پارگی روتاتور کاف شانه ممکن است بدون نیاز به عمل و با فیزیوتراپی و انجام تمرین های مربوط به شانه درمان شود. در این پست تمرین های مربوط به فیزیوتراپی شانه و ترمیم روتاتور کاف مفصل شانه را برایتان با جزییات توضیح داده ایم. اگر پارگی خفیف باشد، معمولا این تمرین ها زیر نظر پزشک و با دارو درمان خواهد شد، اما در برخی موارد مانند پارگی و درد شدید و یا در برخی ورزشکاران، درمان این بیماری با جراحی شانه میسر خواهد بود.

فیزیوتراپی روتاتور کاف: چرخش داخلی و خارجی مچ دست

بنشینید یا بایستید، آرنج را 90 درجه خم کنید، کف دست را به سمت پایین نگه دارید. حالا ساعد و کف دست را تا حد ممکن به سمت بالا بچرخانید. سپس به موقعیت اولیه برگردید و تکرار کنید.

نکته: تمرین را 3 ست 20 تایی و یک بار در روز انجام دهید. بین ست ها 1 دقیقه استراحت کنید. برای ترمیم روتاتور کاف می بایست تمرین ها را بصورت جدی دنبال کنید.

ترمیم روتاتور کاف

تقویت عضلات خم کننده انگشتان با خمیر

خمیر را در کف دست بگیرید. انگشتان را مانند شکل روی خمیر فشار دهید.

نکته: تمرین را 3 ست 10 تایی و یک روز در میان انجام دهید. بین ست ها 1 دقیقه استراحت کنید.

تقویت عضلات انگشت

فیزیوتراپی روتاتور کاف با عقب بردن دو طرفه کتف ها در حالت ایستاده (بازوها در کنار بدن)

بایستید و بازو ها را در کنار بدن نگه دارید. کتف ها را از پشت به هم نزدیک کنید. دست ها را آزاد کرده و تکرار کنید.

نکته: تمرین را 3 ست 20 تایی و یک بار در روز انجام دهید. بین ست ها 1 دقیقه استراحت کنید.

عقب بردن کتف

پایین بردن یک طرفه کتف

بایستید و بازوها را در کنار بدن نگه دارید. سعی کنید کتف یک سمت را به پایین و داخل حرکت دهید. آزاد کرده و برای کتف دیگر تکرار کنید. تمام مراتب را تکرار کنید.

نکته: تمرین را 3 ست 20 تایی و یک بار در روز انجام دهید. بین ست ها 1 دقیقه استراحت کنید

تقویت کتف

فیزیوتراپی روتاتور کاف با کج کردن گردن با توپ

به پهلو کنار دیوار بایستید. توپ را روی دیوار قرار دهید سر را روی توپ تکیه دهید. گردن را کج کنید و توپ را رو به پایین بغلتانید. توپ را به جای اولیه برگردانید و حرکت را تکرار کنید.

نکته: تمرین را 3 ست 20 تایی و یک بار در روز انجام دهید. بین ست ها 1 دقیقه استراحت کنید. از توپ استفاده کنید.

ورزش گردن و شانه

خم کردن گردن روی توپ، کنار دیوار

رو به دیوار بایستید. توپ را روی دیوار در سطح پیشانی قرار دهید. پیشانی را روی توپ قرار دهید. به آرامی گردن را رو به جلو خم کنید هنانطور که نشان داده شده. سپس به حالت اول برگردید و حرکت را تکرار کنید.

نکته: تمرین را 3 ست 20 تایی و یک بار در روز انجام دهید. بین ست ها 1 دقیقه استراحت کنید. از توپ استفاده نمایید.

تقویت شانه

عقب کشیدن سر با فشار به توپ

پشت به دیوار بایستید و توپ را پشت سر خود نگه دارید. چانه را داخل دهید و سر را از عقب به توپ فشار دهید، اما چانه را بالا نیاورید. چند ثانیه این وضعیت را نگه دارید ، عضله را شل کنید و حرکت را تکرار کنید.

نکته : این تمرین با نشستن روی صندلی نیز انجام میشود. تمرین را 3 ست 20 تایی و یک بار در روز انجام دهید. بین ست ها 1 دقیقه استراحت کنید. از توپ استفاده کنید .

فیزیوتراپی شانه

تمرین پاندولی

مانند شکل، با دست غیر درگیر به میز تکیه دهید. اجازه دهید بازوی مورد نظر به صورت کاملا آزاد و ریلکس، آویزان باشد. حالا مانند شکل با حرکت بالا تنه، بازوی مورد نظر را به صورت دورانی یا به صورت خط افقی و یا به صورت خط عمدی، مثل پاندول ساعت تاب دهید.

نکته: تمرین را 3 ست 10 تایی و یک بار در روز انجام دهید. بین ست ها 1 دقیقه استراحت کنید.

تمرین پاندولی دست

بالا آوردن دست از جلو از جلو در حالت خوابیده، توسط دست مقابل

به پشت بخوابید مچ دست مورد نظر را با دست دیگر بگیرید. حالا به آرامی بازو را تا حد ممکن از جلو بالا ببرید. سپس به موقعیت اول برگردید و تکرار کنید.

نکته: تمرین را 3 ست 30 تایی و سه بار در روز انجام دهید. بین ست ها 1 دقیقه استراحت کنید.

فیزیوتراپی دست

بالا بردن دست از جلوی بدن توسط شخصی دیگر در حالت خوابیده

به پشت بخوابید، بازو ها را در کنار بدن نگه دارید. شخصی مچ شما را یک دست و آرنج را با دست دیگر بگیرید. حالا مانند شکل، به آرامی بازو را تا حد ممکن به سمت بالا و پایین حرکت دهید.

نکته: شخص باید در انتهای رنج حرکتی، از فشار زیاد خودداری نماید و دست شما را محکم و در عین حال نرم نگه دارد. تمرین را 3 ست 30 تایی و سه بار در روز انجام دهید. بین ست ها 1 دقیقه استراحت کنید.

ورزش شانه

151 دیدگاه. Leave new

 • آریا
  2022-08-11 19:38

  سلام اقای دکتر بنده ۱۷ سال دارم
  چند ماه پیش یک ام ار آی برای ارنج چپم گرفتم با اینکه اشنه چپم هیچ ایرادی نداشت و نداره و کاملا سالمه از ان هم ام ار ای گرفتم و در نتیجه ام ار ای نوشته روتیتور اینتروال شانه ام غبر قابل ترمیم نیست ایا جای نگرانی دارد؟ باز هم میگم دامنه حرکتی کامل است و هیچ دردی ندارم

  پاسخ
 • فاطمه جدیدی
  2022-07-09 15:42

  سلام درد شانه در موقع بالا بردن دست دارم این به دنبال بلند کردن سطل پر از اب ایجاد شد الان 5 روز گذشته کی بهبود پیدا می کنه

  پاسخ
 • امیرحسین
  2022-01-04 19:52

  سلام.
  من حین وزنه زدن، یه صدای تق خوردنی شنیدم حین پایین آوردن وزنه در حرکت پرس سینه. ورزشم رو متوقف کردم (حرکات پرسی زیاد انجام میدادم و برنامه مناسبی نداده بودن بهم). برای 2-3 ماه تمرین بدنسازی انجام میدادم و قبل و حین اون هم کاراته (شدتش کمتر بود نسبت به وزنه زدن). رفتم دکتر ارتوپد، تست empty can گرفت و درد احساس کردم در شونه چپم. MRI گرفتیم و گفتش که تاندون سوپراسپیناتوس ریش ریش شده و بایستی کورتیزون تزریق کنم و 10-15 سال دیگه هم باید جراحی کنم . گزارش MRI من هم نوشته:
  OS acromiale observed:
  Normal signal intensity of rotator cuff with no sign of tear.
  The articular surfaces are smooth and joint spaces are preserved.
  The glenoid labrum is intact without sign of tear.
  Long head of the biceps demonstrate normal signal intensity and thickness and is well located in the bicipital groove.
  Deltoid muscles as well as other shoulder girdle muscle have normal signal intensity and anatomic distribution without sign of mass.
  The visualized bony parts including humerus show no sign of fracture or mass lesion.
  لطفا راهنمایی کنید. اگر عکس MRI هم نیازه بفرمایید تا بنده خدمتتون ارسال کنم.

  پاسخ
  • سلام. این حالتی که میفرمایید بیشتر مربوط به قسمت بالایی کپسوله که در MRI ساده شاید مشخص نباشد. شما باید حتما MRI با تزریق شانه داشته باشید. اینطوری میشه به طور کامل ارزیابی کرد که مشکل دقیقا چیه و درمان به چه شکلی است. درمان اگر جراحی باشه که خوب باید انجام بشه و اگر جراحی نباشه هم با روش های درمانی دیگه بهبود حاصل میشه. اگر جراحی لازم باشه به تاخیر انداختن اصلا کار صلاح نیست.

   پاسخ
 • با سلام خدمت جناب دکتر من ۳پیش زمین خوردم وقسمت greater tuberosity شانه ام شکست ولی جابجاییی زیادی نداشت و دکتر گفت نیاز به عمل ندارد ۱۰ جلسه هم فیزیوتراپی رفتم از همون اول دستم را بالا نمیتوانستم بیارم هموز بعد سه ماه نمیتوانم بهتر شده یعنی به تنهایی ولی با زور زیاد بالا تا کنار سرم میتوانم بیاورم ولی بیشتر از ۱۰ ثانیه نگهش میدارم درد میگیرد و مثل دست راستم تا ته بالا نمیاد دقیقا تا چند ساعت بعد فیزیوتراپی دستم نرم بالا میاد ولی صبح از خواب پا میشم دوباره به سختی و‌با زور زیاد همراه با درد محبورم بکشمش بالا واقعا ترسیده شدم ایا خوب میشود ؟ و اینکه میترسم تاندون پاره شده باشد تا ۲ ماه اسلینگ میبستم و هر پانزده روز عکس از شانه میگیرفتم که دکتر بعد از ۲ ماه گفت اسلینگ را باز کن ولی واقعا هنوز در خیلی از حرکات ناتوانم

  پاسخ
 • اکبر
  2020-11-19 12:52

  سلام وخسته نباشید خدمت شما آقای دکتر من در دوسال گذشته دو بار سرشانم تو ورزش بدنسازی در حد کشیدگی و پارگی آسیب دید و الان حدود ۴ ماه هست فیزیوتراپی پر توان دارو و تزریق داشتم و درد تقریبا گم شده حالا می خوام بدونم از کی میتونم باز ورزش رو شروع کنم .تشکر

  پاسخ
 • علی رضایی
  2020-11-13 12:27

  سلام اقای دکتر, من حدود 2 ساله بدنسازی کار میکنم چند روز پیش یه حرکت سنگین و اشتباه زدم و تا الان هنگام بلند کردن کتفم درد احساس میکنم کمی هم سستی در کتفم احساس میکنم به نظر شما ام ار ای بگیرم یا با این حرکاتی که معرفی کردید خوب میشوم؟؟

  پاسخ
 • سیدحسن
  2020-10-19 18:07

  سلام دکترجان. ممنون از سعه ی صدر و پاسخگویی به سوالات مردم.
  ۴۴ ساله هستم سه ماهه عمل اتروسکوپی شانه بخاطر پارگی تاندون انجام دادم یه پیچ هم تو شونه ام گذاشتن. ۲۰ جلسه فیزیوتراپی رفتم ولی هنوز دامنه حرکاتم کامل نشده و ضعف عضلات و گاها مخصوصا شبها درد دارم چاره چیه؟ ممنونم

  پاسخ
 • اشکان
  2020-09-28 22:40

  سلام اقای دکتر بنده 26سالمه شانه راستم تو بدنسازی اسیب دید بطوری ک کتفم نیمه درمیرفت بعد از اون 4بار دیگر هم دررفت که الان 2هفته است که حراحی ارتوسکوپی کردم که دکترم گفتند 6عدد انکور در شانهام جایگذاری شده است.بنظرتون میتونم دوباره ورزش حرفه ای داشته باشم و اگر میتونم چقدر زمان میبره؟

  پاسخ
 • سمیرا احمدی
  2020-09-22 15:01

  ام ار ای از شانه و گردن و عکس رادیولوژی شانه هم گرفتم

  پاسخ
 • سمیرا احمدی
  2020-09-22 14:55

  سلام خسته نباشید بنده قبلا ورزشکار بودم و به دلیل اسیب شانه از ورزش کناره گیری کردم. پارسال در قسمت کتف و مفصل شانه دچار تورم و درد شدید شدم و کتف چپم کاملا بدون حرکت شد. بعد از مراجعه به پزشک شانه یخ زده رو تشخیص دادن و با تزریق داروی ضد التهاب و فیزیوتراپی دوباره دستم شروع به حرکت کرد ولی درد و محدودیت حرکتی رو همیشه داشتم تا دوباره هفته پیش دوباره دستم از حرکت افتاد و دوباره پزشکم برام فیزیوتراپی تجویز کردن ولی بعد از ۱۰ جلسه فیزیوتراپی دردم به مراتب بدتر و غیر قابل تحمل تر شده و هیچ تاثیری برام نداشته و دامنه ی دردم روز به روز گسترده تر میشه و الان کل دستم بی حس شده. میتونید برای راه حل مشکلم راهنماییم کنید؟

  پاسخ
 • محمد
  2020-09-03 22:23

  سلام شانه چپم وزیرآرنج درد دارم

  پاسخ
  • اطلاعات کامل ارسال کنین

   پاسخ
   • سلام وقت بخیر،🌹 حدود یک ماه قبل در باشگاه حین اجرای حرکت پرس دمبل، دست راستم از پشت برگشت یعنی از دامنه ی طبیعی خودش خارج شد و فردا ی اون روز شونه ام ورم کرد، و پیش متخصص رفتم و برام آزمایش mri نوشت و گفتم شاید لازم نباشه و انجام ندادم الان هم حدودا یک ماه گذشته و علائم بهبود پیدا کرده، شما چه تمریناتی پیشنهاد میکنید که من برگردم سر تمریناتم؟

    پاسخ
 • پویا امیرزاده
  2020-08-30 01:19

  سلام دکتر عرض خسته نباشید
  بنده ورزش کشتی انجام میدم بطور حرفه ای و کتفم در رفت بار اول جا انداختم خوب بود بار دوم بعد یک ماه دچار نیمه در رفتگی و بار سوم هم در رفت الان حدود ۳ ماهه ک هیچ کاری نمیکنم و خونه نشین شدم ام ار ای هم گرفتم دکترا گفتن بتید جراحی شه چند نفر شکسته بند تحصیل کرده هم میگن با مرحم بستن هم خوب میشه پول عمل هم ندارم لطفا یکم راهنماییم کنید دکترا گفتن ک کپسولی کتفت از بین رفته

  پاسخ
 • احمدی سلام
  2020-08-10 00:38

  سلام عرض ادب
  من اصلا ورزش نمیکنم ولی کارهای سنگین خیلی انجام دادم..حدود سه ماه پیش دور بازوم کمی دردگرفت و تو این سه ماه شانه وکتف و تا کف دستم درگیر کرد.دایره حرکتی دستم بیشتر از ۶۰درجه بالا میاوردم،دور بازوم درد شدید میگرفت و بیشتر نمیتونستم بالا بیارمش.دکتر رادیولوژی معمولی نوشتو گفت کشیدگی شدید تاندون داری و در اولین جلسه تزریق انجام داد و فیزیوتراپی که هنوز نرفتم.با خواندن نظر کاربرها منم فکر میکنم این علائم پارگی تاندونه..نظر شما چیه اقای دکتر؟ بنظر شما اگر پارگی باشه جراحی کنم یا فعلا به همین اکتفا کنم؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-08-23 06:03

   با سلام ،فکر میکنم پارگی وجود داره و حتما ام ار ای انجام بدین. درمان پارگی جراحیه

   پاسخ
 • منصور
  2020-07-29 17:25

  سلام. حدود 6 ماه قبل فکر کنم بدلیل حرکات تند شنای کرال برام مشکل پیش اومد و دست راستم به پشت نمی چرخه و اخیرا دست چپ هم اضافه شده.ام آر آی کردم دکتر گفت ساییدگی مفصل شانه و آسیب تاندونه. بخودی خود درد نداره فقط وقتی دستم رو میخوام به پشت ببرم درد داره. دکتر کورتون نوشته و یکی دیگه از همکارانتون هم فیزیوتراپی نوشتن. بنظرتون کدوم رو انجام بدم؟ سپاس

  پاسخ
 • سلام من ۶ سال پیش کتفم در رفت و دستمو جا انداختن ولی بعد از این همه مدت هنوز درد زیادی تو بازو و کتفم دارم و ام ار ای هم رفتم نتیجه روبه چند تا دکتر نشون دادم ولی همشون میگن که کتف مشکلی نداره و۱۰ جلسه فیزیوتراپی رفتم ودرد کتفم تموم شد ولی دو هفته بعد از تموم شدن فیزیوتراپی دوباره دردش شروع شده به نظرتون من باید چیکار کنم؟

  پاسخ
 • زهرا
  2020-07-21 12:49

  با سلام و خسته نباشید.آقای دکتر من حدود ۸ ماه پیش،پارگی تاندون شانه ام را جراحی باز کردم.دستم کاملا باز میشه اما با درد و خشکی.خواستم از خدمتتون سوال کنم آیا درد و خشکی بعد از ۸ ماه طبیعیه؟در غیر اینصورت میتونه نشانه چی باشه؟ضمنا من مدت سه ماهی هست روی همین شونه جراحی شده هم می خوابم.فیزیو تراپی رفتم و تا ۵ ماه بعد از عمل هر روز در منزل حرکات کششی پزشک رو انجام دادم.ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-08-02 05:57

   معمولا بعد از شش ماه بایستی نرمال باشه.ام ار ای انجام بدین

   پاسخ
 • عقیل
  2020-06-25 10:10

  سلام خدمت دکتر عزیز.
  من ورزش بدنسازی انجام میدم.
  در سال 80 در حال انجام یه حرکت بدنسازی بودم که تو اون احساس کردم یهو کتفم یه تغییر حالتی داد.
  نه احساس درد کردم ونه ضعف فقط یکم استرس گرفتم.
  از اون به بعد هیچ مشکلی نداشتم نه درد کتف داشتم نه کتفم باد کرد و غیره از اون سال تا سال 98 بدون کوچکترین مشکلی به ورزشم ادامه دادم ولی الان حدود 6 ماه که احساس میکنم کتفم دامنه حرکتی مطلوب نداره .درواقع من تمام کارهامو و ورزشمو انجام میدم اما تو بعضی از حرکت ها یکم بادرد مواجه میشم .وقتی به کمر میخوابم دستم بالای سرم میبرم نرسیده به زمین احساس میکنم گیر میکنه و پشت کمرم هم همینطور .بنظرتون علت چیه؟
  ممنون.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-07-07 09:39

   احتمالا اسیب کپسول مفصلی دارین و بایستی ام ار ای کنین

   پاسخ
   • عقیل
    2020-07-13 16:45

    ممنونم از شما دکتر عزیزم.
    آسیب کپسولی جراحی میخواد یا که بدون جراحی درست میشه؟
    ممنون.⚘

    پاسخ
 • میثم روحی زاده
  2020-06-11 20:05

  سلام ببخشید من ۲۷ سالمه نزدیک دو ماهی هست ک از ارتفاع افتادم و کتفم در رفت و همن شکست و شبکه عصبیم هم آسیب دیده ب طوری ک دستم هیچ حرکتی نداشت ولی الان فقط انگشتانم یکم تکون میخورن اونم خیلی کم حالا دکترم گفته ک ام آر آی نمیخواد عصبت از پنج تا نه ماه طول میکشه ک بر گرده اونم باز صددر صد نیست دیگ امیدمو دارم از دست میدم کتفمم خشک شده و بالا ب کمک دست سالمم ب زور ۹۰ درجه میاد تو رو خدا ی راهنمایی ی امیدی ب من بدین

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-06-23 09:31

   فعلا باید فیزیوتراپی کنین. حداقل شش ماه باید صبر کنید. توصیه من جراحی نیست

   پاسخ
 • بهنام تاری
  2020-06-06 11:27

  سلام خدمت دکترعلی کوشان عزیز میخواستم بدونم بعدعمل جراحی ارتروسکوپی شانه اگه بعد8ماه عکس ام آرای بندازم بازم آسیب دیدگی قبل عمل رونشون میده

  پاسخ
 • امیر حسین
  2020-05-06 18:46

  دکتر سلام وقتتون بخیر
  من ۲۰ سالمه و ورزش حرفه ای میکنم و یک بار درباشگاه دمبل از دست چپم افتاد به گونه ای که در اون لحظه مقاومت میکردم وزنه رو بالا نگه داشته باشم
  ولی وقتی وزنه افتاد درد شدیدی در خلف شونه و قسمت خلفی و میانی دلتوئیدم احساس کردم
  درد فقط تا چند روز وجود داشت و در حالت عادی دردی نداشتم بعد از یه هفته
  یه هفته استراحت کردم و برای شروع تمرینات مشکلی نداشتم ولی درباشگاه به اسونی قبل نمیتونستم تمرین کنم کمی با نگرانی کار میکردم.
  ولی چند وقت پیش دوباره بازوی چپم پیچانده شد
  و همون قسمت درد گرفت
  باز هم درد موقتی بود البته با ماندگاری بیشتر و محدودیت حرکتی برای دستم بوجود اومد بگونه ای که حرکات پاندولی و روتیشن داخلی همراه درد بود.الان حدود ۲ ماه از اسیب دوم میگذره و دردی ندارم و محدودیت حرکتی خاصی ندارم ولی احساس میکنم توی رویتشن داخلی شونه چپم
  و کشش های شدید (که قبلا به خاطر اینکه ژیمناستیک کار میکردم میتونستم انجام بدم) ، اسیب پذیر هستم و تاحالا به پزشکی مراجعه نکردم
  میخواستم بدونم با چه تمرین هایی میتونم از اسیب دوبارش جلوگیری کنم و ایا نیاز است واقعا به پزشکی مراجعه کنم؟
  خیلی سپاسگزارم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-05-25 06:07

   احتمال اسیب کپسول دارین.حتما ام ار ای شانه انجام بدین

   پاسخ
 • سلام، خیلی ممنون از پاسختان، اگر پارگی باشد آیا به تعویق انداختن آن خطرناکه و آیا با انجام تمرینهایی که در این صفحه گذاشتین آسیب بیشتر میشود، در حال حاضر میتوانم تا زاویه ۱۵۰ درجه بدون درد دستم را بالا ببرم ولی بعد از تمرینها و گرم شدن دستم زاویه بدون درد تا ۱۷۰ درجه هم افزایش پیدا میکند ولی فردایه آنروز قبل از انجام تمرینها و قبل از گرم شدن دستم محدوده بدون درد به روزهایه قبل بر میگردد و تمرینها فقط برای چند دقیقه موثرن، البته چند روزیست که تحرک بدنیم را زیاد کردم و درد شبانم بسیار کمتر شده ولی در کل احساس میکنم بهبودیه خاصی پیدا نکردم، بخاطر نگرانی از آسیب بیشتر تمرینها را با جدیت دنبال نکرده ام و هر از گاهی آنها را با احتیاط انجام دادم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-05-25 06:06

   بهتره تمرین ورزشی انجام نشه،جراحی زودتر بهتره

   پاسخ
 • درود بر شما
  حدود سه ماه پیش من در هنگام نرمش صبحگاهی دستانم را به سرعت بالایه سرم بردم که دردی متوسط در قسمت بازو نزدیک کتف دست چپم را حس کردم ولی آنقدرها زیاد نبود و با همان درد متوسط نرمشم را ادامه دادمو در روزهایه بعد با داشتن مقدار اندکی درد نرمشهایم رو ادامه دادم و فکر میکردم بمرور با نرمش سبکتر برطرف میشه ولی بعد از گذشت سه ماه حالا احساس میکنم درد بیشتر شده بطوریکه اگر بخواهم دست چپم را به پشت کمرم بطور کامل ببرم درد متوسطی در قسمت ماهیچه بازو و بعضی وقتها نزدیک کتفم حس میکنم و در خواب شبانه نیز اگر بسمت چپ رویه بازویم بخوابم درد را حس میکنم، در کل در مواقع عادی هیچ دردی ندارم ولی اگر بخواهم دست چپم را بطور کامل به بالایه سرم ببرم یا مثلا پشتم را بخوارانم درد تندی را حس میکنم، آیا این نشانه پارگی تاندون است یا فقط یه آسیب جزیست و‌با این نرمشهایی که توضیح دادید در خانه قابل درمان است، با توجه به اینکه بخاطر کرونا حضور در فیزیوتراپی میتواند خطرساز باشد چه پبشنهادی دارید، با تشکر

  پاسخ
  • در ضمن وقتی دستم رو به پشت میبرم قسمت میانی ماهیچه داخلی بازوم درد میگیره نه نزدیک به کتفم، ینی اگر یه خط راست بین داخل آرنج و کتف رو فرض کنیم درد درست در وسط این خط ایجاد میشه هنگام بردن دست به پشت کمر

   پاسخ
   • دکتر علی کوشان
    2020-04-21 14:06

    سلام. علایم پارگی تاندونه،ام ار ای کنین

    پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-04-27 16:39

   با سلام.احتمال پارگی هست. ام ار ای انجام بدین

   پاسخ
 • امیر حسین
  2020-04-11 09:14

  با سلام ؛من حدود 1 سال و نیم پیش توی فوتبال روی آرنجم افتادم و احساس کردم کتفم از جا در اومد ولی همون لحظه با جابجایی دستم دوباره به حالت اول برگشت ولی بعدش یکم کوفتگی و درد داشتم و به دکتر مراجعه کردم و دکتر فیزیوتراپی نوشت ولی به دلایلی نتونستم برم بعد از این ماجرا چند دفعه دیگه برام تکرار شدو دوباره خوب میشد ولی الان بعد از گذشت 1 سال و نیم دوباره این اتفاق تکرار شد میشه راهنمایی کنین

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-04-16 10:53

   پارگی کپسول مفصلی دارین و درمان فقط جراحی لیزریه

   پاسخ
 • مهیار فتحعلی
  2020-04-06 23:07

  سلام آقای دکتر من مهیار هستم،۱۷سالمه حدود یک سال پیش تو باشگاه بدنسازی کتف راستم آسیب دید بعد از اون موقع هرچند وقت یکبار تو باشگاه کتفم خالی میکرد و دچار بی ثباتی شدبعد از چند ماه رفتم ام آر آی گرفتم و 10 جلسه فیزیو تراپی انجام دادم ولی کتفم تغیری نکرد،اگه میشه راهنماییم کنید چیکار باید بکنم؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-04-16 10:55

   پارگی کپسول مفصلی دارین و بایستی جراحی لیزری بشه

   پاسخ
 • شهسواری
  2020-04-03 22:46

  باسلام،آقای دکتر مادر من حدود ۵ ماه پیش دچار گرفتگی دست راست شدن که پزشکی در کتف ایشون کورتون تزریق کردن اما دردشان خوب نشد،۴ جلسه فیزیوتراپی کردن ک بعد از فیزیوتراپی درد بسیار شدت گرفت تا حدی ک شبا اصلا خواب نداره ،در MRI صورت گرفته پارگی در تاندون به صورت کامل گزارش نشده و ب گفته پزشکان مثل یک طناب رشته رشته شده با توجه به شرایط کنونی ما باید چیکار کنیم از طرفی بیرون نمیشه رفت از طرفی هم دردشان بقدری وحشتناک که داروی مسکن هم پاسخگو نیست ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-04-16 10:59

   بایستی ام ار ای رو ببینم،ولی با توجه به این موارد بهترین کار تزریق شانه هست

   پاسخ
 • امیر عباس مهدانیان اردستانی
  2020-04-02 00:55

  سلام جناب آقای دکتر . خسته نباشید و مدتی است دچار درد شانه و مشکل در دامنه ی حرکتی شانه شده ام . دستم به از از کنار به راحتی تا عمود شدن با بدنم بالا میاد ولی بالاتر حرکت نمی کنه از جلو هم به همین ترتیب و از پشت هم تا گودی کمر میاد ولی بالاتر نمیاد . بنا به دستور دکتر پیر حسینی 8 جلسه لیزر پر توان و فیزیو تراپی رفتم درد تسکین پیدا کرد ولی دامنه ی حرکتی تغییر نکرد . پاسخ ام آر ای هم اینگونه است . small cystic changes in humeral tuberosity beneath the site insertion rotator cuff is noted . fluid anterior labrum and around the subscapularis tendon is seen .
  جناب دکتر عزیز آیا با فشار نیاوردن به شانه و انجام فیزیوتراپی بر اساس تصاویر در سایت شانه ام خوب میشه ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-04-16 11:00

   نه.بایستی ام ار ای رو ببینم.ولی با موارد ذکر شده نیاز به تزریق مفصل دارین

   پاسخ
 • زهرا
  2020-01-29 11:58

  سلام پیش دوتا دکتر رفتیم یکی گفته عمل برای تاندون باید بشه یک دکتر دیگه گفته چسبندگی شانه علاوه بر پارگی تاندون هست که اول باید چسبندگی درمان بشود بعد تاندون بررسی شود. از کجاخودمان
  بفهمیم چسبندگی هم دارد یا خیر..؟و نظر کدام دکتر درست است؟ ممنون از راهنمایی شما

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-04-11 12:43

   سلام و وقت بخیر.
   ام ار ای تون رو به این شماره ارسال کنید:
   ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

   پاسخ
 • آمنه گداعلی
  2020-01-28 22:35

  با سلام خدمت شما من ۲۰روز پیش عمل پیش شما عمل پارگی تاندون شانه راست داشتم ولی برای فیزیوتراپی در شهر ما دستگاه cpm نیست و باید دستی انجام بدن و اینکه شما فرمودید که تا ۴۰ روز دست نباید حرکت کند ولی دکتر فیزیوتراپی گفتن که باید با کمک آنها دست حرکت کند اگه میشه حرکات ورزشی رو قبل از ۴۰ روز و بعد از آن رو میخواستم ببینم چگونه است راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-04-11 12:44

   سلام و وقت بخیر.
   تا ۴۰ روز حرکات توسط فیزیوتراپ انجام بشه و سپس خودتون تمام حرکات رو ازادانه انجام بدین

   پاسخ
 • علوی
  2020-01-28 09:53

  سلام حدود ۲ ماه که شانه درد دارم جواب ام ار ای
  Supraspinatus:partial tearning at articiualar
  Infraspinatus:partial tearning at articular side
  Downsloping at acromion process is seen
  دکتر گفت که استراحت کنم حالا بعد ۲ ماه میتونم تمریناتی که در سایت شما است را انجام بدم.دکتر دو ماه پبش گفت باید پی ارپی تزریق کنی ولی چند دکتر معتبر دیگه گفتن که پی ارپی تاثیر زیادی نداره و کلک پول در واقع. شانم تق تق زیادی میکرد ولی صدای ان خیلی کمترشده لطفا من را رهنمایی کنید.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-04-11 12:46

   پی ار پی در محل اگر صحیص انجام بشه کمک کننده است

   پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-04-11 12:47

   با ورزشها علامتتون بهتر میشه ولی اگه پارکی بیش از ۵۰درصده ،جهت بهبودی کامل جراحی لازمه

   پاسخ
 • افشین نوروزی
  2020-01-15 09:40

  با درود خدمت دکتر گرامی
  غرض اینکه بعد ازعمل جراحی روتاتورکاف و عمل آرتراسکوپی شانه مادر اینجانب، بغیر از حرکاتی که فرمودید بعد عمل انجام شود چه زمانی بایدبه فیزیوتراپی مراجعه کند باسپاس

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2020-01-27 19:28

   با سلام،اگر من عمل کردم از هفته دوم بعد عمل

   پاسخ
  • علیرضا مژدهی
   2020-03-17 09:01

   با سلا آقای دکتر
   مادر بنده بدلیل پارگی تاندم راست عمل جراحی کرده و پین (پیچ) داخل شونه کار گذاشته شده سه هفته از عملش میگذره ولی پس از از ده روز دکتر معالج دستور فیزیوتراپی داده و با وجود پخش ویروس کرونا امکان پذیر نیست و دکتر معالج مطبش رو تعطیل کرده و دسترسی نداریم برای بیرون رفتنش خطرناکه ، انگشتان دستش کم جمع میشه و درد شانه داره برای فیزیوتراپی چکار کنیم موارد بالا رو انجام بدیدم موندیم چکار کنیم
   ممنونم

   پاسخ
   • دکتر علی کوشان
    2020-03-30 11:50

    با سلام،چون نمیدانم چه نوع عملی شده نمیتونم دقیق راهنمایی کنم‌. اما میتونین از سایتم نوع فیزیوتراپی لازم جهت عمل پارگی تاندون رو پیدا کنین و انجام بدین.

    پاسخ
 • حامد
  2019-12-25 15:10

  سلام.خسته نباشید.۲۲ساله هستم .دو سال پیش در کشتی شانه ام ظربه دید .بیست جلسه فیزیوتراپی رفتم و تزریق انجام دادم ولی نتیجه نداشت .خاهشمند است نتیجه ام آر ارتوگرافی من را مشاهده و نظرتان را بفرمایید .ممنونم.
  Gleolbral articular disruption is present (GLAD lesion) is persent
  There is defect in hyaline cartilage of inferior glenoid associated with tearing of anteroinferior glenoid labrom
  Tearing of IGHL is noted
  اگه عمل کنم میتونم مثل اول کشتی بگیرم؟

  پاسخ
 • زهرا
  2019-12-08 19:36

  با سلام،مادر من ۵۰سالشونه و ۵ماه هس که در ناحیه شانه محدودیت حرکتی دارند و شب ها درد بیشتری داره نتیجه mri به شرح زیر هس
  No significant joint effusion is seen.rotator cuff: supraspinatus tendinosis is noted.other rotator cuff is intact with no abnormality identified in the subscapularis , infraspinatus or teres minor tendons;muscles are normal without evidence of atrophy ,edema ,or other abnormalities.
  Long head of biceps tendon: is in the bicipital groove and has a normal appearance.the glenoid lab rum appears intact although if there is suspicion of gleno-humeral instability an MR arthogram may delineate labral and ligamentous pathology in greater detail
  لطفا راهنمایی کنید بدون جراحی امکان معالجشون هست یا خیر؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-12-16 09:37

   با سلام.اول میشه تزریق انجام داد.اگر بهتر نشدن جراحی مناسبه

   پاسخ
   • زهرا
    2020-01-29 12:16

    سلام پیش دوتا دکتر رفتیم یکی گفته پا رگی تاندون باید عمل بشه دکتر دیگر گفته چسبندگی شانه علاوه بر پارگی تاندون وجود دارد که ابتدا باید پارگی درمان شود بعد تاندون بررسی شود. از کجا بفهمیم خودمان چسبندگی وجود دارد یا خیر..؟.. نظرکدام دکتر درست است؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     2020-04-11 12:43

     سلام و وقت بخیر.
     ام ار ای تون رو به این شماره ارسال کنید:
     09034562274

     پاسخ
 • سعید
  2019-11-13 22:15

  با سلام من 45 روز پیش عمل باز شانه پیوند استخوان ب علت در رفتگی شانه انجام دادم بعد گذشت 20 جلسه فیزیوتراپی در حالت فلکشن 120 درجه بیشتر بالا نمیاد این محدودیت تا کی ادامه داره و ایا به حالت اولیه بر میگردد؟ راه برگشت دامنه حرکتی چیست ؟این عمل محدودیت حرکتی ایجاد میکند؟با تشکر و سپاس فراوان از اینکه به سوالات بیماران پاسخ میدهید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-12-06 17:41

   با سلام.برگشت کامل حرکت تا ۳ ماه زمان میبره.ادامه فیزیوتراپی رو توصیه میکنم

   پاسخ
 • با سلام
  طبق گزارش ام آر آی دچار پارگی روتاتوکاف و لبروم شدم .
  ۲۰ جلسه لیزر پرتوان و منوال و درای نیدلینگ طبق نظر دکتر فیزیکالتراپ انجام دادم.
  این کارها را باید ادامه بدهم یا جراحی کنم.
  تشکر
  جراح آن سنگین و امید بهبودی هست؟
  اگر جراحی نشود چطور
  درد خاصی و غیر قابل تحمل نیست

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-08-14 00:27

   با سلام.فقط بایستی جراحی کنین.در صورت جراحی مناسب ،بهبودی کامله.در صورت عدم ترمیم،بعدا مشکل سازه

   پاسخ
 • پژمان رضایی
  2019-07-27 14:36

  سلام اقای دکتر
  من۳سال پیش توی باشگاه اسیب دیدم از ناحیه سرشانه. بعد ۶ ماه دردم خوب شد دوباره رفتم باشگاه که درد گرفت و تا الانم روز به روز بدتر میشه. اگه امکان داره راهنمایی کنید. میخوام بدونم دوباره میتونم ورزش کنم یا نه

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-08-01 15:44

   با سلام.اجتمالا آسیب تاندون شانه دارین.حتما ام آرای کنین

   پاسخ
 • ابوالفضل
  2019-05-25 18:09

  سلام.خسته نباشین اقای دکتر.22سالمه کشتی گیر هستم دوسال پیش هنگام کشتی گرفتن ازناحیه سرشانه راست دردشدید احساس کردم بااستراحت درد کمتر شد ومن ب تمرین ادامه دادم اما بعد از گذشت چن ماه دیگ دستم هنگام بالا اومدن با درد مواجه میشد فیزوتراپی انجام دادم ولی پزشکم گفتن ک تاندون لابروم دچار پارگی شده و اسلپ ویژن.عمل آرتروسکوپی انجام دادم وبعدازعمل هم فیزوتراپی و طب سوزنی.الان بعد گذشت هشت ماه سبک وزن زدن رو شروع کردم اما موقع کشش مخصوصا کشش ب قسمت عقب بدنم احساس درد دارم لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-05-27 22:52

   با سلام.معمولا بایستی بعد از شش ماه مشکلات برطرف بشه.در صورت ادامه مشکل ابتدا توصیه به تزریق و سپس ام ار ای مجدد میکنم

   پاسخ
 • خسرو
  2019-05-16 20:42

  باسلام وخسته نباشید.بنده سه ساله بدنسازی کار میکنم سه ماه است که در شانه دارم ودستم زیادبالا نمیره.ام ارای گرفتم نوشته پارگی کاف دیده میشه.بافیزیوتراپی خوب میشه آقای دکتر؟ممنون میشم راهنمایی فرمایید.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-05-21 18:13

   با سلام.پارگی نیاز به جراحی بسته داره

   پاسخ
 • محمد
  2019-05-16 13:20

  باسلام وخسته نباشیدخدمت شما.بنده حدود 6سال پیش وقتی 16 ساله بودم در رفتگی کتف داشتم ودراین 6 سال نزدیک به ده بار برایم دوباره اتفاق افتاده.درضمن من فوتبال بازی می کنم.می خواستم ببینم مشکل دررفتگی من آیا کمبود کلاژن ویا پارگی لابروم ویا چیز دیگری است؟؟؟باتشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-05-21 18:10

   با سلام.پارگی کپسول دارین و بایستی جراحی بشه

   پاسخ
 • محمد
  2019-05-12 13:30

  با عرض سلام خدمت اقای دکتر !
  ۲۳ ساله هستم
  بنده مدت ۸ سال ورزش حرفه ای بسکتبال انجام دادم تقریبا ۱ ماه پیش در یکی از مسابقاتم در جریان بازی دچار درد شدیدی در ناحیه شانه شدم بعدا به دکتر مراجعه کردم و تشخیص رو بر مبنای کوفتگی یا کشیدگی خودعضلات روتاتور کاف گذاشتن و یک دوره پردنیزلون و ویتامین E به همراه مسکن دریافت کردم
  درد شانه به مرور زمان خوب شد ولی موقعی که ورزش میکنم بعد تمرین مقداری درد احساس میکنم و همچنین با بلند کردن اجسام سنگین هم درد دارم
  میخواستم بدونم در کوفتگی یا کشیدگی عضلات روتاتور‌ کاف معمولا این درد به مرور زمان خوب میشه یا که ؟ و بیشتر از چه مدتی درد وجود داشته باشد نگران کننده است؟
  ممنون تان !!!

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-05-15 21:53

   با سلام.به نظرم شما یه مشکل دیگه هم در کپسول دارین.نیاز به ارزیابی بیشتر هست

   پاسخ
 • محمدرضا
  2019-04-29 12:18

  باسلام و ارادت
  من یک سال قبل از ناحیه شانه راست زمین خورده و تاندون اینفرا و سوپرا و مینور هر سه کاملا پاره شده، ولی حرکات دستم خوب است (بالا و پشت کمر می آید فقط یک مقدار ضعیف است) و درد خاصی ندارم. آیا با گذشت یک سال می شود با جراحی اصلاح شود یا با همین وضعیت ادامه دهم و اگر جراحی نشود آیا احتمال آرتروز مفصل مطرح می شود یا خیر؟
  با تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-05-07 09:38

   با سلام.شما بایددر اسرع وقت جراحی بشین.در غیر این صورت ارتروز مفصلی ایجاد میشه

   پاسخ
 • محمدرضا
  2019-04-17 17:58

  سلام اقای دکتر پارگی روتاتورکاف معافیت پزشکی دارد
  ایا با تجربه که شما دارید پارگی باید چه میزان باشد

  پاسخ
 • بهنام
  2019-04-14 12:58

  سلام خسته نباشید
  من ورزش بدنسازی انجام میدم و موقع بالا بردن دمبل سنگین سر شانم چرخید و امروز که رفتم دکتر ارتوپد گفتن تاندون کشیده شده (ام ار ای نگرفتم حتی دستم رو هم معاینه نکردن) و فقط مقداری مسکن ضد درد و امپول کورتون بهم دادن و 10 جلسه فیزیوتراپی
  میخواستم بدونم نظر شما چیه و اینکه دوره درمانش چقدر طول میکشه و چه حرکت هایی میشه انجام داد تا بهبود پیدا کنم؟
  تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-04-28 18:35

   با سلام.توضیحات ناکامله و نیاز به معاینه هست.ولی کلا اگر مشکلتون بیش از سه هفته طول کشید نیاز به معاینه و ام ار ای دارین.فعلا تا سه هفته تمرین نکنین

   پاسخ
 • پوریا
  2019-04-04 23:25

  سلام اقای دکتر
  من مهرماه عمل جراحی شانه چپ انجام دادم که درواقع ترمیم لبروم شانه چپ بود الان بعد از حدود 6 ماه تمام دامنه های حرکت دستم خوب شده فقط در یک حرکت مشکل دارم…حرکتی که دستم به صورت 90 درجه در کنار سر قرار میگیرد به اصطلاح فیگور بازو که به سمت غقب نمیره ایا این دامنه نیز مثل سایر قسمت ها خوب میشه یا باید پیگیری بیشتری انجام بدم؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-04-07 09:26

   با سلام.بهتره با جراحتون مشورت كنين.ولي تا ٩ ماه احتمال بهتر شدن دامنه حركتي وجود داره

   پاسخ
 • نرگس نیا
  2019-02-23 11:37

  با سلام و تشکر …..میخواستم بپرسم برای وقت عمل پاره گی تاندون دستم نیمه دوم فروردین بهم وقت دادید منم میتونیم تا اون زمان برای تسکین درد به استخر بروم و یا ورزش و حرکت خاصی هست انجام بدم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-02-24 22:47

   با سلام.مسکن میتونین استفاده کنین.استخر مشکلی نیست.ولی فعلا ورزش نکنین

   پاسخ
 • ایمان
  2019-02-15 20:51

  سلام آقای دکتر من حدودا 3 ساله بدنسازی میرم 3 هفته پیش بود که بدون مقدمه از خواب به دلیل درد شدید شانه بیدار شدم سه هفته گذشت ولی خوب نشده بود مخصوصا در خواب درد میگرفت و بیدار میشدم. تا اینکه با سایت شما اشنا شدم و فهمیدم که تاندون روتاتورکاف ملتهب شده . تمرینات ورزشی که گذاشتین انجام دادم باور کنید 24 ساعت نشده 90 درصد خوب شد . اصلا خودم تعجب میکنم این همه درد مگه با یک بار این ورزش ها خوب میشه . حالا این سوال برام پیش اومده اخه تاندون مثل رگ به رگ شدن نمیشه که با این نرمش ها یکدفعه خوب بشه. دلیل چیه ؟ ممنون ممنون سپاس

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-02-23 10:23

   با سلام.التهاب تاندون اگر سریع و در زمان مناسب درمان بشه،خیلی سریع به درمان جواب میده

   پاسخ
 • محمد بیرانوند
  2019-01-31 02:15

  باعرض سلام وادب واحترام خدمت حضرتعالی
  بنده حقیر 35سال سن دارم که حدودا دوهفته پیش درمحل کار دردخفیفی درناحیه سرشانه سمت راستم احساس کردم که به مرور زمان شدیدتر شد تاحدی که قادربه تکان دادن دست نبود وقتی به پزشک مراجعه کردم بعداز انجامMRIمتاسفانه پارگی intrasubstanceدر الیاف قدامی تاندون سوپرااسپیناتوس همراه باتشکیل گانگلیون کیست به قطر حداکثر 13میلیمتر درفضای روتاتور اینتروال اعلام شد.که طبق تجویزپزشک معالج ازکپسول celebrex100میلی مصرف مینمایم البته یه تزریق هم در مفصل سرشانه انجام دادم ودکترنیز10جلسه فیزیوتراپی تجویزنمودن حال باتمام این اوصاف ازمحضرحضرتعالی میخواستم بپرسم آیا با انجام فیزیوتراپی بهبودحاصل میشود آنهم باتوجه به پارگی تاندون یا اینکه هیچ تاثیری ندارد ونیاز مبرم به عمل جراحی میباشد.لازم به ذکراست اکنون نیز بعدازگذشت حدودا3هفته دردخفیفی دربعضی مواردنیز همراه با احساس سوزش درناحیه سرشانه دارم.درپایان اززحمات بی دریغ شماکمال تشکروقدردانی را دارم.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-02-09 10:42

   با سلام و احترام.اون کیست از لحاظ من مهمتره و نشونه آسیب در قسمت خاصی از شانه هست. پارگی،خود بخود ترمیم نمیشه ولی درد بعد از مدتی کاهش پیدا میکنه.اگر میتونین عکسها رو ارسال کنین

   پاسخ
 • صادق اکبریان
  2019-01-20 15:22

  با سلام و احترام
  بنده حدود 40 سال دارم و مدت 8 ماه است بر اثر ورزش سنگین پارگی جزئی در تاندون سوپراسپیتانوس شانه ام بوجود آمده . حدود 3 ماه پیش با تزریق کورتون و استراحت به مدت 45 روز اقدام به درمان نمودم ولی متاسفانه دوباره درد در همان جای قبلی شروع شد. پیشنهاد جنابعالی برای درمان این آسیب دیدگی چیست؟
  با تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-01-23 22:07

   با سلام.در صورت عدم بهبودی پارگی نسبی با درمان غیر جراحی،توصیه به جراحی بسته میکنم

   پاسخ
 • مهری زندبار
  2019-01-18 18:41

  سلام آقای دکتر
  من حدود ۵۰روزپیش براثرپارگی تاندون عمل جراحی باز انجام دادم یک ماه دستم بسته بود وبعدازباز کردن فیزیو تراپی و شروع کردم الان بعداز ۲۰ جلسه فیزیوتراپی فقط به اندازه ۱۱۰ درجه دستم بالا میرود به نظر شما چطوره وچرا همش درددارم و نمیتونم شب ها ازدردبخوابمایا بعداز بالاامدن کامل دستم بازهم این دردها ادامه دارد

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-01-22 13:12

   با سلام.نهایتا بایستی بعد از سه ماه خوب بشه

   پاسخ
 • نادر
  2019-01-14 00:13

  با سلام خدمت دکت
  بنده تابستون همین سال بعد شستن فرش با پارو درد شدیدی در شانه چپم بوجود آمد بطوریکه دستم رو بزور میتونستم بالای شونم ببرم الان نمیتونم ورزش کنم خواستم بدونم اگه کشیدگی تاندون باشه امکان بهبودی کامل وجود داره و اینکه بعدش میشه بدنسازی کار کرد

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2019-01-19 10:00

   با سلام.اگردردبیش از یکماه طول کشیده باید ام ار ای کنین.احتمال پارگی تاندون وجود داره

   پاسخ
 • علیرضا خورشیددوست
  2018-11-01 15:36

  سلام آقای دکتر
  در حدود 10 ساله به صورت مرتب ورزش سنگین میکنم تقریبا 1 سال پیش در حین ورزش بدنسازی دردی در ناحیه شانم به وجود اومد…احساس کردم شاید اسپاسم عضلانی باشه بخاطره همین زیاد بهش توجه نکردم ولی بدتر شد …ام آر آی گرفتم دکتر گفت کشیدگی تاندون روتاتور کاف داری برام 10جلسه فیزیوتراپی نوشت انجام دادم به همراهش قرص سلوکسیب 200 هم میخوردم…تا حدودی بهتر شد…دوباره رفتم دو تا آمپول tendovis به فاصله 10 روز تزریق کرد داخل شانه …بعدش 10 جلسه دیگه ام رفتم فیزیوتراپی…5جلسه هم لیزر پرتوان نجام دادم…در حال حاضر خیلی بهتر شدم…فعالیت های روزمره رو انجام میدم ولی هنوز برای انجام فعالیت های نسبتا سنگین احساس میکنم مشکل دارم( درد دارم)…با دکتر صحبت کردم گفت هر کاری میشده انجام دادی گزینه آخر جراحی!!!
  من چون کارم یمقدار سنگینه باید حتما از دستم زیاد استفاده کنم…آقای دکتر به نظر شما با جراحی میتونم دوباره از دستم بیشترین توان رو بگیرم یا نه؟ ممنون میشم دقیق راهنماییم کنید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2018-11-02 12:10

   با سلام.البته بهتره معاینه بشین و ام ار ای رو ببینم.ولی با توجه به نکاتی که گفتین،و با توجه به وجود درد که نشون میده تاندون ترمیم نشده،به نظرم جراحی بسته حتما بهتون کمک میکنه و خوب میشین

   پاسخ
 • بهبهانی
  2018-10-31 01:23

  درود بر شما
  با ۵۴ سال سن بر اثر ورزش در بدنسازی در سال گذشته دچار پاره گی تاندون شانه راست شدم.چند روز پیش پزشک پس از مشاهده ام آر ای بدلیل نازک شدن تاندون و عقب نشینی آن امکان آتروسکوپی را ممکن ندانست.
  با توجه به درد و محدودیت چه درمان جایگزینی دارم؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2018-11-01 20:55

   با سلام.در حال حاضر تکنیک های جدیدی به روش ارتروسکوپی برای مواردی مثل شما وجود دارد

   پاسخ
 • مهدی عابدینی
  2018-08-19 17:20

  جناب آقای دکتر کوشان
  با عرض سلام
  اینجانب 31 سال سن دارم. سال هاست که ورزش می کنم اما 3 سال پیش در شانه راستم دچار کشیدگی روتاتور کاف شدم. در آن زمان MRI کردم دکتر گفتند پارگی نداری فقط کمی کشیدگی ماهیچه داری. یکبار کورتون زدم و 20 جلسه فیزیوتراپی و کاملا خوب شدم.
  دیگر ورزش سنگین نمی کنم اما جدیدا موقع نرمش های کششی کمی در شانه احساس درد میکنم. مشکل حرکتی ندارم فقط گاهی شانه ام التهاب دارد و به اصطلاح عامیانه ذوق ذوق می کند.
  خواهشمند است راهنمایی بفرمایید.
  سپاس گزارم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2018-08-21 16:13

   با سلام.درد مزمن شانه بایستی توسط ام ار ای جدید مجددا ارزیابی بشه.حتما ام ار ای جدید انجام بدین

   پاسخ
  • محمد
   2020-01-16 23:55

   سلام آقای دکتر.بنده ۳۵ سال دارم.چند روز پیش از قایق به آب افتادم و دوستانم دو دستم رو گرفتند و بالا کشیدند.بعد از اون دست چپم رو کامل نمیتونم بالا بیارم و یجوری کتفم جمع میشه به سمت سرم و دستم یکم بیشتر از ۹۰ درجه بالا میاد و درد داره.الان یک هفته شده و اولش دردش بیشتر بود و الان هم زاویه حرکت بیشتر شده و هم دردش کمتر ولی دستم رو بالا نمیتونم بیارم.ضمنا رو کشتی هستم و فعلا دسترسی به امکانات پزشکی ندارم.بنظر شما تا چند وقت میتونم به پزشک مراجعه نکنم و آیا امکان بدتر شدن اوضاع هست؟

   پاسخ
   • دکتر علی کوشان
    2020-04-11 13:08

    سلام و وقت بخیر.
    اورژانس نیست ولی در اسرع وقت ام ار ای کنین

    پاسخ
 • اسماعیل
  2018-08-12 09:29

  باسلام دکتر جان من حدود چهارسال پیش موقع ورزش والیبال به دلیل سردی بدنم دچار کشیدگی در شانه و تاندون شدم که بعد از عکس دکتر گفت مشکلی نداره فقط استراحت کن چند ماه اما بعد یکسال استراحت دوباره با شروع ورزش و گرم کردن این درد سراغم میاد و هرجور هم که گرمش میکنم با هر نوع کرمی هیچ تاثیری نداره حتی تو زندگی عادیم هم کم وبیش درد داره و موقع بلند کردن یا گرفتن چیزی بشدت خسته میشه و خودش پایین میافته چند روز پیش دوباره رفتم پیش جراح شانه بعد معاینه ام آر آی نوشتن که تو نتیجه نوشته نرماله ولی در اخر نوشته صدای دوسر تاندون غیر قابله علاجه. عکسارو بردم پیش دکتر گفت مشکلی نیست فقط یکم تاندونت جزئی پارگی داره که خیلی مختصره و نیاز به عمل نیست ۱۵جلسه فیزیوتراپی نوشتن گفتن بازم بعد فیزیو تراپی بیا پیشم اگه حل نشد ژل تزریق میکنیم نظر شما چیه دکتر؟؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2018-08-13 13:31

   با سلام.فکر میکنم شما آسیب تاندون بایسپس دارین.متاسفانه گزارش ها گاها زیاد دقیق نیست.بهتره معاینه بشین.قابل درمانه.فعلا تزریق رو توصیه نمیکنم

   پاسخ
   • اسماعیل
    2018-08-14 00:31

    ممنونم دکتر جان بنظر جنابعالی فیزیوتراپی که قراره از هفته آینده برم میتونه درمان کننده باشه یا نیاز به جراحی داره؟؟چاره کارم چیه دکتر.دست چپم زود خسته میشه و بالا که نگه میدارم از فرط خستگی پایین میافته و سرد میشه انگار یخه.این درد با اینکه در شانه هست ولی حتی تا انگشتام هم تحت تاثیر قرار میده دکتر.موقع معاینه جراح هم که به دوستم به یک اندازه نیرو وارد میکرد دست راستم مقاومت میکرد ولی دست چپم فورا تسلیم میشه.انعطافش هم یکم کاهش پیدا کرده و به پشت با کمک دست راستم میره

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     2018-08-18 20:11

     سلام مجدد .با این شرح حال احتمالا نیاز به جراحی داره.این آسیب رو‌معمولا به سختی میشه تو ام ار ای تشخیص داد

     پاسخ
 • حسینی
  2018-07-28 17:25

  با سلام
  جناب دکتر،خانمی 45 ساله هستم مدتی است درد شدید شانه و بازو دارم در هر دو دستم،که روز به روز بیشتر میشود آرتریت روماتوئید و سابقه کم کاری تیروئید دارم چند دکتر ویزیتم کردند و هر کدام دیدگاهی متفاوت و در نتیجه درمانی متفاوت پیشنهاد کردند ممنون میشوم شما نظر خودتان را بفرمائید چون ساکن مشهد هستم نمیتوانم حضوری خدمت برسم مدارک پزشکیم رو براتون ایمیل کردم
  با سپاس از لطفتون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2018-08-07 11:35

   با سلام.متاسفانه هیچ عکسی از شما ندارم و بدون عکس و‌معاینه نظر دادن معقول نیست.ولی فکر کنم شما دچار خشکی و اختلال تاندونی شانه شدین

   پاسخ
 • زهره
  2018-07-21 01:04

  سلام امکانش هست که تانونی که کمی پارگی دار ه با تغذیه ورزش ترمیم بشه

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2018-07-23 22:57

   با سلام .پارگی کم ،شاید به مرور زمان ترمیم شود.ولی نیاز به دارو و گاها تزریق داره

   پاسخ
 • محسن
  2018-07-03 22:24

  سلام
  بنده هنگامی که دست چپم را از روبهرو بالا می آوردم در شانه از قسمت ترقوه تا بازو احساس درد می کردم. بعد یه مدتی خودش بهبود پیدا کرد ولی بهش فشار که میومد باز درد میگرفت. رفتم دکتر گفت کشیده شده تاندونت. فیزوتراپی انجام دادم (الکتروتراپی و مگنت) با کیسه یخ ده جلسه بهبودم پیدا کرده ولی کامل کامل خوب نشده و الان می ترسم بهش فشار بیاد بشه مثل روز اولش. الان تا چند وقت باید مراقب باشم. اصلا مثل روز اولش میشه یا دیگه باید خداحافظی کنم با ورزش حرفه ای؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2018-07-08 14:52

   با سلام.حتما یک ام ار ای شانه انجام بدین.تاندون آسیب دیدگی داره.ولی جواب دقیق سوالتون رو بعد از ام ار آی میدم

   پاسخ
 • غفاری
  2018-06-02 09:30

  با سلام در حدود 6ماه است شانه چپ بنده به هنگام بالابردن دست درد شدید دارد ودر هنگام خواب هم درد می کند اگر بخواهم دستم را بالاببرم باید ابتدا باید دستم را بچرخانم بعد به بالا ببرم به پزشک ارتوپدی هم مراجعه کرده ام واز شانه ام mri گرفته ام پزشک محترم برام 10جلسه فیزوتراپی تجویز نموده است .لطفا بفرمایید با حرکت هایی که شما پیشنهاد داده ید درمان می شوم یا باد به فیزیوتراپی بروم با تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2018-06-03 08:08

   با سلام.شرح حال شما احتمالا نشانه پارگی تاندون شانه هست.لطفا ام ار ای شانه تون رو بفرستین تا راهنمایی دقیق تری بکنم

   پاسخ
 • حسنعلی اربابی
  2018-05-30 08:51

  سلام من هم به علت پارگی حدود5سانت تاندون شانه عمل کردم منتها دکتر بعد 10روزفیزیوتراپی نوشته به نظر شما زود نیست چونهر چه سرچ کردم از شش هفته بعد عمل شروع شده و حدودا چقدر طول می کشه دوباره دستم برای کار اماده بشه

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2018-06-03 08:09

   با سلام.زمان شروع فیزیوتراپی توسط جراح و با توجه به شرایط ترمیم حین عمل تعیین می‌شود .معمولا حدود ۴ ماه زمانمیخواد

   پاسخ
 • سامان
  2018-05-08 08:13

  با سلام من یک جوان ۲۵ ساله حدود یک ماه است که درد شانه در مقطع مفصل دارم اول نوار عضله وعصب گرفتم نرمال و طبیعی بود بعد دارو مصرف کردم یه کم درد کمتر شد الان مخواستم بدونم واقعا تا دو هفته مصرف دارو خوب میشم یا باید به یک فیزیو تراپ مراجعه کنم من وقتی از بغل دستم را بالا می برم دردم شدت پیدا میکند تا جایی که میدانم اصلا کا ر سنگین انجام ندادم مگر اینکه حرکت اشتباهی درحین کار روزمره یا ورزش انجام داده باشم که بعید میدانممن شغلم مغازه داری است

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2018-05-12 00:18

   با سلام .شما احتمالا علایم گیر کردن استخوان شانه دارین.در صورت امکان یک ام ار ای انجام بدین و عکسشو بفرستین تا راهنماییتون کنم

   پاسخ
 • کوهی حبیبی
  2018-05-05 18:50

  سلام و عرض خسته نباشید
  من خانم 58 ساله هستم 8 ماه است که شانه دست راستم درد می کنه و بالا نمیاد. دکتر ارتوپد ام ار ای دادن و هورمون تزریق کردن ولی 4 ماه گذشته و هنوز خوب نشده. جواب ام ار ای هم این بودpartial articular surface tear of the anterior fibers of supraspinatus tendon near its is noted.خواهشمندم مرا راهنمایی بفرمایید. با تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2018-05-12 00:16

   با سلام.تاندون شما پارگی داره.در صورت عدم بهبود بعداز سه ماه،نیاز به جراحی داره.جهت بهتر روشن شدن موضوع،به مصاحبه شنبه بنده با شبکه دو نگاه کنین

   پاسخ
   • نادربسحاق
    2022-09-18 10:19

    سلام وقت بخیر من دوماهه که شانه راستم درد داره و تکون میخوره تق تق میکنه و بالا هم نمیاد رفتم ام آر آی دادم داخلش نوشته مایع کوچکی در بورس دلتا کوئید دیده میشود و زیرش هم نوشته مایع غیرطبیعی در اطراف سربلند تاندون دوسر بازویی دیده میشود این یعنی چی؟و چرا اینقدر دردم زیاده الان تورم هم پیدا کرده

    پاسخ
 • احمدخوانساری
  2018-04-21 09:18

  سلام ، بعلت کار با فرمان سفت خودرو، حدود25 سال قبل دچار دردناکی ملایم و بعضا سنگینی در شانه راست و بازو شدم که ادامه دارد چند روزی است هنگام حرکتهای جانبی و بطرف بالای دست احساس میکنم استخوان کتف از جا خارج و مجددا جا میافتد همراه با درد و صدا. حرکت دست راست به اطراف نسبت به دست چپ کمی محدود شده پزشک با ملاحظه نتیجه ام ار ای پارگی عضله را علت مشکل وپیشنهاد فیزیو ترابی و در نهایت احتمال نیاز به جراحی داده است .خواهشمند است نظرتان را بفرمایید.
  Dear Dr: Right shoulder. There is a large focal full thickness tear in the mid portion of the distal supraspinatous tendon with retraction of the torn fibers for a length of 13 mm and an anteroposterior diameter of about 12 mm. Rest of distal supraspinatous tendon shows moderate grade partial thickness, tear without detachment or retraction. Acromion is morphologically type 3 with inferior spur formation and severe degenerative hypertrophic changes in ACjoint. Infraspinatous, subscapularis, long and short head of biceps, glenoid and labrum are intact. JAM modical

  پاسخ
 • علیرضا
  2018-04-14 11:52

  با سلام
  میخواستم بدونم MRI با آرتوروگرافی تفاوت زیادی داره؟
  مدتی هست شانه ام در تمرین وزنه برداری آسیب دیده در حدود 6 ماه و در تصویر MRI دکتر فرمودن مشکلی نداری ولی 6 ماه هست درد شانه اجازه ورزش به من نمیده… و 6 ماه به طور کامل به شانم استراحت دادم پس از مراجعه دوباره دکتر گفته برو آرتوروگرافی از شونت بگیر… میخواستم بدونم در تصویر آرتوروگرافی آسیب دیدگی به طور کامل مشخص میشه یا نه؟ یا فقط دوباره هزینه اضافی باید بکنم… در ضمن 20 جلسه آبدرمانی و 30 جلسه فیزیوتراپی و 10 جلسه لیزر کم توان در این مدت انجام دادم در حدود 30،40 درصد بهتر شدم
  ممنون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2018-04-16 11:29

   با سلام.حتما بگیرین.این ام ار ای جهت تشخیص قطعی خیلی کمک میکنه

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر. آیا سرد و گرم کردن شانه در هفته نهم عمل باعث آسیب مجدد تاندون میشود؟

  پاسخ
 • محمد تقی دیاری بیدگلی
  2018-03-08 08:06

  به نام خدا
  با اهدای سلام و تحیت
  بنده در اثر تصادف دچار ضرب دیدگی شدید از ناحیه شانه راست شدم؛ در ام ار آی علائم التهاب و کشیدگی عضلات و گیر کردن تیزی استخوان شانه به عضلات دیده میشود؛ پزشکان متخصص در قم راههای متفاوتی برای درمان ارائه فرموده اند؛الف) داورهای تسکین دهنده ب) فیزیوتراپی ج) جراحی باز یا لیزری
  در صورت امکان بنده را برای ادامه درمان راهنمایی فرمایید. دیاری-96،12،17

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   2018-03-10 18:17

   با سلام.اطلاعات شما جهت تصمیم گیری،کامل نیست.لطفا ام ار ای رو بفرستین تا راهنمایی کنم
   [email protected]

   پاسخ
   • محمد تقی دیاری بیدگلی
    2018-04-01 16:33

    با اهدای سلام و تبریک سال نو – ضمن سپاس از پاسخگویی جنابعالی، به پیوست تصویر ام ار آی جهت راهنمایی ایفاد میگردد. ارادتمند-دیاری97،01،12

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     2018-04-11 09:39

     با سلام ایمیل شما دریافت شد در اسرع وقت پاسخ خدمتتون ارسال میشه

     پاسخ
   • Ahmad Eskandari
    2019-08-25 18:13

    سلام دکتر خسته نباشید…
    بنده ورزشکار هستم، ورزش رو بطور حرفه ای رو دنبال میکنم…
    سال 95 شونه ام در رفت و بعد از جا انداختن بعد از گذشت یک هفته تمام عضله شونه ام بن کل رفت و فقط یه پوست و استخون شد، یکسال بعد یعنی سال 96 بازم دررفت که دیگه عمل جراحی کردم و الان عضله اش مونده، چند وقت پیشم دستم کش اومد اونم بخاطر اینکه ضعف عضله داره، لطفی کنین راهنماییم کنین

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     2019-08-28 09:33

     سلام.بعد از جراحی دوباره در رفتگی داشتین؟

     پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed