای رو ببینم تا نظر بدم.معمولا یکهفته تا دو هفته زمان میخواد نا نوبت عملتون بشه
   لطفاً عکس و ام ار ای را با متن همین سوال و پاسخ به تلگرام ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴ ارسال بفرمایید

   پاسخ
 • رضا عباس زاده
  دی 2, 1397 6:26 ب.ظ

  سلام دکتر وقت بخیر من بیمار سابقتون هستم آرتروسکوپی شانه راست برام انجام دادین الان چند وقته عضله بالای آرنج دست چپم خیلی زیاد درد میکنه حتی لمس دردناک درد اینقدر زیاده که دچار محدودیت حرکتی شدم و حتی موقع عوض کردن لباس دچار مشکل میشم لطفا راهنمایی می کنید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 7, 1397 1:03 ب.ظ

   با سلام.احتمالا مشکل از شانه باشه.ولی نیاز به ارزیابی و معاینه هست.لطفا ام ار ای شانه و گردن انجام بدین

   پاسخ
 • سید حسین معزی
  دی 2, 1397 11:25 ب.ظ

  جناب دکتر سلام
  من در اوایل فروردین 97 تصادف کردم.2تا از استخوان های کف دست راستم شکست.انگشت اشاره و انگشت وسط.در بیمارستان با 2 تا پین ثابتش کردند.بعد از 1 ماه پین ها را درآوردم و فیزیوتراپی را شروع کردم.الان بعد از گذشت نزدیک به 9 ماه همچنان تورم و درد در ناحیه کف دست(در صورت فشار دادن به کف دست) و محدودیت حرکت دو انگشت را دارم.یکی از پزشکان به من گفته استخوانی که انگشت کف دست را به انگشت اشاره وصل می کند بد جوش خورده و انگشت کج شده.استخوان دوم هم نیاز به پلاتین داشته که انجام نشده و گفته که دیگه کاری نمیشه کرد. نظر شما در این زمینه چیست؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 7, 1397 1:04 ب.ظ

   با سلام.لطفا عکساتونو بهمراه متن سوال به شماره ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴ بفرستین

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر اگر ناخن انگشت شست پهن و کوتاه باشه با عمل درست میشه؟ ممنون

  پاسخ
 • احسان اسماعیلی
  دی 9, 1397 11:50 ق.ظ

  سلام من نوازنده هستم
  به علت تمرین زیاد مچ دست چپم درد میکنه
  ولی خیلی زیاد نیست.
  توانایی دستم اصلا کم نشده نوار عصب ۲‌بار گرفتم
  پیش دکتر بردم میگن دستت سالمه.
  ولی انگشت کوچک و کناریش و مچ دستم هر وقت ساز میزنم درد میگیره.
  سوالم اینه که دستم خوب میشه؟
  باید جراحی کنم؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 15, 1397 9:30 ق.ظ

   با سلام.به نظر م یکی از عصبها مشکل داره.بایستی معاینه بشین

   پاسخ
 • با عرض سلام خدمت دکتر محترم.
  آقای دکتر دست خانم بنده دچار چسبندگی تاندون شده بود مردادماه امسال.در اولین مراجعه به پزشک در قم جراحی شدن و انگشت حلقه شون به صورت چسبیده به کف دست موند و بعد پیش دکتر ترمیم عمل شدن سه ماه پیش در ابتدا خوب بود اما باز انگشتشان از بند دوم به بالا به سمت پایین مانده،۲۵جلسه فیزیوتراپی رفتیم و از انگشت دانه و آتل استفاده کردیم خوب نشدن.،دیشب آوردمش تهران بعداز کلی جستجو مطب دکتر کامرانی و ۴ساعت معطلی ایشون با بدرفتاری کامل گفتن من نمیتونم، ۵۰-۵۰هست خوب شدنش و شاید اصلا خوب نشود.خانمم از غصه این انگشت خیلی ناراحت هست،از تهران تا قم اشک ریختن،باید چیکار بکنیم؟ببخشید طولانی صحبت کردم.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 15, 1397 9:30 ق.ظ

   با سلام.عکس دستشون را به همراه متن همین سوال به شماره ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴ بفرستید

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر من الان دو ساله دست راستم درد میکرد الان به دلیل سختی کار دو ماه انگشت شست اشاره وبزرک نک انگشتام بی حسی دارم و ورم کرده نوار عصب هم دادم سندرم متوسط و تاخیر در انجام کار ج بوده حالا میتونید راهنماییم کنید ممنون میشم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 25, 1397 3:16 ب.ظ

   با سلام.در صورت عدم بهبودی با دارو و مچ بند،بایستی جراحی بشه

   پاسخ
 • سلام مجدد اقای دکتر یه سوال دیگه هم داشتم که کسی تشخیص نداده و از شما کمک میخوام من حدود چند سال سردرد میگرن داشتم که حدود سه ماه پیش این سردرد به مدت چهل روز قطع نشد وپشت کتف سمت چپ تا ریر سینه حالت سوزن سوزن شدید پیدا کردم دردش خیلی زیاد بود یک ماه گذشت از همون قسمت تا انگشت پا بی حسی پیدا کردم بعد چند روز پای چپم بی جون توان قبلو ندارم و بی حسی شکم تا پشتم اصلا خوب نشده ام ار ای مغز گردن پشت و کمر هم انجام دادم هیچی نشون نداده من نمیدونم دیگه چیکار کنم اقای دکتر ممنون میشم راهنماییم کنید من به کمکتون نیاز دارم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 25, 1397 3:15 ب.ظ

   با سلام.شرایط شما به نظرم پیچیده اس.بایستی توسط پزشک معاینه بشین.ولی از لحاظ من در شرایط فعلی بایستی نوار عصب در یه مرکز خاص بگیرین

   پاسخ
 • امیر حسین
  دی 16, 1397 10:06 ق.ظ

  سلام اقای دکتر
  بنده به دلیل کار زیاد با لپ تاپ در حالت خوابیده (لپ تاپ رو روی سینه میمزاشتم و هر دو ارنج را تا انتها خم مکیردم) دچار مشکل در دست چپم شدم بطوریکه ارنج رو اگر خم کنم دچار بی حسی و احساس گرفتگی در عضلات بازو میکنم..در مورد سندروم کانال کوبیتال که تحقیق کردم نشانه هاش احساس بی حسی در دو انگشت انتهایی است اما من انگشتانم مشکلی ندارن وبیشتر پشت بازوم دچار تیر کشیدن و بی حسی میشود البته تا زمانی که دستم صاف است مشکلی احساس نمیکنم ممنون میشم بفرمایید نیازی هست به پزشک مراجعه کنم یا با با مدتی خم نکردن آرنج مشکل برطرف خواهد شد؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 25, 1397 2:50 ب.ظ

   با سلام.به نظرم حتما مراجعه به پزشک داشته باشین.در مراحل اولیه میتونه که مشکل انگشت وجود نداشته باشه

   پاسخ
 • سلام
  در قسمت داخل مچ دست وقتی دست رو به عنوان تکیه گاه برای برخاستن از زمین قرار میدهم احساس درد دارم
  البته مچ دستم هیچ نوع محدودیت حرکتی نداردوبا حرکت دادن دردی نداری
  آقا دکتر ممکنه این مشکل مربوط با آسیب رباط های مچ باشه
  لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 25, 1397 2:49 ب.ظ

   با سلام.بله.احتمالا مشکل در یکی از رباط‌های مچ دست دارین

   پاسخ
 • آرمان مندمی
  دی 21, 1397 8:33 ب.ظ

  سلام آقای دکترخسته نباشین .بنده ورزش بدنسازی کارمیکنم سال ۹۲دچارکشیدگی تاندون شدم مچ چپ دستم رفتم دکترکچ گرفتگی بعدازمدتی خوب شدولی مدت یکسالی میشه اذیت میشم و ورزش نمیکنم.ومچم یه کم ورم داره بنظرتون چکارکنم ؟

  پاسخ
 • با سلام و خدا قوت . آقای دکترمن به تازگی حدود یک ماهه مچ دستم درد گرفته
  به دکتر مراجعه کردم گفتن یکم چسبندگی داره و باید مچبند آتل دار استفاده کنم و به دستم استراحت بدم و ام ار ای نوشتن .من به دلیل کارم نمیتوانم به دستم استراحت بدم در تایم کاری.میخواستم ببینم بهبود با دارو امکان پذیر هست.میخواستم ببینم اگر کارم به جراحی برسه بهبودش چقدر زمان میخواد و بعد آن میتوان مثل قدیم با دست کار کرد ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید .
  و

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 25, 1397 2:42 ب.ظ

   با سلام.سوال خیلی کلی بود.محل درد،وجود بی حسی،سن ،عکس و نوار عصب ،به تشخیص کمک میکنه
   لطفا عکس و سوال را برای تلگرام ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴ ارسال بفرمایید

   پاسخ
 • سلام خسته نباشین اقای دکتر
  شیش ماه قبل پسرخالم بادوتا دستش به کتفم ضربه وارد کرد ام آر آی گرفتم و نوار عصب هردوتای اینا جوابش نرمال بودن و قرص پرگابالین ۵۰برام تجویز کردن منتهی هنوز دستم درد داره و کمی بی حس میشن انگشتای دستم…درد گاهی میزنه توی کتفتم و گاهی میزنه توی ساعدم نظر شما چی هست اقای دکتر نیاز به جراحی نداره عصب دستم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 2, 1397 1:11 ب.ظ

   با سلام.به نظرم نیاز به جراحی نداره و به مرور بهتر میشه.در صورت ادامه علایم تا سه ماه دیگه بایستی یه نوار عصب در مرکز معتبر انجام بدین

   پاسخ
 • سلام و خسته نباشید ببخشید این بیماری تو رده فرد 17 ساله هم میتونه دیده بشه؟ البته تا حالا این اعصاب آسیبی ندیده یعنی فقط به صورت ناگهانی قسمت بر آمده پایین دست چپ درد گرفته و ادامه داشته دو سه روز و یا علتش میتونه چیز دیگه ای باشه؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 4, 1397 9:00 ق.ظ

   سلام.سوالتون ناکامل بود.ولی درد قسمت ذکر شده بیش از دو هفته نیاز به بررسی بیشتر با نوار عصب و ام ار ای داره

   پاسخ
 • رفعت اختراعی طوسی
  بهمن 5, 1397 10:50 ق.ظ

  باسلا آقای دکتر من آرتریت روماتویید دارم تقریبا چند ماهی هست که دو دستم بخصوص دست راست دچار تورم شده و درد شبانه بابیدار شدن از خواب درد هم کمتر میشه ولی واقعا در موقع خواب آزار دهنده است و روزها هم گز گز داره نوار عصب هم گرفتم که دکتر گفت شدید نیست ولی عصب های درگیر هستن بنظرتون چیکار کنم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 15, 1397 0:17 ق.ظ

   با سلام.علایم شما به نظرم بایستی گیر افتادگی شدید باشه.در مرحله اول تزریق و در صورت عدم بهبودی،جراحی توصیه میکنم

   پاسخ
 • با احترام ممنون از مطالب آموزندتون . من بیماری خود ایمنی (رماتیسم مفصلی )دارم و مچ دست راستم کامل خشک شده و حرکت نداره 10 سال این بیماری رو دارم با آمپول مپترا کاهش پیدا کرده در حال حاضر 27 سالمه میخواستم بدون با جراحی بهبود پیدا میکنم و تغییری در ظاهر دستام پیدا نمیشه.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 15, 1397 0:18 ق.ظ

   با سلام.در صورت خشک شدگی کامل،معمولا اقدام خاصی انجام نمیدیم،البته روش جدید تعویض مفصل مچ وجود داره که واسه شما توصیه نمیشه

   پاسخ
 • میلاد بحرینی
  بهمن 7, 1397 4:18 ب.ظ

  سلام آقای دکتر وقت بخیر پدر بنده مدت چند ماهه از ناحیه بالای آرنج دست چپ دچار درد شدیده طوری که نمیتونه دستشو کامل خم و راست کنه و کشیدگی یا پارگی تاندون تشخیص دادن. خواستم بدونم با فیزیوتراپی درمان میشه یا نیاز به جراحی داره. MRI یا عکس با چه مشخصاتی باید بگیره؟ متشکرم

  پاسخ
 • سلام ببخشید من ۴ روزه که تونل کارپال رو جراحی کردم‌. امروز عصبانی شده بودم و به دستم فشار اومد و دوباره جاهایی که قبل از عمل گزگز میکرد شروع کرده به گزگز کردن. مثلا مچ دستم داره شدیدا گزگز میکنه. خواستم ببینم دلیلش چیه که دوباره داره گزگز میکنه. با تشکر

  پاسخ
 • سلام امروز دکتر به پدرم گفته مچ دستاش باید جراحی شن چون عصباش آسیب دیدن تست عصب داده دستش گز گز و سوزن سوزن میشه شبا اما چیزی از دستش نیفتاده میخوام بدونم باید جراحی بشه و هزینش چقدره

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر مادرم یک ماه پیش تصادف کرد و کتفش شکست کتفش رو عمل کردند ولی از آرنج تا نوک انگشتان دستش کاملا بی حسه و اصلا نمیتونه تکونش بده فقط گرما و سرما روحس میکنه و انگشتان دستش مور مور و گز گز میکنه و درد شدیدی از کتف تا نوک انگشتان دستش داره به طوری که اصلا شبها نمیتونه بخوابه ده جلسه فیزیوتراپی رفته هیچ تاثیری نداشته آیا با عمل جراحی عصب دستش برمیگرده؟ممنون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 15, 1397 0:21 ق.ظ

   با سلام.حتما باید جواب نوار عصبشون رو واسه اظهار نظر ببینم
   لطفاً به شماره تلگرام ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴ارسال بفرمایید

   پاسخ
 • با سلام
  ضمن عرض درود به خدمت آقای دکتر ، حدوداً سه ماه پیش دست چپ همسر بند ه از ناحیه کناری آرنج درد زیادی داشت که هر از گاهی موجب آزار بود تا اینکه به پزشک ارتوپد آقای دکتر معصومی(اسلامشهر) مراجعه کردیم که ایشان بعد از عکس گفتند که رگ دست کشیده شده است و آمپول و قرص و کش دست تجویز نمودند که متاسفانه جوابی نگرفتیم و درد همچنان ادامه داشت و بعد از مراجعه به پزشک مغز و اعصاب و گرفتن نوار عصب از دست ایشان نیز اظهار کردند که نوار عصب نرمال است اما همچنان درد در دست همسرم موجب آزار ایشان است لذا با وجود این پروسه خواهشمند است در صورت امکان راهنمایی فرمائید. ارادتمند شما علی فرامرزی

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 20, 1397 10:39 ق.ظ

   با سلام.این آسیب کشیدگی یکی از تاندونهای دست هست.ابتدا نیاز به تزریق پی ار پی و در صورت عدم پاسخ،جراحی لازمه

   پاسخ
 • سلام یه سوالی داشتم ،الان سه روز عمل عصب دست راست کردیم هنوز درد شدید داره دردش نخوابیده با تکان دادن انگشتا درد شدید میشه و همینطوریم بدون تکون دادن درد موجوده، انتی بیوتیک ها هم به صورت منظم مصرف میشه،لطفا راهنمایی کنید دردش طبیعیه اقای دکتر؟

  پاسخ
 • مینا فروزنده
  بهمن 12, 1397 2:42 ب.ظ

  با سلام من حدود ۱۰ سال بی حسی در دستان بخصوص دست چپ دارم و شبها سنگین و بی حس میشه و روزها درد و سنگینی و تیک داره و ماهیچه کف دست و آرنج هم جدیدا دچار درد شده که نمی دونم مربوط به همان گرفتگی عصب هست یا نه ؟ به نظر شما راه درمان چیست؟ دو بار تزریق در مچ دست داشتم و فیزیوتراپی که چندان افاقه نکرده است ممنون میشم نظرتون رو در درمان بفرمایید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 20, 1397 10:46 ق.ظ

   با سلام.باید نوار عصب بگیرین.اگردر نوار،درگیری شدید باشه بایستی جراحی بشه

   پاسخ
 • سلام دکتر جان من در تاریخ 97/8/12 بند اخر انگشت کوچکم دررفته بعد ازجا انداختن بند اخر انگشت کوچکم بند میانی انگشتم یا به اصطلاح پزشکی مفصل انیتر فالانزیال پزگزیمال ورم کرده پیش 5 دکترمتخصص رفتم ونتیجه نگرفتم در گره که در بندمیانی بوجود آمده مرا سخت نگران نموده است لطفا راهنمائی فرماید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 20, 1397 10:51 ق.ظ

   با سلام.به نظرم،این دوتا مشکل، ربطی بهم نداره.بایستی عکس انگشت چهارم رو ببینم

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر مادر من چند روزی هست که در نواحی بازو دچار خون مردگی و در بعضی مواقع دچار سنگین شدن دست میشوند.مادر من یک دفعه هم دست چپش شکست از ناحیه مچ که با عمل جراحی که پین(pin) گذاشتند.آیا ممکن است چسبندگی رگ عصب داشته باشند؟

  پاسخ
 • امیر حسین
  بهمن 17, 1397 3:36 ق.ظ

  سلام و خسته نباشید خدمت شما و خیلی خیلی متشکر از سایت خوبتون .چند ماه پیش در اثر زدن ضربه مشت دست راستم در ناحیه اتصال متاکارپال به فالنکس انگشت اشاره (سیکن) عمل جراحی انجام شد و پلاک هم گذاشته شد.
  بعد حدودا نزدیک یک ماه به دکترم مراجعه کردم وبعد معاینه گفت دستتو حرکت ندادی و خشک شده و چسبندگی شدید داره 10 جلسه هم فیزیو تراپی رفتم ولی تغییری انجام نشد تورم باقی ماند وهنگام مشت کردن همه انگشتان مشت میشوند به جز انگشت اشاره که تا نیمه خم میشود و در اثر فشار هنگام مشت کردن درد دارد. ببخشید دکتر میخواستم بدونم آیا چسبندگی بر طرف میشه و دستم ب حالت اول بر میگرده ؟ و راه درمانش چیه؟ ممنون باتشکر.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 20, 1397 5:39 ب.ظ

   با سلام.بهتره عکستون و زمان دقیق جراحی رو بببینم و بدونم
   عکس را بهمراه متن سوال به شماره ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴ارسال کنید

   پاسخ
 • امیر حسین
  بهمن 17, 1397 3:53 ب.ظ

  اقای دکتر نوار عصب و عضله رو تقدیم میکنم ظاهرا عصب اولنارم در ناحیه آرنج تحت فشار است میشه بفرمایید میزان فشار چه میزان هست با توجه به پارامترهای موجود؟ممنون
  http://uupload.ir/files/e7u_emg-2.jpg

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 20, 1397 5:40 ب.ظ

   سلام لطفاً علایم ،سن،جنس و برگه دوم نوار عصب را بهمراه عکس و متن سوال به شماره ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴ ارسال کنید

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر،من کشاورزم،وقتی از دستم زیاد کار میکشم،هنگام شب 3انگشت اول دوم و سوم خواب میره یا همون گز گز میکنه،بعد از مچ دست تا کتف دستم درد خیلی شدیدی داره،لطفا راهنمایی کنید که باید عمل بشه یا نه،خیلی ممنون.

  پاسخ
 • سلام من دستم را بریدم دوتا nerves را بریدم از قسمت مچ دست به طرف شستم عمل انجام دادم چقدر بعد از عمل می‌توانم دوباره کار را شروع کنم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 4, 1397 10:23 ق.ظ

   با سلام.توضیحات ،جهت پاسخ دقیق کافی نیست.نوع عصب میزان پارگی و نوع جراحی مهمه.بهتره با پزشک خودتون مشورت کنین

   پاسخ
 • محمد نجفی
  بهمن 26, 1397 7:57 ب.ظ

  سلام خدمت اقای دکتر.خسته نباسید.من شغلم مکانیک هست و مدت چند سالی هست که درگیر تنگی کانال دست هستم در دو دست ولی دست راستم خیلی زیادتره.بحدی که تا صبح حداقل پنج مرتبه از خواب بیدار میشم و تکونش میدم تا اروم بشه ولی نتیجه ای نداره.کلافه شدم.میخاستم بپرسم از خدمتتون که هزینه عمل چقدره .چون تحت پوشش بیمه نیستم و چند مدت باید استراحت بعد عمل داشته باشم که بتونم برگردم سرکارم.ممنون از شما

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 29, 1397 9:28 ب.ظ

   سلام و وقت بخیر
   لطفاً جهت اطلاع از هزینه های عمل به مطلب مرتبط در سایت مراجعه فرمایید

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر ببخشید من ۳۷ روزه که جراحی cts دست چپ انجام دادم. جای بخیه ام هم از درون و هم از بیرون سفت شده. امروز می خواستم از بلندی بیفتم دست راستمو به دیوار گرفتم و همین طوری که می خواستم بیفتم و رو به پایین خم بودم جای بخیه ام محکم از درون جمع شد و سفت تر شد. شرمنده خواستم بدونم این طوری به عصب مدیانم آسیب وارد نشده؟ آخه فکر میکنم چون جای بخیه سفته باعث میشه یا عصبم پاره بشه یا آسیب دیگه ای بهش وارد بشه.

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر ببخشید من ۳۷ روزه که جراحی cts دست چپ انجام دادم. جای بخیه ام هم از درون و هم از بیرون سفت شده. امروز می خواستم از بلندی بیفتم دست راستمو به دیوار گرفتم و همین طوری که می خواستم بیفتم و رو به پایین خم بودم جای بخیه ام محکم از درون جمع شد و سفت تر شد. شرمنده خواستم بدونم این طوری به عصب مدیانم آسیب وارد نشده؟ آخه فکر میکنم چون جای بخیه سفته باعث میشه یا عصبم پاره بشه یا آسیب دیگه ای بهش وارد بشه.

  پاسخ
 • میشه لطفا جواب منو بدید من دستم خیلی زیر بدنم میمونو و فشار اومده الان خیلی درد میکنه میترسم اگه عمل بخواد این عمل خطرناکه؟؟؟ازکجا متوجه شم این عمل احتیاج یا نه لطفا جوابمو بدید مچکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اسفند 16, 1397 9:59 ق.ظ

   با سلام.توضيحاتتون كافي نيست.ولي براي مشخص شدن اسيب شانه،ام ار اي بهترين روش هست

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر ممنون از پاسخ های خوبی که به سوالات دادید.منم مشکل تنگی کانال مچ تو هر دو دستم دارم دست راست متوسط و چپ کم ولی هر دو خیلی درد دارن و فیزیوتراپی و طب سوزنی و ماساژ انجام دادم نتیجه نداشته من 32 سالمه بهم میگن تو این سن عمل کنم برمیگرده دوباره اگه بهش فشار بیاد خیلی نگرانم نمیدونم چیکار کنم از طرفی هم میخوام قبل از بارداری مشکل دستم حل بشه ممنون میشم کمکم کنید.

  پاسخ
 • با سلام من یک ماه پیش جراحی cts دوطرفه انجام دادم. الان موقع حرکات مچ حالت برق گرفتگی لحظه ای در انگشتان اشاره و وسط دارم قبل از عمل این حالت رو نداشتم نگرانم .ایا ممکن هست جراحی موفقیت آمیز نبوده یا عود کرده یا چسبندگی ایجاد شده باشه؟ از وقتی که صرف می کنید سپاس گزارم

  پاسخ
 • با سلام من خانمی ۴۶ ساله یک ماه پیش جراحی دو طرفه cts انجام دادم الان گزگز در ساعد چپ وخواب رفتگی دارم و با حرکات مچ حالت بر ق گرفتگی. در انگشتان اشاره وشست ووسط پیدا می کنم که این حالت برق گرفتگی رو قبل از عمل نداشتم. ضمنا من درد در آرنج چپ دارم گه تشخیص تنیس البو داده اند خیلی نگران عود کارپال تونل هستم ونگرانم که نکند علایم مربوط به مشکل دیگری باشد ضمنا فیزیو تراپی هم بعد از عمل انجام دادهام ام ار ای گردن ومغز هم انجام داده ام که نرمال بوده محبت کنید من رو راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سید داود خلیلی
  فروردین 3, 1398 2:43 ب.ظ

  با سلام آقای دکتر
  من گاهی دست چپم و گاهی دست راستم گز گز خفیف داره ولی چپ بیشتره بعضی وقتها هم بین کتفهایم به صورت یک در میان تیر میکشید رفتم دکتر مغز و اعصاب نوار عصب نوشت جوابش این بود که گفت دست چپت سندروم شدیده ولی دست راستت متوسط و باید عمل کنی. بعد از اون به یه ارتوپد مراجعه کردم و شرایطو گفتم و برام ام ار ای از گردن نوشت جوابش دیسک خفیف گردن بود میخاستم بدونم ایا دیسک گردنم ربطی به سندروم داره یا نه چون از زمانی که سردرد می گرفتم و داغی تو ناحیه گردن این حالت بهم دست میداد .اگر ربط داره با فیزیو تراپی برا گردنم که دکتر نوشته رفع میشه یا نه . با تشکر از شما

  پاسخ
 • سلام.مادرم با 54سال سن سال ها دچار تنگی کانال کارپ بودن الان مدت 4هفته ست که عمل کردن اما دردهای شبانه کم شده اما خواب رفتگی انگشت شصت و دو انگشت کنارش رو دارن بعلاوه اینکه بعد از عمل احساس خشکی و سنگینی دست هاشون رو دارن و توان دست هاشون برای انجام کارهای روزمره کم شده.پیشنهاد شما چیست؟آیا بهبودی کامل حاصل میشود؟چقدر زمان میبره؟

  پاسخ
 • سلام.مادرم با 54سال سن سال ها دچار تنگی کانال کارپ بودن الان مدت 4هفته ست که عمل کردن اما دردهای شبانه کم شده اما خواب رفتگی انگشت شصت و دو انگشت کنارش رو دارن بعلاوه اینکه بعد از عمل احساس خشکی و سنگینی دست هاشون رو دارن و توان دست هاشون برای انجام کارهای روزمره کم شده.پیشنهاد شما چیست؟آیا بهبودی کامل حاصل میشود؟چقدر زمان میبره؟

  پاسخ
 • سلام مادرم نه ماه پيش عمل سندرم مچ دست را انجام داد ولي پس از اين مدت نميتونه جسمي را با دستش بگيره احساس خواب رفتگي ودرد را داره ب نظرتون بايد چكار كنيم

  پاسخ
 • مهلاروزبهانی
  فروردین 20, 1398 3:32 ب.ظ

  سلام دکتر،من چندساله که مچ دست چپم دردمیکنه چپ دستم هستم مطبتون هم اومدم گفتین مادلانگ دفورمیتیه و بهتره عمل نکنم ومسکن هایی هم که بهم دادین اصلا دردمو کم نکرد
  ولی دردمن داره بیشتر میشه مفصل های انگشتام بشدت دردمیکنن
  هیچ راهی ندارم که بتونم خلاص شم ازاین درد؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 4, 1398 8:33 ب.ظ

   با سلام.درد انگشتان مربوط به بیماری شما نیست معمولا.بهتره آزمایش روماتیسم و نوار عصب بدین و به پزشک مراجعه کنین

   پاسخ
 • دکتر سلام
  بنده خرداد 97 بالای کف دستم یعنی بین شصت و انگشت اشاره ترک برداشت 40 روز تو گچ بود بعد آذر ماه به دلیل ضربه تاندون کف همون دستم کشیده شد . قسمت پایین وبین انگشت اول وانگشت حلقه، بعد از 30 روز تو گچ بودن و فیزیوتراپی با پک های گرم درد دستم خیلی زیاده و خوب نشده بیشترین درد در مچ دستم هست . جسم سنگین اصلا نمیتونم بلند کنم
  نوار عصبم گفتند سالمه و ام ار ای هم که چند روز پیش انجام دادم دکتر ارتوپد گفت فقط التهابه
  الان تقریبا پنج ماه میگذره.
  یه ماهی هست که فیزیوتراپ گفته کمپرس یخ بذارم اما فایده نداره.
  بنظر شما هم التهابه؟؟؟؟
  تا کی طول میکشه؟؟؟؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 4, 1398 8:34 ب.ظ

   با سلام.التهاب نهایتا تا ۶ ماه بایستی بهبود پیدا کنه.در صورت عدم بهبود،بایستی علل دیگه ارزیابی بشه

   پاسخ
 • سلام من پریروز از خواب بیدار شدم و احساس خواب رفتگی در انگشت اشارم داشتم فکر کردم موقع خواب بد افتاده و اینجوری شده اما این حالت دو روزه نداوم هست البته تو حرکت مشکلی ندارم فقط حالت سنگینی و خواب رفتگی داره دو بند بالایی انگشت اشاره دست چپ

  پاسخ
 • زینب فتحی پور
  فروردین 23, 1398 6:29 ب.ظ

  باسلام جناب دکتر همسربنده دوسالی میشه مچ دستش درد میکنه بطوریک یه روز نمیتونست کلیدم برداره رفتیم رادیولوژی انجام دادن گفتتن مشکلی نیس کشیدگی رگ بوده بعده چندماه دردهاش بهترشد ولی مچ دستش و نمیتونست بشمت بالاتکون بده رفتیم ام آر آی انجام دادن گفتن کینباخ هستش و استخونش سیاه شده باید عمل کنن دردش فقط با ضربه خوردن مشخص میشه نظرتون عمل کنه بهتر میشه اون یکی دستشم دردهاش شروع شده ممنون میشم جواب بنده رو بدید یا اگه امکان داره mriشون بفرستم به ایمیلتون و تشخصیش جنابعالیم بدونیم هزینشم برامون خیلی مهمه چون بهمون گفتن پلاتین میخاد مرسی ازشما

  پاسخ
 • عرض سلام و وقتبخیر خدمت شما دکتر گرامی. بنده حدود 2سال و3ماه پیش دچار مشکل کلیوی شدم و بهمون علت طرف راست بدنم باد کرد بشدت مخصوصا دست و شانه بعداز رفع مشکل کلیه و خوابیدن باد دستم دستم از شانه به پایین نه حس داشت نه حرکت.با گرفتن ام ار ای شبکه براکیال مشخص شد مشکل از شبکه براکیاله. الان بعد از گذشت 2سال و خورده ای حس دستم حدود 70درصد برگشته ولی حرکت در شانه و ارنج حدود50درصد .مچم شل و روبه پایینه انگشتامم حالت تا برداشته البته انگشتارو روبه داخل میتونم یکم حرکت بدم ولی روبه بالا نه.مچم هم که هیچی رو به پایین میوفته با مچ بند صاف نگهش میدارم/ بنظر شما میشه کاری براش کرد جناب دکتر. بنده مرد و33ساله هستم. باتشکر فراوان

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 8, 1398 6:34 ب.ظ

   با سلام.احتمال اینکه بشه با یه جراحی بهتون کمک کرد وجود داره.ولی بایستی یه نوار عصب خاص بگیرین

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر
  من مشکل سندروم تونل کوبیتال در هر دو دست دارم و برخی متخصصین پیشنهاد جراحی دادند برخی هم بلاک عصبی (RF).
  بیشترین ترسی که از جراحی دارم جای عمل روی دسته..چون یک کشتی گیر تیم ملی رو از نزدیک میشناختم که در تمرین هر دو دستش فلج شده بود و هر دو دست رو عمل کرد پس از عمل از نظر قدرت دستاش دچار مشکل نشدنولی جای عمل بصورت ناهنجاری باقی مونده بود بصورت 20 ساینت روی هر دو دست..ایا همه جراحی های عصب اولنار ارنج چنین شکاف بزرگی روی دست ایجاد میکنند؟

  پاسخ
 • آلاله اصغرزاده
  فروردین 26, 1398 2:55 ب.ظ

  سلام من حدود دو سه سالی گز گز دست داشتم ولی الان چند ماهی هست بیشتر شده نوار عصب گرفتم گفتن باید عمل شی ولی من نمیخوام عمل کنم حدود ۳۰ جلسه طب سوزنی رفتم فقط حالتاش کم میشه و چند روز نرم برمیگرده حالا شنیدم لیزر درمانی جواب میده آیا واقعیت داره ممنون میشم پاسخ بدین

  پاسخ
 • نازنین صیادی
  فروردین 27, 1398 10:37 ق.ظ

  سلام خسته نباشید مادرم مشکل کانال کارپ دارند و می‌خواهند عمل کنند آیا این عمل ازطریق بی حسی و غیر بیهوشی امکان پذیراست. باتشکر

  پاسخ
 • با عرض سلام و وقت بخیر
  اقای دکتر پدر من حدود ۱۵ سال پیش تصادف کرده. گویا از زمان تصادف اعصاب دست چپ درگیر شده ولی هیچ وقت دکتر نرفته بود. دستش خواب میرف و مچش درد میکرد ولی درمان جدی انجام نداده بود. از چند ماه پیش دستش از ناحیه مچ شروع به لاغر شدن کرد. پشت دستش لاغر شد. دکتر بهش گفت اعصاب دست بستس باید عمل کنی. پشت بازو جلو مچ و کفت دستش همزمان جراحی شد. چند وقت خوب بود و دستش در حال چاق شدن بود ولی الان یک ماهه دوباره دست لاغر شده. حتی لاغرتر از قبل. ازتون خواهش میکنم مارو راهنمایی کنید. به کجا باید مراجعه کنیم.خواهش میکنم جواب بدید.

  پاسخ
 • سلام
  مدتی درد در قسمت انتهای ناخن شست دست دارم که به سرما خیلی حساسه ودرد بیشتر میشود بعداز معاینه تشخیص تومور گلوموس دادند و باید جراحی شود
  لطفا راهنمایی کنید در مورد عمل و اینکه ناخن باید برداشته شود
  باتشکر

  پاسخ
 • با سلام مادم دو ماه قبل کارپال تونل متوسط دو طرفه رو جراحی کرده بعدش فیزیوتراپی کرده البته قبل عملش کورتون تزریق کرده. الان کف دست اطراف بخیه سفته وموقعی که کف دست رو زمین میذاره. درد داره ولی مشکل اصلیش سفتی تاندون دست چپ در ناحیه ی ساعد. و موقع خم کردن مچ دست چپ درد در مچ چپ داره که بعد از عمل ایجاد شده ایا سفت وطنابی شدن تاندون ساعد در سطح قدام میتونهی از عوارض کورتون باشه. یا موقع عمل اسیب دیده. البته الان دو. هفته هست که کارهای منزل رو شروع به انجام کرده . ایا بهتر میشه چقدر زمان میخواد ممنون ازشما

  پاسخ
 • بهنام محسن آبادی
  فروردین 31, 1398 8:28 ب.ظ

  با سلام .من در هر دو دستم سندروم تونل دست دارم ولی دست راست شدید تر وقدیمیترم هس به هر دو پزشک تزریق انجام داده میخواستم بدونم چه مدت طول میکشه بهبود پیدا کنه؟ ایا دو باره کار سنگین انجام بدم برگشت میکنه؟جراحی کنم عوارض داره تا چند وقت نمیتونم کار سنگین انجام دهم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 8, 1398 6:42 ب.ظ

   با سلام.در موارد شدید بهتره جراحی بشه.بعد از یکماه میشه تمام فعالیت ها رو انجام داد

   پاسخ
 • سلام روزتون بخیردکتر،،،من ازاسفند۹۷دچارورم انگشتان دستم شدم همراه بادرد،که ابتدافکرکردم دچارروماتیسم مفصلی شدم،ولی باانجام آزمایش مشخص شدمنفیه،،نزدپزشک عمومی رفتم،ایشان گفتن احتمال زیادکانال دستم دچارآسیب شده،باید۱۰روزباپارچه ای ببندم تاحرکتی نداشته باشه،بعداگرخوب نشد،برم نزدارتوپد،،آقای دکترالان چندروزیه درددستم بیشترشده،طوریکه دردش سمت ساعدوکتفم رفته،هردودستم درگیره،راستم بیشتر،انگشتای شصت،سبابه،وسط،وحلقه م خیلی دردداره،،خواهش میکنم کمکم کنیدوممنون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 8, 1398 6:42 ب.ظ

   با سلام.بهتره از گردن ام ار‌ ای کنین

   پاسخ
  • سلام خسته نباشین ببخشید من یماه پیش دستمو زدم تو اینه مچ دستم عصبش پاره شد عمل کردم بعد اینکه بخیه هارو باز کردم رتم فیزیوتراپی بعد چند جلسه کم کم انگشتام فعالیت پیدا کردن ولی مچ دستم اصلا کار نمیکنه چکار کنم لطفا عمل کنم‌چه کاری کنم فقط‌میخام خب شه

   پاسخ
 • اقای دکتر سلام
  ببخشید توی پیج اینترنتی تون پیام دادم اما هنوز دیدگاهم ثبت نشده.
  خرداد ماه 97 بالای کف دستم بین شصت و انگشت اشاره ام شکستگی جزیی پیدا کرد 40 روز توی گچ بود و تقریبا بعد این مدت خوب شد تا اینکه آذر ماه کف دستم تقریبا بین انگشت اول و انگشت حلقه دچار کشیدگی تاندون شد و 30 روز تو گچ بود . ولی بعد از باز کردن گچ تا الان مچ دستم و همان ناحیه کشیده شده درد میکنه و خوب نشده. نوار عصب دادم گفتند سالمه. ام ار ای هم انجام دادم دکتر ارتوپد میگه التهابه تاندون داری بنظرتون چرا تا الان خوب نشده و تا کی ادامه داره؟ ؟
  یعنی ممکنه مشکل دیگه باشه؟؟؟
  درد مچ دستم زیاده یه مدت فیزیوتراپی هم رفتم با گرما برام انجام میدادن خیلی بدتر شده الان کمپرس یخ میذارم کمی درد رو تسکین میده

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 8, 1398 6:43 ب.ظ

   با سلام.شما بهتره حتما معاینه بشین.اما اگر پزشک مشکل خاصی تشخیص نداده،معمولا تا ۶ ماه بهترمیشه

   پاسخ
 • سلام دکتر به نامزد من برا بسته شدن کانال دستاشون گفتن ژل تزریق کنن ایا با این کار بهبود پیدا میکنن؟؟؟

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  عصب دست چپ من به دلیل خواب رفتن روی دستم ضعیف شده و توانایی نگه داشتن چیزی رو نداره و از مچ دستم صاف نمیشه .نوار عصب گرفتم گفتن ک زیاد روی دستم خوابیدم و عصبو درگیر کردم .نظر شمارو هم میخواستم بدونم و الان دو هفته از این موضوع گذشته و من هیچ بهبودی نداشتم.باید چکار کنم؟

  پاسخ
 • سلام. چند روزی هست که مچ هر دو دستم درد میکنه و احساس سنگینی هر دو دست از مچ به پایین میکنم .
  ممکنه به دلیل CTS دست باشه؟
  در ضمن من شغلم پرستاری هستش، ممکنه به دلیل نوشتن زیاد باشه؟

  پاسخ
 • سلام و عرض خسته نباشید
  از حدود 20 سال پیش روی دستم درست محل تلاقی انگشت سبابه و وسطی یک برجستگی کوچک اندازه یک عدس به وجود آمد ارتوپد گفت روی آنرا با یک سکه محکم ببندم ولی چون با اینکار خیلی درد میگرفت اینکار را نکردم .الان کمی بزرگتر شده طوری که برجستگی روی دستم کمی پیداست.و البته موقعی که کار روی مچ میکنم کمی درد دارم .شنیدم با تزریق قابل درمانه.آیا همینطوره یابا عمل درمان میشه؟ممکنه بعد اود کنه و بزرگتر بشه؟

  پاسخ
 • با سلام
  آقای دکتر من حدود یک ساله مچ دست راستم درد میکنه و کم کم به کل دست کشیده شده و الان بیشتر درد نواحی مچ و شصت دستم هست و مچ دستم به مرور کوچیک شده البته کوچیک شدن دستم بعد از تزریق آمپول بود . بعد از تزریق آمپول حدود دوماه بعد به یک پزشک دیگه مراجعه کردم و باز تزریق انجام دادن و کمی بهتر شد ولی باز به حالت اول برگشت و شصت دستم دیگه خم نمیشه و شبا اصلا نمیتونم روی دست راستم بخوابم حتی نمیتونم هیچ چیز بادست راستم بردارم شصتم قدرت نگهداری یک ناخن گیر هم نداره و سریع درد میگیره فیزیوتراپی هم نتیجه نداده . دکتر گفتن باید عمل کنم میخواستم بدونم اگه عمل کنم به حالت قبل بر میگرده دستم؟ و مشکل اساسی چی هست ؟؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 25, 1398 9:52 ب.ظ

   با سلام.بایستی معاینه بشین.پلی اگر کیر افتادن عصب یا تاندون باشه با جراحی خوب میشین

   پاسخ
 • ببخشید بعد از انجام این عمل میشود روزه گرفت؟

  پاسخ
 • سلام . سال 70 بر اثر حادثه برخورد مچ دست راستم تاندونای دستم پاره شد وبعد از پیوند قرار شد دوباره در بیمارستان 15 خرداد عمل پیوند میکروسکپی اعصاب دستم انجام بشه . مشکلی که وجود داره اینکه دست راستم نسبت به دست چپم ضعیقتر و زیر انگشت کوچ بی حس ولاغر هست و گوشت مابین شصت و انگشت اشاره به شدت لاغر شده .میخوام بدونم آیا امکان عمل ترمییی در محل ذکر شده وجود داره یا خیر ؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 29, 1398 0:09 ق.ظ

   با سلام.بایستی نوار عصب جدید داشته باشین.ولی به طور کلی،در بعضی شرایط امکان جراحی جهت بهبود وجود داره

   پاسخ
 • سلام ضمن تشکر بابت جواب هایی که به دوستان دادید،مزاحم شدم عرض کنم که من کارم پیک هستش و نزدیک به دوسال میشه که مشکل سندرم تونل کارپال دست چپ رو دارم سال اولی که پیش دکتر رفتم پیشنهاد جراحی بهم داد ولی بخاطر یه سری مشکلات قادر به جراحی نبودم و با همون روال قبلی به فعالیت های روزمره خودم ادامه دادم،تا اینکه کم کم احساس کردم دست راستم هم علائمی مثل درد،بی حسی انگشتها، و گزگز کردن رو داره بروز میده،منتها درد و بی حسی دست راست کمتر از دست چپ بود(ضمناً من دست چپ هم هستم) چند وقت بعد درد به سمت کتف چپ و راست و گردن هم رسید متاسفانه الان دستهام،هر دو کتف چپ و راست و گردنم شدیداً درگیر این موضوع شده و علاوه بر اینکه از کار افتاده شدم،حتی توان جابجایی یک لیوان آب رو هم ندارم لطفاً راهنمایی کنید و بفرمایید چه کارهای باید انجام بدم و برای نجات از این وضعیت چه اقدامی لازم هست تا انجام بدم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 29, 1398 0:10 ق.ظ

   با سلام.با توجه به موارد فوق،نیاز به جراحی هست.اما اول بایستی ام ار ای گردن انجام بدین

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  کفه دسته راستم با چاقو بریده ب گفته خلاصه پرونده ۲۵رگ و تاندون بوده و عصبای دست بیشتر هم سه انگشت اخر بریده انگشت اشاره و شست بریدگی کمتر بوده
  چهار عدد پین داخل دستم بوده که کشیدم بعد از دوماه
  الان سه ماه و نیمه عمل شده با بیست جلسه فیزیوتراپی ولی حرکات دست هیچ تغییری نکرده انگشتا با کلی نرمش صاف میشه و حتی مفصلای روی انگشت که باعث خم شدنه انگشت میشن هم خیلی کم برجسته هستن و اصلا خم نمیشن
  مشکل از تاندوناست چه کاری باید انجام بدم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 29, 1398 0:10 ق.ظ

   با سلام.فعلا جهت اظهار نظر زوده و بایستی دو ماه دیگه بگذره.فعلا حتما با شدت بیشتری فیزیو تراپی انجام بدین

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر
  میخواستم بدونم پس از جراعی آزاد سازی عصب اولنار در آرنج،باید آرنج آتل بندی بشه و تا چه مدت نمیشه از دست استفاده کرد؟

  پاسخ
 • سلام علیکم
  بنده درسال۱۳۸۱زمانیکه۱۹سالم بود عمل جراحی چسبندگی دوتا دستم راانجام دادم ولی تاالان درد و ضعف دوتا دستم بنده را کلافه کرده ممنون میشوم مرا راهنمایی بفرمایید از اهواز

  پاسخ
 • سلام اگه امکانش هست لطفا بفرمایید برای جراحی حدوداً چه مبلغي باید درنظر گرفت

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 31, 1398 6:18 ب.ظ

   با سلام
   با توجه به نوع جراحی هزینه متفاوت است و نیاز به معاینه میباشد برای اطلاعات بیشترلطفا به متن مرتبط در وب سایت مراجعه بفرمایید

   پاسخ
 • آقای دکتر سوال دیگه ای داشتم از خدمتتون ایا درگیری ریشه های عصبی گردن میتوانند علایمی مشابه با سندروم تونل کارپال ایجاد کنند؟مانند درد مچ و درد سه انگشت اول و بعضا ذوق ذوق کردن نوک همان سه انگشت؟

  پاسخ
 • اقای دکتر آیا تزریق کورتون میتواند در درمان سندروم تونل کوبیتال موثر باشد؟

  پاسخ
 • سلام دکتر جان
  بنده خانمی ۳۰ ساله هستم ۷ ۸ ماه هست دستم از ناحیه سه انگشت گزگز شدیدی احساس میکنم
  کارم حسابداری بود و تایپ زیاد میکرد
  اما یه ماهه دیگه سر کار نمیرم که شاید بهتر شم
  طول روز هیچ گونه گزگزی حس نمیکنم اما اواسط شب مثلا ۴ نصف شب انگشتام سفت میشه و شروع به گزگز میکنه
  از عمل جراحی بسیار میترسم ایا اگه تحمل کنم و زیاد کار نکنم امکان بهبودی خود به خودی هست؟

  پاسخ
 • باسلام
  خانمی۳۷ساله هستم.دوماه پیش یک بارسنگین بلندکردم.الان حدوددوهفته است که همون دستم حالت بیحسی داره.کل دستم بازووساعدوانگشتان.گاهی هم شبادرد داره.به نظرتون درمان لازم داره؟

  پاسخ
 • سلام جناب دکتر من حدود سه ماهه که دچار دست درد از آرنج وبازو به سمت مچ دست هستم وهم چنین مچ دستم و کف دستم تیر میکشه ووقتی انگشتام رو حرکت میدم دردم زیاد میشه در واقعه مثلا کار تایپ انجام میدم بازو هم خیلی درد میگره نوار اعصاب هم انجام دادم خفیف بود ووقتی سرما به دستم میخوره دردمیگره آیا من مشکل تنگی کانال مچ دست را دارم ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید آقای دکتر.
  ۱۶ سالم هست.
  حدود ۹ ماه است که گیتار کار میکنم. چند روز مچ دستم درد میکنه انگشت وسطم گاهی گزگز میکنه.ممکنه این بیماریو داشته باشم؟!

  پاسخ
 • آقای دکتر سلام. دو سال پیش دستم لای دری که به سرعت باد آن را می بست، ماند و 2-3 ناخنم متعاقب آن سیاه شد و افتاد. پس از آن درد در مج و کف دست چپم احساس کردم. رفته رفته درد بیشتر شد. ام آر چیزی نشان نداد. ارتوپد تشخیص سی تی اس داد.اول تزریق انجام داد. خوب نشد. ایی ام جی، سی تی اس متوسط اعلام کرد.جراحی باز شدم. ده ماه پیش، دردم چندین برابر شده، به خصوص شب نمی توانم از شدت درد بخوابم. از اول فقط درد داشتم، نه گزگز، دیابت و مشکل تیرویید ندارم. دوباره مراجعه کردم ایی ام جی دو دست نرمال و مثل هم گزارش شد.اخیرا در آزمایش، ویتامین دی در حدود 10 و پایین است. فعلا چند روزی است که درمان کمبود ویتامین دی می گیرم. پزشک درد را به این کمبود فعلا ربط داده است. ام آر گردن و کمر و توراسیک هم مشکل خاصی گزارش نکرده است. همچنان درد شدید دارم که به صورت دستکش است و به صورت حاد شروع می شود. از روزی که عمل شدم، تاکنون باید مسکن بخورم، تا دردم ساکت شود. بدون مسکن دردم غیرقابل تحمل است.آقای دکتر چه بکنم؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 2, 1398 12:58 ب.ظ

   با احترام.مشکل شما تا حدودی پیچیده اس .نیاز به معاینه دارین

   پاسخ
  • منا شوکتی
   آبان 25, 1398 1:49 ق.ظ

   سلام آقای دکتر
   گفتن دو دست من احتیاج به جراحی داره با دیدن نوار عصبم ،اما بازم شک دارم، میخواستم شما نظرتان رو بفرمائید ممنون میشم

   پاسخ
   • دکتر علی کوشان
    آبان 25, 1398 4:36 ب.ظ

    با سلام لطفا عکس و شرح حال را در تلگرام ارسال بفرمایید
    ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

    پاسخ
 • سلام من 16 سالمه و وقتی خیلی عصبانی میشم دو تا دستام حالت گرفتگی پیدا میکنه و انگشتام بهم میچسبن در واقع دستام سر میشن
  میخواستم بدونم دلیلش چیه؟ و اینکه خطرناکه؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 14, 1398 9:50 ب.ظ

   با سلام.اگر فقط موقع عصبانی شدن هست،مشکلی نیست.اسپاسم عضلانی

   پاسخ
   • سلام وقت بخیر …مادر بنده ماه گذشته هردو دست خود رو به دلیل تنگی تونل کارگاه جراحی کرد ولی در طول این مدت هیچ اثری از بهبودی نمی بینه و حتی درد و دماغی دست هاش بیشتر هم شده…ممنون میشم راهنمایی کنید

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     مرداد 11, 1398 11:54 ق.ظ

     با سلام.یکماه دیگه صبر کنین،در صورت ادامه علایم با پزشکتون مشورت کنین.حتما دست رو حرکت بدن

     پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  خانومی ۲۸ساله هستم ۸ماه پیش عمل کارپ انجام دادم روی دست چپم که شکرخدابعدازعمل دستم کاملاخوب شدواون علائم آزاردهنده ازبین رفت الان حدودا۳روزه که علائمم برگشته ودستم ازبازوبی حس هستش گزگزمیکنه وخیلی احساس آزاردهنده ای هست ودیشب تاصبح فقط دستموتکون میدادم وانگشتاموبازوبسته میکردم تابلکه بهتربشه الان باوجوداین علائم یعنی عملی که انجام دادم موفقیت آمیزنبوده؟باتوجه به نوارعصب وام آرآی انجام شده غیرازتنگی کانال دست دیسک گردن هم داشتم لطفاراهنماییم کنید

  پاسخ
 • سلام اقای دکترمادرم 45سالشه، قسمت چپ گردنش ودست چپش بی حس دردشدیدداره. میتونه سندروم تونل کارپ باشه چون قسمت چپ گردنش دردداره.

  پاسخ
 • سلام بابام خورده زمین1ماه پیش رفته دکتر نوارعصب گرفته گفته چسبندگی عصب داره باید عمل بشه نظرشما چیست ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
 • علی زینالی
  تیر 19, 1398 5:44 ق.ظ

  سلام آقای دکتر
  من در حرکات چرخشی مچ دست راستم به شدت احساس درد دارم
  به پزشک های مختلف که مراجعه کردم یکی التهاب تاندون اکستانسور و یکی پارگی tfcc رو تشخیص دادن و برای درمانش تزریق PRP رو تجویز کردن .
  سوالم اینه که آیا با این تزریق مشکل من درمان میشه و اینکه بعد از درمان امکان ورزش برای من وجود داره چون من بدنسازی کار میکنم ، با تشکر از شما

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 30, 1398 8:19 ق.ظ

   با سلام.اگر پارگی کامل باشه فقط جراحی کمک کننده است.در غیر این صورت تزریق شاید کمک کننده باشه.ولی باید ام ار ای رو ببینم

   پاسخ
 • امیر حسین
  تیر 19, 1398 6:19 ق.ظ

  درود بر شما اقای دکتر
  بنده مدتی است به گرفتگی خفیف عصب اولنار در آرنج مبتلا هستم..راههای زیاد درمانی رو رفتم ولی به نتیجه ای نرسیدم اخیرا به یک پزشک جراح اعصاب محیطی دست مراجعه کردم که در مورد عمل دستهام مشورت کنم ایشون فرمودن با توجه به خفیف بودن مشکل من نیازی به جابجایی عصب و آوردنش به جلوی آرنج نیست بلکه فقط با برداشتن مقداری از بافت دور عصب فضاش رو بیشتر میکنیم و آزادش مینیک..میخواستم نظر شما رو در این مورد بدونم ویانکه شما چنین عملی رو تایید میفرمایید؟

  پاسخ
 • سلام دکتر. بنده یه مقدار از تاندون ساعد دستم (تنیس البو) دچار پارگی شده .آیا شما با بیمارستانی که تحت قرارداد بیمه تامین اجتماعی باشه قرارداد دارین ؟اگه دارین راهنماییم کنین که بتونم پیش شما عمل کنم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 29, 1398 7:27 ب.ظ

   با سلام.متاسفانه جهت عمل آرنج با بیمارستان، طرف قرداد نیستم

   پاسخ
 • سلام مامانم انگشت کوجک دست چپش خم شده ۱۴ سال میشه ایا با عمل میتونه صاف بشه انگشتش و چیقدر هزیته خواهد داشت؟

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر رگ اعصب سه انگشت دست چپم وقتی که بچه بودم با شیشه بریده شده الانم که بیست سالم شده انگشتامم از اون انگشتای دیگه ام هم کوچیک تر شده و خم شده و بسته هم نمیشن
  آقای دکتر میشه کاریش کرد؟؟؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 10, 1398 3:41 ب.ظ

   با سلام.متاسفانه فکر نمیکنم بشه کاری کرد.ولی بهتره معاینه بشین

   پاسخ
  • سید مجتبی
   بهمن 8, 1398 5:37 ب.ظ

   با سلام من مدت یک سال هست که دست چپ و راستم دچار خواب رفتگی و گزگز شده شبها از خواب بیدارم میکنه پیشه دکتر خدایار رفتم گفت باید عمل کنی من نمیخوام عمل کنم خیلی سعی میکنم باهاش کنار بیام ولی نمیشه خیلی اذیتم میکنه کارم تراشکار هستم

   پاسخ
 • سلام خوبین
  دکتر یکی از دوستام قبلا رگ دستشو زده و الان دستش بی حس میشه و گاهی درد دستش خیلی زیاد میشه یا اینقدر بی حس میشه که اصلا نمیتونه تکونش بده میشه راهنمایی کنید لطفا

  پاسخ
 • مادرم عمل ctsانجام داده قبل از عمل داغی دست داشت بعد از عملم همون درد و داره الان یک ماه از عملش گذشته چه راه درمانی داره؟

  پاسخ
 • درود بر شما
  اقای دکتر
  ایا جنابعالی در بیمارستان میلاد عمل جراحی ازاد سازی عصب اولنار در ارنج را انجام میدید؟
  ممنون

  پاسخ
 • سلام وعرض ادب.دکتر مادرم شهرستان دو مرتبه عمل چسپندگی دست انجام داده اما متاسفانه باز دستش درد داره البته مادرم دیابت نوع ۲ هم داره وانسولین مصرف میکنه چه راهکاری دارید برا درمان قطعی دستش مچکرم

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر من موقع زایمان دستم کشیدن والان دستم کامل باز نمیشه و مچ دستم حرکت به عقب جلو نمیشه برای من راه درمانی هست نوار عصب عضله همه رو انجام دادم الان ۲۰ سالم

  پاسخ
 • سلام من مچ دستم اسیب دید تو باشگاه بدنسازی اتل گرفت دکتر بعد رفتم فیزیوتراپی بعدش درد دیگه ندارم میتونم برم باشگاه دوباره؟؟ وزنه مشکا نداره بزنم

  پاسخ
 • سلام دکتر خسته نباشین
  ۴۰ روزه تونل کارپ دست راست رو عمل کردم وزیاد هم باز شد تا بالای مچ حدود ۷ ال ۸ سانت دکتر گفت خیلی عمیق بود
  الان دو روزه فیزیوتراپی رو شروع کردم
  ولی متاسفانه در ناحیه شست ومچ دستم درد وضعف دارم تا بازوم تیر میکشه هنوز نمیتونم هیچ کاری با دستم کنم ضعف دارم وگاها انگشتای وسط هم حالت برق گرفتگی داره
  در کل تو دستم تیر میکشه ومچ دست درد وضعف داره خواستم ببینم طبیعیه امکان داره عمل موفق نبوده؟!!
  درضمن ارتروز گردن هم دارم
  ممنونم از لطفتون

  پاسخ
 • با درود خدمت پزشک مجترم
  اقای دکتر 9 ماهه که هر عصب اولنار هر دو دستم دچار پرفتگی در ناحیه آرنج شده تا بحال 4 بار به فواصل مختلف نوار عصبی از دستم گرفتم
  در نوار اول عصب چپ درگیر بود
  در نوار دوم، کمی دست چپ بهبود پیدا کرده بود ولی دست راست نیز درگیر شد
  در نوار سوم، عصب دست چپ به کلی سالم و دست راست کماکان درگیر بود
  در نوار اخر هر دوست کاملا طبیعی و سالم بودن ولی علایم ناشی از گرفتگی عصب شامل درد در ناحیه آرنج و درد و بی حسی انگشت کوچک به هنگام خم شدن آرنج کماکان وجود دارد
  آیا با وجود بهبود یافتن عصب در آزمایش، علایم کماکان باقی خواهند ماند؟
  ممنونم

  پاسخ
 • سلام
  من مچ دستمو بریدم با شیشه. عصب رادیان و تاندوم یکی از انگشتام اسیب دیده. عمل کردم . دکتر گفت که بعد از عمل انگشتاتو تکون بده. نمیدونم چقدر باید تکون بدم و اینکه حس انگشتام و وضعیت حرکتیشون کی به روز اول بر میگرده؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   شهریور 30, 1398 4:49 ب.ظ

   میزان حرکت رو فقط جراحتون مشخص میکنه،برگشت به حالت نرمال حدود ۴ تا۶ ماه طول میکشه

   پاسخ
   • با سلام و خسته نباشید.
    با اعتذار،
    آقای دکتر، هزینه عمل CTS دو طرفه تقریبی چقدر است؟
    با تشکر

    پاسخ
 • سلام آقای دکتر خسته نباشین بنده چند سال مداوم با موس و کیبورد کار میکردم و همچنین نوشتن با دست راست … یه مدت گاهی دستم از حال میرفت و حتی نمیتونستم درست بنویسم … الان یکی دو هفتس که مچ دستم درد خفیف دارم و دستمم ضعف داره نمیتونم بنویسم و حتی نمیتونم محکم مشتمو نگه دارم بنظرتون بیماری همین سندروم تونل کارپه یا علت چیز دیگس اخه من تو این دو سال کار استرسی شدیدی هم میکردم و درمانی به جز جراحی داره که مثل قبل بشه

  پاسخ
 • امیر حسین
  مهر 23, 1398 3:16 ب.ظ

  با سلام
  آقای دکتر در سایت یوتیوب چند مورد ویدیو در مورد جراحی آزاد سازی عصب اولنار و برداشتن فشار از روی عصب دیدم که به روش Endoscopic این جراحی رو انجام میدادن و برش خیلی کوچکی روی آرنج میزدن
  میخواستم بدونم آیا این متد جراحی در ایران هم انجام میگیره؟
  ممنون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مهر 26, 1398 9:13 ب.ظ

   با سلام،بله انجام میدیم،ولی فقط در بعضی بیماران قابل انجامه

   پاسخ
 • سلام جناب دکتر ببخشید مزاحمتون شدم بنده خارج از کشور هستم میخواستم مشکلم رو باهاتون درمیون بزارم که اگر نیاز هست برای درمان بیام ایران‌. بنده در نوجوانی یکبار دستم دررفته و جا انداختن و گچ گرفتنش خوب شد. پس از زایمان از وقتیکه دخترم وزن گرفت بخاطر کار کردن با دستم و بلند کردن بچه استخوان مچ دستم لغ میزنه . یعنی میره و برمیگرده سرجاش. تاوقتیکه خودم دستمو تکون ندم و استخوان سرجاش برنگرده خوب نمیشه. رفتم دکتر Emg و عکس گرفتن گفتن چیزی نیست تاندون مشکل داره سه هفته ببند خوب میشی ولی من حس میکنم استخوانم لغ میزنه امکان دررفتگی وجود داره؟
  خیلی هم درد میکنه مخصوصا شب ها استخوان از جاش درمیاد تا دستمو نچرخونم خوب نمیشه

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مهر 28, 1398 2:00 ق.ظ

   با سلام،احتمالا جراحی بخواهد،ولی بهتره ام ار ای کنین

   پاسخ
   • امیر حسین
    مهر 28, 1398 8:22 ق.ظ

    با عرض سلام مجدد اقای دکتر یخواستم بدون برای چه بیمارنی عمل Endoscopic برای برداشتن فشار از روی عصب اولنار در آرنج امکان پذیر است؟
    ممنون

    پاسخ
 • سلام آقای دکتر
  بنده 40 روز پیش در اثر برخورد شیشه به مچ دستم تاندونهای فلکسور انگشتهای 2.3.4.5 بریده شد..هنچنین عصب اولنار و مدین و شریان اولنار و رادیال بریده شد..که همان روز مورد عمل جراحی قرار گرفتم که همگی ترمیم شدند.بعد از 26 روز آتل 45 درجه که روی دستم بود باز کردم و الان 10 جلسه فیزیوتراپی رفتم.الان حرکت انگشتام خیلی کمه و همه انگشتان دچار خمیدگی هستند و به جز قسمتی از روی دستم کلا بی حسه..جناب دکتر سوالم از شما اینه که دلیل خمیدگی انگشتام چیه و اینکه از کجا باید بدونم عملم رضایتبخش بوده یا نه ممنون از شما

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آبان 6, 1398 0:03 ق.ظ

   این حالتا در این آسیب طبیعیه و حداقال چهار ماه جهت بهبودی زمان میخواد

   پاسخ
 • با سلام خدمت شما آقای دکتر
  دختر ۳۲ ساله ای هستم و حدود ۸ سال هم هست که کار حسابداری انجام می دهم
  از دو سال پیش بر اثر سند زدن زیاد و کار با کامپیوتر به یکباره مچ دست چپم ( با وجود اینکه راست دست هستم ) به طرز شدیدی درد گرفت و به حدی که حتی نتوانستم حتی یه لیوان را در دست بگیرم . دکتر رفتم کورتون زدم و یک ماه آتل بودو مرتب نرمش دادم به دستم تا اینکه بهتر شد. ولی از همان موقع تا کنون دیگر با این دست نمیتوانم زیاد کار کنم بار بلند کنم تایپ کنم و رانندگی کنم و … چون در صورت فشار کمی بیشتر دوباره به درد مب افتد
  رفتم و نوار عصب گرفتم و معلوم هم شد که تنگی خفیف کانال کارپال دارم .
  سوال من از شما این است آیا درمان دارم ؟ و آیا عمل احتیاج دارم ؟ و چرا به محض فشار مجدد ماهیچه شصت دستم و ادامه آن تا مچ دستم خیلی درد میگیرد ؟ خیلی زندگی مختل شده آن هم در اوج جوانی و از این بابت خیلی ناراحتم . لطفا کمکم کنید . ممنون از بزرگواریتان .

  پاسخ
 • سلام آقاي دكتر.
  من از هشت ماهگي دوران بارداري هر دو انگشت شستم شروع به درد زيادي كرد و الان يك ماهه از زايمانم ميگذره و ادامه داره و روز به روز بدتر ميشه. دكتر رفتم ميگن كه بايد جراحي كرد اما شنيدم با اين كار مشكل حل نميشه و ادامه داره…
  خواستم بدونم آيا اين جراحي فايده داره كه انجام بدم يا خير؟

  پاسخ
 • دکتر عزیز ممنونم از پاسختون
  الان بیشتر نگرانی من در مورد خمیدگی انگشتام هست که به هیچ وجه صاف نمیشن .میخواستم بدونم دلیلش کوتاه شدن تاندونام هست؟؟
  بازم ممنون از پاسختون

  پاسخ
 • با سلام و وقت به خیر ممنون از پاسخگوییتون. انگشت میانی مادرم در اثر برگشتن تاندونش پاره شده و در حالت خمیده باقی مونده با دست به حالت اولیه برمیگرده. الان چند روزه اتل بستن گفتن بدون حرکت بمونه درد داره و کمی هم متورمه دکتر اورژانس بهشون گفتن بسته بمونه جوش میخوره و ترمیم میشه. آیا امکان ترمیم تاندون هست؟و نیاز به جراحی نداره؟

  پاسخ
 • سلام.وقت بخیر.ایمیلتون رو از سایت برداشت کردم و سوالی داشتم.مادرم اردیبهشت ۹۷ عمل cts انجام داد روی مچ دست راست پیش یه پزشکی که حاذق نبود و بعد از یه ماه درد مداوم تزریق کرتن انجام دادن که تاثیر نداشت و بعد شهریور ماه ۹۷ به دکتر کامرانی مراجعه کردیم و متوجه شدیم به عصب مدین اسیب وارد شده و گفتن دچار گرفت عصب شدن و از عصب سورال برداشتن و پیوند زدن به عصب مدین.الان با گذشت نزدیک به ۱۴ ماه هنوز حس انگشتای شست و اشاره و کنار انگشت میانی سمت اشاره برنگشته، تیر میکشه و در کف دست و همچنین در ناحیه مچ روی خط جراحی احساس شدید مور مور شدن و قلقک مثل کف پا دارن.حتما باید قرصهای تجویزو بخورن وگرنه درد نمیذاره بخوابه.
  میخوام نظر شمارو بدونم راجب این علائم.آیا حس انگشتا برمیگرده؟آیا این درد و گزگز و مورمور شدن طبیعیه؟راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر
  شما با چه بیمارستان هایی همکاری دارید و جراحی انجام میدید؟

  پاسخ
 • سلام دکتر عصرتون به خیر من علیا هستم ده ساله که از آخرین بارداری پسر سومم دچار acts شدید هستم که دست راستم شدیدتره و چند بار نامه عمل گرفتم و تردید نسبت به نتیجه عمل باعث شد عمل نکنم الان دوباره نامه گرفتم بعضی ها عمل کردن و راضی هستن بعضی بدتر شدن و عده ای میگن تغییری نکرده دکتر میگه شانسی هست ولی من قبول ندارم حتما روشی هست که من بدونم چه نتیجه ای در انتظار منه
  واقعا نمیدونم که باید چه کار کنم من الان ۴۳ ساله هستم

  واقعا نمیدونم چه کار باید بکنم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آذر 15, 1398 5:44 ب.ظ

   با سلام.اگر تشخیص درست باشه و همچنین میزان تخریب عصب زیاد نباشه ،نتیجه خوبه

   پاسخ
 • سلام دکتر جان خسته نباشید من تیر ماه در اثر افتادن از پله مچ دستم شکست بعد از عمل و گذاشتن پلاتین الان انگشتانم بیحسه وانگشت وسطی سنگینه مخصوصا بعد از بیدار شدن از خواب نوار عصب گرفتم دکتر بهم میگه بی‌حسی برات میزنم و عصب را باز میکنم اگر اینکار را انجام بدم دیگه حالت خواب و سوزن سوزن شدن دستم خوب میشه اگر انجام ندم چه اتفاقی میفتد یا اگر تابستان انجام بدم آیا دوباره باید تابستان نوار عصب بگیرم ‌‌‌‌(سنم 51)ساله. سوال 2 پدرم 89 سالشس میره مسافرت به محض بیرون اومدن از ماشین میفتد و سر رانش بطرف بالا وبرجستگیه میشکنه آیا اگر عمل کنه با توجه به سنش از پس عمل بر می‌آید یا نه و اگر عمل کنه بعدش امکان اینکه بتونه راه بره هس یا نه ممنون میشم اگر دکتر جان جواب سوالاتم را بدید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آذر 15, 1398 5:45 ب.ظ

   با سلام.بهتره زودتر مچتون رو عمل کنین.بهتر میشه.در رابطه با پدرتون اگر بیهوشی مشکل نداشته باشه،بعد عمل میتونن راه برن

   پاسخ
   • سلام و عرض ادب آقای دکتر،من تومور مغزی عمل کردم که خوشبختانه ضایعه رو از جمجمه خارج کردند،اما بعداز عمل نصف بدنم سمت چپ بی حرکت شد که خداروشکر بافیزیوتراپی جواب گرفتم و خوب شدم،اما چیزی که آزارم میده راه نیوفتادن مچ و انگشتان دست چپم است به شکلی که انگشتانم رو میتونم به حالت مشت درارم ولی بخوام بازش کنم نمیتونم فقط انگشت اشاره بالاو پایین میشه بدون کمک ولی بقیه انگشتام باید بادست مخالف کمک به باز کردن بکنم،من مشهدم با آقای دکترعلی اجودی که فلوشیب جراحی دست هستند مشورت کردم که گفتن بعد از هشت ماه از عمل اگ حرکات دست به حالت عادی بازنگرده باید عمل شه تاندون ها تقویت شن یا شایدم ک بتونم انگشتامو باز بسه کنم الانم تقریبا یه سال از زمان عمل گذشته،اما با دکتر معالج خودم که جمجمم رو عمل کردن مشورت کردم گفتن ممکنه تا دوسال طول بکشه که حرکات به حالت قبل برگرده چون عصب در زمان برداشتن ضایعه آسیب دیده و نیاز به ترمیم خودش داره،اما پروسش طولانی شده کلافه شدم ،ممکنه شما منت بزارین نظر خودتونو ارائه بدید؟درصورت نیاز، جواب پاتالوژی و….رو هم میتونم براتون ایمیل کنم.

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     فروردین 23, 1399 1:08 ب.ظ

     نوار عصبتون رو بفرستین،اما به نظرم بعد از یک سال بایستی جراحی بشه.
     شماره برای ارسال عکس: 09034562274

     پاسخ
 • امیر حسین
  آذر 4, 1398 7:57 ق.ظ

  اقای دکتر سلام مجدد
  ایا در بیمارستان های محب کوثر و بهمن هم مطب دارید ؟برای ویزیت میتونم اونجا خدمت برسم؟

  پاسخ
 • باسلام بنده حدود 2سال مچ دستم درد خفیف داره و شبها انگشتام درد کرده وبی حس میشه اوایل دکتر رفتم وبا دارو حدود یک سالی خوب بود ولی الان دوباره انگشتهایم درد شدید داره شبها موقع خ آب بی حس شده وگزگز میکنه دوباره دکتر رفتم ونوار عصب از دستم گرفتن وگفتن تنگی شدید کانال مچ دست دارید باید عمل بشه میخواستم نظر شما رو بدونه که بعد عمل کاملا دستم خوب میشه و میتونم دوباره مثل قبل کار کنم چون کار من با دستی وبا ابزار کار میکنم ممنون از لطفتون

  پاسخ
 • سلام وقت شما بخیر ، عوارض عدم جراحی مچ دست رو خواستم بدونم ، باسپاس

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آذر 15, 1398 5:47 ب.ظ

   در صورت ادامه گیر افتادگی عصب،حس دست به میزان زیاد از دست میره

   پاسخ
 • عارف خانی
  آذر 27, 1398 10:16 ب.ظ

  عرض سلام ادب احترام خسته نباشید خدمت جناب دکتر عزیز بزرگوار اینجانب
  عارف خانی هستم۲۳سالمه اهل زنجانم ۹۸/۹/۹ در شرکتی مشغول کاری بود که اتفاقی دستم افتاد تو دستگاه رگ نبض قط شد و عصاب های انگشت اشاره شست و انگشت بزرگ بی حس شدن عمل نبض ۹۸/۹/۱۰توسط دکتر محمدرضا طوبای در بیمارستان ولیعصر زنجان انجام شده ولی دستم بیحسه عصب بالا نماد و جای عمل که از بازو تا مچ باز شده بود خیلی سفت میشه سه جلسه هم فیزیو تراپی رفتم ایا امیدی هست عصب برگرده یا باید عمل کنم تو عمل بر میگرده یا نه درضمن انگشتا حرکت دارن انگشت اشاراه جمع نمیشه با انگشت شست ولی انگشت بزرگ جمع میشه الان فکم خیلی در کیره من چکار کنم ممنون میشم یه راهنمایی بکنین تشکر .

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 1, 1398 10:39 ب.ظ

   با سلام.متوجه نشدم که ایا عصب هم پاره بوده و جراحی شده یا خیر.در هر صورت اگر جراحی شده باشه تا ۶ ماه زمان لازمه

   پاسخ
 • ارزوسبحانی
  دی 3, 1398 2:02 ق.ظ

  سلام آقای دکتر توراخدا راهنماییم کنید دست شوهرم شکسته بود بعد ازسه سال من گفتم بیچ و بلاک دستش را در آورد الان 2ساله شبا تا صبح به خودش میبیچه و خیلی درد میکنه خیلی دکتر رفتیم نوارعضله ام آر آی همه چی گرفتیم میگن سالمه سالمه هیچ کس دردشا نمی‌فهمه شبا تا صبح درد میکنه فقط مسکن مسکن،، فقط چندتا دکتر گفتن نباید در می اوردی، زندگیمون به خاطر این دست داره ازبین میره، مگه میشه آخه دستی که همه چیزش سالمه انقدر2ساله درد بکنه آقای دکتر باید چیکارکنم؟

  پاسخ
 • سلام
  هزینه عمل cts تو بیمارستان دولتی با بیمه سلامت چقدر میشه ؟

  پاسخ
 • پریسا احمد ابادی
  دی 7, 1398 1:27 ب.ظ

  .سلام اقای دکتر در اثر تصادف ارنج دستم شکسته و پلاتین به حالت ال گذاستن الان ۲ ماه گذاشته ولی هنوز دستم تا نمی شه حالت ۱۲۰ درجه هم بیشتر باز نمی شه عکس که گرفتم دستم دار ه جوش می خوره به نظرتون الان می تونم پلاتین رو بعد در بیارم تخه دستمو نمی تونم حرکت بدم

  پاسخ
 • سلام من دوروز بیمارستان بستری شدم بعد از ان دچار موچ درد شدم که وقتی موچم بی حرکته به شدت درد میگیره مانند وقتی خوابم و با حرکت خوب میشه. علتش چیه.

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر دست های مادرم در ناحیه ی مچ چسبندگی داشتن و دکتر امپول زد براش همون روز سِر بود و روز بعد درد گرفت دستاش الان یک روز از زدن امپول میگذره و دستش درد میکنه از مچ تا انگشت هاش باید چکار کنه؟

  پاسخ
 • علی اکبر صداقت
  بهمن 5, 1398 11:20 ب.ظ

  سلام آقای دکتر
  من حدود سه ماه پیش به علت گرفتگی کانال عصب عمل مچ دست انجام دادم در ابتدا بعد از عمل تا حد زیادی از درد و بی حسی انگشتان دست راحت بودم ولی در حال حاضر دو هفته ای هست که انگشت شستم درد زیادی داره بطوریکه قادر به نوشتن و امضاء کردن نیستم راهنمایی بفرمائید .

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 23, 1399 12:50 ب.ظ

   سلام و وقت بخیر.
   به نظرم مشکل تاندونی پیدا کردین و فکر نمیکنم به عمل ربط داشته باشه ولی بهتره معاینه بشین

   پاسخ
 • سید مجتبی
  بهمن 8, 1398 6:57 ق.ظ

  با سلام خسته نباشید.من مدت یک سال هست که دچار خواب رفتگی دست چپ و راست هستم حتی شبها از گز گز کردن دستان از خواب بیدار میشم شغلم با دستگاه تراش هست فعالیت زیادی در روز دارم ورزش بدنسازی هم میرم. خیلی نگرانم که عمل کنم و بدتر بشه.

  پاسخ
 • پریسا اصغری
  بهمن 11, 1398 9:31 ب.ظ

  سلام اقای دکتر
  من حدود ۵ماه پیش با شیشه دستم رو بریدم که مورد عمل تاندوم و پیوند عصب قرار گرفتم ولی بهبودی چندانی در انگشتانم حس نمیکنم براتون شرح عمل و نوار عصب رو فرستادم
  ممنون میشم بفرمایین من باید عمل دوباره کنم؟
  امکان بهبودی دارم؟

  پاسخ
 • سلام دکتر،ببخشید من مچ دستم خیلی کوچیکه ۲۰ سالمه بنظرتون راهی برای بزرگ کردنش هست؟خود مچ دستم منظورمه ساعدم بزرگه(ماهیچه هاش)ولی استخوان مچ دستم خیلی کوچیکه همین باعث خجالتی بیش از حد بودنم میشه،ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
 • اسماعیل احمدپور
  بهمن 16, 1398 11:59 ب.ظ

  باعرض سلام من دست و پاهام گزگز بی حس سر حتی از شدت زیاد خواب رفتگی دستم از خواب بیدار میشم گردنم درد میکردمیزد به دست و پشتم در ضمن دیسک گردنم مهره3_4_5_6 عمل کردم اما هیچ تاثیری نداشت هنوز دست و پاهام سر بی حس گزگز سوزن سوزن میشه خواب میره باید عمل کنم یا نه

  پاسخ
 • با سلام
  بنده با گز گز نوک انگشت اشاره و سپس سرد شدن نوک انگشت به دکتر مراجعه کردم
  نوار عصب و عضله ام نشانگر تنگی تونل کارپ بود اما درد دستم شروع شد و انگشتان و کف دست و مچ شروع به سردی و درد کرد به طوری که شب از درد بیدار میشدم
  پس از مراجعه به دکتری دیگر تشخیص دادند که عروق مشکل دارند و با مراجعه به دکتر عروق بلافاصله بستری شدم و هپارین تزریق شد و ..
  سی تی آنژیو تشخیص آمبولی و انسداد شریان ساب کلاوین را داد
  جراحی عروق انجام شد و نبض دست برگشت و گرم شد
  تشخیص دکتر دنده ی گردنی بود و عمل دوم گردنم جراحی شد ، دنده اول برداشته شد و دنده گردنی به اندازه سه سانتیمتر و نیم برداشته شد
  سوال : آیا امکان لخته شدن بازم وجود دارد ؟
  آیا ممکن بود لخته این عارضه به جای دست به عضوی دیگر برود ؟
  تجویز دکتر ریوارکسابان و آسپرین هست و الان بعد از چهل روز می‌خوام فیزیوتراپی را شروع کنم
  اما همش نگران لخته هستم
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 • عرض سلام واحترام وخسته نباشید اقای دکتر مادرم ۲۰ روزه که عمل تنگی کانال دست یا همون سی تی اس رو انجام داده درد و بی حسی مچ دستش برطرف شده فقط انگشت اشاره به شدت احساس درد میکنه و نوک همین انگشتش بی حسه اقای دکتر خیلی نگران شدیم راهنمایی میفرمایین

  پاسخ
 • سلام جناب آقای دکتر.ممنون از اینکه صبورانه و دلسوزانه وقتتون در اختیارمون میگذارید. من حدود دوازده روز پیش در اثر برخوردباشیشه قسمت پایین و داخلی ساعدم دچار بریدگی شد و بخشی از عصب مدین پاره شد.همون روز جراح عمومی ترمیم کردن گفتن غلاف و مقداری از فیبرها پاره شدن ک ترمیم کردن.از همون روز بخش زیادی از انگشت میانی و نیمی از انگشت حلقه و عضله ای ک زیر انگشت شصتم هست دچار خواب رفتگی و بیحسی شدن ک برطرف نشده و مشکلی ک الان جدیدا ایجاد شده از بعد از کشیدن بخیه ها، اون دوانگشت سطح داخلیشون و قسمتهایی از کف دستم خصوصا بافت زیر انگشتهای وسطی بشدت دردناک هستن و حتی برای شستن دستهام اذیت میشم.میخواستم بدونم ایا طبیعی هستش؟ متخصص توانبخشی گفتن سه هفته بعد اسیب باید نوار عصب بدم.و ضمنا من ماما هستم و کارم با دست هستش بنظرشما چه مدت طول میکشه تا بهبود حاصل شه و کارم رو شروع کنم؟؟ سپاس

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 11, 1399 12:01 ب.ظ

   با سلام اگر درد در عرض یکماه کم نشد حتما نوار عصب بگیرین و به پزشک متخصص مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید دکتر جان. سوالی داشتم من حدود یک ماه پیش انگشت شستم عصب قطع شد با تاندم،دکتر تاندم پیوند زد ولی عصب گفت دو ماه دیگه جراحی می‌کنه الان انگشتم بی حس هستش آیا تا دوماه خودش درست نمیشه یا اینکه تا دوماه جراحی جواب میده تا حس انگشتم برگرده دوماه دیر نمیشه برای جراحی .ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
 • سلام من خانم۴۸ ساله هستم مدت یکسال کارم خانه داری هتل بوده و بخاطر کار زیاد کانال دستم اسیب دیده نوار عصبم گرفتمولی هنوز به دکتر نشان ندادم سه انگشتم بیحسه شبها تا صبح داغ میشه و از خواب بیدار میشم و حالت گز گز و برق گرفتگی در انگشتانم دارم دکتری که نوار گرفت گفت وضعیت دستتون زیاد خوب نیست میخواستم نوار عصب رو براتون ارسال کنم نظرتونو بپرسم متشکر از محببتان

  پاسخ
 • باسلام
  من سه ماه پيش بر اثر بريدن شيشه مچ دست تاندون و اعصب اولنارم قطع شد
  و مورد عمل جراحي توسط دكتر مهران فرزام قرار گرفتم الان بعد سه ماه انگشت كوچيك و انگشتري حالت خميده دارن
  و بين انگشت شصت و كف دست فرو رفتگي هست كه از عوارض قطع اعصب اولنار هست
  ميخواستم ببينم زمان هست براي بهبودي
  يا اينكه بايد عمل مجدد انجام بدم
  الان فيزيوتراپي اي دي سي انجام ميشه رو دستم
  كار ديگه اكه راهنمايي بفرماييد يك دنيا ممنون ميشم

  پاسخ
 • عباس داوریان
  فروردین 19, 1399 8:10 ب.ظ

  سلام.دکتر من ممنونم که وقت میزارین.آقای دکتر من سندروم تونل کارپال داشتم و چندسال با تزریق ازن گذروندم ولی بجایی رسیدم که آخرین تزریق دستم عفونت کرد و ورم زیاد ،به بیمارستان مراجعه کردم و ساکشن کردن تا عفونت کم شود. بعداز اومدن به منزل تاندون انگشت اشارم بخاطر خوردگی عفونت پاره شد،دوباره بیمارستان اختر بستری شدم و دست چپم یک بار و دست راستم بعد از ۳ بار که عمل شدم و عفونت و تراشیدن دفعه ۴ عمل پیوند انجام شد.الحمدلله الان بعد از چندین جلسه کاردرمانی و ورزشایی که خودم انجام دادم تقریبا ۹۰ درصد حرکات دستم اوکی شد،ولی الان ۳ تا انگشت و مقداری از کف دستم حالت برق زدن دارد مخصوصا موقع لمس کردن،لازم به ذکر است که بعد از عمل چهرم حس این ۳تا انگشت از بین رفت و الان هم حس ندارد ولی حالت برق زدگی دارد،بعضی دکترا میگن عصب ها دارن ترمیم میشن.ولی سوال تا کی این حالت هست یا اصللا درست میشود..ممنون میشم جواب بدین.

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر مادرمن چسبندگی کانال مچ دست چپ داشت پنج ماه پیش عمل کرده الان دوتا استخوان ریز یکی زیر انگشت وسط ویکی زیر انگشت حلقه درآورده ودرد داره میخواستم ببینم از عوارض عمله؟ راه حلی برای خوب شدنش هست؟ مشکلی پیش نمیاد براش؟

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر من هردو دستما عمل کردم الان 3ماه میشه به خاطر گرفتگی رگ عصب ولی هنوز دورمچ دستام درد میکنن خیلی از استخوان چیزی نمیتونم بلند کنم یعنی یه پتو نمیتونم خودم بندازم روم گاهی هم باز انگ‌شتام گز گز میشن هرشبم قرص گاباتین 300 میخورم به خاطر ویروس کورنا هم مطب نمیتونم برم خواهش میکنم جواب بدین ممنون میشم خواهش میکنم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 8, 1399 4:39 ب.ظ

   معمولا بعد از سه ماه علایم بایستی خوب بشن.احتمال خشکی مفصلی وجود داره.بهتره به پزشکتون مراجعه کنین

   پاسخ
 • سلام
  من ۲۱ سالمه و از ۵ سال پیش درد در ناحیه دست راستم شروع شد و با رها شدن خودکار از دستم متوجه شدم دستم قادر به نوشتن نیست و به متخصص مراجعه کردم و بهم گفتن ک writers cramp دارم…کرامپ عضلانی دست….و نباید بنویسم…اما من الانم تو دانشگاه برای امتحانات واقعا اذیت میشم و بیشتر از یه صفحه نمیتونم بنویسم…و این درد از داختل دستم شروع میشه تو قسمت مچ بیشتره و تا کفتم ادامه داره… با مصرف دارو هم تاثیر نداشته در بهبودی…میخواستم بپرسم نیاز ب عمل داره؟چون عکس ام ار ای که گرفتم مشکلی نبود ….ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   اردیبهشت 8, 1399 4:39 ب.ظ

   اگر بیماریتون همین مورده که گفتین، درمان جراحی نداره و کاهش فعالیت فقط توصیه میشه

   پاسخ
 • سلام ۱۷سالمه اقای دکتر با مشت گذاشتم تو شیشه دستم رگ با تاندون هام رفته ۱۷بخیه بزرگ خورده الان ۲هفته میشه دکتر گفت بیا مطب دستتو ببینم دیگه هزینه نداشتم برم مچ دستم از کیه بی حس هست انگشتام کار نمیکنه باید چیکار کنم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   خرداد 5, 1399 6:07 ق.ظ

   این جراحی مهمه و دستورات و نحوه حرکت رو جراحتون مشخص میکنه.توصیه میکنم حتما مراجعه کنین

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر .مادر من حدود یک سال و نیم پیش شیمی درمانی شد . پرستار سرم رو روی رگ دست چپش وصل کرد و سرم شیمی رفت زیر پوستش و باد کرد . همون دست عفونت کرد و به شدت درد و سوزش داشت که تا چندین ماه مادرم گریه و ناله میکرد و بعد از چند ماه متوجه شدیم دست از مچ به صورت نصفه خم میشه دو انگشتان هم نصفه خم میشه . ۱۰ جلسه فیزیوتراپی رفت ولی بی فایده بود . به نظرتون باید چیکار کنه . خیلی مشکل داره تو گرفتن اجسام و کار کردن .

  پاسخ
 • سلام من چند وقت پیش چند تا کارتن بلند کردم الان چند وقتی میشه انگشت شصتم و اشاره یه حالت سر شدن داره بعضی وقتا هم از سر شانه احساس درد میکنم بالای مچ دستم هم که ماساژ میدم یه حس خواب رفتگی. و گز گز میکنه

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید آقای دکتر من دو سال پیش عمل گرفتگی رگ مچ دستم رو انجام دادم ولی باز هم در خواب سه انگشت دستهام بی حس میشه به طوری که نمیتونم دستمو حرکت بدم و انگشت اشاره دست راستم استخوانش درد میکنه علت چیست؟

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر
  حدود دو ماه پیش روی انگشت اشاره ام دچار بریدگی شد جراح عمومی گفت قسمتی از تاندون پاره شده و بخیش کرد اما حالا نه کامل صاف میشه و نه خم گوشت اضافه هم آورده به نظر شما قابل در مانه،موقع صاف کردنش درد داره واحساس میکنم به یه چیزی گیر کرده

  پاسخ
 • با سلام.اقای دکتر در تاریخ 19 فروردین امسال تصادف کردم و حین واژگون شدن ماشین مچ دست راستم بدون وارد شدن بریدگی و جراحت، به مدت بیست دقیقه تحت فشار شدید لای در گیر کرد.بعد از پانسمان و سپری شدن 20روز به علت بی حس و کم شدن قدرت عضلات انگشتان شصت،اشاره، میانی نوار عصب گرفتم که پزشک گفت عصب مدین شدیدا درگیر میباشد درمانهای غیر جراحی جواب نمیده بایستی عمل بشی.در تاریخ 11 خرداد جراحی تونل کارپال انجام دام.جناب دکتر میخاستم بدونم زمان برگشت حس و قدرت به انگشتام(علی الخصوص انگشت میانی) بعد از جراحی حدودا چقدر میباشد و در حال حاضر صلاح میدونید چه کارایی تا بهبودی کامل انجام بدم.ممنون.تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 3, 1399 9:29 ق.ظ

   معمولا بعد از یک ماه برمیگرده. باید با دستتون کاملا کار کنید.

   پاسخ
 • علی مجیدی
  تیر 26, 1399 3:28 ق.ظ

  سلام آقای دکتر وقت بخیر
  من ۵۵ ساله میباشم شغلم فقط نوشتن است دو سال پیش در یک روز آنقدر نوشتم در آخر وقت احساس کردم دستم دچار مشگل شد آن شب اهمیتی نداده ولی کار تعطیل کردم آن روز خواستم کارم را شروع کنم دیگر نتوانستم مچ دستم درد کرده انگشتان بی حس بودم پیگیری کردم یک پزشک مچ دستم را عمل کردقبل از عمل چندتا گفتن که گرفتگی رگ در مچ دست دارم فقط یکی گفت در سه ناحیه مچ آرنج و گردن گرفتگی دارد پزشک هم گفت بعد از عمل یک هفته دستت خوب میشه ولی الان ۲ میگذردهیچ خوب نشده شایان ذکر است من با این دست قادر هستم هر کار سنگینی را انجام دهم به غیر از نگارش نا گفته نماند که پزشکان اول اصرار داشت گردنم عمل کند که قبول نکردم حالا از شما خواهش میکنممرا راهنمایی بفرمائید با سپاس

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر
  یکی از آشنایان دو ماه پیش بر اثر لیز خوردن دچار شکستگی انگشت کوچک دست شان شدند.از طریق لیزر عمل جراحی انجام دادند و به مدت یک ماه دست شان داخل آتل بود.بعد از باز کردن آتل به هیچ عنوان بندهای انگشت کوچک شان خم نمی شد.10 جلسه فیزیوتراپی رفتند.هیچ گونه بهبودی حاصل نشد.دکتر گفتند احتمالا دچار چسبندگی عصب دست شدند.دوباره انگشت کوچکشان را برای دو هفته آتل آلومینیومی کردند.
  ایا بعد از دوهفته نیاز به عمل مجدد جراحی است؟
  علت پدید امدن این مشکل چیست؟
  با سپاس از راهنمایی های شما
  لطفا راهنمایی ام نمایید
  ممنون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 20, 1399 9:09 ق.ظ

   توضیحات خیلی کامل نیست.احتمال چسبندگی تاندون دارن.اگر بعد از فیزیوتراپی بهتر نشدن شاید نیاز به جراحی مجدد باشه

   پاسخ
 • سلام دکتر دستمازناحیه ساعد ومچ عمل جراحی کردم ۲تا عصب و ۷ تاندون دستم قطع شده بود الان بعد عمل دستم چسبندگی پیداکرده کف دستم حس نداره ودربازوبسته کردن انگشتان مشکل دارم فیزیوتراپی با برق مناسب هست برای دستم یا کاردرمانی؟؟

  پاسخ
 • سلام جناب اقاى دكتر كوشان

  من ٣٣ ساله هستم ى ساكن المان .اپريل گذشته انگشت كوچك دست چپم شكست و كميسيون پزشكى و ١٠ متخصص دست گفتن بايد عمل بشه و من اعتماد كردم و رضايت به عمل دادم . عمل كردن و پلاتين گذاشتن و بعد از عمل هرروز فيزيوتراپى با اين حال جواب نداد و بعد از ٢ ماه گفتن بايد دوباره عمل بشه و پلاتين در بياد و بعد از اومدن بيرون از اتاق عمل به من گفتن به دليل stable نبودن مفصل مجبور شدن درو تا ميله در دستم بذارن و باز فيزيوتراپى و بعد از ٦ هفته ميله ها رو در اوردن ولى انگشت كارايى نداشت و خم مونده بود و گفتن باز بايد عمل بشه و چسبندگى تاندون برطرف بشه كه باز براى بار چهارم عمل كردن ولى انگشت من در حال حاضر در حال خميده مانده هم و راست نمى شه ( عين سنگ شده) و مشت هم نمى توانم بكنم و ورم هم باقى مانده .رييس بيمارستان اينجا بعد از معاينه دست من گفت كه بايد دوباره عمل بشه كه چسبندگى تاندون درست بشه و اينكه مى خوان به دستم fixator وصل كنن و من به مدت يك سال بايد تراپى انجام بدم اما براى عمل بايد سريع تصميم بگيرم مگرنه عمل ديگه جواب نخواهد داد. دكتر اينجا به من گفته من حداكثر يكى دوماه ديگه وقت براى عمل دارم( ايا اين حرف درسته؟؟؟)
  ازتون خواهش مى كنم جوابم رو بدين و كمكم كنيد

  اگر واقعا اينجورى باشه بايد الان با اين وضعيت كرونا بيام ايران

  چون به دكتر هاى المان ديگه اعتماد ندارم و مى خوام اگر مجبور به عمل پنجم هستم تو ايران عمل بشم

  باتشكر

  پاسخ
 • سلام، من یه هفته هست عمل چسبندگی عصب دست راست انجام دادم تا سه روز اول درد نداشتم ولی از روز چهارم از ناحیه کتف و ارنج درد زیادی دارم بطوری که شب تا صبح خوابم نمیبره هر چی نرمش هم دادم و پملد زدم فایده ای نداشت ایل این درد بعد عمل طبیعی هست و چقد طول میکشه تا خوب بشه، ممنون

  پاسخ
 • سلام دکتر من حدود ۵ماه که مچ دستمو وقتی هم میکنم شدید درد میگیره اول که رفتم دکتر گفتن تاندون دستت کش اومده و با حرکت ندادن خوب میشه ولی نشد دوباره که رفتم دکتر بعداز عکس برداری گفتن بیماری کین باخ مچ دسته الان دوماه دارو میخورم و مچ بند آتل دار می‌بندم امادردم شدیدتر شده.حتی گفتن احتمال عمل هم داره میخواستم با شما مشورت کنم تشخیصشون درسته و به عمل نیاز دارم؟

  پاسخ
 • ممنون بابت جوابتون
  عکس رو باید به شماره تلگرام بفرستم براتون؟

  پاسخ
 • سلام دکتر من برج1 درخت افتاد روی شست دستم حدود 2ماه توی اتل بود بعد 1ماه هم گچ گرفتم ولی هنوز انگشتم درد میکنه mriانجام دادم ورفتم پیشه 2تادکتررفتم یه دکتر میگه پارگی ربات هست وباید عمل کنی و یکی دیگه میگه انگشتت بدلیل ضربه خشک شده باید فیزیو تراپی انجام بدی الان نمیدونم چیکار انم لطفا راهنمایی کنید.

  پاسخ
 • سلام وقت بخيرآقاى دكتر
  من حدود ٢ماه پيش دچار جابجايى متاكارپ دوم دست راستم شدم
  گفتن بايد عمل شه و پين گذاشتن بعد از ١ ماه در اوردن ودكتر گف خوب شده ولى نميتونم مشت كنم و دستم خشكه. دكتر ١٠ جلسه فيزيوتراپى نوشت الان نصفشو رفتم ولى زياد اثر نداره و انگشت اشاره ام بعد از فيزيوتراپى صاف نميشه .
  آيا دوباره به عمل نياز داره؟

  پاسخ
 • باسلام خدمت آقای دکتر
  ببخشید من مادرم حدود یک ماه هست از ناحیه مچ دست دچار درد می‌باشند و گز گز و بی حسی انگشت نیز دارن
  به دکتر ارتوپد مراجعه کردیم گفتن نیاز به جراحی هست و مشکل گرفتگی کانال کارپال میباشن
  حال سوال من از شما این هست که باتوجه به این که برخی از کسانی که عمل رو انجام دادن از عمل جراحی راضی نبودن و گفتن شرایط بعد عمل بدتر شده و جراحی فایده نداشته
  حال شما چه می‌فرمایید آیا با جراحی مشکل برطرف میشود یا نه.؟
  ممنون میشم پاسخ فرمایید.

  پاسخ
 • با سلام خدمت آقای دکتر
  ببخشید من مادرم یک ماه هست از ناحیه مچ دست دچار درد و بی حسی انگشتان می‌باشند
  به دکتر ارتوپد مراجعه کردیم گفتن گرفتگی کانال کارپال میباشد و نیاز به جراحی هست
  باتوجه به این که کسانی که جراحی کردن گفتن که شرایط بهتر نشده بلکه بدتر هم شده است
  حال من از شما میپرسم آیا با جراحی مشکل بهتر میشه یا نه ؟
  ممنون

  پاسخ
 • الهام کمانگری
  شهریور 17, 1399 10:52 ق.ظ

  با سلام و عرض ادب . پسرم نه سالشه سال پیش خرداد ماه توی باشگاه هر دو استخوان ساعد دستش شکست با گچ گرفتن و بدون عمل جراحی خوب شد. بعد از دو ماه که دستشو باز کردیم مجددا در باشگاه از همون نقطه دستش مجدد شکست( البته با تمرین ورزشی این اتفاق نیوفتاد بچه های بزرگتر حین تمرین متاسفانه افتادن روی دستش )و باز دکتر گچ گرفت و خوب شد. سوال اینه که الان بعد از نه ماه ده ماه میتونه تمرین کشتی رو انجام بده یا زوده ؟
  با تشکر

  پاسخ
 • با سلام
  آقای دکتر انگشت حلقه من حدود ۲ ماه هستش که مشکل پیدا کرده و بعضی اوقات که خم میکنم قفل میشه و باز نمیشه. و در کل موقع جمع کردن و باز کردن انگشتهام، این انگشتم به سختی باز و بسته میشه و درد هم داره و صدای تق ماندی هم میده. به همین دلیل به متخصص ارتوپد مراجعه کردم که ایشون گفتن کانال انگشتم گرفته و باید جراحی بشه اما متاسفانه توضیح بیشتری ندادند. میخواستم بدونم که آیا امکان داره بدون عمل جراحی و با دارو این مشکل برطرف بشه؟ بنده ۳۲ دارم.

  پاسخ
 • با سلام خدمت آقای دکتر
  من حدود ۳۶سال سن دارم و مدت ۷ماه هست که زانوها هر دو خیلی صدا میده جوری که حین راه رفتن هم بعضی مواقع این صدا وجود داره
  البته درد خدا رو شکر ندارم .
  به ارتوپد مراجعه کردم قرص غضروف ساز و امگا و ویتامین دی تجویز کردن
  سوال من این هست که آیا با مصرف این دارو ها مشکل حل میشه یا اقدام دیگه ای باید انجام بدم .
  با تشکر

  پاسخ
 • سلام دکتر وقتتون بخیر.
  من 2 سال پیش 2 تا از تاندون های دستم از ناحیه مچ دستم پاره شد و عمل کردم ولی الان هنگام تکون دادن مچ دستم درد شدیدی داره، انگشتام هم درد زیادی دارن
  میشه راهنمایی کنین علت چیه و باید چیکار کنم

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  دکتر من دو سال پیش دو تا از تاندون های دستم از ناحیه مچ دست پاره شد عمل کردم ولی هنوز درد شدیدی در قسمت مچ دستم دارم و انگشتام خیلی درد دارن میشه لطف کنید راهنمایی کنین علت چیه و من باید چیکار کنم

  پاسخ
 • علی اکبر کیانی
  مهر 7, 1399 0:10 ق.ظ

  سلام
  جناب دکتر من ۵۳ سالمه به تازگی عمل cts مچ دست بصورت عمل باز انحام داده ام و هنوز در دستم احساس گز گز و بی حسی دارم.
  آیا این وضعیت بهبود می یابد؟
  یا اینکه عمل ناموفق بوده؟
  چه زمانی طول می کشد تا انگشتانم حالت عادی پیدا کنند؟
  سپاس گذاری می کنم اگر پاسخ دهید.
  خیلی نگرانم.

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر, من سه ماه پیش انگشت دستمو بخیه زدم 20 تیرماه بخیمو کشیدم تو این مدت بند انگشتم کاملا سرر بود ولی الان مفصلم انگار که باد کرده و موقع کار و بلند کردم حتی ظرف درد میکنه البته بگم چند روز پیش داشتم ماساژ میدادم کسی رو که یکدفعه انگار داخلش یچیز پاره شد از اون روز دردم بیشتر شده و حتی موقع شستن اب بهش میخوره دردم میاد خیلی نگرانم یعنی جوش نخورده

  پاسخ
 • سلام جناب دکتر با احترام عرض کنم من مدتی شده است درد شدید در ناحیه ی شانه و ماهیچه ی دست دارم بطوریکه دستام به عقب نمی رود وبعد از خواب نیز درد شدید دارم مشکلم چیست ممنون

  پاسخ
 • با سلام من الان چهار ماهه عمل سي تي اس دست كردم منتها الان درد انگشت ، بي حسي و سنگيني دست دارم كه حتي نميتىنم انگشتانم را زياد باز و بسته كنم، وقتي دكترم اين مشكلات رو گفتم جواب داد موقع برش عصب ضربه خورده فيزيوتراپي برام نوشت كه متاسفانه از اونم جواب نگرفتم از شما خواهشمندم منو راهنمايي كنين خيلي اذيت ميشم، با سپاس

  پاسخ
 • ناصر زبرجدی
  آبان 16, 1399 5:23 ب.ظ

  سلام آقای دکتر من یک ماهی است که انگشت شصت دستم هنگام باز وبسته کردن قفل میشود علتش جیست خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید چه کار کنم ممنون می شوم .

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر من دوسال پیش در قسمت نزدیک ارنجم نوار عصب ک رفتن گفتن نزدیک ارنجم عصب دستم گیر کرده و انگشن کوگیکه و بغلیش سوزن سوزن میشدن فقط دست راستم
  بهم دارو دادن حدود دوماه بعد بخاطر مشکل مالی دیگه نرفتم دکتر
  و بمرور یکم بهتر شده بود بعد از مدتی دست چپم هم مثل دست راستم شد و نرفتم دکتر بازهم بعد از یکسال تقریبا مچ دستام دوتا دستام دچار سندرم تونل کارپال شدن و الان همه انگشتام گزگز و احساس له شدگی و درد شبانه شدید دارم حتا تا شونه هام میرسه درد غیر از این پاهام هم دچار سندرم تونل کارساله فک کنم اسمش دچار اون شده و زانوهامم گاهی جوری درد میگیرن با حرکت کردن ک نمیتونم زانوهامو درست تکون بدم
  بنظرتون مشکل ایندهمه بیماری تو یه مدت از چی میتونه باشه ایا دقیقا همین سندرماس مشکلم یا بیماری دیگه ای دارم ک خبر ندارم و باعث اینهمه درد شده ممنون میشم پاسخ بدین

  پاسخ
 • الههاحمدی
  آبان 24, 1399 8:08 ب.ظ

  سلام. آقای دکتر من تقریبا سه ماهه درد درمچ دست و انگشت هام دارم نوار عصب و عضله گرفتم گفتم مچ سالمه فقط دیسک گردن دارم ولی درد داره امانم و میبره. بچه ده ماهه ای دارم که شیر نمیدم. درضمن دردوران بارداری درد داشتم مخصوصا شب تانزدیک ظهر بی حسی ودرد در دست.ولی الان هم درد دارم وهم بی حس میشه و قدرتی نداره لطفا راهنماییم کنین چیکار کنم.باتوجه به داشتن بچه کوچیک امکان بیرون رفتن از منزل روهم ندارم.ممنون

  پاسخ
 • الهام دین محمدی
  آبان 25, 1399 3:21 ب.ظ

  سلام خسته نباشی من دستم چهارساله درد میکنه گزگزمیکنه خواب میره مورمورمیشه اول خیلی کم بود ردش ولی الان خیلی زیادشده قرص کلسیم وپرگابالین متادوک ویتامین هاخوردم هیچ اثری نداشته ممنون میشم پاسخ بدیدباعمل بهترمیشم یانه

  پاسخ
 • سلام
  خسته نباشید
  اقای دکتر من مادرم 50 سالشونه. انگشتایه دستش گز گز میکنه و درد میکنه و بی حس میشه. طب فیزیکی گرفتن ازش اگه اشتباه نگم اسمشو. چجور میتونم جوابشو بفرسم . نظرشو شمارو بدونم.

  پاسخ
 • سلام پسرم ١٦ سالشه ٦ سال پيش شيشه شكست و از ارنج دستش وارد شد و از طرف ديگه در امد عمل كردن و شيشه راخارج كردن اسيب جدي وارد نشده بود و با فيزيوتراپي خوب شد الان ميگه رگ دستش مدام تير ميكشه ممكنه مشكلي دارن براش بوجود مياد خواهشا راهنمايي بفرماييد

  پاسخ
 • سلام پسرم ١٦ سالشه ٦ سال پيش شيشه شكست و از ارنج دستش وارد شد و از طرف ديگه در امد عمل كردن و شيشه راخارج كردن اسيب جدي وارد نشده بود و با فيزيوتراپي خوب شد الان ميگه رگ دستش مدام تير ميكشه ممكنه مشكلي دارن براش بوجود مياد خواهشا راهنمايي بفرماييد

  پاسخ
 • مژگان جعفری
  شهریور 28, 1400 10:06 ب.ظ

  سلام خسته نباشین من سالها کشیدگی تاندون شانه دارم الان درناحیه شانه دچار دردهای شدید شدم طوریکه با کمی چرخش دستم گردن و بازو هم دچار درد

  پاسخ
 • با سلام. من در باشگاه مچ دستم آسیب دید و زمانی که مچ دستم را به داخل می چرخاندم دستم درد می گرفت گویا دو بخش یا دو استخوان به هم درگیر می شدند. به پزشک مراجعه کردم ایشان اعلام کرد که باید به مچ دستم تزریق متیل پردنیزولون انجام شود. پس از آن تا حدود 6 ماه دستم آرام بود و پس از آن مجددا درد در دستم شروع شده است. برای امور روزمره مشکل چندانی ندارم ولی برای ورزش کردن دچار درد می شوم

  پاسخ
 • مهدی موسوی
  مهر 9, 1400 2:06 ب.ظ

  سلام اقای دکتر. من ورزشکار هستم که مچ دست موقع کیسه بوکس زدن مچ دستم استیلوئید اولنا یه شکستگی جزئی داشت و چند ماه بعد درد دستم خوب شد ولی دستم موقع مشت زدن یه حالت تکان خوردن اولنا داره و رفتم بیمارستان ام ار ای گرفتم گفتش پارگی رباط TFCCو لیگمان دارم و‌جراحی ارتوسکوپی برام نوشت میخواستم بدونم بعد از عمل میتونم ورزشمو به صورت حرفه ای کار کنم و اینکه هیچگونه دردی در قسمت مچ دستم ندارم ولی دستم صدا میده.

  پاسخ
 • ایوب مرادیان
  مهر 18, 1400 2:05 ب.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید
  دکتر عزیز پسرم تازه چهار سالشو تموم کرده از بدو تولد پوست دو تا انگشت وست دست راستش بهم چسپیده حالا می خوایم عملش کنیم و از هم جداش کنیم.ختنه هم شده عکس رادیو گرافی هم از دستش گرفتم. حالا چه دستوری می فرماید.برای عمل دیر یا زود نیست؟

  پاسخ
 • رویا باقری
  مهر 18, 1400 10:41 ب.ظ

  سلام آقای دکتر من خانمی 45 ساله هستم 7ماه پیش دست سمت راستمو عمل cts انجام دادم تشخیص نوار عصب سندروم تونل کارپ بود1ماه بعد از عمل دستم درد خیلی شدید گرفت وپی در پی دکتر دوبار کورتون تزریق کرد که یخورده آرام شد ولی الان همون دردا سوزش گزگز بی حسی ودرد خیلی شدکه طوری لیوان نمیتونم بردارم بعد نوار عصب دوباره گرفتم دوبارگرفتگی خیلی شوید نشوم داده تشخیص شما چیه آقای دکتر چون گفن بعد ازعمل مجدد احتمال خوب شدن دوباره نداره ممکنه خوب نشه

  پاسخ
 • سلام عرض ادب/نزدیک یکماهی میشه دست راستم بین انگشت کوچک و دوم حالت برق گرفتگی داره طوری که احساس میکنم رگ داره پاره مسشه یا کوتاهه ی دردی مثل نیش زنبور یا برق گرفتگی تو رو خدا بهم بگین مشکل چیه ایمیلم گذاشتم جوابشو‌ممنون میشم تو ایمیلم بدین و ادرس تون رو

  پاسخ
 • سلام
  من دوهفته پیش عمل جراحی کار‌ال تانل روی دست راستم انجام
  دادم ولی سوزن سوزن و بی حسی دستم بهتر نشده که هیچ روی انگشت شصت دست چپم که همون مشکل کانال کارپال رو داره و هنوز عمل نشده هم جدیدا بی حس شده مربوط به عصب رادیکال (می خواستم چیزی از روی زمین بردارم حس کردم عصب پشت دستم روی انگشت شصت حالت کشیدگی دست داد و الان بعد چند روز کاملا
  بی حس شده البته قسمت بیرونی انگشت شصت نه کف دست) ممکنه مشکل من چیز دیگه ای باشه؟ من حس میکنم وقتی به پشت روی تخت نامناسب و سفت میخوابم این مشکلات تشدید میشه نظر شما چیست؟
  ممنون از لطف شما

  پاسخ
 • محمد شعبانی
  مهر 21, 1400 1:44 ب.ظ

  سلام خسته نباشید اقای دکتر من حدود ۱۲ سال پیش تصادف کردم رگ های عصبی دستم آسیب دیده ولی توی تصادف ضربه به سرم خوردش نه دستم یک بار هم جراحی انجام دادم اما دستم حس کمی داره و یه سری حرکات کم همه دکترا گفتن که عصب دستم قطع شده بعضی هام گفتن عصب دستم خشک شده میخواستم ببینم شما میتونید قطعی یا خشک شدن عصبو درمان کنید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست