تزریق شانه یک روش درمانی است. در این روش برای درمان مشکل بیمار و درد از تزریق استفاده می شود. در بسیاری از آسیب ها اگر این روش پاسخگو نباشد، نیاز به جراحی شانه ایجاد خواهد شد. اما تزریق شانه چیست؟ چه کسانی نیاز به تزریق شانه دارند؟ و چه موادی در تزریق استفاده می شود؟

در چندماه گذشته که به سؤالات شما عزیزان در وب سایت پاسخ میدادم چندین بار با سؤالاتی درباره نوع دارو و روش های تزریق شانه روبرو شدم به همین خاطر تصمیم گرفتم تا در این مقاله شما را با روش درمانی تزریق تزریق شانه انواع مختلف داروهای مورد استفاده در این روش آشنا نمایم.

تزریق شانه چیست؟

همانطور که گفتیم تزریق شانه روشی درمانی است که باعث بهبود آسیب های شانه میشود. اگر آسیب شانه خیلی جدی نباشد، این روش جایگزین جراحی شانه می شود. میتوان گفت یکی از مهم ترین مزیت های این روش، کاهش هزینه برای بیمار است. هنمچنین پس از تزریق، بیمار با درد و مشکلات ناشی از جراحی شانه مواجه نخواهد بود.

اما تزریق شانه چیست؟ در واقع برای جلوگیری از پیشروی بعضی بیماری های شانه و یا کاهش دردهای ناشی از آسیب از تزریق استفاده می کنیم. تشخیص اینکه با تزریق در مفصل شانه، بیماری بهبود پیدا خواهد کرد و یا نه با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است.

چه دارویی برای تزریق شانه استفاده می شود؟

داروهایی که برای ترزیق در شانه استفاده می‌شود انواع مختلفی دارد. در واقع بسته به هدف تزریق و همچنین نوع آسیب موجود در شانه متفاوت استاما بطور کلی دو دسته مهم از مواد برای تزریق در شانه استفاده میشود. 

همانطور که گفتیم نوع دارو با توجه به آسیب متفاوت است. اما اگر آسیب موجود در شانه تنها التهاب باشد و آسیب دیدگی های دیگر از جمله پارگی تاندون و یا کشیدگی تاندون وجود نداشته باشد؛ برای کاهش التهاب از کورتون استفاده میشوداین سؤال برای بسیاری از مراجعین پیش می‌آید که آیا تزریق کورتون خطرناک است یا خیر ؟

آیا تزریق کورتون خطرناک است؟

در پاسخ به این سؤال باید بگویم که تزریق کورتون باید توسط پزشک متخصص و با در نظر گرفتن موارد مختلفی صورت گیرد. اگر کورتون بطور صحیح و در مقدار مناسب استفاده شود، جای هیچ نگرانی وجود ندارد. اما اگر بیمار خودسرانه و یا به دلایل مختلف و غیر ضروری استفاده بیش از حد از کورتون داشته باشد، میتواند برای بسیار مضر و آسیب رسان باشد.

علت درد شانه

تزریق برای آسیب های جدی تر شانه

داروی تزریقی در مواردی به کورتون منتهی نخواهد شد. اگر آسیب موجود در شانه بیش از یک التهاب باشد. مثل زمانی که پارگی و یا کشیدگی شدید تاندون شانه وجود دارد، علاوه بر تزریق کورتون لازم است تزریق های ترمیم کننده دیگری نیز صورت بگیرد. یکی از انواع تزریق های موجود که نتایج خوبی در درمان بسیاری از پارگی ها و کشیدگی ها دارد، تزریق به روش PRP است. در این روشاز بدن بیمار مقداری خون گرفته می‌شود.سپس سلول‌های ترمیم کننده بافتاز خون با روش‌های تخصصی جدا می‌شود.در مرحله بعدی بعد از تغلیظ بر روی محل آسیب تزریق انجام می شود. این تزریق باعث بهبود سریعتر تاندون های آسیب دیده می‌شود.

در نظر داشته باشید که در پارگی های خفیف شانه که پارگی تاندون کم است، تزریق و پی ار پی میتواند درمانگر باشد. اگر پارگی از میزانی که پزشک تشخیص بدهد، بیشتر شود، دیگر تزریق نمیتواند راهکار درمانی باشد.

عوارض تزریق شانه چیست؟

در هنگام تزریق کورتون بیمار کمی درد احساس خواهد کرد. ممکن است این درد تا چند ساعت بعد از تزریق طول بکشد. اما برطرف خواهد شد.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است زمان تزریق است. اگر پزشک لازم دید که شما تزریق انجام دهید، حتما و در اسرع وقت این کار را انجام دهید. پشت گوش انداختن روند درمان می تواند باعث شود که آسیب جدی تر شده و دیگر درمان با تزریق امکان پذیر نباشد. زمانی که پارگی ها طولانی می شود و بیمار برای درمان مراجعه نمی کند، احتمال نیاز به جراحی افزایش پیدا میکند.

در این ویدیو دکتر کوشان درباره عوارض تزریق برایتان خواهند گفت. همچنین می توانید اطلاعات جانبی لازم را از زبان دکتر کوشان بشنوید.

عمل جراحی شانه

آیا تزریق یک درمان دائمی است؟

تزریق معمولا برای تسکین درد انجام می شود. این روش ممکن است بیشتر از دو ماه پاسخگوی درمانی نباشد. یا ممکن است میزان آسیب آنقدر کم باشد که تزریق بتواند مشکل را حل کند. دانستن این نکته ضروری است که محل تزریق بسیار مهم است. اگر تزریق توسط پزشک متخصص انجام نشود، این روش درمانی موثر واقع نخواهد شد. چرا که تجربه و تخصص پزشک محل دقیق تزریق را به او نشان خواهد داد. بنابراین در انتخاب پزشک خود آگاهانه رفتار کنید.

در درمان بیماری هایی مانند بورسیت، پزشکان از تزریق استفاده میکنند. التهاب یا بورسیت، باعث میشود شما نتوانید به راحتی دست خود را حرکت دهید. دامنه حرکت بیمار در اثر این بیماری کاهش پیدا میکند. تزریق در چنین موردی می تواند التهاب را کاهش دهد و علائم بیماری که بر اثر التهاب ایجاد شده، به طور کامل از بین برود.

هزینه تزریق چقدر است؟

این سوال به دفعات توسط بیماران پرسیده میشود. واقعیت این است که هزینه تزریق با توجه به میزان آسیب، محل تزریق و داروی مصرفی متفاوت خواهد بود. برای پاسخ قطعی لازم است که حتما به پزشک مراجعه کنید. شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر:

173 دیدگاه. Leave new

 • شیرین سرابخش
  فروردین 12, 1398 7:54 ق.ظ

  شکستگی شانه دارم.بازمین خوردگی ایجاد شده.چه درمانی برای بهبود ان نیاز است؟در روز 16 بهمن اتفاق افتاده.3بار به بیمارستان شفایحیائیان مراجعه کردم.فقطsling دادندوپس از مدتی گفتند که دیگر استفاده نکنم.وقرص کلسیم و3 Dدادند.مایلم شما را ملاقات کنم.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 17, 1398 0:17 ق.ظ

   با سلام.اطلاعات شما كامل نيست.بايستي عكستون رو ببينم و بفرستين
   لطفاً عکس و ام از ای را به همراه متن سوال به شماره تلگرام ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴ ارسال کنید

   پاسخ
  • دکتر ندا احمدی نژاد
   تیر 16, 1399 1:57 ب.ظ

   با سلام وقت بخیر
   من مادرم خیلی دستشون درد میکنه، و تا نوک انگشتان بی حس میشود، همچنین یک بار خوردن زمین و ساییده شده و آب آورده، خواستم ببینم پیشنهاد شما چیست برای دستشون؟؟؟
   با تشکر از شما

   پاسخ
 • سلام
  آقای دکتر من دچار در رفتگی کتف شدم دفه دوم هست اولین بار تقریبا 5سال پیش بود و الان متاسفانه دوباره و دومین بار از همون ناحیه آسیب دیدم و کتفم در رفته من ورزش میکنم و نمیخوام مانع ورزش کردنم بشه راه درمان که بتونم به فعالیت عادی برگردم هست؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 20, 1398 9:03 ق.ظ

   با سلام.براي نرمال شدن نياز به جراحي هست.تاخير در جراحي رو توصيه نميكنم.تعداد دفعات در رفتگي كه بيشتر بشه.جراحي دشوار تر ميشه

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر ببخشید آقای دکتر من از ناحیه شانه دچار تاندونیت شدم گفتن باید تزریق انجام بدم درد دارم ميخواستم برسم خدمت تون ولی متاسفانه تا 20 روز دیگه نوبت نمیدادن به نظرتون چیکار کنم؟

  پاسخ
 • حسین جهانداری از استان گلستان
  اردیبهشت 10, 1398 10:20 ق.ظ

  سلام آقای دکتر.درد ناحیه شانه دارم.حدود ده سالی هست که دچار عارضه شده ام. ام ار ای گرفتم تشخیص پارگی تاندون داده شده چکار کنم.ایا عکس ها را از طریق ایمیل برایتان بفرستم یا نه.منتظر جوابم.ممنون.

  پاسخ
 • درود بر شما آقای دکتر تصادف کردم شانه چپم صدمه دیده دستمو نمیتونم بالا ببرم تاندون دستم پاره شده دکتر های شهرم میگن چون زنم جراحی نکنم بهتره اما من درد شدید دارم میخواستم نوبت بگیرم اماتلفن مطبتون یا مشغوله یا جواب نمیدهاز بابل مزاحمتون شدم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   خرداد 4, 1398 10:08 ب.ظ

   با سلام.پارگی تاندون نیاز به جراحی داره و ربطی به زن مرد بودن نداره.تلفن از ظهر به بعد پاسخگو ست

   پاسخ
 • مهناز رجحانی از قزوین
  خرداد 30, 1398 1:23 ق.ظ

  اقای دکتر وقتتون بخیر من حدود پونزده ساله ک از اون موقع تا الان چندین‌ عمل ‌جراحی انجام دادم دو تا هیپ لگن مصنوعی هستن و دو تا زانوم هم عمل شدن پین گذاشته شده و اینکه گفتن‌ عاملش روماتیسم هست البته هنوز بعد از این همه سال ب قطعیت نرسیدن الان هم ی دو سالی هست ک دستام داره مورد اسیب جدی قرار میگیره شونه ی راستم‌دیگه حرکت نداره هر دو دستم از ناحیه ارنج نیمه شده و باز و بسته نمیشن من باید چکار کنم دیگه درد دستام کارهام رو نقریبا مختل کرده میتونم ب نزدیکی ی وقت بگیرم تا بگید چیکار باید بکنم ؟ ممنون میشم با تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 3, 1398 3:16 ب.ظ

   با سلام.بایستی عکساتون رو ببینم و معاینه بشین

   پاسخ
  • مجتبی پاکستانی
   آبان 4, 1398 7:10 ب.ظ

   با عرض سلام و خسته نباشید
   حدود چهار ماه است که در پی انجام ورزش دچار درد شدید در پایین آرنج دستم کردم،ابتدا با توصیه دوستان ناحیه درد را با گرم کردن سعی در آرام کردن درد داشتم ولی هیچ تاثیری در شدت درد من نداشت بعد از یک ماه به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کردم ایشان پس معاینه توصیه کردند که به پزشک متخصص ارتوپد مراجعه کنم پس از مراجعه به پزشک ایشان قرص دیکلوفناک تجویز کردند و تا ده روز دیگر اگر درد شما بر طرف نشد پنج جلسه لیزر تراپی تجویز کردند پس از انجام ان نتیجه ای نگرفتم لازم بذکر است که پزشکان تشخیص دادن که بیماری من تنیس البو میباشد.
   لطفا راهنمایی کنید
   با تشکر :

   پاسخ
 • حسن ایرانی
  خرداد 31, 1398 5:10 ق.ظ

  باسلام،من توورزش شانه چپم اسیب دیدرفتم دکتر متخصص‌بعداز چند دوره درمان فیزیوتراپی و لیزر وتزریق بازم قسمت اکرومیون وبورس شانه‌ام درد میکنه الان ۷ماه شده ،میخواستم بدونم چیکار باید بکنم ممنون

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 3, 1398 3:18 ب.ظ

   با سلام.ام ار ای شانه رو بفرستین ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴

   پاسخ
   • سلام اقای دکتر مادرم بیماری مغزی دارن که ایجاد سکته های ریز و تشنج و تغییرات در ماده سفید کرده پارسال دچار اسپاسم های شدید گردن و دست بودن الان با دارو کنترل شده اما الان دچار شانه یخ زده شدن که با فزیوتراپی هم خوب نمیشه درد شدیدی دارن امکان تزریق به شانه ها وجود داره ؟ ایشون نمیتونن به مطب برن به خاطر شرایطشون و ما ساکن کرجیم راهنمایی میکنید

    پاسخ
 • سلام آقای دکتر
  من در دست چپم احساس شل بودن دارم و احساس میکنم قدرت نداره
  جالب اینجاست که هیچ دردی هم ندارم
  ولی این قضیه داره اذیتم میکنه که چرا دستم اینطور شده
  ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
 • سلام اقای دکترپارگی کپسول مفصلی شانه باتزریق درست میشه..ممنون…

  پاسخ
 • سلام دکتر مادرم مدتی هست از درد شانه نمیتواند حتی بخوابد سالهای گذشته عصب دوتا دستش را هم عمل کرد
  الان میخواهم وقت دکتر حاذق بگیرم متاسفانه تا دو ماه آینده هیچ جا وقت نمیدهند شهرستان هستیم مشاوره میدهید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 14, 1398 8:48 ق.ظ

   با سلام تاجایی که بتونم کمک کنم بله
   لطفا شرح حال و سوال دقیقتون رو همراه با عکس و ام ار ای(در صورت وجود ) به تلگرام ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴ ارسال کنید

   پاسخ
 • خسرو مرندی
  مرداد 14, 1398 10:10 ب.ظ

  سلام شانه چپم یکماه پیش درد شدید گرفت. دکتر بیمارستان معیری عکس گرفت گفت چیزی نیست برو ژلوفن بخور .الان دردش کم شده وگاهی مفصل گاهی عضله بازو درد میگیره تشخیص شما چیست

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 17, 1398 3:21 ب.ظ

   با سلام.به نظرم آسیب تاندون شانه و یا استخوان اضافه دارین.بهتره عکس و ام ار ای کنین

   پاسخ
 • سلام دکتر . من ورزش بدنسازی کار میکردم. الان ۷ ماهه سرشانه م درد میکنه و بیشتر شده . کتفمو در جهت های مختلفت میچرخونم انگار یه گیری وجود داره و احساسم اینه رگ و ریشه های سرشانه م درهم پیچیده شده . البته این صحبت رو در جایی هم خوندم که ممکنه تاندون ها با رگها دچار پیچیدگی بشن. آیا ممکنه آرتوروز باشه . البته ناگفته نمونه که من استروئید های بدنسازی مصرف میکردم و بعد از اتمام دوره م آسیب دیدم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 22, 1398 0:28 ق.ظ

   با سلام.احتمالا پارگی های تاندون دارین.بهتره ام ار ای انجام بدین

   پاسخ
   • سلام وقتتون بخیر
    پارسال التهاب تاندون داشتم که با درد شدید و به صورت پرش عضلانی مواجه شدم بعد از زدن کورتون الان مدت یکساله که هنوز نمیتونم به سمت چپ بخوابم همیشه درد به صورت خنجری از بازو تا انگشت شست دستم دارم و حتی انگشت شست دستم بی حسه.ام ارای دست و مغز و حتی نوار عصب هم گرفتم
    علت چی میتونه باشه؟ خسته شدم

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     فروردین 23, 1399 12:37 ب.ظ

     سلام و وقت بخیر.
     احتمال دیسک گردنی و یا وارگی تاندون شانه وجود داره. بهتر برای اطمینان و درمان به پزشک مراجعه کنید.

     پاسخ
  • سلام دکتر جان من بازوم خیلی درد میکنه مسکن میخرم یک ساعت خوب میشه ولی بعد از یک ساعت دوباره درد میکنه اینگار یکی باتموم قدرت اونو گرفته وه ول نمیکنه میشه یه راه حل برام بگید

   پاسخ
   • دکتر علی کوشان
    مهر 5, 1398 2:38 ب.ظ

    با سلام،توضیحاتتون کامل نیست،چند سالتونه؟ولی کلا درد شما نیاز به ام ار ای شانه و بازو داره

    پاسخ
 • سلام . آقای دکتر . من حدودا ده سال هست که مشکل سرو صدا کردن استخوان شانه و کتف دارم البته قبلا خیلی کمتر بود اما دوسه سالی هست که شدید شده فکر می کنم سائیدگی باشه دکتر هم قبلا رفتم و دوسه دوره فیزیو اما جواب نگرفتم . ام آر آی هم انجام دادم برروی CD.میخواستم بدونم در ورامین هم شما مطب دارید
  و ویزیت می کنید ؟؟؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 24, 1398 3:10 ب.ظ

   با سلام.هر پانزده روز یکبار میام.بهتره که عکساتونو چاپ کنین

   پاسخ
  • ریحانه کیانی
   اردیبهشت 13, 1399 9:27 ق.ظ

   سلام اقای دکتر وقت بخیر.1ماه هست که دست راستم بازو وشانه وکتف دچار درد خیلی شدید هست ودستم حرکت نمی کنه بالا وبغل اصلا نمی ره عکس از دستم ندارم خیلی درد دارم خواهشا بفرمایید چگونه می تونم بیام خدمتتون؟

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر من از 5 سال پیش درد توی شانه ام شروع شد مدتی طول کشید تا پزشک ها علتش رو تشخیص بدن (التهاب تاندون) آستانه حرکتی ام محدود شده و اگر کوچکترین کاری بکنم درد میگیره حتی واسه تعویض لباس هم اذیت میشم! یا اگر نیم ساعت به جایی تکیه ندم کله پشت کتف ام درد میگیره گاهی درد از همون سمت آسیب دیده تا توی گردن ام کشیده میشه مثل حسه گیر کردن یا کشیده شدن رگها. حدود 20 جلسه فیزیوتراپی انجام دادم و دارو (تیزانیدین و…) مصرف کردم یکماه و تمرینات درمانی یه کم بهتر شده اما کمی بعد از قطع دارو ها دوباره عود کرد نه به شدت قبل ولی هنوز اذیت میکنه همه ی پزشک ها میگفتن مثه روزه اولش کامل خوب میشه ولی هنوز نشده.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مرداد 31, 1398 9:34 ق.ظ

   با سلام.اگر التهاب باشه نهایتا بایستی تا یکسال و نیم خوب میشد.اگر تا الان بهبودی کامل ندارین بایستی حتما بایستی ام ار ای جدید بگیرن.احتمال پارگی تاندون وجود داره

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر عزیز‌
  من در اثر بارفیکس با یک دست طبق عکس و ام ار ای رباط دوسر عضله سوپرای اسپاینا توس کتفم نیمه پاره شده و درد دارم
  از شما خواهشمندم وقتی برای معاینه و راهنمایی قرار دهید سپاس

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   شهریور 14, 1398 1:12 ب.ظ

   شما میتوانید عکس و ام ار ای را همراه با شرح حال و سوال به تلگرام ۰۹۰۳۴۵۶۲۲۷۴ ارسال بفرمایید
   در صورت نیاز به معاینه لطفا با شماره های مطب تماس بگیرید

   پاسخ
 • سحر جعفری
  مهر 6, 1398 11:31 ب.ظ

  سلام آقای دکتر.من ۴ روزه به کتف و سرشانه تزریق کردم اما الان درد شدیدی دارم.چه دارویی برای تسکین دردم توصیه میکنید

  پاسخ
 • رضاشیرزاد
  مهر 20, 1398 12:16 ب.ظ

  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر
  اقای دکتر من چندسال پیش سر یه شوخی بادوستم که داشتم بلندش میکردم دست چپم ول میشه بعد شانه چپم اینقدر دردمیکرد بعدازاون حرکت تا چند هفته نمیتونستم بروی شانه چپم بخوابم بعد از دوسال رفتم ام ار ای گرفتم پیش چندتا دکتررفتم یکی گفت مایع میان مفصلیت تخلیه شده یکی دیگه گفت کپسول شانه ات پاره شده یکی دیگه گفت تاندونت پاره شده اثای دکتر من 20جلسه ام فیزیوتراپی ام رفتم چندجلسه هم شاک ویو کردم ولی بهبود داشته بعد دوهفته مثل روز اولش شد
  اقای دکتر من چیکارکنم بنظرتون امکانش هست شماوقت بدین؟؟؟

  پاسخ
 • امیرحسین نعمت زاده
  مهر 22, 1398 7:14 ب.ظ

  سلام اقای دکتر خسته نباشید اقای دکتر من پارگی لابروم دارم در ناحیه بالایی ک اسلپ میگن بعد پارگیم زیاد نیست میخواستم بدونم پی ار پی تزریق کنم ۱۰۰ درصد خوبم میکنه یا کورتون ؟؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   مهر 26, 1398 9:12 ب.ظ

   این پارگی با هیچ کدوم از این روشها به صو ت کامل خوب نمیشه

   پاسخ
   • رضاشیرزاد
    آبان 3, 1398 0:25 ق.ظ

    سلام مجدد اقای دکتر فقط اقای دکتر کی وقت میدین بیام تواین ماه امکانش هست بیام؟ مبلغ ویزیت چه مقدار میباشد اقای دکتر؟

    پاسخ
   • سلام آقای دکتر. من حدود ۱۰ ساله که درد شانه راست دارم. چندین ساله والیبال حرفه ای بازی میکنم که آسیب تاندون شانه گرفتم. پیگیری نکردم و هروقت درد می‌گرفت موقع بازی مربیم با اسپری بیحسی دردشو کم میکرد. تا اینکه یک سالی هست دردش شدید شده طوری که دستم و به عقب و بالا به سختی حرکت میدم. چندین جلسه فیزیوتراپی رفتم ولی کمکی نکرد. بعد ام آر آی پارگی تاندون پشت شانه تشخیص داده شد و یک حفره بین اتصال استخوان بازو به کتف دیده شد که متوجه نشدن چیه و برای پارگی دکتر گفت باید عمل شم و تو عمل تشخیص میدن که دلیل حفره چیه. ولی به خاطر اینکه کمکی ندارم بعد عمل برای نگهداری بچه کوچیکم فعلا به خاطر نداشتن شرایط عمل ۲ بار تزریق انجام دادم به پشت کتفم که دردشو تقریبا آروم کرده. تا چند ماه پیش هم والیبال بازی میکردم ولی با کمک کرم گرم کننده و چسب مخصوص ورزشی.
    میخواستم بپرسم اگه عمل نکنم آیا تو سن بالا افتادگی و ضعف شانه و دست میارم؟ و آیا نمیتونم دیگه والیبال و یا ورزش سنگین کنم؟ ممنون میشم راهنمایم کنید.
    من ساکن ایران نیستم ولی اگه نیاز بدونید حضوری خدمتتون میرسم.

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     آذر 15, 1398 5:39 ب.ظ

     با سلام.حتما بایستی جراحی کنین.این حفره نشانگر آسیب عصبیه.بعد از جراحی خوب میشین

     پاسخ
 • سلام.از طریق ام آر آی با تزریق(رنگی) مشخص شد مشکل از ناحیه لابروم شانه هست.فقط در حین وزنه زدن اون هم بعضی حرکات درد دارم و در حالت عادی و کار های روزمره دردی ندارم.ولی همین درد 8 ماه طول کشیده و هنوز خوب نشده و آزار دهنده ست چون نمیتونم تمرین کنم و باشگاه برم.نظرتون برای درمانش چیه؟

  پاسخ
 • سلام خدمت شما دکتربرای من تزریق درمفصل شانه تجویزکرده بخاطرالتهاب مفصل ایااینتزریق ضروری است چون بعدازفیزیوتراپی همچنان درد دارم

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر من پنج سال پیش کتفم در رفت و بازم چند بار دیگر در رفته حدود ده باره در رفتگی کتفم مثل بقیه نیست فقط برای یه لحظه پیچ میخوره ودوباره میره سر جاش دیگه کلافم کرده راهکار خوبی نداره جز جراحی؟ تشکر

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر نزدیک یکسال است در محل شانه و بازوی دست چپ درد دارم که به نظرم به دلیل استفاده بیش از حد از وزنه در باشگاه بوجود آمده در این مدت دو دوره فیرزیو تراپی انجام دادم جمعا 20 جلسه که شامل شامل لیزرتراپی و شاک ویو نیز بوده و در سه مرحله حدود 100 قرص سلبرکس 500 مصرف شده و سیلیکا کیوتن هم مصرف شده متاسفانه درد همچنان وجود داره و امکان ورزش رو از من گرفته علاوه بر این دست من ضعیف شده و هنگام تکیه به آن درد می گیره MRI گرفته شده التهاب و آب آوردگی رو نشون می ده ضمن تشکر از شمت راهنمایی بفرماپید

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آذر 15, 1398 5:41 ب.ظ

   با سلام.به نظرم آسیب،بیش از التهابه.عکساتون رو اگر جدیده ارسال کنین
   تلگرام 09034562274

   پاسخ
 • باسلام اقای دکتر پارگی جزیی تاندون شانه چپ نیاز به جراحی دارد

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر.خواهر من درد کتف شدید داشته که به گردن و دست میزده و انگشت شصت و اشاره بی حس شده بود.5روز پیش تزریق در کتف انجام داده ولی هنوز بی حسی شصت باقی مونده ولی درد کتف خیلی کم شده.میخواستم بدونم چند وقت طول میکشه درمان شه و ایا نیاز به انجام کار دیگه ای هست؟ماساژ میتونه مفید باشه یا فیزیوتراپی؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   آذر 15, 1398 5:42 ب.ظ

   اگر بعد از سه هفته از تزریق همچنان مشکل ادامه داشت ام ار ای گردن انجام بدن.تو این مدت فیزیوتراپی کمک کننده است

   پاسخ
 • آیت الله امیدی
  آذر 18, 1398 11:29 ق.ظ

  سلام آقای دکتر وقت بخیر من عارضه کتف بالدار دارم راه درمانش چیه هیچ گونه دردی ندارم فقط کتفام موقع انقباض میزنه بیرون

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر وقت بخیر
  مادرم از ناحیه شانه چپ دچار پارگی تاندون شده رفتیم پیش دکتر ام ای ار گرفتن وگفتن که باید عمل بشه میخواستم ببینم که ایا میشه که بدون عمل خوب بشن؟
  (مادرم دیابت هم دارن ) آیا عمل برای ایشون که دیابت دارن مشکلی نداره ؟دوره بهبودی زخم و خوب شدنشون طولانی نمیشه؟
  بعد جایی که دکتر برای عمل معرفی کردن اشنایی نداشتیم .شما راهنمایمون کنید ! تشکر

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 1, 1398 10:37 ب.ظ

   سلام.البته بایستی ام ار ای رو ببینم.اما در روش جراحی بسته عوارض خیلی کمه

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر نزدیک دو ماهی بود وقتی دستم را به سمت سرم بالا می‌آوردم تو کتفم احساس درد داشتم یک هفته پیش دکتر برام کورتن زدن که ازون موقع دستم را که عقب میبرم مثلا موقع شلوار پوشیدن احساس درد دارم و موقع بالا آوردن دست به سمت سرم درد کمتر شده یه درد خفیفی هم تو بازو شان دارم که قبل تزریق نداشتم میخواستم ببینم دلیل چیه آیا خوب میشه یا عوارض تزریق یا چیز دیگه س با تشکر

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر نزدیک دو ماهی بود وقتی دستم را به سمت سرم می‌بردم احساس درد تو کتفم میکردم که فکر میکنم تو باشگاه بدن سازی اینجوری شده بود هفته پیش دکتر برام کورتن زدن که ازون موقع دستم را که عقب میبرم مثلا موقع شلوار پوشیدن احساس درد دارم و موقع بالا آوردن دست به سمت سرم درد کمتر است میخواستم بدونم که این درد خوب میشه یا از عوارض تزریق بوده ممنون از شما

  پاسخ
 • سلام
  مدت دو ماه هست که درد بسیار شدیدی در ناحیه ی کتف و شانه دست چپ دارم به طوری که این در در تمام روز با من هست و حتی نمیتونم به سمت چپ بخوابم و درد که زیاد میشه به دستم انتشار داده میشه با مراجعه به پزشک ارتپد و گرفتن ام آر آی یافته های پاتو لوژیک به این شرح است:
  ۱.وجود مختصر مایع در ساب اکرومیال و اطراف تاندون بایسپس.
  ۲.افزایس سیگنال در تاندونهای سوپرااسپیناتوس و اینفرااسپیناتوس در سکانس FAT SAT PD مطابق با تندینوزیس.
  ۳.علایم آرتروز خفیف در مفصل اکرومیو کلاویکولر

  شکل زائده اکرومیون از نوع تیپ ۲ میباشد.
  Bone Marrow سیگنال هموژن چربی نشان میدهد.
  لابروم گلونئید در تمام قسمتها سالم است.
  سر استخوان بازو وضعیت طبیعی داردسطوح مفصلی صاف و ضخامت کورتکس طبیعی است.

  که دکتر ارتپدم گفتن باید با این اوصاف تزریق انجام بدی وقرص mobic فقط تجویز کردن هر ۱۲ ساعت.
  میخواستم ببینم تزریق آمپول مشکلی ایجاد نمیکنه؟اسم آمپول رو نمیدونم چی هست لازم باشه به شماره تلگرامتون عکس نسخه رو بفرستم.

  و اینکه من وقت ویزیت مطب شما رو گرفتم هرچی گفتم دردم زیاده نوبت بدید ندادن و ۲۳ ام این ماه وقت دادن متاسفانه.من خیلی درد دارم اگر میشه زودتر مراجعه کنم ممنونتون میشم.

  ممنون میشم جواب بدید.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   دی 23, 1398 2:27 ب.ظ

   بایستی معاینه بشین تا نوع تزریق مشخص بشه

   پاسخ
  • انسيه كاظمي
   تیر 24, 1399 10:38 ب.ظ

   من كشيدگي تاندون دارم الان ده روز از تزريق در شانه ميگذره ولي بعد از يك هفته دوباره درد دارم ايا طبيعي است

   پاسخ
 • مهرداد فرهودی
  دی 27, 1398 3:51 ق.ظ

  سلام و عرض ادب جناب دکتر
  بنده دچار افتادگی شانه هستم و از حالت چهار شانگی خارج شده و حالت طبیعی شانه از دست رفته میخواستم بدونم عمل جراحی داریم برای چهار شانه شدن

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   بهمن 7, 1398 7:33 ب.ظ

   با سلام ،خیر متاسفانه

   پاسخ
   • مجيد جلالوندي
    فروردین 6, 1399 2:21 ق.ظ

    سلام جناب دكتر سال نو مبارك
    چند سالي هست پشت شانه سمت راستم درد شديدي دارم كه به سر شانه و از آنجا به بازو ودر انتها به ساعدم درد سرايت ميكند ، چندين بار به پزشكاني مراجعه كردم كه هر كدام نظر متفاوتي داشتند ، با عكس ام ار آي كه گرفتم به من گفتند كه پارگي ماهيچه چهارسر شانه را دارم و از طرفي ساييدگي مفصل شانه را تشخيص دادند كه جواب قطعي از هيچ كدام از پزشكان نگرفتم ، ضمنا چند وقتي هست كه كتف و شانه و بازو و ساعد دست چپم نيز با همان علائم دست راست درد ميكند لذا از شما خواهشمندم كه من را راهنمايي كنيد
    ممنون ميشوم بفرماييد كي خدمت شما برسم
    با تشكر

    پاسخ
    • دکتر علی کوشان
     فروردین 23, 1399 12:38 ب.ظ

     سلام و وقت بخیر خدمت شما.
     با سلام،علایم شما نیاز به معاینه داره،توصیه ام انجام ام ار ای گردنیه.من از هفته اینده هستم.

     پاسخ
    • مجيد جلالوندي
     فروردین 24, 1399 0:48 ق.ظ

     سلام جناب دكتر منتظر جوابتون هستم

     پاسخ
     • دکتر علی کوشان
      اردیبهشت 2, 1399 2:05 ب.ظ

      پاسخ شما داده شده دوست عزیز. در کامنتهامیتونید ببینید. مجدد اینجا براتون فرستاده میشه:

      با سلام،علایم شما نیاز به معاینه داره،توصیه ام انجام ام ار ای گردنیه.من از هفته اینده هستم.

 • سلام .آقای دکتر من حدود ۳سال است که در رفتگی کتف دارم طوری که وقتی دستم را بسمت بالا و پشت میارم درمیاد و دوباره خودش به حالت اول برمیگرد.چند وقت هم است که ورم داره.
  چه راهکاری پیشنهاد میکنید…

  پاسخ
 • یاسمن ساغری
  بهمن 12, 1398 2:25 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر، من آسیب تاندون شانه دارم و دکتر گفتن تاندونمم ریش ریش شده، تزریق دپومدرول برام تجویز کردن و بعد از تزریق یک سری حرکات اصلاحی بهم دادن، میخواستم بدونم آیا این تزریق تشخیص موثر و درستی بوده؟

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر
  من چهار سالی است که دست راستم درد میکند و محدودیت حرکتی دارم. که بعد از ورزش (شنا، یوگا) شدیدتر هم میشه.3 ماه پیش 10 جلسه فیزیوتراپی کردم تقریبا بدتر هم شد. یک ماه پیش بعد از شنا دستم کم کم شروع به قفل شدن کرد که شدید درد میکرد و اصلا نمیتونستم حرکت بدم. با ام آر آی رفتم پیش یه دکتری و رسوب کلسیم تشخیص داد برخلاف میلم دگزا عضلانی برام زدن یه کم بهتر شدم.قرار شد ابتدا فیزیوتراپی کنم بعد اگه کامل خوب نشدم جراحی. بعد از 14 جلسه فیزیوتراپی یه کم بهتر بودم ولی چون هنوز درد و محدودیت حرکتی داشتم پیش دو دکتر دیگه رفتم نظرشون ایمپینجمنت شانه بود و تزریق مفصلی کورتون. با وجود ترس زیاد از تزریق کورتون، انجام دادم. ولی فیزیوتراپیستها اکثرن میگن اشتباه کردم و باعث آسیب به مفصل و تاندون شدم. با اینکه درد و حرکت دستم بهتر شده ولی دارم از استرس میمیرم که تاندون دستم قوامشو از دست میده و احتمال پارگیش هست.
  ازتون خواهش میکنم نظرتون رو بفرمایید.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 11, 1399 12:04 ب.ظ

   سلام،نگvان نباشین، تزریق مشکلی ایجاد نمیکنه اما باعث بهبودی کامل نمیشه. سه ماه دیگه مجددا ام ار ای کنین.

   پاسخ
 • با سلام . عوارض تزریق کورتون در شانه چیه ایا باعث جلوگیری از جذب کلسیم میشه و عوارضش تا چند ماه طول میکشه

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   فروردین 11, 1399 12:00 ب.ظ

   سلام و وقت بخیر.
   عارضه خاصی نداره و در جذب کلسیم اختلال ایجاد نمیکنه.

   پاسخ
  • سلام آقای دکتر وقت بخیر ، بعد از جراحی چه مدت زمانی نیاز به بستن کتف و مراقبت های بعد از آن میباشد ؟ و آیا این امکان وجود دارد بعد از جراحی مجدد فعالیت ورزشی انجام داد؟ احتمال در رفتن مجدد چه قدر میباشد

   پاسخ
   • دکتر علی کوشان
    خرداد 17, 1399 7:00 ب.ظ

    حدود یکماه،بعد از طی دوره درمان میتونین به ورزش برگردین و احتمال دررفتگی مثل حالت نرمال میشه

    پاسخ
 • من پارگی لبروم داشتم دکتر ارتپدم 15جلسه فیزیوتراپی و قرص تریپولفلکس داد.. الان بعد از 2ماه درد کمی دارم این نیاز ب جراحی یا پی ار پی داره؟

  پاسخ
 • سلام من ب دکتری ک‌ مراجعه کردم با تشخیص از ام ار ای گفته لبروم پارگی داره.. 2 هفته اول دستمو نمیتونستم بالا بیارم الان 3
  ماه میگذره 15 جلسه فیزیوتراپی و قرص تریپولفلکس دادن الان فقط کمی درد دارم نیاز ب جراهی یا پی ار ایکس داره؟

  پاسخ
 • سلام پارگی لبروم پس از 2ماه فیزیوتراپی وخوردن قرص بهتر شد ولی بازم همون قسمت کمی درد میکنه حتما باید عمل یا تزریق کورتون شه؟

  پاسخ
 • سلام پارگی لبروم پس از 2ماه فیزیوتراپی وخوردن قرص بهتر شد ولی بازم همون قسمت کمی درد میکنه حتما باید عمل یا تزریق کورتون شه؟

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر من تقریبا ۷ماه پیش کورتون ب شانه م تزریق کردم ده روز هم توی گچ بود.دکتر گفته بودن تاندونم آسیب دیده.من تا الان دردی نداشتم خداروشکر بعد از گذشت هفت ماه.فقط میخوام بدونم ک من پارگی کامل تاندون داشتم یا نه ک با تزریق فعلا خوبه. و اینکه چیکار کنم ک دردم برنگرده.

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر پدرشوهرم با عصا تقریبا ۲۰ساله راه میره تاندوم دستش پاره شده .گفتن با امپول میشه درمانش کرد ترمیم میشه .حدودا۵۰سالشونه .ایا این امکان هست واقعا هزینه این امپول چقدره؟ایرانی وخارجی داره؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید دکتر جان من دچار درد از ناحیه شانه هستم و ام ار ای دادم پارگی تاندون ندارم یک استخوان تیزی هست گفتن باید تزریق کورتون انجام بدم اگر خوب نشد جراحی کنم ب نظرتون چند درصد احتمال خوب شدن دارم با تزریق؟؟؟؟

  پاسخ
 • سلام
  حدود یکسال است که شانه چپم دردی جزئی داشت به مرور زمان دردش بیشتر شد دکتر برام فیزیوتراپی نوشت گفت کشیدگی تاندون است بعد از فیزیوتراپی دردم بیشتر شد دوباره دکتر سه جلسه برای من تزریق نوشت که در طی دو هفته دو تزریق انجام دادم که دردم کم شد ولی در حرکت دستم هیچ تاثیری نداشت دستم نه بالا میره نه به پشت میره نه به کمر میاد به نظر شما آیا تزریق سوم نیاز است؟
  متشکرم

  پاسخ
 • سلام اقا دکتر شانه ام خیلی وقته درد میکنه ام ار ای گرفتم دکتر میگه کیست داری و حدود 30% پارگی تاندون.2مرحله prp انجام دادم خوب نشد.ایا قرصی هست من بخورم کیست از بین برود؟؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   خرداد 5, 1399 6:06 ق.ظ

   با توجه به موارد فوق ،نیاز به جراحی هست،دارو کیست رو از بین نمیبره

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر پدر بنده چند روزی میشد که شانه ام درد شدید داشت دکتر mri براش نوشت نتیجه mri ضعیف شدن تاندون بود برام آمپول تزیق کرد و ده جلسه فیزیوتراپی تجویز کرد آیا آمپول و فیزیوتراپی چقدر میتونه برای بهبودی کمک کنه؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   خرداد 5, 1399 6:07 ق.ظ

   اگر پارگی زیاد نباشه کمک کننده هست اما اگر زیاد باشه،بهبودی موقتیه

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر. وقت شما بخیر. من شصت و نه سال دارم. چندین ماه است که بر اثر زمین خوردن دچار درد شدید شانه شده ام و دستم هم بطور کامل بالا نمیاید. چندین جلسه فیزیوتراپی و لیزر کم توان انجام داده ام ولی متاسفانه بهبودی حاصل نشده. به دو دکتر متخصص مراجعه کرده ام یکی از آنها برایم جراحی تجویز کرده در حالی که دکتر دیگر برایم چند جلسه لیزر درمانی( لیزر پرتوان) تجویز کرده و جراحی را غیر موثر می داند. من دارای بیماری دیابت هستم و دو استنت در قلبم دارم ( چندین سال قبل به دلیل گرفتگی عروق در قلبم استنت گذاشتند). حالا به نظر شما من باید جراحی کنم یا اینکه با لیزر پرتوان(سوپر لیزر) و فیزیو تراپی مجدد و احتمالا تزریق شانه و دست من بهبود پیدا می کند؟ ممنون از لطف شما.

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر. وقت شما بخیر. من شصت و نه سال دارم. حدود نه ماه پیش بر اثر زمین خوردن شانه و دست راستم دچار درد شدید شد. به ارتوپد مراجعه کردم و طبق توصیه ارتوپد، چندین جلسه فیزیو تراپی و لیزر درمانی شدم. اما متاسفانه بهبودی موثری حاصل نشد. اکنون از درد شانه و دست راست رنج می برم و از قرص های مسکن و پماد استفاده می کنم و دستم بطور کامل بالا نمیاید.به دو دکتر ارتوپد دیگر مراجعه کرده ام ، یکی از آنها جراحی را برایم تجویز کرده و ارتوپد دیگر ده جلسه لیزر درمانی ( بصورت سوپر لیزر) را موثر میداند. من به بیماری دیابت مبتلا هستم و دو استنت در قلبم دارم ( چند سال قبل به دلیل گرفتگی عروق قلب دو استنت در قلبم گذاشتند)، به نظر شما با توجه به بیماری دیابت ، عمل جراحی شانه میتواند موثر واقع شود ؟ به نظر شما به لیزر درمانی بپردازم یا جراحی کنم. ضمنا جواب ام آر آی من به شرح زیر میباشد:
  :Findings
  There is supraspinatus tendon
  .tear with 2 cm retraction
  Irregularity of subscapularis tendon is noted with partial posterior fiber tear and surrounding inflammation .
  .indicative of tendinitis
  The infraspinatus and teres .
  .minor muscles appear normal
  Mild subdeltoid bursitis is
  .noted
  The acromioclavicular and glenohumeral joint appear
  .normal
  There is Type 1 acromion
  .configuration
  No anterior or lateral acromial
  .down sloping is seen
  No fracture or abnormal bone marrow signal intensity is seen
  in visualized osseous structures
  .
  The biceps tendon is normally situated without complete or
  .partial tear
  No glenohumeral joint effusion
  .is seen
  No focal cartilage defect is noted without deformity or any other lesion in the cartilaginous
  .structures and labrum
  No capsular or ligamentus
  .abnormality is seen
  Conclusion: Rotator cuff tear
  آقای دکتر از لطف و محبت شما بی نهایت ممنون سپاسگذارم.

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   خرداد 17, 1399 7:02 ب.ظ

   با سلام،با توجه به موارد ارسالی عمل جراحی بسته برای شما مناسبه و باعث بهبود میشه

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  پدر من تقریبا یکساله درد بازوی چپ داره ازقسمت سر شانه شروع میشه دردش طوری هست که نمیتونه دستش رو زیاد بالا ببره،از بعد ازعید دردش بیشتر شده بود و تازگیا رفته دکتر و گفتن بازوش/شانش منجمد شده و یه آمپول روغنی تزریق کرده و گفته سه روز نباید تکونش بده فقط همین،میخواستم نظر شماروهم بدونم

  پاسخ
 • مونا قهاری
  خرداد 23, 1399 8:29 ق.ظ

  سلام و وقت بخیر دکتر
  من پیگیر شدم برای مشکلم شمارو معرفی کردن
  من طراحی لباس انجام میدم و شاید ۷ ساعت و یا بیشتر دارم کار میکنم.

  حدو ۵ ماهه دست راستم (یه رگ تو بازوم)وحشتناک سر میشه و میسوزه و وقتی میخوام دستم رو بلند کنم درد شدیدی میگیره. حالا بعد ۵ ماه دست چپمم به همین مشکل دچار شده میتونید راهنماییم کنید؟

  پاسخ
 • سلام
  جناب دکتر پزشک به دلیل عونت گوش برای مادرم لوفلوکساسین تجویز کردند بعد از چند روز درد شدید شانه چپ و راست و زانو ایجاد گردید. در مراجه مجدد به پزشک ایشان دارو را قطع کرده و احتمال دادند عوارض ان باشد. با گذشت یک هفته درد کمی بهبود یافت اما شانه راست کماکان دردناک بود و بالاوردن ان بسیار دشوار. این بار به ارتوپد مراجعه کردیم ایشان داروهای پرگاسول و ایندومتاسین تجویز کردند و گفتند اگر بهبود نیافت عکس بگیرید. الان بعد یک هفته درد کماکان وجود داره
  اقای دکتر اساسا لوفلوکساسین میتونه چنین عارضه ای داشته باشه. و بنظر شما تا کی این عارضه باقی میمونه و چه کارهایی باید انجام داد؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 3, 1399 9:32 ق.ظ

   از عوارض این دارو آسیب تاندون. فعلا فیزیوتراپی کنید در صورت عدم بهبودی بعد از یک ماه ام ار ای کنید.

   پاسخ
 • سلام دکتر..من پارگی تاندون درکتف دارم،خواستم ببینم چند درصد با فیزیوتراپی احتمال درمان هست؟ آمپول دپو مدرول را از کجا تهیه کنم؟

  پاسخ
 • سلام دکتر من ۳ ۴ ماهی هست دچر تاندونیت شانه شدم که حین بدنسازی پرس سینه که میزنم درد میگیره بالافاصله خوب میشه و دکتر تشخیص این بود تاندونیت دارم و قرص ضد التهاب و امپول کرتوفال داد به همراه پماد
  ضد التهاب تاثیری نداشت و امپول هر بار تزریق کردم شکم درد گرفتم

  درد من زیاد حاد نیست و خونه که نشستم خوبه فقط حین بعضی از حرکات دردناک میشه و سریع همون لحظه خوب میشه
  راستش هزینه فیزیوتراپی یک میلیون تومنه ولی ندارم
  اگه راه کم هزینه سراغ دارید مثل ویتامین ها و امپول ها بگید بگیرم

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 17, 1399 9:39 ق.ظ

   شما احتمالا اسیب کپسول دارین .نیاز به ام ار ای هست.فعلا توصیه میکنم ورزش های سینه رو سبک انجام بدین

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر خسته نباشید.. من مادرم پیش متخصص کنترل درد رفتند تو ناحیه شانه احساس درد میکندد عکس گرفتند گویا سه تا از تاندوناشون اسیب دیده گفتند باید ژل تزریق کنند.. بنظر شما با ژل درمان میشه چیکار کنم؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 28, 1399 2:41 ب.ظ

   با سلام.اگر پارگی دارن،تزریق ژل کمکی به بهبود و درمان نمیکنه

   پاسخ
 • سلام و احترام
  من در هنگام تولد به علت کشیدگی دست دچار پارگی و در رفتگی مفصل شانه شدم . توان عملیاتی دستم از آرنج به بالا حدود ۱۰ درصد میباشد . یعنی دستم را به حالت عادیبالا نمیتوانم ببرم . همچنین براحتی و بدون کمک نمیتوانم آرنجم را خم کنم. اما قدرت انگشتانم خوب است .
  آیا با پیشرفتهای روز افزون علم پزشکی و جراحی های ترمیمی و پروتز ها امکان عمل کتف و شانه من هست؟

  پاسخ
 • کمیل میهنی
  تیر 14, 1399 0:41 ق.ظ

  به دلیل پارگی تاندون شانه که با MRIرنگی مشخص شد ۳سال قبل جراحی آندوسکوپی شانه راست انجام دادم الان شانه چپ هم ۵الی ۶ماه است که احساس درد دارم به دلیل ورزش حتی پزشک جراح هشدار داده بود ایا امکان پارگی تاندوندچپ وجود دارد؟یا از روش PRPمیتوان ان را درمان نمود؟

  پاسخ
  • دکتر علی کوشان
   تیر 28, 1399 2:42 ب.ظ

   بایستی ام ار ای انجام بدین.پارگی ناکامل میتونه به تزریق جواب بذه

   پاسخ
   • دکتر علی کوشان
    مرداد 12, 1399 6:12 ق.ظ

    باید MRI انجام بدین و دکتر ببینند. اما به طور کلی پارگی ناکامل با تزریق میتونه بهبود پیدا کنه.

    پاسخ
 • سلام آقای دکتر من۱۸سالمه و ربات شونم دچار پارگی ناکامل شده و ژل تزریق کردم چقدر زمان لازمه تا بهبودی کامل

  پاسخ
 • دکتر ندا احمدی نژاد
  تیر 18, 1399 8:47 ق.ظ

  با سلام وقت بخیر
  من مادرم خیلی دستشون درد میکنه، و تا نوک انگشتان بی حس میشود، همچنین یک بار خوردن زمین و ساییده شده و آب آورده، خواستم ببینم پیشنهاد شما چیست برای دستشون؟؟؟
  با تشکر از شما

  پاسخ
 • با سلام.از اراک هستم.پارگی جزئی در تاندون شانه چپ دارم (طبق ام آر آی) اما مشکل حرکتی ندارم و در تمام جهات دستم حرکت میکند فقط در بعضی مواقع درد کمی ایجاد میشود لطفا بفرمائید بدون عمل قابل بهبود هست؟ تا کنون 16 جلسه فیزیو تراپی انجام شده و تا حد زیادی بهبود یافته ولی درد خفیف همچنان وجود دارد؟متشکرم

  پاسخ
 • سلام دکتر وقتتون بخیر باشه
  من حدودا یک ماه پیش اومدم پیشتون گفتید در ام آر آی من دو دیسک خفیف هست به من دارو دادید و آمپول گفتید اگر خوب نشدید برام تزریق شانه انجام می دید که اون قسمت فلج بشه الان من خیلی البته ی چند وقتی دردم کمتر شد ولی بهتر نشدم می خواستم ببینم اگر بخوام تزریق رو انجام بدم اول اینکه عوارضی نداره و اینکه روی ورزش کردن اثری نداره و اینکه چه چیزی تزریق میشه؟
  با تشکر از زحمات بی پایان شما

  پاسخ
 • سلام…دکتر بنده والیبال حرفه ای بازی میکنم تقریبا یک سال و نیم پیش دچار التهاب و کشیدگی تاندون شانه(بایسپس) شدم…چندین جلسه فیزیو و شاک ویو انجام دادم ولی بعد از مدتی فردای روزی که والیال رو خیلی نرم شروع کردم احساس درد در قسمت بالاتر تاندون داشتم…به نظرتون تزریق انجام بدم…برای من عوارضی داره؟مثل تضعیف تاندون؟!
  ممنون از وقتتون

  پاسخ
 • با سلام ،مهر ماه پارسال بر اثر افتادن دچار اسیب در شانه ی چپ شدم ، چواب mri
  Low grade partial instrasubstance tear بود . 20 جلسه فیزیوتراپی رفتم بهتر نشد در قسمت بازو تورم و درد اضافه شد .خرداد ماه امسال به خاطر بلند کردن وسیله ی سنگین درد شانه ام بدتر شد .دستم را به بالا و پشت نمیتوانم کامل ببرم و اگر ضربه ای به شانه ام بخورد چند ثانیه دچار درد شدیدی در شانه میشوم .لطفا مرا راهنمایی کنید به دکتری مراجعه کردم گفتند باید عمل کنم و prp هم فقط 50% جواب میدهد .

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر حدود ۵ الا ۶ ماه پیش یه وزنه بلند کردم وزنش کم بود چون حرکت کششی بود به سر شانه فشار اومد و درد گرفت دکتر رفتم mri گرفت دارو هم نوشت که یه امپول به نام دپوکورتین داده این امپول برا چی هست و هنوزم درد درارم نمیدونم پاره شده عضله یا کش اورده

  پاسخ
 • محمد رضا خیرالهی
  شهریور 14, 1399 8:30 ق.ظ

  سلام برای ریش ریش شدن تاندون شانه به اندازه ۱۲ میلیمتر تزریق کورتون تاثیر گذار است ام ار ای انجام شده ممنون

  پاسخ
  • خیرتاثیرگذار نیست

   پاسخ
   • معصومه حسنی
    شهریور 26, 1399 12:51 ب.ظ

    سلام. خدمت آقای دکتر کوشان بخشید من مادرم ۶۸ساله هستن. وتقریبا. شش ماه است. بازودرد زیاد جوری است دستش. بی حس میشود. رفتم. دکتر فرمودن تاندون شانه پاره شده کورتون تزریق کردن خوب نشد وهر درد دارند آیا عمل میشود میگن به خاطر سنش نباید عمل بیشه. واصلا. عمل برای اون خوب نیست مشکل قند هم ندارند من شهرستان. بانه. هستم. متاسفانه. این یک دکتر نداریم. برای شانه. درد. اماکنات نداریم. ممنون میشم. راهنمای کنید. چه جوری درد مادرم از بین. می رود الان جواب ام آرآی را خدمتان میفرستم. کمال تشکر را دارم. جواب. بدهید 🙏🙏🙏🙏

    پاسخ
   • سلام جناب دکتر بنده تقریبا دو سال پیش موقع ورزش دچار درد کتف شدم ولی مربی باشگاه گفتن طبیعیه و به مرور خوب میشه اوایل فقط وقتی کار سنگین میکردم درد داشت ولی به مرور درد بیشتر شد و دیگه ورزش نکردم، به دلیل تورم در قسمت ترقوه سال گذشته گرافی شانه انجام دادم و در نتیجه قید شده که افزایش جزئی فاصله مفصلی آکرومیوکلاویکولر مشاهده میشه و دکتر هم گفتن به مرور خوب میشه و فقط پماد بیزالن و قرص ناپروکسن بهم دادن و گفتن فشار نیارم بهش ولی از چند ماه پیش درد خیلی شدیدتر شده و مجبور شدم کارم رو هم کنار بذارم و استراحت کنم و باز هم نهایتا ۲_۳ ساعت تحمل تکان دادن دست رو دارم و حتی راه رفتن و نشستن هم باعث درد میشه و باید مدام دراز بکشم به نظر شما مشکل کتف و شانه من چی هست؟

    پاسخ
 • سلام جناب دکتر کوشان . من ورزشکار هستم چند سالی هست التهاب تاندون شانه راست دارم قبل از نوروز99 بعلت برداشتن وسیله سنگین درد شانه ام شدید شد دکتر ام آر آی نوشتن نظر دکتر پیرحسینی ۳۰٪ پارگی تاندون هست از نظر شما خدمتتون برسم میتونم با تزریق یا prp درمان بشم چون شغلم مربیگریست ؟ ساکن کرج هستم

  پاسخ
 • ‎سلام جناب دکتر کوشان . من ورزشکار هستم چند سالی هست التهاب تاندون شانه راست دارم قبل از نوروز99 بعلت برداشتن وسیله سنگین درد شانه ام شدید شد دکتر بعد از دیدن ام آر آی ۳۰٪ پارگی تاندون هست و لیزر پر توان لازمه ، دکتر دیگه گفتن تاندون ریش ریش شده و ۲۰ جلسه فیزیوتراپی رفتم از نظر شما خدمتتون برسم میتونم با تزریق درمان بشم ؟ کورتون یا پی آر پی ؟

  پاسخ
 • سلام یک هفته ی پیش کتفم مادرم به شدت درد داشت به دکتر ارتوپد مراجعه کردیم و یه امپولی توی کتف ترزیق کردن اما الان جای امپول ورم کرده و به شدت قرمز شده اینم بگم که ایشون دیابت هم داره باید چکار کنم لطف می کنید راهنمایی کنید.

  پاسخ
 • سلام من سالهاست که درد در شانه راست دارم گفتند کشیدگی تاندون است محدودیت حرکتی هم داشتم که با فیزیوتراپی رفع شده ولی هر حرکتی با درد همراه است. در موقع خواب هم درد دارم. ام آر ای قدیم گرفتم که الان ندارم ولی عکس معمولی گرفتم دکتر گفتند یکی از رباطها پاره شده و باید تزریق ژل با ازن انجام شود. یک دکتر دیگه گفتند باید کورتون تزریق شود. نظر شما چیست

  پاسخ
 • سلام دکتر، کتف راست من چند باری دچار در رفتگی شد در ورزش، و تزریق هم داشتم، و عکس ام آر ای گرفتم و تاندون ها و عضلات سالم بودن، الان بهم گفتن که باید جراحی کنم ولی وضع مالی نامناسبی دارم و ميخواستم ببینم تزریق داروهای دیگری فایده نداره؟ ورزشم دیگه نمیکنم و اینکه الان یکسالی هست ورزش نمیکنم ولی کتف دیگرم هم درد میگیره و علت اون به نظرتون چیه؟ و هزینه جراحی خوب کتفی که چند بار در رفته توی چه رنجی هست؟سپاس

  پاسخ
 • سلام آقاي دكتر، من خانمي 46 ساله هستم. تقريبا ده سال پيش مبتلا به آرتروز گردن شدم و با انجام 15 جلسه فيزيوتراپي بهتر شدم. الان چند ساليه، محل اتصال دست راستم به شانه خيلي درد مي كنه جوريكه از خواب بيدار ميشم به خاطر درد. MRI و نوار عصب انجام دادم. ميتونم براي شما ارسال كنم تا راهنمايي بفرماييد؟ ممنون

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست