بیوگرافی

بیوگرافی دکتر علی کوشان

دکتر علی کوشان، یکی از برترین ۱۰ تخصصی‌های کشور در زمینه‌ی جراحی دست و شانه، با بیش از ۱۸ مقاله منتشر شده در این زمینه، به عنوان یک متخصص برجسته شناخته می‌شود. ایشان دوره ۴ ساله تخصص خود را در دانشگاه تهران گذرانده و بورد تخصصی جراحی ارتوپدی را از همین دانشگاه اخذ کرده‌اند.

در سال ۹۲، دکتر علی کوشان با ورود به دوره فلوشیپ فوق تخصصی دست، تنها فرد پذیرفته شده‌ی این دوره بودند. ایشان مدت ۱۸ ماه از دوره فلوشیپ فوق تخصصی دست را در دانشگاه تهران گذراندند. سپس برای ادامه تخصص در حوزه شانه، به پاریس سفر کردند و به مدت ۸ ماه تحت آموزش بزرگان این حوزه، از جمله پروفسور فلیپه ولنتی (Philippe Valenti)، قرار گرفتند.

در حال حاضر، دکتر علی کوشان به عنوان یکی از ۱۰ متخصص فلوشیپ فوق تخصص جراحی دست و شانه در کشور شناخته می‌شود و از دستاوردهای برجسته در این زمینه بهره‌مند است.

بیوگرافی دکتر کوشان فوق تخصص جراحی شانه، کتف و دست

  • عضو در انجمن جراحان شانه اروپا و انجمن جراحان دست آسيا-پاسيفيك
  • عضویت در آكادمی American orthopedic association
  • بورد تخصصی جراحی ارتوپدی از دانشگاه تهران
  • دارای مدرک فلوشیپ فوق تخصصی جراحی شانه از فرانسه
  • فلوشیپ فوق تخصصی جراحی دست از دانشگاه تهران

فلوشیپ فوق تخصصی جراحی شانه چیست ؟

اکثر افراد با مفهوم عبارت “فلوشیپ فوق تخصصی” آشنا نیستند. در این بخش، قصد داریم به طور خلاصه به معنای دقیق این عبارت اشاره کنیم.

فلوشیپ فوق تخصصی به عنوان یک دوره تخصصی در نظر گرفته می‌شود، مشابه دوره‌های فوق تخصصی در حوزه‌های دیگر پزشکی. تنها در برخی رشته‌ها مانند جراحی شانه، تعداد پذیرش پزشکان، بسیار محدود است. به همین دلیل به جای استفاده از عنوان “دوره فوق تخصص”، از عبارت “فلوشیپ فوق تخصصی” برای این دوره آموزشی استفاده می‌شود.